TOP stoomt op naar kop BS Leiden: de eerste klap.. Merenwiek verrast Leyton DIOK van het ene in het andere uiterste Blauw Wit kansloos Leiderdorp wint basketbalderby van MSV PAGINA 18 SPORT MAANDAG 20 OKTOBER 1986 LEIDEN - Een rugbyploegen uit Leiden en de regio boekten wisse lende resultaten. DIOK won met 58-0 van AAC uit Amsterdam, ter wijl LSRG zijn ongeslagen status verloor door een 3-4 nederlaag te gen Eemland. Minerva verloor van RRC uit Rotterdam met 7-13 en ook The Bassets kon niet van Ca- stricum 2 winnen. De Sassenhei- mers verloren met 22-12. DIOK-AAC 58-0 DIOK keek toch wel een beetje op tegen opponent AAC uit Am sterdam. Met name trainer-coach Theo Snijders was voor de wed strijd uiterst nerveus en niet zeker van een goede afloop voor zijn ploeg. In de kleedkamer voor de wedstrijd drukte hij zijn spelers op het hart om er dit keer wèl voor de volle honderd tegen aan te gaan. Dit was niet tegen dovemanso ren gericht. DIOK begon zéér fana tiek en al na twee minuten was het scrum-half Ronald Vermeulen die na goed werk van de Leidse scrum uit een vijf meter-situatie voor 4-0 zorgde. In het verleden gebeurde het geregeld dat DIOK na een goed begin verslapte. Nu echter bleef de ploeg uiterst geconcentreerd spe len. De Leidse voorwaartsen zorgden voor ontzettend veel balbezit voor de driekwartlijn, die zich van zijn goede kant liet zien. AAC werd vol ledig overspeeld. Zowel in de set Leidenaars soms briljant scrum als in de line-outs hadden de Amsterdammers geen weerwoord op de Leidse kracht, terwijl ze ook in de driekwarten volledig werden weggespeeld. Dit was opvallend omdat datzelfde AAC nog geen half jaar geleden ook de tegenstan der van DIOK was in de nationale bekerfinale.Toen grepen de Leide-, naars na een zware strijd op het al lerlaatste moment de overwinning. Dat een rugbyploeg geen twee keer veertig minuten kan spelen zoals DIOK in de eerste twintig mi nuten deed, is logisch. Op een ge geven moment moest er gas wor den terug genomen om de spelers weer op adem te laten komen. Coach Theo Snijders: „Natuurlijk konden we dat tempo niet de hele wedstrijd volhouden. Maar als we bewust een stapje terug doen, moe ten we het niet te opvallend doen". De Leidse oefenmeester doelde op het feit dat DIOK op een gegeven ogenblik van briljant rugby verviel in een zeer rommelige spelletje. AAC kreeg de gelegenheid om in het spel te komen. De tweede helft begon zoals de eerste helft eindigde: met slecht rugby. DIOK kon geen vat krijgen op het afbraak-rugby van AAC en er sloop onzekerheid binnen de Leidse gelederen. Spelers begon nen tegen elkaar te praten in plaats van rugby te spelen en de wed strijd zakte af naar een bedenkelijk niveau. Het was echter de van dé Rotterdamse overgekomen center Dik Berghout, die DIOK weer op het goede spoor bracht. Niet min der dan vier try's achter elkaar wist hij te scoren. Daarmee werd het lot van de Amsterdammers definitief bezegeld. Mark Michielse was we derom goed op schot en benutte bijna alle conversies, waardoor de einduitslag 58-0 werd. LSRG-Eemland 3-4. De eerste nederlaag voor de studenten, en nog wel in hun eerste thuiswed strijd. In een wedstrijd waarin bei de ploegen aan elkaar gewaagd wa ren, nam LSRG via Pieter Fischer aanvankelijk een 3-0 voorsprong. Maar het was uiteindelijk toch Eemland dat, met de wind in de rug, met 3-4 aan het langste eind trok. Minerva-RRC 7-13. Wederom verlies voor Minerva, dat een moei lijk seizoen in de promotie-klasse voor de boeg heeft. Tegenstander RRC uit Rotterdam was, ondanks een snelle blessure van één van zijn spelers, ook met veertien man de betere ploeg. Ondanks een pe nalty van Minerva-captain Jan de Wit en een try van Maurits de Rauw werd er kansloos verloren. Castricum 2-The Bassets 22-12. The Bassets begon overdonde rend. Voorzitter-speler Wim de Jong zorgde hoogstpersoonlijk voor een 0-4 voorsprong. Tinus Harskamp converteerde, waardoor The Bassets comfortabel met 0-6 leidde. Daarna was het alleen maar Castricum wat de klok sloeg. Slechts de voor The Bassets uitko mende Engelsman Dave Roman kon nog wat terug doen. Maar dat was niet genoeg.» Castricum bleef goed spelen en won zoals het wil- de. ERIC-JAN BERENDSEN LEIDEN - De vijfde week in de landelijke badmintoncompetitie leverde voor het eerste team van BC Vlietwjjk (eerste klasse) drie punten op door een uitzege op BC Sio uit Leidschendam (3-8). Ook de hoofdmacht van Lisse, dat in de zelfde poule uitkomt, won (5-6 te gen Tweka-Matro). Die krappe winst leverde derhalve 'slechts' twee punten op. In de tweede klas se verloor zowel BC Leiden 1 als het tweede van BC Vlietwijk met 5-3. De beide poulegenoten Lisse 2 en BC Merenwiek 1 (derde klasse) wonnen van Heemskerk 1 en Ley ton 1 met respectievelijk 5-3 en 7-1. Het eveneens in deze klasse uitko mende tweede team van BC Lei den verloor van de Goudse BC met 5-3. In de vierde klasse won, van alle badmintonteams uit de regio, alleen BC Lisse 3 zijn partij. Het vierde van Lisse verloor van het Amstelveense Van Zijderveld 11 met 5-3, De Spotvogels verloor van het Alphense Zigo met 2-6 en Lei den 3 deelde de punten met Satur- nus '68. De 3-8 overwinning van het eer ste team van BC Vlietwijk tegen BC Sio (Jeanette Lamme scoorde drie maal) betekende voor de Voor schotenaren een definitieve aanzet tot een gooi naar een plaats bij de eerste drie van de poule. Met tien punten uit vyf wedstrijden staan zij op een tweede plaats achter De Ritte (5-15). Dick Oostergo, die over het algemeen de tweede man- nenenkel voor Vlietwijk 1 speelt, is nog steeds ongeslagen. Poulege- noot Lisse staat door de winst op de Rotterdamse ploeg Metro (5-6) op een gedeelde derde plaats (8 uit 5). In de poule van derdeklassers Merenwiek 1 en Lisse 2, die na vier weken onderaan stonden, is nog al les mogelijk. Dat bleek in sporthal Broekplein, waar het eerste van Merenwiek moest aantreden tegen koploper Leyton uit Voorburg. De ze wedstrijd werd verrassend ge wonnen door de Leidenaars met onwaarschijnlijk grote cijfers. John van Eijk, Geoff Rowlands en Elly Tuithof brachten Merenwiek op een 3-0 voorsprong. Miranda de Mos verloor daarna haar enkelspel (3-1). Na de spannende mannen- dubbel van Van Eijk/Rowlands (het werd 18-17 in de derde set) en een wat makkelijker vrouwendub- bel (Monique Fleers/Elly Tuithof) was het 5-1 in het voordeel van Me renwiek. De gemengddubbelspe- len werden ook in winst omgezet (7-1) en de aanval op een hogere klassering voor het team uit Lei den lijkt daarmee definitief te zijn ingezet. De reserves van Lisse, die! eerder al het slachtoffer waren van .Merenwiek, wonnen van BC Heemskerk met 5-3 (dat vorige week van Merenwiek won). Alles blijft dus mogelijk in deze poule. In deze klasse speelt ook het tweede van Leiden, dat met 5-3 verloor van de Goudse BC. De punten werden gemaakt door de tweede man Paul Kooijman, het mannendubbel Stefan van Giezen/ Paul Kooijman en het tot nog toe ongeslagen koppel Anita Spadon/ Stefan i Giezen. In de vierde klasse trad het team van De Spotvogels aan tegen Zigo 1 uit Alphen aan de Ryn. Het werd 2-6 in het voordeel van de Alphena- ren. De eer werd hier gered door Raymond Bernard en Mark Beun in hun respectievelijke enkelspe len. Het derde team van Leiden speelde gelijk tegen Saturnus '68, en verstevigde hierdoor zijn positie by de sterkste helft van de poule. Lisse 3 haalde zijn eerste punten binnen door een overwinning op De Treffers uit Kortenhoef. Moni que van Ravensbergen is in dit team met haar vrouwenenkel voor alsnog ongeslagen. Lisse 4 daaren tegen verloor zijn vijfde opeenvol gende partij. Dit keer bleek Van Zijderveld 11 te stérk (5-3). LEIDEN - In haar opmars naar de promotieplaatsen in de over gangsklasse lijkt TOP niet meer te stuiten. Ook Blauw Wit, vorig sei zoen nog opererend in de vader landse korfbaltop, was kansloos te gen het Sassenheimse schuttersge- weld: 13-9. Fides Pacta sloot de eerste competitieronde by het korfbal een eerste overwinning op Trekvogels, terwijl Pernix bij Kin derdijk met 10-6 opnieuw tenonder ging. In de eerste klasse hervond Fiks door een 12-13 zege op Snel de aansluiting. "Pams nu ook nog thuis", blikte TOP-coach Hans Oele alvast voor uit. "Winnen we ook die laatste wedstrijd dan staan we al met de micro vast op de derde plaats". Oe le had zaterdagmiddag alle reden om tevreden te zijn. Want zelfs Blauw Wit was niet bestand geble ken tegen de schotkracht van zijn twaalftal. Het grote Blauw Wit, grossierend in landstitels en inter nationals (Rinie Keereweer (ge blesseerd), Barbara de la Chambre en Joost Leonhard) maar vorig sei zoen voor de eerste maal buiten de hoofdklasse gevallen, kon boven dien maar bitter weinig op de ne derlaag afdingen. "Een ploegje met toekomst", constateerde ook BW-trainer Kort van Dijk na afloop. Datzelfde 'ploegje' had reeds in de eerste tien minuten via Anne van der Zaag, Gerco Langelaan en Jacquelien Winter een prima visite-kaartje (4- 1) afgegeven. En wenste ook niet te reageren op intimidatiepogingen, waarmee Leonhard alleen vakge noot Richard Schulein aan een ge le kaart hielp. Snel werd vervolgens de tot 5-3 geslonken marge weer uitgebouwd naar 10-5 halverwege, waarbij vooral Sjoerd van der Klaauw op viel, die als vervanger van de ge schorste Gert Jan Natzijl viermaal schoot en driemaal scoorde. Daar mee had het duel de beste tyd ge had, want na de hervatting eisten vooral de verdedigingen een hoofdrol voor zich op. Tussen 10-6 en 11-7 lagen biina veertig minu- Danaïden wil veld voor derby niet verleggen... LEIDEN - De derby op de korf- balvelden aan de Montgomery- straat tussen de De Danaïden en Zuiderkwartier ging gister middag uiteindelijk toch niet door. Ondanks pogingen van ZKW-coach Simon Boot, die 's morgens voorstelde het veld richting het aangrenzende grondgebied van Zuiderkwar tier te verschuiven. Dat (hogere) deel van het ter rein had de neutrale terreincon sul immers niet afgekeurd. Bij 'thuisclub' De Danaïden wilde men echter niets weten van het voorstel van de oefen- meester van de 'buur'. "Op het moment dat Boot met z'n voor stel kw!m", zo vertelde techni sche commissie-voorzitter Pie ter Koorneef, "waren de scheidsrechter een aantal van onze spelers al afgebeld. En bo vendien: als de consul zegt 'af gekeurd' dan is ons veld afge keurd." De Danaïden-coach Kees van Vliet was evenmin te spreken over het voorstel van collega Boot: "t Is toch anders spelen", zo reageerde hij diplomatiek. "Dat de wedstrijd werd afgelast kwam mij overigens niet slecht uit.." ten, waarin routinier Leonhard de TOP-aanval aan de ketting had. "Een gunstige situatie", meende Oele niettemin. "Onze aanval had het moeilijk tegen Leonhard c.s, maar onze verdediging hield het ook keurig dicht". Eenmaal van vak gewisseld schoot de score weer snel omhoog. Anne van der Zaag en Gerco Langelaan teken den in de laatste minuten elk nog voor een derde treffer, terwijl ook Blauw Wit nog tweemaal scoorde: 13-9. Beschermd "Het doet niets aan onze over winning af', benadrukte coach Frank Berendes na de overwin ning van Fides Pacta op Trekvo gels. "maar hij (arbiter Filippo, BvG) heeft duidelijk geprobeerd ons te beschermen. Ergens heb ik daarom wel meedelijden met Trek vogels, want ze konden werkelijk niets goeds doen". Twee keiharde duels tegen Dalto en TOP en een kritische pers had den Trekvogels die inktzwarte re putatie bezorgd. Iets wat de Hage naar uit eigen ervaring kent, want gold Fides zelf immers het afgelo pen seizoen niet alom als de bonte hond en zagen scheidsrechters daarom niet meer dan er werkelyk gebeurde? De sensationele taferelen, die ve len in het publiek verwachten, ble ven uit, ook al door het vele fluiten van arbiter Filippo. Evenals de donkere wolken boven de Zoeter- woudsesingel bleef de irritatie in het veld echter dreigend. De spor tieve strijd zelf was echter snel ge streden, doordat Fides' eerste aan val met Nico Pikaar (3) en Robin Sommeling snel voor 2-0 en 6-2 zorgde. Na rust (4-2) kwam Trekvogels nog eenmaal in dè buurt, maar toen op 6-4 een strafworp de korf niet eens raakte was het gedaan met het Rotterdams verzet. Frank Peter de Haas, Ronald van der Vel den en Wilma Neuteboom bouw den de voorsprong uit tot 9-5, waar na Trekvogels nog tweemaal te- genscoorde: 9-7. Afgevallen Na een derde nederlaag lijkt Per nix voorlopig afgevallen als titel kandidaat in de promotieklasse A. Kinderdijk beheerste met name in de tweede helft de subtopper volle dig. "Erbarmelijk", noemde coach Jasper Engel het spel van zijn ploeg in de slotfase, waarin de bal letterlijk werd ingeleverd bij de te genstander, die van 8-6 beslissend wegliep naar 10-6. Toch oogde het voor rust lang niet slecht, gegeven de beperkin gen door het wegvallen van Sandra Bakker (school) en Peter Kuipers (blessure). Door Frits Kolff en Kees Hortensius kwam Pernix tot tweemaal toe (0-1, 2-3) aan de lei ding en ook de na het uitvallen van Kolff ontstane 5-3 achterstand was, getuige de 5-5 ruststand, nog geen onoverkomelijk probleem. "Meer inzet, duels aangaan om te winnen", eiste Engel in de rust. "Maar er gebeurde van alles behal ve wat ik wilde. Het was daarom volkomen verdiend dat Kinderdijk won van dft Pernix". Kinderdijk liep weg naar 8-5 en alleen Janneke Mulder kon het schamele verweer van de Leidse ploeg nog in de sco re tot uiting brengen, mede omdat Kinderdijk de wedstrijd voortijdig bevroor. Ging Fiks het vorige week in de slotfase nog in de fout, het treffen tegen Snel trok de ploeg van coach Henny Piket eindelijk aan het langste eind. Twee punten in een sleutelduel en dus een erg tevre den Piket: "We hebben nu tenmin ste weer aansluiting gekregen met de middenmoot". Al vanaf vanaf de beginfase, Hoog uittorenend boven zijn tegenstander wacht Fides Pacta's Nico Pikaar af of ploeggenote Jeanet Smit zich kan vrijspelen voor een schotpoging. Fides Pacta boekte tegen Trekvogels een eerste overwinning: 9-7. (foto Van Boven topscorer Theo Vreeken (5) tweemaal scoorde (0-2), had Fiks het beste van het spel. Kwam Snel kort voor rust (5-5) nog langszij, na de hervatting liep Fiks door Tanja Reitsma en Robert van der Kraan opnieuw weg. Ook nu bleef de voorsprong niet in tact en met nog acht minuten te gaan was het duel bij 11-11 weer geheel open. Op de laatste Oegstgeester treffers van Reinetta de Mooij en Nico van Wei zen bleef Snel echter het antwoord schuldig: 12-13. In de laatste minuten van het duel KVR - De Algemene werd de thuisclub de gelukkige winnaar: 12-11. Jory Sjardijn en Alfred Lam- booy onderscheidden zich met vier goals in dit treffen. Een duel dat na de 11-11 van invaller Ruud van Vliet vyf minuten voor tijd, eigelijk geen winnaar behoorde te krijgen. Ofschoon het verschil uiteinde lijk vier punten bedroeg, vond coach Henk Roedoe niet, dat De Regenboog nu zoveel beter was dan zijn Fluks. "Ze maakten wel heel koelbloedig alle kansjes af'. Voor Fluks scoorde alleen Kees Imthorn tweemaal: 9-5. Heel moeizaam behaalde Veloci- tas in Arnemuiden een overwin ning op een fel TOP. Vier minuten voor tijd scoorde invaller Paul Ro bert van Nugteren de winnende treffer: 3-4. Bij rust stond koploper Velocitas nog met 2-1 achter op de hekkesluiter. KNS haakte door een 4-7 neder laag tegen ONDO (sGr) af in de strijd om de bovenste plaatsen in IIIA. Omdat drie strafworpen on benut bleven, was de inhaalpoging na rüst (2-3) al snel tot mislukken gedoemd. Ook het inzetten van Liesbeth- en Louis Kok kon de ne derlaag niet meer afwenden. Nog altijd draagt Ons Eiland de rode lantaarn, maar na de zege op koploper Valto gloort er tenminste weer een sprankje hoopje. Door Jolanda de Boer en Jan Boon kwam Ons Eiland met 3-1 voor, maar invallers Rob Hasselbach en Wilmieneke Sleeuwenhoek moes ten na de rust de punten veiligstel len: 5-3 Coach Ruud Niesing bleef van mening dat er meer in had gezeten voor Crescendo, maar ook het 10- 10 gelijkspel betekende een conso lidatie van de koppositie. De gehe le tweede helft (rust 6-6) keek Cres cendo tegen een achterstand aan en pas kort voor tijd maakte inval ster Joke Geijer gelijk. LEIDEN/NOORDWIJK - BS Lei den heeft de eerste slag om de lei derspositie iq de eerste divisie B gewonnen. De Leidse basketbal lers handhaafden zich zaterdag avond in de Vijf Meihal in een spannende wedstrijd tegen con current Rotterdam-Zuid (63-62) en kunnen deze week de koppositie veroveren door het ongeslagen AMVJ Rotterdam te verslaan. In de promotiedivisie wonnen de vrouwen van MSV van streekgeno- te Lisse (82-70), terwijl Grasshop pers goed blijft volgen getuige de 66-54 overwinning op Sea Devils. BS Leiden leek op weg naar een gemakkelijke zege toen RZ na tien minuten spelen al op een 18-6 ach terstand was gezet. Het experi ment van coach Broekhof om Ste ven Bouman en Peter Beijersber- gen in de basis te zetten liep welis waar niet zo gesmeerd, maar Rot terdam kreeg geen kansen. Na de openingsfase werden de rollen om gekeerd. Leiden leverde bal op bal in bij RZ, dat bij de rust een 24-31 voorsprong had veroverd. Thijs Minderhout (15 punten, 14 rebounds) en Bert Kragtwijk (20/ 12) brachten Leiden na de hervat ting weer langszij (40-40 en 44-44), waarna beide ploegen elkaar in evenwicht hielden. Minderhout deed goed verdedigend werk ten opzichte van Wim Benschop, ter wijl voorin de Rotterdamse guard Menis (17 punten) redelijk in be dwang werd gehouden. Leiden ging de laatste 50 seconden in met een 63-60 voorsprong, die door RZ met nog 22 seconden te spelen werd verkleind tot 1 punt. On danks twee keer Leids balverlies in die laatste seconden kon RZ toch niet meer scoren: 63-62. Vrouwen Lisse kwam vorig seizoen geen enkele keer tot winst tegen rivale MSV. Coach Feitsma was er zater dagavond in Noord wijk alles aan gelegen om die slechte traditie te doorbreken. Lisse nam een 0-4 en 3-7 start, maar wist die voorsprong ondanks het zenuwachtige spel van MSV niet verder uit te bouwen (23-29). Gehaast spel van de be zoeksters gaf de Noordwijksen de kans om terug te komen en bij de rust was de wedstrijd weer open: 35-36. Onder aanvoering van Ria Brö- ring en Annelies Schaap (24 pun ten) nam MSV direct al in de twee de helft het initiatief over. Feitsma moest zijn time-outs al snel nemen, maar het Noordwijkse offensief kon niet gestopt worden (48-46, 61- 46). Een press zorgde weliswaar nog voor enige paniek bij MSV, maar verder dan 74-66 kwam Lisse niet. Schaap leidde haar ploeg toen resoluut naar een 82-70 zege. Grasshoppers telde voor het eerst dit seizoen meer dan zes speelsters. Coach Zaal hoopt de te ruggekeerde Wilma Berkhey en nieuwkomer Hedy Fokké tijdig in gepast te hebben voor de ontmoe- LEIDERDORP - Boris Monkhorst en Marcel Sommeling hebben Leiderdorp gisteravond op de been gehouden in de rommelige, maar spannende streekderby tegen MSV. De koploper in het rayon sloeg vlak voor tijd een beslissend gat, dat MSV ondanks fervente pogingen niet tijdig meer kon dichten: 86-80. „Ik ben alleen blij met de wedstrijdpunten", verklaarde een op geluchte coach Paulides na afloop van de door het duo De Vos/ Brebde voortrekkelijk geleide treffen. Paulides kon niet tevreden zijn over het spel van Leiderdorp, dat in de bomvolle sportzaal 'Op Dreef tot viermaal toe een veilig lijkende voorsprong uit handen gaf. „Een .stukje arrogantie" vond Leiderdorper Leon Zaal. Het tekende echter de vecht-en werklust van MSV, dat zich van een achterstand niets aantrok en met sterk verdedigend spel de zaken rechttrok. Gehaast aanvalsspel van de Noordwijkers en scores van met name Monkhorst (18) en Sommeling (18) brachten Leiderdorp echter steeds weer uit de gevarenzone. MSV had een dag eerder de eerste com petitie winst geboekt door het zwakke Argus in Den Haag met 88-104 af te drogen. Loet de Ruijter eiste daarbij een hoofdrol voor zich op. De Sassenhei- mer scoorde 49 punten (76%), scoorde na rust (42-45) 16 keer uit 16 pogingen en plukte 21 rebounds en onderschepte de bal 6 keer. De Ruijter (18) startte tegen Leiderdorp eveneens bijzonder sterk en hij bracht samen met Fred van Schie de Noordwijkers voor het eerst naast Leiderdorp (26-26) en vlak voor rust zelfs op voor sprong (33-35). Leiderdorp, dat met name onder de borden danzky Monkhorst het rijk alleen had, herstelde zich op tyd en kon met een 50-44 voorsprong de kleedkamers in. Paulides spoorde zyn ploeg in de rust aan om beter te verdedigen en bij 64-54 leek MSV geklopt. Opnieuw echter schakelden de Noordwijkers over in een hogere versnelling en vijf minuten later was de strijd weer open: 69-69. Op dat moment had MSV de kans om de winst te grypen. Slordig en nerveus aanvalsspel (vier gemiste schoten) gaf Leiderdorp echter de gelegenheid zich te herstellen (82-70). Johan Steenvoorden (16) leidde het laatste offensief van MSV, maar Leiderdorp wist zich in de slotminuten wankelend staande te houden: 86-80. tingen met de ongeslagen koploop- sters Jolly Jumpers en Groningen. Sea Devils vormde zaterdag in ie der geval een aardige sparringpart ner. Hoewel het spel bij de Kat- wijkse formatie niet erg soepel liep werd probleemloos gewonnen: 66- 54 (37-23). Grasshoppers ontmoet het komend weekeinde Lisse. Draad a Grasshoppers pakten de draad weer op zegevier- j den over het Utrechtse OSG: 78-72. De Katwykers namen al snel een ruime voorsprong (25-7), maar toen I OSG terugviel in een zone-verdedi ging kreeg de thuisploeg het in de kleine Boorsmazaal toch nog las tig. Bij rust was het verschil ver-1 kleind tot 39-31 en enkele minuten j voor tyd had OSG weer aanslui ting: 65-63. Het alles of niets van de Utrechtenaren werd uiteindelijk niets. Grasshoppers bleef dankzij Ben de Jong (23/10) en Rudolf Oudshoorn (24) nog gemakkelijk op debeen (78-72) en bleef daar door samen met Leiderdorp lijst aanvoerder. Voor Blitz valt er dit nig eer te behalen. De ploeg van Hans Koenen speelde in Baren- drecht een redelyke wedstrijd, maar kwam er desondanks niet aan te pas: 93-75 (39-28). In het rayon Noord-Holland bleef Lisse koploper na een duide lijke 88-65 zege op Kinheim. Hille- gom verloor kansloos van Sea De vils: 68-97. Amazone Green wint 'Boekelo' BOEKELO (ANP) - De Britse ama zone Lucinda Green heeft de inter nationale military van Boekelo ge wonnen. Ze verdedigde haar ruime voorsprong op de naaste concur renten bij het laatste onderdeel springen bekwaam. Green maakte 1 geen fout en kwam met haar paard Shannagh uit op 41,80 minuspun- ten. De Pool Piotr Piasacki werd tweede met 50,60 en de Amerikaan Karim Reuter, die Arbour Hill be reed, derde: 51,20. Goed resultaat van Rademaker ALPHEN AAN DEN RIJN - Twee boksers van BV Leiden hebben het afgelopen weekeinde deelgeno men aan het toernooi van Boksing Alphen, dat op de kop af één jaar bestond. Jacob Krijgsman was bij een overwinning op de uit Amster dam afkomstige Andrade gepro moveerd naar de B-klasse. De pu- gulist moest echter opgeven in de tweede ronde, waardoor de promo tie nog even moest worden uitge steld. Zwaargewicht Eric Rademaker bokste tegen Roovers van Verbon een onbeslist. Een goede prestatie van de, BV Leiden-bokser, die ter stond een uitnodiging kreeg om vanavond op het sterk bezette gala in Den Bosch tegen de kampioen j van Zuid Nederland, Swinkels, uit te komen. Neuberger blijft BREMEN (SID/AFP) - Hermann Neuberger is zaterdag in Bremen herkozen als voorzitter van de Westduitse voetbalbond. De ambtstermijn van de 66-jarige Neu berger loopt tot 1989. West-Duits- land organiseert een jaar eerder de eindronde om het Europese kam pioenschap.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18