Wolven doen goede zaken Juventus schiet tekort Roberto redt Barcelona Nietig Wrexham buigt pas laat voor Zaragoza Beljavski zonder spelen aan leiding Real neemt strafschoppen beter Spartak Moskou maakt sterke indruk Gomez moeiteloos verder In interregionale zaalvoetbalcompetitie 'Leidse' indoorschaatsers zeer succesvol in Moskou DONDERDAG 6 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 17 DEN HAAG (ANP) - Naast win naar door strafschoppen Real Ma drid hebben vijf gereputeerde ploegen de kwart-finales bereikt van het toernooi van de Europese landskampioenen. Besiktas Istan- boel was al zo ver door het niet ver schijnen van Apoel Nicosia twee weken geleden en de Deense kam pioen Brondby plaatste zich temid den van de groten Bayern Mün- chen. Porto, Rode Ster Belgrado, Anderlecht en Dinamo Kiev. Juventus heeft in het Turijnse Stadio Communale geen profijt kunnen trekken van zijn overwicht gedurende een belangrijk deel van de wedstrijd. De voorhoede miste de slagvaardigheid openingen te maken in de verdediging van Real Madrid, dat ook de belangrijke uit wedstrijd met drie aanvallers durf de te spelen. Voor de openingstref fer, die al na acht minuten op het bord kwam, tekende linksachter Cabrini, die geregeld zijn aanval extra-steun verleende. Het bleef bij die ene treffer. De verlenging ken de ook geen treffers en in de straf- schoppenserie bleek hoe betrekke lijk de schotkracht van Juventus is. Met één gebruikte strafschop te gen drie was het kampioenentoer- nooi voor de Italiaanse vertegen- EUROPA CUP I woordiger afgelopen. De westduit- se scheidsrechter Pauli trok de ge le kaart vier keer, voor Bonim (Ju ventus) en voor Sanchis, Chendo en Valdano. Het verlies van Juven tus werd enigszins verguld door de recette van ruim 2,5 miljoen gul den, maar dat bedrag was overi gens ook geincasseerd bij winst. De verrassende bekerwinnaar van het vorige seizoen, Steaua Boe karest was in feite al twee weken geleden uit de strijd, na de neder laag met 0-3 in het Brusselse Astridpark. De pijn van het verlies in de eerste wedstrijd van het toer nooi, Steaua was vrijgesteld van de eerste ronde, werd in Boekarest enigszins verzacht door de over winning van 1-0. Steaua had op ei gen veld meer kunnen bereiken dan de ene treffer van Boloni, na een kwartier in de tweede helft. Een handvol minuten eerder na melijk had de Zwitserse scheids rechter Galler de bal op de stip ge legd nadat Demol zijn al gepasseer de doelman Munaron handig had geassisteerd. Balint trapte de bal van elf meter over. De Noorse amateurs van Rosen borg waren geen partij voor Rode Ster Belgrado. In Trondheim was de kwalificatie van de Joegoslaven al vrijwel vaststaand, in het eigen stadion gebruikte Rode Ster slechts een kwart van de wedstrijd. Binnen 25 minuten was het 4-0 door twee treffers ieder van Svet- kovic en Mrkela. Rosenborg scoor de twee minuten voor tijd tegen. Dinamo Kiev heeft zijn reputatie van Europa's beste clubelftal be vestigd in de tweede wedstrijd te gen Celtic. Hadden de Oekrainers in Glasgow moeite met de Schotse furie, voor 100.000 kijkers in het ei gen stadion had Dinamo duidelijk het laatste woord. Tot ruim een kwartier voor tijd hielden de Schotten de score in evenwicht, daarna scoorde Jakovenko. In de laatste minuut, toen Celtic ver geefs had storm gelopen op de ver dediging van Kiev, besliste Jev- toesjenko de dubbele krachtme ting met Dinamo's derde doelpunt. Celtic is overigens dicht bij een heel andere uitkomst van de wed strijd geweest. De gelijkmaker van McGhee, die pas na rust tot stand kwam, lag al na een half uur op de schoen van Celtics uitblinker Aiitonio Cabrini scoort de enige Juventus-treffer. (foto ap> McStay. Hij raakte echter van dichtbij de paal. Bayern Munchen hield het in het Weense Praterstadion op een ge lijkspel (1-1) tegen Austria en kwa lificeerde zich daarmee zonder veel opwinding voor de volgende ron de. FC Porto werkte in het eigen sta dion al in de vijfde minuut de 1-0 van de uit-wedstrijd weg. Celso maakte er in de 26ste minuut 2-0 van, waarna Futre, de lieveling van het Portugese publiek, zeven mi nuten voor tijd de uitschakeling van Vitkovice een feit maakte. DEN HAAG (ANP) - Voor FC Gro ningen zitten er vrijdag een aantal Europese topploegen in de koker. Borussia Mönchengladbach, Inter- nazionale Milaan, Spartak Moskou, Torino en Barcelona en de Schotse toppers Rangers en Dundee Uni ted plaatsen zich net als de Gronin gers voor de derde ronde. Van die mogelijke tegenstanders maakte Spartak Moskou de meeste indruk. De Moskovieten moesten in de thuiswedstrijd tegen Toulou se een achterstand van 1-3 goedma ken. Toen Durand de Fransen in de zevende minuut ook nog een voor sprong gaf, leken de kansen van Spartak helemaal voorbij. Twee minuten later verschafte de gelijk maker van Roedanov de Oosteuro- pese ploeg het broodnodige rugge- steuntje. Dezelfde speler scooorde na ruim een kwartier opnieuw. Toch duurde het tot elf minuten voor het einde voor Spartak de vol gende ronde binnen bereik kreeg. Novikov was de maker van het be langrijke vierde doelpunt van de Russen. Hij bepaalde in de voor laatste minuut de eindstand ook nog op 5-1. Barcelona balanceerde bij Spor ting in Lissabon op de rand van uitschakeling. Halverwege de tweede helft stond de Portugese ploeg voor met 2-0 via doelpunten van de Mexicaan Maunel Negrete en de Brit Meade. De 75.000 teo- schouwers hadden zich al opge maakt voor een gigantisch feest, toen Roberto zeven minuten voor het einde Barcelona, dat thuis met 1-0 had gewonnen, alsnog de vol gende ronde inschoot. In de twee de Spaans-Portugese ontmoeting kon Atletico Madrid de prestatie van Barcelona niet evenaren. De Madrileense ploeg halveerde slechts de in de uitwedstrijd opge lopen achterstand (0-2) tegen Vito- ria, 1-0. Ook Internazionale Milaan had moeite de volgende ronde te berei ken. De Italianen hadden de uit wedstrijd tegen Legia Warschau met 2-3 verloren en behoefden in eigen stadion slechts één keer te scoren om zich te kwalificeren. Dat lukte inderdaad. Twee minuten voor de rust maakte Fanna het eni ge doelpunt. De 38.000 toeschou wers waren ondanks de plaatsing niet tevreden met het spel van de dure ploeg. Ook Willem Kieft blijft in het toernooi te bezichtigen. De spits van Torino, die in het eerste duel tegen Raba Eto Gyoer twee keer scoorde, kon die verrichting in de uitwedstrijd niet herhalen. De Ita liaan Comi hielp zijn ploeg aan het gelijkspel (1-1). Ook de Belgen hebben met AA Gent en Beveren nog twee verte genwoordigers in het UEFA-toer- nooi. Gent speelde thuis gelijk (1-1) tegen Sportul, maar had de uitwed strijd tegen de Roemenen al met 3- 0 afgesloten. Ondanks die ruime winst waren toch nog dertiendui zend bezoekers op het duel afgeko men. De Brit Fairclough hielp Be- veren aan een plaats in de volgen de ronde. De roodharige ex-spits van Liverpool bracht de Belgen vlak na rust op voorsprong tegen Atletico Bilbao. De Spaanse furie kon daarna de achterstand nog wel in winst (2-1) omzetten, maar kwam uiteindelijk één doelpunt te kort om nog een verlenging af te dwingen. Beveren had in eigen huis met 3-1 gewonnen. West-Duitsland verloor koploper Leverkusen, maar hield Borussia Mönchengladbach en Uerdingen in de race. Uerdingen had de hulp van de Pool Dziuba nodig om op voorsprong te komen. Bierhoff be sliste negen minuten voor tijd defi- nief de strijd. De Pool Putek kreeg van de Portugese scheidsrechter Da Silva de rode kaart. DEN HAAG (ANP) - De verrassing van de tweede ronde van het Euro pacup-toernooi voor bekerwin naars is Torpedo Moskou. In Stutt gart zorgde de counterploeg uit de hoofdstad van de Sowjet-Unie voor een zeldzame score (3-5) en versperde daarmee het favoriete VfB Stuttgart de weg naar de kwartfinales. De eerste wedstrijd eindigde in 2-0. Bij de laatste acht schaarden zich gisteravond ook Ajax, Lokomotiv Leipzig, Real Za ragoza, Vitosja Sofia, Sion, Bor deaux en Malmö FF. Lokomotiv Leipzig is de enige Oostduitse ploeg dié de tweede ronde van een Europees toernooi doorstond. De uitschakeling van Rapid Wien door de ploeg uit Leip zig werd pas in de verlenging een feit. Na negentig minuten spelen stond het, evenals twee weken ge leden, 1-1. De Oostenrijkse interna tional Kienast opende in de 65e mi nuut de score. Vier minuten later dwong Richter de verlenging af. In de extra tijd loodste Leitzke zijn ploeg naar de kwartfinales. De beslissing in het duel Wrex- ham-Real Zaragoza werd eveneens geforceerd in de verlenging. In de- EUROPA CUP II ze wedstrijd was de voor eigen pu bliek spelende ploeg niet de geluk kigste. In de reguliere speeltijd werd niet gescoord. Daarna namen de Spanjaarden twee keer de lei ding en maakte de ploeg uit Wales, die uitkomt in de Engelse vierde divisie, twee keer gelijk. Het gelijk spel (2-2) was voldoende voor de voormalige ploeg van Leo Been hakker. De 30.000 toeschouwers bij het duel Velez Mostar-Vitosja Sofia za gen zeven doelpunten, maar moes ten afscheid nemen van de thuis ploeg. De overwinning van Velez (4-3) was niet toereikend voor het bereiken van de kwartfinales. So fia won het eerste duel met 2-0. Bordeaux plaatste zich voor de kwartfinales door een minieme ze ge (1-0) op Benfica. De supporters in de wijnstad konden twee minu ten voor de rust juichen, toen inter national Vercruysse zijn ploeg een voorsprong gaf. Na de hervatting weerstond de Franse ploeg met moeite het offensief van de Portu gezen. De eerste wedstrijd eindig de in 1-1 en 1-0 was voldoende om m ieder geval nog één Franse ploeg in de Europese-bekerstrijd te hou den. De Zwitserse bekerwinnaar Sion kwam met gemak een ronde ver der, ten koste van Katowice. De aanhang, slechts 10.000 personen, werd getrakteerd op drie doelpun ten. Bregy opende de score in de 58e minuut van de elfmeterstip. Een minuut later verdubbelde Ci- na de marge. Zeven minuten voor het einde van de wedstrijd maakte Brigger 3-0. Katowice was zonder veel illusies naar Zwitserland afge reisd. De eerste ontmoeting lever de een gelijkspel (2-2) op. Malmö FF schaarde zich bij de laatste acht en maakte zich deson danks impopulair bij zijn aanhang. De Zweden wisten zich twee we ken geleden al zeker van succes door een overwinning van 3-0 in de uitwedstrijd tegen Nentori Tirana. De tweede ontmoeting, voor slechts drieduizend toeschouwers, inspireerde Malmö geenszins. De thuisclub gunde de ploeg uit Alba nië een doelpuntloze wedstrijd en een rehabilitatie voor de povere prestaties in de eerste krachtme ting. Bayern-speler Wohlfahrt passeert zijn bijna naamgenoot Wolfrart. de keeper van Austria Wien. (foto anpi ANTWERPEN (Rtr) - De eerste editie van het tennistoernooi van de Europese Gemeenschap in het Antwerpse Sportpaleis trekt on danks de matige spelers- bezetting meer toeschouwers dan de vier voorgaande ECC-toernooien. Vol gens de organisatoren zijn op de eerste drie dagen duizenden bezoe kers meer geteld dan vorig jaar. Gistermiddag had de van Hong kong overgekomen Andres Gomez aanvankelijk nogal wat moeite met Tomas Smid, maar nadat hij de aanpassingsmoeilijkheden had overwonnen, was de Tsjechoslo- waakse werk-tennisser niet opge- tegen het accurate, schijn- Gomez komt in de volgende ronde uit tegen de winnaar van Paul McNamee - Miloslav Mecir. Het aantrekkelijke treffen was vooraf gegaan door een uiterst matige ver toning tussen Jimmy Arias en Claudio Mezzadri. De Amerikaan .was met 6-4,6-3 degene, die verder mocht gaan. Arias is dankzij de overwinning al verzekerd van 47.500 dollar (bij na honderdduizend gulden), zodat er in Antwerpen in elk geval ie mand is, die de afwezigheid van Ivan Lendl niet betreurt. TILBURG (ANP) - Niet spelen en toch aan kop blijven. Dat geluk is Beljavski gisteren in Tilburg be schoren geweest. Ljubomir Llubo- jevic had de 32-jarige Sowjet-groot- meester voorbij kunnen gaan door twee hangpartijen te winnen. Maar die taak was voor de over-actieve Joegoslaaf teveel. Hübner gaf zijn partij uit de dertiende ronde welis waar gewonnen, maar Miles werk te in het geheel niet mee. Diepgravende analyses hadden uitgewezen, dat Ljubojevic welis waar niet zou winnen, maar toch ook niet veel te vrezen had. De Brit creëerde echter de ene penning na de ander en toen het moment ein delijk daar was, dat de dames zou den worden geruild, was de zwarte koning zover uit het centrum ver dreven, dat promotie van een witte pion niet viel te voorkomen. Daar door bleef Ljubojevic - met nog één ronde te spelen - op een half punt van Beljavski. Zon halfje ver schil kan bij de eind-afrekening heel wat uitmaken. Immers de hoofdprijs is f20.000,-, de tweede f. 15.000,-. Jan Timman stelde de aanhang lichtelijk teleur. Hij had tegen Kar- pov een gunstige afgebroken stand, maar waarschijnlijk afgegeven zet niet de beste. Toen de Nederlander poogde te force ren, kwam hij zelfs nog een pion achter. Karpov deed enige lichte pogingen dit plus te verzilveren maar de druiven hingen te hoog. Wel won Timman, met zwart, de hangpartij tegen Kortsjnoi. Dat was volgens de verwachtin gen. Dc Nederlandse grootmeester heeft met het ingaan van de laatste ronde 6 1/2 uit 13, vijftig procent - niets om over te klagen, als men zich herinnert dat hij een geweldi ge inzinking had van 3 nullen in se rie. Die klap is hij te boven geko men. Kortsjnoi kan zich niet meer herstellen. Na een start van vier uit zeven sprokkelde hij vervolgens nog slechts een half punt uit zes partijen. EUROPA CUP I Juventus (Ita) - Real Madrid 1-0 (1-0) na verlenging. Real Madrid wint met straf schoppen. 8. Cabrini 1-0. Scheidsrechter Butragueno. Valdano en Juanito Steaua (Roe) - Anderlecht (Bel) 1-0 (0-0). 59. Boloni 1-0. Scheidsrechter: Casarin (Ita), toeschouwers: 30.000. Anderlecht naar kwartfinale Austria Wien (Oos) - Bayern München 1-1 (0-1). 34. Wohlfarth 0-1. 59. Polster 1-1. Scheidsrechter: Ponnet (Bel). Toeschou wers: 50.000. Bayem gaat verder. Kiev (Sov) - Celtic Glasgow Rode Ster Belgrado (Joe) - Rosenborg (Noo) 4-1 (4-0). 8. Svetkovic 1-0. 9. Svetko- vic 2-0, 23. Mrkela 3-0, 25. Mrkela 4-0, 88. Serloth 4-1. Scheidsrechter: Türe (Tur). Toeschouwers: 20.000. Rode Ster gaat ver- Eerder geplaatst: Besiktas (Turk). 20.000. Leip- Athletico Madrid (Sp)-Vitoria Guimares 1-0 (0-0). 89. Da Silva 1-0. Scheidsrechter Constantin (Bel). Toeschouwers 62.000. Wrexham (Wal) - Real Zaragoza (Spa) 2-2 Guimares gaat verder n.v. (0-0,0-0). 98. Yanez 0-1,101. Massey 1-1. 104. Yanez 1-2, 107. Buxton 2-2. Zaragoza Reeds geplaatst: Boavista gaat verder. schop). 66. Sirakov 1-2. 71. Sirakov 1-3, 84. Vucc 2-3, 86. Gudelj 3-3. 88. Matijevic 4-3. Scheidsrechter Savtjesenko (Us) Scheidsrechter Nemeth (Hon), toeschou wers: 11.500. Gele kaart: Eykelkamp en Van Dijk (beiden Groningen) en Lei-P Fcyenoord (Ned) - Borussia Monchenglad- Toernooi Tilburg Twaalfde ronde: Portisch - Hübner Vz-fr, Miles - Ljubojevic 1-0; Timman - Karpov V4-V4. Dertiende ronde: Kortsjnoi - Timman 0-1; Ljubojevic - Hübner 1-0 Stand: 1. Beljavski (Sov) 8 pnt. 2. Ljuboje vic (Joe) V/2 pnt, 3. Karpov (Sov) 7 pnt, 4. Portisch (Hon) en Timman (Ned) 6Vt: pnt, 6. Hubner (Wdl) en Miles (Eng) 6 pnt, 8. Kortsjnoi (Zwi) 4V4. EUROPA CUP II Olympiakos Piraeus (Grk) - Ajax (Ned) 1-1 (0-0). 59. Kapouranis 1-0, 90. Wou Scheidsrechter Igna (Roe), 1 driksson (Zwe), toeschouwers: 14.600. Gele kaarten: Frontczek (Borussia Mön chengladbach) en Troost (Feyenoord). Bo- Sporting Lissabon - Barcelona 2-1 (1-0). 41. Manuel Negrete 1-0, 59. Raphael Meade 2-0, 83. Roberto 2-1. Scheidsrechter Agnolin (Ita), 75.000 toeschouwers. Repcic 1-2, 56. Win Scheidsrechter: Rossner (OD1). Toeschou wers: 3500. Internazionale Milan (Ita) Legia War schau (Pol) 1-0 (1-0). 43. Fanna 1-0. Scheids rechter: Courtney (GBr). Toeschouwers: 38.000. Milan gaat verder. Spartak Moskou (Sov) - Toulouse (Fra) 5-1 (2-1). 7. Durand 0-1. 9. Roedanov 1-1, 18. Roedanov 2-1, 50. Rodionov 3-1, 79. Novi- Novikov 5-1 (strafschop). Toernooi Antwerpen Tweede ronde: Jimmy Arias (Vst) - Clau dio Mezzadri (Ita) 6-4, 6-3; Andres Gomez (Ecu) - Tomas Smid (Tsj) 4-6,6-1,6-1; Milos- e (Fra) 7-6 (8-6), 6-2. Toernooi Stockholm Tweede ronde: Henri Leconte (Fra) - Tho mas Hogstedt (Zwe) 6-3, 7-5; Jonas B. Svensson (Zwe) - Christian Bergström (Zwe) 6-3, 4-6,6-2; Gary Conelly (Vst) - Der- Rostango (Vst) 7-5, 7-5; Sergio Casal Mikael Pernfors (Zwe) 7-6, 6-4; Mayotte (Vst) - Dan Goldie (Vst) 6-4, 6-3; Pat Cash (Aus) - Karei Novacek (Tsj) 6-3, Velez Mostar (Joe) - Vitosja Sofia (Bul) 4-3 (1-1). 43. Iskrenov 0-1, 44. Tuce 1-1, 65. Sira kov 1-2, 70. Sirakov 1-3, 85. Tuce 2-3, 87. Gudelj 3-3, 88. Matijevic 4-3. Scheidsrech- Brigger 3-0. Scheidsrechter: Fernandes (WD1). Toeschouwers: 30.000. Bordeaux VFB Stuttgart (WD1) - Torpedo Moskou 2-3, 37. Savitsjev 2-4, 55. Si- gurvinsson 3-4, 89. Moestroejev 3-5. Scheidsrechter: Sorensen (Den). Toe schouwers: 30.100. Torpedo gaat verder. Lokomotiv Leipzig (ODI) - Rapid Wien (Oos) 2-1 n.v. (1-1, 0-0). 65. Kienast 0-1, 69. Richter 1-1, 118. Leitzke 2-1. Scheidsrech- 74. Deveric 2-1. 83. Bursac 2-2. Scheids rechter: Vautrot (Fra), toeschouwers: 17.000. Hajduk gaat verder. Universitatea (Roe) - Dundee United (Sch) 1-0 (0-0). 59. Bita 1-0. Scheidsrechter: Del- mer (Fra), toeschouwers: 18.500. Dundee Stahl Brandenburg (ODD - IFK Góteborg (Zwe) 1-1 (1-1). 21. Rantanen 0-1. 42. Voss 1-1. Scheidsrechter: McKnight (N-Ier), toe schouwers: 15.500. Góteborg gaat verder. Athletico Bilbao (Sp)-Beveren (Bel) 2-1 (0-0). 58. Fairclough 0-1, 66. Argote 1-1 (strafschop), 76. Fernando 2-1, Scheids rechter Hackett (Eng). Toeschouwers 45.000. Beveren gaat verder INTERREGIONAAL Zwarte Wolf 8-14 Rozet Glasbergen 8-11 Bax Data Gold 8-11 Silva Boys Ceverbo 8-11 Maas Snoekie 7- 8 Lisse Neptunus 8- 8 Grovo HOOFDKLASSE v d. Plas 9-16 Landwer Lugdunum 9-14 Kuyper Bierhoff (2-0). Scheidsi (Port.). Toeschouwers 12.000. Uerdingen verder. LEIDEN - De zaalvoetballers van Zwarte Wolf hebben gisteravond goede zaken gedaan in de interre gionale klasse. De Leidenaars re kenden zelf af met het hoogge plaatste Datagold (2-0) terwijl Glas bergen in Den Haag een punt liet liggen bij Snoekie (2-2). Zwarte Wolf, de vice-landskampioen van het vorig seizoen, gaat inmiddels royaal aan de leiding. In een doel puntrijk treffen bleef De Rozet in Den Haag Silva Boys nog net voor (4-5). In de hoofdklasse leidt Lug dunum na gisteravond (3-5 winst op ROAC '79) de achtervolging op koploper Van der Plas, terwijl hek- kesluiter de Hanepoel opnieuw met een fikse nederlaag werd ge confronteerd (3-9 tegen Landwer). Zwarte Wolf-Datagold 2-0. In de Drie Octoberhal viel gister avond bar weinig te beleven bij het toptreffen tussen Zwarte Wolf en Datagold. Nadat de Wolven een 2-0 voorsprong hadden genomen, ging het duel uit als een nachtkaars..Dat was al voor de pauze het geval dus de tweede helft had de toeschou- beter bespaard kunnen blij- Het verzwakte Datagold weiger de als speelbal te fungeren van de slim spelende thuisclub die door Peter Gijsman en Ger Nagtegeller op voorsprong kwam. Ook na de 2-0 voelden de gasten er weinig i de verdedigende stellin gen te verlaten waarna ook de Leidse Wolven het voor gezien hielden. FV Snoekie-Glasbergen 2-2 De Rijnsburgers verspeelden in Den Haag een duur puntje. Paal en lat (die in totaal zes keer door de zaalvoetballers van Glasbergen werden geraakt) en vooral doel man Ron Ravesteijn hielden de gasten van een verdiende zege af. Ravesteijn, gewoonlijk tweede keus bij de Familie Vereniging Snoekie, kreeg van Glasbergen- coach Nico Glasbergen "Een tien met een griffel" en moest alleen treffers van Wim Bouckaert en Pe ter Hogewoning incasseren. De Hagenaars kwamen tot twee keer toe langszij door Madjo De- wus en Pim Visser. FC Lisse-Bax 1-5 Na een belabberde competities tart begint Bax eindelijk op toeren te komen. De met drie zaalvoetba linternationals (Hans van Leeu wen, Mario Faber en Jeffrey Foree) uitkomende debutant in de interre gionale klasse gaf de jeugdige for matie van FC Lisse nauwelijks kans. Hans van Leeuwen bracht de be zoekers met twee treffers aan de leiding en de 0-2 bleef tot de pauze gehandhaafd. Patrick Bon gaf de thuisploeg nog even hoop door vlak na de doelwisseling 1-2 te la ten aantekenen, maar direct daar op herstelde Cock van Leeuwen de marge. Hans de Kruys en Kees van der Lans bepaalden de eindstand op 1-5. De meest succesvolle schuttter was Martin de Louw, die meer dan de helft van de produktie van de gasten op zich nam. De Rijnsbur ger was goed voor vijf voltreffers en zijn voorbeeld werd gevolgd door Hennie Zoet (3x raak) en Arie van der Berg (lx). Leander Riet broek (2x) en Ron Loos redden de eer voor De Hanepoel. Noordwijk-Menken 3-2 Sensatie in de Northgo-hal waar de thuisploeg in de tweede helft een 0-2 achterstand omboog in een 3-2 overwinning. Klaas Vink bracht zette zijn ploeggenoten op het veld al snel op achterstand en de marge werd ver dubbeld toen Piet Welling een slim overstapje dacht te maken, maar daarmee wel Ruud Alkemade vrij voor het doel zette (0-2). Diezelfde Welling leidde na de doelwisseling een Noordwijks of fensief in door voor de aansluiten de treffer te zorgen (1-2). De gelijk maker kwam van de voet van Jos Smits en vier minuten voor tijd maakte Gert Jan Bakker met een schitterend doelpunt het Noord wij kse feest compleet; 3-2. Sloos-Bahlman 8-4 Bahlman maakt er dit seizoen een gewoonte van zonder wissel spelers uit te komen en dat komt de ploeg dikwijls duur te staan. Zo ook gisteravond in de Drie Octo berhal waar de Alphenaren doör gebrek aan wisselmogelijkheden in ademnood kwamen. Henri Pouw (3x), Fred Hagenaars (2x), Martin de Jong (2x) en Ben Heems kerk profiteerden optimaal. Hoofdklasse ROAC '79-Lugdunum 3-5 Twee aanvallende ploegen maakten er in Alkemade een boeiende wedstrijd van die volko men verdiend door Lugdunum werd gewonnen. De Leidenaars verzuimden zelfs hun overwicht duidelijker in de score tot uitdruk king te brengen. Wilco van der Meer (2x) en Ruud Weenink namen de treffers van ROAC voor hun rekening, terwijl Henri van der Weyden (3x) en Hans van As (2x) succesvol waren voor Lugdunum. De Kuyper-Van Egmond 1-0 Zoals de uitslag al doet vermoe den kwamen in de Lisser THB-hal twee defensief ingestelde ploegen in actie, die elkaar bovendien in evenwicht hielden. Weinig opwin ding derhalve en Har van der Zwet zorgde eigenlijk voor het enige hoogtepunt door met een geweldig schot de beslissende treffer te sco- De Hanepoel-Landwer 3-9 Ook hier spreekt de uitslag boek delen. De thuisploeg had absoluut niets in te brengen tegen Landwer MOSKOU - Peter van de Velde uit Zoeterwoude heeft bij internationale indoorshorttrackwedstrijden in Moskou de 1500 meter gewonnen. De. Oegstgeestenaar Charles Veldhoven werd tweede. De derde plaats was voor de Canadese schaatser Mario Vincent. De wedstrijd in de Russische hoofdstad werd gehouden als omlijsting van een serie demonstraties shorttrack. De indoorschaatsers verbleven in Moskou op uitnodiging van de oud-wereldkampioen langebaan in 1956 en 1958, Oleg Gontstjarenko. Het indoorschaatsen staat in de Sowjet- Unie nog in de kinderschoenen. Vorig jaar bij de wereldkampioenschap pen indoorshorttrack werd Rusland vertegenwoordigd door één rijdster. Aan de demonstraties en wedstrijden deden indoorschaatsers uit Cana da, Italië en Engeland mee. Behalve Veldhoven en Van de Velde deden voor Nederland ook Jaco Mos en Jeroen Otter mee. Bij de wedstrijd in Moskou stonden drie afstanden op het programma. Onder de deelnemers ook de oud-olympisch kampioen 500 meter, de Rus Evgeny Kulikov. De 500 meter werd gewonnen door Robert Dubreille uit Canada. Enrico Peretti (Italië) en Charles Veldhoven legden beslag ip de tweede en derde plaats. De winst op de 1000 meter was voor good-old Willy O'Reilly uit Engeland. Hij zegevierde voor Mario Vincent en Peter van de Velde. Mario Vincent eindigde in het eindklassement op de eerste plaats. Pe ter van de Velde werd tweede en Charles Veldhoven legde samen met O'Reilly beslag op de bronzen medaille.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17