mm 5 T Rijnsburgse Boys en NSW maken koppositie waar Quick Boys: 'Klaar voor Rijnsburgse Boys' Weer verlies Lisse ARC: er zit met meer in RCL 'hartstikke blij' met deling Noordwijk wint volgens plan MAANDAG 27 OKTOBER 1986 SPORT PAGINA 17 NUMANSDORP - "Een periodetitel wordt een moeilijke zaak", oordeelde oe- fenmeester Kurver na het gelijke spel van Rijnsburgse Boys tegen NSVV. "Maar echt ontevreden kan ik niet zijn met de eindstand". NSW-collega Vier gever was ook al voldaan, gezien zijn "Ik vind 2-2 een terechte score". Dus eigenlijk was iedereen zaterdag na de topper tussen de nummers een en twee van IA in een goed humeur. Zo ook doelman Ruud Spierings, vorige week nog verguisd in Rijnsburg. Voor hem klaarde de hemel op. Hij deed zijn werk naar behoren, verrichtte zelfs enkele knappe reddingen en lijkt zijn zelfver trouwen terug te hebben, wat met de derby tegen Quick Boys voor de boeg natuurlijk nooit weg is. De circa 1500 toeschouwers, onder wie vele Rijnsburgse, hadden geen enkele reden tot klagen in Numansdorp. De wedstrijd boeide van begin tot einde, waarbij opviel dat de twee ploegen op geheel eigen wijze probeerden tot suc ces te komen. Rijnsburgse Boys was veel zuiniger op de bal dan de thuisclub. Meestal werd het speeltuig via veel schijven van linie naar linie getranspor teerd, een manier van voetballen waar van NSW niets wil weten. De Numans- dorpers vormen een counterploeg van het zuiverste water. Bij balbezit van de tegenstander graaft NSW zich massaal in rond het eigen strafschopgebied en als de bal eenmaal veroverd is, volgt steevast een lange bal in de richting van een van de twee spitsen. Effectief Die twee, de schotvaardige Rini van Trigt en al even gevaarlijke Frank Knip- schild, gaan of zelf het duel aan of wach ten totdat razendsnel opkomende verde digers en middenvelders hen komen as sisteren. Dat beide speelwijzen effectief kunnen zijn, werd in de eerste helft be wezen. Nadat Hennie Koet de bal na een schot van Peter Knoop uit het Rijns burgse doel had gekopt, was de thuis club het eerst succesvol. Na tien minu ten ving Van Trigt een door Wim Drie bergen \veggekopte bal op. Hij bewees andermaal aan een klein gaatje genoeg te hebben, want via een knappe volley verdween het leder vervolgens achter Spierings in het doel. Kort na deze tref fer kreeg Rijnsburgse Boys een tweede tegenslag te incasseren. Driebergen, aan het hoofd gewond ge raakt, moest uitvallen en werd vervan gen door Jack Manuputty, die sinds kort weer in de selectiegroep is opgenomen. De invaller kwam (net als Toet op rechts) links in de zone te spelen. Johan de Kroon nam de taak van Driebergen over, hij ging zich samen met Fred Ar royo bemoeien met de bewaking van het vijandelijke spitsenduo. Hoewel de Rijnsburgers naarmate de eerste helft vorderde beter in de wedstrijd kwamen, hadden zij de hulp van Jos Bol nodig om op gelijke hoogte te komen. In een onge vaarlijke situatie beroerde de laatste man van NSW de bal binnen het eigen strafschopgebied met de hand en daar staat maar een straf op: penalty. Ron Carli wist wel raad met dit buitenkansje. Spierings toonde hierna bij een schot van Knipschild dat zijn ploeg weer op hem kon rekenen. Negen minuten voor rust kwam de formatie van Kurver zelfs aan de leiding. Verdediger Cees Vos trachtte het speel tuig na een vrije trap van Carli met de borst te controleren, maar de bal stuittte voor de voeten van Henk Merbis, die hoog inknalde. De vreugde over deze goal was echter van korte duur. Nog geen minuut later mocht Wout van der Stel voor NSW een vrije trap nemen, welke hij direct omzette in een goal: 2-2. Na de pauze hadden bij Rijnsburgse Boys Koet en Huug Aandewiel van posi tie gewisseld. Vooral eerstgenoemde deed het als laatste man uitstekend in de tweede helft. NSW kwam in dit spel- deel middels Knipschild voor het eerst aan bod. Tot twee keer toe evenwel kon de Numansdorper zijn inzetten niet de juiste richting meegeven. Kansen De komst van Martin de Louw (voor Merbis) luidde een periode van Rijns burgse overheersing in. NSW slaagde er niet meer in de twee voorwaartsen te bereiken en werd opgesloten op eigen helft. Hans Zwaan, alleen in de lucht de meerdere van directe tegenstander Vos, en De Louw kregen als gevolg hiervan riante scoringskansen, maar verzilver den die niet. Pas in het laatste kwartier ontworstelde de thuisclub zich aan de druk en moest ook Spierings zijn kwali teiten tonen. Een kopbal van Van Trigt op de bovenkant van de lat en een ge keerd schot van de alleen voor Beider opgedoken Carli waren de laatste wa penfeiten van de twee teams, die tot het laatste fluitsignaal van de niet altijd con sequent fluitende Vervloet de spanning erin hielden. Doelman Spierings maakte na afloop duidelijk een opgeluchte indruk. "Je kunt je natuurlijk wel flink houden", zei hij, "maar ik zou liegen als ik zeg dat wat vorige week gebeurd is me niet heeft ge raakt. Daardoor was ik voor deze wed strijd ook meer gespannen dan anders. Gelukkig is het goed gegaan, al keepte ik nog lang niet optimaal". Tegen de confrontatie met het eigen publiek ziet de Schiedammer, die de afgelopen week door ploeggenoten en begeleiding uit stekend werd opgevangen ("Dat heeft me goed gedaan"), na zaterdag niet op. "Nu zaten er toch ook veel Rijnsburgse supporters op de tribune", stelde hij. En relativerend: "Voor supporters ben je de ene week iemand en de andere week nie mand". CHRIS HARTMAN KATWIJK - De tevredenheid straalde van het gezicht van Hans van der Zee. „Het gaat redelijk", vertelde de trainer van Quick Boys na afloop van de met 4-0 gewonnen partij tegen het teleurstellende Spijkenisse. Dat de oefenmeester toch nog een paar slagen om de arm hield lag aan het feit dat de Katwijkse titelpretendent met na me in de eerste helft zijn overwicht niet in een reeks doelpunten kon uitdrukken. Ook zaterdag gingen de Katwijkse supporters voor een deel morrend naar huis. Het sprankelende aanvalsspel van vorig seizoen is slechts bij vla gen terug te vinden en dat zint de vaste klanten niet. Van der Zee stuurt alleen Leen van der Plas en Frenk van der Kleij op avontuur, terwijl voor Kees van Rooyen meer werk is weggelegd op het midden veld. Een opstelling die bloot staat aan kritiek omdat talentvolle krachten als Marco en Martin van der Plas buiten spel blijven. De tevredenheid van Hans van der Zee heeft echter een degelijke ondergrond. De doelpuntenpro- duktie mag dan tegenvallen (de vier goals van zaterdag zijn een vierde van de totaalscore dit sei zoen), aan de andere kant is de Kat wijkse verdediging met zes doel punten tegen de minst gepasseer de in de eerste klasse. En in voor gaande jaargangen was het juist de achterhoede die Quick Boys in problemen bracht. „Er is nu meer evenwicht in de ploeg. Goals maakten we altijd wel, maar de verdediging sluit nu ook", ver klaarde de oefenmeester zijn tevre denheid. De belangrijkste opdracht voor Hans van der Zee lijkt dan ook zijn spelconcept te verkopen aan de su perkritische aanhang. Dat Van der Zee daarin nog niet is geslaagd werd geillustreerd door de reactie van het publiek op de aanwijzin gen die de trainer gaf aan zijn spe lers na het tweede doelpunt. Van der Zee maande zijn ploeg tot 'kalmte en overleg om de winst vast te houden, op de volle tribunes werd er geroepen om méér. Die smeekbede werd uiteindelijk ver hoord, maar dat was niet geheel de verdienste van Quick Boys. Tegenstander Spijkenisse was tevoren aangekondigd als een ge vaarlijke en geduchte concurrent. Bij nadere kennismaking viel het team van trainer Sijn Beuk echter lelijk door de mand. Spits Paul van der Mijn kon zijn reputatie geen enkele keer waarmaken. Alleen halverwege de tweede helft moest de solide verdedigende Kees Ruis bij het uitlopen van keeper Theo Guyt op de doellijn redding bren gen, nadat Van der Mijn invaller Kees Vlug gelanceerd had voor een schot. Vlug, de tweede pijl op de boog van Spijkenisse, is hopeloos uit vorm en kwam dan ook pas na de rust opdraven voor de licht ge blesseerde Edwin Verhoeven. Noodrem Ruis moest direct daarna naar de noodrem grijpen om de doorgebro ken Vlug af te stoppen. De lange verdediger had er een boeking voor over om de laatste doelrijpe actie van de bezoekers om zeep te helpen. In die fase was het spel ruw, fantasieloos en onplezierig om naar te kijken. Quick Boys had de straffe wind in de rug en wist de druk op de ketel te houden („In de eerste helft was dat met de wind tegen veel moeilijker. Toch was ons positiespel, goed", aldus Van der Zee) zonder echter zelf gevaar te stichten. Er werd net als in de eerste helft slordig geplaatst, waar door ballen makkelijk onderschept konden worden of richting Sche- veningen de duinen ingeschoten werden. Spijkenisse kon er niet van profi teren. De ploeg was al in de zeven tiende minuut van de eerste helft op achterstand gekomen toen Al- fons van Hout de bal met de hand raakte in het strafschopgebied bij een actie van Kees van Rooyen en Leen van der Plas. Na consultatie met grensrechter De Jong wees ar biter Nagtegaal resoluut naar de stip, waar Johan Jonker niet miste. Quick Boys kreeg daarna nog een aantal goede kansen, maar de pas ses misten scherpte. Een treffer van Van Rooyen werd geannuleerd omdat Nagtegaal al gefloten had voor aanmerkingen van de Katwij- kers. Slaap Het geduld van de toeschouwers werd tot de tiende minuut na rust op de proef gesteld. Leen van der Plas speelde Van Rooyen aan, die doelman Veenman op zijn weg vond. Veenman kon de bal niet verwerken en werd in tweede in stantie gepasseerd door de attente Floor van Duyn. Quick Boys leek in slaap gesust door die comforta bele voorsprong en het povere weerwerk van Spijkenisse. De wekker liep echter net voor tijd af met als resultaat een opwindende toegift. De combinatie Leen van der Plas/Van Rooyen leverde een derde treffer op en een minuut la ter speelde Leen van der Plas de doelman en twee verdedigers uit om met een lange lob vanaf twintig meter te scoren: 4-0. Het gemor verstomde en wel licht krijgt Van der Zee zaterdag het gelijk aan zijn zijde als aartsri vaal Rijnsburgse Boys verslagen wordt. „We zijn er klaar voor", wist Van der Zee. HANS JACOBS LEIDERDORP - RCL heeft afgelopen zaterdag een le vensgrote mogelijkheid om van de onderste plek in de eer ste klasse A af te komen laten liggen. In een rechtstreeks duel met Oostkapelle kreeg de Leiderdorpse rode lan taarndrager met name in de eerste helft alle medewerking van de opponent om het verschil van één punt op de rang lijst te overbruggen. Niettemin slaagde de Racing Club er pas vlak voor het vallen van de vlag in om op de been te blijven en de Zeeuwen een 2-2 remise af te troggelen. De Lisser-spits Henri van der Weyden maakte het de DUNO-verdediger Wijnand Dirksen (links) in de beginfa se van de wedstrijd erg lastig. Van der Weyden kwam echter niet tot scoren en liep met zijn ploeg tegen een verdiende 1-2 nederlaag aan. (foto Van Boven) LISSE - Voor Lisse zijn donkere tijden aangebroken. Nadat vorige week een wanprestatie werd gele verd tegen Oranje Wit (2-0 neder laag), verloor de tweedeklasser dit maal met 1-2 van het hooggeklas- seerde DUNO. Door deze twee achtereenvolgende missers staat Lisse, in gezelschap van Xerxes, nog net in de veilige zone van de tweede klasse B. Trainer Hans van der Vlist wist het na afloop ook niet meer. "We zijn op het moment een ploeg zon der vertrouwen", oordeelde de oe fenmeester na de verdiende neder laag. "Er zijn echter geen aanwijs bare redenen. Ik beschik over een complete selectie en dus kunnen we niets anders doen dan doorgaan met keihard werken". Vooral dat laatste ontbrak afge lopen zaterdag op het Ter Specke- complex. Beide ploegen maakten er in een gelijkopgaande eerste helft een matte partij van. D,e enige die zich behoorlijk manifesteerde was de spitsspeler van Lisse, Henri van der Weyden. De gemakkelijk scorende puntspeler had de wed strijd een geheel andere wending kunnen geven, indien hij wat meer succesvol was geweest bij zijn ac ties. Drie goede kansen in de eerste zeventien minuten bleken echter niet genoeg om het ijs te breken. Eerst schopte hij in kansrijke posi tie finaal over de bal heen, vervol gens werd een kopbal ternauwer nood van de lijn gehaald door de DUNO-verdediger Wijnand Dirk sen en tot slot vond hij de Haagse doelman Peter Grötzinger op zijn weg, nadat hij zich handig had vrij- Model voor de Oostkapelse min nen en plussen stond aanvoerder en kandidaat amateurinternational Adriaan Nieuwenhuysen. De boomlange libero grossierde in die voor RCL zo hoopvolle eerste vijf enveertig minuten in zowel opbou wende als verdedigende missers, dat alleen al op grond daarvan een selectie voor het Nederlandse ama teurelftal welhaast een farce moet zijn. In de tweede rondgang her stelde Nieuwenhuysen zich echter op wonderbaarlijke wijze en luidde met grote passen bijna de onder gang van RCL in. De thuisclub kwam in de 17de minuut op voorsprong nadat eerst Nieuwenhuysen de Leiderdorpse spits Leo van de Weteringh bijna de gelegenheid had geboden de score te openen. Vlak daarop volg de Klaas van Belzen het voorbeeld van zijn aanvoerder door de bal te zacht op doelman Jaap Pijpenburg terug te spelen. Pierre van Gemer- den sprong er als een duveltje uit een doosje tussen en passeerde de wanhopig graaiende Pijpenburg beheerst (1-0). Meer dan verdiend, want RCL beheerste de wedstrijd en Oostkapelle kon niet duidelijk maken waarom het een wedstrijd- puntje meer bezat dan de ploeg van trainer Laurens Mouter. gemaakt in het zestienmeterge bied. Hoewel er in die fase geen sprake was van een veldoverwicht ont stonden er toch kleine kansjes voor het Haagse doel. Leo van Kampen brak na éénentwintig mi nuten spelen de wedstrijd open met een fraai schot in de uiterste hoek: 1-0. DUNO schudde vijf mi nuten voor rust een ingedutte Lis- se-verdediging wakker door via Kees IJspelder de gelijkmaker aan te tekenen: 1-1. De tweede helft was van Lisser- zijde het aanzien niet meer waard. DUNO brak enkele malen gevaar lijk door, omdat linkervleugelver dediger Gerard van Rooyen bij tijd AcHTVclll6n en wijle compleet zoek werd ge speeld. Na een half uur was het Ruud Schamp die koppend de ze ge binnenhaalde voor DUNO: 1-2. De aanvallende impulsen van de thuisploeg werden mede door de compleet falende linkerspits, Lau rens van de Voort, tot een mini mum beperkt. In blessuretijd be nadrukte Van der Voort zijn mach teloosheid nog het beste door een bal op drie meter van het doel op de paal te schieten. RENÉ VAN DER HORST PIJNACKER - Noordwijk behaalde tegen DSVP een overwinning 'volgens plan' (2-4) en blijft daar door één van de kandidaten voor de periodetitel, die volgende week wordt verdeeld. Het duel in Pijnacker kende een gunstig verloop voor de Noordwijkers, die al na vijf minuten op voorsprong kwamen. Hans Boom plaatste de bal op het hoofd van Klaas Vink, die doelman Marre- vee stijlvol versloeg. Het was overigens al de elfde treffer van de aanvaller, die in tegenstelling tot vo rig jaar geen uitnodiging geeft gehad voor een se lectiewedstrijd van het nationaal amateurteam. Een handsbal van zijn broer Mark werd even la ter door scheidsrechter Bindenga bestraft met een penalty. Jaap Huisman plaatste zich achter de bal, maar Dick Dortmundt bewees zijn klasse door de bal te stoppen. Diezelfde Klaas Vink stond aan de basis van de tweede Noordwijk-treffer, die tien mi nuten voor rust het licht zag. Dank zij goed door zetten van de Noordwijker- kwam de bal bij Ivan Hermans, die zijn voet net iets eerder tegen de bal zette dan zijn bewaker. Nadat Jos Smits er vlak na de pauze op fraaie wijze 0-3 van had gemaakt, leek niets een gemakke lijke Noordwijk-zege in de weg te staan. Zeker niet toen Geert Jan Bakker door keeper Marrevee in het strafschopgebeid onderuit werd gehaald en Bin denga weer naar de stip wees. Klaas Vink vond diezelfde Marrevee op zijn weg waardoor de 0-3 stand gehandhaafd bleef. In een kort tijdbestek kwam de thuisclub door onoplettendheid van de verdediging via Floor Vijf huizen en Fred Durcksen terug tot 2-3. Noordwijk leek een 'heet' laatste kwartiertje tegemoet tegaan, maar Kees Nulkes maakte aan alle onzekerheid een qinde. De invaller voor Hans Boom stond nog maar net in het veld toen hij halverwege de vijandelijke speelhelft de bal oppikte en zyn solo met een tref fer bekroonde: 4-2. De onderwijzer moet overigens tot genoegen hebben geconsta teerd dat zijn ploeg, in elk geval te gen tegenstanders van dit formaat, best wel in staat is tot constructief aanvallen, waarvan in de 20ste mi nuut een aardig voorbeeld werd gegeven. Een voorzet van Marcel Brasker werd met de hak door Ben Heemskerk verlengd en ingescho ten door Leo van de Weteringh. Nieuwenhuysen was echter zo vriendelijk om de geslagen Pijpers op de doellijn te assisteren. Aan de andere kant moet het ge brek aan beweging bij RCL Mouter zorgen baren. Te vaak werd alleen toegekeken wat een medespeler met de bal ging doen (Mouter: "Dat meedenken is nog onvoldoende") en werd niet van te voren on een mogelijke situatie ingespeel Dat hield in dat het spel veel te s' h werd gehouden en dat een k j - tief veel mindere ploeg als O .a- pelle redelijk overeind kon b en. Indien bijvoorbeeld het sloivnde en aanvallende werk van Van de Weteringh beter door zijn mede spelers op de juiste waarde zou zijn geschat dan had RCL meer rende ment uit dit duel kunnen peuren. Dreiging De ex-speler van de afdelings- ploeg Woubrugge, beter op dreef dan vorige week tegen Noordwijk, zorgde samen met verdediger Hans Kolenbrander voortdurend voor dreiging, maar het duo werd onvoldoende bijgestaan. Belangrij ke krachten als Marcel Valk en Pe ter Siera lieten zich op die momen ten te weinig zien. "Van Marcel en Peter is te weinig uitgekomen", be sefte ook Mouter. "Ze moeten meer hun stempel op de wedstrijd gaan drukken, want ze kunnen be ter. Als ze dat doen dan speel je toch heel anders". Daarmee werd aangegeven dat de aanvallende en sturende impulsen vanuit het mid denveld maar al te vaak uitbleven, waardoor niet van de fouten kon worden geprofiteerd. Nieuwenhuysen kreeg daardoor de gelegenheid zich in de tweede rondgang te revancheren. Eerst kreeg Van de Weteringh nog een uitstekende kans om de voor sprong uit te breiden, maar de spits koos vrij voor Pijpenburg voor de passeerbeweging inplaats van voor een schot. De Oostkapelse doel man kon daarom vrij eenvoudig in grijpen. Daarna was het de beurt aan Nieuwenhuysen die zijn ploeg op sleeptouw nam. Eerst strafte hij in de 66ste minuut een aarzeling in de RCL-defensie knap af (1-1) en tien minuten later kon hij frank en vrij in het Leiderdorpse doelge bied met Rob den Nooyer combi neren en afsluiten met een droge knal (1-2). Een naamgenoot van de Oostka pelse libero zou echter aan de basis staan van de Leiderdorpse weder opstanding. Voor de geblesseerde Kolenbrander in de plaats geko men, prikte uit een soort wanhoop spoging invaller Ronald Nieuwen huysen de bal in de vijandelijke de fensie. Siera kopte de bal voor het doel van Pijpenburg waar Van de Weteringh zich aan de bewaking ontworstelde en dankbaar profi teerde (2-2). "Achteraf ben ik hart stikke blij", schudde Mouter de ka ter van zich af, maar afgaande op zijn rode oogjes is echt blij toch an ders.... RUUD PATTIAPON ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC zit nog altijd in het dal. De moeizaam in de eerste klas debuterende Alphenaren maakten dat zaterdag in de confrontatie met het eveneens in de onderste regionen verkerende Excelsior Maassluis opnieuw duidelijk. Aangezien de beduidend betere bezoe kers evenwel verzuimden hun suprematie in doelpunten uit te drukken, kon de Racing toch nog een kostbaar punt binnenhalen: 1-1. Dat ARC met dat resultaat beslist niet ontevreden mocht zijn, besefte trainer Jan Kroese dan ook ten vol le: "Er zit op dit moment gewoon niet meer in. We hebben handen en voeten nodig om het bij te benen. Misschien is het een kwestie van gewenning en van groeien. Op de inzet van de jongens viel niets af te dingen, er is voorbeeldig gewerkt. Prettig dat we daardoor toch een punt hebben weten te pakken van een ploeg, die ik zeker niet minder acht dan Noordwijk of NSVV". Excelsior toonde op het door zo'n zeshonderd toeschouwers be zochte sportpark "Zegersloot"«ün- derdaad aan een goed voetballende ploeg te zijn. Toch bevindt de for matie van Eric Gudde zich in de degradatiezone. Gudde gaf vooraf al aan waardoor dat mogelijk is: "Ons spel is prima verzorgd, maar we missen twee belangrijke zaken: voorin staan we niet op scherp en in de achterhoede zijn we elke wedstrijd wel een paar keer niet bij de les. Daardoor verlies je wedstrij den, terwijl dat helemaal niet no dig is". Gudde's analyse van Excel siors speelwijze werd in Alphen volledig bevestigd. De eerste mi nuten waren weliswaar voor het met de wind in de rug spelende ARC, maar verder dan wat aardige acties van linkerspits Martin Krommert - vervanger van Sieto Schalkers, die wegens drukke werkzaamheden voorlopig niet meer in actie komt - kwam de thuisploeg niet. Komisch Na het Alphens openingsoffen sieve, kreeg Excelsior het duel al vrij vlot onder controle. De eerste echte mogelijkheid was dan ook voor de Maassluizenaren, die in de vijftiende minüut middenvelder Rob Glimmerveen alleen voor Cor Prook zagen opduiken. Prook liet zich echter niet verschalken. De er op volgende uittrap van de Al- phense goalie leverde wel een goal op, maar uiteraard aan de andere kant. Het leder werd doorgekopt door Krommert, waarna een ko misch misverstand tussen John Gordijn en Ron van Straten ervoor zorgde dat Ruud van Es, spelend op het middenveld, alleen voor Ro bert van de Broecke kon verschij nen. Een listig boogballetje bete kende 1-0. Gudde na afloop: "Het is toch niet te geloven, zulke fouten. Die verwacht je niet eens bij een d3-elf- tal". Rustig combinerend probeer den de bezoekers na dit gul wegge geven doelpunt de stand recht te trekken. De mogelijkheden om dat te doen, kwamen er. De moeilijk af te stoppen Cor van Hoeven maakte evenwel eerst "hands" voordat hij geoorde en even later gaf dezelfde speler in kansrijke positie de bal toch nog aan Glimmerveen, die van dichtbij niet meer dan een sim pel probeerseltje wist te produce ren. Nadat Ruud van Es had bewe zen niet alleen met de voet, maar ook met de hand te kunnen scoren - de voortreffelijk leidende arbiter Van Haaften had de ARC-captain echter door - kreeg Excelsior vijf minuten voor rust de ideale moge lijkheid om de gelijkmaker op het scorebord te brengen. Van Es duw de de opgerukte libero Wim Put weg, juist op het moment dat deze een voorzet van Cor van Hoeven wilde afronden. De door Van Haaf ten terecht toegekende strafschop werd door voorstopper John Gor dijn niet benut: Prook bleek voor hem een niet te nemen veste. Gud de: "John neemt penalty's altijd met een droge knal. Nu probeerde hij het met de binnenkant...". Alles op alles Zo haalde ARC dus met een voorsprong de rust. Na de thee zet te de Gudde-brigade alles op alles om daar een einde aan te maken. De Maassluizenaren domineerden in de tweede rondgang op alle fron ten en de vraag was dan ook hoe lang het zou duren; voordat de rood-wit-blauwe formatie zou kun nen juichen. De telkens gevaarlijk in het strafschopgebied opduiken de middenvelder Dick van der Bergh kreeg verschillende goede kansen om zijn ploeg in juichstem ming te brengen, doch hij slaagde er niet in de sterk keepende Prook te kloppen. Tussen de bedrijven door wist ARC, dat er na rust niet meer aan te pas kwam, éénmaal ge vaarlijk uit te breken, maar de be slissende pass van Johan Boer be landde net niet voor de voeten van de vrij voor Van de Broecke opge doken Jacques Keij. Lijdzaam moest de Racing, spelend zonder aansluitende linies, daarna toezien hoe acht minuten voor tijd Excel sior eindelijk de beloning kreeg voor het betere spel. Een voorzet van Van Straten werd door de vol ledig vrijgelaten Van der Bergh - de ARC-defensie had meer aan dacht voor de in de voorhoede op gedoken libero Put - ditmaal on houdbaar voor Prook afgerond: 1- 1. Bij die stand bleef het en daar mocht ARC, dat in de tweede helft Kluivers nog in het veld bracht voor Krommert, niet over klagen. NICK VERWOERD

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17