mededelingen gemeentebestuur 20 t/m 24 oktober 1986 VLAKDRUKMONTEUR OFFSETDRUKKER lili ÉËËë^aSgBÊii:: L: AUTO RADIO'S Deinterlübke kastenwand 61 cm diep. De klassieke kastenwand. Gemeenteraai Maandag 20 oktober a.s. om 20.00 uur. Agenda: Benoeming plaatsvervangend lid voor mevr. van der Lecq in de Gemeenschap pelijke Regeling Energiebedrijf Rijnland Vaststelling bestemmingsplan Zoeter- woudseweg Vaststelling stadsvernieuwingsplan Zee heldenbuurt Vaststelling bestemmingsplan De Waard Uitgifte in erfpacht grond vlek 11 Stevens hof voor de bouw van 52 premiekoopwo ningen Vaststelling reglement gebruik sporthallen en sportzalen Voorbereidingsbesluit lokatie commande rijpoort N.B. Op de publiekstribune van de raadszaal in het Stadhuis Is een ring leiding voor slechthorenden aanwe- zlg. N.B. Voortaan zal een half uur voor afgaande aan elke raadsvergadering overleg plaatsvinden met fraktie- voorzitters (om 19.30 uur). Commissie voor Sociale Zaken en Maat schappelijke Aangelegenheden Woensdag 22 oktober a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24, Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: klikbrievenbeleid GSD woonwagenbeleid 2e instantie ouderennota Bovenstaande vergadering Is open baar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daar voor terecht in het Informatiecen trum In de hal van het Stadhuis. Overige vergaderingen Commissie voor het Psychiatrisch Zie kenhuis "Endegeest" c.a. Maandag 20 oktober a.s. om 17.00 uur In het Ontspanningsgebouw/Endegeest, adres: Endegeesterstraatweg 5 te Oegst- Rapportage Geneesmiddelencommissie Rapportage M.I.P.-commissie Patiëntenvertrouwenspersoon e Overzicht ziekteverzuim Werkgroep Transvaal Maandag 20 oktober a.s. om 20.00 uur In het buurthuis het Mierennest, Morsweg 59. Agenda: e 20.10 uur stand van zaken spoorwegver dubbeling geluidscherm e 20.40 uur voortgang aanbrengen geluid- werende voorzieningen Churchillbrug e.o. e 20.50 uur stand van zaken Rijnzicht II 20.55 uur planvorming terrein Wernink e 21.00 uur verkeerssituatie Morsweg Monumentencommissie Lelden Woensdag 22 oktober a.s. om 19.30 uur In de kantine van het Stadsbouwhuls. Agenda: Vaststelling van de adviezen tot plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst van de panden: Middelstegracht 25,139/139a, 141, 143, 163: Nieuwe Rijn 86 en 86: Groenesteeg 14, 56, 58 en 60: Uiterste- gracht 1c; Hooigracht 26 en Noordeinde 1 e Discussie over de beschermenswaardig- heid van de panden Hoge Rijndijk 1 t/m 23 (oneven) en 2 t/m 46 (even) Projectgroep beheer Fortulnwijk Woensdag 22 oktober a.s. om 20.00 uur in het gebouw van de speeltuinvereni ging "Beatrix" aan de Schubertlaan. Agenda: Stand van zaken voorbereiding beheer- plan Plannen winkelcentrum e Verslag werkzaamheden sub-werkgroe- pen Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 24 oktober a.s. In de koffiekamer om 9.30 uur In het Stadhuis. Agenda: 9.30 uur: hoorzitting inzake het bezwaar schrift van Méjan, gericht tegen de afwij zing op het verzoek om een parkeerver- gunning 9.50 uur: hoorzitting inzake het bezwaar schrift tegen de afwijzing op het verzoek om een tegemoetkoming in de verhuis- en herinrichtingskosten op voet van de be schikking geldelijke steun huisvesting ge handicapten 10.10 uur: hoorzitting inzake hel bezwaar schrift gericht tegen de afwijzing op het verzoek om een tegemoetkoming in de verhuis- en herinrichtingskosten op voet van de beschikking geldelijke steun huis vesting gehandicapten e 10.30 uur: hoorzitting inzake hel bezwaar schrift van de heer Mr. Landman, gericht tegen de verleende bouwvergunning voor het pand Boisotkade 1t.b.v. het restau rant e 10.50 uur: hoorzitting inzake een be zwaarschrift van een aantal omwonenden gericht tegen de verleende bouwvergun ning voor uitbreiding van de G.S.O. Lan- gebrug 60. Voor nadere informatie kunt u bellen 254168. Deelcommlsle molenmuseum De Valk Vrijdag 24 oktober a.s. om 16.00 uur, Ou de Singel 28. Agenda: accentjaar 1988 Nederland-museumland e brief m.b.t. publieksgericht werk Projectgroep Zeeheldenbuurt Woensdag 29 oktober a.s. om 10.00 uur in het Stadsbouwhuls, kamer 230 (2e ver dieping) Agenda: e kennismaking (in verband met nieuwe ge zichten) stand van zaken bouwplan Evertsenstraat planning inspraak herinrichtingsplannen stand van zaken wijkpark vaststelling stadsvernieuwingsplan en be stemmingsplan continuïteit werkzaamheden projektgroep aan de hand van het uitvoeringsschema Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het Informatie centrum In de hal van het Stadhuis. Diversen Voorstel verdeling stads- vernieuwingsgelden 1987 In de Nota van Aanbieding bij de Begroting 1987 is opgenomen het voorstel van het Col lege van Burgemeester en Wethouders aan de Gemeenteraad voor de verdeling van de stadsvemieuwingsgelden in 1987. Het voor stel maakt als hoofdstuk stadsvernieuwings- dienst deel uil van de gemeentebegroting voor 1987 en zal eind november tesamen met de andere begrotingsvoorstellen door de Gemeenteraad worden behandeld. De Nota van Aanbieding is verkrijgbaar aan de informatiebalies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis. Inspraakprocedure Belanghebbenden en belangstellenden kun nen gedurende drie weken schriftelijk reage ren op bovengenoemd voorstel. De reacties dienen uiterlijk maandag 10 november bij de Gemeente ontvangen te zijn. Adressering aan: Burgemeester en Wethouders van Lei den, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Het inspraakverslag zal voor de begrotingsbe handeling ter kennis van de leden van de Gemeenteraad gebracht worden. Beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten Mensen die gaan verhuizen om medische redenen i.v.m. het ondervinden van lichame lijke belemmeringen in hun huidige woning, kunnen onder bepaalde voorwaarden in aanmerking komen voor een vergoeding "Beschikking Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicapten". Een van de voorwaarden is wel dat de sub sidieaanvrage tijdig bij de gemeente binnen moet zijn, nl.: 4 weken vóór de verhuizing! Voorkom te late aanvrage Het komt voor dat mensen een beroep doen op andere subsidiemogelijkheden (bv. de re geling geldelijke steun ouderen bij verhui zing) en soms worden afgewezen. De be schikking geldelijke steun hulsvesting ge handicapten blijkt in sommige gevallen een goed alternatief. In verband met de termijn van vier weken is het dus raadzaam de aan vrage voortijdig (dus minimaal vier weken vóór .de verhuizing) ingediend te hebben. Ook als is er nog geen uitslag op de aanvra ge geldelijke steun ouderen bij verhui zing. Van belang Is ook toch alvast een aanvra ge in te dienen als blijkt dat u binnenkort een andere woning krijgt toegewezen en daarvan nog geen adres door kan geven. Meldingsformulieren Om in aanmerking te komen voor genoemde geldelijke regeling kan men bij het Stadhuis of het Stadsbouwhuis een zogenaamd mel dingsformulier ophalen (subsidieaanvraag). Mochten er vragen zijn over de regeling(en) in het algemeen dan kan kontakt opgeno men worden met het buro Subsidiezaken en Beheer van de direktle Volkshuisves ting in het Stadsbouwhuls, telefoon 254232. Dagelijks geopend van 9.00-12.00 Stichting Maatschappelijk Werk Per 13 oktober is het hoofdkantoor Maat schappelijk Werk verhuisd naar de Lange- gracht 1b, fel. 142144, voorheen Oude Rijn 44c. Sector Noord is sinds 1 oktober gehuisvest in het pand Herensingel 53A, hoek Lage Rijndijk, tel. 146041. Sektor Midden blijft gehuisvest in het hoofd kantoor, Langegracht 1b. Sektor Zuid is momenteel gehuisvest in de Breestraat 24, tel. 254782, maar verhuist binnen een half jaar naar de Morsweg 83. T.z.t. volgt hierover bericht. Bij de Stichting kunt u terecht met eenvoudige en praktische vra gen, dus voor informatie en advies, bijv. betreffende sociale zekerheid, huisvesting, scholing, werk voor konkrete dienstverlening, waar onder het helpen invullen van formu lieren, hulp bij het schrijven van be zwaarschriften en leren budgetteren vragen om bemiddeling bij kwesties tussen burgers en instanties' hulp bij moeilijkheden van verschil lende aard, te denken aan spannin gen in het gezin, in het huwelijk, bij arbeid, op school, of moeilijkheden van persoonlijke aard Alle hulp is gratis en de maatschappe lijk werkers zijn geheimhouding ver plicht. ledereen, die informatie of hulp wil, kan op de betreffende kantoren te recht op werkdagen tussen 9 en 10 uur of kan telefonisch een afspraak maken. Wijziging subsidieverordening buurt- en wijkcomité's Met ingang van 15 oktober ligt een voorstel van het College van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de subsidieveror dening buurt- en wijkcomité's ter inzage bij de informatiebalies van het Stadhuis en Stadsbouwhuis. De wijzigingen hebben be trekking op de manier van subsidievaststel ling. Schriftelijke reaktles kunnen tot 29 no vember bij het College worden Ingediend. Voor nadere Informatie kunt u contact opnemen met de direktle Welzijn, tele foon 254762 of 254770. Hier kunt u ook ex emplaren van het voorstel aanvragen. Aanleg persleiding onder viaduct Rijksweg A 44 In de periode van 20 tot en met 24 oktober a.s. zal onder Rijksweg A 44 een mantelbuis worden geperst t.b.v. van Riool, Water, Gas en Electravoorzieningen. Vergelijkbare werkzaamheden vinden plaats op 24 okto ber aan de Haagsche Schouwweg (ventweg Wassenaar genoemd, langs de Stevenshof). Daar wordt o.a. gewerkt aan de invoering van voorzieningen van Gas, Watqr, Elektra en Riolering. De Haagsche Schouwweg zal die dag afgesloten worden voor alle verkeer. In de periode van 27 en 28 okto ber zal de Ommedijkse Weg afgesloten zijn voor alle verkeer. Openbaar vervoer zal via de Haagsche Schouwweg worden geleid. Autosloperij De Graaf aan de Ommedijkse Weg zal overigens wel bereikbaar zijn. De aannemer van het kanwei is Aannemingsbe drijf Vermeer Grond en Wegen uit Hoofd dorp en gemeentelijk opzichter is de heer B. Smits van de direktie Civiele Werken. Voor telefonische inlichtingen kan men bellen 315063 (de keet van de aannemer). Begrotingsstukken 1987 verkrijgbaar en ter inzage Onlangs is de ontwerpbegroting van de ge meente Leiden voor het jaar 1987 versche nen. Die begroting zal met ingang van 27 oktober a.s. achtereenvolgens behandeld worden in de verschillende raadscommis sies en, eind november, in de gemeente raad. Meer informatie over de inhoud van de begroting en over het schema voor de be handeling vindt u volgende week op deze plaats in een speciale gemeentelijke adver tentie die daaraan zal worden gewijd. De verschillende begrotingsboeken zijn inmid dels voor belangstellenden te koop aan de balie van het Stadhuis of bij het Informa tiebureau van de directie Financieel Be leid en Beheer, op kamer 312 van het Stad huis. De prijzen van de begrotingsboeken zijn: Informatieve nota/Nota van Aanbieding ƒ10.- Concept-begroting deel 1 uitgaven 6,- deel 2 verzamelingen/inkomsten/verdeel- dienst6,- Concept Memorie van Toelichting 8,50 Concept bedrijfsbegrotingen15,- Ter Inzage Op een aantal plaatsen in de stad ligt ook een complete set begrotingsstukken ter in zage. Dat is 't geval op de volgende adres sen: - informatiecentrum in de hal van het Stad huis - informatiebalie in de hal van het Stads bouwhuis - openbare biblitoheek aan de Nieuwstraat - en de dependances van de bibliotheek Tentoonstelling "Eten en drinken" in de Middeleeuwen Vanaf heden is in de hal van het Stadhuis deze tentoonstelling te bezichtigen. In de tentoonstelling wordt getracht een beeld te schetsen van het huishouden in de Middeleeuwen, zoals dat in en rondom de keuken plaatsvond. Aan de hand van materiaal, dat op verschil lende plaatsen in Leiden werd opgegraven, vergezeld van enkele voorstellingen op 17e- eeuwse schilderijen, wordt een indruk gege ven van de wijze waarop de maaltijd in de Middeleeuwen werd voorbereid en genut tigd. De tentoonstelling is geopend van maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur en is tot half november te bezichtigen. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 27 maandag 20 oktober Wijk 24,28 en 32 woensdag 22 oktober Wijk 33 donderdag 23 oktober Wijk 30 en 31 vrijdag 24 oktober Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet: - Oosterkerkstraat 1verbouwen en uitbrei den gebouw Gewestelijk Arbeidsbureau Rijnzichtstraat 15, verbouw dakkapel - Morsweg 48 t/m 56, verbouw van apparte menten - Van Speijkstraat, globaal t/o no. 6, plaat sen 5 garageboxen - Zeemanlaan 22, bouw derde bouwlaag op winkel/kantoorpand t.b.v. uitbreiding kan toor - Korvetwal 15, bouw dakkapel Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: - Nassaustraat 31plaatsen dakkapel - Zaanstraat 130, plaatsen dakkapel - Bernhardkade 40, uitbreiding en aanpas sing van "De Zevensprong" - Cobetstraat 5, bouw dakkapel - Oude Rijn 77/77a, restauratie bedrijfsruim te met bovenwoning - Groenesteeg 30, restauratie woonhuis - Hooglandse Kerksteeg 4/6, wijzigen on derpui - Hof var» Venetië 2 t/m 12, restauratie wo ningen - Uiterstegracht 12 t/m 22, restauratie wo ningen - Lange Mare 70/70a, verbouw zolderver dieping t.b.v. woning Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 20 oktober 1986 gedurende veertien dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die pe riode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houders ondanks de ingediende bezwaar schriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen, krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Milieu Hinderwet Verzoeken Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichtingen: 1. Steenstraat 19, pizzeria (Pizzeria Napoli), 2. Pauline de Haanstraat (Stevenshof, vlek 16), onderstation tbv stadsverwarming (Energiebedrijf Rijnland) Ontwerp-vergunnlng Burgemeester en wethouders zijn van plan voor de volgende inrichting vergunning te verlenen: 3. Roomburg (nabij voormalige vuilstort), op slagdepot voor verontreinigde grond (Heide- mij Uitvoering b.v.) Inzage van stukken De onder 1 t/m 3 genoemde verzoeken en ontwerp-yergunning liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 17 nov. 1986 voor zaken no. 1 en 2 en tot 31 oktober 1986 voor zaak 3 in het Infor matiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het Stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 16.45 uur en op donderdag avond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Bezwaren Tot 17 nov. 1986 kunt u m.b.t. de onder 1 en 2 genoemde verzoeken gemotiveerde be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders indienen. Op 4 nov. 1986 kunt u mondeling bezwaren indienen tijdens een openbare zitting in kamer 230 van het Stads bouwhuis te houden om: 14.00 uur (voor zaak 1) en om 15.00 uur (voor zaak 2). Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Gemotiveerde bezwaren tegen de onder 3 genoemde ontwerp-vergunning kunnen tot 31 okt. 1986 schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders worden ingediend door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - iedereen die op de openbare zitting be zwaren heeft ingebracht - iedereen die tijdig een bezwaarschrift heeft ingediend n.a.v. het verzoek om ver gunning - iedereen die kan aantonen dat hij/zij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest Voor nadere inlichtingen betreffende boven genoemde hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stads bouwhuis, kamer 012, tel. 254437. Drukkerij-Uitgeverij "ALL IN" bv te Katwijk zoekt in ver band met uitbreiding van haar orderpakket een voor zowel de papier- als filmmontage alsmede een onze voorkeur gaat uit naar iemand met ervaring in het drukken van 4-kleurenwerk Wij bieden naast een goed salaris en vergoeding van reiskosten, een prettige werksfeer. Interesse? Als u belangstelling hebt nodigen wij u uit uw sollicitaties te richten aan: DRUKKERIJ-UITGEVERIJ "ALL IN" bv Valkenbutgseweg 68 2223 KE Katwijk Telefoon 01718-14041 Meer dan 40 type's Off. dealer van o.a. PIONEER KENWOOD PHILIPS KONITECH ZEER SCHERPE PRIJZEN Inbouwen, reparatie, inruil, omruilgarantie en blijvende ••auto/hop/ TF/jaardema LEIDEN BREESTRAAT 33. TEL. 122484 HAARLEMMERSTRAAT 241, TEL. 140832 Deze kastenwand heeft woongeschiedenis gemaakt. De eerste oneindig aan elkaar te bouwen kastenwand, maar nog altijd aktueel. Want haar uiterlijk - oneindig aan elkaar te bouwen elementen - is net zo attractief als haar toepassingsmogelijkhe den: de altijd variabele indelingsmogelijkheden voor wasgoed, garderobe, schoenen enz. Voor wat betreft de fronten kunt u kiezen tussen gladde fronten en fronten met een profiel in lak, hout, met textiel bekleed, met riet, met spiegel... füfi liafifi/ó///fitfait/óff#9 JMIf Wff V VWftf J ffff iUf fUUl Jan Bentveld b.v./nieuwe rijn 24/2312 JD Leiden/Telefoon 071-134671.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 8