'Schande dat keeper zo wordt aangepakt' 'We hadden punt verdiend 5TO Angst slechte raadgever ARC Quick Boys 'niet tevreden, wel blij' Ter Leede pakt tweede punt Katwijk rukt op na zege Zwak optreden Spieiïngs kost RB zege RCL krijgt te weinig tegen Noordwijk Lisse toont geen inzet MAANDAG 20 OKTOBER 1986 SPORT PAGINA 15 AMSTELVEEN - "Niet tevreden, wel blij". Zo wérd in Quick Boys kringen de algemene stemming aangeduid na de zwaar bevochten 0-1 overwinning op de noodlijden de eersteklasser Rkavic. Tegen de Amstelveense debutant in de hoogste klasse van het zaterdag voetbal waren de Katwijkers na melijk zo vaak door het oog van de naald gekropen dat de minimale zege eigenlijk nauwelijks verdiend opzichte was te noemen. zoen nog het vorige successei- zorgd zodat het grote overwicht nauwelijks terrein heeft moe- van de thuisploeg eenvoudig te ten prijsgeven. verklaren viel. Veel voordeel kon- Net als^de voorgaande duels liet den de gastheren daar niet uitha len, want met name Thieu Heuye- rijans, Hans van der Vliet en San- der Toussaint hadden het vizier het vorig sei- het met 1-2 verloren oefenpotje te- niet op scherp staan. Bovendien Hoewel Quick Boys in dit sei- Van der Zee Quick Boys in Amstel- het 4-4-2-systeem hanteren. zelden aanvaard baar voetbal heeft gespeeld, ligt de Gaven de Katwijkse voetballers vice-kampioen zoen nog volop de kampioensra- gen Wilhelmus om de Zilveren Mo eë die natuurlijk nog niet echt is len onlangs nog blijk van hun on- losgebrand. Oefenmeester Hans wennigheid met het spelen van van der Zee mag zich dan zorgen twee spitsen, tegen Rkavic werd maken over de matige verrichtin- dat nog gen van zijn pupillen, hij moet toch daan. wekelijks met voldoening dunnetjes overge- de Bovendien was zaterdag de op- ranglijst kijken, waar zijn ploeg ten bouw bij Quick Boys droevig ver- KATWIJK - Met zeer effectief voetbal heeft Katwijk een 2-0 zege behaald op het laaggenoteerde Maasdijk. Door het verlies van koploper Zevenhoven nestelde de Katwijkse derdeklasser zich op twee punten van de nieuwe koplopers Zwaluwen Vlaardingen en JAC. De ploeg van trainer Peter Ciere, die door blessures vijf basis spelers miste, besliste de wedstrijd voornamelijk door 'vechtvoet- bal'. De uit het tweede elftal gehaalde Jack Hoogkamer nam voor rust het eerste doelpunt voor zijn rekening. Amerik van Duyven- voorde rondde in de tweede helft een door Floor Schaap onder broken aanval af: 2-0. bleek Theo Guyt in het Katwijkse doel andermaal een betrouwbare sluitpost en toonden de Quick Boys-verdedigers weliswaar hun tekortkomingen bij het uitverdedi gen, in defensief opzicht haalde vooral het centrale gelegenheids duo Cees Ruis/Hans van der Plas (plaatsvervanger van de gebles seerde Johan Jonker) een ruime voldoende. Quick Boys maakte zaterdag middag in Amstelveen aanvanke lijk een nerveuze indruk en daar kwam pas verandering in toen Leen van der Plas bij de eerste ge vaarlijke Katwijkse aanval de eer ste en naar later bleek enige treffer voor zyn rekening had genomen. Na voorbereidend werk van Floor en Arie van Duyn kopte Van der Plas de bal na twintig minuten via de onderkant van de lat achter de uitstekende Brian Douglas. Die moest daarna nog een paar keer handelend optreden toen de gasten, die na het doelpunt van Van der Plas aan zelfvertrouwen hadden gewonnen, tot twee keer toe gevaarlijk uitbraken. Zo wierp hij zich een keer met succes voor de voeten van de doorgebroken spits Frenk van der Kley en nam hij de bal op de vuisten bij een in zet van diens collega-spits Leen van der Plas. Aan de overzijde schoot Heuye- rijans de bal uit een vrije trap, na dat Hans van der Plas het speeltuig met de hand had beroerd, keihard in de handen van Theo Guyt. De doelman kreeg negen minu ten na rust assistentie van vleugel- verdediger Teun van der Plas die de bal van de doellijn kopte. Even later was het de beurt aan Ruis om zijn doelman bij te springen nadat die een inzet van Toussaint had ge blokt. Het fantasieloos spelende Quick Boys had in de tweede helft handen en voeten nodig om zich het hevig aandringende Rkavic van het lijf te houden. Toussaint miste nog een keer alleen voor Guyt, terwijl Heuyerijans de bal uit een vrije trap rakelings over schoot. In de slotfase van het spectacu laire treffen herstelde Quick Boys zich enigszins en was zelfs tot twee keer toe dicht bjj de bevrijdende treffer. Maar Douglas (na inzetten van Van der Kley, Floor van Duyn en opnieuw Van der Kley) en de lat (na een schot van Leen van der Plas) wisten die te verijdelen. RIJNSBURG - Er zijn van die da gen dat een keeper zich afvraagt waarom hij nou zo nodig tussen die twee palen moet staan. Ruud Spie lings, doelman van Rijnsburgse Boys, overkwam het zaterdag in de wedstrijd tegen Marken (3-3). Hij had een off-day, kon dat ronde ding maar niet onder controle krij gen en was schuldig aan zeker twee doelpunten. Het kritische Rijnsburgse publiek spaarde hem niet: hatelijk gejuich als-ie een simpele terugspeelbal oppakte ("Hij heeft 'm") was zijn deel en het "Blankenspoor, Blankqpspoor" (doelman van het tweede) was niet van de lucht. "En toch staat Spierings volgen de week weer in de basis", reageer de trainer Arie Kurver na afloop nijdig. "Gewoon omdat het een kanjer van een keeper is. Goed, hij had vandaag een slechte dag, maar daar hebben we allemaal wel eens last van. Die reacties van het pu bliek slaan nergens op. Dat was echt een giller, waanzinig. Of ik Spierings in bescherming neem omdat hij met mij van CW is mee gekomen naar Rijnsburgse Boys? Dat heeft er niets mee te maken. Spierings is een goede keeper, dat telt. Trouwens, wie moet ik anders opstellen? Henk van Voorbergen heb ik al weken niet gezien en Jan Blankenspoor is geblesseerd aan zijn hand". Schande "Ik vind het een schande dat een doelman door zijn eigen publiek zo wordt aangepakt", viel Marken- trainer Alberts zijn collega b\j. "Maar ja, die jongen is nieuw hier, en dan heb je weinig krediet". De druppel die de emmerbij de Rijns burgse aanhang deed overlopen betrof een actie van de na afloop OOSTKAPELLE - ARC heeft zich door de verre reis naar het op Walcheren gelegen badplaatsje nu niet bepaald la ten inspireren. De Alphenaren kwamen op het fraaie sportpark "Duinhelm" uitermate pover voor de dag, maar aangezien het op de onderste plaats bivakkerende Oostka- pelle op hetzelfde niveau acteerde als de Racing, bleef de schade voor de pupillen van Jan Kroese beperkt: 2-2. Veel ging er zaterdag mis bij ARC. Zonder bal werd er nauwelijks be wogen, de middenvelders voerden voornamelijk een imitatie op van een brievenbesteller en trachtten dus het speeltuig bij een medespe ler te bezorgen in plaats van ge bruik te maken van een pass en bo vendien werd er vaak vroegtijdig balverlies geleden. Daarnaast maakte de ploeg een verre van be zielde indruk. Kroese: "Ik begrijp er niets van. Op de trainingen wordt er vol inzet gespeeld, maar zodra ze op zaterdag het veld betre den is het over. Het is dan allemaal te krampachtig, misschien veroor zaakt door de angst om te verlie zen. Vorig jaar speelden we ook vaak onder een bepaalde druk, maar die konden we toen aan. Nu is dat laatste dus niet het geval". Nog slechter Ofschoon de Racing er derhalve niet veel van bakte, waren de beste mogelijkheden in de eerste rond gang toch wel degelijk voor de Al phenaren. Oostkapelle, bang spe lend, presteerde voor rust namelijk nog minder dan de Racing en slaagde er niet eenmaal in ARC- goalie Cor Prook enigszins te be dreigen. De Zeeuwse doelman Jaap Pijnenburg moest wèl enige malen in actie komen. Halverwege de eerste helft was hij echter kans loos op een van richting veranderd schot van Wilco van Leeuwen, maar arbiter Gremmen had hinder lijk buitenspel van Sieto Schalkers geconstateerd en dus ging het Al phens feestje niet door. Na ruim een half uur was Van Leeuwen op nieuw gevaarlijk, toen hij na goed werk van de ijverige spits Niek Oosterlee van dichtbij in het zijnet kopte. Vijf minuten voor rust had Van Leeuwen wèl succes. Een voorzet van Johan Boer werd door de middenvelder met het hoofd omgezet in een treffer: 0-1. Libero Na de thee werd ARC, met Paul Kluivers als invaller voor de aan de enkel geblesseerd geraakte Jac ques Keij, onmiddellijk in de de fensie gedrukt. De lange libero Adriaan van Nieuwenhuyze, gese lecteerd voor het Nederlands ama teurteam, meldde zich aan het front en de Alphense verdediging raakte het spoor volledig bijster. Oostkapelle-trainer Dick van Wes ten: "We hadden in de rust afge sproken, dat Adriaan pas veel later voorin zou opduiken, maar de aard van het beestje kun je niet veran deren. Gelukkig voor ons pakte het goed uit". Peter Verburg kon al in de tweede minuut na rust profite ren van de onrust in de laatste linie van ARC: 1-1. De gelijkmaker was voor Van Nieuwenhuyze het teken om maar weer zijn vertrouwde stek in de achterhoede op te zoeken, hetgeen overigens niet inhield dat er al weer een einde was gekomen aan de dadendrang van de Oostkapel- lenaren. Integendeel, de vlotte goal had de Zeeuwen blijkbaar vleugel tjes gegeven en dus brak er voor de Kroese-formatie een moeilijke pe riode aan. Oostkapelle toonde op eens aan wel degelijk te kunnen voetballen en die plotselinge meta morfose leverde de thuisclub zelfs al snel een tweede doelpunt op. In de vijfenvijftigste minuut schoof Ad Poortvliet uit een vrije trap de bal naar de van Vlissingen afkom stige Rob de Nooijer, die vanaf twintig meter snoeihard raak- schoot: 2-1. Cor Prook, de beste Al- phenaar, wist daarna de Racing in de wedstrijd te houden door eerst een schot van Stoffel Schipper knap te stoppen en vervolgens eén inzet van de vlak voor hem opge doken Poortvliet middels een schitterende reflex te pareren. Na het een kwartier durend offensief van de hekkesluiter, slaagde ARC er allengs in enigszins orde op za ken te stellen. i Hans Braat rechtsmet elkaar aar uit de strijd, maar uiteinde- Aandringen Aanvoerder Ruud van Es: "Er is blijkbaar een achterstand voor no dig om iedereen wakker te schud den". Het restant van de tweede speelhelft gaf dan ook een steeds meer aandringend ARC te zien, dat inmiddels Martin Krommert in het veld had gebracht voor de niet in vorm zijnde Schalkers. Oostkapel le moest terug (Van Westen: "We konden niet de rust opbrengen om het duel te blijven controleren") en de kansen kwamen er voor de voet ballers van Kroese. Ed Graper kop te net over, Martin Krommert kwam centimeters tekort bij een voorzet van Graper en Wilco van Leeuwen miste een droomkans door, na een prima solo van Niek Oosterlee besloten met een door Pijnenburg half gekeerd schot, in de rebound vanaf enige meters over het lege doel te schieten. Vijf minuten voor tijd zorgde de sterk ingevallen Martin Krommert er na voorbereidend werk van Van Leeuwen en Jelle Koolstra voor dat er een terechte eindstand op het scorebord kwam: 2-2. De lange busreis terug bood ARC daarna tijd genoeg om eens rustig na te gaan wat er allemaal verkeerd was gegaan. Wellicht heeft men van die analyse iets opgestoken. NICK VERWOERD NOORDWIJK - Op precies dezelfde plaats en exact het zelfde tijdstip had Ivan Hermans zich een week eerder ge ringschattend uitgelaten over Telstar, dat door Noordwijk in de eerste ronde van het KNVB-toernooi verrassend werd uitgeschakeld. "Als dat nou profs zijn", doelde de 28-jarige aanvaller van Katwijkse origine toen op de ver slagen profs. "Dan kun je beter topamateur zijn". Zeven dagen later hadden de voet- zaterdag opnieuw in het voordeel bailers van RCL Noordwijk met die woorden om de oren kunnen slaan. "Als dat nou topamateurs zijn", hadden de Leiderdorpers zich op hun beurt laatdunkend over het elftal van John Eelman kunnen uitlaten. Dat deden ze overigens niet en de reden daarvan lag voor de hand. De Leiderdorpers waren er niet in geslaagd om het bijzonder matig voor de dag komende Noordwijk door middel van een nederlaag af te straffen. Zoals Noordwijk dat wèl had gedaan met Telstar dat het slechte spel en de lamlendige in stelling met een vroege eliminatie moest bekopen. De cijfers spraken i de thuisclub (1-0), die RCL terdag in de eerste klasse-derby echter een heel ander gezicht toon de dan Telstar een week eerder te zien kreeg. Op het veld aan de Duinwetering gebeurde precies datgene waar trainer John Eelman voor had ge waarschuwd. "De hele week heeft hij er op gehamerd", herinnerde doelman Dick Dortmundt zich na derhand. "Dat RCL dus weer een heel ander verhaal was dan Telstar. Voorbeelden te over van ploegen die de ene week tegen een profclub verrassen en de andere week in de competitie verliezen. Kwam nog bij dat RCL graag van ons wilde winnen, zoals wij graag van Telstar wilden winnen. We wisten ook dat SASSENHEIM - Ter Leede lijkt de goede weg te zijn ingeslagen. De Sassenheimcrs veroverden ten koste van Die Haghe het tweede competitiepunt, maar blijven des ondanks hekkesluiter in de derde klasse A. Met het 1-1 gelijkspel, dat na ne gentig minuten op het scorebord prijkte, kwam Die Haghe zelfs nog goed weg. Het laatste half uur van de wedstrijd stonden de Hagenaars met de rug tegen de muur en was het aan het falen van Ter Leede's voorste linie te wijten dat er slechts éénmaal gescoord werd. Met name de in de ploeg ge brachte aanvaller, Theo Pelgrim, kreeg een unieke mogelijkheid om zijn ploeg aan de eerste overwin ning van dit seizoen te helpen. In de tweeëntwintigste minuut na rust verscheen de aanvaller alleen voor het doel van Die Haghe, waar hij de bal echter onzorgvuldig be- handelde.Dit tot ergenis van trai ner Henk Spaan: "Die jongen teert teveel op één goede actié. Een mi nuut eerder had Pelgrim namelijk een identieke kans wel benut. Na dat spitsspeler Jan van Harskamp de bal vergat mee te nemen, rolde deze geheel onverwacht voor de voeten van de rechterspits, die de gelijkmaker aantekende: 1-1. Tot dat moment keek de ploeg van trainer Henk Spaan tegen een onverdiende achterstand aan. Oor zaak hiervan was het zwakke op treden van keeper Bert Blanken spoor. De jonge sluitpost was in de beginfase van de wedstrijd niet klemvast en na twintig minuten spelen had dit vervelende conse quenties voor zijn ploeg, toen hij een kopbal van Richard Walter door zijn handen liet glippen. Ook na deze gelukkige openings treffer maakte Die Haghe op geen enkele manier zijn hoge positie op de ranglijst waar. Ter Leede ver zaakte echter om de zaak goed af te maken. Een euvel dat volgens trai ner Spaan veroorzaakt wordt door de plaats op de ranglijst. "Dc jon gens spelen elke wedstrijd onder grote druk. Ze weten dat elk punt ontzettend belangrijk is en daar door missen ze door hun nerveusi- teit nog teveel kansen". RENE VAN DER HARST ze geen slechte ploeg hebben". Dat bleek in de eerste klasse-der by, die eigenlijk alleen de laatste twintig minuten vertier bood. Om dat RCL na de enige treffer van Klaas Vink (zijn tiende competitie- doelpunt) in de 22ste minuut van de tweede helft alles op alles zette, kwam de thuispléeg pas werkelijk los. Als het team van John Eelman zich wat accurater had getoond, was RCL waarschijnlijk alsnog (ten onrechte) met een dikke ne derlaag naar huis gestuurd. Aan nauwkeurigheid ontbrak het Noordwijk niet alleen na die treffer. Op de eerste vijf minuten van het eerste part en de openings fase van de tweede helft na, 'zat' het team nooit echt lekker in de wedstrijd. De ploeg leed veelal in een vroeg stadium balverlies, waardoor RC1 de eerste helft nau welijks in de problemen kwam. "We speelden niet scherp genoeg", had Dortmundt onder de lat kun nen constateren. "De instelling was niet slecht. Iedereen wilde, maar in de opbouw ging er veel mis. Het ontbrak ons aan een goe de coördinatie". Reden waarom RCL, dat de man- dekkers Hans Kolenbrander en Ruud Boendermaker respectieve lijk aan Ivan Hermans en Geert Jan Bakker had gekoppeld, tel kens gemakkelijk voor opruiming kon zorgen. Verder dan een enkele gevaarlijke counter en twee pro beersels van Klaas Vink (die Mar cel Valk op zijn weg vond) kwa men de Noordwijkers dan ook niet. RCL mocht onder leiding van Hans Braat dan bekwaam verdedi gen; aanvallende impulsen gingen er nauwelijks uit van de Leider- dorpse ploeg, die in de eerste helft niet verder kwam dan schoten van Peter Siera en Aad van Tongeren. Dit tot teleurstelling van trainer Laurens Mouter, die terecht meen de dat zijn team "goed had verde digd. Eén doelpunt tegendoelpunt tegen Noordwijk is natuurlijk niet slecht. Maar ik vind het jammer dat we aanvallend zo weinig heb ben kunnen uitrichten". Hoewel het niet de bedoeling van Mouter was om zijn jonge spits te bekritiseren, mocht Leo van de Weteringh zich dat aanrekenen. De van Woubrugge overgekomen puntspeler kwam feitelijk geen moment los van Mark Vink. Het meeste gevaar aan Leiderdorpse zijde moest na de pauze dan ook komen van laatste man Peter Sie ra, die de rol van Braat had overge nomen. De aanvoerder op zijn beurt was na de pauze Marcel Valk komen aflossen in zijn poging Klaas Vink af te stoppen. Één onoplettendheidje van de routinier bestrafte Vink (op aange ven van Jos Smits) met de enige en dus beslissende treffer. Marcel Brasker mocht zich dat doelpunt overigens meer aantrekken dan Braat, want de lange middenvelder had de bal bij het uitverdedigen pardoes in de voeten van een Noordwijker geplaatst. Een posi tieve uitwerking op het spel van de thuisclub had die treffer niet. De nauwelijks aanspreekbare Spie rings in de 58ste minuut. Rijns burgse Boys was druk bezig een 1- 2 achterstand ongedaan te maken, toen Marken-middenvelder Jan- Dirk van Altena de bal van links voor het Rijnsburgse doel trok. Met niemand in zijn buurt ging Spierings daar zo onbeholpen te werk dat hij het leder uiteindelijk na veel gegrabbel in het eigen net sloeg. Een 1-3 achterstand was het re sultaat, maar dat betekende niet dat de thuisclub zich neerlegde bij een nederlaag. Rijnsburgse Boys rechtte de schouders, trok met nog meer elan ten aanval en zou uitein delijk een dik verdiend gelijkspel uit het vuur slepen. Was in het laat ste half uur de amusementswaarde hoog, datzelfde gold voor het eer ste kwartier van het duel. Na pre cies vijf minuten was het al 1-0. Henk Merbis stuurde Ron Carli de ruimte in en na diens voorzet be wees Hans Zwaan voor de zoveel ste maal zijn kopkracht. Deze goal kwam echter duidelijk te vroeg voor de Boys. De ploeg dommelde in, maar was na een kwartier, toen het scorebord 1-2 aanwees, weer klaarwakker. In de elfde minuut werd er op links door Rijnsburgse Boys zo slap verdedigd, dat Harry de Waart in alle rust kon voorzetten. Hij vond het hoofd van Jan-Cornelis Boes, die Wim Tol in staat stelde de gelijkmaker in te koppen. Was het toen reeds de vraag of Spierings zijn doel uit had moeten komen, bij een even later door Thijs Schipper genomen hoekschop verzuimde hij zeker in te grijpen. Dick de Groot kopte de bal door en wederom was Tol ter plaatse om te scoren: 1-2. Zo interessant als de eerste vijftien minuten van de eerste helft waren, zo saai waren de overige dertig. Duidelijk werd wel dat Rijnsburg se Boys met deze fysiek sterke te genstander, die bovendien enkele slimme spelers in de gelederen heeft, nog heel wat te stellen zou krijgen. spelers beschouwden de opponen ten als ploeggenoten en speelden de Leiderdorpers regelmatig op maat aan. Verwarring die mogelijk was veroorzaakt door de roodwitte kledij, die 'normaal' ook Noord wijk toebehoort. Toon Houtekamer, die opmerke lijke genoeg in een spelverdelers- rol werd gedwongen, verspeelde de bal direct na de treffer van Vink aan Pierre van Gemerden. Dort mundt was al uit positie, maar via het lichaam van Andries Wendt verdween het leer naast het doel. Peter Siera schoot even later via de lat over en zou vier minuten voor tijd nog een keer het houtwerk bo ven Dortmundt raken. Toen had Noordwijk (bij wie Leo Verbeek nog voor Toon Houteka mer kwam; bij RCL viel Hanno van Breugel in voor Aad van Ton geren) allang op een grotere voor sprong moeten hebben staan. Maar Klaas Vink en Ivan Hermans (die net als de Leiderdorpers Marcel Valk en Pierre van Gemerden werd genoteerd door arbiter De Vrieze) misten in kansrijke positi- tie het doel of stuitten op Bert Sie ra, die een uitstekende indruk ach terliet. Daardoor bleef de 1-0 stand gehandhaafd. "We hadden een punt verdiend", keek Mouter terug. "Maar verlie zen van Noordwijk is niet ver schrikkelijk. "We zullen de punten volgende week tegen Oostkapelle moeten pakken. Dan moeten we la ten zien dat we in deze klasse ho ren"- FRED SEGAAR Opwinding Er was pas weer sprake van op winding nadat scheidsrechter Bouwmeester voor rust had geflo ten. Bij de hoekvlag raakten Arie van Dijk en Thijs Schipper aan het bakkeleien, waarbij eerstgenoem de een kopstoot en de ander een schop uitgedeeld zou hebben. Bei den keerden na ruggespraak van het arbitrale trio niet terug in de tweede helft. Met tien tegen tien maakten de twee teams er niette min, zeker na de blunder van Spie rings, een ware happening van. Met Martin de Louw voor Merbis en Huug Aandewiel als naar tiet middenveld gedirigeerde laatste man koos Rijnsburgse Boys mas saal voor de aanval. Achterin moesten Wim Driebergen en Jo han de Kroon maar zien hoe ze de twee vijandelijke spitsen in be dwang hielden. Rijnsburgse Boys had vervol gens het geluk dat de 'aansluittref- fer' niet lang op zich liet wachten. Nadat Carli was neergelegd, mocht Aandewiel vanaf de rand van het gebied een vrije trap ne- HÜ deed dat onberispelijk, want de bal verdween ineens in het Markense doel. Ondertussen hield iedereen die de Rijnsburgers een goed hart toedroeg datzelfde li chaamsdeel angstvallig vast als de bal in de richting van Spierings getransporteerd werd. Gelukkig voor de thuisclub kwam Marken, dat Schipper veel meer miste dan Rijnsburgse Boys Van Dijk, zelden meer in de buurt van de aangesla gen sluitpost. Het was de formatie van Kurver die de strijd dicteerde en een kwartier voor tijd weer op gelijke hoogte kwam. Zwaan leverde de voorzet af, waaruit Carli de bal ineens op zijn slof nam. In de resterende speeltijd was Rijnsburgse Boys nog dicht bij 4-3, maar De Louw en Zwaan faalden met alleen doelman Jan Peereboom voor zich. Spierings overigens toonde aan het vak niet geheel verleerd te zijn door met een snelle reactie een inzet van Boes te keren. De voor Tol in de ploeg gekomen Hein-Piet Zonder- van werd bij Marken opgeschreven wegens het wegtrappen van de bal. Eerder onderging Driebergen dat lot na een veel te late tackle op Boes. CHRIS HARTMAN DORDRECHT - Na een dramatische vertoning is FC Lisse met een 2-0 nederlaag naar huis toe gestuurd door Oranje Wit. De ploeg van trainer Hans van der Vlist, die door dit resultaat naar de on derste regionen van de tweede klasse B zakte, toonde geen enkele inzet tegen de kwalitatief mindere tegenstander. Al voor rust haal de Oranje Wit de buit binnen. Uit twee voorzetten van Henk van Westen scoorden achtereenvolgens Marcel Baars en Bert van der Schelden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15