Oegstgeest reserveert meer woningen voor vluchtelingen Onzekerheid rond komst sporthal Starrenburg: 11 miljoen verlies iM Dierenwei voorgoed verloren Eerste provinciale enquête over dierenpark? Computer op basisscholen Komst stemmachines zeker in Voorschoten 'Der Vogelhandier' drie keer voor het voetlicht Vt Molen moet opgeknapt vanwege gevaar houtrot REGIO LEIDEN VRIJDAG 31 OKTOBER 198) WARMOND - De WD-Warmond is er helemaal nog niet zo zeker van dat er een nieuwe sporthal in War mond moet komen. LanceerdenC- DA en Progressief Warmond gis teravond tijdens de eerste ronde van de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting 1987 hun ideeën over een sporthal met multifunctionele vloer zodat ook andere dan sportclubs er voor hun activiteiten terecht kunnen, WD- leidster Saris zei: "Sporthallen zijn er al in onze gemeente". Saris doel de daarmee niet zozeer op de ge brekkige sportzaal Klim-Op, die de WD net als PW en CDA het liefst wil afbreken, maar op de Dekker- hallen in de Veerpolder. De WD meent dat met de bouw van een nieuwe sporthal bepaalde groepen Warmonders, jongeren vooral, te veel zou worden bevoor deeld. De groep ouderen in War mond wordt steeds groter en dat is voor de WD reden om de aan- Vragen over Warmonds kruispunt, rel en woningbouw dacht nu eens heel stevig op het ouderenbeleid te vestigen. CDA-fractieleider Bonnet kwam in de discussie over de sporthal, waarvoor klaarblijkelijk een grote meerderheid bestaat, met een nieuwtje. Hij had begrepen dat het bestuur van de hervormde kerk 't Trefpunt met ingang van 1 maart 1987 wil sluiten. Het zou voor het bestuur steeds moeilijker worden om de verenigingsruimten exploi tabel te houden, onder meer als ge volg van afnemende huuropbreng sten. De problemen zijn begonnen toen de streekmuziekschool werd opgeheven. Bovendien hebben meer instellingen te kennen gege ven op zoek naar iets anders te zijn. De sporthal zou in de directe nabij heid van 't Trefpunt moeten verrij zen. Wat de consequenties voor het een en ander zijn, is nog moeilijk te overzien. De sporthal staat duidelijk cen traal in de algemene beschouwin gen van de diverse fracties. Met de wijze waarop B en W blijkens de gemeentebegroting 1987 de finan ciële eindjes aan elkaar willen kno pen, kan iedereen leven. Er werden gisteravond geen bezwaren geuit tegen het voornemen om alle tarie ven, od de onroerend-goedbelas- ting na, met enkele procenten te verhogen. Wel waren er vragen en opmer kingen over de inmiddelds al weer bijgelegde rel rondom de nieuw bouw aan de Leede en de gefaseer de aanpak van de reconstructie van het kruispunt bij de Padox- laan. Wethouder Dalhuisen (Pro gressief Warmond) gaf toe dat de problemen van bewoners van de Kerpsdam met het bouwverkeer aanvankelijk zijn onderschat. Zij beloofde beterschap ook namens de woningstichting Warmunda. Verbazing was er bij dieverse fracties te bespeuren over de gang van zaken bij het kruispunt. Is dat nu klaar of niet en zo ja, wat zijn dan de verbeteringen. Duidelijk werd dat thans pas fase één is afge rond. Fase twee, de laatste, zal vooijaar 1987 zijn beslag krijgen. De gemeente heeft bepaalde gron den, bedoeld voor parkeerplaatsen aan de Van Wassenaarstraat, nog niet in eigendom. Die grond is van de Nederlandse Spoorwegen. Het "afflauwen" van de onoverzichte lijke bocht vanaf de Oranje Na- ssaulaan rechtsaf de Padoxlaan op, moet ook nog gebeuren. Wethouder Dalhuisen ging voorts de suggestie te lijf als zou het nooit rëeel zijn geweest om de Humakogronden aan te wijzen als plek voor woningbouw. Weliswaar is gebleken dat handelskwekerij Humako niet verhuist en er op die plek dus ook geen woningbpuw kan worden gepleegd maar tot 1996 zit Warmond volgens haar goed in zijn "bouwcapaciteit". "Geen paniek", sprak zij meer tot de publieke tribune dan tot de raadsleden want die hebben er zich nooit druk om gemaakt tot dusver re, al tonen ze zich in hun algeme ne beschouwingen toch wat be zorgd. Anderzijds gaf Dalhuisen toe dat in Endepoel III door het verloren gaan van de bouwlocatie Humako nu plek is voor nog maar 60 woningen terwijl er daar 100 wa ren gepland. Voor de resterende 40 zal hoe dan ook een nieuwe plek moeten worden gezocht. En daar is toch wel een klein beetje haast bij, want dat soort zaken moet ruim schoots van tevoren worden gere geld. OEGSTGEEST - De ge meente Oegstgeest zal ei zorg voor dragen dat er elk jaar twee woningen voorra dig zijn voor vluchtelingen. Een motie met deze strek king, ingediend door de PPR tijdens de tweede en afsluitende ronde van de al gemene beschouwingen en mede-ondertekend door de leiders van CDA en PvdA, werd gisteravond zonder schouwingen. Fractieleider Poel- over het steeds bouwvalliger wor- wegwerken van achterstallig on- mane ho non ziin inmad o rnnrln wint J1 A.9 Drtftl Air- rlorhnnrl ic Hot POrclo IQ CllhciHill- stemming algemeen aan vaard. Tot op heden is er in Oegstgeest één zo'n flat en wel in Haaswijk. Het verwachte D66-voorstel tot het ongewijzigd laten van de belasting tarieven bleef uit. De democraten begrepen dat zo'n voorstel alleen door henzelf zou worden gesteund. Na wat heen weer gepraat met wet houder Van Veen (CDA, financiën) kwam de afspraak op tafel dat de DEN HAAG/WASSENAAR - Het onderzoek naar de oorza ken die tot de sluiting van Die renpark Wassenaar hebben ge leid, levert wellicht de eerste provinciale enquête op in de vaderlandse geschiedenis. Het Zuidhollandse statenlid P. C. Pieters (D66) zegt een provin ciale enquête voor te staan, om dat een toegezegde nota over het beleid ten aanzien van Die renpark Wassenaar maar niet boven tafel komt. Een provinciale onderzoek- senquête noemt het statenlid het kleine zusje van een parle mentaire enquête. Het grootste verschil is dat de getuigen niet onder ede kunnen worden ge hoord, evenmin als er buiten staanders aan een verhoor kun nen worden onderworpen. Het Dierenpark Wassenaar moest vorig jaar sluiten nadat de financiën waren uitgeput waarmee de grootscheepse re novatie moest worden betaald. Hiermee was al een bedrag ge moeid van 5,2 miljoen gulden, waarvan 2,4 was opgebracht door het Rijk. De provincie stak 2,5 miljoen in de grote op knapbeurt en de gemeenten in de-regio de rest, rond drie ton. Het statenlid wil in het bij zonder weten waarom niet op het reddingsplan is ingegaan dat het restaurantketen Van der Valk op het laatste moment bood. Het horecaconcern wilde het park overnemen maar dit stuitte op het veto van de eige naresse van de grond, de fami lie Louwman. Pieters wil de motie die tot de enquête moet leiden indienen tijdens de pro vinciale begrotingsvergadering in december. discussie over "lastenbeheersing" in het vooijaar nog eens dunnetjes zal worden overgedaan. D66 is en blijft van mening dat verhoging van tarieven niet kan worden ge rijmd met het bestaan van begro tingsoverschotten, door de demo craten aangeduid met "scharrel- ruimte". Wethouder Van Veen ver geleek de D66'ers met "spechten". "Als ik u twee daar zo zie zitten, dan doet u me daar aan denken". Van alle fracties toonde die van D66 zich het minst in zijn sas met de resultaten van de algemene be- begon zijn tweede ronde met een zelfgeschreven gedichtje waar van de openingsregels waren: "Er was eens een raad in Oegstgeest/en die was heel bedeesd". De eind conclusie van burgemeester Scheenstra na afloop van de eerst ronde, maandag, als zouden er al leen maar "meedenkers" te be speuren zijn geweest, deed Poel mans af met de woorden: "Dat is een kwestie van zien en horen wat je wilt zien en horen". De WD ging herhaaldelijk in op haar eigen mening dat er in Oegst geest meer geprivatiseerd moet en kan worden. De liberalen hebben daarbij vooral zwembad Poelmeer, financieel gezien een groot zorgen kindje, op het oog. CDA-wethou- der Van Veen gaf er echter onom wonden blijk van in zijn hart een speciaal plekje voor Poelmeer te hebben ingeruimd. Wel beloofde de wethouder aan sportfondsen- bad b.v., de instelling die in aan merking zou komen om het bad van de gemeente over te nemen, te vragen hoeveel kosten er zijn ver bonden aan het uitbrengen van een offerte. "In Hillegom kostte ze dat al 35.000 gulden", wist hij. Een aanvarinkje hadden PPR'er Van Eisen en WD-voorman Rijks. De eerste verweet de laatste zich niet aan het college-programma te houden. Daarin is afgesproken dat de fracties spreekrecht voor bur gers, voorafgaand aan raadsverga deringen zullen regelen. De discus sie daarover moet, zoals over tal van maandag aangekaarte zaken, nog worden gevoerd maar maan dag waren er al wat schoten voor de boeg gegeven. De WD had dui delijk te kennen gegeven geen be hoefte aan invoering van spreek- subsidies dan mag de gemeente recht te hebben. Van Eisen noem- niet beginnen met restaureren", de dat "schandalig". Waarop Rijks PvdA-wethouder Kohlbeck ver iets deed dat hij zelden doet: hij in- klaarde dat dat standpunt ook al- terrumpeerde. De WD had ge- tijd het college-standpunt is ge woon zijn mening gegeven over weest. Maar de wethouder zit wel spreekrecht maar dat wil helemaal met wat moeilijkheden. De ge niet zeggen dat de party als het meente wil bij het in Oud-Poel puntje bij het paaltje komt, zal te- geest ondergebrachte vormings- genstemmen. betoogde Rijks, centrum een huurverhoging in re- Waarop Van Eslen het woord kening brengen maar kan dat niet "schandalig" inslikte en verving doen zonder het achterstallig door "jammer". Luid en duidelijk derhoud weg te werken. "Het zal i het CDA heel moeilijk zijn om daarbij uit te bij monde van voorman Verhagen maken wat restauratie dende kasteel Oud-Poelgeest. "Als derhoud is. Het eerste is subsidia- het rijk niet over de brug komt met bel, het tweede niet". OEGSTGEEST - De computer dingsdienst een voorstel. De dienst dringt nu dan ook het Oegstgeester basisonderwijs binnen. Vanmid dag zou wethouder mevrouw Blom (WD, welzijn onderwijs) zeven computers overdragen aan zeven de voorstellen van de dienst en directies van even zoveel basis- stond net op het punt concrete scholen. De computers, geleverd voorstellen aan de gemeenteraad door een als gloeilampenfabriek te doen toen vanuit Eindhoven een begonnen organisatie in Eindho- ideaal aanbod werd gedaan. Een en ven, kosten 4.000 gulden per stuk. ander bracht een stroomversnel ling teweeg. De computers werden In Oegstgeester bestuurders- eerder aangeschaft dan voorzien, kringen is herhaaldelijk beraads- Bovendien bevatten de sets meer bood aan zelf een cursus van tien bijeenkomsten te regelen, bedoeld voor de schoolteams. De gemeente ging akkoord met de invoering van dan mogelijkheden dan die i puters in het plaatselijk onderwijs, toe de schoolbegeleidingsdienst de mogelijkheden en hoe het moet had voorgesteld. Wel zijn de kosten gebeuren. D66 lanceerde maandag tijdens de algemene beschouwin- liggen gen nog het idee om ouders kennis iets hoger peil komen te De Hofdijckschool en de Joris de te laten maken met computers Witteschool zijn de enige Oegst- door ze een cursus aan te bieden op geester basisscholen die geen com- de scholen van hun kinderen. Van Puter krijgen. Deze scholen had dat plan zal wel niet veel terecht den er al komen want er zijn meer ouders dan computers op scholen. Voor de invoering van compu ters in het Oegstgeester basison- r eigen rekening ngeschaft. Zij hebben nu wel recht op vergoeding van de kosten van die vroege aanschaf en wel tot maximumbedrag van 4.000 derwijs deed de schoolbegelei- gulden per school. 'Het zat vanaf het begin niet in harten bestuurders' Snelheidscontrole OEGSTGEEST - Bij een radar- snelheidscontrole op de Oegst geester Rhijngeesterstraatweg liep gistermiddag tien procent van de automobilisten tegen de lamp. Van de 600 passanten reden er 60 har der dan de toegestane 50 kilometer per uur. De radar constateerde snelheden tussen de 65 en 85 kilo meter per uur. VOORSCHOTEN - Het dieren weide in het Voorschotense cen trum hield de gemeenteraad gister avond weer drie kwartier bezig. Of ficieel hoefden de partijen alleen maar de brief goed te keuren die de gemeente schrijft aan de verschil lende actievoerders die 9.000 hand tekeningen verzamelden. Het pakte al direct anders uit. dient te worden. "Ach", besloot D66-raadlid J. Ai- kens, "het zat van het begin af aan niet in de harten der bestuurders. Ze hebben niet alle moeite ge daan". Dat had hij nu net niet moe ten zeggen. De WD'er Van de Poel voerde direct aan dat het bij zijn partij ook emotioneel speelde. "En ik denk ook wel bij het CDA". Mieke Breunesse: 'voorschoten geen luxe gemeente...' WD en CDA haalden fors uit naar de onjuiste voorlichting van de stichting dierenweitje in oprich ting, die naar alle kanten toe de in druk zou hebben gewekt dat Voor schoten toch de 24 woningwetwo ningen zou krijgen, ook wanneer de dierenwei blijft. Bovendien had VOORSCHOTEN - De gemeente een raadslid als S. Van de Poel Voorschoten moet een kleine elf (WD) wel tien keer kunnen teke- miljoen gulden toeleggen op de VOORSCHOTEN - De ge meente Voorschoten koopt elf stemmachines, voor tien stem bureaus. Het voorstel van CDA en D66 om geld opzij te leggen nen, zo vaak werd hem dat ge vraagd. realisatie van de wijk Starrenburg, tussen Vliet, Bijdorp en Veurse- voor vier extra machines en Mevrouw M. Breunesse (PvdA/ weg. Bovenop het verwachte te- over twee weken te bekijken of ppR) deed gevoelig uit de doeken kort van negen miljoen kwam nog wat een dilemma het hoekje Mo- eens 1,7 miljoen door twee beslis- lenlaan/Koninklijke Marinelaan singen van de gemeenteraad, gis- was voor de partij. Wat ze ook ko- teravond. Het geld komt uit de die aanschaf noodzakelijk is, werd verworpen met evenveel voor als tegenstemmers. De PvdA/PPR-fractie derheid van B en W fractie waren niet bang voor te lan- zen, de kiezers zouden toch onte vreden zijn. Het verschuiven van de woningbouw zou niet alleen on- de WD- mogelijk zijn, maar de hogere over- ruimte van andere bestemmings plannen. De ene beslissing gaf tuinder Hendriks aan de Rouwkooplaan, ge loopafstanden naar het kleinere Voorschoten "een rijke, luxe ge- aantal stembureaus. Evenmin meente is waar de nood niet vreesden zij filevorming in de bu- hoog reaus, waar 70 procent meer stem- voldeden niet, zo bleek na vele stemmer avonden vergaderen. LEIDERDORP - Het Leiderdorps Operette Gezelschap brengt ko mend weekeinde drie keer 'Der Vogelhandier' op de planken van de Muzenhof. Een operette die vol gens het Leiderdorps gezelschap rijk is aan makkelijk in het gehoor liggende melodieën, aantrekkelij ke dansvormen en sprankelende teksten. Anderhalf jaar lang is er aan gewerkt om 'Der Vogelhand- Ier' op de planken te krijgen. Hoofdrollen in deze vrolijke ge- De voorstellingen zijn vanavond 9n zaterdag 1 november om acht uur 's avonds en zondag 2 novem ber om half drie 's middags. Kaarten zijn bij alle Leiderdorp- se sigarenzaken verkrijgbaar en, indien niet uitverkocht, aan de zaal. Overigens streeft het Leider dorps Operette Gezelschap ernaar mers komen tegelijk kan stemmen De partijen hadden het over een 'redelijke beloopbaarheid' en de burgemeester voerde aan dat de tief-voorstel maximale loopafstand 400 meter de wei introk, zijn kwekerij en de Vliet. De daar Ook tussenoplossingen geplande school moet verschuiven en er vervallen 25 woningwetwo ningen. In het eerste, noordelijke deel van het gebied komen tot 2000 oen T« V.o4 Clubgebouw VTL - Vlietcomplex, b go-avond, 20 uur. Verpleeghuis Zuydwijck - bazar rommelmarkt, 19-21 uur. Stats Jongerencentrum - disco-avon 20.30 uur. Centrum Ex '85 - Middelstegracj spreekuur Amrito ofwel Jan Fi 20 uur. Le Bambou - hoek Herenstraat/Wij 1 Singel, sessie Leidse Folkclub, 21 i Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Goj with the wind', 21.15 uur. I Leiderdorp LEIDL Muzenhof - Gordijnsingel, Leiderdorperkere Operette Gezelschap met 'Der Vogfeingen handier', 20 uur. stadwij Oegstgeest den ov Verpleeghuis Wijckerslooth - Van WiKf" kersloothplein 3, avond over multiiTonin' alternatieve geneeswijze w ei ni7t;i-i wem gistera' ZATERDAG deling Leiden 'n ,de 1 VW-kantoor - Stationsplein, start wa!iuisye: deltocht, 10-13 uur. eniginj AZL - afdelingsbijeenkomst voor ledstadwi, en belangstellenden van de ver. van u/oor", tiënten met de ziekte van Crohn en CoUet mi, tis Ulcerosa. 13.30 uur, inl. 078-17963TLn„pn Molen De Valk - vertrek naar Amst^"^' dam voor demonstratie tegen kruisir"i! ketten en de aanleg van de basis WoerPlus L drecht, 10.30 uur; inl. 132760. gaan Bejaardentehuis Groenhoven - WitQuintc Rozenstraat 21, bazaar, 14.30-16.30 uui Zoeterwoude Oudheidkamer - hoek Watertje/Noor| buurtseweg, tentoonstelling kaste Zwieten. 14-16 uur. WASSENAAR - De Wassenaarse molen 'Windlust', half achter het post kantoor, wordt voor 20.000 gulden opgeknapt. Hekken en andere delen van de tuigage zijn zo aangetast door houtrot dat bij het draaien gevaar ontstaat voor de omgeving. Volgens het voorstel van B en W moet de vervanging zo snel mogelijk worden geregeld. De molen werd in 1406 gebouwd. Van 1826 tot 1961 was hij eigendom van de familie Mansveld. Na die tijd nam de gemeente Wassenaar hem onder haar hoede. Omdat molens snel vergaan wanneer ze niet draaiende worden gehouden, schakelde de gemeente enige vrijwil ligers in. Een van hen werd. onlangs benoemd tot hoofdmolenaar. De vrij willigers lopen de molen aan het Molenplein na en laten hem regelmatig draaien. Het meel wordt wekelijks geleverd aan twee plaatselijke bak kers. (archieffoto Holvast) ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen. Zwijnenbuij Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groj neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer. Stokroj 1. tel. 215510. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenbui Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 41211 spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gei Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Ri Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Kruis. Klaprod 34, tel. 126371; spreekuur Minnebroen gracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: M. Bergmeyer, 121701; spreekuur Oude Singel 76. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smi W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Ju gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, Heref gracht 116, tel. 125820: spreekuur Burl gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. v. Leeuwen. v.J Brandelerkade 28. tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. RijJ Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, a Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en F Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: L. Podzinek. 897577. zo 8 uur tot 24 uur: A.' Boer, v.d. Hein) laan 5, tel. 310420; spreekuur Haagwej ^El Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul Kooyman, De Jong, Prince, Reinderj "lol D. Hammerstein en A. Hammerstein: doo za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord hie) eindsplein 4a, tel. 123752. ver: zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince. Vondel e;n laan 58. tel. 761754. Leiderdorp za. R. v. Velzen, Heelblaadjespad 9. te ër0 891100; zo. O. Du Ry van Beest Holle eer Vlaskamp 16, tel. 891100: za en zi De spreekuur van 12.30-13 uur op Vla: kamp 16, tel. 891100. Oegstgeest i 10 u r tot r a 7.30 i De fractie van D66, die tijdens de vorige raadsvergadering het initia- het behoud van niet onder de in- bedraagt. Dat is een landelijke druk. De partijen hadden wat minder goed lopen- woon wat eerder op moeten sprin- gedachten. "Ook nu zijn er wel fi- december alleen maar een plek op les - bij de tafels, niet bij de hok- te geven. Ze heeft vervolgens tot jes". Wel wilde hij bevorderen dat mensen die niet tijdens de spits de kans noodgevallen iets later, wat te wijzigen. WD- hoeven te stemmen, dat ook niet wethouder J.D. Van Dalen (ruimte- schiedenis zijn weggelegd voor voortaan elk jaar een grote uitvoe- Jack van Dam, Wim Schroder, Ro nald Veeren, Alex Frauenfelder, Patrick de Ridder, Gerda van Strien, Nel Boelee, Nel van Hol land en Lilian Kanbier. Daarnaast werken er nog tientallen Leider dorpers aan de operette mee. Diri- w rwyl Toos Co zijn de regie voor haar rekening doen. Hij adviseerde het 1 lijke ordening) gaf het zelf toe. Het verkie- idee om de woningbouwsubsidie ring te verzorgen, alsmede diverse optredens in tehuizen en dergelij ke. Momenteel beschikt de vereni ging over zo'n 50 leden, in leeftijd variërend van 17 tot en met 65 jaar. Op dinsdagavonden wordt er gere peteerd in de Meijehofschool de Vronkenlaan. telefoon 892044. zing aan te zien en bij mogelijke tijdelijk af te staan aan een andere problemen extra stemmachines gemeente en later terug te vragen, aan te schaffen. Dit ging CDA en noemde hij daarentegen onrealis- D66 te ver. Volgens de christen-de- tisch. En vervolgens opperde hij mocraten komen teleurgestelde dat het stukje centrum best aardig kiezers de eerste jaren niet meer te- wordt. Er zou geen enkele sprake rug, D66 vindt dat democratische zijn van verstedelijking. Wel heeft verkiezingen niet als experiment de gemeente nu geleerd dat mogen worden gebruikt. project nog zorgvuldiger begeleid nog 'maar' 860 woningen. In het tweede gebied, voorbij de Peppel laan, kunnen na 2000 200 woningen komen. De maatregel kost Voor schoten 625.000 gulden. De andere beslissing spaarde de monumentale boerderij Oud Woel- wijck aan het einde van de Essen- laan. Bijna unaniem zag de raad af van een weg vlak voor of vlak ach ter het drie eeuwen oude pand richtine achtergelegen deel van do nieuwbouwwijk. De mensen hier moeten via de hoofdontsluiting rij den, die door de achtertuin van Huize Bijdorp is gepland. Alleen de PvdA/PPR-fractie pleitte voor een toegang vanaf de Veurseweg- kant. Ze gunde mensen een leuke en tree en vreesde dat de bewoners anders hun auto parkeren in de mooie houtwallen en snel het brug getje overwippen naar hun huis. De vrees leefde ook by andere par tijen en de gemeente gaat onder zoeken hoe dit ondervangen kan worden. Wanneer er vlak vóór de boerderij een weg was gekomen had de gemeente 1,1 miljoen be spaard en wanneer de weg vlak achter de boerderij was gaan lo pen, had dat ook nog vier ton ge scheeld. Maar, zoals de WD het zei: "De gemeente heeft de taak historische punten zoveel mogelijk te behou den, de natuur te beschermen en bedrijven de kansen tot ontplooi ing te geven". Starrenburg is de laatste grote nieuwbouwwijk van deze eeuw. De lokatie Krimkade, waar zo'n 800 woningen moeten komen, laat waarschijnlijk nog lang op zich wachten. LEIOSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20 J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 1706U5 Voor de praktijk Haaswyk: J.J. Vooi zaat/G.A. van der Steenhoven, Queridc laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za. C. Meyer. J.W. Frisolaan 13. tel. 2493 zo, L. Prescott, Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, 01711-10030. Wassenaar za, M.H. van Tolingen sr.. tel. 78303 preekuuradres Weteringlaan Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een var de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715: 1219 of 1614, verneemt u welke huisartfl de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst var de apotheken in de regio Leiden, wordi waargenomen van vr 31 tot vr 7 door: Reyst, Stee 120136. Apotheek van Breest Sm allen burg Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. DIERENARTSEN Voor de praktyk van Muurling, Helder Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. .Kennedylaan Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: M.H. van Nieuwland, Uilenhorst 10, Lei den. tel. 212959. Voorschoten, Wassenaar J.Th. Ancion, Lange Kerkdam 63. Wa: senaar, tel. 1420' Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: Elleke d.v. J. Delfos-Biesheuvel, Jochem M z.v. M.H.T. op der Heijde-Kant, Stefan: S. d.v. R.J. Gips-Lalloesingh, Willem H.J. z.v. R.W.H. Bos-Beltman, Helen E.M.I, d.v. Ch. C.D.F. van Ree-Charbon, Wenda d.v. R. Krösschell-Harlaar. Gehuwd: Th.J.H. Knijnenburg met J.A.M. Hooijmans. Oveleden: P.C. Struik, oud 75 jaar, M.F. van den Bogaard, oud 64 iaar.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2