'Geen boycot bedrijven in Zuid-Afrika' 'Betere opvang wegloopjongeren' Krakers bedreigen politie van Amsterdam in pamflet EVP gaat nadenken over bestaansrecht Verbouwing Binnenhof biedt archeologie kans Lijndienst Transavia naar Londen Gatwick Lubbers: nog prima relatie met De Vries Migranten-ouders willen samengaan basisscholen Afghanen uit het land gezet VERS TIPS MAANDAG 27 OKTOBER 1986 BINNENLAND PAGINA 5 FNV hoopt op vrijwillig terugtrekken SCHIPHOL (ANP) - De FNV vindt dat Nederlandse be drijven in navolging van enige grote Amerikaanse bedre ven Zuid-Afrika moeten verlaten. Maar de vakbond heeft volgens voorzitter Pont geen plannen voor een boycot als bedreven dat niet doen. Pont zei dat zaterdag be zen te rugkeer uit Zambia, een van de frontienstaten. Pont: "Wij zullen niet op oorlog- Pont hoopt dat Zuid-Afrika zijn spad gaan tegen een of meer be- beleid zal veranderen als het volko- drijven". De FNV-voorzitter hoopt men alleen komt te staan. De FNV- dat Nederlandse bedrijven, net als de Amerikaanse, vanzelf tot inkeer komen. De FNV zal wel trachten de publieke opinie te beïnvloeden. Pont nam in de Zambiaanse hoofd stad Lusaka deel aan een conferen- jaar te verwachten, tie van het Internationale verband van vrije vakverenigingen. Hij her innerde er aan dat zeker 350 vak- sprak onder meer daarover met de Zambiaanse president Kaunda, die zich pessimistisch uitliet. Kaunda verklaarde een verande ring in Zuid-Afrika niet binnen 15 jullie hebben hans kok vermoord wij pokken De FNV wil ook de eigen leden meer bewust maken over' Zuid- bondsmensen in Zuid-Afrika ge- Afrika. Pont kondigde wat dit be- treft vormingsactiviteiten aan. De FNV-leden moet geleerd worden zitter, maar vermoed wordt dat nog hoe te handelen, bijvoorbeeld in meer vakbondsmensen in de cel het geval van een ontduiking van verblijven. een boycot tegen Zuid-Afrika. LONDEN (ANP) - De Nederlandse luchtvaartmaatschappij Transavia Airlines, zoals de maatschappij zich sinds kort presenteert, is be gonnen met een lijndienst naar Londen Gatwick. Het is de eerste en voorlopig nog enige lijndienst bestemming van deze maatschap pij die tot nu toe uitsluitend char tervluchten verzorgde. Dagelijks zal drie keer een re tourvlucht met Boeing 737-vlieg- tuigen naar Londen Gatwick wor den uitgevoerd. KLM en de Britse luchtvaartmaatschappij British Caledonian zijn de concurrenten van Transavia op deze route. De maatschappij, een volledige dochteronderneming van de Ko ninklijke Nedlloyd Groep, heeft in de twintig jaar van haar bestaan uitsluitend chartervluchten uitge voerd. Van het Nederlandse vakan- tie-chartervervoer neemt Transa via momenteel veertig procent voor rekening. "Om echter het jaar 2001 te kun nen binnenvliegen is spreiding van onze activiteiten noodzaak", aldus Transavia-directeur P. Legro. "Wil Transavia als een gezonde onder neming kunnen doorgroeien en voortbestaan, dan moet de over heid ons de ruimte bieden om de vleugels verder te kunnen uit slaan", zo stelde Legro. Zijn onderneming kreeg van mi nister Smit-Kroes in juli 1985 ver gunning voor lijndiensten tussen Schiphol en Londen (Gatwick), Malta en Reykjavik. Transavia had tevens om vergunning voor lijn diensten naar Zuid-Europese be stemmingen gevraagd, waar de Fietsendief als fietsenmaker EINDHOVEN (ANP) - Het Eindho- vense hoofdbureau van politie heeft dit weekeinde tijdelijk ge diend als werkplaats voor een fiet sendief. Een 25-jarige Eindhove- naar moest een door hem gestolen fiets die hij uit elkaar had gehaald opnieuw in elkaar zetten. De politie trof de man onlangs aan op een vrij nieuwe fiets. Men vertrouwde de zaak niet en trok de ingekraste postcode na. Dat nam enige dagen in beslag, maar leidde wel tot de conclusie dat de fiets was gestolen. Toen de politie bij de man aan huis kwam bleek dat de bewuste fiets helemaal was ge sloopt. De meeste onderdelen had de man gebruikt om zijn eigen ver sleten karretje op te knappen. Het frame stond bij de vuilnisbak. De politie heeft de man en alle onder delen meegenomen naar het bu reau en daar de man alle gelegen heid geboden om de fiets weer in elkaar te zetten. maatschappij nu alleen charter vluchten op uitvoert. Deze toe stemming gaf de minister echter niet, terwijl het bovendien nog maar de vraag is of bij voorbeeld de Spaanse autoriteiten hun goed keuring daaraan zouden geven. Legro stelde dat vakantiegan gers steeds meer hun vakantie zelf gaan organiseren en alleen nog het hoogst noodzakelijke boeken. "Wil Transavia op deze ontwikkelingen kunnen inspelen dan is het nood zakelijk dat wij een vergunning voor lijndiensten naar deze be stemmingen krijgen, eenvoudig om te kunnen overleven", aldus Legro. Hij verweet de nationale lucht vaartmaatschappijen het vervoer te oogsten dat de reisorganisateis en de chartermaatschappijen "als pioniers" op de vakantiebestem mingen in Zuid-Europa hebben ontwikkeld. Angst van de KLM voor concurrentie acht Legro on gegrond. In het streven naar spreiding van activiteiten, gesteund door Nedl loyd, past ook de overname van de regionale luchtvaartmaatchappij Netherlines, waarover Nedlloyd met deze onderneming onderhan delingen voert. Volgens Netherli nes kunnen deze onderhandelin gen eind deze maand positief wor den afgerond. Schiphol-Londen In 1985 reisden 1.327.000 passa giers tussen Schiphol en de vier Londense luchthavens Heathrow, Gatwick, Stansted en Luton. De groei in de eerste maanden van dit jaar op deze routes bedroeg 5,1 pro cent ten opzichte van dezelfde pe riode in het voorgaande jaar. Daar mee is Londen veruit de belang rijkste bestemming in het passa giersvervoer vanaf Schiphol. Dit heeft president-directeur Wegsta- pel van de NV Luchthaven Schip hol gisteren gezegd bij de opening van de nieuwe lijndienst van Transavia tussen Schiphol en Lon- den-Gatwick. Met de komst van de negentien lijnvluchten per week van Transa via op Londen is het totaal aantal retourvluchten per week op deze bestemming in de winterdienstre- geling, die zondag is ingegaan, op 213 gekomen: 115 naar Heathrow, 59 naar Gatwick, 24 naar Stansted en 15 naar Luton. Het gaat hier om vluchten van alleen Nederlandse en Britse luchtvaartmaatschappij en. Dit aantal maakt de route Schiphol-Londen tot de drukste van Europa en tot een van de druk ste in de wereld. In de telling zijn niet de vluchten opgenomen van buitenlandse maatschappijen die Schiphol en Londen aandoen als tussen- of eindstation op vluchten naar of van derde landen. DEN HAAG (GPD) - Scherven en sporen van een bruggehoofd uit de 15e eeuw vormen de 'oogst' van een archeologisch onderzoek op het Binnenhof. Waar eens de graaf van Holland met zijn hofhouding huisde, zal binnenkort de Tweede Kamer in haar nieuw te bouwen onderkomen zetelen. Het hak- en breekwerk dat daarvoor nodig is, biedt een unieke kans om in het verre verleden van het terrein aan de Hofsingel te graven. De opgravingen zijn verdeeld in fasen, die tot 1988 duren. De eerste fase, op het terrein naast de huidi ge telefooncentrale waar eertijds de graaf met zijn personeel woon de, is afgesloten. Volgens Paul Schuiten van de afdeling archeolo gie van de gemeente 's-Gravenha- ge was dit oude grafelijke gebied oorspronkelijk een schiereiland, aan drie kanten ingesloten door ar men van de Hofsingel. In een van die nu gedempte sloten zijn de oudste sporen, fragmenten van aardewerk uit de 14e eeuw, gevon den. Verder troffen de gravers een 15e eeuws bruggehoofd aan. Tot het eind van de 16e eeuw woonde alleen de graaf met zijn AMSTERDAM - "Jullie hebben Hans Kok vermoord, wij pakken jullie". Dit staat op affiches die de kraakbeweging afgelopen weekeinde in Am sterdam heeft verspreid. Op de biljetten staan foto's en namen van politie mensen. (foto ANP) Herdenking dood Hans Kok loopt uit op vechtpartij AMSTERDAM - Familie van de overleden kraker Hans Kok legde afgelopen zaterdag bloemen bij het politiebureau, waar de kraker een jaar geleden is gestorven onder nooit opgehelderde omstandighe den. (foto ANP) DEN HAAG (GPD) - Premier Lub bers gelooft niet dat de verhouding tussen hem en CDA-fractievoorzit- ter De Vries is verstoord door diens rol bij het opstappen van staatssecretaris Brokx. Het moet kunnen, aldus Lubbers, dat de mi nister-president zijn vertrouwen blijft geven, terwijl de fractievoor zitter dat al heeft verloren. "Het zou een slechte zaak zijn geweest als ik De Vries plat gepraat had en hij tegen zijn geweten in Brokx had gesteund, terwijl hij vond dat dat vanuit de verantwoordelijk heid van het parlement eigenlijk niet behoorde". Tussen Lubbers en De Vries zyn de laatste tijd meer verschillen van mening naar voren gekomen. Maar in het geval-Brokx zit blijkbaar een stukje verlegenheid, aldus de pre mier: "Zo van: hoe is het mogelijk dat mensen die tot een groepering behoren, het laten aankomen op een publieke discussie over een verschil van mening. Ik heb er juist aan gehecht om dat publiek te doen". AMELISWEERD (ANP) Onder het motto 'de laatste stilte bij Ame- lisweerd' hebben gisteren een klei ne honderd mensen een wandeling gemaakt over het nieuwe deel van de snelweg A27, waarvoor het Utrechtse landgoed grotendeels is opgeofferd. De weg wordt woens dag geopend voor het verkeer. De politie controleerde tassen van de deelnemers op materialen om ver nielingen aan te richten, maar be halve ergernis bij de wandelaars le verde dat niets op. AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse politie heeft met de om liggende korpsen afspraken ge maakt ter bescherming van Am sterdamse politiemensen die bui ten de stad wonen. Aanleiding is een pamflet van de kraakbeweging waarin deze de privé-adressen van tal van functionarissen bekend maakt onder de kreet 'jullie heb ben Hans Kok vermoord, wij pak ken jullie'. "Geen enkel middel wordt onderhand meer ge schuwd", aldus gisteren een boze politiewoordvoerder. De gewraakte poster vermeldt de namen van 40 mensen, die volgens de makers verantwoordelijk zijn voor de dood van Hans Kok. Het gaat met name om politiemensen, van wie in veel gevallen de huisa dressen en privé-telefoonnummers worden vermeld. Ook de namen van advocaten, GG en GD-artsen en medewerkers van het gerechte lijk laboratorium staan erop. "Niemand heeft Hans Kok ver moord. Wel zijn er destijds in op het hoofdbureau van politie rond Hans Kok organisatorische fouten gemaakt. Die hebben wij ook toe gegeven. Voor de rest is het wach ten op de resultaten van de officië le onderzoeken in deze zaak", al dus de politiewoordvoerder. Hij wil dat met alle wettelijke midde len een einde wordt gemaakt aan dit 'intolerante gedrag in een tole rante stad'. Veel betrokkenen wor den 's nachts gebeld. Onlangs wer den by enkelen de ruiten inge gooid. Het afgelopen weekeinde kwam het tot vechtpartijen tussen de po litie en een deel van de ongeveer 2000 mensen die zaterdag het over lijden van Hans Kok herdachten. Hans Kok overleed precies een jaar geleden in een politiecel na de ont ruiming van een pand in de Staats liedenbuurt. De betoging startte op het Haarlemmerplein. Via het pand in de Staatsliedenbuurt, waar het een jaar geleden om ging, lie pen de demonstranten naar het hoofdbureau van politie. Daar leg de de vader van Hans Kok een krans na de belofte van de politie die te laten liggen. Demonstranten gooiden enige ruiten in en smeten verfbommen tegen de gevel. De politie zette za terdag drie pelotons ME in en ar resteerde aan het begin van de avond vier betogers wegens open lijke geweldpleging toen ze een barricade in de Kinkerstraat op ruimde. Onderzoek Bij een gesprek met de politie uitte de vader van Hans Kok zyn misnoegen over het feit dat de ver schillende onderzoeken in de zaak van de dode kraker nog altijd niet zijn afgerond of gepubliceerd. Het gaat onder andere om een discipli nair onderzoek (in opdracht van burgemeester Van Thijn) en een gerechtelijk vooronderzoek (op UTRECHT (ANP) - Het nieuwe bestuur van de Evangelische Volksparty (EVP) krijgt van het partijcongres een jaar om toekomstplannen voor de links-christelijke partij te maken. Daarna bekijkt het congres of en op welke manier de EVP moet doorgaan. Een Gronings voorstel om eerst een enquête te houden met de vraag of de leden willen doorgaan met de partij na het verlies van enige kamerzetel, werd zaterdag ruimschoots verworpen. Alom werd de vrees uitgesproken wanneer de EVP over een jaar verder praat, de partij een groot deel van zijn huidige 1500 leden kwijt is. Ex- kamerkandidaat Von Meyenfeldt ontlokte het congres weliswaar een lachsalvo door zyn taxatie dat hij aan 500 EVP-ers genoeg heeft om Suri name te veroveren, zowel realisten als idealisten erkenden dat ze de we reld niet op eigen houtje kunnen verbeteren. Het partijbestuur mag samenwerking met onder meer de PPR onder zoeken, maar voor fusiebesprekingen vindt het congres het nog te vroeg. Daarmee werd een bescheiden meerderheid gespaard die de eigen identi teit - directe aanspreekbaarheid op het evangelie - niet wil prijsgeven. Het dilemma werd door voormalig kmerlid Ubels zo verwoord: "Het geluid van de EVP is buitengewoon waardevol maar we hebben te weinig men- Als de EVP-ers over een jaar besluiten om door te gaan, valt een veran dering van de naam van de partij te verwachten. Die wordt te veel geasso cieerd met afscheidingen en conflicten. ROTTERDAM (GPD) - Bijna de helft van de kinderen van de open bare basisschool De Piramide in Rotterdam-Zuid zijn vanmorgen door hun ouders overgeschreven naar een andere basisschool in het zelfde gebouw. Op die manier wil len de ouders de gemeente dwin gen tot het fuseren van de twee scholen. De Piramide is een basisschool die voor 90 procent wordt bevolkt door niet-Nederlands sprekende Turkse en Marokkaanse leerlin gen. De ouders van de kinderen willen al lange tijd dat de twee scholen, die slechts door een muur en een tochtdeur van elkaar zijn gescheiden, samengaan. Op die manier hopen de migranten-ou ders dat hun kind in een klas te rechtkomt met ook Nederlandse leerlingen, zodat het aanleren van de taal en het integratieproces sneller kan verlopen. Begin vorige maand trok de school De Piramide voor het eerst de aandacht, toen de ouders 'uit protest tegen de apartheid in het Rotterdamse onderwijs' met z'n al len voor de schooldeur gingen staan en hun kinderen de rest van de dag thuis hielden. Van de in totaal 155 leerlingen van De Piramide zijn inmiddels 72 leerlingen overgeschreven naar de andere school in hetzelfde gebouw, basisschool De Bly vliet. De meeste leerlingen hiervan zyn Nederlands. Slechts een klein deel heeft een an dere nationaliteit, maar spreekt wel Nederlands. De gemeente Rotterdam heeft een fusie afgewezen. Met het in schrijven op de nieuwe school wil len de ouders de gemeente hiertoe toch dwingen. AMSTERDAM (ANP) - Aanhou ding van weggelopen jongeren door de politie en vervolging van de hulpverleners dragen niets bij aan het herstel van de relatie tus sen jongeren en opvoeders. Daarom hebben zulke maatrege len ook geen zin, aldus de Raad voor het jeugdbeleid in een ad vies over wegloopjongeren aan de ministers Brinkman (WVC) en Korthals Altes (justitie) en staats secretaris De Graaf (sociale za ken). De raad denkt dat in veel ge vallen een tijdelijke opvang el ders, een 'time-out'een deel van de problemen tussen jongeren en hun opvoeders kan oplossen. Aanleiding voor het advies is de sterke stijging van het aantal weglopende jongeren, met name bij de etnische minderheden. Jaarlijks lopen 25.000 jongeren van hun (opvang)huis weg. Vol gens de Raad voor het jeugdbe leid kan een onvoldoende op vang van deze jongeren er toe lei den dat zij in de prostitutie te rechtkomen. Er lopen iets meer meisjes dan jongens weg van huis, maar voor jongeren die weglopen uit een te huis geldt het omgekeerde. Van huis weggelopen jongeren ko men voor in alle lagen van de be volking. Slechts 8 procent van de weglopers komt in contact met enige vorm van hulpverlening. Van alle jongeren in tehuizen loopt naar schatting 25 tot 40 pro cent weg. Het aantal weglopers dat uit een gezin komt is 8 keer hoger dan het aantal jongeren dat wegloopt uit tehuizen. De meeste hulp aan weggelo pen minderjarigen wordt ver leend door mensen uit de omge ving zoals vrienden, familie, le raar of werkers in buurthuizen of clubs. Volgens de raad is de kans op het slagen van de bemidde ling daar het grootst. Te weinig jongeren weten waar ze voor hulp terecht kunnen. De hulp moet daarom beter toegankelijk, herkenbaar, bereikbaar en des kundig worden. Als jongeren niet meteen naar huis terug kun nen, is tijdelijk onderdak nodig. De raad pleit daarom voor subsi die voor de 'wegloophuizen' en een betere spreiding daarvan over het land. In de meeste gevallen wordt snel een voor de jongere en zyn opvoeder(s) aanvaardbare oplos sing gevonden. Voor gevallen die- langer duren moeten er rechtsre gels komen. Ouders moeten bij voorbeeld het recht hebben te weten of hun kind in goede han den is. Hulp De hulpverlening moet vol gens de raad beter worden be schermd. Strafbaarstelling we gens verbergen of onttrekken van minderjarigen aan het ou derlijk gezag en nasporing van Justitie moeten worden vervan gen door toetsing van handelen en werkwijze van de hulpverle ner. Dat zou moeten worden ge regeld in de toekomstige wet op de jeugdhulpverlening. Wegloopjongeren moeten ook direct een voorlopige bijstands uitkering krijgen en die moet niet op de ouders worden ver haald. Dat verkleint alleen maar de kans op herstel van de relatie. Als de relatie voor langere tijd gestoord blijft, moet er een zoge heten 'time-out' komen, een pe riode waarin het ouderlijk gezag wordt beperkt. Daardoor zou de bemiddeling tussen jongeren en opvoeders in een rustiger vaar water kunnen komen. huishouding hier en was de rest van het gebied leeg. Ook om het terrein heen stonden nauwelijks gebouwen. "Meneer de graaf wen ste een mooi, ongerept groen uit zicht", zo verkondigt de archeo loog. Vanaf het begin van de 17e eeuw echter mochten ook burgers er bouwen. In 1660, zo vonden de onderzoekers, was het gebied al helemaal volgebouwd. Er stonden toen niet alleen pan den voor hoge heren als Johan de Witt, die hier woonde van 1661 tot 1669. Ook de herberg de Witte Mo len vond daar een plek. Langza merhand kwamen er steeds meer logementen en pensions en begon de wijk te verloederen. In de 18e en 19e eeuw wemelde het in de ver pauperde wijk zelfs van de herber gen en kroegen. De sloot met het teruggevonden 15e eeuwse brug gehoofd, werd in 1863 gedempt: "Het was een open riool geworden; de stank viel nauwelijks te har den". Ten slotte viel in het begin van deze eeuw de hele wyk ten slachtoffer aan de slopershamer om plaats te maken voor het huidi ge PTT-gebouw. In april wil het onderzoeksteam gaan graven naar de Spuipoort, midden in het uitbreidingsgebied van de Tweede Kamer. Deze poo# wordt voor het eerst vermeld in 1393 en ligt nu nog onder de stoep en de straat. last van het openbaar ministerie) tegen drie bewaarders van destijds in het cellenblok. Het disciplinaire onderzoek is gereed, maar Van Thijn wil met de bekendmaking daarvan wachten op de resultaten van het gerechte lijke onderzoek. Die worden in no vember verwacht. In beide onder zoeken is de rijksrecherche actief. De betogers menen evenwel, zo blijkt uit een zaterdag verspreid pamflet, dat nog altijd niet wordt gezocht 'naar de ware schuldigen'. SCHIPHOL (GPD) Twaalf Af ghanen die sinds eind september in het vluchtelingenhotel op Schiphol verbleven, zijn zaterdag het land uitgezet. Zaterdagochtend hielden nog ongeveer vijftig Af ghanen op Schiphol een, betoging tegen de dreigende uitzetting van hun landgenoten. De president van de rechtbank in Haarlem had daar voor toestemming gegeven. De twaalf Afghanen verbleven de laatste nacht in politiebureaus in de omgeving van de luchthaven. Zij werden daarheen gebracht na moeilijkheden in het onlangs ge opende vluchtelingenhotel, waar het twaalftal voor de nodige op schudding had gezorgd, aldus een woordvoerder van justitie. Flink wat ruiten van het hotel sneuvel den en een van de twaalf verwond de zichzelf met glasscherven. De demonstranten op Schiphol proteseerden luidruchtig, aanvan kelijk in de aankomsthal van het vliegveld. Nadat zy met lichte drang door de politie waren verwij derd, zetten zij hun betoging voor het stationsgebouw voort. Schippers in problemen ST. PHILIPSLAND (ANP) - De binnenvaartschippers zijn boos op Rijkswaterstaat. Na de afsluiting van het Tholense Gat blijkt de stroomsnelheid in het Rijn-Schel- dekanaal tussen Rotterdam en' Antwerpen zo sterk toegenomen, dat schepen met weinig motorver mogen en de grote duwvaart er nauwelijks tegenop kunnen ko men. Rijkswaterstaat heeft dat niet voorzien en heeft inmiddels een onderzoek in gang gezet. Het Tho lense Gat achterin de Oosterschel- de werd vorige week gesloten door middel van het opspuiten van een zanddam. Miljoenen aan steekpenningen DEN HELDER (ANP) - Vijf werknemers van het offshore- servicebedryf Penrod Drilling Services Company in Den Hel der hebben jarenlang voor gro te bedragen aan steekpennin gen aangenomen. Dat is zater dag desgevraagd bevestigd door woordvoerder P.J. Privée van Penrod. Volgens Privée heeft een door het Amerikaanse moeder bedrijf ingesteld onderzoek aangetoond dat vier Ameri kaanse en een Nederlandse em- ployée gedurende ongeveer vyftien jaar voor enkele miljoe nen guldens aan smeergelden van toeleveringsbedrijven heb ben geaccepteerd. De bedragen zouden zijn betaald om werk opdrachten van Penrod zeker te stellen. Het vijftal bekleedde sleutelposities bij Penrod. Over de exacte hoogte van het fraudebedrag kon de woordvoerder niets meedelen, omdat hij naar zijn zeggen geen inzage heeft gehad in het Ame rikaanse onderzoeksrapport. Het onderzoek begon al in 1985 en werd onlangs afgerond. De vijf betrokkenen zyn inmiddels ontslagen. Penrod heeft volgens Privée besloten van de onregelmatig heden geen aangifte te doen bij justitie. Wel zouden enkele ge dupeerde bedrijven gezien de omvang van de schade overwe gen terugvorderingen in te stel len. Penrod verhuurt onder meer bevoorradingsschepen, boorei landen en gespecialiseerd per soneel aan maatschappijen die in de Noordzee boren. Pessimisme over top-ontmoeting AMSTERDAM - Ruim de helft van de Nederlanders is van mening dat de topontmoeting tussen de Ame rikaanse president Reagan en Sow- jet-leider Gorbatsjov niets heeft bijgedragen aan de kans op ver mindering van het aantal kernwa pens. Dit blijkt uit een enquete van het NIPO onder ruim 1000 mensen van 18 jaar en ouder. Ruim 30 procent is van mening dat door de ontmoeting de kans op vermindering is toegenomen, 10 procent stelt dat de kans kleiner is geworden. Op de vraag of de Verenigde Sta ten moeten stoppen met het ont wikkelen van defensie in de ruimte (Star Wars) antwoordde 46 procent van de ondervraagden bevesti gend. ADVERTENTIE DINSDAG VARKENSVLEESDAG Schouder karbonades 500 gr 3.98 WOENSDAG GEHAKTDAG Mager Rundergehakt zuiver rundvlees 500 gr 4.98 Bretonsgehakt pikant gekruid 500 gr 3.98 DONDERDAG BIEFSTUKDAG Runder biefstuk 100 gr 1.98 Runderkogel- biefstuk 100 gr 2.98 DEVLEESCHMEESTERS FW1EFONZE BEKWAAMHEID Lelden: 5-Meiplein, Codi Levendaal.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5