Hans Croiset moet isolement Haagse Comedie doorbreken Toneel uit regio speelt op Claus-festival Rotterdam Bruisende solo Jenny Arean KIJK UIT VRIJDAG 31 OKTOBER 1986 PAGINA 23 ROTTERDAM (ANP) - Twee ama teurtoneelgezelschappen uit de re gio nepien deel aan een theaterfes tival rond het werk van Hugo Claus, dat van 13 tot en met 22 no vember in het Bibliotheek Theater in Rotterdam wordt gehouden. Exposities over Hendrik de Vries en Busken Huet DEN HAAG (ANP) - Het Letter kundig Museum in Den Haag wijdt tot 1 februari een tentoonstelling aan de dichter Hendrik de Vries, die juist negentig jaar is geworden. Hij is de laatste nog levende dich ter van een generatie waartoe ook Nijhoff, Marsman en Slauerhoff behoorden. De tentoonstelling bestaat uit een literair en een schilderkunstig gedeelte. Met foto's, boeken, hand schriften, brieven en rijmprenten worden thema's uit zijn oeuvre be- I licht. Van hem zijn hangen 14 teke ningen en enkele schilderijen. Over leven en werk van Conrad Busken Huet verschijnt een schrij versprentenboek en houdt het Let terkundig Museum in Den Haag van 7 november tot 26 februari de tentoonstelling 'Cd. Busken Huet. Een toon van gezag'. Handschriften, brieven, docu: menten, originele kranten, boeken, foto's, karikaturen en schilderijen geven op de tentoonstelling een beeld van de werkkracht en brede belangstelling van Huet, en van de i reacties die zijn scherpe pen, zijn roman Lidewyde en zijn vertrek naar Nederlands-Indië opriepen. Hij overleed honderd jaar geleden. FOTOMAN IA - Het bestuur van het Anjerfonds Zuid-Holland, heeft besloten tot toekenning van een subsidiebedrag van ƒ3900,- aan Galerie Fotomania te Leiden, j Galerie Fotomania bestaat sinds oktober 1985 en organiseert ten- 1 toonstellingen van werk van kun stenaars die het medium fotografie gebruiken voor het realiseren van hun werk. Dialoog uit Wassenaar speelt daar 20 november 'De Vossejacht' en Toverlei uit Leiderdorp komt 21 november met 'Het haar van de hond'. Ook gespeeld worden 'Een bruid in de morgen', 'De staart van de schorpioen'. 'Interieur', 'Thuis'. 'Natuurgetrouw' en de collage 'Close to Claus'. Dit Hugo-Clausfestival is georga niseerd door het Zuidhollands cen trum voor amateurtoneel. De be doeling van het festival is tweele dig, namelijk het stimuleren' van goed amateurtoneel en het onder de aandacht brengen van Neder landse toneelstukken. Hugo Claus is een bijzonder produktief toneel schrijver. Hij heeft 35 toneelstuk ken op zijn naam staan. Naast de toneelvoorstellingen worden er in het kader van het fes tival nog andere activiteiten betref fende Hugo Claus ontplooid. In de Rotterdamse bibliotheek wordt een tentoonstelling van eerste drukken van Claus gehouden, er worden gedichten van Claus voor gelezen. en aan het slot van het fes tival wordt er een forumdiscussie over zijn werk georganiseerd, waaraan de schrijver zelf ook zal deelnemen. Kamervraag over toneel DEN HAAG (GPD) - Het Tweede- Kamerlid Aad Nuis (D66) heeft mi nister Brinkman (WVC) ophelde ring gevraagd over de uitspraken door het hoofd toneel van diens ministerie, George Lawson, die meent dat het verdere voortbe staan van de toneelgroepen Thea ter, Globe en De Voorziening ter discussie moet staan. Nuis wil we ten of Brinkman zich achter Law son schaart, en zo niet, of hij zich dan nadrukkelijk van de gedane uitlatingen wil distantiëren. Een concentratie van repertoiregezel schappen in de Randstad ten koste van die in de regio, zoals bepleit door Lawson, acht D66 een slechte ontwikkeling. DEN HAAG (GPD) - Het is de bedoeling dat over onge veer een maand zijn uitgewerkte plannen met de Haagse Comedie op tafel legt. Die worden eerst voorgelegd aan bestuur en gezelschap van de nu nog functionerende Haagse Comedie en daarna voor advies naar de Raad voor de Kunst gestuurd. De subsidieverstrekkers - het ministe rie van WVC en de gemeente Den Haag - zullen vervolgens met de verlangde, aanzienlijke verhoging van de subsidie akkoord moeten gaan. Er mag op worden vertrouwd dat aan de wensen tegemoet wordt gekomen, aangezien met de subsidiënten al diepgaand overleg is gevoerd. Hans Croiset zette gistermiddag in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag de voorlopige contouren het vooruit bestellen van zijn plannen uiteen. Hij bena drukte dat in dit stadium erg veel onzeker is en hij daarom graag nog slechts 'formateur' wordt ge noemd. Dat geeft hem de kans zijn „moeite voor ons moeten doen". Het „merkwaardige" systeem van het vooruit bestellen van produk- ties, acht de gedoodverfde nieuwe leider uit den boze. Croiset, die tot 1985 artistiek lei der van het Amsterdamse Publiek- stheater was, wil met het volgend plannen zo onafhankelijk mogelijk jaar van start gaande Amsterdamse te vullen. Of hij ook daadwerke lijk 'premier' (leider) van de nieu we groep wordt, laat hij liever nog ih het midden. In elk geval zal aan een groot aantal eisen van hem vol daan moeten worden. Zo zal in het Haagse toneelgezel schap „het beste van de Haagse Comedie" behouden moeten blij ven en moet het jarenlange isole ment, waarin de Haagse Comedie heeft verkeerd, doorbroken wor den. Het gebouw van de Haagse Comedie, inclusief het schouw burg-gedeelte. zal ingrijpend die nen te worden verbouwd en ver nieuwd. Een absolute voorwaarde van Croiset is ook dat er, met inachtne ming van de cao, voor de acteurs en actrices een nieuw contractmo del komt. Met hogere eisen: jong en oud zal zich aan vervolgoplei- w dingen, stem- en bewegingslessen, de huidige Haagse Comedie-; %voor- en nabesprekingen en 'rea- teurs zeker van een verlenging v dings' moeten onderwerpen. Er moet voorts een ander repe toiresysteem komen, waardoor bij toneel (ontstaan na opheffing j het Publiekstheater en toneel groep Centrum) een 'polemische' concurrentie aangaan. In elk geval zal de Haagse groep door repertoi rekeus en speelstijl een eigen stem pel op de landelijke toneelsituatie moeten drukken. Als dramaturge wordt Hana Bobkova aangetrokken. Willem- Jan Otten gaat speciaal voor de groep schrijven; ook met Harry Mulisch en Gerben Hellinga wordt onderhandeld. Op den duur moet het nieuwe ensemble een grootschalig reper toire-gezelschap worden, maar daar wil Croiset zeker drie jaar (vanaf de start in 1988) over doen. Vrijheid wil hij ook hebben wat be treft de keuze van de spelers. In be ginsel zal er met een volledig nieu we tableau de la troupe worden be gonnen en is op voorhand geen Hans Croiset wil Toneelstuk in rijdende bus ALKMAAR - De Noordhollandse theatergroep Hollandia zorgt op nieuw voor een stunt. De groep speelde al in een tent, in een boer derij en voor het laatste spektakel kreeg een Zaarise sluis een theater dak. Bij de nieuwe voorstelling 'Kamikaze' is niet alleen de locatie, maar ook de rolbezetting een regel rechte verrassing. De popster Herman Brood gaat zich tijdens een rit in een stadsbus ontpoppen als een beeldende kun stenaar, tekstschrijver en acteur. Het publiek maakt als passagiers deel uit van de gebeurtenissen. De première is op 3 november. Hollan dia brengt daarna een serie van 22 voorstellingen van deze 'tocht in de duisternis'. De bus vertrekt van af een Beverwijks café. Vanaf het vertrek zal de illusie bestaan van een reisje naar Torre- molinos en een busreisje langs de Rijn. Maar de sfeer slaat snel om. De situaties worden bizar, de ge beurtenissen anarchistisch en on verwacht. Fluitconcours LEIDEN - Zesendertig personen hebben zich aangemeld voor het nationaal fluitconcours dat op de zaterdagen 1 en 8 november in Lei den wordt gehouden. Het concours heeft plaats in de Streekmuziekschool aan het Ra penburg. zijn of haar contract. De onderne mingsraad van de Haagse Comedie heeft met deze procedure inge- voorbeeld mislukte produkties stemdl tussentijds kunnen worden afge- Momenteel ontvangt de Haagse voerd, kortlopende produkties Comedie van WVC plm. 3 miljoen I gulden, van de gemeente Den Haag 4,5 miljoen. In 1988 gaat de nieuwe subsidie-periode in. Croiset liet er geen misverstand bestaan dat de subsidie „heel kunnen worden gespeeld langrijke, succesvolle reeksen voorstellingen meerdere seizoenen kunnen lopen. Het nieuwe gezel schap, waarvan de naam nog niet bekend is, zal behalve in de veel omhoog" moet. Als het plan schouwburg ook in andere Haagse zalen (Circustheater, Diligentia) gaan optreden. In de visie van Croiset zal het spelen buiten Den Haag geen eenmaal rond is, heeft Croiset nog ruim anderhalf jaar de tijd om het praktisch uit te werken. Vooraf gaande aan de start van de nieuwe groep gaat de regieploeg een an derhalve maand durende work- zelfsprekendheid zijn. zeker niet shop-periode houden (een „thea- zolang de groep in de begintijd nog terschool voor gevorderden"). klein van omvang is. Als er al ge reisd wordt (volgens Croiset een „dodelijke" activiteit), dan zullen de theaterdirecteuren in de regio Dat de naam Haagse Comedie verdwijnt, heeft te maken met het „loskoppelen van de ketens met het verleden". 'En voort gaat ie weer...', soloprogramma van Jenny Arean. Muziek Cor Bakker (toetsen) en Paul van Vlodrop (snaarinstumenten). Tekstbijdragen van o.a.: R. Long, W. Wilmink, H. Dorrestijn, J. Boerstoel en D. Frenkel Frènk. Regie: Lodewijk de Boer. Gezien op 30 oktober in de Leidse schouwburg. Aldaar ook vanavond nog te zien. LEIDEN - 'Wijzigingen voorbehouden' staat er met kleine lettertjes onderaan in het programma. Een gebruikelijke formulering, die hier echter ter zake doet. Het tweede (en tevens sterkste) deel van de avond verloopt vrijwel volgens het boekje. Voor de pauze wijkt Jenny Arean van de gepubliceerde volgorde af, en zijn ook niet alle uitgevoerde num mers in het lijstje terug te vinden. Voor de opzet van de voorstelling maken die wij zigingen in het geheel niets uit. Ook het tweede programma van Jenny Arean is in eerste instantie een tour de chant van op zichzelf staande num mers, die afgewisseld worden met enkele voor drachten. Bovendien is zij er de vrouw niet naar om zich de volgorde en samenstelling van haar eigen programma door een toevallig wat eerder gedrukt programmaboekje te laten voorschrijven. Evenmin als in haar vorige 'Gescheiden vrouw op oorlogspad' waagt ze zich - helaas - niet aan de echte conference, dat wil zeggen aan de quasi geïmproviseerde losse babbel met het publiek. Daartegenover staan wel meer en uitbundiger voordrachten, die naast de ijzersterke vertolking van de muzikale nummers het twee uur durende programma voorbij doet vliegen. Areans voorliefde voor een bepaald soort lieder lijkheid krijgt na de pauze alle kansen. In 'Piano leeuw' presenteert zij als een ordinaire haaibaai haar pianist als ogenschijnlijke sul van een knul en onverwachte virtuoze muzikant en minnaar. In de 'Populaire potpourri' (een karakteristieke Robert Long-tekst) neemt zij ook niet bepaald een blad voor de mond. Ander hoogtepunt is het verhaal over haar bekering tot de opera, dat tot een paar prachtige muzikale uitbarstingen in opera-stijl leidt. In deze voordrachten en in de meeste muzikale nummers is Arean aan het werk met haar respect afdwingende vocale capaciteiten. Haar stem is rijk aan nuances: nu eens bulderend en scherp, dan weer teder en broos. Haar optreden is vaak brui send en energiek; soms zou het ietsje minder kun nen, maar misschien zou ze zichzelf daarvoor te veel geweld moeten aandoen. Inhoudelijk stelt 'En voort gaat ie weer....' na dë grote verrassing van het eerste programma nergens teleur. De muzikale begeleiding en zeker de vorm geving is zelfs nog wat grootser opgezet. Er is een prachtig toneelbeeld, dat door een uitgekiend licht plan en een achterwand met een steeds wisselend patroon van drie balken wordt bepaald. Tijdens het Nederlandse drieluik Arean-List-Van Vliet, dat aan het begin van dit seizoen in de Leidse schouwburg optrad, kwam de bijdrage van Jenny Arean het minst uit de verf. Ze zat toen nog volop in de voorbereidingen van dit tweede programma, ïu schitterend revanche neemt. WIJNAND ZEILSTA Exposities Leny Noyen is een Leidse kunstena res. wier naam al vele jaren verbon den is met die van het teken- en schil derkundig genootschap Ars Aemula Naturae. Ze is daar nu alweer vijftien jaar docente en exposeert er vrij gere geld. Leny Noyen. die haar opleiding heeft genoten aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag en portrettisten als Paul Citroen en Sierk Schroder als leer meester heeft gehad, houdt zich bezig zowel met tekenen.' aquarelleren en olieverf. Haar werk draagt een im pressionistisch karakter. Het omvat behalve portretten ook stillevens en landschappen. Veel van haar werk is te koop. Leny Noyen heeft daartoe een eigen galerie geopend met de be doeling daarin permanent haar werken te tonen. Deze galerie, 't Huys beneê, is gevestigd in het pand Nieu we Rijn no. 3. Er hangen op het ogen blik schilderijen met titels als 'Le zend meisje'. 'Kledend meisje', 'Jon ge meisjes', 'Jongetje'. 'Kind'. 'Vrouw met parasol', 'Rode parasol' en 'Pop pen in papier'. De prijzen variëren van ongeveer vijftienhonderd tot drieduizend gulden. Openingstijden: vrijdag van 2-4 uur. zaterdag en zon dag van 12-4 uur. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw'. Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw. Lm mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur. zo. van 13-17 uur De Lakenhal - Oude Singel. 'Leiden eeuwig feest', tentoonstelling over 3 October Vereeniging, tot 23/11'Schil derijen zoeken sponsors V'. t/m 30/11: Rijksmuseum voor Volkenkunde Steenstraat, keramiek van Keiko Ha segawa. t'm 3/11 t/m 5/1; 'Griezelen ir Japan'. Lm 2/11; di. t'm za. 10-17 uur Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht. 'Dieren, vroeger en nu', t/m 26/4: ma t/m vr. 10-17 uur. zo. 14-17 uur Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg. Kees van Roemburg. schilderij en. t/m 16/11. vr t/m zo. 13.30-17.30 Lak-galene - Cleveringaplaats. Ber nard Divendal. schilderijen en Robert Roos. fotografie. 3/11 t/m 12/12; ma L m vr. van 10-22 uur Holiday Inn - natuur en onderwater foto's van P. de Blok-Scheltinga. Lm 27/11; dag 10-22 uur Stadhuis Stadhuisplein. 'Eten en drinken' over hel huishouden in de Middeleeuwen, t/m 14/11; ma. t'm vr. Carl Palm. tot 28 november. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder. land schappen van Adriaan van Koppel en beelden van Bart leefoge. t/m 30/11; Muzenhof Gordijnsingel. Mies Scherpenisse, fotografie 'Mens en Na tuur' en Albert Plesman. fotografie, tot 19/11; ma. Lm vr. 13-18 uur Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Jacob Vermeulen, schilderijen, t'm 9/11; dag. 14-17 uur. Rijnsburg Museum Gen. Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6. 'De Andere Middeleeu wen' en 'Toen ik op school was', t/m 1/2/87; vr. 19-21 uur. za. 10-16 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat. Lucy Frijling, portretten en tekeningen, t' m 16 11. woe., do., za en zo. van 14-16 Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat. Kees Fluitman. olieverf en aquarel len. Elena Bourgonjen, keramiek. Lm Alphen Rhijnkade elf - expositie Sjoerd Bak- Galerie Alba - Theo den Boon. acryl- schilderijen; Roel Bendijk. brons plastieken: t/m 23/11; vr.. za. en zo. van 10-20 uur. Nieuwveen De Veenhoeve - expositie van Fred Gijbeis en Rob van der Louw. t/m 8/1 Noordwijkerhout Leeuwenhorst - Langelaan. expositie van acht beeldende kunstenaars. Lm 15/12; ma. Lm za. 9-21 uur. Noorden De Watergeus - S. van Capelweg. te keningen en aquarellen van Tid Kis- temaker. Lm 28/11: dag. vanaf 12 uur. Concerten van K&O. Er zullen werken worden uitgevoerd van Sor. Bach, Jolivet en Granados. Aanvang 20.15 uur. Een trio. bestaande uit Corrianne Hoekstra(fluit). Hans Stoop(klarinet) en Theo Blankenstein (gitaar), musi ceert vanavond in de Waag. Er zullen composities van Kreutzer. Villa-Lo bos, Solivet. Torroba en Matiegka worden gespeeld. Aanvang 20.30 uur. Ex Animo voert vanavond in de Stadsgehoorzaal 'Die Schöpfung' van Haydn uit. De medewerkenden zijn: Lisette Emmink (sopraan). Chris van Woerkom (tenor). Joep Bröcheler (bas) en Tijn van Eijk (clavecimbel). De algehele leiding berust bij Wim de Ru. Aanvang 20.00 uur. Het Van Wassenaer Ensemble treedt vanavond, met medewerking van de pianiste Toos Onderdenwijngaard, in het cultureel centrum 'Warenar' in Wassenaar op. De naam van het en semble is ontleend aan de componist en musicus Unico Graaf van Wasse naer. van wie het Concertino in bes gr.t. voor strijkorkest zal worden uit gevoerd. Voorts staan voor deze avond op het programma Symfonie nach Ovids Metamorfosen in F gr.t. van Carl Ditters von Dittersdorf, Di vertimento giocoso van Harald Genz- mer en het Pianoconcer in f gr.t. KV 459 van Mozart. De leiding berust bij Hugh Thirlway. Aanvang 20.15 uur Het Bachkoor Holland geeft morgen middag in de Pieterskerk een uitvoe ring van Bachs Hohe Messe. Er zal medewerking worden verleend dooi de sopraan Ellen Bollongino. de alt Hilke Helling, de tenor Peter Bartels en de bas Hermann Christian Polster. De uitvoering staat onder leiding van Charles de Wolfl'. Aanvang 15.00 uur. De alt-zangeres Jard van Nes staat maandagavond samen met het Resi dentie-Orkest op het podium van de Stadsgehoorzaal. In het programma van dit door K&O georganiseerde Meesterserie-concert is een kleine wijziging gekomen: in plaats van de aangekondigde Tallis-variaties van Vaughan Williams zal Van Beetho- vens Ouverture Leonore II als ope ras'. Het concert wordt besloten i een uitvoering van de Sinl'onia Do- mestica van Richard Strauss. Aan vang 20.15 uur. Het gitaarduo Erik Otte en Jüun Voorhoeve treedt woensdagavond in de Kapelzaal van K&O op. Het zal werken ten gehore brengen van o.a Scarlatti. Franck. Granados en Rodri- go. Aanvang 20.15 uur. De pianiste Joke van Haeringen geeft donderdagmiddag een lunchpauze concert in de Kapelzaal. Ze zal Kreis- leriana van Schumann. Jeux d'Eau van Ravel en Etude pour les sixtes van Debussy spelen. Aanvang 12.45 Het Leids Vocaal Ensemble onder lei ding van Theo Goedhart concerteert zaterdagavond in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Het programma be staat uit Engelse koormuziek uit di verse perioden: madrigalen uit de zes Folk De Tannahill Weavers behoren al tien jaar tot de top van de Schotse folkmu ziek. De groep speelt een krachtige versie van traditionele Engelse mu ziek. Zondag speelt het vijftal in De Waag aan de Aalmarkt in Leiden. De bezetting is: Stuart Morrison (fiddle). Iain Maclnnes (doedelzak), Ross Ken nedy (zang en bouzouki), Phil Smillie (zang en dwarsfluit) en Roy Gullane (gitaar). Aanvang 20.30 uur. Leiden tiende en zeventiende eeuw.-werken uit de Romantiek van Elgar en Men delssohn (die voor zijn reizen naar Londen verschillende stukken op En gelse tekst heeft geschreven) en twin- tigste-eeuws repertoire van Michael Hurd en Benjamin Britten. Instru mentale intermezzi worden verzorgd door de'cellisten Pascale Went en Vincent de Kort, in werken van Bach en Boccherini. Aanvang 20.15 uur. Jazz Bij Jazz on Sunday wordt zondag de traditionele jaarlijkse sessie gehou den. Deelnemers zijn o a. Ruud Bo- gaards op slagwerk. Karei Boehlee op piano. Hans Mantel op bas. Bob Rig- ter op tenor- en baritonsaxofoon. Guup Massaro op tenorsax en trom pet. Peter Nagtegaal op trombone en Wil Simons op tenorsax. Jazz on Sun day zetelt in het Bowlingrestaurant aan de Boshuizeiiaan in Leiden. Aan vang 15.00 uur. Schouwburg vr 31, 20.15 uur. 'Een voort gaat weer...' door Jenny Arean. za 1. ma 3. 20.15 uur. 'Kussen', mi iekprogramma van Liesbeth List e Theater De Giraffe met 'Kent u die van die ambtenaar', di 4, 20.15 uur, Tien jaar op solo-toer: Harry Sackioni. woe 5. Toneelgroep Theater met 'Cy rano de Bergerac'. do 6. 20.15 uur. Groep Gertrud-D speelt 'Deirdre'. LAK-theater vr 31. za 1. 20.30 uur. Lak-Poductie- kern: "Where What', zo 2. 15 uur. La Terrazza met 'Kapi tein Pizzarro' voor kinderen vanaf 8 0.30 Thaterschoolpro- daan: 'De gebeurtenis'. i Willem Jan Otten. Pop Een dag later speelt in het LVC de Wassenaarse groep Horny Winter, winnaar van de Grote Prijs van Zoe termeeren eerder te horen in VAR As Popkrant en Countdown Cale en te zien in Jonge Helden. De leden van Horny Winter speelden deels eerder Den Haag 'Don Juan' van Molière, za 1. 20.15 uur, zo 2. 14 uur. Haagse Comedie met 'Een bruid in de mor gen' van Hugo Claus, zo 2, 20.15 uur, Haagse Comedie speelt 'Ons kent ons' van Alan Ayck- kens, Bart Romer e.v.a. in 'De moeder van David S.' van Yvonne Keuls, woe 5, do 6, 20.15 uur, Kees Brusse e.a. in 'De Huisbewaarder' van Pinter. Appeltheater vr 31, openbare repetitie, woe 5, do 6, 20.15 uur, De Appel met 'MaraLDe Sade' van Peter Weiss. Circustheater vr 31, za 1, do 6,20.15 uur, Nederlands Dans Theater met 'Soldatenmis'. 'Sechs Tanze' en 'L'Enfant et les Sor- tilèges'. zo 2,12.15 uur, Scheveningen zondag concert: Marco Bakker en Henny May. in kells of Home. Nederlands Congresgebouw za 1, 20.15 uur, Residentie-Orkest o.l.v. Ferdinand Leitner. Diligentia zo 2, ma 3, di 4, 20.15 uur, Haagse Co medie met de laatste voorstellingen van 'Vroeger' van Harold Pinter, zo 2, 14.30 uur, Pianorecital door Gé- rard Blerk. Evangelisch Lutherse kerk za 1, 20.15 uur, concert door Peter Ei lander. Amsterdam Carré vr 31. 20.15 uur. New York Harlem Opera Ensemble met de musical 'Car men Jones'. za 1, zo 2, 20.15 uur. Compagnia d'Opera Italiana di Milano met 'La Lamda met 'Oliver Twist' Het Muziektheater za 1. ma 3, di 4. 20.15 uur. zo 2, 13.30 uur, Het Bolsjoi Ballet 'De gouden di 11. 20.15 uur. première van 'Giselle door Het Nationale Ballet. Nieuwe De La Mar Theater Lm zo 2. 20.15 uur. zo alleen 14 uur. 'De Huisbewaarder' van Pinter met o.a. Kees Brusse. vanaf di 4, beh. ma, 20.15 uur, zo al leen 14 uur. 'Allemaal Leugens' met Gaaikema. zo 2.20.15 uur. Dansers Collectief met 'Ladv Macbeth'. ma 3. di 3, woe 5. 20.15 uur. Haagse Comedie speelt 'Don Juan' van Molie- Rotterdam De Doelen vr 31. 20.15 uur. zo 2.14.15 uur. Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. di 4. woe 5. do 6. 20.15 uur. Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen. Theater Zuidplein Lm zo 2. 20.15 uur. Rotterdamse Ope ra 'Nabueco' van Verdi. di 4. woe 5. 20.15 uur. Martine Bijl. do 6. vr 7. Triad Stage Alliance Lon don The Importance of Being Ear nest' van Oscar Wilde. Luxor Theater vr 31 Lm za 8. beh. zo. ma. 20.15 uur. Willem Nijholt Solo, zo 2.14.30 uur, Scapino Ballet: 'Kink'. 'Museum' en 'Heksenkeet'.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 23