i 'Geen enkele leerling wordt werkloos' l Plan voor bouw sporthal in Warmond Huurprijs twistpunt'Oude Raadhuis' RIO-directeur Van Brit sum, de pionier van toen, stapt op ANWB: Leiderdorps 'obstakel' verwarrend iMHI'HHI'Hfl WOENSDAG 29 OKTOBER 1 WARMOND - De gemeente War mond en de Vereniging 'Hel oude Raadhuis' hebben nog altijd geen overeenstemming kunnen berei ken over de verhuur van de linker vleugel van het voormalige raad huis. aan het dorpspleintje. Beide partyen lijken nu aan het schaken te zijn. "We houden elkaar een vis je voor", schetst C.J.M. Padberg, voorzitter van de 211 leden tellen de Vereniging, de stand van zaken. De afwikkeling van het een (en an der is thans vertraagd door een merkwaardige briefwisseling tus sen beide partijen. Duidelijkheid is ver te zoeken. Twistpunt is de huurprijs ad. 320 gulden per maand die de Vereni ging zegt niet te kunnen opbren gen. Burgemeester mevrouw Hen- drickx op haar beurt zegt dat B en W "het toch van de dolle zouden vinden" om de linkervleugel van het fraaie pand voor noppes voor gebruik vrij te geven. Anderzijds geeft de eerste burger onomwonden toe dat in het college van B en W iedereen van mening is dat de Vereniging de beste kandi daat is. De Vereniging huurt im mers al het rechtergedeelte en is Nog steeds geen overeenstemming met gemeente Warmond daar tamelijk succesvol in de weer, al sinds 1979, met exposities, dorpsevenementen en allerhande feestjes. Het linkergedeelte is leeg komen te staan na het vertrek van .een accountantskantoor. Vorige maand plaatste de gë- meente een advertentie in het huis- aan-huis-blad waarin kandidaat huurders werden opgeroepen zich te melden. Kandidaten die het ge bouw cultureel wilden benutten, hebben de voorkeur, heette het. Burgemeester Hendrickx vertelt dat de Vereniging zich schriftelijk meldde maar in haar aanmelding ook kond deed van de onmogelijk heid om het gevraagde huurbedrag op te brengen. B en W maakten vervolgens duidelijk dat ze wel geld wilden zien waarop de Vereni ging terugschreef dat ze de linker vleugel wilde huren. Hendrickx: "Wat er tussen die eerste brief van de Vereniging en deze tweede is voorgevallen, is ons volslagen onduidelijk. Wij hebben daarom een brief geschreven waar in we opheldering vragen over de financiële kant van de zaak. Kan de Vereniging nu betalen of niet? We hebben op die brief nog geen ant woord gehad, nee". Volgens de burgemeester zijn er nog meer kandidaten in het spel. Blijft de huurprijs een struikelblok, dan zullen B en W die andere kandida ten benaderen en gaat de linken vleugel wéér voorbij aan de neus van de Vereniging die al sinds 1979. het jaar van de oprichting, als belangrijkste doelstelling kent dat het héle raadhuis aan de Warmon- ders ten goede moet komen. Visje Voorzitter Padberg: "We houden elkaar een visje voor. Het gemeen tebestuur hebben wij gezegd dat we willen huren en het gemeente bestuur heeft ons gezegd dat het ons zo graag als huurder wil heb ben. Maar wij hebben erbij gezegd dat de huurprijs ons nog dieper in de financiële problemen zou bren gen. Wat al die tijd op de achter grond meespeelt maar door geen van de beide partijen nog is uitge sproken, is het subsidie-vraagstuk. Wij hebben het tot dusverre zonder subsidie gedaan maar voor de huur van dat deel van het raadhuis zul len we er wellicht aan moeten gelo ven. We zouden dan een subsidie aanvraag moeten indienen, ja. Maar ons is wel al bekend dat de gemeente weinig geld heeft om te verdelen". Is Padberg niet bang dat hij straks te laat is. Als nu nog een subsidie aanvraag moet wor den ingediend... Padberg: "Zo veel haast is er toch niet bij. Er is behal ve van onze kant zo weinig animo voor dat gebouw". Maar er zijn toch nog meer kandidaten. "Ja, dat hebben ze jou dus ook al verteld. Ik denk dat dat gewoon is om de druk op de ketel te houden, ja. Ik zou bij God niet weten wie die kan didaten moeten zijn. In elk geval staat dat gebouw voorlopig nog leeg. Wij hebben onlangs nog ge vraagd of w het met de jaarwisse ling en St. Nicolaas mogen gebrui ken. Nee, daar hebben we nog geen antwoord op gehad". Kan de Vereniging niet op een andere manier aan het benodigde geld komen. Een contributieverho ging bijvoorbeeld? Padberg: "Ha. Kijk als de ge meente ons de linkervleugel erbij zou geven dan hebben wij reden om de contributie te verhogen. Voel je 'm?". Misschien dat een beroep kan worden gedaan op het kunstfonds? Een werkgroep onderzoekt mo menteel waaraan dat potje het bes te kan worden opgemaakt. Pad berg: "Dat lijkt me een goed idee. ja" Hij vervolgt: "Van begin af aan hebben wij het hele raadhuis ge claimd. De toenmalige burgemees ter De Vreeze deed al zo sceptisch. Bij de gratie Gods mochten we het rechtergedeelte bij wijze van proef. Lukte dat, dan mochten we dat lin kergedeelte er ook bij. Daar wach ten we nu dus nog steeds op". Stoppen Padberg en zijn Vereni ging ermee als om wat voor reden dan ook de linkervleugel aan een ander dan de Vereniging wordt verhuurd? "Stoppen? Nee. Maar of het enthousiasme even groot blijft, weet ik nog zo net niet". WOENSDAG teri I, 20 i Bevrijdingskerk - sch rijt avond Amn ty International, 19.30 uur. Augustinus - schrijfavond Amnesty ternational. 18 uur. Schouwburg - 'Een bruid in de morg door Haagse Comedie. 20.15 UI Rijksmuseum van Oudheden door Trio Mauve, 20.15 uur. Filmhuis LVC - film 'Spartacus', 20 u DONDERDAG Leiden gravenlaan, bijeenkomst vereniging, 20 uur. Leiderdorp LEI) nog term Iniek hui/. Paar rens baar Sjelter - Heemraadlaan, discussieavo|in L sociaal-cultureel werk, 20 u Voorschoten Gemeentehuis - Leidseweg, raadsver c dering 20 uur. LEIDERDORP - Hij zag de school uitgroeien van een ba- rakkenkampje met 38 leerlingen tot een gebouwenkolos waar dagelijks bijna 1500 jongeren vanuit de regio naar toestromen. Wie dat toen. we schrijven 1968, had kunnen denken? door Miep de Graaff Bij de man van het eerste uur. J.C. van Britsum (59). had dal eerste jaar van de Leidse handelsschool aan de Leidse Oosterkerkstraat zweefde al wel het woord successto ry door zijn hoofd. En hij vond het wel een uitdaging toen hij werd ge vraagd. Was net een beetje moe van zijn toenmalige job bij de men sa, het toenmalige restaurant van de Leidse universiteit ("Die demo cratiseringsgolf. wat moest ik er mee"). Kampte als 40-jarige toch al met de nu-of-nooit gedachte en stapte in het nieuwe initiatief van onder andere de middenstands bonden. Een nieuwe vorm van voortgezet onderwijs: het Rijn lands Instituut voor Ondernemers onderwijs, die leerlingen zou moe ten gaan klaarstomen voor prak tijkgericht denken en werken. Van Britsum: "Er was niks, nee. Geld werd geleend van bevriende instellingen. Advertenties gezet en toen konden we net-aan beginnen: er meldden zich 38 leerlingen en we hadden er minimaal 36 nodig om te kunnen draaien". De Leiderdorper heeft behaald niet lang hoeven pionieren. De aanwas verliep snel en gestroom lijnd en anno 1986, aan de voor avond van zijn vertrek, is de positie van de school riant te noemen. Zijn zelfverzekerde houding is onver- mijdelijk: het RIO heeft het ge maakt en Van Britsum maakte het "Weet u dat ik hier vaders heb gehad die dolgelukkig waren zodra ze er achter kwamen dat dit soort onderwijs bestond? Ik herinner me een stel ouders uit Warmond dat een actie wilde beginnen om de school meer bekendheid te geven. Omdat ze vanuit de lagere scholen gewoon geen informatie over ons gaven. Maar ach, dat soort dingen hoeft vandaag de dag natuurlijk niet meer, we hebben zoveel be kendheid in de regio.." Is het verbazingwekkend? Of zelfs bijna op het onhebbelijke af? In elk geval was de groei van het RIO onstuimig. Neem de datum 1 juni 1977, de dag waarop prins Claus de nieuwbouw in Leider dorp opende. Een dag later ging de brief de deur uit waarin melding werd gemaakt dat de school te klein was en nieuwbouw onont beerlijk. De school heeft geduld moeten uitoefenen, want die 4'/2 miljoen kostende nieuwbouw zou er pas bijna tien jaar later staan. Vier de pendances in Leiderdorp bezette men totdat met ingang van dit nieuwe schooljaar werd RIO 2 in gebruik genomen. "Die nieuw bouw is voor de poorten van de hel weggesleept", schampert Van Brit sum dan ook. Geen werklozen Verwacht van de vertrekkend di recteur ook achteraf geen kwaad woord over hel ondernemerson- derwijs. Van Britsum gelooft er na al die jaren nog net zo heilig in. Kri tiek is hem en zijn RIO niet vreemd: de school is veel te schools, heet het. En lang niet alle afgestudeerden zouden -in een werkkring "belanden waarvoor zo veel jaar studie onontbeerlijk zijn. Maar voorlopig kan geen mens hem wat maken. Van Britsum be seft dat "ieder figuur dat leiding geeft veel tegenkracht ontmoet", maar hij is, hoe dan ook, al die ja ren een wandelend reclamebord voor zijn school geweest ("pr is op m'n buik geschreven, zeggen ze"). En ondanks de ongebreidelde uit breidingen leidt de school nog steeds geen werklozen op. "want mooi dat tot nog toe alle leerlingen die van het RIO zijn afgekomen een baan hebben gekregen. Ster ker nog: de bedrijven staan hier in de rij. We hebben een heel kaart systeem van bedrijven die dol graag iemand van ons in dienst wil len hebben. Niemand van mijn school is werkloos tenzij hij of zij zelf niet wil werken. Ik neb ook te gen het arbeidsbureau gezegd: zo dra er iemand met een RIO-oplei- ding komt, belazert 'ie de boel. Hier zijn banen zat. Honderden va catures liggen er - maar ik heb er geen leerlingen voor. Grote bedrij ven komen hier ronselen. Een su- pergrutter kwam onlangs vragen of hij alle leerlingen een kerstpak ket mocht aanbieden. Dat ging me net wat te ver. Ik vind dat alleen echt geïnteresseerden voor zoiets in aanmerking moeten komen". Schools Is het RIO inderdaad zo schools als wordt beweerd? "Jazeker. Je proeft hier nog dis cipline - het is een echt strenge, ou derwetse school. Van spijbelen moeten we niets weten. Iedereen die de klas wordt uitgestuurd moet op vrijdagmiddag de kauwgum- ploeg versterken om onder meer dat kleverige spul van de school banken te halen. Een sneeuw ploeg, ook zo'n vorm van strafcor vee". "Zo moet het ook blijven. Ver geet niet, de leerlingen moeten op een gegeven moment stage lopen bij een bedrijf en daar dienen ze ook in de pas te lopen. Op tijd te komen. Er netjes bijlopen, jazeker. We hebben sinds kort ingevoerd dat de manier waarop leerlingen gekleed zijn, wel degelijk meetelt bij de overgang". "Kijk, sommigen zijn gewoon lui, maar dat is het ergste niet. Zelf deed ik destijds ook niks op de Mu lo. Dus begrijp ik dié kinderen van tegenwoordig ook goed. We krij gen vaak leerlingen die op mavo of de havo zijn gesjeesd, zoals dat heet. 'Mijn zoon is op de havo ver pest', hoor je dan. Als die leerlin gen hier belanden zijn ze in elk ge val gemotiveerder, dat wel. De ge middelde RIO-leerling is een beetje springerig, heeft niet al te veel zitvlees, wil èfwisseling in de vakken en houdt niet van constant stampen. Hier krijgen ze dan ook geen vakken waarvan ze denken: wat heb ik daar de rest van mijn leven nou aan. Fysica bijvoor beeld. Ze krijgen het wel, maar dan heet het warenkennis en is het óp de praktijk toegespitst. Als je bij voorbeeld net alle formules van het biërproces in je hoofd hebt ge stampt, dan ga je met je klas een dag naar Heineken en zie je waar voor je iets leert". "In dat kader wordt het RIO vaak de stencilschool genoemd. Praktijkgerichte lessen waren er lang niet altijd in boekvorm. Nu de handelsbetrekkingen met Japan zoveel beter worden geven we hier bijvoorbeeld Japans, maar dan in clusief gewoonten en cultuur. Les programma s voor aspirant-slij ters: heb ik zelf geschreven. Waren er gewoon niet. Geen probleem, ik heb thuis twee meter boeken over die materie". Geheim nummer Was Van Britsum er altijd voor 'zijn' leerlingen? Het kostte bij voorbeeld nogal wat moeite om achter zijn telefoonnummer te ko men. Waarom moet een directeur van zo'n grote school er een ge heim nummer pp nahouden? "Simpel: omdat je anders gek wordt. Voor alles bellen ze je op. Als de lerarenvergadering bijvoor beeld besluit om een leerling te la ten zitten, denkt men dat een tele foontje naar dë directeur nog mag baten. Dat is dus niet zo". "Stelt u zich trouwens niet teveel voor van zo'n geheim nummer. Ze weten je uiteindelijk toch wel te vinden". Tot slot: in hoeverre kent een di recteur van zo'n gigantische school al zijn 'pappenheimers' nog per soonlijk? Zijn ze namen of alleen nummers? Van Britsum: "Ik ken ze natuurlijk niet allemaal meer bij naam en toenaam. Maar ik pik ze er in gezelschap wel meteen uit. Weet u waarom: ze lullen je van de sok ken. Hele toespraken. Dat contac tuele, dat krijgen ze er bij ons met de paplepel ingegoten". Het RIO neemt vrijdag, 31 okto ber, afscheid van directeur Van Britsum. Hem wordt een af scheidsbijeenkomst aangeboden en een receptie, die rond vijf uur begint in de aula van het tweede (dus nieuwe) gebouw aan de Leid- sedreef in Leiderdorp. Leidenaar drs. W. Bleijie (42), tot op heden leraar aan de MEAO, is zijn opvol ger. del ij gebr Dc lonk Leiderdorper doet wens R en speelt b( tegen Sosonko se LEIDERDORP - De 17-jarige LEI Leiderdorper Edward van den naai Marei zag gisteren via de radia daai een langgekoesterde wens in tant vervulling gaan: spelen tegen\ bed een grootmeester en de analysed inte kamer betreden waarin 'echte'! van schakers na afloop van een par4 De tij hun spel uiteenrafelen. Door-I tale. gaans mag geen mens de analy- sexl sekamer betreden, maar voor vrie de Leiderdorper werd gisteren tijdens hel Interpolis-schaak- toernooi een uitzondering ge-, maakt. Dankzij Vara-presenta-\ tot Jack Spijkerman van 'De Steen en Been-show', het radio-I programma dat wen luisteraars in vervulling wil\ doen.gaan. Op het moment dat Edwart van der Marei werd gebeld e in de radio-uitzending kioamjl zat hij op school, het gymna- V sium in Leiden. Prompt kreeg hij vrij om met zijn moeder naar Tilburg af te reizen, rich ting schaaktoernooi. Daar aangekomen bleek hij te kunnen spelen tegen Sosonko, de grootmeester die zich derde schaker van Nederland mag noemen. Edward, zelf spelend in de tweede klas van de KNSB, brak de partij op een gegeven moment zelf af en schudde So sonko de hand. "Want daar kan 'ie natuurlijk niet mee spelen", lichtte zijn moeder achteraf toe. Volgens haar vond Edward interessant. Hij i zoet in de analyse- koerste pas gister richting Leider- hov i bracht i kamer avond I dorp terug. ALPHEN AAN DEN RIJN - B een diefstal uit een flatwoning de Roerdompstraat in Alphen zij maandag enkele horloges en eej gouden ketting buitgemaakt. i WARMOND - In Warmond lopen al geruime tijd verschillende men-' sen met één en hetzelfde plan in hun hoofd rond. Een plan dat voor ziet in de bouw van een sporthal op. achter of naast maar in elk ge val bij de verenigingsruimte in ge bouw 't Trefpunt aan de Heren weg. Op die wijze ontstaat een soort van multifunctionele sport hal. Twee ernstige problemen kun nen dan uit de wereld worden ge holpen: Warmondse sportclubs, waarvan er vele te kampen hebben met een slinkend ledenbestand, kunnen weer in hun eigen gemeen te terecht voor hun sportbeoefe ning en verenigingen zijn niet lan ger aangewezen op 't Trefpunt, waarvan het bestuur van de her vormde kerk eigenaar is, alléén. Hoe vervelend dat is ervoer de jongerenclub Ut Sloepie afgelopen Kaagweek toen zij met haar pro gramma niet terecht bleek te kun nen in 't Trefpunt omdat de be heerder er zelf aan de gang wilde, met een van Ut Sloepie 'gestolen' popgroep bovendien. Andere clubs klagen over de hoge huren die ze moeten betalen. De carna- Koffieconcert Een harpduo. bestaande uit de Ierse Andreja Malir en Elisabet Waage uit Ijsland, treedt komen de zondag op in het Voorschoten- se Ambachtshuis (Voorstraat 12). Zoals gebruikelijk is het concert gratis toegankelijk. In de pauze en na afloop van het concert kan de tentoonstelling van Jacob Ver meulen worden bezocht. Taberna Oegstgeester kinderen kunnen voortaan twee keer per maand, de eerste en derde zondag, in Taber na aan de Julianalaan terecht. Daar houdt de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest de zon dagmiddagactiviteit. Te begin nen komende zondag met een pop pentheater van Erica Burgerjon. Zij speelt het stuk 'Te Gek die oli fant'. een verhaal dat geschikt is voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Aanvang zondag één uur. LEIDERDORP - Het verkeersremmende obstakel op de Leiderdorpse Van der Valk Boumanweg wekt verwarring bij mensen die er niet mee bekend zijn. Dat schrijft de ANWB aan burgemeester en wethouders van Leiderdorp. Er moeten enkele verbeteringen aan worden aangebracht. Zo geeft de reflecterende gele zuil ter plekke aanleiding tot misverstanden omdat door het fietspad langs de weg het lijkt dat het gele gevaarte rechts gepas seerd kan worden. Het verwijderen van de zuil is een goede zaak. maar voldoende is het nog niet. Want in het donker is het obstakel beslist niet opvallend genoeg. Ook met de, overigens slecht reflecterende, gele zuil, zo oordeelt de afdeling verkeersveiligheid en verkeerstechniek van de ANWB. Zij suggereert om een betere, lagere verlichting aan te brengen. Verder ziet de ANWB het nut niet in van de regeling bij het obstakel. Automobilisten die van de ene kant komen moeten altijd wachten. De automobilist die van de andere kant komt is gerechtigd om met normale (lees: hoge) snelheid door te rijden. "Voor het remmende effect is het. beter géén doorgangsregeling in te stellen. Beide partijen moeten er dan rekening mee houden dat ze zullen moeten stoppenaldus de ANWB. Overigens vindt dit orgaan het op zich begrijpelijk dat de gemeente een snelheidsremmer heeft aangebracht op de Van der Valk Boumanweg. De weg is niet geschikt als doorgaande route, vindt het ANWB. Politiek komt er morgen mee, maar oeridee is van Warmunda valsclub zou overwegen voor haar activiteiten naar elders uit te wij ken. Tot de mensen die met het sport halidee rondlopen, behoren diver se dorpspolitici. Die spreken mor gen hun algemene beschouwingen bij de gemeentebegrotingen uit en zullen dan hun sporthalplannen 'onthullen'. De algemene beschouwingen zijn reeds op papier aan de pers verstrekt maar deze mag er vrijdag pas, als ze uitgesproken zijn, over publiceren. De plannen zijn echter niet ontsproten aan het brein van die raadsleden. Ze hebben wel wat aanvullingen gemaakt op het 'oeri dee' dat afkomstig is uit de gelede ren van de plaatselijke voetbaltrols Warmunda. CDA-fractieleider Bonnet kwam vorig jaar tijdens de algemene be schouwingen al met een heel ruwe versie van het sporthalplan voor de dag. Hij had het nog niet uitge werkt maar wilde de bal aan het rollen brengen. Volgens Joost van der Vooren, werkzaam bij de KNVB, betrokken bij de zaalvoet balafdeling van Warmunda. bur gerlid van de raadscommissie wel zijn namens Progressief Warmond, ex-bestuurslid van de jongeren- club Ut Sloepie en vanuit die hoe danigheid degene die tijdens de Kaagweek en ten overstaan van de diverse raadsfracties de beheerder van 't Trefpunt kapittelde omdat deze 't Trefpunt toen weigerde aan anderen dan aan zichzelf te verhu ren. had Bonnet 'zijn' plan uit het clubblad van Warmunda. Bonnet is donateur van Warmunda. van daar. In het clubblad wordt al sinds 1983, het jaar waarin War munda met zijn zaalvoetbal begon, geschreven over de wenselijkheid van een sporthal in Warmond. De bestaande sporthal, de Klimop, is te klein voor tal van takk.cn van sport en bovendien een slecht bouwsel. Warmunda moet voor zijn zaalvoetbal naar de Voorhout- se Gaasbak, vertelt Van der Voo ren en dat levert vooral voor de kleintjes vervoersproblemen op. Helemaal na te gaan is het niet, "het is ook niet zo belangrijk, het gaat erom dat die sporthal er komt", zegt Van der Vooren, maar hij zou zich wel eens met recht de eerste bedenker van het sporthal- plan kunnen noemen. Nadat Bonnet de zaak op de rails had gezet, werd er lange tijds niets vernomen vanuit de Warmondse politiek over de sporthal, een on derwerp waar desalniettemin zo'n beetje heel Warmond dagelijks over spreekt. In verkiezingstijd was het geen item van belang, in de college-onderhandelingen kwam het helemaal niet ter sprake en tij dens alle commissievergaderin gen,, voorafgaand aan de raadsver gadering over de begroting, wer den de pagina's over sport gewoon omgeslagen. Blijkbaar wilde men zijn kruid droog houden voor mor genavond. Een en ander be vreemdt des te meer als wordt be dacht dat één van de in de begro ting voorgestelde bezuinigingen het uitstel van het reserveren van geld voor de bouw van de sporthal is. Echte bezwaren daartegen zijn niet geuit. Hoe het ook zij, uitvoering van het plan zou aan veel ellende een einde maken, legt Van der Vooren uit. De nieuwe sporthal moet dan wel een multi-functionele vloer krijgen. Dan kunnen behalve spor ters ook de Brassband Warmond, de toneelvereniging Matthias, de bejaardensociëteit en de muziek vereniging Matthias ér terecht. "Ut Sloepie kan weer gewoon zijn pop concerten in de Kaagweek organi seren". vervolgt Van der Vooren de lange rij voordelen. De nieuwe sporthal op de eerder genoemde plek is heel eenvoudig bereikbaar voor leerlingen van de plaatselijke scholen. Belangrijke voorwaarde voor een goede exploi tatie is dat die leerlingen hun gym lessen in de nieuwe sportzaal krij gen. De parkeerproblemen zullen erg meevallen. Bij 't Trefpunt zijn al heel wat parkeerplaatsen. Van der Vooren en andere leden van de ongeorganiseerde 'denk tank' denken nog verder. Sportzaal De Klim Op kan na de verwezenlij king van de nieuwe sporthal wor den afgebroken. Naast de Klim Op bevindt zich de basisschool de Leerhoeve die echter zal verdwij nen na de integratie-operatie in het plaatselijk onderwijs. De grond on der de sportzaal en onder de school samen kunnen weer worden ge bruikt voor woningbouw, oppert Van der Vooren triomfantelijk. En dat zou een mooi compensatie zijn voor het wegvallen van de moge lijkheid om de gronden van de handelskwekerij Humako te be nutten voor woningbouw. Met de exploitatie voorziet hij weinig problemen. "Een kale hal kost zo'n 789.000 gulden. Dat is net zo veel als het opknappen van de Klimop zou kosten. Er zijn echter zo veel clubs die in j aan de gang kunnen. Verder is e natuurlijk de kantine die wat ople vert. En de verkopen van de gronl van De Leerhoeve en de Klimod leveren zo'n vijf ton op. Dan ben al een heel eind op weg". Tocj blijft er één groot probleem, besei Van der Vooren: het bestuur val de hervormde kerk moet berei] zijn tot verkoop van 't Trefpunt aaj de gemeente. Omdat 't Trefpunt al de ideale plek bekend staat. ka( dat van grote invloed zijn op dl prijs die moet worden betaald. Vol gens Van der Vooren zou de ga meente er goed aan doen een twee] de plek aan te wijzen. "Maar niet ii de polder, daar wonen de vogeltje] al", grapt hy. LEIDSCH m. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN ADVERTENTIES Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vnj. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING ma -vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Na bezorging na 19.30 uur) zaterdag v per maand, aan huis bezorgd f 23,25 per maand, per post 33.65 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd f 68,95 per post (binnenland) f 100,00 per half jaar. aan huis bezorgd 137,90 per pöst (binnenland) f 200,00 per jaar, aan huis bezorgd f 262,40 per post (binnenland) f 386,90 losse nummers f 1,20 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.Mij. Post Stad: H.G van der Post Regio Leiden: M. de Graaff Sport: P. J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, t.v.: P.C.Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg. Tokio, Londen. Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City en Tel

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2