Roomburg stevig op kop Eerste nederlaag LZ Scylla moet buigen S^IM NOVO sleept winst binnen Koenders machtig Zijl heeft het moeilijk bij AZPC Stastra snel op rugslag Halkema derde LMHC nadert leider tot op één punt MAANDAG 27 OKTOBER 1986 AMERSFOORT/AMSTERDAM - De Zijl/LGB heeft in Amers foort gewonnen van AZPC. In een doelpuntrijk treffen trokken de Leidenaars met 12-15 aan het langste eind. LZ'86 leed zijn eer ste nederlaag. In Amsterdam bleek het Y met 9-7 te sterk. In de tweede klasse blijft Vivax tegen vallen. Ditmaal werd met 8-16 verloren van de Dolfijn. Ook Kat wijk kwam niet tot punten winst. De Ham was met 4-5 de geluk kigste. De Zijl/LGB blijft aan de win nende hand. De Leidenaars maakten het zich tegen AZPC een stuk moeilijker dan noodza kelijk was. Er werden voldoende kansen geschapen, maar het be nutten hiervan bleek ondanks de vijftien treffers toch een moeilij ke punt. Door het missen van de vele goede scoringskansen, kre gen de Amersfoortets vele coun termogelijkheden. AZPC had duidelijk minder moeite met het afronden van de aanvallen, hier door bleven de Leidenaars de ge hele wedstrijd de hete adem in hun nek voelen. In de eerste pe riode kon AZPC zelfs een 4-3 voorsprong bemachtigen. In het goed gespeelde tweede part kwam de Zijl/LGB evenwel op een 5-7 voorsprong. Niets leek een onbezorgde overwinning in de weg te staan. De Leidenaars hielden het echter spannend. Echt in gevaar kwam de zege overigens niet: 12-15. Periodestanden: 4-3, 5-7, 9-11 en 12-15. Doelpunten Zijl/LGB: Mare van Belkum 6, Alex van Belkum 3, Hans Nieuwenburg 2, Arno van Winkel 1, Sander Verheul 1, Paul Belt 1 en Edwin Redegeld. 1 LZ '86 leed in Amsterdam de eerste nederlaag. De wedstrijd tegen het Y kende een uiterst grillig score verloop. Al in de eer ste periode leken de Leidse kan sen tot nul gereduceerd. Aanval lend kwam LZ er niet aan te pas en Het Y onder aanvoering van sluipschutter Ronald Hermsert (hij scoorde 5 maal), stond aan het einde van het eerste part met 4-0 voor. LZ '86 kwam echter sterk terug. Nog in de tweede pe riode werd de achterstand tot 5-3 teruggebracht en in de derde pe riode ging men onverdroten voort. Bij 5-7 leek LZ zelfs op ro zen te zitten. De bezoekers had den toen Wilco van der Zeeuw verloren met drie persoonlijke fouten en plotseling stokte het in aanvallend opzicht. Het Y rook duidelijk zijn kans en trok ten aanval. Nog in de derde periode werd het 6-7. In de laatste perio de leek Het Y doeltreffender, waardoor de hoofdstedelingen met 9-7 de zege naar zich toetrok ken. Doelpunten LZ '86: Marco Mulder 2, Renee v.d. Zeeuw 2, Ruud Muusse 1, Michel v.d. Zeeuw 1 en Frans v.d. Brink. Vivax Vivax heeft duidelijk zijn draai nog niet gevonden. Voor de com petitie waren de verwachtingen hoog gespannen, maar door de 8- 16 nederlaag tegen De Dolfijn komt zelfs een plaats bij de bo venste vier in gevaar. Alhoewel De Dolfijn de gehele wedstrijd de betere ploeg was, (alleen in de eerste periode kon Vivax een 3-1 voorsprong bemachtigen), was de uitslag geflatteerd omdat Je roen Piasmeier er wegens het trappen van een tegenstander zonder vervanging was uitge stuurd. Met een man mider wa ren de Oegstgeestenaren kans loos. Doelpunten: Dick v.d. Bosch 3, Jacco v. Winkel 1, Ron v. Zand vliet 1, Jeroen Piasmeier 1, Dick Langerhorst 1 en Jacques de Groot 1. Katwijk had tegen De Ham meer verdiend dan de 4-5 neder laag. De Katwijkers misten dat beetje geluk dat De Ham wel had. Zagen de Katwijkers tot tweemaal de bal op de doellijn blijven dobberen. De Ham kwam tot scoren door een schot op de lat dat via de rug van doelman Henk Vooys toch nog in het goal verdween. De wedstrijd kende een gelijk opgaand score ver loop. De winnende treffer van De Ham werd gescoord na een dui delijk overtreding tegen Eddie Hoek. Doelpunten Katwijk: Albert v.d. Plas 1, Arco Guyt 1, Martin Jonker 1 en Ronald Heemrood 1. DKD kreeg een stevig 11-1 ne derlaag te slikken tegen koplo per RZV. Wat vorige week tegen Koudekerk allemaal wel lukte ging nu verkeerd. In het één rich tingsverkeer naar DkD doelman Enno Dreef kon Kees van der Plas de Leiderdorpse eer redden. Sassenheim behaalde een 5-5 gelijkspel tegen Woerden. De Sassenheimse rodelantaarndra ger had zelfs de volle winst naar zich toe kunnen halen. Bij 4-3 in de laatste periode kon de wed strijd beslist worden door een strafworp te benutten. Niemand durfde echter de verantwoorde lijkheid aan. Met als gevolg een misser, Woerden scoorde aan de andere kant direct 4-4. Bij 5-5 in de laatste minuut leek Sassen heim alsnog de winst te pakken, maar bij een man meer situatie schoot Rob Burgmeyer veel te snel uit een onmogelijke hoek waardoor ook deze kans onbenut bleef. Doelpunten: Paul Geurds 2, Rob Burgmeyer 2, Koos Burg meyer 1. De vrouwen van LZ '86 speel den geen slechte wedstrijd, maar verloren toch met 5-7 van Het Ravijn uit Nijverdal. Als de Leid- sen wat zorgvuldiger met de kan sen waren omgesprongen had het eerste punt misschien moge lijk geweest. Doelpunten: Jeanet de Jong 3, Ellen Hoogeboom 1 en Yvonne Flippo 1. De vrouwen van De Zijl/LGB verloren hun eerste punt. AZPC uit Amersfoort hield De Zijl/ LGB op 6-6. Doelpunten: Marjon Rijsber- gen 4, Margareth van Veen 1 en Esther Redegeld 1. DIRK KLOOS HAZERSWOUDE - De streek- derby tussen Scylla en Avanti is in een sfeerloze entourage beslist in het voordeel van de thuis ploeg. De Hazerswoudenaren bleken de sterkste, met een ove rigens verrassende 12-6 uitslag. Twintig kilometer verderop schreef het Oegstgeestse BT Lif ters de regio-wed strijd tegen Avanti 2 op haar naam met 13-5. Het duel tussen Avanti en Scylla heeft teleurstellend wei nig vuurwerk opgeleverd. Ter wijl er, gezien de belangen van beide partijen, toch heel wat sier en knalwerk werd verwacht, kende de wedstrijd een mat en futloos verloop. De publieke be langstelling in Hazerswoude viel erg tegen, en het beruchte fana tisme van zowel Scylla- als Avan- ti-spelers was vaak ver te zoeken. Commentaar, na de wedstrijd, van Scylla- (en ex-/,vanti-)speler Robert de Groot: "Het is moeilijk de nodige felheid op te brengen tegen spelers waarmee je dage lijks traint". De Groot verwees naar de unieke trainingssamen- werking van de beide verenigin gen. "Toch is er door iedereen voluit gespeeld", meldde De Groot, hiermee geruchten tegen sprekend als zou de wedstrijd, in het voordeel van Avanti, zijn ver kocht. Het beste bewijs voor de ze uitspraak leverde De Groot zelf. In z.:jn eerste wedstrijd klap te hij, met zijn voor het publiek aantrekkelijke spelletje, Bettine Vriesekoop van tafel. Ook voor Scylla-spelers De Vrind en Bak ker bleek Vriesekoop een vrij simpel te pakken obstakel. Meer tot de verbeelding sprak de winst van Bakker op de Hongaar Podpinka. De progressie van de lange Leidenaar werd hiermee nog eens duidelijk aangestipt. De twee maal winst in de altijd sterke Scj Ua-dubbels bracht de uiteindelijke 12-6 eindstand op de borden. Een divisie lager troffen Oegst- geest en de tweede Avanti-keus elkaar. Ook hier werd gespeeld zonder veel sfeer en publiek. Het voor promotie uitgeschakelde Oegstgeest kon weer beschikken over Frits Kantebeen, die na een paar weken blessure-rust weer fit dacht te zijn. Dat viel dus wel tegen. Hoewel pijn niet de over hand had, zorgden ademhalings problemen mede voor zijn - wel iswaar slechts eenmalig - verlies. Aan Avanti-zijde onderscheidde ex-Scylla-speler Martin van Rijn zich door twee maal winst te pak ken tegen Kantebeen en Reits- ma. De Oegstgeester 13-5 victorie kwam verder tot stand door tweemaal verlies van Van der Broek (versus Ellen Bakker en Piet de Groot) en een eenmalig verlies in het dubbel. Zo kans loos als Oegstgeest nu lijkt voor de tweede plaats, zo hopeloos ziet de situatie van Avanti 2 eruit voor wat betreft handhaving in de eerste divisie. De Docos-mannen hebben zich, in de derde divisie, met drie punten voorsprong op de num mer twee, comfortabel op de eer ste plaats genesteld. Afgelopen zaterdag werd concurrent Val- kenswaard 2 simpel opgerold. De 7-3 winst lijkt duidelijk, maar, relativeerde de drie maal win nende kopman Kish Prashad: "Laten we niet te vroeg juichen. Dat heeft ons vorig jaar ook de das omgedaan". De Docos-vrou- wen vechten voor de tweede plaats, die recht geeft op een pro motiewedstrijd. De drie punten van Tessa Bröcker gaven vol doende basis voor de 6-3 winst tegen Noordkop. Angelique van den Bosch en Marijn van Olden scoorden ieder eenmaal. Mid denmoter Scylla deelde in deze zelfde divisie de punten met Vi- tac. Ook nu weer scoorde Heidi de Haas drie maal. Judith Lepe laar deed dit twee maal na, en Corine de Jong kwam net niet aan winnen toe. Twee belangrij ke punten waren weggelegd voor eredivisionist Avanti. Met 6-1 hielden Sjaardema, Bakker en Kantebeen het Wageningse Shot prima onder de duim. Handha ving in de hoogste divisie lijkt nu niet langer een fata morgana. ASSEN - Axel Koenders heeft met groot machtsvertoon de jaarlijkse wintertriathlon gewonnen in een tijd van 5.32.47. Voor de derde achtereenvolgende maal schreef de atleet uit Ouderkerk aan de Am- stel deze slijtageslag op zijn naam. Na 22 kilometer hardlopen, 108 ki lometer fietsen en een marathon schaatsen kende Koenders een voorsprong van ruim twaalf minu ten op Goof Schep, die voor de der de maal beslag legde op de tweede plaats. Waar bijna alle deelnemers last hadden van de straffe wind, fietste Koenders zoals iedereen dat van hem gewend is. Hard dus. De le raar aan de Amsterdamse Sport- academie, die zich slechts als vijf tiende klasseerde bij het lopen, pakte na veertig kilometer, fietsen de kop. Bij terugkomst op de As ser-ijsbaan bedroeg Koenders' voorsprong reeds een kwartier, waardoor hij zich een rustige schaatsmarathon (100 ronden) kon permitteren. Mart Moraal finishte op een dik half uur van de winnaar. De triat leet uit Oegstgeest, die zich 's-win- ters vooral op de B-marathons bij het schaatsen concentreerd, er- vaarde de overgang van het lopen naar het fietsen als het moeilijkste punt in de wedstrijd. Moraal klom na een vierentwintigste plaats bij het lopen, uiteindelijk op naar een elfde plaats. Ook Bernard Hagen wist zich met een vierentwintigste plaats in het 370 deelnemers tellende start- veld in de voorste regionen te LEIDEN - Tijdens de Kring A- wedstrijden van het afgelopen weekeinde zijn er vijf limieten ge zwommen voor de Nederlandse Winterkampioenschappen. Pau- lien Stastra van LZ'86 zwom de li- miettijd op de 100 meter rugslag bij de meisjes onder veertien jaar. Zij maakte een serie van 33.2/1.10.7/ 2.37.4 op de 50 m/100 m en 200 m rugslag. De Zijl/LGB zwemmer Niels Ouwerkerk stelde zijn deel name aan de NWK zeker op de 100 en 200 meter vlinderslag. Ouwer kerk, die Nederlands Kampioen is op deze afstanden, zwom met zijn 1.05.2 en 2.23.2 ruim onder de vast gestelde limieten bij de jongens onder veertien jaar. In deze zelfde leeftijdscategorie bleef Robert Jan sen van de Zijl (2.29.4) samen met zijn ploeggenoot Laurens van Kampen (2.37.7) op de 200 vlinder slag ook onder de vastgestelde richttijden. De meisjes onder de 10 jaar zwommen de 50 meter en 100 me ter rugslag. Bianca Hoks van LZ'86 werd eerste in 38.5/1.22.2. Bij de meisjes onder de twaalf jaar won Angelique Hoogeboom van de Zijl deze afstanden in 36.7 en 1.18.7. Mariëtte Beekman, ook van de Zijl, werd bij m.o/16 eerste over de serie 50/100/200 rugslag. Zij zwom res pectievelijk 34.0/1.15.2 /2.40.3. Tijdens de Speedo-wedstrijden zwom Bianca Singeling van LZ'86 bij de meisjes in de jaargang 1976 een nieuw speedo-record op de 200 meter wisselslag. Haar winnende tijd was 2.57.1. Christiaan Fisher (jongens 1976) van Z en PC Kat wijk zwom een prima 2.55.4 op de ze 200 wissel. Tijdens de Kring A- wedstrijden zwom Fisher bij de jongens onder de tien jaar goede tijden op de 50 meter (2e in 37.7) en 100 meter vlinderslag. Deze laatste afstand won hij in 1.23.7. handhaven. De kapper uit Lisse was uitermate te spreken over de organisatie en het mooie parcours. Daarentegen kreeg hij wel grijze haren van de aanwezige computer, die hem om onduidelijke redenen naar een 63ste plaats verwees. "Ik heb toen maar een klacht inge diend. Deze werd echter niet be handeld omdat zoiets binnen een half uur na de wedstrijd moet ge beuren", aldus Hagen. Wat de orga nisatie waarschijnlijk over het hoofd zag, was het feit dat de uit slag pas na anderhalf uur door de deelnemers kon worden opge haald. ENSCHEDE - Patrick Halkema is gisteren in Enschede derde gewor den bij de nationale karatekam- pioenschappen voor junioren. De 19-jarige Leidenaar, uitkomend bij sportschool Jurojin, werd in de poulefinale de pas afgesneden door S.Pierkhan, die als tweede zou finishen achter F.Kaya. Halke ma kwam uit in de gewichtsklasse tot 60 kilo. Teamgenoot Dennis van Putten (15) verloor door dis kwalificatie in de poule-finale van Oosterling. De keeper van Dopie houdt de bal af vo< Verheggen (links) volgt de situatie op de vt de op een kans loerende Roomburger Oskar Snijders (rechts). Peter i. Het duel eindigde met 6-1 ih het voordeel van de Leidse koploper. (foto Loek Zuyderduin) LEIDEN - De hockeyers van Roomburg hebben gistermiddag in hun thuisduel via 6-1 tegen het hooggenoteerde Dopie op een overtuigende manier verder af stand genomen. LMHC kwam door de 0-2 winst op HIC met nog maar een punt afstand van de koplopers op de derde plaats terecht in de overgangsklasse A. De vrouwen- ploeg van Leiden speelde 2-2 te gen Warande, waardoor Tilburg nu alleen de leiding heeft in de eerste klasse A. HIC - Leiden 0-2 De volgelingen van Cees Koppe laar konden hun overwicht op de Amstelveners maar moeilijk in treffers vertalen. Harmen Jansen Schoonhoven schoot LMHC naar de openingstreffer uit een van de vele strafcorners: 0-1. Nadat bleek dat Hans-Willem Croll niet kon spelen met zijn handblessure en Herman Hartevelt inviel voor de geblesseerd geraakte Onno te Rijdt, verkleedde mamager Sjoerd Zwanenburg zich pijlsnel om in nood nog in te vallen. Dat was ove rigens niet nodig. HIC startte de tweede helft met krachtig spel, maar LMHC nam het initiatief na een kwartier weer over. Tien minu ten voor tijd rondde Casper Klijn de voorzet van Maurits Eikenhout af naar 0-2. Roomburg - Dopie 6-1 Het zag er in de eerste tien minu ten niet naar uit dat Roomburg zijn Delftse opponent nog dik zou ver slaan. Het sterke begin van Dopie gaf Ronald Cijs veel keeperswerk. Na twaalf minuten sloegen de gas ten via een strafcorner en de stick van uitloper Lukas van Schaik toe: 0-1. Daarna nam Roomburg het initiatief over en scoorde Oskar Snfjders de gelijkmaker op de scoop van Paul Lamping. Enkele minuten later sloeg Bas Koning uit een rebound 2-1 in. De tweede helft was nog geen minuut oud of het was al 3-1 na snelle combina ties en een laatste tik van Cees Wendt. Het tempo van de ploeg van Jaap Suyk was Dopie te hoog en moest 4-1 toestaan. Juijen van Aken lobde in de cirkel, waar Van Schaik present was en ook 5-1 maakte na een fraaie solo. De Delf tenaren waren zo murw gespeeld dat ook hun strafcorner gevaarloos was. Wendt bouwde verder uit naar 6-1 door de keeper te omspe len. Hans van Ekdkom stuitte bij een strafbal op de Dopie-sluitpost die de goede hoek uitzocht. Alecto - Cartouche 4-0 Het lichte veldoveiwicht van Alecto werd door Hugo Kranen burg bekroond met een 1-0 rust stand. Cartouche gaf veel ruimte weg in zijn streven de gelijkmaker te produceren. Alecto maakte daar goed gebruik van door de score op te voeren met een strafcorner van Ludo Mennes en een verzilverde solo van Erik Kruis. Eric Braban der nam goed aan in de cirkel en haalde uit naar 4-0. Eechtrop - Noordwijk 4-1 Het linkerverdedigingsblok van Noordwijk werkte niet optimaal, waardoor de thuisploeg al na vijf minuten op een riante 2-0 voor sprong kwam. Ralph Wisbrun gaf Noordwijk met zijn 2-1 voor rust nog goede hoop. Ondanks het goe de veldspel van de bezoekers bleef Eechtrop in scorend opzicht Noordwijk de baas door nog eens twee goals te produceren. wege het tweede part kwam Wa rande uit een strafcorner weer aan de leiding. Een solo van Suzan Ni- vard leidde tot de strafpush die door Karen van der Leer werd be nut om 2-2 te laten aantekenen. de kermis thuis. Een 3-1 voor sprong (Eveline Kimman, Els de Buvry en Karin Wassink) werd door de thuisploeg in het laatste kwartier omgebogen naar 4-3. De speelsters van Forescate raakten volledig uit hun spel door toedoen van de arbiters die met zware straf fen dreigden na ongeregeldheden in het veld. Noordwijk - Hudito 3-0 De kracht van de Noordwijkse defensie mag blijken uit het feit dat doel vrouw Liesbeth Niezen niets te doen kreeg tegen mede- Vl6rd6 klSSSe middenmoter Hudito. Aanvallend was Renate van der Bent lekker op dreef. Eerst soleerde zij tot voor de Hudito-keepster en passeerde die met een schuifslag, vroeg in de tweede helft scoorde zy 2-0 na aan geven van Nicole Brouwers. Ale- xandravanKandodpunttenaar3- Hockeyclub Catwijck incasseer de bij zowel de vrouwen als de mannen zware verliezen. De man- nenploeg trad aan in Bleiswijk te gen de gelijknamige club die onge slagen aan de leiding staat in de vierde klasse A. Geholpen door r Noordwijk. Tilburg - Alecto 1-0 Tot negen minuten voor het ein de zat Alecto goed in de wedstrijd tegen koploper Tilburg. De Leider- dorpse hockeysters hadden succes met het versterkte middenveld waar Corinne Vliegenthart uit blonk. Alecto verwierf een vel- doverwicht en kreeg mogelijkhe den met strafcorners die echter niet nauwkeurig werden afge werkt. De terugspringende bal van de legguards van Hester de Kuiper werd alsnog in het doel geslagen en leverde Tilburg de twee punten op. de thuisclub zo'n twintig strafcor ners toegewezen. In het eerste deel werd daar viermaal uit gescoord. Na de hervatting nog een keer en uit een velddoelpunt, zodat Blijs- wijk zijn doelsaldo met zes op schroefde. Toos Graaff en haar ploeg ontmoette in Gouda ook al een lijstaanvoerder en kreeg even eens met 6-0 klop. In de vierde klasse B won Hisa- lis zijn thuiswedstrijd met 2-0 van Heerlijkheid uit Schoorl. Harry Robertus opende de score in de tweede helft, waarna Flip Janssen met zijn treffer deelde in de Lisse- se zege. NIEK FAAS LEIDEN - Het volleybalweekein- de verliep voor de meeste teams in de Leidse regio rampzalig. Bij de mannen verloor Leython kansloos van koploper Volendam (3-0); dolf ook Gemini het onderspit in een chaotische wedstrijd met 1-3 tegen SVC en startte NOVO zwak (2-0 achter) alvorens het in een alles of niets spelletje alsnog een 2-3 over winning uit het vuur sleepte. Bij de vrouwen was het ook alleen NOVO dat belangrijke winst pakte ten koste van US 1 (3-1). Gemini hield 1 punt over i an de ontmoeting met Madjoe (2-3) terwijl Gemini 2 geen kans had tegen Be Fair (0-3) en Leython niet werd beloond voor de inspanning tegen Thornax (0-3). NOVO bezocht het ook nog onge slagen Vlaardingen 2 en die weten schap verkrampte de Noordwij- kers dermate, dat er 2 sets lang niets lukte (15-12, 15-6). Toen de ploeg zich daarop realiseerde dat slechts een alles of niets spelletje nog winst kon brengen, en het een 0-4 voorsprong pakte, bleek het ijs gebroken en ging men vrijuit spe len. Met een-alles regelende Pieter Koning in de hoofdrol denderde NOVO in één ruk door naar 3 setze ges op rij: 9-15, 6-15, 10-15. Een 2-3 uitslag die NOVO op de eerste plaats houdt in de derde divisie. Gemini's Bert Frank was totaal niet te spreken over de 1-3 neder laag die zijn ploeg leed tegen SVC. Persoonlijke fouten en gebrek aan inzet brachten het schaamrood op de kaken en vragen om een nader beraad over de rest van het sei zoen, wil Gemini straks niet tegen degradatie moeten knokken. Ge- mini begon wel geconcentreerd, maar de communicatie ontbrak en een slecht blok deed de rest: 10-15. Het vervolg leek iets beter, maar SVC was fysiek veel sterker: 9-15. In de 3e set ging het pas echt beter draaien. Goede aanvallen aan de buitenkant bezorgden Gemini een ruime voorsprong, die net voldoen de was voor de setzege (15-12). In de 4e set bleek de moeilijke opslag van SVC en het sterke blok genoeg om Gemini ook die set te doen ver liezen: 7-15 (1-3). In en tegen Volen dam toonde Leython aan in een abominabele vorm te verkeren. De Leiderdorpers werden compleet zoek gespeeld en brachten geen bal goed aan het net. Toch had Vo lendam zijn zwakheden, zoals het spelen van een 1-5, met een kleine spelverdeler die zelf de bal moei- .ijk over het net kan krijgen. Ley thon was niet bij machte dtarvan gebruik te maken. Volendam profi teerde van de offday van Leython en won ruim met 7-15, 10-15 en 2- 15. Aan Leidse zijde haalden alleen Rob Mudde en Paul de Winter een voldoende. In de promotieklasse lijkt Donar op zijn sloffen de concurrentie op afstand te kunnen houden. Tegen SOS hoefden de reserves niet eens ingezet te worden om deze Haagse promotieklasser er simpel en ruim onder te houden. De cijfers spre ken in deze voor zich: 4-15, 8-15 en 6-15. ACCO/DOS 2 speelde in Schoon hoven Leython 2 twee sets behoor lijk weg (15-4, 15-7). Toen werden Vrouwen Warande - Leiden 2-2 Met uitstekend hockey, twee ploegen volledig aar gewaagd waren en voor vele hoog tepunten zorgden, kwam Warande vlak voor rust op 1-0. Dertien mi nuten na de hervatting scoorde Ca- rolien ten Kate de gelijkmaker di rect uit een korte corner. Halver- Roomburg - Hermes 0-1 Alweer een kleine nederlaag voor het in de tweede klasse B on- deraanstaande Roomburg. De krachtsverhoudingen waren nihil. Door een rommelgoal van Hermes kwamen de Leidsen al in de eerste aar de helft op achterstand en werd, on- elkaar danks een redelijk aantal korte cor- de thuisploeg, niet i goed gemaakt. Rood Wit - Forescate 4-3 De Voorschotense hockeysters kwamen bij Rood Wit van een kou- BRUSSEL (GPD) - Voor de eerste maal in de historie zal het negende toernooi om de Champions Trophy, dat volgend jaar juni in Amstel veen wordt gehouden, uit acht deelnemende landen bestaan. Dat heeft de Internationale Hockey Federatie (FIH) gisteren beslist op het jaar lijkse congres in Brussel. Normaal gesproken worden alleen de zes bes te hockey-naties van het WK uitgenodigd. Omdat Nederland op het laatste wereldbekertoernooi in Londen echter als zevende eindigde, maar als organisator van evenement automatisch is geplaast, was uit breiding van het deelnemersveld noodzakelijk. Op voorstel van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond werd zo doende het aantal ploegen op acht gebracht. Behalve Australië, Groot- Brittannië, West-Duitsland, de Sovjet-Unie, Spanje, Argentinië en Ne derland (de nummers 1 tot en met 7 van het WK) zal ook Pakistan acte de présence geven. de rollen omgedraaid en dicteerde Leython 2 de partij twee sets lang (4-15, 12-15). In de beslissende vijf de set bleek dat de met tien man opgekomen ACCO/DOS-ploeg daardoor conditioneel in het voor deel was ten opzichte van de be zoekers. Via 0-7 en 8-7 werd het 15- 12 voor DOS (3-2). fen tussen de volleybalploegen van oud- I Donar en oud-Leython, waarbij onder an dere Henk van Klaveren (Van Santen), Bert en Peter Frank (Gemini), Henk van Hijsen en Frits Jans van de partij zullen zijn. De wedstrijd begint om negen uur. Uit tegen Agon startte NOVO 2 uitstekend (7-15) en de ploeg ging ook in de 2e periode tot 8-12 goed door. Wat ongelukkige momenten van de scheidsrechter brachten het j team van zijn stuk, waarna de Noord wijkers volledig ineen stort- I ten (15-12,15-6 en 15-6). LUSV-VE- LO werd uitgesteld naar het ko mende weekeinde. Gemini 2 kieeg te maken met een tegenpartij (Ju piter) die gemiddeld 20 cm langer was. Bovendien bleek de ploeg uit Oudewater een goed op elkaar in gespeeld geheel die hun spelletje slim uitvoerden. Gemini werd in ieder geval flink overdonderd en kwam er 3 sets vrijwel niet aan te pas (4-15, 0-15 en 7-15). Slechte start Bij de vrouwen had Gemini tra ditioneel een slechte start en ver loor kansloos met 8-15. In de twee de set kwam Gemini met 9-14 ach ter, maar Anneke Kras maakte in een servicebeurt uit naar 16-14 winst. Ook de volgende set ging met dezelfde cijfers naar Gemini. De zaak beslissen kon de ploeg daarna niet, ondanks een aantal malen "machtpoint" (14-16). In de vijfde set probeerde coach Casper Brussee een andere opstelling, die echter niet het verwachte effect sorteerde en wederem net de winst bij Madjoe bracht: 13-15 (2^3). Het Woerdensè Thornax zal ge zien het spel tegen Leython zeker een favorietenrol kunnen inne men. Toch had Leython een beter res» ltaat tegen deze degelijk ogen de ploeg kunnen krijgen. In snelle situaties werd de bal nogal eens ongecontroleerd verwerkt, waar door de spelverdeelsters veel moei te hadden om de aanval te voeden. In alle drie de sets werd furieus ge start, maar dsarna ging het aan het einde minder goed. In de 3e set hadden enige omzettingen veel succes, maar juist dat kleine beetje geluk ontbrak om een 4e set af te dwingen. Dat de strijd aardig gelijk opging bleek wél uit het feit dat de 3 sets ruim anderhalf uur speeltijd in beslag namen (9-15,10-15,12-15). Gemini 2 was binnen 50 minuten klaar tegen Be Fair. Nog voor de wedstrijd blesseerde Sandra Schot zich zodanig, dat in het duel zelf een 1-5 systeem gespeeld moest worden, iets dat Gemini 2 totaal niet gewend is. Met een zwakke pass kwa er dan een aanval uit en Be Fair wen onverwachts gemak kelijk via 4-15, 12-15 en 6-15. NOVO behaalde een uiterst be langrijke zege op het technisch armzalig voor de dag komende US, dat door een veel te soepel fluiten de arbiter te lang in de race gehou den werd. Alhoewel de eerste set door een falende opslag nog verlo ren ging (12-15), domineerde NO VO erna volledig: 15-1. Ook in de 3e periode nam NOVO een forse voorsprong, zakte even weg (10- 13), maar wist juist op tijd het ini tiatief te heroveren: 16-14. De 4e set was daarop een formaliteit met 15- 10 (3-1). GER RENES

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18