Partij Wassenaar: het uur der waarheid heeft geslagen Bewoners Kerpsdam: 'Dat ze mensen dit aandoen. Bouvier moet muilkorf dragen PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 23 OKTOBER lPN* WASSENAAR - Het uur der waar heid heeft geslagen voor de Partij Wassenaar. Eind oktober, begin november moeten de leden beslis sen of de plaatselijke partij, die bij de laatste verkiezingen werd weg gevaagd. doorgaat. Het bestuur komt binnenkort met een voorstel. De tweede man. F. Kroeze, heeft nog geen definitief standpunt inge nomen. Maar de lijsttrekker W.F. Harting vindt dat de partij moet stoppen. Het is volgens hem te moeilijk om na vier jaar parlemen- door Paul van der Kooij taire afwezigheid weer terug te ko men, zeker wanneer de kandidaten nog moeten worden ingewerkt. "Wij hebben een paar hele jonge krachten", zegt de gepensioneerde hoofdonderwijzer. "Het zijn hoge ambtenaren en ze weten erg veel. Maar in het politieke leven moeten ze hun weg nog vinden". Een van die jonge krachten. Kroeze, denkt er iets anders over. Hij geeft toe dat het moeilijk zal zijn om terug te ko men. Als raadslid draai je nu een maal veel makkelijker in het publi- citeitscircus mee dan als buiten staander. Maar het kan best, wanneer er zich flink wat jongeren aanmelden; de achterban echt vast wordt en zich actief inzet voor een concreet actieprogramma. Het schrijven van brieven aan het gemeentebe- Veiling fanfare De Stompwijkse fanfare Julia na houdt komende vrijdag in het Dorpshuis in Stompwijk een vei ling van alle mogelijke goederen. De opbrengst komt ten goede aan de verenigingskas: de fanfare heeft namelijk dringend nieuwe uniformen en instrumenten no dig. De veilingstukken kunnen vrijdagavond vanaf half acht worden bezichtigd; het gebeuren zelf begint een half uur later. Toe gang gratis. Voor meer informatie kan het telefoonnummer 01715- 3643 worden gedraaid. Antiekbeurs Voor de zestiende maal in suc cessie houdt het NUT een antiek beurs in Voorschoten. Komend weekeinde staan de deuren van het Cultureel Centrum aan de Ma- rijkelaan voor dat doel wijd open tussen elf uur en half zes. Particu lieren kunnen hun eigen antiek en curiosa ook te koop aanbieden via de NUT-stand. Men dient de goe deren vrijdag tussen half elf en ze ven uur in te leveren in het Cultu reel Centrum. Kraammarkt De Vereniging Gezondheidszorg Voorschoten houdt komende maandag een kraammarkt in het gezondheidscentrum aan de Pro fessor van der Waalslaan. Alle we tenswaardigheden over het krij gen van kinderen worden die dag vanaf zeven uur 's avonds prijsge geven. Dorpskerkconcert Leerlingen van de Streekmu- ziekschool 'Rijnakkoord' verzor gen komende zondag wederom een concert in de Dorpskerk aan de Leiderdorpse Hoofdstraat. Blaasinstrumenten-leerlingen brengen werken van verschillen de componisten. Aanvang half twaalf, na de kerkdienst, toegang gratis. Concours De Zoeterwoudse St. Jan's Fan fare houdt komende zondag een solistenconcours in het Muziek centrum aan de Schenkelweg. Tussen tien uur 's ochtend en ne gen uur 's avonds zullen ruim ze ventig muzikanten laten horen wat ze op muzikaal gebied kun nen. Per afdeling wordt een win naar aangewezen. Het concours vindt plaats onder auspiciën van de Zuidhollandse Muziekfedera- tie. Film Buurtgroep Haaswijk heeft ge regeld dat kinderen uit Haaswijk of de omgeving zaterdag 25 okto ber de Nederlands gesproken te kenfilm 'De Troetelbeertjes' kun nen gaan bekijken. De fimprojec- ter begint om 15.00 uur te draaien. De Pedagogische Academie aan de Hazenboslaan dient als bio scoop. Niet-leden betalen drie gul den, leden niets. Vergadering De Vereniging Haaswijk houdt maandag 27 oktober een algeme ne ledenvergadering. Aanvang 20.00 uur, plaats van handeling is 'De Roode Leeuw'. Op de agenda prijken o.a. het overleg dat de Vereniging voert met de gemeen te. De gemeente zelf is ook verte genwoordigd en wel voor het enerlaatste agendapunt, bestaan de uit een gemeentelijke toelich ting op nieuwe deelgebieden en ontwikkelingen in Haaswijk. stuur levert veel minder op: "Dan blijf je in een bepaald circuit rond- hobbelen, terwijl je juist moet stre ven naar een verbreding". Van de vijftig tot zestig leden wa ren er tot nu toe maar tien actief. Dat is te weinig om als partij stu rend bezig te zijn. Volgens Kroeze was de partij ook te vèel afhanke lijk van aangewaaide, plaatselijke items. De campagne vóór de Noor delijke Randweg en tégen woning bouw op de Hoge Klei, leverde vier jaar geleden bijna drie zetels op. Vooral Oostdorp stemde op de par tij, terwijl de wijk vier jaar tevoren nog voor Werkend Wassenaar was die juist wél woningbouw op de Hoge Klei wilde. Hoe dan ook, de lokale items ontbraken dit jaar en de partij werd weggevaagd. leen zijn stem, maar "het hele dorp had het erover dat hij het aan zijn hersenen had. Ja,, dan ga je inder daad niet op iemand stemmen". Ook de manier waarop Harting gestalte heeft gegeven aan zijn raadslidschap, kan mensen heb ben afgeschrikt. Volgens Kroeze was er in de jaren dat Harting al leen in de raad zat sprake van ac centverschuivingen en mogelijk zelfs een koerswijziging. "Ik heb Lodder niet gekend, maar uit de Verklaringen Het was natuurlijk niet de enige verklaring voor het dramatische verlies. Volgens Kroeze was het wegvallen van fractievoorzitter Lodder, eind 1983, een tegenvaller van de eerste orde: "De man was gezichtsbepalend en kon rekenen op een vaste aanhang: hij was een bekende figuur en zat in alle moge lijke dingen. En last but not least had hij een krant. Relaties te over". Andere verklaringen liggen bij de nummer twee van de afgelopen jaren, Harting, Kroeze neemt het sommige kranten zeer kwalijk dat ze zo onzorgvuldig hebben bericht over diens ziekte, midden in de campagnetijd. De man verloor al- Lijsttrekker wil stoppen tweede man aarzelt nog wandelgangen heb ik begrepen dat Harting minder rechts was in zijn overtuiging en benadering van al lerlei dingen. Want, inderdaad kon Lodder nogal eens meestemmen met.de WD". Signalen De laatste lijsttrekker, Harting, houdt er niet van om de verschillen te benadrukken. Het rëchtse verle den van Boerenpartij-man Lodder zit de PvdA-man niet lekker, maar aan de andere kant mocht hij altijd zeggen wat hij wilde in de partij: "Rechts en links konden mooi sa mengaan. We zaten gelukkig niet vast aan een bepaalde ideologie". Toch gaven direct betrokkenen duidelijke signalen. De Partij Was senaar verloor na het wegvallen van Lodder direct het veelgelezen krantje. 'De Wassenaarder'. Van gratis advertenties moest me vrouw Lodder, de directeur van de drukkerij, opeens niets meer we ten. Ook het aantal artikelen over de Party Wassenaar daalde fors. De verkiezingsprogramma's en de raambiljetten moesten bovendien stuk voor stuk worden betaald. Ook de weigering van mevrouw Lodder om aan te geven dat haar man niet langer in de raad kan zit ten, was niet mis te verstaan. Hart ing moest het daardoor alleen op knappen. Lief als hij was weigerde hij naar de officier van justitie te stappen en de man onbekwaam te laten verklaren, maar begin maart kon hij zich niet langer inhouden. In een openbare commissiever gadering merkte hij verbaasd op dat mevrouw Lodder "nu opeens wel de bevoegdheid schijnt te heb ben het raadslidmaatschap op te zeggen". De partijen doken er met een fel op. Ze haalden aan dat Lod der al uit de partij was gestapt en zeiden peoslief: "goh. nu komt er dus geen scheuring". Alles overziende legt Harting de fout niet bij zijn eigen persoon. Agenda Mevrouw Schoo van de Warmondse Kerpsdam kijkt vanuit haar deuropening wat haar en de andere bewoners nog allemaal te wachten staat. Log bouwverkeer met bestemming Plan ter Leede maken haar horendol. "Dat z (foto Wim Dijkman) Warmonder horendol van bouwverkeer WARMOND - "Dat i wordt aangedaan. Er staan hier huizen die niet geheid zijn. En om daar dan bouwverkeer zo langs te laten gaan. De gemeente is haar beloften niet nageko men". Een heel verontwaardigde me vrouw Schoo, woonachtig aan de Warmondse Kerpsdam, doet haar beklag over het logge, mas sieve bouwverkeer dat het smal le dammetje doorworstelt. Bij de bewoners staat het porcelein te trillen in de kasten. Gisteren be- v gon de ellende voor De Kerps- dambewoners toen de eerste pa len voor het plan Ter Leede, een bouwplan voor een woningwijk- je van 29 woningen aan de Leede, werden aangevoerd. Wa ren de bewoners tot die tijd enigszins gerustgesteld door de toezegging dat er 'shockproof- platen' op het wegdek zouden worden aangebracht "om de druk op te vangen en de funda menten van onze huizen te spa ren", aldus mevrouw Schoo, nu de bouwverkeersstroom Heren- weg-Milsdam-Dorpsstraat-Kerp- sdam op gang is gekomen, zijn ze horendol geworden. Zo zeer zelfs dat de buurvrouw van Schoo "in Endegeest moest worden opge nomen". Volgens haar moeten die platen er gewoon komen en voldoen de inderhaast neerge kwakte stalen plaatjes geenszins aan de eisen. Nog beter zou het zijn geweest als de heipalen over water, over de Leede dus, zou den worden aangevoerd. Schoo zegt niet gekant te zijn. tegen nieuwbouw en dat ze iedereeen "een dak boven het hoofd" gunt. Ze wil echter wel voorkomen dat het hare instort. De onrechtvaardige behande ling die haar en de andere bewo ners nu ten deel is gevallen, bracht haar er gisteren toe de straat af te sluiten met haar eigen auto. Dat leidde tot een opont houd van anderhalf uur. Tot aan de Herenweg toe stonden opla- ders met heipalen te wachten. De politie kwam eraan te pas, maar die kon volgens gemeentesecre taris C. Zoetemelk weinig uit richten omdat "de auto niet op een zodanige plaats stond dat een regel werd overtreden". Langdurige en bij tijd en wijle hoogoplopende woordenwisse lingen brachten voorlopig uit komst. Welzijn Gemeentesecretaris C. Zoete melk is op de hoogte van de wrij vingen die op het dammetje zijn ontstaan. De eerste ambtenaar wijst erop dat heel officieel ge zien de gemeente in deze geen partij is. Immers, Plan ter Leede is van de woningstichting War- munda en gebouwd wordt er door een aannemer. Anderzijds is de gemeente natuurlijk wel medeverantwoordelijk voor het welzijn van haar burgers en dat welzijn wordt duidelijk be dreigd. Zoetemelk probeert te troosten met de gedachte dat "het er uiteindelijk allemaal be ter op wordt". Medio 1987 staat alles er, zijn er straten aangelegd en wordt alles weer rustig aan De Leede. "En de Kerpsdambewo- ners hebben belangen, maar er zijn ook belangen gediend bij de bouw van die 29 woningen. Hin der-is er nu eenmaal altijd. Het is gemakkelijker om in een nieuwe wijk te bouwen maar in War mond hebben we nu eenmaal geen nieuwe wijken. Wij kunnen slechts hopen op bereidwillig heid tot medewerking". Als de dood zijn de bewoners ook voor het heien. Een brief waarin de gemeente aansprake lijk wordt gesteld voor de gevol gen, vormt een signaal. Zoete melk: "In feite zijn de bewoners met die brief op het verkeerde adres. De aannemer is verant woordelijk en iedere zichzelf res pecterende aannemer is verze kerd tegen dat soort dingen". De eerste ambtenaar zegt ook: "De mensen die er wonen mogen ook niet vergeten dat op de plaats waar nu wordt gebouwd nog niet zo heel erg lang gelden uiterst hinderlijke houtverwer kende industrie heeft gezeten die dank zij veel geldelijke offers van de gemeente kon worden verplaatst naar de Veerpolder. Er komt nu een keurige woonwijk, daarom zeg ik: het wordt alle maal beter". Plan Ter Leede zal worden ont sloten door een weg die de Straat Ter Leede. de Scheepsmakers- dam en Kerpsdam met elkaar zai verbinden. J.W. Harting (72): terugkeer uitgesloten. 'Geen Russische toestanden i Wassenaar Volgens hem koos de grote massa voor de grote (regerings)partijen. De algemene ontevredenheid, waar Lodder altijd zo op zinspeel de, zou verdwenen zijn. Een ande re verklaring is zijn onfortuinlijke ziekte. Mensen als Kroeze moesten hem vervangen en die "hadden moeite om het debat te vervolma ken. Ze kenden de verhoudingen in de raad ook niet zo". "Andere partijen hebben op mijn ziekte in gespeeld". weet hij. "Steeds maar zeggen: goh. is Harting er niet?". Een van de politici - "ik zeg niet wie" - zou zelfs de pers hebben ver teld dat Harting hersenembolie heeft. Dat hij in deze verklaringen ge looft, is duidelijk. Tijdens het ge sprek somt hij ze - gevraagd en on gevraagd - meermalen op. En geen enkele keer voert hij aan dat de te ruggang te maken kan hebben met het uitvallen van de grote man Lodder, drie jaar geleden. Natuur lijk, Lodder was een heel gerouti neerd raadslid ("hij wist precies wat hij wel en niet moest zeggen"), hij kende het dorp op zijn duimpje en had als vermogend zakenman veel nuttige relaties ("hij stond al tijd voor je klaar. Hij had een warm kloppend hart voor iedereen"). Ook zijn invloed in het bedrijfsle ven viel niet weg te vlakken. Maai de verdiensten van Harting waren Democratisch De Partij Wassenaar werd onder zijn handen een democratische partij. Zo kregen de leden vlak voor de verkiezingen stemrecht. Hun eerste stemming was direct een zware: moest de partij de ver kiezingen in gaan of niet? Het ant woord was 'ja', op voorwaarde dat een club jonge mensen 'meetrekt'. Over een nieuwe lijsttrekker is toen niet gediscussieerd. Het zou eenvoudigweg niet kunnen, zo vlak voor de verkiezingen, en de partij ging massaal achter Harting staan. Vervolgens is "een van de meest uitgebreide en beste program ma's" opgesteld, dat op veel pun ten zou zijn overgenomen door B en W en andere politieke partijen. Volgens voorzitter Vermeulen riep de fractieleider van de VVD bij het zien van het partijprogramma, uit: "Goh, ik moet mijn huiswerk over maken". Toch kunnen de heren niet aan geven welke punten zo goed in de markt lagen. Ook Harting niet. Hij heeft alle paperassen opgeruimd. Vandaar zijn ietwat algemene be toog over het bijzondere aan een plaatselijke partij, die op alle ter reinen direct bezig kan zijn voor de burgers. Wassenaarders kwamen regelmatig bij hem thuis en gere geld ging hij zelf op onderzoek uit. De politicus: "Andere partijen doen dat ook wel hoor, maar toch... Neem nou iets eenvoudigs. Hier staan overal zandbakken. Er pie- sen honden en katten in. Ontzet tend vies. Ik heb daar vaak over ge klaagd en vanmorgen zijn ze weg gehaald. Een dierenarts heb ik ge holpen aan een bedrijf en over het huis van Christina heb ik heel fel gesproken". De Wassenaarder lachend: "Ja. ja, in een debat heb je me niet zo gemakkelijk onder de tafel. Ik be leef ook een groot genoegen aan het debat. Van vergaderen word ik bljj". Hij spreekt zijn woordje, heft regelmatig een vingertje en kent de stukken. "Dat zegt iedereen". Met Bloembollen kopen en Ghana helpen ZOETERWOUDE - De Zendings commissie van de nederlands-her- vormde kerk organiseert komend weekeinde weer de traditionele bloembollenmarkt in Ons Huis aan het Kosterspad. De bloembollen kunnen beide dagen worden ge kocht tussen tien en drie uur. De opbrengst van de markt is be stemd voor leesprojecten in Noord-Ghana. De organisatie heeft als thema voor de markt dit jaar ge kozen voor 'leven'. "Omdat onze vrienden in Noord-Ghana vaak in een dode situatie verkeren. Dat komt omdat hun leven nog onvol doende is ontwikkeld. Ze willen graag leven door te leren lezen en schrijven. Via het lees- en schrijf project kunnen wy daar aan mee werken", aldus motiveert de Zen dingscommissie haar keuze. als gevolg dat ambtenaren hem vo rig jaar tot raadslid van het jaar ko- Het is een van zijn mooiste herin neringen. Ook de relaties met wet houders, raadsleden en de burge meester blijven hem altijd bij: "We waren, zonder de zaken uit het oog te verliezen, allemaal vrienden". En Harting zat overal middenin: "Voor alles kreeg je uitnodigingen, er ging geen dag rustig voorbij". Hij betreurt het die contacten een beetje kwijt te zijn. Een terug keer sluit hij echter uit. Over vier jaar is hij echt te oud. Ook deze keer aarzelde de nu 72-jarige of hij zich beschikbaar zou stellen. Hij waakte voor Russische toestanden en bovendien was hij bang dat wanneer de partij bij de verkiezin gen zou worden weggevaagd, men zou zeggen: zie je wel, hij heeft de zaak verknald. "Dat zou ik als een persoonlijk verlies ervaren", sprak hij toen. Oegstgeester auto's gekeurd OEGSTGEEST - Oegstgeester au tomobilisten kunnen zaterdag (25 oktober) hun vervoermiddel rijtui gen gratis laten controleren op "vi tale onderdelen zoals banden ver lichting, remmen en uitlaat", bij vier Oegstgeester garagebedrijven, te herkennen aan de bekende raambiljetten van Veilig Verkeer Nederland. De afdeling Oegstgeest is verantwoordelijk voor deze con trole. WN-Oegstgeest wijst erop dat de controle slechts een globale beoordeling. Een goede uitslag be tekent niet autmoatisch dat de wet telijk verplicht gestelde algemene politiekeuring ook met glans zal worden doorstaan. Met de autokeuring beoogt de VVN de automobilisten uit Oegst geest en omgeving ih de gelegen heid te stellen "de winter in te gaan" in de wetenschap dat zijn of haar auto in goede technische staat verkeert. Inbraak in Warmondse woning WARMOND - Uit een woning aan de Warmondse Kloosterwei is gis teravond video-apparatuur gesto len. Een bewoonster verliet rond tien uur haar woning en omdat ze wist dat haar dochter over enkele minuten thuis zou komen, draaide zij de deur niet op het nachtslot. Dat is haar dus duur komen te staan, merkte de dochter toen zij inderdaad thuiskwam. Het ver moeden bestaat dat de inbreker de vrouw heeft zien vertrekken. DONDERDAG Leiden Rode Kruisgebouw - Apollolaan I jaarlijkse verkoping gehouden door] Welfare, tot 20 uur. Academiegebouw - Rapenburg rumdiscussie over Nederlands-I 1918-1945, gastspreker prof. L. de J 19.45 uur. Filmhuis LVC - 'Viridiai Schouwburg - 'Beperkte dijkbewakiÉID door Gerard Cox en Rients Grateifrne 20.15 uur. [n Universiteit - Cleveringaplaats, lezfiJn over architectuur en stedebouw, 20 ii Leiderdorp >ch Hollandsche Tuyn Hoofdstraat ^aa jazz concert Birdland Five, 20.30 uuijordi Zoeterwoude p wi Gemeentehuis Noordbuurtsewrty raadsvergadering, 20 uur. Ugp Oegstgeest =nk Bibliotheek - Homeruslaan, lezing ou Louis Couperus, 20.15 uur. 1 VRIJDAG Stadsgehoorzaal - gospelfestival, 20utie uur. e nc Leiderdorp roei Gemeentehuis - begrotings-raadsverHjze dering, 14 uur. j gr Sjelter - Heemraadlaan 67, instuif vqppr, kinderen. 15.15-17 uur Py DEN HAAG/LEIDERDORP - I Leiderdorpse bouvier die in h-- verleden twee honden heeft doo U. gebeten en een aantal ander< heeft verwond, moet voortaan asL^. gelijnd en gemuilkorfd op de oper bare weg rondlopen. De Raad v( State in Den Haag heeft het &EI1 zwaar dat de eigenaresse van tuk hond tegen de beslissing van btjk i« gemeester en wethouders van L^ derdorp indiende, verworpen. W£e] andere hond van de invalide Lfoer derdorpse hoeft de muilkorf njenc om. pari Tijdens de zitting bij de RaKeb van State vorige maand bepleitjê si de eigenaresse dat de bewuste bojus i vier, Cliff, behalve een voorval I m< oktober 1983, slechts een enkejinn keer heeft gebeten. Voordat hij cjteld ene keer zijn bek gebruikte zou Ijeie al vier keer van achteren zijn aajeer gevallen door een andere jonfcnd De Leiderdorpse voerde ook dat .ze de honden nodig heeft, oudste bouvier heeft haar al i keer uit de Dwarswatering geh<[ pen, toen ze vanwege een defef aan haar rolstoel in het water beland. En Cliff zou in het verledj' een tewater geraakte pup hebb^— gered. Ook betoogde de vrouw d| ze in park De Houtkamp, waar 2 haar honden regelmatig uitlag meermalen is bedreigd door jong ren, gewapend met messen. Allee onder bescherming van de honde kon ze haar weg vervolgen. "Het mij in het afgelopen jaar meerdej keren overkomen dat passerend jongeren brandende sigarettei peuken naar mij en/of de honde gooien en dat zij mijn dierq schoppen. Een ander 'spelletji van de opgroeiende jeugd in Lq derdorp, met name van bromfiej sers, is mij na het passeren te sn} r den. Hierbij zij aangetekend dj meerdere rolstoelgebruikers la S hebben van dergelijke onhebb h lijkheden". d "In mijn contacten met de poliu en de plaatselijke autoriteit^ wordt mijn gevoel steeds versterk dat het als gevaarlijk aanmerkej van mijn honden voornamelijk i h gebaseerd op vooroordelen. Daaj N bij heb ik de indruk dat men rrt als onmondig beschouwd", i schreef de Leiderdorpse aan d Raad van State. gi De motivatie van de Raad va| zi State om het beroep van de Leide r< dorpse te verwerpen was vanmo g' gen nog niet bekend. I d I li LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN t< ADVERTENTIES van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel 071-763088, F Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink, tel 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Na bezorging na 19.30 uur) zaterdag van 68,95 I 100,00 137,90 200,00 262,40 386,90 per maand, aan huis bezorgd 22 per maand, per post 32 (maandabonnement alleen mogelijk i automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per. half jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers 1,20 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro y 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV - 1 HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs J.W E Metselaar Adj. hoofdredacteur R.D. Paauw Alg. redactiechef: A van Leeuwen Plv alg. redactiechef: J M.J. Post Stad: H G. van der Post Regio Leiden: M. de Graaft Duin- en Bollenstreek H I J Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W. Fortuyn Sport: P. J de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, t v P.C.Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo- I hannesburg. Tokio. Londen. Pari|s, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City en Tel

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2