Discipline kracht Zijl Alecto helpt Roomburg handje Wanprestatie Saturnus Mannen NOVO langs Radius Dubbele nederlaag van Scylla Compaen wijst Leython terug De Zijl wint Otters-Bokaal Stunt tegen landskampioen Leidse hockeyers nu twee punten los van Dopie PAGINA 16 SPORT MAANDAG 20 OKTOBER 1986 LEIDEN - Avanti is het afgelo pen weekeinde weer twee pun ten ingelopen op lijstaanvoerder L&T Eindhoven. De Hazers- woudse tafeltennissers voegden maar liefst 29 punten toe aan hun totaal. Minder goed verging het de mannen van Scylla, die twee maal fiks verloren. Oegstgeest kon nauwelijks glimlachen, hoe wel er met 10-8 werd gewonnen van OTTC. Avanti 'speelde gisteren su bliem tegen degradatie-kandi daat Middelburg-Zuid. De altijd lastige Zeeuwen werden met 17- 1 vernederd. Een dag eerder had de Hazerswoudse ploeg meer moeite gehad met Gaanderen (6- 12). Een hoofdrol was daarbij weggelegd voor tegenstandster Mirjam Kloppenburg, die over winningen boekte op de Hon gaar Andras Podpinka en op Ro bert Turk. Het begint er op te lij ken dat geen man meer veilig is voor Kloppenburg. Het spelen tegen vrouwen is zij blijkende de nederlaag tegen rivale Bettine Vriesekoop inmiddels ontwend. Scylla moest binnen 24 uur aantreden tegen de nummers 1 en 3 van de ranglijst. Bepaald geen gemakkelijke opgave en de in Hazerswoude domicilie hou dende 'leidenaars' moesten tweemaal het hood buigen. Te gen de Blauwe Werelt werd za terdag ondanks een perfecte 2-0 start met 6-12 verloren. Pietje Bakker won, met een nu goedge keurd batje van Anne Vlieg en Dave Wells. Robert de Groot speelde met sterk tafeltennis de al kalende Jaap van Spanje van de tafel, een prestatie die even la ter herhaald werd door Peter Paul de Vrind. De Vrind won daarna ook nog van Wells en sa men met één gewonnen dubbel was dat goed voor zes punten. Gisteren echter legde L&T de krachtsverhoudingen in de ereklasse pijnlijk bloot: 3-15. Winst was er voor het dubbel Bakker/De Vrind en voor De Groot en Bakker tegen de jeugdi ge Frank Boute. Oegstgeest kon ondanks de 10- 8 zege op OTTC zichzelf niet op- liften -tot de koplopers JCV en Shot. De langdurige blessure van Frits Kantebeen is de ambitieuze ploeg fataal geworden. Alleen een wonder kan Oegstgeest nog op de tweede plaats brengen. Toch presteerden Rademakers, Van den Broek en Reistma (sa men goed voor 9 punten) naar behoren, maar invaller Fred Bergman leverde slechts 'nullen' op. Voor de reserves van Avanti lijkt ondanks de winst op Odion (8-10) degradatie naar de eerste divisie onontkoombaar. Docos is zowel bij de mannen als vrouwen aan de winnende hand. De derde divisionist blikte concurrent Middelburg-Zuid 2 in met 2-8. Alleen Englebert liet twee nederlagen aantekenen. De vrouwen lieten bij Vitac een aar dig visitekaartje achter. Met de 6- 2 winst werd de tweede plaats in de eerste divisie veilig gesteld. Marijn Olden viel op door al haar partijen te winnen. De vrouwen van Scylla deel den de punten met Hoonhorst-2. Dit tegenvallende resultaat kwam tot stand door de goed spelende heidi de Haas (drie keer winst) en Corine de Jong (twee maal winst). Judith Lepelaar kwam echter niet aan winnen toe. De Vrouwen van Avanti ver loren met 6-1 bij Koningslust, gisteren kwam daar een 6-4 ne derlaag tegen Torenstad by. VOORHOUT - Foreholte verloor gisteren in Voorhout met een doelpunt verschil van het Gro ningse V. en K.: 13-14. Het even wicht tussen de Groningse en Voorhoutse eredivisionisten is daarmee volledig hersteld. In Groningen werd het immers 15- 16 in het voordeel van Foreholte. Maar Foreholte had de handbal- strijd kunnen winnen als het de kansen beter had benut. De rust ging in met een 7-7 stand. Het had 10-7 voor Foreholte kunnen zijn, maar drie vrije kansen uit de breakout werden gemist. In de tweede helft bleef Foreholte on zeker handballen hetgeen tot ui ting kwam in onzuivere passes, die weer leidden tot onnodig bal verlies. V. en K. profiteerde daar niet eens optimaal van. Als het nu maar bij dat euvel zou zijn ge bleven zou het in de slotfase waarschijnlijk toch nog goed zijn gekomen. Nel Geerlings, als veertig plusser nog steeds in staat om te scoren, had gezorgd voor 11-11. Bij die stand was de strijd helemaal open. Nel Geer lings liet toen haar terechte onge noegen over de zwakke arbitage na 'torpedering' bij een levens grote kans te nadrukkelijk mer ken en dat kostte haar twee straf- minuten. In die periode kon El len Warmerdam weliswaar nog 12-1 voor Foreholte laten aante kenen maar toen kort daarop ook Monique van Deelen de bank mocht opzoeken sloeg de Gro ningse ploeg wel toe, 12-13. Het werd in de zenuwslopende slot minuut nog 12-14 en 13-14 met een strafworp van Nel Geerlings. In de tweede divisie verloor HVS, na een voortreffelijke wed strijd met 12-14 van titelpreten- dent G.S.C. uit Goes. Ank van der Bosch toonde zich gisteren erg trefzeker van afstand en als even voor tijd Marijke Luyten een strafworp zou hebben benut zou HVS voor een sensatie heb ben gezorgd. Nu trok GSC met een wèl benutte strafworp toch nog aan het langste eind 14-12. Topscoorster bij HVS was Ank van der Bosch met 5 treffers. De vrouwen van OASE won nen in Rotterdam met 12-10 (rust 6-8) van Atomium '61. Het was de slechtste wedstrijd van de ploeg uit Oud Ade in jaren. Onder schatting was het belangrijkste manco bij Oase. In de tweede helft na een donderspeech van coach Soiya van Seggelen werd er harder gewerkt, al bleef de prestatie van Oase beneden het normale niveau. Atomium '61 kreeg geen kansen meer, en via 10-8 werd het 12-10. Beste speel sters bij Oase waren gisteren Helma van der Geest en keepster Ans de Haas. Dat de Mercasol/Saturnus- vrouwen zouden verliezen van W.I.K. uit Rotterdam lag in dé lijn van de verwachting. Dat ge beurde ook, eindstand 12-17 (5- 5). De Rotterdamse vrouwen konden pas in het laatste kwar tier ruim ademhalen. Toen wis ten zij via hun sterke wapen, de breakout, goed los komen van Saturnus dat in Conny van der Werff, keepster Paula Klap en Sjuul van Rij haar beste speel sters had. De mannen van Saturnus le verden met uitzondering van An ton van Noort en de als altijd kei hard werkende Wim van Leeu wen, een wanprestatie door te verliezen van EHC uit Leid- schendam, 11-13, rust 7-7. De veelgeprezen defensie was soms nergens en de centrale opbouwer van de Leidschendammers, Ben Hooymans, vond telkens weer de ruimte voor een laag schot dat de beide Saturnus keepers, Martin Kok in de eerste helft en Rob Ot- ten in de tweede helft, steeds weer verraste. De winst verspeel de Saturnus ondanks het slechte spel vooral omdat de Leidenaars niet zo hard knokten voor de bal als EHC. In de afdelings eerste klasse bij de mannen pakte Rijnstreek een kostbare zege in Voorschoten te gen HW '70 rust 8-8, eindstand 12-18. Rijnstreek speelde in de tweede helft koeler en pakte de zaken vooral van de cirkel af veel doortastender aan. Rob Leem huis was met zijn doorgaan een voortdurend gevaar voor de Voorschotense defensie, die dit maal in keeper Hans Dockhorn een onzekere sluitpost had. Zijn collega aan de overzijde bleek ei genlijk alleen kwetsbaar voor Ni co Laagland maar juist in de fase dat de winst nog naar HW '70 kon worden gehaald, stand 12-14 en Rijnstreek met vijf man spe lend, kwam hij niet in actie. FRANK BONTE LEIDEN - In de volleybalcompeti tie werden de mannen van Ley thon ruw terug op de grond gezet door Compaen. dat hen gedeci deerd met 0-3 klopte. Gemini wist aan het duel met US 2 toch nog één punt over te houden en NOVO was ditmaal de enige die de volle winst behaalde (3-1 op Radius 2). Bij de vrouwen redde Gemini het niét bij Allides (2-3), haalde ook NOVO slechts één punt weg bij Purvo, en boekte Leython de eerste zege in Den Haag bij Kalinko. Debutant Gemini 2 blijft in positieve zin ver bazen; nu pakte het een 2-3 triomf op V. Santen 2. Leython kreeg thuis te maken met een vrij goed spelend Com paen. Compaen kon naar hartelust aanvallen en Leython had hier geen goed antwoord op. In de der de set, toen de pass wat beter lag. werd er ook meer gescoord (vooral door John Groen), maar ook deze set ging verloren (4-15, 7-15, 13- 15). Het geroutineerde Radius 2 slaagde erin NOVO door zeer ver tragend en bekenen spel niet in het ritme te laten komen: 10-15. Toen de Noord wij kers voor een enthou siast thuispubliek het tempo fors verhoogden, kwam de zwakte van Radius 2 duidelijk aan het licht. Met prima spelverdelen van Kees Ouwehand met name in de tweede en derde set bracht de Radius ver dediging in moeilijkheden en het blok kwam keer op keer te laat om de snelle NOVO-aanval met een uitblinkende Bart Pederson af te stoppen (15-4, 15-10. 15-7). Gemini had een leuke opsteker daar Peter Franke gerechtigd was mee te spelen. Gemini startte dan ook met een 12-15 setzege. Daarna zakte de ploeg weg tot een matig niveau, vooral te wijten aan een ge brek aan vechtlust en conditie. Te genstander US 2 kreeg gelegen heid steeds beter in zijn spel te ko men en rolde de Gemini-verdedi- ging met eigenlijk simpel spel op. Na vijf sets hield Gemini één punt, US 2 twee punten over via 12-15, 15-6, 15-12, 13-15 en 15-8. Promotie In de promotieklassen liep het bij Donar als een trein. Zelf met 8 BUSSUM - De Zijl/LGB is gisteren winnaar geworden van De Otters bokaal. De Leidse club versloeg AZC Intervam uit Alphen met'rui me voorsprong. De Houtrip uit Lelystad legde beslag op de derde plaats. Zes ploegen namen deel aan deze wedstrijd. De Zijl behaalde vijf afstand soverwinningen. Maike Parrel won de 100 meter vrije slag bij de meis jes onder twaalf jaar in 1.07.2. In- grid van Veen (meisjes onder veer tien jaar) en Robert Jansen (jon gens onder veertien jaar) wonnen dezelfde afstand in respectievelijk 1.04.3 en 60.2. Reinier Haasnoot was de snelste op de 100 meter schoolslag in 1.14.2. Op de 8 x 50 meter vrije slag estafette noteerde de Zijl een tijd van 3.56.4, wat ook goed was voor een eerste plek. Afgelopen zaterdag zwommen de regioverenigingen Kring B- wedsfrijden. Karin Stastra en Remco Singeling, beiden van LZ'86, behaalden een A- limiet. Stastra deed dit op de 100 meter Vrije slag bij de meisjes onder 12 jaar in 1.11.1. Remco Singeling (jongens onder tien jaar) noteerde 1.34.3 op de 100 meter rugslag. Op de tweehonderd meter wisselslag was er nog een eerste plaats voor de Zijl-zwemster Maijolein Blok- poel (meisjes onder 14 jaar) in 2.50.6. man opgekomen (voor het eerst sinds lange tijd compleet) werd het geconfronteerd met een combina tie van jonge en oudere spelers (10 stuks) van Acco/Dos 3. Donar hield het eigen blok goed gesloten en viel zelf erg snel aan en daar had de Acco/Dos verdediging geen kijk op. Donar won met 3-0 via de cij fers 15-4, 15-11 en 15-9. LUSV kwam met 2-0 achter in sets tegen Radius 3 voordat het eindelijk ging draaien. Een 14-11 werd in de 3e set weggewerkt (14-16) en met een dikke zege in de 4e set werd de stand gelijk getrokken, met Marion Korevaar en Bert Janse in een hoofdrol. Helaas was dat het laat ste wapenfeit, want de laatste set was weer voor Radius 3 (3-2). Ge- mini 2 speelde in Wateringen tegen Velo een prima wedstrijd. Het had wat moeite om aan de ruime hal te wennen (15-8 verlies), maar kwam mede dank zij fouten van de tegen partij en een moeilijke eigen op slag gelijk met 2-15. Waarschijnlijk was het overschatting die hen de volgende set weer deed verliezen (15-12). Daarna liep Gemini uit tot 3-12, even leek Velo terug te kun nen komen (10-12), maar Gemini 2 besloot met winst: 10-15. In de vijf de set gaf Gemini 2 aan Velo weer alle kans om terug te komen (15-11 en 3-2). Leython 2 gaat nu toch punten verliezen door de talrijke blessures waar het mee heeft af te rekenen. Tegen VOY vielen nu Ad van der Marei en Ronald Kamphues in. Vooral laatstgenoemde deed het uitstekend, maar kon toch ook niet verhinderen dat VOY het tot vijf sets bracht en net aan het langste eind trok (11-15, 15-13, 15-11, 12- 15 en 10-15). NOVO 2 moest aantreden tegen kampioenskandidaat Zovoc en hoewel men in beide eerste sets in de aanvang nog aardig tegenspel wist te bieden, bleken de agressie- jthon-speler Paul de Winter wordt door het blok der Bosch kijkt gespannen toe. ve Zoetermeerders duidelijk nog een maatje te groot te zijn (7-15,7- 15, 5-15). Vrouwen Bij de vrouwen deed Gemini in de 2e divisie wat het kon tegen Al lides, maar kwam doordat hét slechts 7 speelsters had kracht te kort om in de vijfde set toe te slaan. Met name die laatste set die alleen al ruim een half uur duurde brak hen op. Voor het overige had men goed verdedigend (blok) maar wist men het gat op het middenveld niet voldoende te dichten. Door te weinig lengte kon men ook niet al tijd voldoende pressie blijven uit oefenen (15-10, 10-15, 6-15, 15-12 en 10-15). Alhoewel NOVO ook de derde wedstrijd op rij verloor (een 3-2 nederlaag tegen Furvo), ver toonde het spel een opgaande lijn. Purvo werd via een sterke serve 2 sets lang onder flinke druk (9-15, 10-15) gezet. Purvo nam het initia tief echter over en gaf dit niet meer uit handen (15-11, 15-7, 15-3). In de strijd tegen Kalinko stonden voor Leython grote belangen op het spel. Bij winst zou aansluiting verkregen worden bij de midden groep, bij verlies een plaats in de onderste regionen. Een daarom nerveus Leython gaf een 1-7 voor sprong snel uit handen. Op tijd hervond Leython het ritme: 12-15. In de volgende set overheerste Leython met een ijzersterke verde diging en een scorende aanval (1- 15). Doordrukken was er echter nog niet bij en Kalinko kwam met 15-6 weer dichterbij. In de vierde periode ging de spannende strijd gelijk op tot 13-15. Leython hield het hoofd koel en maakte 13-15 en 1-3. Gemini 2 behaalde een zwaar bevochten 2-3 zege weg bij een eigenlijk beter Van Santen 2. Basis hiervoor was een goede aanval en een hechte teameenheid. Sandra Schot was het, die in de vijfde set door haar uitstekende set-ups en blok Gemini 2 de winst bezorgde (15-13,13-15,15-8,11-15 en 6-15). Bij de promotieklassers kwam LUSV wederom op alle fronten iets te kort, al was men het er over eens, dat juist van deze tegenstan der - Netwerk - gewonnen had moeten worden, omdat die ploeg ook al niet zo sterk was. LUSV won de derde set (15-4), in de ove rige was Netwerk sterker met 4-15, 8-15,12-15. Na het goede spel van vorige week liep het nu helemaal niet bij Leython 2 tegen DVC. Vechtlust was er genoeg maar de accuratesse ontbrak. DVC won derhalve met 3-0. Na het hoopvolle resultaat van de eerste wedstrijd verloor WVV nu in Boskoop bij Agon met 3-1. RW hield een punt over aan de ontmoeting met Rid- derveld (2-3). GER RENES. LEIDEN - De waterpolowedstrij- den in de Leidse regio stonden het afgelopen weekeinde bol van de spanning. De Zijl/LGB stuntte door landskampioen VZC met 11- 10 te verslaan. Qua spanning dééd stadgenoot LZ 1886 weinig voor De Zijl/LGB onder. De Leidenaars deelden de punten met het Dor- drechtse Merwede (8-8). De Zijl/LGB revancheerde zich van de desastreuze nederlaag te gen AZC (16-5) door het tot nu toe ongeslagen VZC in eigen huis te bedwingen. Een opmerkelijke prestatie van de Leidse formatie, die in het treffen met de landskam pioen een ongekendé beheersing en discipline aan de dag legde. In het verleden kwam het wel voor, dat De Zijl/LGB bij de minste of geringste tegenslag totaal van de kook raakte. Zaterdagavond bleek De Zijl zich volkomen in de hand te hebben, hoewel men ook in dit treffen met de nodige tegenslagen te kampen had. In de eerste plaats boekte De Zijl maar liefst 13 per- sóonlijke fouten, terwijl VZC maar 5 maal met dit ongemak te maken kreeg. De pupillen van coach Frits Welling hielden hun hoofd echter koel en bleven in eigen kunnen ge loven, ook nadat de derde periode met een 9-8 achterstand werd afge sloten. Mark van Belkum moest toen met 3 persoonlijke fouten de bank opzoeken. Onder aanvoering van de sterk spelende Alex van Belkum, die op de midvoorpositie voor de nodige onrust in de Vee- nendaalse gelederen zorgde, als mede Hans Nieuwenburg die maar liefst 5 maal scoorde werden de mat spelende Veenendalers naar hun eerste competitienederlaag ge speeld. VZC voerde aan, dat Ton Buunk nog steeds niet speelklaar is, maar algemeen wordt aangenomen dat deze waterpolocoryfee toch zijn carrière zal eindigen. De Leidse doelpunten: Hans Nieuwenburg LEIDEN - De hockeyers van Roomburg zijn gistermiddag na 0- 4 winst op Pollux als lijstaanvoer der twee punten los gekomen van Dopie dat op eigen kunstgrasveld met 1-2 verloor van Alecto. De vroqwen van LMHC handhaafden zich door de 3-1 zege op Breda aan de kop (samen met Tilburg) in de eerste klasse A. LMHC - HOD 2-0. Het duurde tot tien minuten voor de rust voordat Leiden zijn over wicht op het het een na onderste HOD kon uitdrukken in een tref fer. Casper Klijn bediende Laas Galema die de 1-0 intikte. De Val- kenswaardse ploeg had wel kansen met zeven strafcomers, die echter door doelman Enno Schets teniet werden gedaan. Voorts werd de ge vaarlijkste man van HOD door Pe ter van der Meer onschadelijk ge maakt. Na een kwartier in de twee de helft onderschepte Maurits Ei kenhout succesvol, wat de inlei ding werd voor de uiteindelijke 2-0 die van de stick kwam van Jeroen Dubbeld. Pollux - Roomburg 0-4. Roomburg-doelman Ronald Cijs bleef in de eerste drukke tien mi nuten heer en meester in zijn cir kel. Nadat de Leidse dekking strakker werd, kwam ook het bete re spel dat in de twintigste minuut de openingstreffer van Bas Koning opleverde. Het eerste kwartier na rust ging bij Roomburg de 'turbok- nop' aan wat resulteerde in drie goals. Een actie van Juijen van Aken rondde Marcel Maas af naar 0-2 en even later scoorde Cees Wendt 0-3. Wendt en Van Aken werkten nog een keer samen voor 0-4. Dopie - Alecto 1-2. De Leiderdorpse ploeg overdon derde Dopie zo'n twintig minuten met uitstekend hockey dat Alecto de openingstreffer opleverde. Erik Kruis passeerde vier man inclusief de keeper. Door een benutte straf- bal kwam Dopie nog voor de pauze op 1-1. Dank zij het goede keepers werk van Boudewijn van Duiken bleef Alecto op de been en trok zelfs aan het langste eind door een strafcornergoal. Ludo Mennes kreeg de afschuif weer terug van Wout van der Meulen en scoorde 1-2, waardoor Alecto zich in de subtop plaatste. Forescate - VCL 3-0. Ondanks de Voorschotense winst was trainer Taco Ooyevaar alles behalve tevreden over zijn team en sprak van de slechtste wedstrijd in dit seizoen. "Het had minimaal 8-0 moeten zijn, het leek wel een stel oude wijven". Het eer ste part werd afgesloten met 1-0 door een korte corner van Jelmer Siersema, die uitbreidde naar 2-0 door een reboundgoal. De enige goed lopende aanval werd door Derk-Jaap Engelen afgerond tot 3- 0. Noordwijk - Scheijbeeck 5-1. Met gevarieerd aanvalsspel werd in de tweede klasse B het onder- aanstaande Scheijbeeck door Noordwijk op eigen veld tegemoet getreden. Willem-Jan van Veen be kroonde de assist van Erik Ver doorn: 1-0. Na de hervatting ge bruikten Fred Beuk en Jurgen Mutsaerts een strafcorner om uit te bouwen naar 3-0. Daarna brak een moeilijke periode aan voor de thuisploeg die gepaard ging met negen strafcomers, waar 3-1 uit een strafbal uit voortkwam. Verder hield Jan-Frank Rubingh zijn doel schoon. Bing Voorham triomfeer de tweemaal naar 5-1. Vrouwen Leiden - Breda 3-1. Het jonge teanl» van Breda nam verrassend de leiding door een op rukkende verdedigster die na acht minuten van de cirkelrand raak schoot. LMHC-spits Annemarie Snoeck smaakte het genoegen met haar eerste treffer de gelijkmaker te produceren uit een korte corner. In de aantrekkelijke tweede helft scoorde vleugelverdedigster Bar bara Boertje zeer fraai na voorbe reidend werk van Cootje Barend- sen en Suzan Nivard. Een strafcor ner in de voorlaatste minuut werd door Carolien ten Kate benut om 3-1 te laten aantekenen. Alecto - Warande 2-1. Hester de Kuiper maakte als doelvrouw een succesvol debuut en Marjolein Blans vierde na een rugblessure haar terugkomst met een prachtige treffer voor Alecto: 1-0. Uit de vele Brabantse strafcor- ners werd de gelijkmaker geprodu ceerd, waarna Eugenie Westerduin met haar strafbal de volle winst toch weer veilig stelde voor de Lei derdorpse hockeysters. Leonidas - Noordwijk 1-0. Tien minuten voor tijd viel het enige en door de Noordwijkse hoc keysters hevig betwiste Rotter damse doelpunt. De Leonidas-in- zet van de linkervleugel werd door Renate van der Bent van Noord wijk gestopt en naar buiten ge plaatst. Daar werd de bal opzette lijk gestopt met de voet en alsnog in het Noordwijkse doel geplaatst. De andere scheidsrechter distan tieerde zich van het feit dat zijn col lega de shoot over het hoofd zag. Noordwijk zal een officie?! protest indienen bij de KNHB. Roomburg - Rood Wit 0-2. Het onderaanstaande Roomburg voerde de opdracht om kort en snel te spelen en voorts de vleugels te gebruiken goed uit. Hoewel de Leidse ploeg moeite had om in de cirkel van de tegenstander te ko men, was er hoop na de 0-0 rust stand. Een kwartier na de hervat ting ging het toch mis door twee treffers snel achter elkaar uit rom melige situaties. Forescate - Kraaien 1-0. Jasmijn Noordberg rondde na vijf minuten haar solo doetreffend af naar 1-0 voor Forescate. In die stand kwam door het matige spel van de thuisploeg en door goed in grijpen van doelvrouw Heieen van der Berg geen verandering meer. Vierde klasse Het pas opgerichte Leidse Studs maakt werk van zijn plannen om te promoveren. De mannen wonnen met 5-1 gemakkelijk bij Alkema de. Herbert Jansse opende, waarna Don Kloppenburg (2), Jan Droste en Thomas Steenmetzer de score uitbouwden. De vrouwenploeg won met 4-1 bij Berkel Rodenrijs. Ook een goed weekeinde voor Catwijck dat zijn eerste teams zag winnen. Het sterke Alphen werd door de mannen met 3-2 verslagen. Dirk-Jan van Leeuwen scoorde 2-Q en Henrik Houwaard uit een straf bal 3-0. Alphen kwam in het laat ste kwartier met twee treffers zeer sterk terug. Het vrouwenteam scoorde 2-0 tegen De IJssel door Renée Messelaar en 3-0 door aan voerster Toos Graaff. Drie minuten voor het einde scoorde Adelborsten 2-1 tegen Hi- salis na een 1-1 ruststand. De Lis- sese hockeysters waren minder op schot dan thuisploeg Abcoude die dat aantoonde met 3-1. Sascha Pool bediende Annette Huismans voor de Lissese tegentreffer. NIEK FAAS 5x, Alex van Belkum 3x, Paul Belt, Henk Hartevelt en Mark van Bel kum ieder 1 maal. Ongeslagen Stadgenoot LZ 1886 behield zijn ongeslagen status door te remise ren met het sterke Merwede, dat wegens sponsorperikelen nog steeds zonder de gebroeders Hage- man uitkomt. Op voorhand dach ten de Leidenaars de Dordrechtse formatie met een nederlaag naar huis te kunnen sturen, maar achteraf mochten Hans Parrel c.s. de handen dicht knijpen met het behaalde gelijkspel. In de derde periode keek men tegen een 7-4 achterstand aan en niets wees erop dat de Leidenaars nog iets terug konden doen. LZ '86 kreeg 20 se conden voor tijd nog een uitgele zen kans de overwinning naar zich toe te trekken via Ruud Muusse, die op het moment vrij liggend voor de keeper wilde schieten. Hij werd echter teruggefloten door de scheidsrechter, die een andere overtreding aan LZ-zijde consta teerde. Bekerhouder Spandau Berlin, dat in de eerste ronde onder meer de VZC uitscha- LZ 1886 reageerde hier nogal fel op, wat een uitsluiting tot gevolg had. De laatste doelpoging van Merwede strandde echter op de goed keepende doelman Jan Tes- ke. Doelpunten: Frans v.d. Brink 3x, Rob de Wit, Jan de Graaf, René v.d. Zeeuw, Wilco v.d. Zeeuw en Marco Mulder ieder 1 maal. Het Oegstgeestse Vivax stelde teleur door tegen het nog puntloze De Gouwe met 7-8 te verliezen. De in de derde periode opgelopen 5-2 achterstand werd weliswaar inge lopen, doch bleek in de eindfase van de wedstrijd teveel kracht ge kost te hebben. Doelpunten: Dick v.d. Bosch 4x, Marcel Rompes, Jack Frauenfelder en Dick Langer- horst ieder 1 maal. Katwijk slaagde er niet in DSZ een punt te ontfutselen. Bij een man meer situatie slaagde Katwijk er in de laatste minuut niet in te doelpunten en tot overmaat van ramp scoorde DSZ toen de win nende treffer (8-7). Doelpunten: M. Jonker 3x, A. Guijt 2x, H. Schaap en A. v.d. Plas 1 maal. DKD toonde in de wedstrijd te gen streekgenoot Koudekerk een opmerkelijke veerkracht door een 7-2 achterstand langzamerhand in te lopen. Tot de laatste seconde bleef het een bijzonder spannend duel, totdat Sjouke Kuiper voor DKD de winnende treffer (12-11) onder gejuich in kon schieten. Doelpunten: K. v.d. Plas 4x, Ch. Waasdorp 2x, S. Kuiper 2x, F. Dreef, H. v. Hoven en Peter Baars ieder 1 maal. Sassenheim behaalde het afgelo pen weekeinde de eerste punten tegen AVZV. De Voorburgers heb ben in dit "degradatieduel" geen schijn van kans gehad tegen de Sassenheimers. Door geconcen treerd en precies te spelen haalden zij de volle winst naar zich toe (9-7). Het Wassenaarse WZK haalde een duur punt weg bij koploper RZV. Beide ploegen waren daarom ook tevreden met de gedeelde pun ten. Scores: Frans Toonen 3x, Evert Bregman, Piet de Vries, Jo- han Lagerberg en Jan Willem Haitsma ieder 1 maal. De vrouwen van LZ 1886 wach ten nog steeds op de eerste punten. Tegenstander Merwede bleek in de slotfase van het duel iets gelukki ger te zijn als de redelijk spelende LZ-dames. In de slotfase werd de stand geflatteerd (5-10) voor Mer- werde. De Zijl/LGB veroverde in Nu- mansdorp beide punten. Topsco rer in dit makkelijke duel (9-7) was Marion Risbergen (3x). WIM SI ERA

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16