UVS: Verkende klasse' Alphen drukt Randstad in de problemen Herstel SJC krijgt bij Foreholte gestalte: 0-3 Zege Leidse hoofdklasser ondanks matig spel Dubbelslag Red Sox FC Lisse verspeelt tegen Real Sranang koppositie Roodenburg niette geloven' Lugdunum blijft ook bij LENS ongeslagen: 0-0 MAANDAG 20 OKTOBER 1986 SPORT PAGINA 13 LEIDEN - UVS vaart wel by de 'nieuwe zakelijkheid'. Dat bleek gistermiddag andermaal tijdens het hoofdklasseduel met Storm vogels waarin de Leidse debu tant op het hoogste amateurni veau heel matig voor de dag kwam, maar wel twee kostbare punten veroverde. De 1-0 over winning op de IJmuidense oppo nent was niet alleen het gevolg van een schrijnend gebrek aan schotvaardigheid bij de tegen stander maar ook van de onver zettelijkheid die de formatie van Arie Lagendijk in het prille hoofdklassebestaan bijna weke lijks toont. Hardheid en simplisme vor men de 'nieuwe zakelijkheid' die UVS aanhangt zodra de techni sche mogelijkheden niet toerei kend zijn om een tegenstander op de knieën te krijgen of wan neer, zoals de laatste weken het geval is, de vorm ontbreekt. Na de voortvarende competitiestart, die zes punten uit drie wedstrij den opleverde, heeft oefenmees- ter Lagendijk "een teruglopend spelbeeld" geconstateerd. In het recente verleden zou dit onmid dellijk tot een crisis hebben ge leid, maar die blijft dit seizoen uit omdat UVS ook over een 'werkende klasse' blijkt' te be schikken. De zakelijke instelling van de technisch vaardige Kikkerpol- derploeg is er de oorzaak van dat UVS na zeven wedstrijden nog maar één puntje heeft moeten toegeven op koploper DWV, dat gisteren van AFC '34 de eerste nederlaag van het seizoen kreeg toegediend. Hoe belangrijk het verrichten van noeste arbeid voor de 'Uit Vrienden Samenge stelde' ploeg is, bleek vorig week in de ontmoeting met DWO toen de Leidse topamateurs het be kerkarweitje op routine dachten te klaren en prompt door de Zoe- termeerse vierdeklasser werd af- getroeft (2-3). Problemen Tegen Stormvogels moest UVS het gisteren andermaal stel len zonder de door een spier- scheuring uitgeschakelde libero Fred Filippo en bovendien bleef middenvelder Cock van Weerlee aanvankelijk met een verrekte spier op de bank. Het gemis van dit geroutineerde tweetal zette UVS voor grote organisatorische problemen. Met de jonge Jeroen Désar als laatste verdediger voor de op de lijn sterke, maar vóór zijn doel onzekere Arno Schouten toonde UVS met name in het eerste ge deelte van de tweede helft zijn defensieve zwakte. Gebrek aan ervaring en durf brak dit tweetal toen bijna op. Maar sinds het wegvallen van de spitsen Bert van Duyvenbode en Sylvester Greveling legt Stormvogels zo'n schotloosheid aan de dag dat de onzekerheid in het centrum van de Leidse verdediging zonder ge volgen bleef. Désar, die zeker niet slecht voetbalde, raakte vooral het overzicht kwijt bij de veelvuldi ge positiewisselingen die trainer Jacques Koster (een broer van de vorig jaar afgezwaaide Lugdu- num-trainer Clement Koster) zijn pupillen liet toepassen. "Maar dat kan ik Jeroen niet aan rekenen", vond Lagendijk na af loop, "Als Filippo niet van de partij is, missen wij achterin een coachende kracht. Ik mag van Jeroen niet verwachten dat hij de rol van Filippo kan i En omdat ook Arthur van Ors- sagen, na zijn uitsluiting in de wedstrijd tegen AFC nog altijd in afwachting van een schorsing, Leon Meijs en Rob Vermeer daar niet toe in staat bleken, bleef het gistermiddag in de Kikkerpolder lange tijd spannend. Spanning Die spanning moest veel ver goeden, want van aantrekkelijk voetbal was slechts sprake in het laatste kwartier van de eerste helft, waarin UVS eerder bijna op achterstand was gekomen toen André Rolloos de bal over de iets te vroeg uitgelopen Schouten, maar ook langs het Leidse doel wipte. Het 'Leids kwartiertje' werd ingeleid met het eerste wapenfeit van de thuisploeg dat pas na een half uur op naam kwam van Marcel van der Blom die de bal na een afgeslagen corner van Mario Fa- ber door een woud van spelers in de handen van Nico van Kampen schoot. Het schot van de Oegst- geestenaar, die in de tweede helft nog een keer alleen voor Van Kampen hopeloos zou falen, was overigens even zwak als zijn eer ste optreden in de UVS-ploeg na een blessureperiode van twee weken. Theo van Seggelen ging luttele minuten later heel wat doeltref fender te werk. Nadat hij bij een snelle uitval was aangespeeld door centrumspits Hans de Kruys behield de grieperige en door een slepende teenblessure geplaagde middenvelder (tien minuten voor tijd gewisseld voor Paul Rieken) het overzicht toen hij bij het omspelen van Nico van Kampen teveel naar links uitweek. Zoals Ruud Gullit dat vier dagen eerder in Boedapest had gedaan, zo wachtte ook Van Seggelen op het moment dat een ploeggenoot vrij voor het doel i verscheen. Dat werd aanvoerder Hans van Leeuwen die van de voormalige semiprof een niet te i kans kreeg (1-0). Vijf mi nuten later was Van Seggelen dicht bij 2-0, maar zijn ineens van 25 meter afgevuurde schot werd met een uiterste krachtsinspan ning afgeweerd door Van Kam pen. Uitblinker Die zag tot zijn afgrijzen hoe Jos Bakker vlak na de doelwisse- ling een bijna niet te missen kans om zeep hielp. De door Koster naar het front gestuurde midden velder verscheen vrij voor Schouten nadat Mario Faber zich even een Stormvogel had ge waand en de volledig vrijstaande Bakker had aangespeeld. Het was de enige 'uitgespeelde' kans die de gasten kregen. Toch behielden zij het uitzicht op een deling want hun onzeker spelende gastheren leden zo veelvuldig balverlies dat de IJ- muidenaren moeiteloos een vel- doverwicht konden opbouwen. Lagendijk zette twintig minuten voor tijd alsnog Van Weerlee in om aan de Leidse vrijgevigheid paal en perk te stellen. Aan die opdracht voldeed de plaatsver vanger van Faber moeiteloos en de kleine uitblinker toonde zijn niet geringe verdedigende èn op bouwende kwaliteiten. Van Weerlee slaagde er uiteindelijk in het stuurloze UVS op sleeptouw te nemen en in veilige haven te loodsen. JAAP VISSER VOORHOUT - Het herstel van SJC kwam in de derby tegen de 'goede buur' Foreholte. De Noord- wijkse zondagtweedeklasser had in de afgelopen weken steeds het beste van het spel, maar de scherp te in de afronding kreeg pas gestal te op het veld van Foreholte (0-3). De Voorhoutse opponent daaren tegen is na een bliksemstart door een serie blessures in ademnood geraakt. Ton Arroyo bijvoorbeeld, brak twee weken geleden in de wedstrijd tegen ONA in de aller laatste minuut zijn jukbeen. Hij speelde - begrijpelijk voorzichtig tegen SJC overigens wel weer mee. Trainer Hans Blom van Foreholte: "Op ons eigen sterkste punt, col lectieve inzet zijn we verslagen. De reserves, waarop ik een beroep kan doen zijn bij ons duidelijk minder sterk dan die van SJC en dat heeft ons opgebroken". Foreholte nam als gebruikelijk in de eerste tien minuten het initia tief. Hoewel Puck van der Voort dicht bij de openingstreffer kwam, NEW YORK (Rtr) - Boston Red Sox heeft gisteravond in New York ook de tweede wedstrijd van de world series, waarin New York Mets tegenstander is, gewonnen. De ploeg zegevierde in de strijd om het Amerikaanse honkbalkam pioenschap voor profs met 9-3. De eerste ontmoeting leverde een zege van 1-0 op. Boston Red Sox leidt in de series, die ten hoogste zeven wedstrijden omvat," met 2-0. De wedstrijd, die door 55.063 toe schouwers werd bijgewoond, duurde drie uur en 36 minuten. Boston Red Sox 0 0 3 1 2 0 2 0 1 9 New York Mets 002010000 3 doorstond de verdediging van SJC deze vroege test glansrijk. Eric Groenewoud keerde het tij defini tief ten gunste van SJC door met een afgepaste boogbal keeper Paul van de Zwaan te passeren. Na de 0-1 nam de druk op het doel van Foreholte verder toe, maar tot de rust gingen alle SJC-schoten langs of over het doel van Paul van de Zwaan. Waarschijnlijk hadden de Noord- wij kers elkaar bij het nuttigen van de thee moed in gesproken, want de ploeg van trainer Jan Faas ver viel na de hervatting niet in de ou de fout en al na vijf minuten verzil verde Marco de Ridder de eerste kans voor SJC. Een opgelucht SJC verdedigde de 0-2 voorsprong vervolgens met 'de beste verdediging', aanvallend voetbal dus. Het was dan ook geen verrassing, dat John Peschier de score voor SJC verhoogde. Van de Zwaan kon het harde schot van Ben van de Zalm slechts van rich ting veranderen, waarop Peschier het leer maar voor het intikken had. De inzet van Foreholte bleef voorbeeldig maar de vorm van de dag gaf de doorslag in het voordeel van SJC. MIEP VROONHOF LEIDEN - In de zongagderdeklas- se C moest FC Lisse de koppositie afstaan. Tegen Real Sranang slaag de FC Lisse er voor de eerste keer niet in aanvallend de verdedigings- fouten te compenseren. LFC moest uit tegen het Goudse ONA even eens het onderspit delven. FC Lisse - Real Sranang 2-3 De gebroeders Bouckaert von den elkaar na twintig minuten. Wim passte naar Frans, die in de spits het spelverdelerswerk van zijn broer prima afrondde: 1-0. Real Sranang verhinderde echter dat FC Lisse het geliefde aanvals- spelletje van trainer Andre Wahlen op de mat kon leggen. Met succes speelden de Amsterdammers op balbezit en nog voor de rust teken de Ricky Bunse de gelijkmaker Uit een counter ontstond het tweede doelpunt van de gasten dat op naam kwam van Gono Zorg- volt, terwijl Ronald Zorgvolt er zelfs 1-3 voor Real Sranang van maakte. Toch wist de FC Lisse de spanning in het duel te houden, maar de aansluittreffer van Frans Bouckaert kwam .te laat. ONA - LFC 3-2 De Leidenaars kwamen na een 3- 0 achterstand nog sterk terug, maar konden de score niet verder dan tot 3-2 ombuigen. Spits Hans de Jong was voor de rust de enige die het ONA-overwicht onder streepte met een doelpunt. Onmid dellijk na de pauze kopte hij de bal uit een corner van Peter van der Horst binnen: 2-0. Weer Hans de Jong haalde met zijn derde treffer twintig minuten voor tijd de winst voor ONA binnen. LFC nam toch nog de handschoen op en redde de eer in deze sportieve partij met een treffer van Emiel van Beek. Edwin Bekkering benutte nog een straf schop, nadat Arnold Brokken bin nen de beruchte lijnen Loek van der Post onreglementair had ge vloerd. Hoogstaand duel tussen de aanvoerder van Foreholte, Loek i toonde zich in Voorhout eindelijk eens schotvaardig. i Kesteren (links) en SJC, i UDO verlies in zondagvierdeklasse topper tegen Duindorp LEIDEN - In de zondagvierdeklas se A zag LDWS de topper tegen Van Nispen worden afgelast, het geen Alphen via een 0-3 winst bij Randstad Sport de gelegenheid bood de leiding in het klassement over te nemen. Onderin beginnen de problemen voor Randstad nu al grote vormen aan te nemen. UDO verloor in 4B de topper tegen Duindorp met 2-0 en diende daar door de eerste plaats aan de Hage naars over te doen. Weer verlies Blauw Zwart SLIEDRECHT- Het gaat slecht met Blauw Zwart. Tegen Slie- drecht leed de ploeg van trainer Chiel Jansen de vijfde neder laag van het seizoen. Na zeven wedstrijden staat de Wasse- naarse club met het schamele totaal van drie punten op de laatste plaats van de eerste klasse. Op de nederlaag viel niets af te dingen. Ondanks verzorgd veldspel wist Blauw Zwart voor het doel van Sliedrecht slechts zelden gevaarlijk te worden. De thuisclub daarente gen kreeg enkele uitgespeelde kansen. Twee daarvan werden benut. Beide malen was spits Michel van Ooijen de doelpun tenmaker. Met de 2-0 nederlaag mocht Blauw Zwart zich uit eindelijk nog gelukkig prijzen. Unitas - VTL 0-1 Voor de rust gebeurde er aan weerszijden weinig. In de loop van de tweede helft kwam daar echter verandering in. Klaas Dekker speelde zich in de 65ste minuut handig vrij en gaf de ten onrechte uitgelopen goalie Anton Rekelhof met een lobbal het nakijken: 0-1. Tien minuten later miste Fred van Haarlem vrij voor de keeper een opgelegde mogelijkheid om VTL aan een grotere voorsprong te hel pen. De slotfase was geheel voor Unitas, dat via Nico Lefebre een aantal opgelegde scoringskansen kreeg en bovendien zowel Jan Kromwijk en John Zee nog de lat zag treffen. VVSB - ROAC '79 2-2 Een goed acterend ROAC open de al in de vijfde minuut de score, toen Fred Boere een door Gé van de Star teruggekopte bal in het net schoof: 0-1. Ger van de Burg lepel de in de 30ste minuut vanuit een direct genomen vrije trap de gelijk maker achter doelman Jan van de Poel: 1-1. Ook in de tweede helft bleef ROAC het spel dicteren, met in de 65ste minuut de 1-2 via Jan Vanema. Aangezien VVSB-doel- man Hans Laros in grootse vorm stak, dienden de Rippers het bij deze ene treffer te laten. Uit dat ge geven putte WSB in de slotfase nieuue moed. In de 80ste minuut werd een doorbraak van Ger van de Burg op onreglementaire wijze onderbroken. Vanaf de penaltystip hielp Van de Burg zijn ploeg ver volgens persoonlijk aan de gelijk maker: 2-2. Meerburg - Teijlingen 0-1 De openingsfase was nog voor het verjongde Meerburg-elftal, dat via Paul Dirkse twee goede moge lijkheden tegen de sterk keepende Erik Postma onbenut liet. Daarna kreeg een hard werkend Teijlingen steeds meer grip op de gang van zaken. In de 32ste minut profiteer de Cees Langerak handig van bal verlies bij Pieter van der Meer. Fred Hagenaars poogde het door Langerak ingeschoten leder nog met het hoofd te keren, maar die actie mocht niet meer baten: 0-1. Na de hervatting wist Meerburg het initiatief te hernemen, maar daarbij liep het zich stuk op de soli de Teijlingen-defensie. Het bleef dan ook bij een paalschot van Paul Dirkse, tien minuten voor tijd. Randstad Sport - Alphen 0-3 Voor de rust konden de Voor schotenaren zich nog redelijk handhaven. Bram Abbas was na 15 minuten met een schot tegen de lat zelfs dichtbij een doelpunt voor de thuisclub. De weinig voorspoedige gang van zaken noopte Alphen- trainer Wim Dekker om de gepas seerde Rinie van Elk voor de rust alsnog de wei in te sturen. Diens komst wierp in de tweede helft duidelijk zijn vruchten af. De ge motiveerde Van Elk nam in de 75s- te minuut zelf de openingstreffer voor zijn rekening: 0-1. Zes minu ten, later bracht Piet Verlooy zijn ploeg in veilige haven (0-2), waarna Wim Hoogendoorn de eindstand op 0-3 bepaalde. Docos - SVLV 1-1 Voor de rust waren de jubilaris sen niet vooruit te branden en had SVLV het heft dan ook volledig in handen. Met de diverse kansen wisten de Voorschotenaren zich echter geen raad. Tien minuten voor de pauze was het alsnog raak, dankzij de helpende hand van Do- cos'er Peter van der Kooy. Een door hem te hard op keeper Wil fred Hensing teruggekopte bal werd door Edward Duindam tot 0- 1 verlengd. In de tweede helft leek SVLV door te drukken. Docos her vond zich echter bijtijds. SVLV- keeper Dolf van der Zijl bleek aan vankelijk nog een te groot struike- blok voor de Mors-bewoners, maar in de 80ste minuut was het via Cock van Bohemen alsnog prijs: 1- 1. Duindorp - UDO 2-0 UDO liet zich tijdens de ope ningsfase door een sterk startend Duindorp volledig overrompelen. In de 10de minuut trad doelman Michel van Haaren nog fraai red dend op, maar vanuit de rebound schoof Botmann de 1-0 binnen. Acht minuten later zorgde Van de Tooren vanuit een scrimmage via de paal voor 2-0. Na deze tegenval lers wist UDO zich te herstellen. Nog voor de rust kregen Gert-Jan van Rijn en diens broer Nico van Rijn goede kansen om wat aan de achterstand te doen. Na de rust diende keeper Michel van Haaren nog wel een door hemzelf veroor zaakte penalty te keren. Wassenaar - Quick Steps 3-3 Een opmerkelijk duel, waarin er voor de thuisclub lange tijd geen vuiltje aan de lucht leek. Al in de eerste minuut zorgde Daan Lobel met een kopbal voor 1-0. In de 17de minuut tikte Rick Westgeest op aangeven van Arie Nieuwpoort de 2-0 binnen. Zonder het spel te kun nen domineren liep Wassenaar op slag van rust uit naar 3-0, dankzij Richard Wessel. Foutieve terug speelballen van Sjaak Laarmond en Roderik Rijsdam werden kort na de rust door Holman en Cacmar afgestraft, waarmee Quick Steps terug in de wedstrijd kwam: 3-2. Kellervink maakte er in de 70ste minuut dan ook nog 3-3 van. ASC - Vredenburch 1-2 Voor de rust wilde het met ASC niet erg vlotten. De gped combine rende tegenstander kón dan ook in de 30ste en 35ste minuut naar een verdiende 0-2 voorsprong uitlopen. In de loop van het tweede part drong ASC steeds sterker aan, met al in de 65ste minuut een doeltref fend genomen vrije trap van Ben- no Schoonwater: 1-2. Het slotoffen- sief van de thuisclub leverde wel kansen op, maar niet meer de ge wenste doelpunten. Concordia Hillegom - Hoofd dorp 0-2 Hoofddorp had voortdurend een licht overwicht, maar kwam voor de rust niet tot scoren. Dat veran derde in de tweede helft. Toen had Concordia het slechts aan de solide keepende Aad van Ruiten te dan ken, dat de tegenstander via de op gerukte verdediger Adriaanse niet verder dan twee doelpunten kwam: 0-2. Geel Wit - Hillegom 1-1 In de 60ste minuut opende Hille gom de score met een fraai doel punt van Hans van Eyk: 0-1. Kort daarop was Aad van Rooden met een inzet op de paal dichtbij de 0-2. Het wegens het niet op komen da gen van de arbiter reeds te laat ge starte duel, diende tien minuten voor tijd door het losgebarsten on weer ook nog eens te worden ge staakt. Gedurende de resterende tijd was Hillegom de kluts kwijt. Een foutje van Rinus Dekker bood dan ook Geel Wit de kans om als nog 1-1 aan te tekenen. DEN HAAG- Voor de vijfde keer in successie leed Roodenburg een ne derlaag. Dit keer tegen het Haagse Quick, dat in een abominabel slechte wedstrijd met maar liefst 5- 3 aan het langste eind trok. De for matie van trainer Rob van Zutphen kan echter bepaald geen hoogvlie ger genoemd worden. In de voor gaande vijf duels hadden de. Hage naars slechts vier punten weten te vergaren, waarbij bovendien even eens maar vier keer doel werd ge troffen. De wedstrijd van gisteren toonde derhalve nog eens aan dat de problemen van Roodenburg voornamelijk in de verdediging ge zocht moeten worden. Van enige vorm van organisatie is nauwelijks sprake. Het begin van de wedstrijd was boeiend te noemen. Al in de eerste minuut stuitte Marcel van de Burg, na een mislukt schot van Luc Kok, op Quick-doelman Alex Gerbran- dy. Twee minuten later stonden de Hagenaars al op voorsprong. De gehele Roodenburg verdediging, doelman Sjaak Nievaart incluis, bleef bij een corner als aan de grond genageld staan. Voorstopper Jacques de Hilster profiteerde dankbaar: 1-0. De geschrokken Leidenaars sloegen echter onmid dellijk na de aftrap terug. Een mis ser van laatste man Kees van Swie ten de Blom werd door Richard Gottmer afgestraft: 1-1. Een tiental minuten later namen de Hagenaars opnieuw de leiding. Dit maal kreeg Richard Dercks alle gelegenheid om te scoren. De geblesseerde Roodenburg-spits John van de We tering, een onwillige dij beenspier hield hem noodgedwongen aan de kant, daarover: "Niet te geloven. Die man had nog rustig met een bakkie koffie erbij de bal tien keer kunnen hooghouden." En vlak voor rust was het weder om Jacques van Hilster die van een slapende Roodenburg-verdediging mocht scoren. De Leidenaars zelf waren na de goal van Gottmer niet verder gekomen dan een knal op de paal van Erwin Koree. Voor het overige was het bedroevend slecht wat de beide ploegen in de eerste helft presteerden. Na rust was het niet veel beter. Roodenburg viel weliswaar aan, maar kon nauwelijks op eigen kracht gevaarlijk worden. De Kooi- club had daarvoor de medewer king nodig van een eveneens wei nig imponerende Quick-verdedi- ging. Op de eferste treffer van An ton Broers in de 58-ste minuut na De grillige spits reageerde attent op een diepte-pass van Richard Gottmer en scoorde fraai: 3-2. De vreugde van de Leidenaars was echter van korte duur. Nauwelijks zestig seconden later fungeerde de Roodenburg-verdediging opnieuw slechts als decor. Uit een voorzet van Hans Verkaart mocht Richard Dercks ongehinderd zijn tweede goal scoren. Het pleit evenwel voor de bezoe kers dat ze bleven knokken. Alleen linksback Luc Kok vatte dat soms wat te letterlijk op en solliciteerde nadrukkelijk naar een boeking. Maar het was Nico van As die na een grove charge op Richard Dercks met deze twijfelachtige eer ging strijken. Het had niet veel ge scheeld of Roodenburg was nog langszij gekomen. Na de 4-3 van Anton Broers, hij scoorde beheerst na een mislukte sliding van de uit lopende Alex Gerbrandy, kwam de verdediging van Quick onder grote druk te staan. De gelijkmaker bleef echter uit. En het was uiteindelijk Patrick Drick die in de slotminuut de zege voor de thuisclub veilig stelde: 5-3. "Het maakt eigenlijk niet uit' te gen wie we voetballen. De ploeg mist zelfvertrouwen en speelt daar om te angstig", verzuchtte trainer Harry Talsma na afloop. "Eigenlijk voetbalt Roodenburg tegep zich zelf'. HERMAN JOUSTRA Uitslagen Hoofdklasse DMH: HDC-OGB 9-7, Boskoop-WDG 5-9, Damlust 2-Samen Sterk 6-10, KDV-LDG 4-12 en RDC-Zoeter- meer 7-9. Tussenstand Hoofdklasse DMH: 1. Samen Sterk 3-6, 2. LDG 3-5, 3. Zoetermeer 2-4, 4/5. HDC en WDG 3-4, 6. KDC 2-3, 8/10. KDV, RDC en Damlust 2 3-2, 11. Kijk Uit ADC-LDC 12-4, Mariahoeve-RDC 2 6-10. Tussenstand Eerste klasse DMH: 1. Bleis- wijk 3-5,2. Excelsior 3-4,3. RDC 2 2-3,4/5. ADC en Mariahoeve 3-3, 6/8. KDC 2. LDC en Reeuwijk 2-2, 9/10. Lisse en Schoonho- DEN HAAG - Lugdunum bleef in de vierde uitwedstrijd van het s ongeslagen. Tegen het Haagse LENS, ook een middenmoter werd een verdienstelijk 0-0 gelijkspel geboekt. En daarmee was trainer Sjaak Rij- sterborgh best tevreden. En dat niet alleen wegens de deling: "Het was een heerlijke voetbalmiddag. Beide ploegen zochten de aanval wanneer dat kon. Bovendien was het een pittig maar sportief duel. Alleen de doel punten ontbraken". De thuisclub schoot bijzonder fel uit de startblokken, maar stuitte keer op keer op de hechte defensie. "Het experiment om Daan Kooimans laatste man te zetten blijkt succesvol. De verdediging speelt de laatste wedstrijden zeer sterk", meende Rijsterborgh. Gaandeweg de eerste helft kreeg Lugdunum meer greep op de wed strijd, hetgeen onder meer resulteerde in een kans voor Bert Bakker. Zijn kopbal werd echter schitterend uit de bovenhoek gehaald door Peter Meefout. Na rust was het opnieuw de thuisclub die sterk begon. Ed Postma miste vlak voor het doel een fraaie kans. Maar ook de bezoekers lieten zich in aanvallend opzicht niet onbetuigd. Zo knalde Albert Siera na een mooie solo-actie voorlangs. De Hagenaars waren nog het dichtst bij een doelpunt. Jean-Pierre Mulder omzeilde de buitenspelval èn de uitlopen de Wim Eradus. Zijn schot werd echter door ploeggenoot Marco van Delden vlak voor het doel 'gekeerd'. Uiteindelijk bleef het bij een doel puntloos gelijkspel. "En het wordt nu eens tijd dat het goede spel van de afgelopen weken ons thuis punten gaat opleveren", aldus Rijsterborgh.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13