WOENSDAG 29 OKTOBER 1986 GENT (GPD) - Patty Brard, ex-Luv-zangeres en presen tatrice van Banana Split werd enige tijd geleden door de BRT gestrikt voor de presentatie van Bingo, een nieuw popprogramma dat in plaats van het ge waardeerde Villa Tempo is gekomen. „De BRT kan echt niet be talen wat ik vraag. Geld is niet zo belangrijk als je voor een programma echt iets voelt", zegt Patty Brard. Ze betreedt elegant en opvallend de lokaliteit vlakbij het Brusselse BRT-gebouw. Ondanks het feit dat ze geen schmink op heeft blijft ze een ontwapenende schoonheid. Patty bestelt koffie, laat de foto graaf weten dat ze straks haar ogen wel even zal bij tekenen en zegt: „Ik ben sinds kort op een punt ge- I komen dat ik niet met iemand twee uur lang over mijn carrière wil pra- l ten en vijf minuten over mijn kind om dan drie pagina's over mijn. kind te lezen. Ik wil alleen nog over zinnige dingen praten, niet over goedkope onderwerpen als acu punctuur, wat ik eet of hoe ik mijn kind opvoedt". Zonder meer bekent ze dat er bij I de meeste mensen een verkeerd beeld over haar bestaat. „Ik had het er laatst nog uitgebreid over met Bart Peeters, die me in twee gedaanten kent: Patty Brard van de televisie en het meisje in de kroeg. In Richter zei hij me dat hij me zoals ik daar zat zou willen ken nen. Ik heb hem toen spontaan ver- teld dat ik er alles voor over had om eindelijk eens mezelf op televi sie te kunnen zijn. De mensen ken nen me enkel als Patty met het haar netjes achterover en de col- I trui. Ik ben het zat niet meer te kunnen verschijnen zoals ik dat wil. Ik ben niet dat meisje met die eeuwige coltrui en het haar in een staart. Dat was een image dat op me werd geplakt. Het moest, om dat zoiets bij het publiek aansloeg. Ik heb daar nu helemaal geen zin meer in. Ik wil niet langer meer doen wat aanslaat. Eigenlijk wil ik alleen nog die dingen doen waar ik echt zin in heb". „Ik neem graag zeer grote risi co's. Het is voor mij toch makkelijk om weer een programma op de Ne derlandse televisie te presenteren. Uiteindelijk gaat het niet om mij, maar om het programma waarin ik sta. Als ik weer Banana Split doe krijg ik makkelijk twee aantrekke lijke commercials. Dat is evenwel zo geprogrammeerd dat ik het he lemaal niet wil. Begrijp je? Ieder een vraagt me waarom ik al die in teressante voorstellen afwimpel. Ik antwoord dan altijd dat ik zonder vechten niet kan leven. Als iets me te makkelijk afgaat heb ik het ge voel van 'nou wat moet ik hier nou verder mee'. Er zit een onverklaar bare vechtlust in me". Lezers Schrijven Hemelsbreed Natuurlijk, als je recensent van het Leidsch Dagblad bent kun je je iets permitteren. Maar wat is het be droevend om iemand die een pre mière beleeft zo de grond in te bo- En dan de feiten: 'Hemelsbreed' van Joke Bruys en Pluche was een enorm vlotte en daarbij leuke voor stelling. Het orkestje was meester lijk en wij hebben genoten van de subtiele melodieën. Joke Bruys liet zich in het voetbal-gebeuren niet van haar beste kant zien. in derdaad, maar daar staan zoveel positieve dingen tegenover. Ze heeft een heel goede stem en be weegt zich met allure over het to neel. Verder was de zaal enorm en thousiast en kreeg ze een ware staande ovatie, die minuten lang duurde. Ik vind het niet fair om zo veel negatiefs te schrijven, terwijl er ook zoveel goeds te zien was. Mevr. H.C. v. Oosterzee S weilandstraat 17 Warmond Patty Brard doet nu 'Bingo' voor BRT Je hebt geruime tijd in Los Ange les gewoond. Kon je er makkelijk wennen of miste je typische Neder landse leefgewoonten? „Eerlijk, ik ben niet echt geluk kig in de Verenigde Staten. Mijn grootste probleem daar is de op pervlakkigheid van de mensen. Als je er bij mensen gaat eten wordt er een hamburger op je bord gegooid, net alsof die al drie uur klaar is. Het koekje bij de koffie zoals hier ken nen ze niet". „Akkoord, het zijn details maar het zijn toch dingen waar wij mee groot gebracht zijn. Als je dat alles van de ene op de andere dag niet meer hebt mis je heel wat. Ik ben daarentegen wel dol op New York. Daar valt heus wel iets te beleven. Californië vind ik van een schanda lige oppervlakkigheid. Behalve surfen en cola drinken gebeurt daar helemaal niks. Dat is me echt iets te leeg..." door Carlos Alleeneu Het word je kwalijk genomen dat je rijk bent getrouwd. Er is heel wat geschreven toen je met Carlo Nassi in de echt trad. gunnen je blijkbaar geen succes. Ik weet echt niet waarom. Eén van de meest walge lijke eigenschappen van de mens is jaloezie. Ik probeer altijd om nooit dat gevoel van jaloezie bij me naar boven te laten komen. Ik heb een enorme hekel aan jaloerse vrou wen en al degenen die het niet kun nen hebben dat het met iemand goed gaat. Misschien heb ik die ontzettende hekel omdat ik in een positie verkeer die heel vaak jaloe zie opwekt". „Als ik vanavond in New York wil eten kan ik me dat makkelijk veroorloven, maar daar gaat het toch niet om in het leven. Het maakt geen moer uit. Natuurlijk heb ik een tijd nodig gehad om de essentiële zaken van het leven te doorzien. Als die karaktereigen schap niet in je zit ga je dat uiter aard nooit zien. Ik heb nooit veel Waarde gehecht aan al die materië le dingen. Hoe minder waarde je aan al die luxe hecht, hoe makkelij ker het je vergaat. Geld is in be paalde opzichten makkelijk, maar lang niet alles". „Hoeveel auto's wil je uiteinde lijk voor je deur. hebben? Ik heb enkele dagen geleden een Fiat Panda gekocht. De dealer dacht dat ik gek geworden was. Ik vind dat een ideale wagen in de stad. Mijn Ferrari staat vrijwel altijd in de garage, omdat ik zo moeilijk met die wagen in de stad kan par keren. Als je met een Ferrari rijdt word je altijd door de mensen aan gekeken. Geef mij dus maar een Panda". De belangrijke dingen in het le ven zijn voor geen geld te koop. Als de mensen nou eindelijk eens be grepen dat essentiële dingen in dit leven nooit veranderen zouden we al een heel eind op de goeie weg zitten. Al heb je alle poen op aarde als je de basis niet goed hebt dan maken de kicks na verloop van tijd niets meer uit. Dan is er niets meer in het leven. Heel veel mensen denken dat het hele leven uit kicks bestaat. Dat is niet zo. Zonder die basis ben je echt niks hoor. Ik heb een man die ik als een echte vriend beschouw. Dat is toch het belangrijkste dat er in je leven kan gebeuren? Bovendien heb ik een kind. Als mijn dochtertje zegt dat het buik pijn heeft, ben ik daar echt niet goed van". „Daar betrap ik me dagelijks op. Zo koop ik alleen maar kranten en tijdschriften als ik op een vliegtuig stap. Vroeger was dat anders. Ik bewaar zelfs geen knipsels meer. Het doet me niks meer als ik mijn kop op een cover zie staan. Alles is de laatste tijd afstandelijker gewor den. Als ik dat aan iemand die me nauwelijks kent vertel, klinkt dat vermoedelijk zeer blasé". Heb je indertijd nooit stil ge staan bij het feit dal ruim acht mil joen mensen naar Banana Split ke ken? „Nee. Ik heb in Italië ooit een programma live gepresenteerd dat ruim 22 miljoen kijkers had. Toen stond ik zonder script in het Ita liaans te kletsen. Als je dan aan de kijkers denkt ga je dood. Dat Ita liaanse programma werd aan heel wat landen verkocht. Vijf minuten vóór de uitzending werd me ter loops meegedeeld dat in totaal 200 miljoen mensen het programma te zien zouden krijgen. Als je je daar druk over maakt word je echt gek. Neem dat van me aan". rje Patty Brard: 'Mijn Ferrari staat bijna altijd in de garage'. „Enkele minuten voor ik op het toneel kom gaat de hele show nog een keertje door mijn kop. Dan denk ik altijd dat ik iets niet meer weet. Soms moet ik overgeven. Dan schmink ik me weer even bij en rolt alles er probleemloos uit. Eigenlijk is het jammer dat zo wei nig programma's nog live worden uitgezonden. In Italië kon ik onmo gelijk op de titel van de nieuwe single van Gino Vanelli komen. Wat doe je in zo'n geval? Gewoon zeggen dat je het niet meer weet. Klaar. Dat is toch het heerlijke van zo'n live-uitzending. Het is net als of je dan bij de kijkers in de huis kamer zit in plaats van in een stu dio televisie te maken". Je presenteerde Banana Split met Ralph Inbar. Ik kon me niet van de indruk ontdoen dat jullie een beetje naast elkaar werkten en voor de camera's gespeeld lief de den. „Ik denk dat Ralph één grote fout heeft gemaakt: hij wilde te veel doen in dat programma. Dat heb ik hem ook eerlijk gezegd. Je kunt niet tegelijk een programma produceren en presenteren. Na- tuurljk was Banana Split zijn kind je, maar hij had kennelijk een groot probleem met het uit handen ge ven van werk. Dat is inderdaad moeilijk, wantje denkt altijd datje het beter kunt dan een ander. Je moet op een gegeven moment een team om je heen kunnen creëren datje zoiets na verloop van tijd.wel kunt. Hij had de presentatie van Banana Split niet moeten doen. Ik kan heel goed met Ralph opschie ten, ofschoon heel wat mensen zich daar constant over verbaasd hebben". Voel je wat voor een omroep als „Als er één omroep ik wil werken is dat Veronica. Er is die slogan van je bent jong 'en je wil wat". Nee, even serieus. Vero nica is de enige omroep die lef heeft. Ze doen dingen die een an dere omroep onmogelijk durft te doen. Nogmaals, ik houd van men sen die risico's nemen. Een pro gramma als Count Down had ik graag willen doen, maar daar zit Adam Curry die het fantastisch doet. Die jongen zit daar op zijn plaats. Hij is de enige Nederlandse muziekpresentator die iets van muziek afweet. Hij maakt zijn huis werk. Ik heb wel eens bij mensen gezeten die twee songs van mijn el pee draaiden en elke keer een ver keerde titel uitkraamden". Wat verwacht je concreet van Bingo, het nieuwe muziekprogram ma van de BRT Leef je nu n je Luv-periode stuk rustiger dan „Dat ik er veel plezier aan zal be leven. Ik heb een ontzettend .goed contact met Bart Peeters, ofschoon we elkaar weinig zien. Wat we bei den gemeenschappelijk hebben is de grote liefde voor muziek. Hij is een harde werker die er alles voor over heeft om een goed program ma te maken". Biografie Je hebt de biografie van Tina Turner gekocht terwijl je indertijd liet doorschemeren dat je aan een boek bezig was. Wanneer verschijnt je levensverhaal? „Ik ben met dat boek bezig, maar ik heb sterke twijfels. Na lectuur van Tina's autobiografie vraag ik me af iri hoeverre je de waarheid kunt spreken. Bepaalde fragmen ten uit Tina's levensverhaal gren zen aan het onwaarschijnlijke, zo dat je je afvraagt óf er nu echt geen andere kant van de medaille meel is. Als ik heel diep in mijn hart kijk vraag ik me af in hoeverre ik de waarheid kan spreken. Een boek moet toch altijd een spiegel zijn van dingen die echt gebeurd zijn. Als ik in mijn boek alles vertel is het gevolg dat ik dan een paal mensen op hun hart zal trappen. Aan de ene kant is dat eerlijk maar aan de andere kant is er de vraag of ik het recht heb dat te doen. Kan ik zo maar de mensen vertellen wat ik allemaal heb uitgespookt?" „Ik loop niet zo hard van stapel wat mijn zangcarrière betreft. We zijn met een aantal zaken rustig be zig. Op een gegeven moment heb ik gedacht dat mijn presentatie werk mijn image als zangeres ont zettend beinvloedde. Ik maak een ander soort muziek dan het image dat ik uitstraal als ik iets op televi sie presenteer". „Die twee dingen gaan echt niet samen. Dat was trouwens een van de redenen waarom ik nog weinig voor Banana Split voelde. Om dat image te corrigeren heb ik mijn plaat eerst in het buitenland uitge bracht. Ze is inmiddels uit in Enge land, later volgen Frankrijk en de Verenigde Staten. Dat wordt dus heel spannend. Het loopt allemaal heel lekker. Ik beschouw de BBC als één van de meest eigenwijze ra diostations in Europa en de reac ties waren er enorm positief. Ik heb net een promotietournee in Engeland achter de rug. Het is er allemaal goed meegevallen. Het was erg waanzinnig om te zien hoe mensen reageren die me nog nooit eerder gezien hadden. De mensen die me hier ontmoeten zien me nog altijd als dat leuke meisje uit Bana na Split. Ik ben een rock and roll- zangeres. Punt". Dat alles veronderstelt zonder meer een planmatige aanpak. „Ik heb gelukkig heel veel steun' aan mijn man. Hij helpt me bij alles en nog wat. want ik ben een be hoorlijk warrig persoon. We heb ben een platenmaatschappij waar ik heel nauw bij betrokken ben. Er is mijn zangcarrière, mijn televisie werk, en alsof het allemaal niet ge noeg is ben ik sinds kort volop be zig een collectie kleding aan het ontwerpen. Ik heb nog nooit zoveel dingen tegelijk gedaan als nu. Het wonderbaarlijke is dat ik me er zo lekker bij voel. Zeg nou zelf: is er iels heerlijker dan op het eind van de dag kapot op een bank te gaan liggen. Nee toch?" Verschilt de manier van werken in België grondig van die in Neder land? „Er wordt in de BRT-studio's in een ontspannen sfeer gewerkt. Er is niemand die je opjut. De mensen met wie ik werk zijn warm in de omgang. Vooral de democratische aanpak vind ik hartstikke fijn. Je hebt in België het gevoel dat je bij het hele programma betrokken ICP buit thema's Monk uit Het ICP plays Monk. Gehoord op 29 oktober in de Burcht. LEIDEN - Dat de namen ICP (Instand Composers Pool) en Monk nog iets te betekenen heb ben, bleek wel uit de goede op komst voor Misha Mengelberg c.s. gisteren in de Burcht. Helaas was de tentoonstellingszaal van de sociëteit bijna alleen met der tigers en veertigers gevuld. Niet duidelijk is of dit iets over de me dia of over de muziek zegt. want kwalitatief schoot het septet ze ker niet te kort. Een feit was wel dat een groot deel van de grap pen van het orkest zowel visueel als akoestisch op een wat al te ge willig gehoor stuitten. Leider en pianist Mengelberg met zijn onafscheidelijke slag werker Han Bennink was als so loist nauwelijks te horen. Ben nink des te meer. Het leek wel of de pianist even zuinig met de toetsen wilde omspringen als Count Basie. Het moet gezegd dat wat Mengelberg deed zeer adrem was en functioneel in het niet al te doorgearrangeerde ge heel paste. Zo sprong hij in 'Off Minor' van het ene Thelonious Monk-citaat op het andere, zon der dat zijn improvisatie iets van zijn samenhang verloor. Natuur lijk had Mengelberg naast Ben nink voor een uitgelezen bezet ting gezorgd. Op enkele uitzon deringen na bleken de bandle den uitstekend in staat om zowel de thema's als de arrangementen uit te buiten. Ernst Reijseger had soms te lijden onder het geweld van de verder uitstekend spelen de Bennink, maar vervulde op zijn cello heel goed zijn rol als quasi-bassist. Die tamelijk tradi tionele rol werd hem opgedron gen. aangezien de thema's zon der veel bijzondere versieringen werden voorgedragen. Trombonist Wolter Wierbos speelde zoals we gewend zijn de laatste jaren, namelijk met een volle toon en leuke geluidseffec ten. Hij maakte ook duidelijk dat hij zijn gevoel voor traditie weet in te passen in een wat meer vooruitstrevende omgeving. Mi chael Moore, die op klarinet aan zienlijk beter voor de dag kwam dan op de altsaxofoon, kwam wat later tijdens het optreden op dreef. Ab Baars, die de laatste tijd steeds beter begint te spelen, blies op zijn sopraansax met een helderheid die af en toe aan Ste ve Lacy deed denken, een van de beste Monk-interpretatoren. Waar het aan lag was onduide lijk, maar Maurice Horsthuis kreeg of nam weinig ruimte in het Monk-programma voor het solowerk, zodat alleen te consta teren is dat hij het in een ensem ble goed doet. Han Bennink charmeerde de luisteraars met zijn spectaculaire fysieke aanwe zigheid en was ook degene die het zaakje op cruciale momenten bijeenhield. Wat telkens weer op valt is het gemak waarmee hij zich weet aan te passen aan een situatie en een orkestlid tot gro tere prestaties kan aansporen. Na de tien Monk-composities, waaronder het arrangement van het overbekende 'Round Mid night' positief opviel, werd als toegift een walsje gespeeld. Dit paste zeker niet in het optreden, want er werd wat gemakkelijk ingespeeld op de tevredenheid van het publiek. Misschien was een korte bewerking van Monks prachtige 'Evidence' wat meer op zijn plaats geweest. KEN VOS bent. Het is niet zo maar even een tekst afdreunen en dón weer snel de studio uit. Een dergelijke posi tie verwerven is in Nederland ui termate moeilijk. Ik ben hier niet aangenomen om mijn mond dicht te houden. Dat geeft me een lekker gevoel. Mijn mannelijke collega Bart Peeters heeft dat ook...". Zeer verwend ken „Ik zal niet ontkennen dcit mijn carrière vrij makkelijk is verlopen, maar dan heb je weer andere pro blemen. Op de een of andere ma nier ben ik altijd vrij makkelijk in alles gerold. Aan de andere kant heeft dat weer nadelen. Als ik in de Verenigde Staten ben denk ik al tijd dat ik daar met mijn carrière ga beginnen. Daar werkt het echter niet zo. De mensen komen er niet aan je deur Jkloppen. Tja. ik ben ei genlijk zeer verwend. Als je het daar wil maken moet je eerst naar een agent toestappen. Je betreedt niet het kantoor van zo'n agent al vorens je de secretaresse van zijn assistent hebt gesproken. Vrese lijk. Dat is allemaal niks voor me. Als je uiteindelijk die agent ont moet vraagt hij je meestal wat je wil doen. Ga ik dan maar eens uit leggen hoe ik in elkaar zit. Hier kent iedereen me zo'n beetje, maar in de States ligt dat anders. Als ik zo'n agent vertel dat ik alles wil doen wat echt leuk is, is hij meteen het noorden kwijt. Kijk. ik wil al les: een tonight-show. zingen, flash-dance. enz...". „Zo'n Amerikaans agent denkt dan automatisch dat ik gek ben. Vandaar dat ik het bepaald niet makkelijk heb om ergens opnieuw van nul te beginnen. Gelukkig heb ik een kop van beton. Als ik iets wil ben ik niet meer te stoppen. Van jongsaf aan was ik een vechter. Het lijkt me een goeie eigenschap voor iemand die in het vak van de show business actief is. Ik merk dezelfde eigenschap bij mijn dochter. Als ik ergens in geloof is er geen weg te rug. Ik ga door tot ik er bij neer val". TROS fopt AVRO-reporter HILVERSUM (GPD) - Ver slaggever Marc Blaisse van AVRO's Televizier kwam vori ge week bedrogen uit. Hij ver trok naar Scheveningen, waar hij dacht een exclusief inter view te kunnen maken met de Britsè premier Margaret That cher. Deze zou voor geheim overleg met premier Lubbers naar Den Haag zijn gekomen. Eenmaal op de plaats van de ontmoeting aangekomen merk te Blaisse al vrij snel dat hij te doen had met een dubbelgang ster van mevrouw Thatcher. Toen hij, vergezeld van een complete cameraploeg, nog be ter ging opletten, bleek hij ge fopt te zijn door de makers van het TROS-televisieprogramma 'Banana Split'. Mare Blaisse heeft de TROS inmiddels laten weten geen prijs te stellen op uitzending van dit onderdeel van Banana Split. Schrii (64) ijver Braine overleden LONDEN (AFP) De Britse ro manschrijver John Braine, auteur van het in de jaren "50 bekendge- worden boek 'Room at the Top', is op 64-jarige leeftijd in een Londens ziekenhuis overleden aan een maagzweer. '.Room at the Top' is gesitueerd in een arbeidersstad in Noord-En- geland en was een groot succes toen het in 1957 verscheen. Van het boek werd een film gemaakt met Simone Signoret en Laurence Har vey. Behalve deze roman en het vervolg ervan 'Life at the Top', heeft Braine nog andere boeken op zijn naam staan, die echter niet het zelfde succes hadden. HILVERSUM - De Zilveren Harp van de Stichting Conamus is gisteren in het Hilversumse theater Gooiland uitgereikt aan de Nederlandse zan geres Nadieh voor haar langspeelplaat 'Land van Ta'. De Zilveren Harp is een aanmoedigingsprijs voor jonge artiesten, die bijdragen aan de promotie van tekst en muziek van het Nederlandse produkt. (foto anpi 1(2) Don't leave me this way - Communards 2(1) Take my breath away - Berlin 3 6) Live and die - OMD 4(4) True blue - Madonna 5 (3) The final countdow - Europe 6(8) Heartbeat - Don John- 7 (10) True colors - Cindy Lauper 8 5) When I think of you - Janet Jackson 9 (12) You can call me Al - Paul Simon 10 (11) Word up-Cameo 11 (16) 12 (14) 13 7) 14 9) 15 (17) 16 (20) 17 (24) 18 (13) 19 (38) 20 (26) 21 (15) 22 (30) 23 (27) 24 (28) 25 (22) 26 (18) '27 28 (19) 29 30 (39) Love can't turn around - Farley Jack Master Wasted years - Iron Maiden Walk this way - Run DMC Typicale male - Tina Turner I've been losing you - Aha Stuck with you - Huey Lewis Wonderland - Paul Young Rage hard - Frankie goes to Hollywood Words get in the way - MSM Panic - Smiths Give a little love - Ham mond and West Don't stand so close to me - Police Lonely girl - Rene Scan Seven into the sea - In- tua Nua Ik wil altijd - Corry en Koos I want to wake up with you - Boris Gardener Love will conquer all - Lionel Richie The way it is - Bruce Hornsby Rumors - Times Social Club Gravity - James Brown I'll be over you - Toto Every little kiss - Bruce Hornsby Mexico - Zangeres Zon der Naam Human - Human Lea- Love always - El De- barge Up and coming - Cen terfold Waht'as the colour - Hollywood Beyond Notorious - Duron Du- i Ego - Nat Augustin Ann - Herman van Veen (Stichting Ned. Top 40). 33 34 (21) 35 (25) 36 37 (23) 38

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 25