600- minder betalen en toch veel extra's. Anderlecht haalt in slotfase uit Tweeling troeft VfB Stuttgart af Ook Kieft verslaat Hongaren Nissan. Je blijft erin rijden. PAGINA 18 SPORT DONDERDAG 23 OKTOBER 1986 Bayern 'slechts' naar 2-0 DEN HAAG (SID/Rtr./AFP) - Anderlecht en Rode Ster Belgrado zijn het duidelijkst op weg naar een plaats in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Beide teams wonnen hun eerste duel voor de tweede ronde met 3-0. te uiteindelijk in de 79e minuut door Maurice Johnston, nadat de doelman Sjanov een gevaarlijke kopbal van McLair had afgeweerd. Bij Dynamo Kiev stonden acht spelers in de basis, die vorig sei zoen voor verovering van de Euro pacup II hadden gezorgd. Bayern München kon er in eigen stadion tegen Austria Wien niet meer uithalen dan 2-0. Flick, een minuut voor rust, en Matthaüs (strafschop in de 74e minuut) zorg den voor de treffers. „Tevoren zou ik blij zijn geweest met deze uit slag", aldus Bayern-coach Udo Lattek. „Maar nu we zo veel sco ringskansen kregen ben ik onte vreden. Er heeft duidelijk meer in gezeten. Austria heeft het aan zijn doelman Wohlfahrt te danken, dat de score niet verder is opgelopen". Bij het eerste doelpunt ging Wohl fahrt echter niet vrijuit. Hij liet de door de regen glad geworden bal uit een weinig gevaarlijke inzet van Flick glippen. Maar later revan cheerde Wohlfahrt zich met fraaie reddingen. „Ik ben nog niet gerust op de uit-wedstrijd", zei Lattek enigszins zorgelijk. Bekerhouder Steaua Boekarest verscheen bij Anderlecht zonder de geschorste spelers Boloni, Bam- bescu en Lacatus. Ook de befaam de doelman Dukadan ontbrak nog altijd na de zware arm-operatie, die hij afgelopen zomer onderging. Ondanks de vele verzwakkingen bleven de Roemenen lang over eind. Toen Krncevic, die al in de eerste minuut tegen de lat schoot, echter een kwartier voor het einde de score opende - na een hoek schop - was het met de tegenstand van Steaua gedaan. Jansen (op nieuw na een corner) en nog eens Krncevic schroefden de score op tot 3-0. Adrie van Tiggelen was een van de betere spelers van Ander lecht. De Belgen deden dat in eigen huis tegen een door schorsingen ver zwakt Steaua Boekarest (beker houder), Rode Ster sloeg in de slot fase toe bij Rosenborg Trondheim. Bayern München heeft na de 2-0 te gen Austria Wien ongetwijfeld de beste papieren. De Duitsers verga ten echter veel van de kansen te verzilveren. Voor 100.000 toeschouwers hield Juventus de schade beperkt bij Real Madrid (0-1). Platini speelde voor het eerst in zijn lange loop baan in het stadion Santiago Ber- nabeu. Voor Vitkovice (thuis 1-0 te gen Porto), Celtic (in Glasgow 1-1 tegen Dynamo Kiev) en het Deense Brondby (2-1 op eigen veld tegen Dynamo Berlin) zijn de vooruit zichten overeind te blijven in de re turns gering. In een opwindende wedstrijd be reikte Dynamo Kiev in Glasgow een geruststellend gelijkspel (1-1) tegen een fanatiek Celtic. De Oe- krainers, houders van de Europa cup voor bekerwinnaars, lieten de Schotten, opgezweept door bijna 50.000 toeschouwers, in de ope ningsfase uitrazen. In de vijfde mi nuut schoot Mclnally tegen de paal. In een van de eerste tegen aanvallen was het meteen raak. Jevtoesjenko gaf Dynamo de lei ding en alles wees er op, dat de Sowjets daar niet tevreden mee zouden zijn. Maar enkele „zekere" scoringsmogelijkheden gingen verloren. Vooral de anders zo tref zekere Igor Bjelanov had dit keer geen geluk. In de tweede helft zette Celtic, dat sinds 1980 niet meer de kwartfinales haalde van het toer nooi voor landskampioenen, nog eens alles op alles om tenminste een gelijkspel te bereiken. Dat luk- Malmö overtuigt in Tirana DEN HAAG (ANP) - Naast Ajax, dat met vier doelpunten afstand nam van Olympiakos Piraeus, mag FF Malmö zich zeker achten van een plaats in de kwartfinales van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars. Malmö was gisteren de enige club die in vreemde omgeving de volle winst incasseerde. De Zweden deden dat in het verre Tira na tegen Nendori zeer overtuigend (3-0). Franz Wohlfart van Austria valt vergeefs uit na een inzet van Hans-Dieter Flick. Ook Robert Frind (midden) en Johann Dihanich zijn verslagen. De Oostenrijkers verloren in München met 2-0 van Bayern. (foto ANP) Belgische clubs goed op dreef DEN HAAG (AFP/SID) - In de thuiswedstrijden zal heel wat goed moeten worden gemaakt, wil het toernooi om de UEFA-beker ook in de achtste finales aantrekkelijk blijven voor het grote publiek. In- ter Milaan verloor met 2-3 bij Legia Warschau,. Atletico Madrid keerde met een nederlaag van 0-2 terug van het bezoek aan Vitoria Guima- raes en Spartak Moskou kreeg voor 40.000 toeschouwers in Frankrijk met 3-1 klop van FC Tou louse. Feyenoord mag zich na de neder laag met 1-5 in de uit-wedstrijd te gen Borussia Mönchengladbach nagenoeg uitgebekerd achten, maar zal evenals FC Groningen - 0-0 tegen Neuchatel Xamax - nog wel iets met Zwitserland van doen krijgen. Namelijk wanneer in Bern de Europese Voetbalunie over gaat tot het uitspreken van de straffen. De Feyenoord-aanhang maakte het bij het uitstapje naar Duitsland erg bont. Nog voor de wedstrijd be gonnen was, waren honderd Feye- noord-supporters in hechtenis ge nomen wegens geweldpleging en vernielzucht. Ook tijdens de wed strijd werden enkele supporters van de tribunes afgehaald. Inter Milaan had de nederlaag in Warschau grotendeels aan zichzelf te wijten. Nadat de Italianen door Altobelli in de zestiende minuut de leiding hadden genomen, veroor loofde de verdediging zich grove onnauwkeurigheden, waarvan Si- korski, Dziekanowski en Karas ge bruik maakten. Met een tegendoel punt in de 78ste minuut voorkwam Ferri dat de Italianen zich voor de thuiswedstrijd al te grote zorgen gaan maken. Rummenigge, de Duitser in Italiaanse dienst, maak te een zwakke indruk en werd in de 59ste minuut gewisseld. In Guimaraes raakte Atletico Madrid kort na rust achter, toen Cascavel een strafschop benutte. Eén minuut voor tijd maakte Rol- dao er 2-0 van. Bij Toulouse-Spar- tak Moskou zorgde Gerald Passi voor alle drie treffers. Willem Kieft had met twee doel punten een fiks aandeel in de 4-0 zege van Torino op het Hongaarse Vasas Raba Eto Györ. Van de vijftien wedstrijden voor de UEFA-beker eindigde er slechts één in een overwinning voor gas ten. Gent won in Roemenie met 3-0 van Sportul Boekarest. Ook de an dere Belgische vertegenwoordi gers deden het niet slecht. SK Be- veren won met 3-1 van Athletic Bil bao en Standard Luik hield de ne derlaag in de uit-wedstrijd tegen FC Tirol tot 2-1 beperkt. Het Oosteuropese voetbal zal mo gelijk bij de laatste acht wel verte genwoordigd zijn door Vitsosja So fia en Torpedo Moskou, die hun opponenten Velez Mostar en VfB Stuttgart met 2-0 terugwezen. De triomf van Malmö kreeg ge stalte in de tweede helft. Twee mi nuten na de hervatting kende de Nederlandse scheidsrechter Tho mas Malmö een strafschop toe, die door Magnusson werd benut. Lars- son en Persson brachten de Zwe den naar een veilige marge. Een tweeling was VfB Stuttgart te machtig. Nikolaj en Joeri Savits- jev scoorde ieder een keer voor Torpedo Moskou, dat door de Duit sers zeker niet als een Europese topclub wordt beschouwd. Dagen lange regen had de grasmat van het Dinamo Stadion in een drassige delta veranderd. VfB Stuttgart had de nederlaag aan zichzelf te wijten, Een fout van international Buch wald vormde na een half uur de in leiding tot het eerste doelpunt Twintig minuten voor tijd capitu leerde Stuttgart voor het Sowjet offensief. Evenals Malmö wachtte Vitosja Sofia tot na de rust met het maken van doelpunten. Jordanov zette de Bulgaren in de negende minuut na de hervatting uit een strafschop op voorsprong. Een kwartier later ver dubbelde Sirakov voor 40.000 toe schouwers het verschil. De drie overige duels eindigden onbeslist. Real Zaragoza en Wrexham uit Wa les kwamen niet eens tot een tref fer. Rapid Wien en Lokomotiv Leipzig deden dat wel, maar beide ploegen hadden daar een straf schop voor nodig. Lindner schoot voor de Oostduitsers raak, Krai\j- car deed dat in tweede instantie voor de Oostenrijkers. De Neder lander Geurds deelde de straf schoppen uit. FC Sion kwam in het laatste kwartier in Chorzov tegen GKC Katowice nog op gelijke hoogte. Briger en Cina toonden de veerkracht van de Zwitsers. Daar mee verspeelden de Polen een door Koniarek binnen elf minuten i voorsprong. Van Marwijk: vier duels ZEIST (ANP) - De tuchtcom- missie betaald voetbal heeft Fortuna Sittard-speler Bert van Marwijk vier wedstrijden ge schorst en een boete gegeven van 200 gulden wegens het trappen van een tegenstander tijdens de wedstrijd tegen VW. De klachten die waren binnengekomen tegen FC Utrecht-spits John van Loen en doelman Lloyd Doesburg van Excelsior zijn niet ontvankelijk verklaard. De KNVB heeft af gezien van vervolging van het tweetal. John Trentelman van Vitesse en Hans Erkelens van SC Cam- buur kregen een schorsing van één wedstrijd, omdat ze in het weekeinde hun derde gele kaart binnen een jaar te zien kregen. Nissan Micra DX 15.195,- Schoon zonder katalysator*. I Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Leijden B.V., Frederik Hendrikstraat 2, tel. 01720-91344. Leiden, Auto Heemskerk B.V., Lammenschansweg 128, tel. 071-310811. Leidschendam, Valkenbosch Voorburg B.V., Looierslaan 93-99, tel. 070-871610. I Lisse, Autobedrijf Broertjes B.V., Oranjelaan 74, tel. 02521-17550. Noordwijk, Garage Abswoude B.V., Nieuwe Offemweg 2. tel. 01719-13150. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk. Alkemadelaan 1, tel. 01713-2866. Sassenheim, Autobedrijf I Beugelsdijk (servicebedrijf), Hoofdstraat 158, tel. 02522-31020 uitzwenkbare achterzijruiten neerklapbare achterbankleuningX geïntegreerde hoofdsteunen vó stoffen bekleding tunnelbakje tapijt op de vloer walk-in an ti-ver blind int systeem binnenspiegeï sigarette- aansteker afsluitbare benzinetankklep asbak achterin verstelbare armsteunen hoedenplank 2 achteruit- rijlampen automatische choke halogeen koplampen dubbeltonige claxon Met een schone Micra* bespaart u 600,- door een korting op de BVB. (Bijzondere Verbruiks Belasting). Omdat de Micra met gemak voldoet aan de nieuwste uitlaatgasnormen voor schone auto's. En dat zonder katalysator, dus overal in Europa probleemloos tanken. Dat is mooi meegenomen. Zeker naast alle luxe extra's waarmee de Micra standaard is uitgerust Ook de prestaties van de Micra zijn opvallend. Met z'n moderne, lichtmetalen 4-cilinder •Heeft betrekking op alle Micra's met 4- of 5-versnellingsbak e Afgebeeld Micra GL, prijs en genoemde specificaties gelden vo 1 liter motor is de Micra pittig èn zuinig. Bovendien valt de Micra in een gunstige klasse van de wegenbelasting en zijn de rijkosten laag (grote beurt lx per jaar of elke 20.000 km). En ook dat levert u een aardige besparing op. Bent u van plan een nieuwe auto aan te schaffen? Denk dan eens aan de schone Micra. Dat komt èn de natuur èn uw portemonnee ten goede. NISSAN XT /T Deze 6jaar garantie tegen doorroesten van binnenuit is van toepassing op alle Nissan personenauto's, afgeleverd na.l januari 1986 IN Tl OJftfll CdITOSScnc<'^ardriUc. Ook voor fleetsales en leasing. Prijzen incl. BTW, excL afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden Nissan is ook de maker n de Sunny. Prairie, Bluebird, Laurel, Silvia, 300 ZX, Patrol, King Cab, Vanette, Urvan en Cabstar. achterruit verwarming afsluitbaar dashboardkastje

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18