Geluk lacht Lugdunum toe UVS stuit op grimmiger tegenstand LDWS ten onder bij leijiingen 'Wat een zooitje' Spanning terug in derde Idas UDO niet verder dan 0-0 Eerste thuiszege van Kikkers tegen Den Hoorn Punt voor Blauw Zwart MAANDAG 27 OKTOBER 1986 HEEMSTEDE - Nu de verhou dingen in de hoofdklasse van de voetbalamateurs zo ongeveer be kend zijn, stuit UVS op steeds grimmiger tegenstand. Er is bij na geen ploeg meer die de Leide- naars na de verrassende ope ningsfase van de competitie nog onbevangen tegemoet treedt en in dat licht bezien is het niet eens zo merkwaardig dat het voetbal van de blauwwitten er vooral in uitwedstrijden op achteruit gaat. Puntjes bijeensprokkelen is in die moeilijke uitbeurten dan ook het motto en dat gaat de ploeg van Lagendijk nog altijd aardig af. De 0-0 bij RCH bevredigde UVS gistermiddag dan ook wel, al ging dat dan ten koste van de derde boeking van Leon Meijs en een uiterst troosteloos potje, dat meer weg had van een partijtje schaken dan van een echte voet balwedstrijd. Zelfs die vergelijking ging nog mank, omdat er bij schaken vooruitgedacht moet worden en dat bleken de twee ploegen in de bracht en kregen zelfs nog de beste kans van de wedstrijd. In een twee tegen één situatie speel de Hans de Kruys echter te hard Hans van Leeuwen aan. onderlinge confrontatie niet te kunnen. Het spelverloop leerde UVS in elk geval dat niemand van de routiniers in het Leidse team op het veld als verlengstuk van de trainer kan fungeren. Te veel gevraagd misschien van amateurs, maar op dit niveau wel noodzakelijk om zulke moeilijke wedstrijden naar de hand te zet ten. Dat lukte zelfs niet na persoon lijk ingrijpen van Arie Lagen dijk. Al na tien minuten merkte de oefenmeester dat het misliep in de formatie, zoals hij die het veld had opgestuurd. Verdedi gend werkte het allemaal wel, maar bij balbezit kon UVS maar geen greep op het spel krijgen. Voor Lagendijk waren de oorza ken duidelijk. Die lagen aan de rechterkant. Van Orssagen was van die flank weggehaald om samen met Meijs de twee centrumspitsen van RCH te bewaken en als han gende rechterspits werd Cock van Weerlee vrijwel voortdurend in de rol van rechterverdediger gedwongen. Met niemand voor zich had hij daar geen afspeelmo- gelijkheden, zodat de opbouw aan die kant vaak stokte. Met een paar omzettingen, waar de belangrijkste van was dat Van Orssagen terug moest naar zijn oude plek, wilde Lagen dijk het evenwicht in zijn team herstellen. De oefenmeester riep dat ook van de kant, maar zijn spelers begrepen hem niet, zodat hij tot de pauze moest wachten om de zo broodnodige wijzigin gen uit te voeren. Het zat Lagen dijk dwars dat niemand van zijn voetballers dat had gezien, maar hij wilde het ze ook weer niet al te zwaar aanrekenen. Hij beperk te zich naderhand tot de opmer king: „Dat is één van de zaken waar we hard aan moeten werken". Dat is zeker nodig als UVS niet alleen wil verdedigen in de wed strijden die steeds moeilijker zul len worden. In de eerste klasse konden de blauwwitten duels vaak naar hun hand zetten op grond van de persoonlijke kwali teiten, die groter waren dan van de tegenstanders. Op hoofdklas se-niveau is dat voordeel ver dwenen en worden andere zaken belangrijk. Zoals de tactiek en het inzicht. Van een jongen als Jeroen Dés- ar, die zijn tweede wedstrijd als libero afwerkte omdat Fred Fi- lippo nog altijd geblesseerd is (hij heeft zijn hoop nu gevestigd op Ted Troost, die hij vrijdag be zoekt), is moeilijk te verwachten dat hij de rolverdeling in de de fensie wijzigt. Het enige wat hem gisteren misschien verweten kon worden, waren de breedtecombi naties, waarmee hij zichzelf gere geld in moeilijkheden bracht. „Maar hij heeft de opdracht risi coloos te spelen", nam Lagen dijk hem terecht in bescherming. Van routiniers als Van Segge- len, Neuteboom en toch ook van een voetballer met die achter grond als Leon Meijs mag meer worden verwacht in de gegeven situatie. Dat kwam er echter niet uit, waardoor UVS in de eerste helft vrijwel doorlopend achter de tegenstander moest aan lo pen. Het leverde geen schade op omdat er enerzijds redelijk ge disciplineerd werd verdedigd en omdat het probleem bij RCH an derzijds juist voorin schuilt. „We scoren te weinig", ver wees trainer Herman Wijnands naar de doelcijfers (6 goals voor 6 tegen). „De spitsen zijn niet at tent genoeg, kunnen wel voetbal len, maar niet echt knokken", al dus de vroegere coach van Rijns- burgse Boys, die daarbij overi gens op slechts twee echte en een paar indirecte kansjes kon wijzen. Bij schoten van Van Loon en Rijbroek stond doelman Schouten op de goede plek, „maar toen hij de bal éénmaal wegtikte was er niemand van mijn aanvallers bij", onder streepte hij zijn betoog. Wel UVS-ers, die in de tweede helft met een gerenoveerde de fensie ook aanvallend meer van zich afbeten. De Leidenaars kre gen door de omzettingen meer grip op het spel, gaven ook geen mogelijkheden weg toen met Ro bert van Dam voor Van Loon een derde spits bij RCH werd inge „In zo'n situatie missen we nog scherpte", vond Lagendijk als tweede minpunt. „In een wed strijd als deze krijg je misschien twee, drie mogelijkheden. Daar moetje dan van profiteren". Nu met die ene te laconiek werd om gesprongen, bleef de 0-0 terecht in tact, ook al omdat invaller Ma rio Faber (aangekondigd als Ma rio Fabio) niet de bevlieging ken de waarop Lagendijk hoopte bij de vervanging van Theo van Seg- gelen. De laatste vertrekt donderdag naar New York, waar hij de ma rathon gaat lopen. Arthur van Orssagen wacht nog altijd op zijn schorsing en Meijs incasseerde gisteren zijn derde boeking. Ook zondag tegen Elinkwijk zal dus weer een kwestie van sprokkelen worden. PAUL DE TOMBE 1 m LEIDEN - LDWS heeft in de zondagvierdeklasse A een opgelegde mogelijkheid gemist om de leiding van het stil staande Alphen over te nemen: 2-0 verlies bij Teijlingen. Hekkesluiter Randstad Sport diende opnieuw een neder- riel laag te incasseren: 3-0 bij Van Nispen. In 4B kKwam UDO d® niet verder dan 0-0 bij het laaggeklassseerde HVV, een uit- m I slag waardoor het met 5-0 bij RA VA verliezende ASC de problemen alleen maar zag toenemen. an Teijlingen - LDWS 2-0 en LDWS had tegen het hard op werkende Teijlingen een complete ar-off-dav. Alleen bij het naderen van lat de rust konden de Vliet-bewoners in voor korte tijd een vuist maken. Ier Meer dan een op de lijn gekeerde "te inzet van Ger de Roode sproot daar ïc- echter niet uit voort. Daarvoor al ü- waren Teijlingen-spelers Wil Broks en Robert van Leeuwen dichtbij ag een treffer geweest. In de tweede ie- helft werd het evenwicht aanvan- hel kelijk niet verbroken, al mocht >o- Bart van der Weijden met een ite schot op de paal wel eenmaal aan te een LDWS-treffer ruiken. Het was en echter Robert van Leeuwen, die enaan de andere zijde op aangeven arvan Cees Langerak de score open- *e-| de: 1-0. Tien minuten later sloeg en Cees Langerak met een goed afge- >lg ronde uitval handig munt uit een n- j alles-of-niets offensief van LDWS- le- zijde: 2-0. >t- Van Nispen - Randstad Sport 3-0 ïft Gedurende het eerste part wis- de ten de Voorschotenaren hun tegen- ir- stander goed partij geven. In de 12- ie- de minuut verscheen Bram Abbas 2k I zelfs vrij voor keeper André van sn I Eeden, maar hij faalde vervolgens in de afwerking. Aan de andere zij- irtde wist daarentegen Ronald de ;n Jong slecht wegwerken van Rand- m stad-verdediger Aad Jansen wel af g-1 te straffen: 1-0. Na de rust had Van el Nispen het duel volledig onder n. controle. Goalie Wim Tjebbes, li- plaatsvervanger voor de gebles- 5v seerde Arend van de Oever, wist )g zijn goal aanvankelijk nog be- e.kwaam schoon te houden, maar in e- de 77ste minuut vond Ruud de n- Klerk vanuit de rebound toch de et roos: 2-0. Ronald de Jong bepaalde )e de eindstand vijf minuten later op ;n 3-0 ten gunste van de Zilkers. et VTL - Meerburg 2-1 ,n Omdat beide teams vanuit een |l verdedigend concept opereerden ej bleven de doelkansen beperkt. Na n missers van Meerburger Martin 0 van Zaanen en Martin de Jong aan >n de andere zijde, was het Fred van a] Haarlem die ten gunste van VTL in n de 25ste minuut de score opende: le 1-0. Deze achterstand vormde voor te Meerburg aanleiding om na de rust i tot meer actie over te gaan. De ,j I thuisclub hield de wedstijd echter Ij]goed onder controle en zag Fred ;n j Hagenaars in de 55ste minuut een e inzet van Martin de Jong achter zijn eigen doelman Rob Hannaart schuiven: 2-0. Nadat John vvan in Veen in de 60ste minuut op d'oor- lk koppen van Piet de Koning had te- gengescoord (2-1), leek Meerburg •e nog wat terug te doen. VTL hield I de gelederen echter verder goed gesloten en was met tegenstoten nog de gevaarlijkste ploeg. SVLV - VVSB 2-4 Ondanks het feit dat de op de valreep opgetrommelde vijfde elf talspeler Philip Ellegens zich een waardig vervanger van de bij de warming-up geblesseerd geraakte doelman Dolf van der Zijl betoon de, diende de thuisclub maar liefst Jukbeenbreuk bij Böckling ZWOLLE (ANP) - Sparta heeft za terdag in het duel tegen PEC Zwol le niet alleen een punt verloren, de Rotterdamse vereniging kan waar schijnlijk ook enige tijd geen be roep meer doen op spits Jo Böck ling. Na een schermutseling in het strafschopgebied van de thuis ploeg, bleef de Sparta-speler ge wond achter. In eerste instantie dacht Spartas clubarts Van Eyck aan een scheur tje in het jukbeen. Onderzoek in het ziekenhuis Leyenburg in Den haag, waar Van Eyck werkzaam is, wees uit dat Böckling een dubbele jukbeenbreuk en een hersen schudding had opgelopen. vier treffers te incasseren. Voor de rust hielden beide teams elkaar overigens nog goed in evenwicht. Uit een cornerbal nam Ger van de Burg in de 30ste minuut de 0-1 voor zijn rekening. Twee minuten later verzilverde Perry Berk echter alweer de gelijkmaker (1-1). om nog geen minuut later de bal tegen de lat te deponeren. Na de rust hielp Jan-Willem Vreeburg SVLV alsnog aan een 2-1 voorsprong, waarna William van de Burg zijn ploeg pas in de 75ste minuut weer op gelijke hoogte bracht: 2-2. Het winstbeluste SVLV zag daarna een opportunistische aanpak met te gentreffers van Ab van de Togt en Ger van de Burg afgestraft: 2-4. ROAC '79 - Unitas 2-2 Na een goede openingsfase zaten de Leidenaars gedurende de rest van de eerste helft volledig vast. Dankzij twee treffers van Perry van Es konden de Rippers hun overwicht in deze fase tot een 2-0 voorsprong uitbouwen. Na de rust kwmen de Unitas-spelers als her boren uit de kleedkamer. Het te- genoffesnief leidde in de 60ste mi nuut tot een fraaie 2-1 van Jan Kromwijk. Met snelle tegenstoten leek ROAC de wedstrijd vervol gens alsnog in zijn voordeel te be slissen, maar tot ongenoegen van de thuisclub werden doelpunten van Jan van de Poel en Wilco van der Meer wegens buitenspel afge keurd. Henk Brand tekende in de 75ste minuut uit een omstreden vrije trap voor de gelijkmaker (2-2). UDO - HVV 0-0 Qua veldspel heeft UDO zijn za ken goed voor elkaar, maar de Oegstgeester-voorhoede kampt momenteel met een vormcrisis. Ondanks een langdurig veldover- wicht kwam de Leo Holl-brigade dan ook nauwelijks tot scorings kansen. Bij de incidentele moge lijkheden die er alsnog ontstonden, bleken bovendien de gebroeders Van Rijn en Gerrie Oudshoorn het vizier niet op scherp te hebben staan. Cromvliet - Wa In dit levendige duel zette Rick Westgeest Wassenaar in de 29ste minuut op voorsprong, door een voorzet van Fred Zandvliet be kwaam af te ronclen: 0-1. Twee mi nuten later stond het na een goede Cromvliet-aanval weer gelijk: 1-1. Na de rust hielden beide teams el kaar goed in evenwicht. Cromvliet was echter de gelukkigste door vanuit een buitenspelsituatie goa lie Leo Piessens op de valreep als nog te verschalken: 2-1. RAVA - ASC 5-0 Een wedstrijd waarin Sergeo Candido een onfortuinlijke hoofd rol speelde. Na twintig minuten gaf hij keeper Charles Robert met een slecht getimede terugspeelbal het nakijken: 1-0. Vijf minuten voor de rust voerde Tjabben op het randje van buitenspel de score naar 2-0 op. Toen Candido in de 50ste mi nuut zijn voet verkeerd tegen een cornerbal zette en doelman Robert opnieuw was geklopt (3-0), brak de weerstand bij ASC. Wigleven en Krabben bepaalden de eindstand vervolgens op 5-0. DIOS - Concordia Hillegom 0-0 Een duel waarin de thuisclub een licht overwicht had, maar de doelkansen beperkt bleven. Inval ler-keeper Theo van Etten betoon de zich bovendien bij Concordia een betrouwbare sluitpost. Hillegom - De Brug 0-1 Na een goede start moest Hille-' gom tegen de fysieke inbreng van de gasten, die 1 minuut voor de rust uit één van hun weinige moge lijkheden tot scoren kwamen, het onderspit delven. De Bollenstre- kers zagen nog wel Hans van Eijk (voor de rust) en Aad van Rooden tot tweemaal toe (na de rust), de doellat boven de keeper van de te genstander treffen. Roodenburg en Lens sturen aan op bloedeloze 0-0 LEIDEN - Lens-doelman Meefout had geen goed woord over voor de verrichtingen van zijn ploeg na afloop van de wedstrijd tegen Roodenburg, die in 0-0 was geëndigd. "Wat een zooitje", brieste de Haagse keeper direct na het laatste fluitsignaal. En aangekomen bij de kleedkamer, die de atmosfeer van een mortuarium uitademde, herhaalde Meefout het nog maar eens. "Wat een zooitje". Om er aan toe te voegen: "En daar komen nog een paar honderd men sen naar kijken ook". - Doelman Wim Eradus en verdediger Hen mzichtbare speler van Den Hoorn. zijn kansloos op e oLoek Zuvderduin) Zijn eerste kreet, die ook op Roo denburg van toepassing kon zijn, was bepaald niet bezijden de waar heid, want het was inderdaad bij zonder matig wat beide twee deklassers hadden laten zien. Maar met zijn laatste opmerking over dreef de Lens-keeper. Die uit spraak immers kon wel eens de in druk wekken dat het zwart van de mensen zag op sportpark Noord. Ten onrechte, want meer dan pak weg 200 bezoekers hadden het toe gangshek niet gepasseerd. Die allerlaatste, hondstrouwe Roodenburg-supporters werden opnieuw teleurgesteld door de jon ge Leidse ploeg, die andermaal had aangetoond van goede wil te zijn en louter op basis daarvan een punt uit het vuur had gesleept. In LEIDEN- Slecht spelen en toch winnen is iets wat doorgaans al leen topploegen voorbehouden is. "Maar wij mogen dat geluk ook wel eens een keertje hebben", vond trainer Sjaak Rijsterborgh van Lugdunum na afloop van het met 3-1 gewonnen duel tegen het laag geklasseerde Den Hoorn. De thuisclub stond bijna gedurende de gehele wedstrijd met de rug te gen de muur en mocht zich dan ook bijzonder gelukkig prijzen, dat de bezoekers wel erg slordig met hun kansen omsprongen. De Lei denaars zelf deden het wat dat be treft heel wat beter. Slechts drie kansen wisten de groen-witten zich te scheppen. Maar daaruit werd dan wel een score van hon derd procent gepeurd. Vooraf had Rijsterborgh nog ge waarschuwd voor al te veel opti misme. Lugdunum had thuis im mers nog geen punt gehaald. "Bo vendien leed Den Hoorn z'n vijf ne derlagen tot nu toe steeds met maar één doelpunt verschil". Lug dunum slaagde er echter niet in de wijze woorden van Rijsterborgh in daden om te zetten. Door veelvul dig balverlies kwam de thuisploeg nauwelijks aan aanvallen toe. Den Hoorn maakte daar dankbaar ge- WASSENAAR - In een bij vlagen keihard duel boekte Blauw zwart na een serie nederlagen eindelijk weer eens een goed resul taat. In Wassenaar snoepte de ploeg van Chiel Jansen koploper Xerxes een doelpuntloos gelijkspel af: 0-0. Grote uitblinker in deze wedstrijd was doelman Dave Kraaijen- brink van Blauw-Zwart, die vooral in de eerste helft met een aan tal fraaie reddingen de Rotterdammers van scoren afhield. Zelfs vanaf de srafschopstip wisten de bezoekers het net niet te vinden, nadat Wijnand Bakker in de 29-ste minuut binnen de beruchte lijnen hands had gemaakt. De elfmetertrap van Nico Veerdonk werd schitterend door Kraaijenbrink gekeerd. In de tweede helft werd het technisch vaardige Xerxes aanvan kelijk door het fel knokkende Blauw-Zwart teruggedrongen. Maar keeper Eddy Tuithof bleek op zijn beurt een niet te nemen hinder nis voor de Wassenaarders. Het laatste kwartier was weer voor Xerxes, dat echter niet meer tot scoren kwam. bruik van en zette de Leidenaars vanaf het beginsignaal van schei- drechter Blom onder druk. Toch was het Lugdunum dat op voor sprong zou komen. De doorgebro ken Edwin Verhoogt kon slechts ten koste van een strafschop door laatste man Rob van Galen gestuit worden. Albert Siera knalde ver volgens vanaf de kalkstip hard raak: 1-0. Ook daarna hadden de bezoekers veruit het beste van het spel, het geen onder meer resulteerde in kansen voor Peter van Oosten en Toni di Addario. Een goed reage rende Wim Eradus behoedde Lug dunum echter voor de gelijkma ker. Den Hoorn raakte zichtbaar geïrriteerd over het eigen onver mogen om de kansen te benutten. Zo trapte Toni di Addario de bal weg na een overtreding gemaakt te hebben, hetgeen hem op een boe king kwam te staan. Marnix van Vondelen bleef vreemd genoeg on bestraft nadat hij scheidsrechter Blom een zet had gegeven. De eer ste helft, die door de vele blessures maar liefst zeven minuten langer dan normaal duurde, kreeg daar door een rommelig slot. Ook na de rust verscheen Lugdu num zelden op de helft van de te genstander. Den Hoorn bleef even wel volharden in het missen van de meest fraaie kansen. Na een pass van Cock Kuipers verscheen Mar nix van Vondelen alleen voor Wim Eradus om vervolgens hopeloos te falen. Aanvoerder Han$ van Beek was nog het dichtst bij succes. Zijn vrije trap eindigde echter op de lat boven de kansloze Wim Eradus. Ook Leo van Marrewijk liet nog een uitstekende mogelijkheid voor de bezoekers onbenut. Geheel te gen de verhouding in kwam de ploeg van Rijsterborgh zelfs op 2-0. toen Edwin Verhoogt in de 33-ste minuut na rust de vrijstaande Al- bert Siera aanspeelde. De Lugdu- num-spits verrichtte vervolgens zijn tweede goede daad van de wedstrijd door de bal beheerst over doelman Holierhoek heen te wippen. Vijf minuten later besliste de thuisploeg definitief de wedstrijd. Uit een pass van Marcel Prins, in de eerste helft in het veld gekomen voor de geblesseerd geraakte Wil lem van As, knalde Fred van de Kaaij uit een moeilijke hoek raak: 3-0. In de laatste minuut scoorden de bezoekers tenslotte toch nog te gen. De doorgebroken Marnix van Vondelen werd door Henny Brax- hoven binnen het strafschopge bied onderuit gehaald, waarna Leö van Marrewijk de spreekwoordelij ke eer voor zijn ploeg redde: 3-1. Het slecht spelende Lugdunum boekte zodoende z'n eerste thui soverwinning. "En dat is het enige wat voor mij telt", aldus een opge luchte Rijsterborgh. HERMAN JOUSTRA LEIDEN - SJC en Foreholte behaalden een 4-1 overwinning in de zondagsderdeklasse A, waarin nu de spanning is toegenomen, mede door het verlies van koploper Voorburg. FC Lisse moest in 3 C opnieuw terrein prijs geven aan Neerlandia, waaraan de ploeg vorige week de eerste plaats afstond. De Lissenaars verloren van rode lantaarndrager 'De Ger maan'. LFC-Laakkwartier werd afgekeurd. SJC-HBS: 4-1. Trainer Jan Faas was na afloop tevreden: "Van week tot week zie ik dat iedereen steeds beter geconcentreerd bezig is". Dat was ook gisteren het geval. Hoewel HBS balvaardig en technisch goed verzorgd voetbalde, was het spel van SJC op de beslissende mo menten directer. In de tweede mi nuut al kopte Ben van de Zalm uit een corner de bal achter de HBS- goalie Visee. SJC bleef de hele eer ste helft de betere ploeg, wat een treffer van de hard werkende Ruud Alkemade opleverde: 2:0. Vlak na rust wist Ruud Alkemade, nu mooi in het midden opgekomen, op nieuw het net van de tegenstander te vinden. Ook toen SJC toch nog onder druk kwam te staan, losten de zebra's de meeste gevaarlijke si tuaties droogjes op. Ed Zuidhoek stopte een door de HBS-aanvoer- der Van Leeuwen veel te zacht ge nomen penalty. Hierdoor verloor HBS ondanks een half-uur durend beleg van het SJC-doel de wed strijd. De tegentreffer van Martin Glotzbach kwam te laat. Vlak voor tijd gaf Ben van de Zalm nog een goede voorzet aan Marco de Rid der, die met zijn treffer de score naar een wat geflateerde hoogte til de. Altior-Foreholte: 1-4. De Voor- houters namen in Langeraar reso luut het heft in handen. Aanvoer der Loek van Kesteren speelde in de twintigste minuut drie verdedi gers op rij uit positie en scoorde zelf de openingstreffer. Onmiddel lijk daarna zette Stan Uljee een voorzet van Joost Deutekom in een doelpunt om. Loek van Kesteren benutte ook een voorzet van Joost Deutekom: 0-3. Frans de Boer kon met een afstandsschot voor Altior de ruststand een enigszins drage lijk aanzien geven, maar in de tweede helft liet Foreholte zich niet meer verrassen. Van Kesteren scoorde voor de derde keer na op nieuw een solo. Germaan-FC Lisse: 2-1. Ge waarschuwd voor de aanvallende mogelijkheden van FC Lisse had De Germaan gekozen voor een be houdende speelwijze. FC Lisse beukte de hele eerste helft tever geefs op de Germaanse veste. Na de thee wisselde trainer Andre Wahlen de moegestreden Paul Pij pers voor Perry van Nobelen maar ook dit mocht de FC niet baten. Het waren de Amsterdammers, die succes hadden met counter aanval len. Rechtsbuiten Gerry van Soe- len omspeelde de een op een spe lende Lissense verdediging en te kende 1:0 aan. De blessure van Dennis Hogedoorn brak FC Lisse lelijk op. Hij scheurde een spier in een poging Hans van Amsterdam van de tweede Germaan treffer af te houden. Hogedoorn werd ver vangen door Dick Kortekaas. Hoe wel FC Lisse toch de moed niet op gaf kwamen zij niet verder dan het doelpunt van Ferry Baak, die van de Amsterdamse verwarring ge bruik maakte, toen de keeper van de Germaan door twee van zijn me despelers omver werd gelopen. voetballend opzicht evenwel kwam het elftal van trainer Tals- ma, het is inmiddels een bekend verhaal, veel te kort. De excuses daarvoor liggen voor het oprapen. Er hoeft alleen maar te worden gewezen op de exodus van spelers aan het einde van de vorige voetbaljaargang. Hen n ie Koet, Ronald Jansen, Marcel Valk. Kees Verver en Hans Koree waren bepaald niet de zwaksten. Daar komt nog bij, en dat is eigenlijk nog veel belangrijker, dat juist die vertrokken voetballers ondanks hun jeugdige leeftijd de nodige routine met zich mee brachten. In de persoon van John van de Wetering kwam er één voetballer met ervaring voor terug, maar nu juist die speler gekwetst is en Luc Kok (waterpokken), Hennie de Ro- meyn en Ties Sebrechts wegens blessures gisteren eveneens aan de kant bleven, mocht er niet te veel worden verwacht van Rooden burg. Zeker niet na de nederlaag van vorige week tegen Quick. Op de hoogte van de problemen van de jonkies werd vooraf voor het ergste gevreesd, maar zelfs van uit die optiek kon de conclusie na derhand niet anders luiden dan dat Roodenburg op dit moment heel matig speelt. Opvallend in dat op zicht was het optreden van voor stopper Wim Pikaar, die om stu- deieredenen normaal in het tweede speelt, maar bij afwezigheid van de geblesseerde krachten gisteren mocht opdraven en meteen tot uit blinker uitgroeide. Heel anders dan de gewoonlijk eveneens bij de reserves uitkomen de Osman Ahmed. De donkere aanvaller werkte voorin net als Marcel van der Burg en Anton Broers erg hard, maar beide spe lers misten op alle onderdelen van de voetbalsport de overtuiging. Bijna elke actie was vooraf ge doemd tot mislukken en mislukte dan ook steevast. Zoals er, vooral in de eerste helft, ook in verdedigend opzicht veel mis ging. De verdwaalde terug speelbal van laatste man Hans van As, de rare struikelpartij van vleu gelverdediger Peter. Pret en het misverstand tussen Marcel van der Burg en aanvoerder Arno Lancel (de één verwacht van de ander dat hij de bal wegtrapt, waardoor die blijft liggen) beloofden al weinig goeds en maakten doelman Sjaak Nievaart er niet zekerder op. Het beter voetballende Lens, dat vooral het eerste kwartier opper machtig was, profiteerde evenwel niet. Van Delden, Mulder en Van der Hoek kregen uitgelezen moge lijkheden, maar treffers bleven uit. Omdat de Hagenaars zich in het tweede part aanpasten aan het ni veau van de thuisploeg, verzandde het duel in lukraak heen en weer getrap. De gasten kregen nog de beste kansen. Mulder (die de bal van de lijn zag worden gehaald), Van Delden en weer Van der Hoek konden die mogelijkheden echter niet in treffers omzetten. Aan de andere kant drong Roo denburg met Wilco Riethoven en de 17-jarige Glenn Helder inmid- dels voor voor Richard Gottmer en Marcel van der Burg zo nu en dan wel aan. Maar in het bijzonder de van Kickers'69 overgekomen An ton Broers legde zo weinig stoot kracht aan de dag dat doelman Meefout nauwelijks in verlegen heid werd gebracht. FRED SEGAAR Zilveren Molen LEIDEN - Als de weersgesteldheid het toelaat komen Roodenburg en Lugdunum morgen op het veld van LFC in actie in de halve fianle van de strijd om de Zilveren Mo len. Vorige week werd het duel af gelast omdat het terrein aan de Boshuizerkade door de storm niet bespeelbaar was. De wedstrijd tus sen de beide Leidse tweedeklas sers begint om 20.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15