Akzo doet bod op Briiik/Molyn Atag helpt Batavus er weer bovenop Gedeputeerden als verdachten gehoord over fraude visafslag FNY reageert verheugd Vrijspraak gevraagd in groeihormonenzaak Ruding: beschuldiging tegen Hollandia onjuist Kredietkraan blijft geopend voor zieke Scheepjeswol VRIJDAG 24 OKTOBER 1986 ECONOMIE PAGINA 9 ARNHEM (ANP) - Akzo heeft een bod uitgebracht op de aandelen van het verfbedrijf Koninklijke Brink/Molyn BV in Groot-Ammers, een onderdeel van het in moeilijkheden verkerende concern Brink/Molyn. De twee ondernemingen hebben dat gisteravond mee gedeeld. BREDA (GPD) - De vier advoca- ten in het groeihormonenproces hebben, op enkele kleine delen van de dagvaarding na, vrijspraak be pleit voor hun cliënten. Die, twee directeuren van een veevoederbe drijf en een dierenarts, worden er van beschuldigd kalveren te heb ben ingespoten met groeihormo nen. In grote lijnen kan het tenlas- tegelegde niet bewezen worden geacht, vindt de verdediging. Offi cier van justitie J. Wabeke zag af van repliek op de pleidooien, waar door het proces gistermiddag ver rassend snel tot een einde kwam. De uitspraak in deze zaak heeft de rechtbank bepaald op donderdag 6 november. In hun pleidooien probeerden de advocaten M. Moszkowicz, W. Kousemaker en A. Rottier de dag vaarding en het requisitoir van de officier onderuit te halen. Zij gin gen omstandig in op de risico's van groeihormonen. "Er zijn geen be wijzen voor schadelijke gevolgen, het blijft speculeren", meende Rot tier. Moszkowicz noemde de kans op gevaar voor de gezondheid te verwaarlozen. Na het braden van 'bespoten' kalfsvlees is er prak tisch geen effect meer, "het blijft een kwestie van kansberekening", volgens de Maastrichtse advocaat. Zijn collega Kousemaker pleitte dat de kans dat de consument een 'spuitplek' op zijn bord krijgt (het stuk vlees waar de injectienaald in is gezet) "theoretisch erg klein is". "Bovendien snijdt de slager slecht bindweefsel er meteen af. Dat wordt dan bijvoorbeeld als honde- voer gebruikt", aldus Kousemaker. De advocaat voerde verder aan dat Nederland het om zuiver poli tieke redenen niet heeft 'aange durfd' om groeihormonen toe te staan. In Frankrijk en Engeland worden die middelen algemeen toegepast, zonder dat daarbij de volksgezondheid in het geding is, zei Kousemaker. Hij vertelde het zuur te vinden dat een "kalvermes- ter in Baarle-Nassau 200 gulden per kalf verliest, terwijl er over de grens 100 gulden per kalf winst wordt gemaakt", door het gebruik van groeihormonen. Advocaat Moszkowicz betoogde dat ondanks de beroering over de groeihormonenaffaire in binnen- en buitenland de Nederlandse ex port van kalvervlees in 1985 met acht procent toenam in vergelij king met het jaar daarvoor. Italië dreigde vorig jaar zijn grenzen te sluiten voor Nederlands kalfsvlees, maar dat was volgens Kousemaker om de eigen Italiaanse markt in be scherming te nemen. De opschudding rond de groei hormonenaffaire is volgens advo caat Moszkowicz te wijten aan de 'opgespoten publiciteit' rond de hele zaak. Het begrip hormonen is overigens beladen, zei Kousema ker. Hij verweet dat journalisten een collectieve verontwaardiging hebben opgewekt door met name ondeskundige mensen aan het woord te laten. Het was hem liever geweest als ook de officier van jus titie wat meer terughoudendheid had betracht. Een woordvoeder van Akzo wilde gisteravond niet kwijt wat het Arn hemse chemieconcern voor Ko ninklijke Brink/Molyn BV wil neertellen. Of het bod doorgaat is volgens hem in hoge mate afhan kelijk van de banken. De top van Akzo en die van Brink/Molyn zijn het er in elk geval wel over eens. Het verfbedrijf in Groot-Ammers draait op het moment met verlies, maar de woordvoerder van Akzo zei te verwachten dat er volgend jaar weer wfinst kan worden ge- Zwitserse horloges weer in opmars ZURICH (Rtr) - De aankondiging door één van de grootste Zwitserse horloge-industrieën dat zij dit jaar weer dividend zal uitkeren is een belangrijk teken dat het weer ber gopwaarts gaat met de Zwitserse fabrikanten van uurwerken. Socie- té Suisse de Microelectronique et d'Horlogerie (SMH) liet gisteren weten dat de winst vorig jaar was verdubbeld tot 60,4 miljoen Zwit serse frank (82,7 miljoen gulden). De Zwitserse horloge-industrie, die op dat moment uit een groot aantal kleine zelfstandige bedrij ven bestond, was eind jaren zeven tig en begin jaren tachtig op de rand van de afgrond gebracht door de concurrentie van goedkope quartz-horloges afkomstig uit Ja pan en Hong Kong. De jaren vanaf 1983 hebben een duidelijke ommekeer in de resulta ten van de onderneming te zien ge geven. De omzet werd sterk gesti muleerd door het succes van de laag geprijsde en populaire Swatch-horloges. Tegelijkertijd werden de kosten sterk gedrukt door een een grondige herstructu rering en de vermindering van hot aantal werknemers. Kort Zakelijk Ford Ford Motor Corporation heeft in het derde kwartaal van dit jaar 121 procent meer winst geboekt dan in dezelfde periode vorig jaar. Chrys ler moest een forse winstdaling in casseren. Een dag eerder had de derde Amerikaanse automobielgi gant, General Motors, bekendge maakt dat er in het derde kwartaal sprake was van een forse verslech tering van de resultaten. De netto winst van Ford nam toe van 313,1 miljoen dollar in het derde kwar taal van 1985 tot 693,3 miljoen dol lar in de periode juli-september van dit jaar. Champignons Het aandeel van Nederland in de internationale export van cham- pignonconserven wordt steeds groter. Met 97 miljoen liter had ons land vorig jaar een aandeel in die export van 29 procent tegen onge veer 25 procent in de twee voor gaande jaren (73 miljoen liter in 1983, 83 miljoen in 1984). Ons land neemt daarmee opnieuw de twee de plaats in achter China (108 mil joen liter) op de lijst van belang rijkste exporteurs. Dollar De koers van de Amerikaanse dollar in vandaag op de wissel markt van Amsterdam fors hoger begonnen. Aan het begin van de handel stond de dollar op 2,2855 gulden. Bij het slot van de handel van gisteren lag de koers nog iets onder de 2,26 gulden. De stijging is een voortzetting van de opgaande lijn die gisteravond in New York begon. In Frankfort begon de dol larkoers ruim twee pfennig boven de grens van de twee mark. De oor zaak van de koersstijging van de dollar moet worden gezocht in de jongste gegevens over de Ameri kaanse economie, waaruit kan worden afgeleid dat het de goede kant opgaat. Varkenspest Het Belgische ministerie van landbouw heeft speciale maatrege len uitgevaardigd voor een aantal gebieden in de provincies Brabant, Limburg, Namen en Luik omdat daar in de voorbije weken haarden van klassieke varkenspest zijn vastgesteld. De evolutie van die ziekte acht men "verontrustend" en daarom heeft het ministerie voor die gebieden een vervoersver- bod voor varkens ingesteld. Ook mogen er geen varkens worden verzameld (bijvoorbeeld op mark ten). maakt. Zij hebben een duidelijk plan óm de kosten te verminderen. Dat ziet er goed uit, aldus de woordvoerder, en op basis daarvan verwacht Akzo dat Koninklijke Brink/Molyn volgend jaar weer op winst kan komen. Op het moment werken er bij het bedrijf 240 mensen. Akzo ziet vol gens de woordvoerder plaats voor ongeveer 230 mensen, maar dat hoeft volgens hem niet te beteke nen dat er tien mensen ontslagen zullen worden. Het bedrijf is zeifin hetkader van het plan dat het heeft opgesteld al bezig het aantal ar beidsplaatsen te bekijken. De Ak- zo-woordvoerder denkt dat er geen gedwongen ontslagen vallen als gevolg van de overname. Het is de bedoeling dat Konink lijke Brink/Molyn een zelfstandige dochter wordt van Akzo Coatings Nederland BV, onderdeel van de verfdivisie van het Akzo-concern. De personeelssterkte van Akzo Coatings bedraagt op dit moment ongeveer 10.000 medewerkers, van wie er ongeveer 2950 in Nederland werken. Districtsbestuurder A. Voerman van de industriebond FNV zei des gevraagd zeer verheugd te zijn met de voorgenomen overname. Er is een weirkgelegenheidsgarantie voor 230 mensen en de overige tien zullen via natuurlijk verloop kun nen afvloeien, zo zei hij. De werk nemers van Koninklijke Brink/Mo lyn zullen onder de cao van Akzo gaan vallen, die volgens Voerman beter is dan hun huidige arbeids voorwaarden. Het moederconcern Brink/Mo lyn Beheer verkeert al geruime tijd in financiële moeilijkheden. In juni van dit jaar heeft Akzo overwogen een bod uit te brengen op het gehe le concern, maar daarvan zag het Arnhemse concern uiteindelijk af. In januari van dit jaar werd bekend dat het moederbedrijf Brink Molyn diep in de problemen zat. Het be drijf was aan de grond geraakt door onverwachte stroppen in Sa- oedie-Arabië en in de Verenigde Staten. Ir. W. Brink, het enige be stuurslid, werd toen aan de kant gezet door de raad van commissa rissen. DEN HAAG (ANP) - Minister Ru- ding (financiën) meent dat juist is gehandeld bij de verstrekking van kredieten en een exportkredietver zekering aan Hollandia-Kloos, het bedrijf van de familie Lubbers in Krimpen aan de IJssel. Bij de verlening van een zoge noemd AA-krediet aan het familie bedrijf werd aan alle voorwaarden voldaan, zo heeft de minister de commissie voor financiën uit de Tweede Kamer meegedeeld. De Nationale Investeringsbank NV is gemachtigd onder garantie van de staat in ons land gevestigde onder nemingen deze aangepaste achter gestelde kredieten te verschaffen, mits aan een aantal voorwaarden wordt voldaan. „De aantijgingen over het verstrekte AA-krediet missen iedere grond", aldus Ru- ding. Eenzelfde conclusie trekt de mi nister over de uitkering aan het be drijf van een exportkredietverze keringspolis. In het onderhavige geval, zo schrijft Ruding, is met ze kerheid komen vast te staan, dat de verzekerde te maken heeft met een kennelijk onwillige debiteur, met wie een dialoog, laat staan een ver gelijk op redelijke gronden, niet mogelijk is. In de brief aan de Ka mercommissie wordt de naam van de betrokken buitenlandse debi teur niet genoemd. De door de staat herverzekerde kredietgaran tie is verstrekt onder de voorwaar den die daarvoor zijn gesteld, zo schrijft Ruding. Met zijn informatie beantwoordt hij vragen vanuit de Kamercom missie, gesteld naar aanleiding van een VPRO-televisieuitzending. Daarin werd forse kritiek geleverd op de gang van zaken rondom de kredietverstrekkking en de uitke ring op grond van een exportkre dietverzekeringspolis. AMSTERDAM - Ter gelegenheid van de introductie van een 100 miljoen gulden lening met warrants van Suzuki Motor Cie op de Amsterdamse beurs gisteren, draaide C. van Gaaien op een Suzuki-strandmotor enkele rondjes over de beursvloer. Achter de motor baron Van Ittersum, directeur van de beurs en mr. O. Suzuki. (foto ANP) FNV wil meepraten over steun aan bedrijven ROTTERDAM (ANP) - De FNV vindt dat financiële steun van de overheid voor nieuwe technologi sche projecten gebonden zou moe ten worden aan overeenstemming tussen de betrokken ondernemers en de vakbeweging. Momenteel wordt de vakbeweging op dit ter rein niet erkend als een volwaardi ge gesprekspartner, aldus FNV-vi- ce-voorzitter Stekelenburg van daag op een congres in Rotterdam over de distributiefunctie van de Rotterdamse haven. Volgens Stekelenburg is het ge vaarlijk als het ministerie van eco nomische zaken alleen luistert naar de werkgevers, omdat dan ge makkelijk de situatie kan ontstaan dat de werkgevers zich op bedrijfs niveau gesterkt weten in het nege ren van de vakbeweging. Een be leid dat onvoldoende evenwichtig de belangen afweegt tussen de fac tor kapitaal en de factor arbeid is op den duur tot mislukken ge doemd, aldus Stekelenburg. Stekelenburg maakte van de ge legenheid gebruik om de werkge vers in de stukgoedsector van de Rotterdamse haven nog eens dui delijk onder ogen te brengen dat de FNV gedwongen ontslagen in het stukgoed niet zal accepteren. NICE - Honderden schapenfokkers hebben gisteren in het Zuidfranse Nice de hekken van de prefectuur voorzien van schapen uit protest tegen het zakken van de prijs van schapevlees. (foto anp> Drie borden brengen 25.000 gulden op HILVERSUM (GPD) - Drie 18e- eeuwse Chinese borden hebben gisteravond tijdens een veiling in Hilversum 25.000 gulden opge bracht. Het gaat om borden die weliswaar omstreeks 1730 in Chi na vervaardigd werden, maar waaraan ontwerpen van de Ne derlandse kunstschilder Corne- lis Pronk ten grondslag liggen. Veilingmeester F. W. Baer- veldt trof de borden aan in een inboedel. Hij liet ze onderzoeken door de beheerder van het Loos- drechtse museum Sijpestein die bevestigde dat het hier om een „interessante en belangrijke vondst" ging. De zgn. Pronk-bor- den zijn interessant omdat ook het oorspronkelijk ontwerp van de afbeelding op dit serviesgoed nog in het Rijksmuseum te vin den is. Het dessin op de borden heet De drie dokters, al hebben de Chinese artiesten op de giste ren geveilde borden vier perso nen afgebeeld om de vlakverde ling te verbeteren. De Chinezen waren overigens altijd tamelijk vrij bij het overnemen van de ontwerpen. Vaak voorzagen ze de personages bijvoorbeeld van scheve ogen. De Verenigde Oost-Indische Compagnie importeerde tussen 1729 en 1795 niet minder dan 43 miljoen stuks Chinees porselein. Vaak ging het daarbij om Neder landse ontwerpen omdat de Westeuropeanen weinig gevoel hadden voor de Chinese afbeel dingen. GRONINGEN (ANP/GPD) - Twee Friese en twee Groningse gedepu teerden, als bestuurslid deel uitma kend van de Raad van Bestuur van de visafslag in Lauwersoog, zullen door justitie in Groningen als ver dachte worden gehoord en niet als getuige. Dit heeft officier van justi tie mr. M.H. Severein gisteren mee gedeeld. Justitie verdenkt de vier gedepu teerden ervan dat zij als bestuurs leden van de visafslag wisten dat die een dubbele boekhouding voerde. Daarmee konden de gel dende vangstbeperkingen op vis worden ontdoken. Het gaat om de Groninger gede puteerden drs. B. Bos (voorzitter van de Raad van Bestuur) en J.W. Remkes en de Friese gedeputeer den drs. F.G.J. Steenmijer (vice- voorzitter) en drs. C. van der Horst. De vier zullen overigens in princi pe niet worden aangehouden, al dus justitie. Woensdag werd al gemeld dat J. Zwartveld de directeur van de vis afslag was vrijgelaten door justitie, nadat hij het voeren van een dub bele boekhouding bekend had. De ze overweegt nu een schadeclaim in te dienen, wanneer de rechter tot de slotsom komt dat hij geen valsheid in geschrifte heeft ge pleegd. Hij heeft in totaal twaalf dagen vastgezeten in verband met een onderzoek van justitie naar fraude met vangstgegevens bij de visafslag. De directeur heeft volgens zijn advocaat geen valsheid in geschrif te gepleegd en zat dus volgens hem ten onrechte zo lang in de cel. Bo vendien verliep het onderzoek naar de fraude door de rijksrecher che te traag, meent de Leeuwarder advocaat. De afslagdirecteur werd onder meer zo lang vastgehouden om te voorkomen, dat hij ruggespraak zou houden met de bestuursleden van de Fries-Groningse visafslag en om meer uit hem los te krijgen. Maar afgezien van zijn vrouw is niemand gehoord, zelfs geen be stuursleden, aldus de advocaat. De directeur wordt verdacht van valsheid in geschrifte door lagere hoeveelheden aangevoerde vis te vermelden dan in werkelijkheid aan wal waren gebracht. Op vals heid in geschrifte staat overigens volgens de Groninger officier van justitie mr. M.H. Severein een ge vangenisstraf van maximaal zes jaar. Severein ziet de directeur - als hoofdschuldige in deze fraude zaak. VEENENDAAL (ANP) - De ban ken hebben de in ernstige proble men verkerende Koninklijke D.S. van Schuppem(Scheepjeswol) ge durende het tot 30 april 1987 lopen de boekjaar het voordeel van de twijfel gegeven. Tot zo lang blijft de kredietkraan open, maar wel is als uitdrukkelijke voorwaarde ge steld dat gedurende deze periode de hoge voorraden en de debiteu renportefeuille geleidelijk moeten worden verminderd. Dit bleek gisteren in de aandeel houdersvergadering, waar het be stuur er de moed nog in bleek te houden na het negatieve bedrijfs resultaat van 15 miljoen gulden in het boekjaar 1985/86. De aandeel houders hadden er echter een hard hoofd in gezien het nog maar povere eigen vermogen van 5,8 miljoen gulden en de mededeling dat het eerste kwartaal van dit boekjaar weer een behoorlijk ver lies heeft opgeleverd.-Hoeveel dit verlies is wilde de directie niet kwijt. HEERENVEEN (GPD) - Atag en NOM hebben aan nieuw vermogen samen 9 miljoen gulden ingebracht in de deze week al weer voorzichtig 'opgestarte' Batavusfabriek. Dank zij deze miljoenen-injectie en de hulp van een niet genoemde bank- financier denkt de nieuwe eigenaar kans te zien van z'n jongste doch ter weer een gezonde onderneming te maken, zo hebben woordvoer ders meegedeeld. Deze week nog kwam de fietsenverkoop al weer aarzelend op gang, de produktie wordt volgende week hervat. De salarissen worden tijdelijk door de bedrijfsvereniging betaald. De Heerenveense fabriek leed sinds 1980 een verlies van 20 mil joen gulden. De 10 miljoen gudlen die de voormalige Limburgse Mijnbouwvereniging Laura en Vereeniging erin stopte, een onder deel van het Belgische industrie- en bankconglomeraat Belgische Generale Maatschappij, "verdamp te". Voor de verkoop van de faillie te boedel krijgt de al geruime tijd met haar noodlijdende dochter leu rende Laura 'geen cent', zo heeft bewindvoerder mr. Pier Riedstra verklaard. Ook voor de concurrente credi teuren ziet de Leeuwarder curator de zaak donker in. Hun positie wordt als "niet rooskleurig" afge schilderd. Het oude Batavus had een gezamenlijke schuld van 6 mil joen gulden aan zijn leveranciers. In het nieuwe aandelenkapitaal van eveneens 6 miljoen gulden hebben Atag en de Noordelijke Ontwikkelingsmaatschappij res pectievelijk een belang van 51 en 49 procent. De NOM sprong ook nog eens bij met een achtergestel de lening van 3 miljoen gulden. Atag-directeur ir. J. B. T. Man schot heeft het penetreren van zijn gasfornuizenfabriek in de rijwiel branche "minder vreemd" ge noemd "dan zij misschien op het eerste gezicht lijkt". Het bedrijf hielp al meer noodlijdende bedrij ven er weer bovenop. "Boven dien", zegt Manschot, "is er veel overeenkomst tussen ons bedrijf en Batavus, omdat we beide duur zame goederen op de markt bren gen die de consument eens in de tien tot vijftien jaar koopt". De keukenproduktenholding in Ulft blijkt ook nog een deelbelang in een wasrnachinefabriek in Marok ko te hebben. De succesformule, die de nieuwe directie ook in Heerenveen wil toe passen, is gebaseerd op de MANS- filosofie, een uit Japan overgewaai de bedrijfsaanpak, waarin Atag sterk gelooft. Het systeem kon in 1982 in eigen bedrijf worden toepe- gast toen de Ulftse holding zelf in moeilijkheden dreigde te raken door de instortende fornuizen- markt. Manschot: "De leiding treedt eerder ondersteunend dan dirigerend op. Wij boeken daar goede resultaten mee en de betrok kenheid van de werknemer bij het ondernemingsgebeuren wordt er door bevorderd". De overname van Batavus is de tweede binnen een jaar. Het nieuwe Batavus denkt bin nen afzienbare tijd weer 2000 tot 3000 rijwielen per week te produ ceren. Directeur wordt Huibert Hoogeveen (42). Hij blijft ook deel uitmaken van de directie van de Atag Apparatenfabriek. De uit het faillissement meegekochte hon derd-procentsdochter in Harden- berg (met voorheen zestien werk nemers) zet in afgeslankte even eens de produktie voort. De fa briek levert voorvorken, onder an dere aan ex-fusiepartner Union. Batavus-interimdirecteur Henk Schuthof uit Heerde blijft met zijn opgedane ervaring als extern advi seur de organisatie voorlopig advi- Atag zegt het Batavus-beleid ze ker niet wezenlijk te zullen veran deren. Vooral naar binnen toe wil de Gelderse fabriek de rijwielon derneming logistiek (een van de sterke punten van het gasfornui- zenbedrijf) gaan bijsturen. Daar voor komt voorlopig een stuk ma nagement van Ulft naar Heeren veen over. De verwachting van de nieuwe bedrijfsleiding is dat "Ba tavus sterker dan ooit uit de over wonnen moeiijkheden zal op staan". Atag zegt zich van andere bedrijven te onderscheiden door een geavanceerd systeem van goe- derenstroombeheersing, waaraan het in de zwakke organisatie van de rijwielfabriek de laatste jaren nogal heeft geschort. Het bedrijf werkt met 10.000 onderdelen. Atag noemt de outillage bij Bata vus zeer goed in orde en buitenge woon concurrerend met vergelijk bare bedrijven. "W\j zyn gewend aan stabiele markten en willen on ze know-how graag voor Batavus gebruiken". De holding verwacht haar jaaromzet van 200 miljoen gulden in eerste instantie met 50 tot 70 miljoen gulden te verbreden. De oorzaak van het gigantische miljoenenverlies van qua omzet Nederlands tweede rijwielfabriek is niet duidelijk boven tafel geko men. De problemen, zoals een zwakke organisatie, bleven vol gens Henk Schuthof gedurende de rijke jaren zeventig volkomen on: dergesneeuwd. "Het falen ervan kwam pas bloot toen het slechter ging". Veel centen heeft ook de foute aankoop van een nooit goed gefunctioneerd hebbend compu terbesturingssysteem gekost, ter wijl Batavus nog in de goede tijd miljoenen verloor op de Ameri kaanse markt met de mislukte ex port van bromfietsen. AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdam se effectenbeurs heeft vandaag: positief gereageerd op de vaste stemming in Wall Street en het voortgaande herstel van de dollar met bijna drie cent tot f2,2880. Wall Street was gisteren 26 punten hoger als reactie op sterk mee vallend economisch nieuws en mooie winstcijfers van een aantal onderne mingen over het derde kwartaal. Ter wijl normaal de vrijdag op het Dam rak een dag van betrekkelijke rust is, was er sprake van een opleving van de handel, zodat van een omslaande markt werd gesproken. De hoofdfond sen gingen over een breed front enkele guldens omhoog. Daarbij spande Uni lever, ABN, VNU, KNP en Fokker de kroon. Unilever veerde f5 op tot f474,50 en Philips werd zeventig cent duurder op f47,20. Akzo klom eveneens zeventig cent tot f145 en KLM zestig cent tot f45,80. Koninklijke Olie vormde een uitzondering en was onveranderd op f 199,20. Van de bankaandelen was ABN f5 beter op f532. FGH Hypo theekbank werd f 1 hoger gewaardeerd op f40,50. Onder de uitgevers kwam VNU sterk terug met f7 winst op f321. Kluwer trok f2 aan tot f245 en Elsevier f 1 tot f227,50. In de papiersector was KNP vast met een vooruitgang van f3 op f 156. Het detailhandelsconcern Ahold trok f 1,30 aan tot f 101,30. Ook een aantal andere hoofdfondsen liet het er niet bij zitten en kwam ste vig opzetten. Zo was Fokker bijna f3 in herstel op f 57,50 en Hunter Douglas 11,40 op f58,20. Stork rukte tachtig cent op naar f27. De CBS-stemmings- mdex was na vijf kwartier handel 1,7 punt hoger op 139,3.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9