Oegstgeest: windje mee Kagia tegen Woubrugge niet verder dan deling VNL stunt tegen Stompwijkse Boys Verlies vrouwen van Lugdunum: 0-1 Ook VNA verrast Eerste zege van Ter Leede Overwinning op Leiden Tegenvaller Roodenburg Leidenaars in zaalselectie MAANDAG 27 OKTOBER 1986 LEIDEN - In de eerste klasse van de Leidse zaterdagafdeling waren er geen noemenswaardige verrassingen te melden. Kagia kon op de niet spelende koplo pers SVLV en MVKV geen be langrijke winst boeken omdat Woubrugge weigerde mee te werken (1-1). TAW kon uit te gen Meerburg de staartploeg maar ternauwernood de baas blijven (1-2). LSW ligt nog steeds met het gezicht in de mod der. Tegen KRV werd ditmaal een 0-1 verlies geleden; de vierde nederlaag op rij van de studen ten. GWS en Alphia hielden el kaar in deze klasse in evenwicht (2-2). SVOW blijft de onbetwiste leider in de tweede klasse. In de topper tegen ZLC bleef de ploeg uit Oude Wetering ruim overeind (2-0). GWS - Alphia 2-2 In de 30ste minuut bracht Per cy Looman GWS uit een vrije trap op voorsprong, waardoor Alphia de behoudende instelling moest laten varen. De Sassenhei- mers lieten de bezoekers het spel maken en zochten hun heil meer in de counter, wat in de 70ste mi nuut succes opleverde. Hans Goudriaan pikte na een diepte pass van Jaap de Best de bal op en liet even later Alphia-doelman Oscar van Kolsteren volkomen kansloos (2-0). De vrije trappen van aanvoerder Jan Martens zou den het tij voor de bezoekers echter doen keren. De harde schoten van de Alphenaar stel den GWS-doelman Dirk Dorres- teijn voor behoorlijk wat proble men maar eerst was een hoek schop van Teun de Pater nodig om Carlo Schlagwein de bal over de lijn te laten lopen (2-1). Mar tens tenslotte zorgde daarop er hoogst persoonlijk voor dat Dor- resteijn een nieuwe vrije trap van hem alleen maar kon nakijken (2- 2). Woubrugge - Kagia 1-1 In de eerste helft verkreeg Ka gia een optisch overwicht door het windvoordeel, maar kon des ondanks niet echt gevaarlijk worden. De rust werd dan ook met een terechte 0-0 stand be reikt. Woubrugge wist na de doelwisseling ook niet echt van het windvoordeel te profiteren maar kwam wel op voorsprong toen Dirk van Dorp in een duel met doelman Frank Roubos werd gevloerd. Van Dorp nam daarop uit de toegekende straf schop op ondubbelzinnige wijze wraak (1-0). Daarna gaf Wou brugge de wedstrijd onnodig uit handen. Tien minuten voor het einde plaatste Jos Dittmar op doeltreffende wijze zijn hoofd te gen de bal en de gelijkmaker gaf even aanleiding tot wat scher mutselingen zonder al te veel ge volgen. Meerburg - TAW 1-2 Voor Joep Duindam is de strijd tegen TAW niet zonder schade verlopen. De speler van Meerburg kwam in botsing met een tegenstander en moest met een lichte hersenschudding wor den afgevoerd. Desondanks kwam de thuisploeg op voor sprong door Huig van Beelen die slim profiteerde van een door schietende bal (1-0). Na rust deed TAW wat meer aggressie in het spel en Kees Hoogenes maakte als eerste gebruik van een verde- digingsfout bij Meerburg (1-1). In de laatste minuut ging de Zoeter- woudse ploeg alsnog tenonder toen een kogelhard schot van Pierre van Eijk onhoudbaar bleek. LSW - KRV 0-1 Ondanks dat LSW een be zienswaardige party voetbal op de mat legde trokken de studen ten toch weer aan het kortste eind. "We hebben geen geluk", mopperde Eric van Doeselaar mistroostig. "We zitten in de hoek waar de klappen vallen en we vechten als het ware tegen een muur". Dat mag blijken uit de kansen die de Leidenaars kre gen (Aijan Wilting en Ron van Steijn), maar geen treffers ople verden. In de 35ste minuut werd de nederlaag vastgelgd toen alles en iedereen mistrapte behalve Katwijker René Houwer die het leder wel wist te raken. Van Doe selaar stak de hand in eigen boe zem. "Niemand valt iets te ver wijten, alleen onszelf' sprak hij zeer terecht. Tweede Klasse De topper tussen SVOW en ZLC was het aanzien meer dan waard. De ploeg uit Oude Wete ring maakte daarin echter pas na rust duidelijk dat het geen ande re naast zich duldt. Arie Schoen maker en Arno Snaterse hielden de Leidenaars op afstand. Bij Abbenes tegen LFC blesseerde Sjo van den Eerenbeemt zich ernstig en moest naar het zieken huis worden afgevoerd. Het ver lies van de belangrijke speler kwam LFC niet te boven. Eric Kattenberg, Ronald Honcoop, Marco Troost en Rob Cornelisse schonken Abbenes een ruime ze ge. De wedstrijd tussen HVZ en Kickers'69 eindigde in een bloe deloze 0-0. LEIDEN- In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal be haalde Ter Leede zaterdag een monsterzege op Heukelum: 8-2. In dezelfde klasse verloor Lugdunum met 0-1 van DSVP. In de eerste klasse verloor Oegstgeest met 3-5 van Alphen. In de interregionale klasse van de zondagafdeling doet Alkmania het de laatste weken erg goed. Gisteren klopten de vrouwen uit Oude Wetering Nieuwkoop met 1-0. Ter Leede had de wedstrijd te gen Heukelum volledig in de hand. De openingstreffer voor de Sassen- heimse vrouwen werd door Annet Berendonk uit een penalty ge scoord. De overige scores werden verzorgd door nogmaals Beren- donk (twee maal), Jenny van der Mark (drie maal) Bianca Vonk en Maijon van der Ploeg. Voor Heu kelum troffen Netty Visser en Ger- jet Nueman het doel. Lugdunum en DSVP waren goed tegen elkaar opgewassen, maar de Leidse ploeg scoorde niet. LEIDEN - In de onderste regionen van de eerste klasse van de Afde ling Leiden (zondag) heeft zowel VNL als VNA een goede prestatie neergezet. VNL wist koploper Stompwijkse Boys knap op 1-1 te houden en VNA boog een 3-1 ach terstand tegen het eveneens laag geplaatste Bernardus toch nog om in een 4-3 overwinning. Bovenaan behield Stompwijkse Boys de lei ding, al naderde concurrent ZLC tot één punt. Bij de overige wed strijden was het wat betreft het scoren van doelpunten een karige boel. VNA - Bernardus 4-3 SJZ - Alkmania 0-0 Al zagen beide ploegen dan geen kans om het doel te vinden; de toe schouwers verveelden zich geen moment. Een goede pot voetbal, zonder doelpunten maar ook zon der boekingen of andere 'randver schijnselen'. Ook het aantal kansen werd gelyk verdeeld. Kickers '69 - Leidsche Boys 2-1 Een gelijkspel had de verhou ding misschien beter weer gege- Doch met het benutten De meeste doelpunten vielen dit kansen was ditmaal Kickers atten- weekeinde op veld 5 van de Bos- huizerkade. Wat voorheen bij VNA slechts één maal gelukt was, lukte ditmaal liefst viermaal. Een onge kende weelde voor de ploeg van trainer Peter Gorree. "Ik had het idee dat Van Basten bij ons in het veld liep", overdreef de Leidse oe- fenmeester. In werkelijkheid was die Van Basten Daaf Mink. Drie maal achtereen passeerde hij de Bernardus-doelman. Eerder had voor Bernardus Coen Warnau een hattrick op zijn naam gebracht. Zes minuten voor het einde was het Ronald Zandvliet die voor VNA een klein wondertje in petto had. Een vrije trap van 20 meter af stand verdween onhoudbaar in het vijandige doel. Invaller-doelman Piet van der Neut (keeper van het SCHIEDAM - Katwijk hand haafde afgelopen weekeinde een vervelende traditie. De der deklasser verloor, evenals de voorgaande drie ontmoetingen buiten de dorpsgrenzen, op nieuw een uitwedstrijd. HBSS was ditmaal de sterkste en ze gevierde met 2-0. Ter Leede zette de stijgende lijn van de laatste weken voort in 's-Gra- venzande. De Sassenheimers behaalden hun eerste seizoe noverwinning, maar doordat al le laaggeplaatste ploegen won nen, blijft het gat met de mid denmoot bestaan. HBSS-Katwijk: 2-0 Katwijk lijdt aan een 'uit- complex'. De ploeg van trainer Peter Ciere, die thuis onver slaanbaar lijkt, verloor in deze competitie tot nog toe alle uit wedstrijden. Directe redenen zijn volgens Ciere niet aan te wijzen. "Het zal wel de myste rie in de sport zijn'', aldus de oefenmeester. In Schiedam verloor zijn ploeg, na een blan co ruststand, uiteindelijk met 2-0. Henk Scharloo en Robert de Jong waren de doelpunten makers. 's-Gravenzande-Ter Leede: 1-2 Na een uiterst povere sei zoenstart lijkt Ter Leede op de goede weg te zijn. De Sassen heimers wonnen verdiend met 1-2 bij 's-Gravenzande. Theo Pelgrim, tot twee keer toe, en Robert Enthoven verzaakten in het eerste kwartier om hun ploeg al in de beginfase aan een riante voorsprong te helpen. In de vijfentwintigste minuut keek Ter Leede zelfs tegen een achterstand aan, toen Johan Boon een voorzet van Edwin Roelvink benutte: 1-0. Jan van Harskamp trok nog voor de rust de stand weer gelijk: 1-1. De beslissende treffer bleef uit tot vijf minuten voor het eind signaal en kwam op naam van Theo Pelgrim. ter dan de Leidse bezoekers. Kic kers bleek niet aangeslagen te zijn na de monsternederlaag van vorige week tegen Oranje Groen. In te gendeel, want zelfs na een 1-0 ach terstand (treffer van Ton de Wit), hield de Kickers het hoofd er goed bij. In de rebound was het Peter van der Zwaan die na een schot van Jos Overdevest toesloeg (1-1). Even later was het uitblinker Carlo van Muiden die de bal goed voor het doel trok. Jos Overdevest deed de rest (2-1). In de slotfase was er nog enige opwinding bin den de lijnen door het wegsturen van Kickers-speler Hein Visser. Hij liep tegen een tweede boeking op en kon verdwijnen. MMO - Oranje Groen 0-0 Bij MMO keken ze totaal niet op tegen het Leidse Oranje Groen, dat de laatste weken zo productief was geweest. Beide ploegen waren on machtig als zij in de buurt van de zestienmeterlijn kwamen. De 0-0 eindstand gaf de verhoudingen goed weer Stijlvolle actie van Gé Perfors, die hoog is opgesprongen c Hans de Wolf en Peter Hogewoning (v.ln.r.) zijn getuigen. i zijn pleg met het hooft op 1-1 te zetten. Henk Landwaart, Alex Strating, ZLC - Warmunda 1-0 Voor de ploeg uit Warmond is 1- 0 uitslag een bekende uitslag. De ploeg verloor dit seizoen al een paar keer met die cijfers. Ook te gen het Leidse ZLC kwam de be kende eindstand op het scorebord te staan. Dit was te danken aan het defensieve spel van Warmunda, dat voorin totaal onmachtig was. Dat het slechts bij 1-0 is gebleven was ook de schuid van het kwistig met kansen knoeiende ZLC. Gé Teegelaar, Driekus van der Linden en Paul Harteveld waren hier meesters in. Ook in de tweede helft, toen de ploeg van trainer Cees Vermeulen een ander sys teem hanteerde, waren het Ed van Vliet en Paul Harteveld die weiger den om de bal achter doelman Abe van der Zwet te schieten. Tot grote opluchting van de supportersscha- re was het Hans de Kruyff die tien minuten voor tijd zijn wekelijkse doelpuntje meenam (1-0). Nog even kwam ZLC goed weg toen doelman Henk Scheepmaker al ge passeerd was en het houtwerk hem een handje hielp. Daarna trad Scheepmaker een paar maal vak kundig op. VNL - Stompwijkse Boys 1-1 Dat er weinig krachtsverschil in de afdeling bestaat bleek in deze wedstrijd tussen de koploper en de hekkensluiter. "Wij hebben nu ons ware gezicht laten zien", aldus een opgeluchte trainer Cees van der Wiel. Toch kwam VNL na twee minu- ten al op achterstand. Nico van der drukken maar Zalm was voor de Boys de doel- ploeg niet. puntenmaker. Tien minuten later trok Nico Lakenberg uit de vrye trap de stand weer recht (1-1). De Vlietclub kwam beter in de wed LEIDEN - De streekderby in de vierde klasse B (zaterdag) tussen Leiden en Oegstgeest is door de Voscuylbewoners met 2-3 gewon nen. Ook De Sleutels bleef ditmaal aan de goede kant van de score door Jodan Boys met 1-0 te klop pen. Valken'68 kon de goede pres tatie van vorige week tegen Flo- reant niet evenaren. Hazerswoudse schoot Van het voordeel wist Oegstgeest na rust wel optimaal te profiteren. Vlak na de doelwisse ling kopte Gé Perfors al snel de ge lijkmaker binnen en Leiden raakte in paniek. Daar maakte Peter Ho gewoning dankbaar gebruik van (1-2) en daarna was het Jan Zand bergen die het vol op de aanval spelende Leiden beheerst op 1-3 Boys bleef de Valkenburgers op zette. Iedereen dacht nu wel dat met 1-2 net voor. Voorschoten wist tegen DSO op het nippertje een 3 gelijkspel uit het vuur te slepen. Leiden - Oegstgeest 2-3 Met de wind mee was het Leiden Leiden het hoofd in de schoot zou leggen maar na één van de weinige goedlopende aanvallen zette een Koos Siera spits Rob Bink voor het Oegstgeester doel, waar laatstge- dat in de eerste periode de toon noemde goed raak kopte (2-3). Het mogelijkheid geen gebruik maken en schoot de toegekende penalty op de paal. De Sleutels - Jodan Boys 1-0 "Het moest een keer gebeuren want het was niet geweldig wat we tot nu toe hebben laten zien", sprak de Weidse trainer Jan van Bemmelen na afloop. Toch was hij niet geheel tevreden over de kleine overwinning, want liefst had hij toch wat duidelijker afstand geno men. "We missen de koele afwer king die we vorig jaar wel hadden", realiseerde ook Van Bemmelen zich. Gelukkig voor de Vlietbewo- ners zag Jodan Boys er vanaf om zich afgelopen zaterdagmiddag bo venmatig in te spannen en doel man Rob Groenendijk kreeg twee serieuze reddingen te verrichten. In de 15de minuut werd de zege vastgelegd toen een schot van Leo Compeer door de Goudse doelman in eerste instantie werd afgeweerd. De terugspringende bal werd daar op door Ronald Guldemeester bin nengelopen (1-0). Voorschoten - DSO 3-3 Marco Ravelli opende de score in hoekschop Wouter de Wolff. Dat prikkel- Wienand van Wees te kwam. Het even wicht tussen beide ploegen werd verstoord toen Lambert Lingerak wat ongelukkig zijn eigen doelman passeerde en zo de Zoetermeerse ploeg aan een 1-2 voorsprong hielp. De hulp van Voorschoten was uMciHum ivwdiii op naam van marun uuasnoorn, aie een voor- HaarmPP nnf» nipt vnnrhii want nnk zet van Humphrey Naarendorp op juiste waarde wist te schatten. In de mÏnln tweede helft kwam de zege van Unitas via drie doelpunten binnen tien minuten tot stand. In het laatste kwartier kon Quick Boys Unitas terug- dan een 3^^ hoekschoppen kwam de Katwijkse aangaf. Dat stelde Ruud Boot in staat om Leiden met een slim truc je aan de leiding te helpen (1-0). Het windvoordeel kon niet verder worden uitgebuit, hoewel Rob Bink nog knalhard op de lat scheelde weinig of Oegstgeest had de zege meer reliëf gegeven nadat Peter Hogewoning door doelman Peter Selier in het verboden ge bied werd vastgepakt. Alex Stra ting wilde echter van de geboden Voorschoten door een aanval doel treffend af te ronden en invaller Rob Snel wist na een combinatie met Lex van Schijndel het verdien de punt binnen tebrehgen. Valken'68 - Hazerswoudse Boys 1-2 De bezoeker nam in de 20ste mi nuut de leiding. Linksbuiten Leon Laros legde drie man van Valken in de luren en zyn schot bleek al evenmin houdbaar (1-0). Een over treding van Bert Poot op Valken burger Hans Vijgeboom in het strafschopgebied gaf de matig lei- 0_0 dende scheidsrechter Kuik uit werkte. Veronique de Hollande Delft voldoende redenen en penal- trok de stand voor UDO gelijk. Janet van Baarle deed dit voor DSVP wel en bepaalde de eind stand op 0-1. In de eerste klasse verloor het thuisspelende Oegstgeest belang rijke punten tegen Alphen. De gas ten stonden al snel met 0-4 voor door drie treffers van Ingrid Mau- rits en een eigen doelpunt van de Oegstgeestse Barbie Perquin. An- nelies Oskam kopte het leder nog voor de pauze in het doel voor de Voscuyl-bewoonsters. In de twee de helft kwam Oegstgeest goed te rug en brachten Anneke Amir en Cock Offringa de bal tussen de pa len. De gastvrouwen maakten het karwei echter niet af. Trudy Lange- jans verzorgde nog een treffer voor de Alphense formatie. In dezelfde klasse behaalde KRV de eerste overwinning van dit sei zoen op RAS: 7-2. Sylvia Soeve rein (drie maal), Lucien van der Plas, Heidi Guyt, Lyda Oudshoorn en Carla Kuyt scoorden voor de Katwijkse ploeg. Ilonka Henneke en Dorien van Ringelenstein de den dit voor RAS. Hazerswoudse Girls versloeg het thuisspelende Katwijk met 2-3. In de eerste helft had de Katwijkse ploeg niets in te brengen tegen de Hazerswoudse vrouwen. Saskia Versteeg (twee maal) en Petra van der Lip scoorden voor de gasten. Na de rust ging het beter met Kat wijk en Nicoline van Beelen en Arien Schaap schopten de bal tus sen de palen. De vrouwen van Valken'68 wer den in de eerste helft van hun wed strijd tegen KMD achtervolgd door pech. Marlies van Egmond en Ca- rolien Roem scoorden voor de Val- kenburgse vrouwen, maar beide treffers werden afgekeurd. Hierna nam KMD het initiatief en scoor den Paula van Reeuwijk en Laura Boeters. Na de pauze schopte de Valkenburgse Maijan Boogert de bal in het doel. Astrid Noordam (twee maal) en Annelies Barendsen deden dit voor de Wateringse ploeg ook en brachten de eindstand op Alkmania speelde slecht in het duel tegen Nieuwkoop, dat eigen lijk de betere ploeg was maar niet tot een score kwam. De vrouwen uit Oude Wetering wonnen de wed strijd door een treffer van Stepha nie Kalker. Altior had duidelijk het betere van het spel tegen Wilhelmus (2-0). Jolanda van der Jagt scoorde twee maal voor de Ter Aarse formatie. Kickers'69 en het tweede elftal van GDA speelden een gelykopgaande wedstrijd, maar de Leimuidense vrouwen maakten beter gebruik van hun mogelijkheden. In de eer ste helft kwam GDA op voor sprong, maar Carla van der Hoorn trok de stand voor Kickers'69 al snel gelijk. Na de pauze trof Marin- ka van der Voort het doel en be zorgde de Leimuidense ploeg de winstpunten. De Sleutels verloor met 0-1 van het tweede team van KFC'71. In de eerste helft speelde de Leidse ploeg 'de sterren van de hemel' en creëerde veel kansen, maar verzil verde deze niet. In de tweede rond gang waren de krachten gelijk ver deeld. Wederom kwamen de Leid se vrouwen niet tot een score. De vrouwen van GDA gingen beter met hun kansen om en Paola Boer- sen schoot de bal tussen de palen. In de eerste klasse waren UDO en Foreholte aan elkaar gewaagd (1-1). De openingstreffer werd voor de Voorhoutse formatie ge maakt door een eigen doelpunt van de Oegstgeestse aanvoerster Hen ny van der Kolk, die de bal onge lukkig op haar lichaam kreeg dat doelverdedigster Paula de Hol lander het leder niet goed weg ty toe te kennen. Vijgeboom zelf klaarde het karwei naar behoren. Op slag van rust herstelde de overi gens verder uitblinkende Poot zijn fout door op slag van rust de eind stand op het bord te schieten. LEIDEN - Lijstaanvoerder Quick Boys heeft in de eersteklasse B van de landelijke jeugd zijn eerste nederlaag geleden. Unitas bleek in Gorin- de 21ste minuut chem een onoverkomelijke hindernis (3-1). Roodenburg werd door Elink- van Wouter wijk op een forse manier de oren gewassen (0-5) en UVS deed zichzelf de DSO, dat tekort tegen AFC'34 (2-2). FC Lisse diende het treffen tegen Ajax door het op gelijke hoogte kwam. Het even- slechte weer enige tijd uit te stellen. Unitas - Quick Boys 3-1 De eerste nederlaag van de Katwijkers is een feit. Niet in de eerste plaats dankzij subliem veldspel van de tegenstander, maar meer nog om dat Quick Boys vergat om voldoende treffers te produceren. Het enige Katwijkse doelpunt kwam op naam van Martin Oudshoorn, die een voor- Roodenburg - Elinkwijk 0-5 Het toch al door blessures geplaagde Roodenburg kreeg al direct een lelijke tegenvaller te verwerken. Een schouderontwrichting Rob de Jonge besloot DSO handje te helpen. De Voorschote naar speelde te zacht terug op zijn doelman en Van Wees was De Jon ge er dankbaar voor (1-3). Hein de Graaff bracht echter weer hoop bij Vüetclub Kwam beter in de wed- vv-', ^"«uuC1whwiiuiuiiB ecu iui- nnA strijd en creëerde zelfs nog wat melin6 van Jacco van der Laan betekende een behoorlijke aderlating f)akt DUIlt kansjes In de slotfase een alles of voor de ldse Ploeg-Het voorval bracht Roodenburg blykbaar danig uit p«rv ptun oc tll4CO w r de Leidse ploeg. Het voorval bracht Roodenburg blijkbaar danig uit niets" offensief van Stompwijkse het evenwicht want vlak daarop werd het 0-1 voor Elinkwijk. De neder- Boys wat resulteerde in een schot Jfa.g van,?00,^e?bur§ wTas.«:hter voornamelijk te wijten aan het feit dat tegen de paal van Theo van der het speeldveld door de Leidenaars te groot werd gehouden en in de ver- Bosch en tot tweemaal toe een si- dedlSing werd geweigerd daadkrachtig op te treden. Daardoor kon Elink- tuatie waarbij iedereen en alles wyk uiteindelyk op 0-5 finishen, zich afvroeg of de bal de doellijn AFC'34 - UVS 2-2 nu wel of niet gepasseerd was. Het gelijke spel was voornamelijk te wijten aan het gebrek aan Eenmaal verzocht arbiter l'Amie schotvaardigheid van de Leidenaars die de defensie van AFC slechts de VNL-doelman zelfs om met de tweemaal wist te breken. Pech voor de Leidenaars dat de Alkmaarders bal te blijven liggen zodat hij ter- eveneens tweemaal doel troffen. Voor rust kwam AFC op 1-0 wat na de plaatse kon constateren of de bal thee door Marco Kuiken na een overtreding op Ron van der Weiden via de lijn gepasserd was. Maar in de een penalty werd rechtgetrokken. Een foutje in de Leidse verdediging 1-1 stand kwam geen wijziging zorgde voor de 2-1 van AFC, maar Patrick van de Weegen kon na een meer. voorzet van Ostar Toonen een punt voor UVS in de wacht slepen. AMSTERDAM - SIZO mocht achteraf de handen dichtknijpen dat er een punt werd veroverd in het treffen met Swift: 0-0. De Hille- gomse zaterdag vierdeklasser (West I) had tegen de agressievere Amsterdamse ploeg weinig in te brengen, maar de hoofdstedelin gen wisten hun talrijke kansen niet in een doelpunt om te zetten. SIZO kreeg in de laatste minuut nog een mogelijkheid tot scoren. Het schot van Eric Vynia stuitte echter op de lat: 0-0. ZEIST - Drie spelers van de Voorhoutse zaalvoetbalclub Bax zijn opgenomen in de se lectie van het Nederlands zaal voetbalteam, dat van 18 tot 20 november deelneemt aan het internationale FIFA toernooi in Boedapest. Jeffrey Forree, Amsterdam mer en de Leidenaar Mario Fa- ber en Hans van Leeuwen zijn voor deze laatste krachtmeting opgeroepen. Wim Bouckaert (Glasbergen) behoort tot de re serves. Ter voorbereiding speelt het team van bonds coach Ron Groenewoud op 8 november in Vlissingen een oe fenduel tegen een selectieploeg uit Zeeland. In de eerste helft van het duel tussen UVS en FC Lisse (1-2) moesten de Leidse vrouwen duide lijk hun meerdere erkennen in de gasten. Ellen van Oosten schopte de bal voor FC Lisse in het doel. Nog voor de pauze trok de Leidse Petra Kikkert de stand gelijk. Vlak na rust scoorde Sandra van Dijk voor de gasten. Hierna drong de Kikkerpolderploeg de Lisser vrou wen nog sterk in de verdediging, maar deze lieten geen ruimte over voor nog een Leidse score. Teylingen speelde slecht tegen Stompwijkse Girls (2-2). De scores voor de ploeg uit Sassenheim wer den verzorgd door Ellis de Vreede en Linda Beuling. Ook voor vrouwen Champion's Trophy DEN HAAG (ANP) De hockeys- peelsters zullen met ingang van volgend jaar ook haar Champion's Trophy krijgen. De Internationale Hockey Federatie heeft het kam- pioenentoernooi van de vrouwen van 20 tot 28 juni in Amstelveen op het programma gezet. Voor het toernooi zyn zes landen uitgeno digd, Australië, Argentinië, Cana da, Groot-Brittannië, Nieuw-Zee- land en Nederland. Het vrouwentoernooi valt in Am stelveen vrijwel samen met de Champion's Trophy voor mannen, die twee dagen eerder begint. In 1989, te Ottawa (Canada), zal voor het eerst om het wereldkampioen schap voor dames junioren worden gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16