Notulen dierenpark toch bekendgemaakt f Kret blijkt commissaris van bv van Noorlander Rapport meldt misstanden bij werkvoorzieningschap 't Heem Supporters 'rood-witten' vieren lustrum Manifestatie Amnesty Opstellers dringen aan op ontslag functionarissen WASSENAAR/NOOTDORP - De provincie Zuid-Holland heeft tóch de notulen openbaar gemaakt van de aandeelhoudersvergadering van het dierenpark waarin tot sluiting van het park werd besloten. Notulen van de vergaderingen van commissarissen blijven bui ten beeld. De arob-commissie heeft geoordeeld dat deze stukken wel bij de provincie berusten, maar dat ze op grond van de Wet Openbaarheid van Bestuur niet openbaar hoeven te worden gemaakt. REGIO LEIDEN MAANDAG 27 OKTOBER 1986 Het Nootdorpse raadslid C. de Kok, dat de stukken wil zien om inzicht te krijgen in het besluit tot sluiting, laat weten dat zijn juridi sche adviseurs dit weekeinde al be gonnen zijn met het bestuderen van het antwoord. Hij kan binnen 30 dagen protesteren bij de Raad van State. Bij de arob-zitting, vori ge maand, heeft hij al gedreigd dit te doen wanneer hij zijn zin niet krijgt. Zijn eerste indruk van de wél vrijgegeven notulen van de aan deelhoudersvergadering is, dat ze nogal vaag zijn: "Het ziet er meer uit als een besluitenlijst". Boven dien bevreemdt het hem dat ze zijn vastgesteld op de dag van de verga dering. Het woord vervalsing vindt Lezers Schrijver» Gastouders In het Leidsch Dagblad van afgelo pen zaterdag stond een artikel over het gastouderproject van de dames Vermaas en Rietkerk. De kop en de teneur van het artikel was 'In Oegstgeest zitje maar met je kind'. De vanzelfsprekendheid waarmée de dames allerlei verantwoorde lijkheden alleen maar bij anderen veronderstellen, vind ik schrij nend. Je zult als kind in Oegstgeest maar met zo'n moeder zitten.... P.P. van Leeuwen Fred. Hendriklaan 13 Oegstgeest. hij te zwaar, wel wil hij weten of dit echt nu de notulen zijn. De betrokken ambtenaar van de provincie, Johannes, sust De Kok. Het zijn weldegelijk de echte notu len. Ze konden zo snel worden vastgesteld omdat voorzitter Borg man een stevige 'leidraad' had: de besluiten, zoals het overdragen van de aandelen en het vaststellen van de jaarrekening, stonden al op pa pier. Opmerkingen van aandeelhou ders hoefden er alleen nog maar te worden tussen geschreven, zodat de hele besluitenlijst aan het einde van de vergadering kon worden vastgesteld. Omdat er weinig op merkingen kwamen, waren de aan deelhouders in tien minuten klaar en heeft de lijst inderdaad het ka rakter van een besluitenlijst. De ambtenaar is de eerste om dat toe te geven. Privé Op de zitting van de arob-com missie op 17 oktober keerde de provincie zich nog tegen het open baarmaken van alle notulen. Zij zouden privé-eigendom zijn van de BV en samen met de aandelen in handen zijn gekomen van Louw- man's bv NIMAG. In het kersverse antwoord wordt dat deels terugge draaid. De vergadering van de aandeel houders is bijgewoond door een vertegenwoordiger van de over heidsaandeelhouder en de notulen zijn aan Provinciale Staten toege stuurd. Andere reden om ze onder de Wet Openbaarheid van Bestuur te laten vallen is dat de provincie bij de medeoprichting van de bv dierenpark 'betrokken is geweest in het kader van de uitoefening van een provinciale (overheids)taak (bevordering van educatie, toeri- me, werkgelegenheid en recrea tie)'. Voor wat betreft de notulen van de commissarissenvergadering ligt het anders. Dat zijn stukken van de 'privaatrechtelij ke rechtspersoon BV Dierenpark Wassenaar. Die zijn nooit aan Provinciale Staten toegestuurd en, anders dan de AROB-commissie lief is, niet in de provinciale archieven terecht ge komen. Daarnaast vindt de provin cie dat ze 'geen deel hebben uitge maakt van enige besluitvorming van de provincie ten aanzien van de provinciale deelneming aan de BV Dierenpark Wassenaar'. Tén slotte zijn commissarissen geen overheidsdienaren en worden zij door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders benoemd en vervangen. Hierbij hoeft er geen verband te bestaan tussen de voor te dragen personen en de provin- MAANDAG Leiden zaal Lage Mors weg 14a - Psychometr sche seance Spiritisch Genootscha Leiden. 20 uur Kapelzaal K&O - Jazz met ensembl o.l.v. Henk Sprenger, 20.15 u Leiderdorp Gebouw Irene - Hoofdstraat 82. ope huis chr. oratoriumvereniging 'Exc' sior', 20-22 uur. Gemeentehuis - Statendaalder, raadi vergadering, 20 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw - raadsvergaderinj 19.30 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - begrotingsvergaderin] 19.30 uur. Voorschoten Kunstgrasveld Forescate - Sportpak Adegeest, Coopertest voor it en 20.15 uur. Gezondheidscentrum - Van der Waal] laan, kraammarkt, vanaf 19 uur. DINSDAG Leiden Lak-cinema - films: 'Almacita di Desoli to". 20 uur; 'Sita in de Noordzee', 22 uu: K&O-gebouw - film 'Pépé'. 20.15 uur. Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse singel, oecumenisch avondgebed 19.30 uur. Schouwburg - 'Seizoenen van jaar e ven' door Folkloristisch Danstheater 20.15 uur. Momentopname van een spontaan optreden: de Leiderdorpse Lenco's plus het eerste elftal van RCL met enig pupillen van de voetbalvereniging.(foto c. Mentis OEGSTGEEST - Amnesty International viert zijn 25ste verjaardag in Oegstgeest met een manifestatie op zaterdag 8 november in gebouw Ta- berna aan de Julianastraat. Belangrijkste ingrediënt die middag zal de toneelwedstrijd tussen een aantal scholen van het voortgezet onderwijs uit de regio zijn. Elke deelne mende school krijgt 15 minuten de tijd voor een uitvoering. Na afloop van een toneelstuk krijgt de volgende school vijf minuten de tijd om zich klaar te maken voor haar toneelstuk. Een jury waarin de Oegstgeester wethouder mevrouw Blom (WD, wel zijn), het ex-D66-Tweede Kamerlid mevrouw Wessel-Tuinstra en de di recteur van de Leidse Schouwburg, Boelen, zitting hebben bepaalt de winnaar van de strijd. Behalve toneel is er ook de mogelijkheid tekeningen en foto's te bezich tigen, ook al gemaakt in het kader van een wedstrijd waarvan ook die middag de winnaar bekend zal worden gemaakt. Voor de muzikale noot is het Hofdijckschoolorkest uitgenodigd. De manifestatie begint om 14.00 uur. De afsluitende drankjes worden rond een uur of 17.00 uur geschonken. Rechtsgeldig Uit de notulen blijkt dat de voor zitter al bij de opening heeft aange geven dat niet is voldaan aan de door de statuten aangegeven for maliteiten. Zo was de termijn van de oproeping met voeten getreden. Toch was de vergadering 'bevoegd rechtsgeldige besluiten te nemen omdat het hele aandelenkapitaal aanwezig is'. Vervolgens wordt de jaarreke ning vastgesteld, draagt de provin cie haar aandelen over aan NIMAG bv en worden commissarissen ge dechargeerd en gedefungeerd. Daarna meldt Borgman een tele gram te hebben ontvangen van de Rotterdamse mevrouw Van der Zwaan. Zij wilde dat de aandeel houders nog geen beslissing zou den nemen. De brief wordt 'voor kennisgeving aangenomen'. Daarna ontstaat iets onvoor ziens: Commissaris P. Vink zegt 'de sluiting te betreuren en wenst de familie Louwman sterkte met de afhandeling'. Hij complimen teert Borgman met zijn 'onophou delijke inzet'. Louwman is 'blij met de woorden en zegt dat het ook voor de familie een moeilijke dag is'. Vervolgens dankt hij de be stuurders van de provincie, de ge meente Den Haag en de medewer kers voor hun inzet. De voorzitter sluit de vergade ring met de opmerking dat het 'voor hem persoonlijk een erg trieste dag is en spreekt de hoop uit dat er toch nog eens een dieren park in de regio komt. Spreker ver wijst naar de vogel Phoenix'.. LEIDERDORP - De supporters van de Leiderdorpse voetbalvereniging RCL hebben zich nu sinds tien jaar Man bekneld WARMOND - Bij het houtver werkende bedrijf Padox b.v. in de Warmondse Veerpolder is vanochtend een werknemer, een Warmonder, bekneld ge raakt nadat er een stellage was omgevallen. De man heeft aan dit bedrijfsongeval vermoede lijk een gebroken heup overge houden. Hij is naar het AZL overgebracht. Het bedrijfson geval gebeurde volgens een po litiewoordvoerder toen een for se houtplaat bij het transporte ren van een karretje afviel. Binnenbrand WARMOND - Forse rookscha de is het gevolg van een bin nenbrandje dat zaterdag uit brak in de Warmondse Narcis- senhof. De brand ontstond toen een brandende kaars omviel en op een videorecorder belandde. Hierdoor ontstond kortsluiting. De bewoner was juist in slaap gevallen en merkte daardoor het een en ander nogal laat op. De plaatselijke brandweer was snel ter plekke en kon de scha de beperkt houden. De bewo ner slaagde erin zich tijdig in veiligheid te stellen. gebundeld in een vereniging. Dat lustrum was afgelopen zaterdag reden tot uitgebreid feestvieren in 'Het Zijlkwartier'. Zo'n kleine 500 RCL-aanhangers zouden daar, sa men met zanger Koos Alberts, tot in de kleine uurtjes één deinende en wiegende ma Ander hoogtepunt van de avond was het spontane optreden dat het Leiderdorpse duo De Lenco's sa men met het eerste RCL-elftal plus enige pupillen weggaven. De supportersvereniging van de 'rood-witten' heeft in tien jaar heel wat voor elkaar weten te boksen. Om te beginnen heeft zij zich inge zet voor de verbetering van de RCL-accommodatie. Ook zorgde de vereniging ervoor dat de Leider dorpse club een speciale radioka- mer kreeg plus een eigen jeugd honk. Recentelijk voerde zij actie ingsinstallatie. Tijdens de feestavond zaterdag werden er herinneringen opge haald. Voorzitter Eeke de Roode zette vier heren in de bloemetjes die belangrijk zijn geweest voor het reilen en zeilen van de supporters vereniging: oprichter/eerste voor zitter P. Hagenaars, man-achter- de-schermen H. Tolman en P. de Vogel alsmede J. van Houten, res pectievelijk de voorzitters RCL-secretaris T. Rietveld meld de vervolgens dat de club nog wel wat wensen heeft. Een staantribu- ne en een lichtinstallatie op het bij- veld, en of de supportersvereniging wederom haar medewerking zou willen verlenen bij de vervulling van die wensen. Waarop voorzitter De Roode van haar kant de wens te kennen gaf nog nauwer met het be stuur te willen samenwerken. Uit eindelijk willen de supporters tot één RCL-bestuur komen. Weer mis op rijksweg bij Leiderdorp LEIDERDORP - Twee licht- - twee zwaargewonden vormden de trieste balans van een tame lijk ernstig Verkeersongeval, zatermiddag om kwart over één op de A4 ter hoogte van Leider dorp. Door een windvlaag reed een met vier Hagenaars gevul de auto van het talud af om uit eindelijk tegen een boom tot stilstand te komen. Alle vie inzittendèn moesten naar AZL worden overgebracht Vannacht ging het bijna mis op de A4 ter hoogte Leiderdorp. Een in slaap ge sukkelde inwoner van Vlaar- dingen belandde met zijn auto tegen de middenvangrail, ge raakte in een slip en kon - in middels weer wakker ge schrokken - op de rechterzij- strook enigszins orde op zaken stellen. De man bleef onge deerd, in tegenstelling tot zijn auto. KATWIJK - Bij de buiten dienst van het werkvoorzie ningschap 't Heem in Kat wijk is een groot aantal mis standen geconstateerd. In een vertrouwelijk rapport maakt het sociaal advies centrum (sac) van de kust plaats melding van zestien serieuze klachten dié vrij wel allemaal te maken heb ben met het functioneren van de directeur en het hoofd van de buitendienst van deze sociale werk plaats. Het adviescentrum dringt aan op het ontslag van beide functionarissen. Het rapport is inmiddels aangebo den aan de Katwijkse wethouder H.A. Hietkamp, de voorzitter van het bestuur van 't Heem. Het werk voorzieningschap, waar aangepast werk wordt aangeboden aan licha melijk en verstandelijk gehandi capten, is een samenwerkingsver band van de gemeenten Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg, Wassenaar en Oegstgeest. De werkzaamheden zijn verdeeld over de binnendienst, ondergebracht in de sociale werk plaats aan de Herenweg in Kat wijk, en de buitendienst, die werk zaamheden verricht in de vijf bij het werkvoorzieningschap aange sloten gemeenten. Het gaat hier onder meer om het onderhouden van groenvoorzieningen. De klachten over de leiding van de sociale werkplaats zijn bij het sociaal adviescentrum, een parti culiere hulpverleningsorganisatie waar Katwijkers terecht kunnen met problemen op allerlei gebied, ingediend door ongeveer 30 mede werkers van de buitendienst van het werkvoorzieningschap. De be langrijkste misstanden die in het rapport van het sac over deze dienst worden genoemd, betreffen het van de ene op de andere dag overplaatsen van werknemers, het inhouden van loon na 'vermeend' ongeoorloofd verzuim, het niet na komen van beloften aan werkne mers (onder meer over promotie mogelijkheden) en de wijze waar op het hoofd van de buitendienst en de directeur met andere leiding gevenden en medewerkers om gaan. Het gaat in dit laatste geval om het voortdurend ondermijnen van het gezag van de werkmeesters, die de leiding over de verschillende projecten van de buitendienst heb ben, door hen bij het nemen van beslissingen te passeren. Ook wordt gesproken over 'intimida tie'. Verder wordt in het rapport melding gemaakt van het inscha kelen van medewerkers van de so ciale werkplaats bij werkzaamhe den aan het huis van een directie lid en het verrichten van allerlei andere karweitjes ten behoeve van de staf. Ook is het volgens het ad viescentrum voorgekomen dat containers met open-haardhout door 'minstens één persoon uit de leiding van het werkvoorziening- schap' voor eigen gebruik zijn ach tergehouden. Werksituatie Bij elk van de zestien klachten die uiteindelijk in het rapport zijn opgenomen, verwijst het advies centrum naar bewijsmateriaal (on der meer rapportages van een be drijfsarts) en verklaringen van per sonen. "We zijn zeer zorgvuldig te werk gegaan", zegt voorzitter A. Ouwehand van het sac. 'De mis standen die wij aan de kaak stellen kunnen worden hard gemaakt, het zijn zeker geen loze kreten". Het adviescentrum wil de op somming van klachten niet om schrijven als een 'zwartboek' over het werkvoorzieningschap, maar spreekt zelf van een aanbevelings rapport "We signaleren niet alleen misstanden, maar geven ook aan wat er moet veranderen om de werksituatie bij 't Heem te verbete ren", aldus Ouwehand. Behalve op het ontslag van de directeur en het hoofd van de buitendienst, dringt het adviescentrum aan op wijzigin gen in het bestuur van het werk voorzieningschap. Volgens het sac moeten de sociale belangen van de medewerkers worden behartigd door het opnemen van een maat schappelijk werker, de bedrijfsarts of de personeelsfunctionaris in dit bestuur. Er moeten verder duide lijke regels komen om taken, be voegdheden, functies en procedu res binnen het werkvoorziening- schap helder en duidelijk vast te leggen. Het sac pleit verder voor het in stellen van een 'vertrouwenscom missie', die de bij het adviescen trum ingediende klachten verder onderzoekt. "Het instellen van een dergelijke commissie is noodzake lijk omdat het vertrouwen van de werknemers in het bestuur, de di recteur en het hoofd van de buiten dienst nihil is", aldus het rapport. "De medewerkers vrezen voor maatregelen als bekend wordt dat zij bij het sociaal adviescentrum zijn geweest". Het sac vindt verder dat het overlegorgaan van het per soneel meer bevoegdheden moet krijgen, Het sociaal adviescentrum stelt in het rapport dat een groot aantal instanties al jarenlang op de hoog te is van de misstanden bij de bui tendienst van het werkvoorzie ningschap. Op de klachten van werknemers is echter in veel geval len onvoldoende gereageerd. Het sac verwyst in dit verband naar een merkwaardige samenloop van omstandigheden. "Naarmate de klachten over het hoofd van de buitendienst toenamen, namen de bevoegdheden van deze persoon toe", aldus het rapport. De angst om problemen aan de kaak te stel len werd daardoor onder de werk nemers steeds groter, constateert het adviescentrum. Bij de behan deling van de klachten heeft het sac deze groep dan ook volstrekte anonimiteit gegarandeerd. Geconfronteerd met de ernstige kritiek verwijst directeur E. Hof stee van het werkvoorzienings schap voor commentaar naar het bestuur van het samenwerkings verband. "Ik kan nu wel zeggen dat alle klachten ongegrond zijn, en dat zijn ze volgens mij, maar daar schiet u niets mee op. Ik vind het beter dat ik als direct betrokke ne niet reageer, maar de zaak in handen geef van het bestuur. Deze instantie moet tenslotte beoorde len welke consequenties aan dit rapport worden verbonden". De Katwijkse wethouder me vrouw H.A. Hietkamp, sinds enke le maanden voorzitter van het werkvoorzieningschap, zegt aller eerst het te betreuren dat het rap port van het adviescentrum in de publiciteit is gekomen. "Het sac mag dan wel niet verantwoordelijk zijn voor het uitlekken van het rap port, over het geven van verdere informatie aan de pers zijn ook he le duidelijke afspraken gemaakt. Die zijn door het adviescentrum geschonden", aldus Hietkamp. Over de inhoudelijke kant van het rapport wil de wethouder nog geen mededelingen doen. Hiet kamp: "Als bestuur van het werk voorzieningschap hebben we hier nog niet over vergaderd. Zelf ben ik ook te kort voorzitter om uit ei gen ervaring over de problemen te kunnen spreken. Wel wil ik toezeg gen dat we heel zorgvuldig met de informatie van het sac zullen om gaan. Ik weet niet of het uiteinde lijk leidt tot het nemen van maatre gelen, maar als dat noodzakelijk blijkt zullen we daartoe zeker over gaan". Begin van november ('of zoveel eerder als nodig is', aldus Hiet kamp) zullen in een bestuursverga dering van het werkvoorziening schap de problemen aan de orde worden gesteld. SASSENHEIM/LEIDER- DORP - Burgemeester A.J. Kret van Sassenheim, voor malig Leids wethouder, blijkt zonder medeweten van de plaatselijke gemeen teraad al jaren commissaris te zijn van Mijbupark bv in Noord wij kerhout, waarvan de Leiderdorpse gebroe ders Noorlander bij het han delsregister staan inge schreven als directeuren. Zij zijn tevens eigenaar van een groot bouwbedrijf uit Leiderdorp dat met name in de regio veel huizen bouwt. "Het is puur een beheersmaat- schappij waarvan de gebroeders Noorlander enkele aandelen in handen hebben. Er is in dit ver band zeker geen sprake van een vermenging van functies", aldus Kret. "Zou dat op enigerlei wijze wel het geval zijn geweest, dan was ik er onmiddellijk uitgestapt", zo voegt hij eraan toe. Volgens gegevens van het han delsregister is Kret sinds april 1979 officieel ingeschreven als enige commissaris van de maatschappij tot exploitatie bungalows en re creatie-onderkomens Mijbupark bv. De broers S., G., en J. Noorlan der worden vermeld als de drie di recteuren. Mijbupark heeft het beheer over bungalowpark Solassi in Noordwijkerhout, camping Le Parage en restaurant De Duinvos. Volgens Kret is zijn commissa riaat bekend bij de Commissaris van de Koningin het ministerie van binnenlandse zaken. De burge-" meester herinnert eraan dat er ooit sprake van is geweest dat Mijbu park bv zich ook met soortelijke projecten als het Solassipark el ders in het land zou gaan bezighou den. "Maar dat is al lang van de baan". Enige tijd geleden werd bekend dat burgemeester M. Th. van de Wouw van Voorhout commissaris is van Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk, eveneens eigendom van de gebroeders Noorlander. Ook burgemeester Van de Wouw verklaarde dat dat de functie van burgemeester in Voorhout en com missaris van Huis ter Duin elkaar niet bijten. Een woordvoerder van het mi nisterie van binnenlandse zaken verklaarde destijds dat een com missariaat zoals Van de Wouw die heeft wettelijk niet is verboden. "Maar naar onze mening is het wel onverstandig dat de burgemester dit heeft gedaan", zo zei hij toenter tijd. Door de verschillende fractie voorzitters in de Sassenheimse ge meenteraad wordt enigszins ver baasd gereageerd op het commis sariaat van Kret. C. Kuijsten-Kool (D66): "Je hoort wel eens wat fluis teren in het dorp. Officieel heb ik nooit iets gehoord. Ik vind dat dit niet kan". Zij overweegt om tijdens een gemeenteraadsvergadering daarover vragen te stellen. J. Henskens (PvdA) reageert in soortgelijke bewoordingen. "Ik zal het eerst eens even met mijn frac tiegenóten moeten bespreken. De vraag is natuurlijk wat nu eigenlijk mag en wat niet mag", aldus Hens kens die toch al vindt dat Noorlan der 'wel erg veel bouwt in Sassen heim', verwijzend naar de nieuw bouwwijk Postwijk. Geen moeite VVD'er J.P. van Dorssen heeft niet zo'n moeite met het commissa riaat. "Zolang er maar geen ver menging van functies plaatsheeft en dat is volgens mij niet het geval. Er zijn meer bedrijven die in Sas senheim bouwen. Wij hebben ook in deze een liberaal standpunt: le ven en laten leven". Volgens Van Dorssen heeft hij ooit eerder - zij het niet van de burgemeester zelf - gehoord dat Kret een commissa riaat bij een bouwbedrijf bekleedt. CD A-fractievoorzitter J. Karre- mans is daarentegen niet op de hoogte. Zijn reactie is kort: "Geen commentaar". Kret: 'Geen sprake van een menging van functies... (foto Wiin Dijkman) LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 23,25 per maand, per post f 33,65 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 68,95 per post (binnenland) 100,00 per half jaar, aan huis bezorgd f 137,90 per post (binnenland) f 200,00 per jaar, aan huis bezorgd 262,40 per post (binnenland) f 386,90 losse nummers f 1,20 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. ADVERTENTIES Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn. tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143345 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta*, lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING zaterdag v 12.00-13.00 uu' (Nabezorging r HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: H.G. van der Post Regio Leiden: M. de Graaff Duin- en Bollenstreek: H l J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W. Fortuyn Sport: P. J. de Tombe Feature. W.C.H. Schrama Kunst, radio, t v.: P.C.Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City en Tel

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2