Griekse lof voor Vemmencf Ajax SPD^J Feyenoord heeft 'kanjer als Roth' echt nodig Borussia nu vier weken onge slag :en Haarlem-goals voorzien van 'Keur-merk' Ian Rush: 200ste league-doelpunt Scores in profvoetbal Ruime zege Neuchatel Historische zege Murcia op Barcelona Vergunning al aangevraagd voor Tiainen PAGINA 12 MAANDAG 20 OKTOBER 1986 DEVENTER (GPD) - Het bestuur van Feyenoord ver wacht vandaag een telefoontje van Antal Roth, waarin de Hongaarse international laat weten wanneer hij het vlieg tuig naar Nederland neemt. De onderhandelingen met Roth's club PECS Munkas, de Hongaarse voetbalbond en de Sportraad van het Oostblokland zijn afgerond, de Rot terdamse club moet het deze week nu nog eens zien te worden met de 26-jarige verdediger zelf. EREDIVISIE PSV-PEC 3-1 (2-01. 15. Koolhof 10, 30. schouwers: 17.500. Scheidsrechter: Blankenstein. toeschou- rechter: Geurds, toeschouwers: 8.000. Sparta-FC Den Bosch 3-1 (1-0). 3. Schmidt 1-0, 69. Lengkeek 2-0, 71. Böck- ling 3-0,77. Matenhoru 3-1. Scheidsrechter: Mulder, toeschouwers: 4.500. Scheidsrechter: Van Swieten, toeschou wers: 7.000. Gele kaart: Purvis (FC Den Haag). Fortuna Sittard-AZ 2-1 (1-11. 9. Lens 1-0, 24. Criiden 1-1, 64. Linford 2-1. Scheids rechter: Thomas, toeschouwers: 4.821. Ge le kaart: Patrick (AZ). Haarlem-Roda JC 3-1 (2-1). 15. Brandts 0-1. 19.. 36. en 58. Keur 1-1. 2-1 en 3-1 Scheidsrechter: Bakker, toeschouwers: 2.000. Gele kaart: Jans (Roda JC). Veendam-FC Utrecht 2-2 (2-0). 20. Hui- zingh 1-0, 44. Klompstra 2-0, 62. Willaarts Du Chatinier (FC Utrecht). rechter: Dolstra, toeschouwers: 2.000. Bannon 1-1, 68. Van Buurei Oosterlee 1-3. Scheidsrechter: Kok. toe schouwers: 3024. Gele kaart: Wildenberg (SVV) Heerenveen - Eindhoven 1-1 (0-0). 53. Koster 0-1, 90. Bijl 1-1 Scheidsrechter: Blom, toeschouwers: 3400. Gele kaart: De Jong (Heerenveen) en Bogers (Eindhoven) Wageningen - SC Cambuur 1-2 (0-1) 42. Rontberg 0-1. 55. Van der Ark 0-2. 75. Krommendijk 1-2. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: De Leeuw en Erkelens (beiden Cambuur). De Graafschap - Vitesse 2-0 (1-0) 3. Bos veld 1-0,55. Leeuwerik 2-0. Scheidsrechter: Bulthuis. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Trentelman en Hartemink (beiden Vitesse) en Cornelissen (De Graafschap). DS'79 - Volendam 1-1 (1-0) 12 Van der Weel 1-0, 83. Schokker I I Scheidsrecht! r Van der Laar. Toeschouwers: 3500. RKC - Emtnen 1-1 (1-1) 23 De Vries 0-1. 38. Lammcrs 1-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Van de Wecrd (Emmen). RBC - MVV 1-1 (0-0) 74. Vos 1-0. 90. Adam 1-1. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschou wers. 2000. NEC Willem II1-4 (1-3) 14. Maddock 0-1 30 Van der Ven 0-2. 38. Pcskens 0-3. 42. Arts 1-3,70. Farrington 1-4. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Janssen (NEC) en Godee (Willem II) Heracles Helmond Sport 1-1 (0-1) Stokmans 0-1. 73. Galgenbelt 1-1 Scheid - In Deventer, waar Feyenoord gis teren op z'n sloffen Go Ahead Eagles met 2-0 klopte, liet Rinus Is rael weten waarom zijn ploeg be hoefte heeft aan een centrale ver dediger van kaliber. "Het vertrek van Nielsen is tot nu toe niet vol doende opgevangen. Met de aan koop van Van Herpen als libero en met Duut en Troost als mandek kers dacht ik aanvankelijk de op lossing te hebben, maar een van die drie pionnen blijkt een onzeke re factor". Improviseren Feyenoords oefenmeester doelt op de kwakkelende Henk Duut, die het op de Adelaarshorst voor de vijfde keer dit seizoen moest la ten afweten met een (enkel)blessu- re. Tegen het povere Go Ahead, dat zich zonder Wim Woudsma (spier- scheuring) en Hans Voskamp (ge schorst) kennelijk geen raad weet, was het ontbreken van de lange stopper geen punt. "Maar komen we tegen ploegen met twee gevaar lijke spitsen te staan, dan is het im proviseren geblazen. Dan wordt Wijnstekers min of meer opgeof ferd en dat kan niet de bedoeling zijn". ("onze interesse kwam bij hem aan als een donderslag bij heldere he mel") stuk zullen lopen. "Iedere voetballer uit Oost-Europa wil dol graag naar het Westen. Als wij het eens worden en Roth komt door de keuring heen, dan is het wachten op het advies van Arbeidszaken en de toestemming van het ministe rie. Maar ook van die kant ver wacht ik geen moeilijkheden". Is de transfer in kannen en krui ken. dan zal Feyenoord de 1.87 me ter lange Hongaar in Europees ver band trouwens pas vanaf 15 maart mogen opstellen. Of de Rotterdam mers zover in het UEFA-Cuptoer- nooi zullen komen hangt onder meer af van de prestatie die woens dag in Mönchengladbach wordt neergezet. De generale tegen de Eagles was niet bepaald een graad meter voor de vorm, waarin het elf tal momenteel steekt. De ploeg van Nico van Zoghei ontsnapte al in het eerste kwartier aan een zepert, koesterde heel even hoop toen Brouwer voor de keeper opdook (Hiele redde), maar gaf zich gewon nen toen André Hoekstra een voor zet van Tahamata ingleed. Kort na rust knalde Keje Molenaar een kort genomen vrije trap van de Moluk- ker in de benedenhoek en was de koers gelopen. Israel liet na de UEFA-Cupwed strijden tegen PECS Munkas het oog vallen op Antal Roth. "Zoals Zelfde elf hij afgelopen woensdag tegen Oranje speelde, was Roth nog niet rijp voor een amateurhoofdklasser. - maar iedereen weet dat hij normaal Mario Been te sparen, toen hij zijn gesproken een kanjer is. Hij heeft beste man inruilde voor Peter Ba- een reputatie als international, ik rendse. "We zullen in West-Duits- verwacht dan ook geen problemen land ™et dezelfde elf in het veld met de Stichting Arbeidszaken het ministerie van sociale zaken Noem mij een verdediger land, die voor dat geld e bel is als Roth". verschijnen. Duut gaat maandag weer in training, doorstaat hij die Neder- goed dan haal ik hem voor woens- a capa- da6 wel bij de selectie". AMSTERDAM (GPD) - Na afloop van het duel tussen Ajax en FC VW (4-0) bedankte Alketas Panogoulias wel op een erg overdreven manier voor de Amsterdamse gastvrij heid. De 52-jarige Griek, sinds kort trainer van Olympiakos Piraeus - woensdag in De Meer tegenstander van Ajax in de tweede ronde van het Europa Cup Il-toernooi - had een prima wedstrijd gezien. Hij vond Ajax nog altijd één van de beste teams van Europa en was de stellige overtuiging toegedaan, "dat als Ajax doorgaat op de ingeslagen weg, de ploeg in staat moet worden geacht de successen uit het begin van de jaren zeventig te laten herleven". Alketas Panogoulias in De Meer: "Ajax is nog één vat oan Europa", overdreef de trainer van Olympiakos daar. Misschien was de Griek wel over mand door zenuwen, want uitgere kend tegen Ajax zal Panogoulias zijn Olympiakos voor het eerst aan het werk zien. Een verlate kennis making, omdat de Griekse compe titie veertien dagen heeft stilgele gen vanwege de interland van het nationale elftal (met twee spelers van Olympiakos in de basis en een duo, dat inviel) tegen Polen en van wege gemeenteraadsverkiezingen. Panogoulias dankt zijn contract met Olympiakos Piraeus aan het pak slaag (4-1), dat de formatie een paar weken terug kreeg van het PAOK Saloniki van Thijs Libregts. Die nederlaag bracht Olympiakos' voorzitter Daifas ertoe trainer An- tonis Georgiadis aan de kant te zet ten en diens plaats te laten inne men door reeds genoemde Pano goulias. Dat aanbod kwam voor de oefen- meester, die bondscoach is ge weest van Amerika, maar op het voetbal aldaar behoorlijk was uit gekeken. op het juiste moment en betekende voor hem tevens een te- de beste teams rugkeer op het oude nest. Want van oktober '81 tot januari '83 was hij (foto ANP» ook reeds werkzaam geweest bij Voor de bebaarde verdediger hebben de geldschieters van Feye noord 200.000 dollar over, omgere kend 450.000 gulden. Secretaris Fred Blankemeijer, die na de inter land in Boedapest rond de tafel zat met vertegenwoordigers van PECS en de Hongaarse voetbal bond: „In' Hongarije is het gebrui kelijk dat alleen voetballers vanaf hun 28e jaar eventueel het land uit mogen. Voor Roth maakt men een uitzondering. Dat heeft te maken jnet zijn verdiensten voor de bond, met zijn sportieve gedrag in het veld en met de onberispelijke re putatie van zijn club PECS. Het prijskaartje voor Roth was aanvan kelijk overigens 300.000 dollar, maar dat bedrag was voor ons niet haalbaar". DEN HAAG - PSV heeft zich aan de kop van de eredivisie gehand haafd door een overwinning van 3- 1 op PEC Zwolle. De doorgaans Toch op toernee in Rotterdams voordeel. De verde- dammers twee minuten voor rust diging van de Brabanders, die er- op voorsprong. Koopman dwong om bekend staat erg hecht te zijn, in de 66e minuut de gelijkmaker af. was uitermate zwak. Sparta profi- keurige supporters van PSV zagen teerde van blunders van Van 4 hun favorieten zo slecht presteren, Grinsven en Steinmann. Piet Keur zorgt er hoogstper- dat ze zich met het vorderen van de AZ en Excelsior, tot dusver de soonlijk voor dat Haarlem zich op tijd gingen bezighouden met boe- zwakste ploegen in de eredivisie, de °n? wei:|ct- Dlt,sei* geroep en fluiten. Koolhof, Van der kwamen opnieuw niet tot een over- zoe.n h®d de 25-jarige spits zes keer Gijp en Gullit voegden een treffer winning. Doelman Van Gerven Zaterdagavond toe aan hun totaal. Foeke Booy voorkwam dat de Alkmaarders een scoorde tegen. punt overhielden aan de ontmoe- Het duel van de subtoppers, ting met Fortuna Sittard. Hij stop- Sparta-FC Den Bosch, werd beslist te elf minuten voor het einde van de wedstrijd een strafschop van Van Gaal. Lens, die vorig seizoen nog voor de ploeg uit de Alkmaar- derhout speelde, opende de score. MONTHEY (SIZ) - Neuchatel Xa- Crüden maakte gelijk en voor 5000 max. komende woensdag tegen- DUSSELDORF (SID) - Het Hon- toeschouwers scoorde Linford 2-1. stander van FC Groningen in de gaarse nationale voetbalelftal gaat Excelsior speelde 1-1 tegen FC tweede ronde van de strijd om de eind van deze maand toch op toer- Twente. Met het gelijkspel won de UEFA-beker, heeft zaterdag ge- nee door West-Duitsland. Na dene- kleinste Rotterdamse eredivisie- makkelijk de achtste finales derlaag tegen Nederland afgelopen club geen punt, maar verloor er woensdag, werd de al enige tijd ge- een. Excelsior toonde zich een leden vastgestelde trip door de kampioen in het missen van kan- Hongaarse bond geschrapt. sen, Sörensen zelfs een strafschop. Nu de reis toch weer doorgaat Schapendonk bracht de Rötter- oefent het team in West-Duitsland op 23 oktober tegen FC Kaiserslau- tern en twee dagen later tegen VfB Stuttgart. Haarlemmer kreeg pas een pro- duktieve bui, na een doelpunt van de vroegere international Brandts. Met hard spel heeft FC Utrecht in en tegen Veendam een gelijk spel (2-2) afgedwongen. De Oost groningers leken de overwinning al voor rust op zak te hebben. Hui- zingh en Klompstra passeerden Van Noortwijk. Willaarts en Fraser brachten Utrecht op gelijke hoog te. Het team uit Neuchatel kon zich zelfs permitteren libero Givens en aanvaller Sutter buiten de ploeg te laten. Givens is in Groningen zeker van de partij, het meespelen van de Sutter, die last heeft van een knie- Zwitserse bekerstrijd bereikt. Te- blessure, is echter onzeker. In het gen het in de eerste amateurklasse eerste duel tegen Groningen ont- uitkomende 'Monthey. won de breken in ieder gfcval Perret, Fores- ploeg van trainer Gilbert Gress tier en Kueffer. met 3 0. BONN (SID/DPA) - Borussia Mönchengladbach. woensdag tegenstander van Feyenoord in de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toer nooi om de UEFA-beker, heeft zaterdag op de elfde speeldag van de Bundesliga gelijkgespeeld. In Uerdingen werd het tegen Bayer, dat woensdag, eveneens in het toernooi om de UEFA-beker, tegen Widzew Lods (Pol) uitkomt, 1-1. De grote sensatie was zaterdag echter de 1-1 die promovendus Blau Weiss in het Olympisch stadion in West-Berlijn titel houder Bayern München afdwong. In Berlijn zagen 43.710 toeschouwers hoe Bayern na bijna twee minu ten de leiding nam door een doelpunt van international Augenthaler. Blau Weiss had twintig minuten nodig zich van die klap te herstellen. Daarna had de thuisclub vrijwel voortdurend het initiatief. De Turk Yula had in de 23 e minuut, volledig vrij voor Pfaff, voor 1-1 moeten zorgen maar hij miste. Blau Weiss bleef de betere ploeg en zes minuten voor het eindsignaal zijn beloning. De eerder in de week door Blau Weiss van Anderlecht overgenomen Belg René Vandereycken liep bij een vrije trap over de bal. waarna Feizler van twintig meter afstand hard inschoot: 1-1. Het was het vijfde gelijke spel van Bayern München. dat overigens met zeventien punten de leiding behield. De club, die PSV uit het Europese bekertoernooi voor de landskampioenen stootte, heeft twee punten voor sprong op Leverkusen, Hamburger SV en Werder Bremen, dat zaterdag zeer gelukkig met 1-0 van Homburg won. Met Borussia Mönchengladbach gaat het elke week beter. Na de slech te start is de club van trainer Jupp Heynckes nu vier weken ongeslagen en werden zes punten behaald. De derby van Niederrhein tegen Bayer Uerdingen trok 25.000 toeschouwers, die een uitermate aantrekkelijke wedstrijd zagen. Thommessen zette Uerdingen in de 52 e minuut op 1-0. Via Rahn kwam Borussia in de 74 e minuut op gelijke hoogte. Scheids rechter Broos gaf vier gele kaarten, waarvan twee voor de gasten: Bruns en Boröwka. De wedstrijden van vrijdag en zaterdag brachten weinig veranderingen in de stand. Borussia zakte ondanks het gelijke spel van de dertiende naar de veertiende plaats. De negen wedstrijden werden bijgewoond door 181.000 toeschouwers, een kwart van hen zat in West-Berlijn bij Blau-Weiss - Bayern München. Er vielen slechts 19 doelpunten, het ge ringste aantal van dit seizoen. De topscorerslijst wordt met acht doelpun ten aangevoerd door Frank Mill (Borussia Dortmund) en Herbert Waas (Bayer Leverkusen). Succesvolste schutter was zaterdag Klaus Allofs, die voor FC Köln drie keer doeltrof. MURCIA (Reuter) - De sensatie in de Spaanse voetbalcompeti tie was het afgelopen weekein de de overwinning van de num mer achtttien, Murcia, op de nummer één, Barcelona. Voor het eerst na 36 jaar bleven de twee punten in Murcia. De held in het met 26.000 toe schouwers tot de laatste plaats bezette stadion, was Salvador Mejia. Na een solo van de Ar gentijnse veteraan Horacio Moyano, die drie verdedigers van Barca uitspeelde, had hij geen moeite doelman Zubizare- ta te passeren. In de resterende 31 minuten bleef de thuisploeg het betere van het spel houden. De gasten, waarbij de Engelse spitsen Hughes en Lineker vol komen anoniem bleven, behiel den desondanks de eerste plaats op de ranglijst. Real Ma drid, dat Mallorca met 3-0 ver sloeg, heeft echter alleen nog maar een achterstand in doel saldo. Voor de 'Koninklijke' van Leo Beenhakker waren Salgue- do, Butragueno en Hugo San chez succesvol. De Mexicaan slaagde er echter in de eerste helft van elf meter niet in de uitblinkende Marokkaanse doelman van Mallorca, Badou Zaki, te passeren. Barcelona en Real worden in de stand op een punt gevolgd door Atletico Ma drid. Dat zag de kans alleen aan kop te komen teloor gaan door de nederlaag bij Sevilla. Jesus Choya, Ramon Velazques en de van Real Madrid geleende Cho- lo waren voor de thuisploeg succesvol. Italië Zelfs zonder de geblesseerde Cabrini, Manfredonia, Laudrup en Serena, is Juventus gisteren alleen op de eerste plaats in de Italiaanse competitie gekomen. Drie dagen voor de Europa-Cu pontmoeting tegen Real Ma drid, won de Italiaanse titel houder voor het eerst in zes jaar bij Ascoli. Briaschi (2), de zes tienjarige Buso, Bonetti en de Fransman Platini zorgden voor een ruime overwinning. In de rust was Juventus-coach Mar- chesi gedwongen nog een be langrijke wijziging in zijn team aanbrengen. Aanvoerder Sci- rea moest door een spierblessu re in de kleedkamer achterblij- Napoli verloor thuis verras send een punt aan het laag ge klasseerde Atalanta. Volpecina en de Argentijnse regisseur Ma- radonna waren succesvol voor de thuisploeg. Cantarutti en. tien minuten voor het einde, In- cocciati, zorgden voor de op merkelijke eindstand. Torino, de ploeg van Wim Kieft, verloor in eigen huis kansloos van Ro ma. De gasten klommen door de 2-0, doelpunten van Berg- green en Agostino, naar de met Como en Inter gedeelde derde plaats op de ranglijst. Frankrijk Aan de reeks overwinningen van Girondins Bordeaux in de hoogste afdeling van de Franse voetbalcompetitie, is vrijdag avond een einde gekomen. De ploeg uit de wijnstad werd op 1-1 gehouden door de grootste concurrent, Olympique Mar seille. De doelpunten werden gemaakt door twee Joegosla- ven: Vujovic (Bordeaux) en Sliskovic (Marseille). Landskampioen Paris Saint- Germain, de naaste achtervol ger van Bordeaux en Marseille, speelde 1-1 tegen Le Havre. Toulouse, dat op de vierde plaats staat, kwam vijf dagen voor het UEFA-cupduel tegen Spartak Moskou niet tot scoren tegen Metz: 0-0. De prestaties van Racing Paris, een van dé duurdere ploegen in de Franse competitie, blijven bedroe vend. De debutant in de hoog ste voetbalklasse verloor met 0- 4 van Saint-Etienne. België In de saaie elfde competitie ronde is de top drie van de Bel gische eerste klasse ongewij zigd gebleven. Club Brugge (4- 1 tegen Berchem Sport), An derlecht (3-0 tegen Racing Jet) en Standard Luik (3-2 tegen Antwerp) deden tegen laag ge klasseerde clubs hun plicht door de maximale score te be halen. KV Mechelen bleef in het spoor van de drie door, zon der de geschorste Erwin Koe- n, 1-1 te spelen tegen Cerkel Drie Nederlanders zetten' hun ploegen op het juiste spoor. Adrie van Tiggelen scoorde de openingstreffer voor Anderlecht, spits Piet de Boer maakte het enige doel punt voor Mechelen en de voor malige Roda-speler Peter van der Ven doelpuntte tweemaal voor Charleroi tegen Seraing (3-0). Olympiakos Piraeus. Daarvoor de offensieve dadendrang van de was Panogoulias voor zowel blauwe maandag (zegge en schrij ve één duel) als voor een lange pe riode van vijfjaar bondscoach van het Griekse nationale team. Een behoorlijke staat van dienst voor Panogoulias, die desondanks be wust of onbewust met lijk oordeel kwam o' Ajax zojuist geleverde prestatie. Venlonaren beperkt tot één actie van invaller Janssen. "Dat is nou ons probleem", vond Reker. "We maken bijna geen doel punten. Hoe dat is op te lossen? Ik weet het niet. Nog harder trainen", aldus de coach, die liever met 6-1 belache- dan met 4-0 had verloren. "Want de door die ene tegentreffer zou zo goed zijn geweest voor het zelfvertrou- Wat dat betreft toonde Cruijff zich een stuk realistischer. "Het is een raadsel voor me dat er nog vier doelpunten zijn gevallen. Natuur lijk", ging de technisch-directeur verder, "ik kan me voorstellen dat een wedstrijd tegen VW niet tot de verbeelding spreekt. Zeker niet als je eerst met Orapje een knappe overwinning hebt behaald op Hon garije en je vlak voor het belangrij ke duel met Olympiakos staat. Ik weet, dat de rem er dan op gaat. Maar van een profvoetballer ver wacht ik toch dat hij gemotiveerd aan een wedstrijd begint. Wie de tegenstander ook is. Het enige pluspunt is, dat we weinig kansen hebben weggegeven". AMSTERDAM (GPD) - Ajax gaat in zee met Petri Tiainen. De negen tienjarige Fin speelde zaterdag middag al met het C-team mee te gen Telstar C. Ondanks het feit, dal de tengere linkerspits nog veel kracht te kort komt, zal het bestuur Tiainen een aanbieding doen. De Amsterdammers hebben reeds een speelvergunning aangevraagd voor de Fin by de Stichting Ar beidszaken Betaald Voetbal. Een ploeg met meer klasse dan WV zou het gistermiddag inder daad ongemotiveerde Ajax zonder meer op punt(en)verlies hebben getracteerd. Maar de Venlonaren waren allang blij dat de thuisclub UpnOI het tempo laag hield en toonde zich een ware meester in het achteruit spelen. «SiHSfill"* heefTvastge Het mysterie rond Edo Ophofs geblesseerde rechterknie lijkt in tussen opgelost. De Hilversumse Van 't Schip duidelijk i steld, dat de voorste kruisband i afgescheurd. "Vandaag moet ik b« Hermans komen en dan prikken dergelijke maatregel, zo vlak voor een EC-duel niet te willen ne men. Hij beperkte zich tot een tak- tische wissel en verving Silooy door Boeve, omdat hij beter in staat zou zijn de door VW-mid- denvelder Reijnierse opengelaten ruimte te benutten en nam Bos man ("die zich stuk dreigde te lo pen") in bescherming door hem in te ruilen voor Winter. Even voor het vertrek van Silooy had Muhren de Amsterdammers op 1-0 gezet en negen minuten i datum voor de operatie. Ik hoop, dat die nog deze week kan plaatsvinden", aldus Ophof. Vice-voorzitter Andre Kraan is vanaf gisteren de nieuwe vice-voorzitter van Ajax. Hij volgt in die hoedanigheid Arie van Eijden op, die per 1 november directeur algemene zaken wordt bij de Amsterdamse vereniging. Kraan is geen onbekende binnen het rustsignaal van scheidsrechter Ajax. In de periode '61-'77 maakte Blankenstein zorgde Witschge voor 2-0. WV-trainer Reker pro beerde het na de pauze met drie hij ook reeds deel uit van het Aja bestuur. Zakelijke beslommerin gen waren er toen de oorzaak van LONDEN (Reuter) - Nottingham Forest heeft zaterdag de koppositie in de Engelse voetbalcompetitie van Norwich City overgenomen. Da ploeg behaalde een kleine overwinning (1-0) op Queen's Park Rangcis. Het enige doelpunt kwam op naam van Nigel Clough, de zoon van Notting ham's trainer Brian Cloligh. Norwich City, dat vrijdag bij concurrent Nottingham vergeefs probeerde verdediger Ian Butterworth voor een tweede maand te lenen, kwam bij West Ham niet verder dan een gelijk spel (1-1). Nottingham heeft na elf wedstrijden een voorsprong van één punt op Norwich en drie op Liverpool, dat Oxford op een nederlaag van 0-4 trakteerde. Op Anfield Road zorgde Liverpool voor de hoogste dagzege. Ian Rush opende voor zijn ploeg de score. Het betekende de tweehonderdste lea guetreffer van de international van Wales. Speler-manager Kenny Dalglish en oud-Ajacied Jan Mölby (uit een strafschop) vergrooolten de voorsprong tot 3-0. Met zijn tweede doelpunt bepaalde Rush, die mei zestien doelpunten de topscorerslijst in Engeland aanvoert, de eindstand op 4-0. Nico Claessen kon in zijn eerste thuiswedstrijd van Tottenham niet imponeren. De Belgische international, voor ruim twee miljoen gulden van Standard Luik overgenomen, kon zijn nieuwe ploeg tegen Sheffield niet aan de winst helpen. Clive Allen zette de Spurs direct na de rust op 1-0, maar middenvelder Gary Megson egaliseerde de stand na een uur spelen. Mark Falco, de spits die op White Hart Lane voor Nico Claesen m. -est wijken, maakte een droomdebuut voor zijn nieuwe club Watford. Hij maakte drie van de vier doelpunten voor de club van popzanger Elton John, die met de zege van 4-2 een einde maakte aan de opmars va:i Aston Villa. Manchester United lijkt aan de beterende hand. Op Old Trulïord werd Luton met 1-0 verslagen. Luton, dat sinds 1959 niet meer op hel terrein van United had gescoord, kreeg een uitstekende mogelijkheid die situa tie te veranderen. Brian Stein miste echter van elf meter. De Ierse inter national Frank Stapleton zorgde na acht minuten voor de beslissing. Schotland Koploper Celtic had zaterdag weinig moeite zijn positie in de Schotse eerste divisie te behouden. Het in degradatiegevaar verkerende Mother well werd met 3-1 verslagen. Alan Mclnally, de 'rambo' van Celtic, maak te twee doelpunten. In de titelstrijd behield de ploeg uit Glasgow de voorsprong van één punt op Dundee United, dat Clydebank met 2-0 ver sloeg. Glasgow Rangers haalde uit bij Falkirk. Aanvaller Davie Cooper stak in topvorm. Hij scoorde zelf van elf meter en bereidde drie treffers van Robert Fleck voor. Ally McCoist zorgde voor het vijfde doelpunt. Nieu weling Terry Butcher plaatste zijn naam eveneens op de scorelijst door zijn eigen doelman te passeren.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 12