Batavus en Union toch niet samen Aegon: miljardenclaim mist elke rechtsgrond Wedloop om Alfa Romeo in volle gang DE SNUFFEWARKT VERBOUWEN? 'Eigen identiteit behouden' DSM-top dreigt fabriek in Pernis op te doeken Akkoord over uitdiepen Westerschelde blijft uit VRIJDAG 17 OKTOBER 1986 PAGINA 9 NIEUWLEUSEN (ANP) - Samenwerking tussen de fietsenfabrieken Union en Batavus is van de baan. De overcapaciteit in de branche als gevolg van een forse daling van de he^huSTn- verkopen bracht beide partijen vorige maand naar de onderhandelingstafel, maar Union zicht onvermydeiyii leiden tot slui- stelt nu, dat in de onderhandelingen is gebleken, dat de "eigen identitieit onvoldoende tjng van tenminste een aantal on- kan worden gewaarborgd bij samenwerking. HEERLEN/ROTTERDAM (ANP) - De raad van bestuur van het DSM- concern dreigt met sluiting van zijn dochteronderneming DSM- Meststoffen in Pernis indien minis ter Smit-Kroes (verkeer en water staat) blijft vasthouden aan de da tum van 1 juli 1988 waarop de kunstmestfabriek moet stoppen derdelen met het lozen van met cadmium verontreinigd gips in de Nieuwe Waterweg. In een brief aan Smit-Kroes dringt de concernleiding aan op verlenging van die termijn met tien jaar, aldus bevestigde gisteren een woordvoerder. DSM verlangt bin- enkele weken hierover een be de lokatie", aldus de DSM-leiding. Op korte termijn betekent dit dat de werkgelegenheid van ongeveer honderdveertig bij de produktie van fosforzuur betrokken werkne mers in gevaar komt. Op langere termijn staan ook de overige vier honderdzestig arbeidsplaatsen bij DSM-Meststoffen op de tocht. Volgens de concernleiding gaat het de fabriek in Pernis econo misch niet voor de wind doordat er sprake is van omvangrijke impor ten van kunstmeststoffen uit lan den "overzee" en door de overca paciteit op de markt. Er is een in- vesterings- en rationalisatiepro gramma opgezet om de positie van de dochteronderneming te verster ken, aldus de raad van bestuur van DSM. Zo is met de Marokkaanse fos faatproducent OCP een samenwer kingsverband overeengekomen. Verder wil het Amerikaanse che mische concern Grace op het DSM-terrein in Pernis voor onge veer tachtig miljoen gulden een fa briek bouwen die de stof silica gaat produceren uit een restprodukt dat bij de produktie van fosforzuur vrijkomt. OCP en Grace dreigen echter hiervan af te zien wanneer de lozingsproblematiek niet wordt opgelost. Minister Smit-Kroes heeft nog niet gereageerd op de brief, die ook gestuurd is naar haar collega's van economische zaken, sociale zaken en milieubeheer. Een woordvoer der van Rijkswaterstaat zei niet te verwachten dat de minister, die op dit moment met vakantie is, onder de indruk zal raken van het dreige ment van de DSM-leiding. "Cad mium is een voor mens en dier zeer schadelijke stof die op de zwarte lijst staat en wij hebben nu een maal zorg te dragen voor ons mi lieu. Wij kunnen niet verantwoor delijk worden gehouden voor de problemen van DSM". Uitgangspunt van de besprekin gen was, dat beide bedrijven in res pectievelijk Nieuwleusen en Hee renveen actief zouden blijven. Op gebieden als inkoop, personeelsza ken, automatisering, produktiebe- sturing en administratie zou sa mengewerkt kunnen worden. Als Batavus en Union het onderling zouden kunnen eens worden, zou den de Noordelijke Ontwikke lingsmaatschappij en ex-directeur van de Industrieele Maatschappij Van de Brink financieel willen deelnemen in een nieuwe onderne ming. Na Gazelle zijn in aantallen fiet sen gerekend Batavus de tweede en Union de derde fabriek in ons land. Batavus kampte met zodanig grote verliezen, dat moedermaat schappij Laura en Vereniging deze onderneming geheel heeft afge waardeerd. Het onderzoekbureau McKinsey stelde anderhalf jaar ge leden een grootscheepse reorgani satie voor. Het personeelsbestand werd met ruim honderd mensen teruggebracht tot 360 medewer kers en door automatisering kun nen nu toch dezelfde aantallen fiet sen worden gemaakt als voorheen. Volgens een woordvoerder van Batavus lopen de importen van fietsen in ons land terug en wordt rekening gehouden met een toene mende vraag. Hij denkt dat Bata vus in 1987 uit de rode cijfers kan' komen. Batavus spreekt overigens al over samenwerking met een an der Nederlands bedrijf en daarbij zou het niet gaan om een fietsenfa- briek. Overigens heeft Batavus-di- recteur B.J. van den Berg per 1 ja nuari 1987 ontslag genomen en vol gens de woordvoerder is nog niet voorzien in opvolging. Hij laat doorschemeren dat dit samen hangt met andere ontwikkelingen. Union leed in 1984 nog £en ver- Stakers bij Stolk vragen bemiddeling UTRECHT (ANP) - De stakende chauffeurs bij transportbedrijf Stolk in Berkel en Rodenrijs heb ben de werkgeversorganisatie KNVTO gevraagd te bemiddelen in het al bijna vier weken durende stakingsconflict bij Stolk. Dat heeft een woordvoerder van de vervoersbond FNV gisteravond bekendgemaakt. De Turkse chauffeurs willen het liefst bij Stolk in dienst blijven op basis van de Nederlandse cao, met dezelfde rechten als hun Neder landse collega's. Zit dat er niet in dan willen zij dat hun ontslag vol gens de wettelijke procedures ver loopt. Stolk moet hen dan ook al het achterstallig loon en overwerk vergoedingen uitbetalen plus zes maanden loon. Bovendien vragen de stakers in het geval van ontslag een bedrag ineens als schadeloosstelling. Kort Zakelijk Coca Cola De Amerikaanse frisdrankengi gant Coca Cola komt binnenkort met een aandelenuitgifte die naar schatting 1,5 miljard dollar moet opbrengen, een record in de ge schiedenis van de Amerikaanse ef- lies van 1,9 miljoen gulden bij een denkt dat de onderneming dit jaar omzet van 43 miljoen gulden. Het uit de rode cijfers kan komen. Bij jaarverslag over 1985 zal vermoe- Union werken momenteel nog delijk pas volgende maand ver- ruim 160 werknemers. Eind vorig, schijnen, maar de directie heeftjaar waren dat er nog 246. Dalende zich al optimistisch geuit over de verkopen maakten verdere inkrim- toekomst. Een woordvoerder ping noodzakelijk. België bekritiseert Nederland ROTTERDAM (ANP) - Door het zich onder uitblijven van overeenstemming openhouden tussen België en Nederland over voor de sch— de uitdieping van de Westerschei- s00rt voorwaarden" heiemaaTniet verplichten tot het de Westerschelde de scheepvaart) kunnen dit de dreigen de betrekkingen tussen gesteld worden, aldus de jurist De- beide landen te verzuren. Neder- Vroe. land weigert vooralsnog akkoord te gaan met uitdieping. "Niet uit- Onwillig drukkelijk en niet met zoveel woorden, maar op bijna handige wnze". Dit zei schepen J. Devroe J van de haven van Antwerpen giste- j;!ch ™\geT}s Devroe inder- ren tijdens een bijeenkomst in Rot- $^ad in het kader van de Schelde- terdam. Uitdieping Rijnverbinding heeft verplicht, te de Westerschelde voldoen. Maar de Belgische autori- Verkoop van personenauto's blijft stijgen AMSTERDAM (ANP) - De al sinds het begin van dit jaar geconstateer de stijging van de verkoop van per sonenauto's in Nederland houdt aan. Dit kan worden verklaard uit de gunstige economische situatie. De RAI heeft dit gisteren meege deeld naar aanleiding van de kwar taalcijfers van de personenautover koop. In de eerste drie kwartalen van 1986 zijn ruim 471.500 nieuwe per sonen- en combinatievrachtwa gens verkocht. Dat is vijftien pro cent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen er bijna 411.000 werden verkocht. De RAI baseert deze cijfers op de hoeveelheid uit gegeven kentekenbewijzen. De grootste stijging was, zoals ook bij de vorige kwartaalcijfers al bleek, te zien bij Peugeot/Talbot (van 19.753 naar 27.658). Een daling van het aantal ver kochte auto's werd geconstateerd bij onder meer Renault (van 24.354 naar 23.346) en Seat (van 6.002 naar 3.716). houdt volgens de Antwerpse 'ha- feiten stuiten hierbij onder venwethouder' geen concurrentie °P ®en., onwillige houding gevaar in voor de Rotter- Frankrijk i onwillige Wallonische AMSTERDAM (ANP) - De bouw an de replica van een Oostindië- vaarder in Amsterdam ondervindt problemen doordat het moeilijk damse haven De Belgen vragen milieu-activisten. "Is dit onbegrij- blijkt blijvend medewerkers aan te pelijk en doen zich in Nederland trekken. Daardoor is vertraging dergelijke zaken ook niet veelvul- ontstaan en zijn de kosten van de dig voor", vroeg Devroe zich af. bouw aanzienlijk hoger uitgeval- Het wordt volgens Devroe de len. Dit werd gisteren verklaard c dê toekomst boogste tijd dat Nederland zijn ver- door voorzitter H. de Wildt van de v»eau... va.» 75 voet Geen enkele zet tegen uitdieping staakt. Ook al stichting 'Amsterdam bouwt Oos- haven kan hierdoor die supersche- Sezien de aanwezigheid in de Ant- tindiëvaarder' tijdens een bijeen- pen ontvangen die Rotterdam da- ferpse haven van een groot aantal komst ter gelegenheid aan de offi- hield Devroe Nederlandse bedrijven, dat daar al- ciële plaatsing van de achtersteven leen maar baat bij heeft. Devroe zei op het schip. Voor deze belangrijke dat geschokt te zijn "dat Belgische fase in de bouw was ook minister een verdieping tot vijftig voet dat de Antwerpse haven ook be reikbaar wordt voor schepen van 125.000 ton. Rotterdam heeft diepte wellicht gelijks aandoen, zijn gehoor voor. Devroe sprak er schande Nederland "uitdieping van de Wes- baggerboten op de Westerschelde terschelde koppelt aan de levering worden gevolgd door Nederlandse van Maaswater door België. Krach- pohtieboten die controleren of de tens een in 1925 door beide landen Belgen niet 1 centimeter te diep ondertekend verdrag (waarin zij baggeren PARIJS - Omdat het oude muntstuk van tien franc (links) als te zwaar werd beschouwd, komt er een nieuw muntstuk voor in de plaats. Dit is niet alleen veel kleiner maar ook een stuk lichter. (foto api De Koning (sociale zaken en werk gelegenheid) naar Amsterdam ge komen. Zijn departement finan ciert het project gedeeltelijk. De me dewerkers aan het project zijn vooral werklozen en leerlingen. (foto Anefo) Braadboter goedkoper BRUSSEL (ANP) - De prijs van braadboter gaat binnenkort om laag. De Europese Commissie heeft gisteren besloten de subsidie op de verkoop van deze geconcen treerde boter uit de Europese koel huizen met ongeveer twintig cent per pakje te verhogen. Het produkt dreigt namelijk uit de markt te worden geprijst door de margari- Op het ogenblik legt de Commis sie al zo'n 1,38 gulden toe op elk pakje boter dat de winkel (voor een prijs van rond de gulden) verlaat. DEN HAAG (ANP/GPD) - Er is geen enkele rechtsgrond voor de miljardenclaim van ex-polishou ders op de (uit Ago en Ennia ont stane) verzekeringsmaatschappij Aegon. „De aanspraken van de ex- verzekerden van Ago op een deel van het Aegon-vermogen zijn niet realistisch en getuigen van een on voldoende inzicht in de feitelijke gang van zaken", aldus directielid H.B. van Wijk gisteren tijdens een persconferentie. Aegon heeft te maken met een groep voormalige polishouders (le den) van Ago Onderlinge, die vin den dat ze bij een juridische reor ganisatie in 1978 om de tuin zijn ge leid en benadeeld. Ze hebben in middels een stichting gevormd, die onder aanvoering van drs. J.B.J. Heijnen uit Oudenbosch vermo gensrechten opeist. Deze zouden hen in 1978 zijn ontnomen door Ago (nu Aegon), dat destijds „niet te goeder trouw" zou hebben ge handeld. De waarde van die rech ten zou tussen 1,5 en 2 miljard gul den liggen. Hoewel de miljardenvordering werd toen van een coöperatie (on derlinge) een vennootschap (hol ding), met de Vereniging Ago als enig aandeelhouder. Vif jaar later, na de fusie met Ennia, werd de Vereniging Ago ondergebracht in de Vereniging Aegon. Volgens directeur Van Wijk zijn alle materiële (financiële) rechten van voormalige leden/polishou ders geëerbiedigd. Een claim zou gerechtvaardigd zijn als Ago des tijds was opgedoekt. De verzeke ringen en de polishouders van Ago zijn echter (met hun instemming) meeverhuisd naar Aegon. Bij even tuele liquidatie of bedrijfsbeëindi ging zullen hun rechten op een deel van het vermogen nog steeds volledig worden gehonoreerd vol gens de Aegon-statuten. Bovendien, aldus Van Wijk, zou den Heijnen c.s. hun claim niet bij de verzekeringsmaatschappij Ae gon moeten indienen, maar hoog uit bij de Vereniging Aegon, die ei genaresse is van 40 procent of f 1,4 miljard van de aandelen in de naamloze vennootschap. Slechts i deel van dit vermogen (150 mil- op de Amsterdamse Effectenbeurs joen gulden) is afkomstig uit Ago al heeft geleid tot een koersdaling van de aandelen Aegon, verwijst de directie de hele zaak naar het rijk der fabelen. De in 1978 doorge voerde juridische reorganisatie bij Ago kwam tot stand met eenstem migheid van de polishouders. Ago Onderlinge. Ook het bedrag van 1,5 tot 2 miljard gulden slaat volgens de Aegon-directeur nergens op. Aegon heeft Heijnen sinds hij in januari 1985 contact legde „enkele malen uitgelegd hoe de vork in de steel zat", aldus Van Wijk. „Maar ROME - Rondom Alfa Romeo, het genaars, die al enige tijd met het Italiaanse automobielbedrijf met de grote naam en de vele schulden, is na het rumoer van de afgelopen weken een tijdelijke stilte gevallen. De 'letter of intent' van Ford is met bedrijf hadden geleurd zonder het aan de straatstenen kwijt te kun nen en aan wie nu plotseling het hof wordt gemaakt door niet een, r twee gegadigden, waarvan fectenhandel. Dat heeft het bedrijf d« tweede gegadigde, Fiat, werkt - - - -- nog aan zjjn definitieve voorstel- deze week bekendgemaakt. Het gaat om een belang van 51 procent in Coca Cola Enterprises, de groot ste bottelaar van de frisdranken van Coca Cola. Breevast De Nederlandsche Trust-Maat schappij heeft een obligatielening van 30 miljoen gulden, die de in surséance van betaling verkerende projectontwikkeliaar Breevast in 1984 heeft uitgegeven, in haar ge heel opgeëist. De Trust-Maat schappij, die de belangen behartigt van de obligatiehouders, heeft dat donderdag meegedeeld. De totale vordering komt, inclusief rente en kosten, op ongeveer 31 miljoen gulden. Olieprijzen Egypte heeft besloten zijn olie prijzen te verlagen om te proberen de export van zijn olie op peil te houden. Een woordvoerder van de nationale oliemaatschappij van het land verklaarde dat de topkwalitei ten olie, Suez Blend en Ras bahar. deze maand 12,50 dollar per vat (159 liter) zullen kosten tegen 13,10 dollar in augustus. Egypte stelt al tijd zijn olieprijzen achteraf vast. De prijsverlaging komt op het mo ment dat de ministers van olie van de OPEC (Organisatie van Olie Ex porterende Landen) het nog niets eens zijn over een beperking van de olieproduktie van hun organisa tie. Egypte is niet bij de OPEC aan gesloten. enige vertraging binnengekomen; een, Fiat, zijn onverschilligheid voor het lot van Alfa nooit had ver borgen. Toch zit er logica in deze ontwik keling. Ford had een jaar eerder te vergeefs geprobeerd zich meester te maken van Fiat: de vergevorder de onderhandelingen over het sa mengaan van Ford-Europa en Fiat zijn", zijn de twee nu, van mogelij ke bondgenoten, eikaars felste concurrenten geworden. Het lag dus voor de hand dat Fiat niet werkeloos kon toezien hoe Ford beslag ging leggen op een deel van de eigen thuismarkt: Alfa Romeo was in 1985 nog goed voor de ver koop in Italië van 112.909 auto's Ons voorstel voorziet in de overna me van de meerderheid van het aandelenpakket en dus in de on middellijke verantwoordelijkheid voor de leiding en we zullen het op tijd voorleggen om IRI de gelegen heid te geven tussen ons en Ford te kiezen". Dit betekent allereerst dat Fiat, (Fiat-Lancia: 912.414, Ford: 69.355), net als Ford trouwens, geen enkele door Hein ten Kortenaar De regering heeft laten weten geen voorkeur a priori te hebben voor de ene of de andere, de inter nationale of de nationale oplossing van het probleem Alfa. De staats holding IRI en zijn dochtermaat schappij Finmeccanica, eigenaars van Alfa Romeo, zullen zelf moe ten beslissen welk voorstel het voordeligst is, waarna de regering voor 7 november (de door Ford ge stelde termijn) de uiteindelijke be slissing moet nemen. Niemand is door de gang van za ken zo aangenaam verrast als de ei- de Ford-plannen spreken bo vendien van een verzadiging van de Alfa-produktiecapaciteit tot 400.000 wagens per jaar, terwijl Al fa ook de beschikking zou krijgen Auto sprongen tenslotte af op de over een goed geoutilleerd weigering van Fiat om de leiding i handen van Ford te leggen (en i gekeerd). Beiden hadden g< in één klap ruim een kwart Europese automarkt te Op ADVERTENTIE OKELtloyl grote snuffelmarkt in de groenoordhal leiden zaterdag en zondag a.s zaterdag 18 oktober zondag 19 oktober koopnet in de rest van Europa, het vorig jaar maar 45.537 au- >t to's wist af te zetten (Fiat: 383.298, Ford: 1.188.201). Voor de kolos uit Turijn, hoe daarmee alle concurrenten te weinig gecharmeerd ook van de ,en en op den duur ult kleine concurrent, zat er dus niets anders op dan Ford ogenblikkelijk markt, waar volgens de voet dwars te zetten. IRI-presi- Chrysler-president Lee Iacocca, in dent Romano Prodi had dan ook een recent interview aan het Ro- nog niet aangekondigd dat er een b'^LaJlepubblica,«rond- overeenkomst met Ford op til was, of de Fiat-top stond al op de stoep bij premier Craxi om te laten we ten hoe bereidwillig ze was om Al fa Romeo uit de brand te helpen. Na de kritiek op het eerste voor- stel, dat de eenheid tussen de twee Alfa-fabrieken in Milaan en bij Na pels (Alfasud) niet voldoende leek te waarborgen, werkt Fiat nu aan een nieuw plan. Het eerste nieuws hierover kwam deze week uit To kio waar de jongere broer Agnelli Umberto met enkele topmanagers een 'Fiat-Day' opluisterde. „Wij zijn bereid Alfa Romeo over te nemen om in Italië wagens van grote cilinderinhoud en van Ita liaans design te bouwen. Uit de sa menwerking tussen Lancia en Alfa Romeo zou de grootste Europese maatschappij ontstaan voor de produktie van dit type wagens. belangstelling heeft voor Alfasud en Arna, de modellen waarmee Al fa zonder veel succes heeft gepro beerd tot de gewone gebruiks- markt door te dringen en die alleen afbreuk hebben gedaan aan zijn grote naam op het gebied van luxe sportwagens. Maar het betekent vooral dat het Fiat-voorstel althans in een opzicht voordeliger is voor IRI-Finmeccanica dan dat van Ford. Voor zover bekend, willen de Amerikanen de eerste driejaar niet meer dan 19,5 procent van de aan delen overnemen en daarmee ook maar een minderheidsaandeel in de te lijden verliezen, die juist de eerste drie jaar nog aanzienlijk zul len zijn, terwijl Fiat bereid is dade lijk de meerderheid van de aande len over te nemen en daarmee ook het grootste deel van de verliezen van de schouders van de huidige eigenaars afwentelt en voor eigen rekening neemt. Voor de rest is het nog te vroeg voor een vergelijking tussen de twee voorstellen: over de werkver deling tussen Milaan en Napels, de afvloeiingsregeling voor. het over tollig personeel en de investerin gen in de hersanering van het be drijf en het produktieproces is van het Amerikaanse voorstel al weer het een en ander bekend, maar heeft Turijn zich nog niet uitge sproken. Het is duidelijk dat de wedloop nog in volle gang is en dat geen van de twee mededingers het zich kan veroorloven die te verliezen. De grote vraag blijft nu of de Italiaan se regering zich zo neutraal zal blij ven opstellen als ze zich tot nu toe heeft voorgedaan. ADVERTENTIE Als u gaat bouwen of verbouwen is het verstandig eerst een goed advies in te winnen. Bij Bouwvoorlichting in Waddinxveen kunt u zich geheel vrijblijvend oriënteren. U vindt er een unieke expositie over bouwen en wonen. Met informatie over produkten en diensten van tientallen bedrijven, a Openingstijden: di/wo/vr: 9.00 -17.00 do: 9.00-20.00 za: 9.00-14.00 uui Staringlaan 6 - Waddinxveen bouwvoorlichting urn voor advies, aanschaf en oriëntatie hij was niet te overtuigen. Hij heeft de zaak uiteindelijk in handen ge legd van een advocaat". Van Wijk voegt daar nog aan toe dat, wan neer iemand meent dat er wanbe leid is gevoerd, hij naar de Onder nemingskamer kan stappen. Deze kan beslissen een enquête in te stellen, omdat verjaring hier niet geldt. Minder valse claims bij reisverzekeraars GRONINGEN (GPD) - De reisver zekeraars in ons land boeken de eerste successen in hun strijd te gen frauduleuze schadeclaims. Hierbij gaat het jaarlijks om vele miljoenen guldens die ten onrech te door particulieren bij reisverze keraars worden gedeclareerd. Ver hoogde aandacht en gebruik van een databank hebben inmiddels geleid tot een daling van het aantal valse en dubieuze claims. Bjj de Europeesche Verzekering Maatschappij in Amsterdam, die samen met Unigarant de helft van de reisverzekeringmarkt in handen heeft, kon met dit jaar voorkomen dat deze maatschapij voor een be drag van 1 miljoen gulden door cliënten werd getild. Sinds juli van dit jaar hebben de verzekeraars onder meer een data bank ingezet in de strijd tegen de fraude, waardoor men hoopt dat het aantal dubieuze claims wordt teruggedrongen. AMSTERDAM (ANP) - Beleggers vol hardden ook vanmorgen in hun af wachtende houding wegens onzeker heid over de ontwikkeling van prijzen, rente, valutakoersen en de laatste tijd ook over de winsten van ondernemin gen. Op de vloer van de Amsterdfamse effectenbeurs bleef het bij gebrek aan stumilerend nieuws dan ook werde- rom rustig. De koers van Koninklijke Olie rea geerde hier nauwelijks op nieuws van uit de OPEC, dat in de Verenigde Sta ten tot koersstijgingen voor Olies leid de. Tegen het middaguur was Konink- k lijke op f 200 slechts zes dubbeltjes duurder geworden. Terwijl de centrale banken in Euro pa door interventies de dollar op het peil van ongeveer f 2,23 hielden, wilde het met de andere internationale aan delen niet erg vlotten. Unilever was f2 lager op f 472, maar voor het overige bleef het bij dubbeltjeswerk. Bij dunne handel moesten de finan ciële waarden zonder uitzondering achteruit. Op de obligatiemarkt ge beurde weinig. Een enkele staatsle ning noteerde wat lager, hetgeen i overenstemming was met de ontwik^ all Sti nderdag. Toen traden hogere kelii :s„ï Wall Street en de tendentie noteringen op na dagen van koersda lingen. De grote uitgevers noteerden op nieuw iets hoger. Elders op de markt behoorden koersschommelingen van meer dan een gulden tot de uitzonde ringen. Daarvan vormde Bols er een met een daling van f 1,50 op f 135. Nij- verdal-Ten Cate verloor eenzelfde be drag op f 135 na donderdag al terrein te hebben prijsgegeven. Daarmee leek de ontwikkeling van eerder deze week zich te herhalen. Tegenover stoploss- orders zouden geen gelimiteerde koop orders staan waardoor herstel lang zaam op gang komt. Internatio-Müller steeg f 1,20 door naar f 85,70.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9