'Voorstel Brokx kost meer geld' Haarlem helpt Phnom Penh huisvuil ruimen COMPUTER OPLEIDINGEN BIJ U IN DE BUURT 'Ook chronisch ziek kind moet sporten' 'Bestuur visafslag wist niet van mogelijk geknoei' MAANDAG 20 OKTOBER 1986 PAGINA 5 Andere financiering premiehuurwoningen NIEUWEGEIN/DEN HAAG (GPD/ANP) Het nieuwe subsidiesysteem voor premie huurwoningen dat staatssecretaris Brokx (volkshuisvesting) onlangs heeft voorgesteld, gaat de overheid nog meer geld kosten dan het huidige. Het bevoordeelt bovendien de particuliere beleggers nog sterker dan nu al het geval is, aldus kritiseerde directeur Van Velzen van de Nationale Woningraad (NWR) de voorstellen zaterdag. De Delftse hoogleraar Priemus zei ten (waar het in de nieuwse ABP- voor de VARA-radio dat hij het affaire om gaat), onmogelijk wordt, 'slordig' vindt wanneer Brokx het Priemus vindt dat een pluspunt, nieuw systeem 'door de Kamer wil Het systeem heeft echter volgens jagen' in het zicht van een parle- hem - en ook volgens de NWR - het mentaire enquête. 'fatale nadeel' dat de beleggers zul- Volgens Brokx' voorstellen krij- len proberen na 20 jaar de huurwo- gen particuliere beleggers straks ningen te verkopen aan de huur- een vaste subsidie van 20.000 gul- ders of andere gegadigden. De pre- den per premiehuurwoning, te be- dan binnen, terwijl de talendn 18 jaarlijkse termijnen. Die derhoudskosten toenemen. In het subsidie is onafhankelijk van de huidige systeem is de premie uit- bouwkosten, waardoor fraude via gesmeerd over 50 jaar, zodat de het manipuleren met de bouwkos- kans op verkoop kleiner is. Vandaag startschot voor actie UTRECHT (GPD) Met een stra- van bewegen te tenloop door de Utrechtse binnen- nuttig voor hen, zoals het v het i stad luiden vandaag 1000 kinderen kinderen goed is te bewegen ralle de landelijke actie in voor zwemba den voor zieke kinderen. Burge meester Vos, voorzitster van de stichting Het zieke kind in bewe ging. lost het startschot. sport te doen", aldus secretaris Erich van de stichting. Als Erich over zieke kinderen spreekt, heeft hij het over de hon derden kinderen, die langdurig Ook het chronisch zieke kind worden verpleegd in de vier Ne- heeft recht op en baat bij sport, is derlandse het uitgangspunt van deze actie die (Wilhelmina de hele winter gaat duren. Via kenhuis sponsorlopen en zwemwedstrijden kenhuis hopen de actievoerders 100.000 kenhuis kinderziekenhuizen Utrecht, Emmazie- Amsterdam, Julianazie- Den Haag, Sophiazie- Rotterdam). Vijf keer kinderen in te schakelen voor het zoveel kinderen worden niet inzamelen van geld yoor zwemba- verpleegd, maar kunnen thuis blfi- Volgens een financiële analyse van de NWR - het overkoepelend orgaan van de woningbouwcorpo raties - is het nieuwe systeem voor beleggers aantrekkelijker dan het huidige, zeker wanneer de rente daalt. De NWR heeft bij herhaling gewezen op de principiële fout van de rijksoverheid om beleggers te betrekken bij de sociale woning bouw. "Zo'n benadering gaat vol strekt voorbij aan de geheel ver- mppcpoopt a mdi n»,„n schillende doelstellingen van wo- AMERSFOORT (ANP) - Deze on- ningcorporaties, die uitsluitend in fortuinlijke zelfverhmzer werd. het belang van de volkshuisvesting aangetroffen door een fotograaf werkzaam zijn, en institutionele vanhet ANP inde berm van de A-l beleggers die - terecht - streven ^sen Amersfoort en Enschede. Het naar een maximaal rendement", al dus Van Velzen. Brokx De staatssecretaris zelf zei zater dag bij zijn terugkomst uit Parijs dat hij de komende parlementaire enquête niet ziet als een motie van wantrouwen. Hij voelt zich al even min door zijn CDA in de steek gela ten, nu die partij heeft ingestemd met zo'n diepgaand onderzoek. De parlementaire enquête is een van de weinige grondrechten van de Kamer 'en het is dus niet relevant hoe ik daar over denk', aldus de Franse keuringsdienst zfin Brokx. Hij wees erop dat het on- kunstmatige eiwitstoffen toege- derzoek zich niet uitsluitend uit- strekt over de de periode waarin hij verantwoordelijk was voor het huisvestingsbeleid Over de vraag of hij consequen ties aan de gang van zaken ver bindt heeft Brokx naar eigen zeg- Frankrijk weert Nederlandse blikchampignons DEN HAAG (GPD) - Frankrfik neemt sinds enkele weken grote hoeveelheden Nederlandse cham pignons in blik in beslag. Volgens den bij kinderziekenhuizen. Het initiatief komt uit kringen Ze hebben echter een licha melijke handicap sportleraren. Toen vorig jaar ademhalingstoorn (astma), Speels Voor hen is de deelname kè^khidêrënllsn'hetisookvoó'rde- S?wone sportleven te zwaar. De de Amsterdamse academie voor li- gewrichtsaandoeningen (rheuma), chamelfike opvoeding (ALO) het nier- en hartafwijkingen of erfelij- 60-jarig bestaan vierde, stond de ke afwijkingen, sportieve beweging van chronisch zieke kinderen centraal. "Er zijn ei genlijk nog nauwelijks bewegings mogelijkheden voor chronisch kinderen. En het is ook vooi uc- -- a. kinderen belangrijk het plezier nieuwe stichting heeft overigens v K meer pijlen op haar boog dan het organiseren van de grote actie voor zwemaccommodaties. Ze gaat ook bij artsen, ziekenhuizen en overhe den bevorderen, dat deze gaan zor gen voor het bewegen van de chro nisch zieke kinderen. En dat ze sport gaan zien als noodzakelijke prikkel voor een harmonische ont- DEN HAAG (GPD) - Metaalbedrij- wikkeling van het kind. Ook wil de ven zouden in drukke tijden de stichting wetenschappelijk onder- mogelijkheid moeten hebben hun zoek naar de invloed van sport op vaste personeel te kunnen aanvul- de gezondheid van de chronisch len met tijdelijk personeel. Deze zieke kinderen, werknemers zouden door het extra Ehrich: "Teveel heerst nog het risico dat ze lopen beter betaald idee, dat chronisch zieke kinderen moeten worden dan het vaste per- op bed horen te liggen en thuis soneel. Dit idee lanceerde voorzit- moeten zitten. Zwemmen is als ter J. Blankert van de werkgevers- eerste activiteit gekozen, omdat dit organisatie in de metaal FME za- het makkelijkste is te organiseren. 'Tijdelijk personeel meer betalen' voegd om bij het bakken de cham pignon niet te laten schrompelen. Er zou al voor een waarde van een miljoen gulden in beslag zijn geno- Nederlandse deskundigen zeg- j w ,»tt x - 6en dat het om bijvoegingen gaat gen nog met nagedacht 'Het zou ais natuurlijke eiwitten en zetmeel, trouwens de zaak op z'n kop zetten Die zyn toegestaan en moeten op als alleen al het feit van een parle- de etiketten worden vermeld. Dit mentaire enquete daartoe zou lei- iaatste is echter niet gebeurd. In den' Volgens Brokx vinden de kringen van champignontelers ambtenaren op het departement wordt vermoed dat de Franse het komende onderzoek niet leuk', maatregelen genomen zijn om de Wij moeten de motivatie gaande eigen produktie en export te be- houden. Het werk gaat echter ge- schermen. Nederland heeft in woon door Frankrijk een marktaandeel van 6 Zyn party genoot Oostlander, di- procent 0p de Duitse markt be- recteur van het wetenschappelijk concurreren Franse en Nederland weSèkë.UndeVavoor' d^AVRO-radlo Se champignonexporteurs elkaar, gezegd dat Brokx moet aftreden De Franse minister van land- wanneer hfi betrokken blijkt bij de bouw Lang heeft deze zomer al ge- subsidiefraude. "Als hij misstap- suggereerd dat Nederland Frank- pen heeft begaan moet hij daaraan rijk oneerlijke concurrentie aan- consequenties ^verbinden, en an- doet door de toevoegingen aan de j x «v... j T.r champignons waardoor ze sneller ders moet de Tweede Kamer dat doen", aldus Oostlander. In het zelfde radioprogramma sloot D66- kamerlid Engwirda, een van de le den van de parlementaire werk groep die de subsidiefraude onder zoekt, zich daarbij aan. zouden groeien en een groter volu me zouden krijgen. In Nederland wordt gedacht dat de Franse actie alleen maar is bedoeld om de kwa liteit van de Nederlandse champig non in diskrediet te brengen. LAUWERSOOG (ANP) - Het be stuur van de visafslag Lauwersoog was niet op de hoogte van mogelijk geknoei met de administratie van de visafslag. Bovendien is het nog niet eens duidelijk of er wel straf bare feiten zijn gepleegd. Dit stelt vice-voorzitter drs. F.G.J. Steen- meijer, die als gedeputeerde na mens Friesland zitting heeft in het bestuur van de visafslag. Directeur Zwartveld van de vis afslag zit inmiddels acht dagen vast op verdenking van geknoei met de boekhouding. Waarschijn lijk zal justitie ook de bestuursle den verhoren in verband met deze zaak. Steenmeijer erkent het bestaan van een zogenaamde 'tweede markt', waar vijftien procent van de aanvoer via de veilingklok wordt verhandeld. Deze vis bestaat vooral uit vangsten boven het toe gestane quotum. De omzet op deze markt bedroeg vanaf januari 1985 tot en met september van dit jaar vijftien miljoen gulden. "Die tweede markt bestaat al vanaf het einde van de jaren '70 met ieders medeweten, om te voor komen dat veel vis in een zwart cir cuit terecht zou komen. Vorig jaar heeft het bestuur gesproken over de handelwijze van Urk om de Al gemene Inspectie Dienst (AID) geen gegevens te verstrekken. Er is toen besloten zo veel mogelijk aan de wettelijke regelingen te vol doen. Alleen de plaats van her komst van de vis laten wij achter wege in de administratie, want die is voor een visafslag toch niet te controleren", aldus Steenmeijer. Het bestuur heeft sindsdien de ad ministratie op de visafslag echter niet meer zemf gecontroleerd. Zwemmen heeft het voordeel, dat op dit moment 80.000 het een speelse en plezierige ma de helft moei- nier van bewegen kan zijn, waarbij de belasting in zwaarte kan varië ren van nul tot honderd. Zo kan je op een voor de kinderen aangena- hun conditie terdag in KRO's Brandpunt. Lan delfik zfin vacatures, lijk is te vervullen. In de gezond heidszorg gaat het om 2800 vacatu res, waarvan voor 42 procent moei- lfik personeel is te krijgen. De bouw kampt met 3900 vacatures, werken. De begeleiding in een UTRECHT (ANP) - Staatssecreta ris Dees (volksgezondheid) heeft ruim 10 mifioen gulden gereser veerd voor een uitgebreid onder zoek naar het doen en laten in de huisartsenpraktijk. Het onderzoek, uitgevoerd door het Nederlandse Instituut voor de Eerstelijnsge zondheidszorg (NIVEL), begint op 1 januari volgend jaar en zal i drie jaar in beslag 150 huisartsen aan mee, aldus mededeling van het ministerie Onderzoek naar praktijk huisartsen den op na. Het onderzoek zal Er doen het eerst samenhangende informa- zullen belangrijk zfin i waarvan 55 procent moeilijk zwembad is ook makkelijker dan vulbaar en in de metaalnijverheid bijvoorbeeld lopen. Dat vraagt nog In tegenstelling tot de specialis- naar is wel eerder onderzoek ge- zijn 5200 vacatures (voor 58 pro cent daarvan is bfina of geen perso- blemen neel te krijgen). begeleiding, organisatiepro- bovendien is lopen nog- ziekenhuizen houden de Ne derlandse huisartsen er geen lan- daan, maar zelden landelijk tijd maar gericht op een enkel delfike registratie van hun bezighe- peet. De studie moet een totaal HAARLEM (ANP) - Meer ratten dan inwoners, opgehoopt huis vuil dat overal langs de weg ligt te rotten, zwermen vliegen die de meest akelige ziekten overbren gen en straten die blank staan van stinkend rioolwater, dat on gehinderd de huizen binnen dringt. Dat beeld schetst direc teur ir. A. de Koeyer van de ge meentereinigingsdienst in Haar lem van de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh. „Om misselijk van te worden en dan heb ik er alleen nog maar dia's van gezien". door William ten Brink Dat zal overigens spoedig ver anderen. Begin volgend jaar ver trekt De Koeyer samen met ver tegenwoordigers van de Novib en specialisten van de landbou wuniversiteit in Wageningen en de technische universiteit in Delft naar Phnom Penh. Dit om in het kader van ontwikkelings samenwerking met de plaatselij ke autoriteiten definitieve af spraken te maken over een ambi tieus plan om de stad te reinigen. De Haarlemse stadsreiniging schiet het vervuilde Phnom Penh te hulp met een plan, waar van de volledige uitvoering zeker pt 1995 zal duren en dat in totaal le tientallen miljoenen gul- Ss zal vergen. Geld dat er ove- j>ns nog lang niet is. Maar De J-er heeft goede hoop. „An- begoiare? we,e£ niet eens aan Hpt'? 2egt hlJ- k. i ^ief voor de Haarlem- Wr.«lo4' an Phnom Penh is af komstig an de Novib die De Koeyer eerder dit jaar dringend om hulp vroeg. „De ergste hon gersnood in het tot 1979 door oorlog geteisterde Cambodja is via een internationaal noodhulp- programma weliswaar gelenigd maar de vervuiling en de daar mee samenhangende gevaren voor de volksgezondheid vor men, met name in de hoofdstad, een minstens even grote bedrei ging", aldus De Koeyer. Het plan om die bedreiging het hoofd te bieden omvat volledig herstel van het gehele riolerings stelsel, het opzetten van een goedlopende vuilophaaldienst en de compostering van huis houdelijk afval ten behoeve van de rijstcultuur. Dat betekent volgens De Koeyer overigens geenszins, dat er vanaf volgend jaar Haarlemse vuilnisauto's door de straten van Phnom Penh zullen rijden. „Het project is geen ontwikkelings hulp maar opgezet in het kader van ontwikkelingssamenwer king. Met veel nadruk op samen werking: we willen de Cambod- janen zoveel mogelijk leren de zaken zelf aan te pakken". Dat gaat volgens De Koeyer dus veel verder dan het sturen van wat vuilniswagens onder het motto „met groeten uit Haarlem en bekijk het verder maar". "Daar los je de gigantische pro blemen echt niet mee op", aldus de directeur van de Haarlemse reinigingsdienst. "Het hele reinigingsgebeuren moet letterlijk vanaf de grond worden opgebouwd", aldus De Koeyer. "Het meeste huisvuil wordt gewoon op de straat gekie perd en dat kleine beetje dat al wordt opgehaald, gaat met hand karretjes naar een centraal depot om verder te rotten. Die depots liggen echter ook midden in de stad". Volgens De Koeyer voorziet het plan, dat is opgesteld door de landbouwuniversiteit in Wage ningen en de technische univer siteit in Delft, naast herstel van de riolen, het opzetten van een reinigingsdienst en de bouw van een composteringsfabriek voor het opgehaalde vuil nadrukke lijk ook in de opleiding van men sen. „Alleen op die manier komt zo'n project met succes van de grond", aldus de directeur van de Haarlemse stadsreiniging. De composteringsfabriek vormt overigens een essentieel onderdeel van het hele plan. „Wat scheiding van het afval be treft zfin de Cambodjanen veel verder dan wij. Noodgedwongen worden blik, papier, plastic en meer van dat spul door de men sen zelf al uit het vuil gehaald. De recycling floreert. Wat uitein delijk gestort wordt is bfina uit sluitend organisch afval, voor 90 procent composteerbaar". Vrijwel al het huisvuil uit Phnom Penh, dat nu nog ligt te rotten in steegjes en langs de straten, zal volgens De Koeyer in de toekomst in de composte ringsfabriek kunnen worden ver werkt. Die compost is volgens hem uitstekend geschikt voor bemesting van de in totaal meer dan 1.100 hectare grote rijstvel den in de omgeving van de Cam bodjaanse hoofstad. „Het land zou dan in de toekomst in be langrijke mate in de eigen be hoefte aan voedsel kunnen voor zien en wellicht zelfs kunnen ex porteren", aldus De Koeyer. Wat de riolering in Phnom Penh betreft denkt hfi in de eer ste plaats aan reiniging en aan herstel van in de oorlog of door de tand des tijds ontstane scha de. „Van onderhoud is al jaren geen sprake meer en de drab loopt vooral in de sloppenwijken van de bfina één miljoen inwo ners tellende stad op veel plaat sen gewoon de huizen in". Veel mensen doen volgens de Koeyer de afwas in het stinkende water. „Het is er een grote troep en mede door de warmte is de si tuatie alleen al uit oogpunt van volksgezondheid volstrekt on houdbaar". Geld voor het project zal vol gens De Koeyer vooral van inter nationale organisaties op het ge bied van ontwikkelingshulp en ontwikkelingssamenwerking moeten komen en van de We reldbank. „Met die fondswerving wordt begonnen zodra we pre cies weten wat er moet gebeu ren". De Koeyer verwacht overi gens veel van de medewerking van de Cambodjanen zelf. „Juist in die landen is veel inventiviteit te vinden en de bereidheid om zich volledig in te zetten. Dat is, gezien het gebrek aan financiële middelen, maar ook met het oog op de toekomst, van het aller grootste belang". beeld opleveren. Diverse deelonderzoeken zullen bij voorbeeld aantonen hoe het zit met de behandeling door de huis arts van chronisch zieken, met het voorschrijven van geneesmiddelen door de huisarts en met doorver wijzing naar andere hulpverleners. De resultaten van het onderzoek tie opleveren over de klachten leid, maar ook voor de inhoud van waarmee mensen naar de huisarts de huisartsenopleidingen en de cul- gaan, wat de huisarts daar aan doet praktijkvoering van de artsen zelf, hoe dit proces verloopt! Hier- aldus de mededeling van WVC. De Landelijke Huisartsenvereniging (LHV) en het Nederlandse Huisartsengenootschap (NHG) staan achter het onderzoek. Steenmeijer: "De AID had voort durend overal toegang en heeft niet gesignaleerd dat niet aan de regelingen voldaan zou worden". De vice-voorzitter is het er dan ook niet mee eens dat de directeur van de visafslag in Lauwersoog nog steeds door justitie wordt vastge houden DOODGESCHOTEN (ANP) - De 39-jarige G. Kraus uit Nuland is de afgelopen nacht in Eindhoven doodgeschoten. Dat moet zfin ge beurd in of bij een woning aan de Welschapsedfik. Even na drie uur 's nachts kreeg de politie vanuit het Catharinaziekenhuis in Eind hoven de melding dat daar een man was overleden aan de gevol gen van schotwonden in de borst. Het slachtoffer was door een fami lielid naar het ziekenhuis gebracht. Onderzoek gas en olie in bodem IJsselmeer ENKHUIZEN (ANP) - De Neder landse Aardolie Maatschappij (NAM) is op zoek naar winbare gas- en olievelden in de bodem van het IJsselmeer. Sedert begin oktober verricht een gespecialiseerd be drijf in opdracht van de NAM op het IJsselmeer seismisch onder zoek. "Het is voor ons één van de laatste witte plekken van Neder land en we hebben nog geen idee of de bodem winbare hoeveelhe den gas of olie bevat", aldus een woordvoerder van de maatschap pij. De woordvoerder verwacht dat het seismisch onderzoek in de loop van 1987 uitsluitsel zal geven, of de diepe ondergrond van het IJssel meer in aanmerking komt voor een diepboring. In 1982 uitgevoerd seismisch onderzoek is daarvoor volgens hem te grof van opzet ge weest. Alleen een diepboring kan het bestaan en de globale omvang van gas- of olievelden aantonen. De NAM stelt zich bewust te zijn van de waarschijnlijke weerstand van milieugroeperingen tegen booractiviteiten in het IJsselmeer. "Wfi zullen net als bij de Wadden zee-boringen moeten en kunnen aantonen, dat gas- en oliewinning zonder blijvende schade voor het milieu kan plaatsvinden", aldus de woordvoerder. Ook houdt de maatschappij re kening met oppositie van waterlei dingbedrijven. Het IJsselmeer fun geert als zoetwater-spaarbekken voor diverse in westelijk Neder land gevestigde waterleidingbe drijven. „Net als bij bijvoorbeeld de Waddenzee-boringen geldt, dat de kans op een calamiteit met gro te vervuiling van het water kleiner is dan één op een miljoen, dus in de praktijk te verwaarlozen", aldus de NAM-woordvoerder. Nasimaal breekt feestgangers op AMSTERDAM (ANP) - Een Suri naams verjaardagsfeest in een flat in de Amsterdamse Bijlmermeer, is zondagmorgen vroeg geëindigd met de opname van dertien feest gangers in twee Amsterdamse zie kenhuizen. Ze vertoonden ernstige verschijnselen van voedselvergifti ging. Enkelen van hen zfin in be wusteloze toestand naar het zie kenhuis gebracht. In de loop van de ochtend kon den elf van hen het ziekenhuis weer verlaten. De feestgangers, tussen de tien en dertig jaar oud, hadden allen nasi gegeten, die door een kokkin voor het feest was be reid. De politie werd gealarmeerd toen snel achter elkaar mensen ernstig ziek werden. De nasi is voor onderzoek in beslag geno men. Amsterdammer naar dodencel COLOMBO/DEN HAAG (ANP/ Rtr) - Een 55-jarige Amsterdammer die afgelopen donderdag in Sri Lanka werd veroordeeld tot de doodstraf wegens heroïnesmokkel, is overgebracht naar een speciale cel voor terdoodveroordeelden in de Welikade-gevangenis in Colom bo. Dit is uit officiële bron in de Srilankaanse hoofdstad vernomen. Verwacht wordt dat de Amster dammer binnen twee weken tegen het vonnis in hoger beroep zal gaan. De Amsterdammer werd op 9 april vorig jaar op het vliegveld van Colombo gepakt met 482 gram he roïne in zfin bezit. Op het bezit van meer dan twee gram heroïne staat in Sri Lanka de doodstraf of le venslange gevangenisstraf. Ontgroening eindigtin ziekenhuis ROTTERDAM (ANP) - Twee eer- ste-jaars studentes uit Amsterdam zfin in de nacht van vrijdag op za terdag opgenomen in een zieken huis in Rotterdam, nadat zfi op een ontgroeningsbijeenkomst plakken cake met hasj of marihuana te eten hadden gekregen. Het tweetal kon na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. De Rotterdamse politie heeft vier mannelijke leden van de vereniging die de ontgroe ning organiseerde aangehouden. In totaal acht studentes die ont groend zouden worden werden in de nacht van 'vrijdag op zaterdag met een busje van Amsterdam naar een adres in Rotterdam ge bracht, waar zfi schoonmaakwerk- zaamheden moesten verrichten. Als versnapering werd daarbij de cake aangeboden. Twee van de acht studentes werden daarvan zo ziek dat zfi moesten worden over- gebracht naar een ziekenhuis. De Koning ziet niets in bedrijfscrèche HILVERSUM (ANP) - Minister De Koning (sociale zaken) ziet weinig in het intitiatief-wetsontvoorstel van de PvdA om bedrijfscrèches te stimuleren. De PvdA wil dat doen via een belastingvoordeel voor de betrokken ondernemingen. De mi nister vindt dat de overheid dan grotendeels voor de kosten op draait. De Koning zei zaterdag voor de TROS-radio dan ook grote twfifels te hebben over het voorstel. Ook werkgevers en werknemers toon den zich deze week niet erg inge nomen met het PvdA-plan. De fi nanciële dekking die de indieners Vermeend en Van Nieuwenhoven aangeven voor de 35 mifioen belas tingderving (het PvdA-voorstel tot bestrijding van fraude ip de ven nootschapsbelasting) is er volgens De Koning "met de oren bijge haald". De Koning zei het "zeer positief' te vinden dat ongeveer 190.000 vrouwen met kinderen weer willen gaan werken. Maar dat moet de overheid niet te veel geld kosten. Een betere oplossing vindt de mi nister een regeling als het gastou derschap, waarmee momenteel wordt geëxperimenteerd. Vrou wen die zelf niet in een bedrijf wil len werken nemen dan tegen gerin ge vergoeding de zorg op zich voor de kinderen van andere ADVERTENTIE Uw laatste kans om dit jaar nog in te schrijven voor het Rijks erkende Informatica diploma AMBI- module 1.1 in Leiden. Op maandag 27 oktober a.s. start Koninklijke PBNA bij voldoende deelname met de opleiding Basiskennis Computerkunde en Informatica 1.1. Vraag telefonisch informatie bij Koninklijke PBNA, Arnhem, 085 - 575602. zijn schrilteh)k onderwijs activiteiten is PBNA erkend door Minister van Onderwijs en Wetenschappen bij besqhikki 1 november 1975 kenmerk LMBO/SFO-302.644.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5