Warmonds Trefpunt sluit deuren definitief Bestuurscrisis in gesloten 'Lindehoeve' Hoe 'nestig' en 'blind' echte Zoeterwoudse boerenkaas is Huurders zitten in problemen Contouren puinstortgebied zichtbaar DINSDAG 4 NOVEMBER 1986 WARMOND - De War- mondse CDA-fractieleider Bonnet had het donderdag tijdens de raadsvergadering bij het rechte eind. De chris ten-democraat vertelde toen te hebben begrepen dat verenigingsgebouw 't Trefpunt aan de Herenweg definitief op slot zal gaan. President-kerkvoogd C.G. Heijl van de hervormde ge meente, de eigenaar van het gebouw, bevestigt het door Bonnet in omloop gebrach te bericht. Heijl, de voormalige CDA-fractie- leider, vertelt dat de verenigingen die gebruik maken van het gebouw zoals de Brassband Warmond en de r.k. muziek- en toneelvereni ging St. Matthias een brief hebben ontvangen waarin de huurcontrac ten per 1 maart 1987 worden opge zegd. Volgens de president-kerkvoogd is het voor de hervormde gemeente nu onmogelijk geworden om de exploitatielasten nog langer te dra gen. Kosten verbonden aan be heer. verlichting en verwarming overtreffen de huuropbrengsten in grote mate. Volgens Heijl komt het besluit van de kerkvoogdij "echt niet uit de lucht vallen". "Dit zat er al anderhalf jaar aan te komen". Het besluit is overigens al in be perkte kring in de openbaarheid gebracht, in die zin dat in het kerk blad, dat verschijnt in een oplage Cnovthal van 400 stuks, melding is gedaan öpOITnai te houden, zou de hervormde ge meente exploitatieverliezen leiden en in feite de huurders, de vereni gingen dus, indirect subsidiëren. Dat laatste is niet de taak van de hervormde gemeente maar van de gemeente. Dat neemt niet weg dat wij nu wel in de problemen zitten. Wij kunnen nergens naar toe. Ik weet op dit moment geen alterna tieven. nee". De voorzitter voegt eraan toe dat hij vindt dat deze ver antwoordelijkheden voor het leeu- wedeel bij de gemeente liggen. Matthias, 150 leden sterk en be staande uit een toneel-, harmonie- en majorettenafdeling, was een groot afnemer. De vereniging huurde 't Trefpunt drie avonden en drie middagen per week voor repe tities en uitvoeringen. het besluit. Garagebedrijf mag 's nachts niet draaien Helemaal precies weet Heijl het niet maar hij houdt het erop dat 't Trefpunt nu zo'n 25 jaar bestaat. In vroegere tijden viel het vereni gingsgebouw wat eenvoudiger te exploiteren. Veel uit de hervormde gemeente afkomstige clubs maak ten er toen gebruik van zoals da mesclubs, jongerenclubs en zang- DEN HAAG/LEIDERDORP - Het koren. garagebedrijf aan de Droststraat 2 in Leiderdorp mag in het vervolg 's nachts niet meer in bedrijf zijn Tussen zeven 5 het niet De belangrijkste huurders nu zijn Matthias en de Brassband War mond. Nog niet zo lang geleden /onds en elf hoorde daar ook de streekmuziek- toegestaan om school bij. Sinds die is opgeheven de compressor te laten draaien, de zijn de huuropbrengsten nog grote toegangsdeur te openen of met 7000 gulden per jaar afgeno- open te laten staan, automotoren op het buitenterrein te laten draai en en reparaties uit te voeren die ander in een stroomversnelling lawaai veroorzaken. Met deze uit- heeft gebracht. spraak heeft de Kroon de bepalii Matthias-voorzitter P. gen van de hinderwetvergunning Kerkhof respecteert het besluit tot aangescherpt die de gemeente had sluiting. "Door 't Trefpunt in stand afgegeven. Buren van het bedrijf hadden hierop aangedrongen om dat zij zeiden veel hinder te hebben van lawaai en stank die van het be drijf afkomstig zijn. Daarbij heeft de Kroon bepaald dat buiten het garagepand automo toren alleen mogen draaien om de auto zelf te verplaatsen. Dus niet meer om monteurs duidelijk te ma ken wat de klachten aan de motor van het voertuig zijn. Voorts moe ten de deuren van het bedrijf te al len tijde gesloten blijven en mogen ze alleen even open om een per soon of een auto erin of eruit te la ten. Radio's moeten zo zijn steld dat zijn te horen en proefdraaiende to's moeten worden aangesloten op een leiding die de uitlaatgassen door het dak verdwijnen. Tenslotte mogen to's die niet buiten worden gestald, net De sluiting van 't Trefpunt zou de steeds concretere vormen aan nemende plannen tot de bouw van een sporthal bij 't Trefpunt wel eens in een stroomversnelling kun nen doen geraken, denkt ook ge meentesecretaris Zoetemelk. Die hal moet geschikt worden voor multi-functioneel gebruik, zeggen diverse betrokkenen en gemeente bestuurders zodat er behalve ge- zaalvoetbald ook getoneelspeeld of muziek gemaakt kan worden. Van de Kerkhof echter gelooft daarniet zo in. "De karakteristiek van zo'n gebouw is een heel andere dan wij nodig hebben. Een kale zaal met wat tribunes eromheen voldoet wel bij een zaalvoetbalwedstrijd g^Ven maar niet voor een toneeluitvoe- ring. Denk aan de akoestiek. Wat wij nodig hebben is wat ik maar een 'stuk intimiteit' zal noemen. Ik zie thans niet in hoe je dat met zo'n multi-funtionele sporthal kunt ZOETERWOUDE - "Geen grote vooral de technische kanten van de uitschieters naar boven, maar ge- aangeboden kazen te beoordelen, middeld van goede kwaliteit". Zo De heer A. Kranenburg, afgevaar luidde het oordeel van de jury na de keuring van de kazen op de Zoe terwoudse kaasdag. De kaasdagcommissie was er geslaagd de produkten digde van de kaashandel, bekeek daarnaast ook de eigenschappen die een kaas tot een goed verkoop- produkt bestempelen. Kenmerkend voor boerenkaas 18 boeren (16 Zoeterwoudse, 1 blijkt te zijn dat geen enkele kaas Zoetermeerse en 1 Hazerswoudse) hetzelfde is. Het keuren begint met in Don Bosco ter keuring voor te kijken en tasten. Weinig kazen ha leggen. Jurylid Fieke Vos, bedrijfs- len het totale aantal punten op dit voorlichtster voor de boerenzuivel- onderdeel bereiding bij het rijk, had de taak Leiderdorps derde-wereld- winkeltje weggevaagd i als LEIDERDORP - Van de een op de andere dag is het Leiderdorpse buiten het bedrijf niet Terre des Hommes-winkeltje weg gevaagd. De kiosk in winkelcen trum Santhorst waar. ten behoeve van«derde wereldlanden, goederen het bedrijf laten werden verkocht, moest plotsklaps lotte mogen au- worden ontruimd. Dit nadat de of- de sloop zijn bestemd ficiële huurder, balletshop 'De vorden gestald, net zo Snuffel', een andere huurder heeft banden buiten mogen gevonden: iemand die er een vi deotheek wil beginnen. liggen. Afgezien van klachten en stank afkomstig la- het Hetgeen de beheerster garagebedrijf hadden de buren ook Terre des Hommes-winkel, Hed- i de straat gepar- wig Thiers, tot wanhoop drijft, van het bedrijf af- Weliswaar beseft ze geen enkel recht op de kiosk te doen gelden. Ze had het 'stekkie' van Joosten in bruikleen in ruil voor het beheer van zijn kleding, die er nog hing nadat de balletzaak naar Leiden was verhuisd. Joosten moest de kiosk wel aanhouden omdat hij nog een huurcontract had tot '88. Maanden ging het goed totdat dit weekeinde de onheilstijding bin nenkwam. "Maar omdat ik toen pas hoorde dat ik wegmoest en wel meteen ook, heb ik niemand kun nen waarschuwen. Ik kon al met een niets meer doen want alle spul len zijn op één hoop gegooid, het is gewoon onbewoonbaar. En waar moet ik van het ene op het. andere moment met al die spullen uit de kiosk naartoe?" Geen geld beveiligen Staringpad LEIDERDORP - Het plan om het Leiderdorpse Staringpad, dat van en naar Winkelhof, de Heinsius- laan, het Van Alphenplein en de scholen in Binnenhof loopt, in een aparte fiets- en looproute te split sen is voorlopig van de baan. De gemeente Leiderdorp heeft de be nodigde 60.000 gulden er momen teel niet voor, zo deelde wethouder Den Boeft (ruimtelijke ordening) gisteravond mee. De ouders, ge bundeld in de werkgroep 'veilige schoolroute'. zullen van het uitstel op de hoogte worden gebracht. Zij hadden er om veiligheidsredenen op aangedrongen het Staringpad op te splitsen in een fietsers- en een voetgangersgedeelte. Vandaar de noodkreeg op de kiosk bij Santhorst: of er iemand een garage of andersoortige ruimte voor haar weet zodat Hedwig Thiers de goederen in elk geval kan opslaan. Voorlopig echter is het winkeltje in het niets opge gaan. Wat volgens Hedwig Thiers Een onregelmatige vorm, een ruw oppervlak en spo ren van resten uit de kaasplank zorgen voor puntenaftrek. Dat gebeurt eveneens nadat de keurmeester met een boor een stukje uit de kaas heeft gehaald Gassig, bitter, vlak. zurig, dat zijn de termen die bij het ruiken en proeven vallen. Daarna wordt de kaas doorge sneden. Is die 'nestig', dan zijn er teveel gaatjes op enkele plaatsen geconcentreerd, bij een 'blinde' kaas zijn geen gaatjes te zien. Een kaas die het beste is voor de ver koop moet vrij veel gaten vertonen die regelmatig over het oppervlak zijn verdeeld. Voor jurylid Fieke Vos was gis termiddag het bepalen van een winnaar niet het hoofddoel. Zij wil graag in gesprek komen met de boeren die niet hoog eindigen ter wijl ze toch erg veel werk aan hun Onderzoek misstanden 't Heem KATWIJK/OEGSTGEEST/WASSENAAR - Het dagehjkse bestuur van het werkvoorzieningschap 't Heem in Katwijk heeft besloten tot een on derzoek naar de misstanden die zijn geconstateerd bij de buitendienst van de sociale werkplaats. Tijdens een vergadering met de medezeggen schapscommissie en het overlegorgaan van het personeel stelt het be stuur morgenmiddag vast welk karakter het onderzoek krijgt. De misstanden bij de buitendienst van het werkvoorzieningschap, t Heem. een samenwerkingsverband van de gemeenten Katwijk. Rijns burg, Valkenburg, Wassenaar en Oegstgeest, zijn geconstateerd door het Sociaal Advies Centrum (sac) van de kustplaats. De klachten die bij deze particuliere hulpverleningsorganisatie zijn binnengekomen betreffen vooral het functioneren van de directeur van de sociale werkplaats en het hoofd van de buitendienst. Het sac heeft aangedrongen op het ontslag van beide functionarissen. Het overlegAran het dagelijks bestuur van 't Heem met de personeels vertegenwoordiging heeft morgenmiddag plaats in de blauwe zaal van het Katwijkse raadhuis. DINSDAG Leiden Schouwburg - tien jaar op solotoer: Har ry Sacksioni, 20.15 uur. Centrale Voorzieningengebouw - Cleve- ririgaplaats. lezing 'Logica en Inl'urma- tie' door prof. dr. S.C. van Westrhenen. 20 uur. film 'Erendira', 21.15 19.30 Leiderdorp Wijkcentrum Zijlkwartier Van der Marckstraat. contactavond met klaver- Gemeentehuis - vergadering raadscom missie sport en welzijn, 20 uur. Wassenaar Gemeentehuis De Paauw - vergadering raadscommissie welzijn. 19.30 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - Noordbuurtseweg, ver gadering raadscommissie welzijn, 20 WOENSDAG Leiden K&O-gebouw - kinderfilmmiddag, 14.30 zangavond m.in.v. 's Gra- nkoor o.l.v. Ben Fey en Wijngaarden, medita- Marekerk venzands n organist Cor va tie: dr. S. Meijei Voorschoten Poppentheater - Pr Marijkelaan 4. voor stelling kinderen 6-10 jaar. 14.30 uur. Leiderdorp Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat 24, vrij bridgen, 13.30 uur. kazen hebben besteed (meestal zo'n zes uur per dag). Haar taak is het om samen met deze kaasma kers de oorzaken van de wat min dere resultaten op te sporen. Waar na men aan kwaliteitsverbetering kan werken. Omdat de verkoop van boerenkaas dit jaar sterk is toe- genoen, is kwaliteitsbewaking noodzakelijk, (aldus het jurylid. In de categorie 'jonge Goudse kazen' werd Joh. Captein uit de Weipoort winnaar. Hij behaalde 91 van de 100 punten. Goede volgers met 90 punten, waren W. de Rijns burger, H. Versteegen en L. Onder water. Bij de 'belegen Goudse ka zen' eindigden de voorzitter van de kaasdagcommissie en de secreta ris-penningmeester, A. Paarde- kooper en H.W. Versteegen, met een gelijk aantal punten: 91. Ook hier volg'de H. Versteegen met 90 punten. Bij de 'jonge Leidse kazen' ein digden S. Hoogeveen en J. van Leeuwen beiden met 90 punten. Omdat de kaas van Hoogeveen meer punten op het onderdeel smaak had gekregen, werd hij hier winnaar. Bij de 'oude Leidse ka zen' werd Jan Versteegen winnaar met 92 punten. De beide geitekazen van W. van Rijn werden door de jury zeer goed genoemd en beoordeeld met 90 en 92 punten. Politie doet goede 'vangst' WASSENAAR - Met de aan houding van een 38-jarige Was senaarder zonder vaste verblijf- of woonplaats, zondagavond, blijkt de Wasseriaarse politie een crimineel in handen te heb ben gekregen met heel wat meer op zijn kerfstok dan al leen de inbraak in een fotozaak waarvoor hy in eerste instantie werd ingerekend. Zondagavond om 19.00 gooi de iemand een tegel door de winkelruit van een fotozaak aan de Luifelbaan. Hij ging er vandoor met een fotocamera, de eraan bevestigde telelens en de statief waarop het toestel stond. Omwonenden zagen het gebeuren, slaagden erin het kentekennummor te noteren en dit door te geven aan de poli tie. Deze trof de auto enkele uren later rijdend in Den Haag aan. Achterin de auto lagen de camera en de accessoires. Voor de politie voldoende reden om de auto tot stilstand te bewegen en de chauffeur mee naar het bureau te nemen. Het verhoor leverde meer op dan verwacht. De man, een be kende van justitie en politie en een gebruiker van drugs, be kende niet alleen de inbraak maar gaf ook toe dat de auto die hij daarbij had gebruikt dat weekeinde in Den Haag had ge stolen. Voorts bekende hij in Voorschoten geprobeerd te hebben bij een antiekzaak in te breken. Het zou daarbij bij pro beren zijn gebleven. De politie Wassenaar heeft reden om aan te nemen dat de kerfstok van de man nog wat langer is. LEIDERDORP - De contouren van het toekomstige puinstorl- en re creatiegebied De Does in Leider dorp zijn nu vastgelegd. Kuiper Compagnons heeft daarvoor een globaal plan gemaakt voor het ge- Mevrouw Thiers voor haar gesloten Terre des Hommes-winkeltje Santhorst. De Leiderdorpse vestiging is in één klap weggevaagd.. foto Holv allerminst betekent dat Leiderdor- len worden in elk geval ten bate bied tussen rijksweg A4^ de Dwars pers die spulletjes of kleding heb- van Terre des Hommes verkocht". 1 ben ingebracht dat helemaal voor aldus een zeerbesliste Hedwig niets hebben gedaan. "Die artike- Thiers. watering, de Does en de jachtha ven achter de Mauritssingel. Een gebied dat eerst als puinstortplaats Politiek Voorschoten buigt zich morgen over toekomst jongerencentrum VOORSCHOTEN Een dag voordat de Voorschotense politieke partijen zich uit spreken over de toekomst van het tijdelijk gesloten jongerencentrum De Lindehoeve, heeft zich een grote bestuurscrisis geopen baard. Voorzitter en penningmeester van de Lindehoeve zijn afgetreden toen duide lijk werd dat de drie andere bestuursleden niet langer achter het gemeentelijke bezui nigingsvoorstel staan. Vooral het korter la ten werken van de twee beroepskrachten, ten gunste van een huismeester/administra tieve kracht, viel slecht. Hoe de situatie morgenavond zal uitpak ken, wil de afgetreden voorzitter niet offi cieel voorspellen. Privé heeft hij wel zo zijn gedachten, na het raadplegen van de partij en. Hij betreurt de situatie zeer en geeft aan dat een "oplossing dichtbij scheen". De op lossing die bestuursleden vorige week maandagavond hadden gevonden, samen met de gemeente, werd woensdagavond in een besloten bestuursvergadering overge- Belangrijke punten hiervan zijn dat de subsidie voor hel jongerencentrum niet bo ven de huidige 218.500 komt en het cen trum uit dit bedrag de aflossing moet beta len voor de schuld van 70.000 gulden. Ook zouden de twee beroepskrachten korter dienen te gaan werken en komt er een ad ministratieve kracht/huismeester. Van der Zant: "Men was heel blij dat er een oplossing was, al bleef hel een beetje triest dat er in de personele sfeer iets moest gebeuren". De precieze invulling werd niet gegeven, maar het zag er naar uit dat de twee krachten van 80 naar 60 uur terugmoe ten en er voor 20 uur een persoon komt die de administratie en eenvoudige klusjes doet. Deze constructie is goedkoper dan de huidige: de nieuwe kracht voor 20 uur krijgt een lager salaris dan de stafkrachten en bovendien bespaart hij flink op de (ho ge) administratiekosten. Ander voordeel is dat de beroepskrachten niet langer een groot deel van de tijd aan schoonmaken en klussen hoeven te besteden en ze mogelijk evenveel tijd hebben voor hun eigenlijke sociaal-culturele werk. Protesten Een bestuurslid dacht daar anders over, bleek vrijdag. In een breed verspreide brief, waarin hij het verloop van de besloten ver gadering schetste, noemde hij het besluit ongelukkig. Volgens de voorzitter gaf hij echter niet aan waar het geld dan vandaan moet komen. Ook het openbaar maken van de loop van de vergadering, viel bij hem slecht: "In zo'n situatie doe je wel eens uit spraken die je niet naar buiten wil hebben". Hoe dan ook, toen Marselis op zaterdag morgen wilde praten over het advies van woensdagavond, dat inmiddels aan de raadsleden was toegestuurd, schaarden drie van de vijf bestuursleden zich achter de protestbrief. Volgens Van der Zant werd wederom niet duidelijk wat dan wel de op lossing is en wie dat betaalt. Van der Zant zelf geloofde geen moment in een wijzi ging: "Op de meeste posten kun je niet meer bezuinigen. Als je bijvoorbeeld de huur verlaagt, gaat ook de subsidie omlaag. En zo zijn er meer voorbeelden". De bestuursleden weigerden bij te draai den. Sterker nog "ze vroegen mij als voor zitter of ik woensdagavond tijdens de com missievergadering het verhaal wilde intrek ken". Van der Zant weigerde dit. tijdens een vergadering op zondag. Hij vindt dat "wanneer je 70.000 gulden van de gemeente wilt krijgen om de schuld weg te werken, je daar wat tegenover moet stellen". Dan moetje inderdaad de aflossing uit het sub sidiebedrag betalen en bij voorkeur in dat bedrag ruimte laten voor kosten die niet di reet kunnen worden afgebouwd, voerde hij Ook sprak hij zijn vrees uit dat de Linde hoeve dicht moet. wanneer het bestuur het verhaal intrekt. Het zou heel zonde zijn om dat "alles in de startblokken staat om open te gaan: ook het contact met de medewer kers is weer goed". Hij overtuigde de drie dwarsliggende bestuursleden niet en trok, samen met de penningmeester,.zijn conclu- Wat er achter deze bestuurscrisis zit? Een verschil in hardheid en zakelijkheid, denkt Van der Zant. De drie overgebleven be stuursleden zitten al wat langer bij de hoe ve en willen hem bouwen rond de stal' krachten. Van der Zant. die er wat later bij kwam. constateerde dat de schuld te ma ken had met het beleid. Hij wilde best pra ten over ingrijpende veranderingen. Ande re bestuursleden waren vanmorgen niet be reikbaar voor commentaar. zal fungeren voor de Leidse regio. Daarvoor in de plaats mag Leider dorp er zand winnen en verkopen. Over een jaar of vijftien, als het ge bied volgestort is en door het weg halen van zand een plas is ont staan, wordt het Doesgebied voor recreatie gebruikt. Hetgeen de leden van de raads commissie ruimtelijke ordening gisteravond de wenkbrauwen deed fronsen. Dat er straks dagjesmen sen op de 'bult' zullen zitten, alia, maar de plannen om er een cam ping te stichten, stuitte op weer stand. De camping, die op een af stand van 350 meter van de rijks weg komt te liggen, verdraagt zich niet met het achterliggende stilge- bied in de Achthovenerpolder. heette het. In het algemeen hadden de com missieleden het gevoel dat het be stemmingsplan teveel gericht is op de verdere toekomst en te weinig op de komende tijd, als het Does- gebied als puinstortplaats zal fun geren. In het bestemmingsplan staat ook al aangegeven dat het Doesge bied kan worden opgehoogd en zo doende wordt afgeschermd van de rijksweg. Het stortgedeelte komt zo dicht mogelijk bij de rijksweg te liggen. Maximaal wordt de stort plaats zestien tot twintig meter hoog. Het is niet gewenst om het stilge- bied van de Achthovenerpolder aan te tasten door luidruchtige re- creatievormen zoals motorcrossen toe te staan, aldus het bestem mingsplan. Globaal wordt het gebied in drie delen opgesplitst: een zandwin- plas. een oevergebied tussen plas en verhoogd terrein en het opge hoogde terrein met daarop en er omheen bebossing. Kuiper denkt aan 1 van oeverrecreatie bij de zandwin- plas. Er komen wandel- en fietspa den om vanuit Leiderdorp een 'ommetje' te maken. Waarschijn lijk worden er weiden en een bos aangelegd en komen er recreatie- vormen als ski-oefenplaatsen en sleebanen waarbij de hellingen worden benut. Verder is het de be doeling dat er voor de stort een tij delijke weg wordt aangelegd. Ge lijktijdig wordt om het gebied een bosgordel aangelegd die het puin en vuil zoveel mogelijk aan het zicht zal onttrekken. Nadat de stort met een speciale laag is afgewerkt zal de definitieve toegangsweg naar het gebied worden aangelegd. Kuiper meldt in het bestem mingsplan dat het storten wel het nodige lawaai met zich zal mee brengen. Men verwacht echter dat de geluidhinder binnen redelijke grenzen blijft. LEIDSCH Jfe DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2