Fraude ontdekt bij bosbouwsubsidies Maan vanavond volledig verduisterd COMPUTER OPLEIDINGEN BIJ U IN DE BUURT Grootscheeps onderzoek ingesteld Boete voor het goede doel Werkgroep bereidt enquête voor Parlementaire enquête vroeger zeer populair VRIJDAG 17 OKTOBER 1986 BINNENLAND PAGINA 5 DEN HAAG - De Tweede Kamerleden (v.l.n.r.) Engwirda (D66), Van Rey (VVD) en Alders (PvdA) c tijdens de commissievergadering van gisteren over de voorbereiding van de "parlementaire ABP-enquête. (foto ANP) DEN HAAG (GPD/ANP) - De Tweede Kamer heeft gisteren een werkgroep benoemd om de parle mentaire enquête naar de subsi diefraude van het ABP voor te be reiden. De werkgroep bestaat uit de kamerleden Wolters (CDA), Al ders (PvdA), Engwirda (D'66), Van Rey (WD) en Van Dis (namens de kleine fracties). De werkgroep moet een voorstel maken voor de opzet van de enquê te. Een meerderheid van de Kamer is er voor om het onderzoek naar het mogelijke misbruik van wo- ningbouwsubsidies niet alleen te beperken tot de ABP, maar ook an dere beleggers erbij te betrekken. De werkgroep moet binnen drie weken voorstellen doen over on derwerp van de enquête (waarbij rekening moet worden gehouden met het strafrechtelijk onderzoek dat momenteel rond het ABP wordt gevoerd). Uiteindelijk moet de gezamenlij ke Kamer over het voorstel beslis sen en de definitieve enquêtecom missie benoemen. Verwacht wordt dat de enquête zelf niet voor 1 ja nuari kan beginnen. Zowel PvdA als PSP betoogden dat een enquête een veel normaler onderzoeksmiddel van het parle ment moet worden dan nu het ge val is. De parlementaire enquête wordt nog steeds bekeken als een soort motie van wantrouwen tegen de regering, terwijl het in feite al leen een onderzoeksmethode is met meer mogelijkheden dan een gewoon parlementair onderzoek. Volgens de PvdA'er Alders is een parlementaire enquête in deze zaak het aangewezen middel, om dat het parlement anders nooit in zage kan krijgen in de onderzoeks dossiers van justitie, waar ook een onderzoek tegen het ABP wegens subsidiefraude loopt. Bovendien biedt een enquête bescherming aan getuigen. Wat mensen voor de enquêtecommissie zeggen, kan na melijk niet in een gewoon straf rechtelijk onderzoek tegen hen worden gebruikt. "Er is inderdaad een spannings veld met het strafrechtelijke on derzoek", aldus de voorzitter van de kamercommissie rijksfinan ciën, de D66'er Maarten Engwirda. "We zullen met het openbaar mi nisterie tot afstemming moeten ko men en je kunt er eventueel aan denken de zaak in fases te onder zoeken". Snelweg richting België rond DEN HAAG/EINDHOVEN (ANP) - Minister Smit-Kroes (verkeer en wa terstaat) heeft het laatste deel van rijksweg 69 (van de autosnelweg Vënlo- Antwerpen bij Eindhoven tot de Belgische grens ten zuiden van Valkens- waard) vastgesteld. Haar keuze is gevallen op het traject, dat direct aan sluit op de Poot van Metz bij Eindhoven. Milieuorganisaties hebben zich altijd fel verzet tegen dit traject- omdat het door het waardevolle dal van het riviertje de Dommel loopt. De nieuwe autoweg moet de Poot van Metz bij Eindhoven aansluiten op het Belgische net van autowegen. Het verkeer richting België moet nu gebruik maken van een smalle twee- baansweg dwars door Waalre en Valkenswaard. Dat de Tweede Kamer twee jaar na afloop van de parlementaire enquête over RSV weer naar dit middel grypt om mogelijke frau de met bouwsubsidies door het ABP en andere institutionele be leggers te onderzoeken, zegt veel over het belang dat men aan de zaak hecht. Een enquête is name lijk het zwaarste middel dat het parlement tot haar beschikking heeft om het regeringsbeleid te controleren. Bij een aantal partijen heeft de afgelopen weken dan ook enige aarzeling geleefd. Voor het CDA betekende instemmen met een enquête immers kiezen tegen de eigen bewindsman Brokx. Ook andere partijen aarzelden over de motie van wantrouwen, die een enquête voor velen nog steeds is. De ABP-enquête is pas de der de parlementaire enquête van deze eeuw. Er zijn wel vaker voorstellen gedaan, maar die haalden nooit een kamermeer derheid. De vorige enquête naar de handel en wandel van het RSV-concern zal de meeste men sen nog duidelijk voor de geest staan, maar verder moeten we een behoorlijk aantal jaren terug, tot vlak na de Tweede Wereld- oorlog. Toen heeft het parlement van haar enquêterecht gebruik gemaakt om het regeringsbeleid van de regering in ballingschap achteraf te controleren. In de vorige eeuw werden en quêtes veelvuldiger gehouden. Het was koning Willem III die de Eerste en Tweede Kamer in 1850 het 'regt van onderzoek' gaf. Daarmee, kreeg het parlement de mogelijkheid om getuigen onder ede te horen, wat de mogelijk-, heid gaf om zaken diepgaander te onderzoeken dan tot dan toe het geval was. Wie als getuige wordt opgeroe pen, is verplicht te verschijnen. Volgens de wet hebben de Ka mers zelfs de mogelijkheid om onwillige getuigen via de officier van justitie voor maximaal een half jaar te laten gijzelen. Wat het verhoren van getuigen betreft, kent de wet wel een aan tal beperkingen. Zo hoeven mi nisters niets te zeggen over za ken die in de ministerraad be sproken zijn. Bij de de RSV-en- quête bleek dat een probleem te zijn. Ook ambtenaren en militairen hoeven niet te antwoorden op vragen die in strijd zijn met het staatsbelang. Verder hoeven ge tuigen geen bedrijfsgeheimen te onthullen. In dat laatste geval kan de Kamer overigens naar de rechter stappen die dan uit moet maken of de getuige zich terecht beroept op het verschonings recht. In de vorige eeuw was de par lementaire enquête zeer popu lair. Een aantal van die enquêtes gaat over onderwerpen waar we achteraf amper van wakker kun nen liggen: de accijnsheffing op zout, de verdieping van het vaar water in de mond van het Zwolse Diep, de toestand van de Maas en Zuid-Willemsvaart en de besmet telijke longziekte onder het rundvee bijvoorbeeld. Belangrijker waren de sociale enquêtes, die de aanzet gaven tot de arbeidswetgeving en de socia le wetgeving. Het zogenaamde Kinderwetje van Van Houten, waarbij de arbeidstijden voor kindéren werden beperkt, was het gevolg van de eerste sociale enquête. Die sloeg in als een bom: de verslagen over kinderen van twaalf die dagen van meer zes tien uur maakten, de waskaar senfabriek in Amsterdam waar vrouwen soms 36 uur achter el kaar moesten werken en de ar beiders uit de aardewerkfabrie- ken in Maastricht, die in drukke tijden de ovens in werden ge stuurd by zulke temperaturen dat het haar op het hoofd ver schroeide, schokten Nederland. De sociale enquêtes leiden on dermeer tot de totstandkoming van de Arbeidswet. Daarin werd de vrije zondag geregeld (sommi ge arbeiders bleken nooit een vrije dag te hebben) en werden een aantal hygiënische maatre gelen voorgesteld. In de Arbeids wet werd het vrouwen en kinde ren verboden een aantal schade lijke werkzaamheden te doen. DEN HAAG (GPD/ANP - Met bijna 26 miljoen gulden aan overheidssubsidies op bosbouwprojecten is gef raudeerd. Een controle van de accountantsdienst van het ministerie van land bouw heeft uitgewezen dat begrotingen, bestekken en rapporten van minstens zes tien projecten niet deugen. Minister Braks (landbouw) heeft besloten alle 113 ge subsidieerde projecten te onderzoeken en te veel be taalde gelden van boseige- naren terug te vorderen. Deze subsidies voor de bosbouw z(jn verstrekt op grond van werk gelegenheidsprojecten van het mi- DEN HAAG (GPD) - Mensen met een bijstandsuitkering en stude rende thuiswonende kinderen hoe ven niet bang te zijn voor voor- deurdelerskorting. In een brief aan de sociale diensten schrijft staats secretaris de Graaf (sociale zaken) dat de korting niet op deze groep mag worden toegepast. Dit naar aanleiding van het in werking tre den van de nieuwe wet op de stu- Proefproces stroompistool ARNHEM (GPD) - De Arnhemse politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen de Velpse handelson derneming Pandex, die begin deze maand een stroompistool in Ne derland introduceerde. Met deze 'Patrolite', een apparaat dat lijkt op een zaklantaarn, kunnen elektri sche schokken worden uitgedeeld om bijvoorbeeld overvallers van het lijf te houden. Met het proces verbaal wil de Arnhemse politie een proefproces uitlokken. Op uit nodiging van de Arnhemse politie heeft de importeur het apparaat voor de officier van justitie gede monstreerd. Volgens de officier is er sprake van verboden wapenbe zit. De importeur heeft daarop de verkoop van het apparaat gestaakt in afwachting van het proefproces. RUSTENBURG (GPD) - Tandarts Wim van den Ende uit Rustenburg heeft een niet alledaagse manier bedacht om de hulporganisatie Terre des Hommes te steunen. Voor een afspraak die niet wordt nage komen, brengt Hij 25 gulden in re kening. Het geld gaat naar de in ternationale organisatie die hulp biedt aan kinderen in nood. Op de ze wijze heeft hij reeds zo'n 4000 gulden over kunnen maken. In een brief die de tandarts aan zijn vergeetachtige patiënten stuurt, staat onder meer: "Aange zien ik bezwaar heb tegen het 'ver dienen voor niet geleverde dien- Nederland smaakt vanavond het genoegen van een bijzonder na tuurverschijnsel: ruim een uur lang, van 18.41 tot 20.55 uur, is de maan volledig verduisterd. De vol le maan verdwijnt dan langzaam maar zeker in de schaduw van de aarde, zodat de maan geen licht van de zon opvangt en weerkaatst. De maan wordt daardoor zo goed als onzichtbaar, behalve wanneer een rode gloed (zonlicht dat via de aardse dampkring wordt afgebo gen) op de maan terechtkomt en een indrukwekkend schouwspel van de verduistering maakt. door Ben Apeldoorn Maansverduisteringen zijn - hoe wel ze enkele malen per jaar optre den - ongeveer eens in de ander half jaar zichtbaar op aarde. Op 20 februari 1989 zijn we opnieuw aan de beurt, vandaar dat het niet over dreven is om te spreken van een bijzonder natuurverschijnsel. Ze ker als daarbij wordt bedacht dat een maansverduistering overdag natuurlijk niet zichtbaar is. Boven dien is een maansverduistering die 's avonds plaats heeft pas goed te zien als het helder weer is. Wat er gebeurt bij de maansver duistering steekt als volgt in el kaar: vanavond is het volle maan. De maan staat dan, vanaf de aarde bezien, precies tegenover de zon. Als de zon in het westen ondergaat, komt de maan bijna gelijktijdig in het oosten op. Met dit versch'il dat nisterie van sociale zaken en werk gelegenheid. Voor alle projecten samen was een bedrag van een mil jard gulden beschikbaar, waarvan voor de bosbouw 26 miljoen. Toen het ministerie van landbouw lucht kreeg van het geknoei stelde de ei gen accountantsdienst een onder zoek in. Van de in totaal 113 projecten zijn er 16 in Noord-Brabant, Utrecht, Overijssel en Gelderland, goed voor 4,3 miljoen subsidie, on der de loep gelegd. Bij het onder zoek heeft het ministerie van land bouw ook bosbouwkundigen van de landbouwhogeschool in Wage- ningen betrokken. Onder meer bleek dat de subsidie te gemakke lijk was te krijgen. Sommige pro jecten zijn, volgens de deskundi gen, niet eens echt noodzakelijk. Bij de controle van deze zestien projecten, die onder toezicht van Staatsbosbeheer zijn opgezet en diefinanciering, begin deze maand. Studenten en bijstandsgerech tigden maakten zich ernstige zor gen over mogelijke toepassing van de woningdelerskorting. Maar vol gens een woordvoerster van het ministerie van sociale zaken is het nooit de bedoeling geweest de kor ting toe te passen op mensen met een bijstandsuitkering en stude rende kinderen die thuis wonen. "Bij het vaststellen van de hoog te van het beursbedrag is er al re kening mee gehouden. Die studen ten hebben minder kosten en krij gen ook minder geld dan studen ten die zelfstandig wonen. Het zou niet redelijk zijn daar nog eens ex tra op te korten". Hetzelfde geldt voor minderjarigen met een bij standsuitkering die nog bij hun ou ders wonen, voegt zij eraan toe. De nieuwe wet op de studiefi nanciering blijft vragen oproepen. Zozeer, dat de centrale directie stu diefinanciering in Groningen extra telefoonlijnen heeft laten aanleg gen om beter bereikbaar te zijn. Er zijn nu 130 lijnen beschikbaar. Bo vendien wordt deze maand een be gin gemaakt met spreekuren voor mensen met vragen over de studie financiering. De vragenuren wor den enkele dagen per maand ge houden in de bureaus van de socia le raadslieden in Emmen, Ensche de, Hengelo, Amersfoort, Rotter dam, Nijmegen en Sittard. Het gaat om een proef die duurt tot 1 juli van het volgend jaar. sten', stel ik voor om een symbolisch deel van de door mij gederfde tijdl inkomsten een ideeële bestemming te geven". Een informatiefolder van Terre des Hommes wordt bijge sloten. De in totaal 160 patiënten die niet op de afgesproken tijd op het spreekuur verschenen, maakten geen probleem van de 'boete'. Van den Ende licht toe: „Voor pa tiënten is het vervelend om lang in de wachtkamer te moeten zitten. Door een goed werkend afspraken systeem duurt wachten bij ons nooit lang. Voor ons is het minstens zo vervelend om tevergeefs op men sen te moeten wachten". deze avond de maan tussen 19.41 en 20.55 uur elf over half acht en vijf voor negen als een vuurrode bol aan de hemel staan öf geheel is verdwenen. Maanfasen De maan draait in ongeveer een maand rond de aarde en omdat de maan, net als de aarde, door de zon verlicht wordt, doorloopt ze schijn gestalten, maanfasen geheten. Bij eerste en laatste kwartier is ze voor de helft verlicht, bezien vanaf de aarde althans. De hoek zon-aarde- maan is dan ongeveer 90 graden. Bij nieuwe maan wordt de achter kant van de maan door de zon ver licht en kunnen we de maan niet zien aan de (dag-)hemel. Zo'n twee weken later is het dan weer volle maan. Alle hemellichamen in ons zon nestelsel worden door de zon be schenen en werpen dus een scha- duwkegel in de ruimte. Zo ook de aarde en de maan. Daar de maan veel kleiner is dan de aarde, is haar schaduwkegel ook kleiner dan die van de aarde. Soms valt de scha duwkegel van de maan ergens op aarde; de mensen in die gebieden kunnen dan een zonsverduistering zien: voor hen schuift de maan voor de zon langs. Soms valt de, veel grotere, scha duwkegel van de aarde op de maan: we zien een maansverduis tering. Omdat de aardschaduw veel groter is dan die van de maan, is de kans op een (totale) maans verduistering wat groter dan een (totale) zonsverduistering. uitgevoerd, zijn tevens verregaan de slordigheden ontdekt. Zo ble ken in veel gevallen de bestekken van de projecten onvolledig of slechts zeer summier te zijn en vaak niet te stroken met de bijbe horende begrotingen. De controle op de besteding van de gelden was voorts onvoldoende. Minister Braks heeft het rapport van de accountantsdienst gisteren naar de Tweede Kamer gestuurd. Hierin wordt ook gemeld dat bos- eigenaren, projectindieners en aan nemers elkaar, doordat zij gemeen schappelijke belangen hadden, ge makkelijk een balletje konden toe spelen. "Concurrentieverstoring is in de hand gewerkt", aldus het rap port. Het PvdA-Kamerlid Rob Tase- laar, die voor zijn fractie de porte feuille landbouw beheert, is blij met de controle van alle 113 projec ten. „Het probleem is natuurlijk datje niet iedere langdurig werklo ze op het werk kunt zetten. De mensen die je aanneemt moeten wel met een bijl en een zaag kun nen omgaan en iets weten van wat ze aan het doen zijn. Ik kan me voorstellen dat dat niet altijd het geval is geweest" Overigens leverden de bosbouw projecten al eerder problemen op. De Voedingsbond FNV heeft er in dertijd over geklaagd dat bij het aantrekken van langdurig werklo zen op de projecten de bosbouw- cao niet werd nageleefd. Hiertegen zijn vervolgens maatregelen geno men. Vorige week nog verklaarde de bond dat de cao niet meer werd ontdoken. Minister Braks heeft de Tweede Kamer eveneens laten weten dat van de 293 arbeidsplaatsen die er bij het ministerie van landbouw en visserij verdwijnen, zoals aange kondigd op Prinsjesdag, Staats bosbeheer er in ieder geval veertig voor zijn rekening neemt. Over de diensten en directies van het de partement moeten er 72 worden verdeeld en over 141 is nog geen beslissing genomen. Veertig ande re plaatsen komen uit de zoge naamde "reserve". Als nu de baan van de maan om de aarde in precies hetzelfde vlak zou liggen als die van de aarde om de zon, dan zouden zons- en maansverduisteringen en zeer ge regeld terugkerend verschijnsel zijn: elke maand een zonsverduis tering en twee weken later een maansverduistering. De maanbaan maakt een kleine hoek met het vlak van de aard baan. Zons- en maansverduisterin gen treden dus niet elke maand op maar gemiddeld enkele malen per jaar. Een heel ingewikkeld proces, niet alleen omdat de vlakken waar in maan en aarde bewegen een heel kleine hoek met elkaar maken, maar ook omdat de beide banen geen zuiver ronde cirkels zijn. Vanavond zijn echter alle om standigheden gunstig en duikt de maan in de slagschaduw van de aarde. We kunnen we getuige zijn van een maansverduistering, een verschijnsel dat heel mooi met het blote oog zal zijn te volgen als, de hemel tenminste onbewolkt is. Omstreeks kwart over zes, onge veer drie kwartier nadat de maan is opgekomen, kunnen we al duide lijk zien dat het oosteUjke deel van de maan donkerder is geworden. Dit geeft aan dat de niet scherp be grensde slagschaduw van de aarde al heel dichtbij de maan is. Om half zeven is de maan de schaduw binnengetreden en vanaf die tijd kunnen we zien hoe de 'hap' uit de maan hoe langer hoe groter wordt. Om tién over half acht bevindt de maan zich geheel in de aardschaduw, het is dan be duidend donkerder geworden en er zijn ineens veel meer sterren te zien dan gewoonlijk tijdens volle maan. Deze zogeheten 'totaliteit' duurt tot vijf voor negen. Dan kun nen we duidelijk zien hoe het eer ste zonlicht de maan weer bereikt. Rond zes minuten over tien baadt de hele maanbol weer in het zonlicht. Gedurende de tijd dat de maan zich geheel in de schaduw bevindt, zouden we verwachten dat ze geheel onzichtbaar is. Dat gebeurt soms ook wel maar het komt ook wel voor dat de maan dan als een donkerrode bol aan de hemel staat en dat is een even fas cinerend als spookachtig gezicht. Dat rode schijnsel wordt veroor zaakt doordat toch «en heel klein beetje zonlicht langs een gebogen baan via de atmosfeer van de aarde de maan bereikt. Het zonlicht wordt daarbij door de atmosfeer 'gebroken', zoals ook bij een regen boog te zien is, en het rode be standdeel van het zonlicht weet de maan te bereiken. Althans, als onze atmosfeer betrekkelijk schoon is en er niet al teveel wolken in rond drijven. Is dat namelijk wel het ge val dan blijft de maan ook van dat beetje licht verstoken en verdwijnt ze geheel aan de hemel. Trouwens, staande op de maan zouden we een zonsverduistering waarnemen: bezien vanaf de maan schuift de aarde immers voor de zon langs. En op de maan zal de hemel zeer beslist glashelder zijn. KERKASIEL (ANP) - De 28-jarige Tamil Sridaran Ambalavanar heeft van de Raad van Kerken in Lo- chem kerkasiel gekregen in de re monstrantse kerk in het stadje. De Tamil moet op grond van een ge rechtelijke uitspraak, waartegen hij in hoger beroep is gegaan, naar West-Duitsland worden uitgezet. De Raad van Kerken vindt uitwij zing onrechtvaardig zolang de zaak nog bij de rechter is. Het ministerie van justitie wees begin dit jaar een asielaanvraag van Sridaran af, maar de Tamil diende daartoe een herzieningsverzoek in. Tien jaar geëist voor schietpartij in discotheek ROTTERDAM (ANP) - Tegen een 24-jarige Rotterdammer is gisteren tien jaar cel geëist en onvoorwaar delijke tbr wegens moord op een portier van de Rotterdamse disco theek Blue Tiek-in en doodslag op een bezoekster daarvan. "De ont zetting grijpt je bij deze zaak naar de keel. De overweging dat de rechtsorde hier is geschokt, is in dit geval geen cliché", aldus offi cier van justitie mr. Van de Hoe- In de nacht van 27 en 28 maart van dit jaar schoot de verdachte in de bekendste discotheek van de Maasstad de portier J.A. de Pina dood. Een kogel trof bovendien een 18-jarige bezoekster uit Hoorn, die aan de gevolgen overleed. Ook een bezoeker werd getroffen. Hij heeft de schietpartij wèl overleefd. Op de zitting werd duidelijk dat de man gewapend met een revol ver naar het danspaleis was gegaan om zoals hij zei "zijn respect terug te halen" bij portier De Pina. Die had hem eerder op de avond tegen gehouden toen hij het pand wilde verlaten. De Rotterdammer wilde weg omdat binnen tussen bezoe kers moeilijkheden waren ont staan. De portiers hadden het druk met sussen van die problemen en lieten daarom tijdelijk niemand meer naar buiten gaan. De man werd kwaad toen hij het pand niet uit mocht, en er ontstond een klei ne worsteling waarbij hij klappen kreeg. De Rotterdammer was daarover zo kwaad dat hij naar huis reed en daar een revolver ophaalde. "De portier begon me zomaar te duwen en ik kreeg een klap in mijn ge zicht. Hij moest ook voelen wat hij met mij gedaan had", aldus de ver dachte. Rechtbankpresidente mr. R.C. Lensink-Bosman zei dat de psy chiaters in het Pieter Baancentrum hebben geconstateerd dat de man extreem egocentrisch is doordat zijn moeder hem altijd bijzonder "in de watten heeft gelegd". Uitspraak 30 oktober. Twee jongens op schoolreis gestikt ROTTERDAM (ANP) - Twee leer- lingen van de Rotterdamse open bare scholengemeenschap Hugo de Groot zijn deze week overleden als gevolg van rookverstikking tij dens een schoolreisje naar Enge land. De twee jongens overleden toen zjj de nacht doorbrachten bij een gastgezin in Hillingdon bij Lon den, waar zij waren ondergebracht. De vrouw des huizes werd met ver stikkingsverschijnselen in een zie kenhuis opgenomen. In totaal na men dertien leerlingen van de school aan de reis deel. Het school reisje is voortijdig afgebroken na het overlijden van het tweetal. Ambtenaren Tweede Kamer drooggelegd DEN HAAG (ANP) - De ambtena ren in de Tweede Kamer zijn met ingang van 1 november in de parle mentsgebouwen drooggelegd. Vanaf dan geldt strikte naleving van het voorschrift uit het voor de Kamer geldend ambtenarenregle ment. Het is de ambtenaren verbo den, aldus dat voorschrift, gedu rende de werktijd alcoholhouden de dranken te gebruiken, by zich te hebben of in de dienstlokalen te bewaren. De besluit tot strikte naleving van het ambtenarenreglement is afkomstig van de directeur der diensten in de Tweede Kamer. Het loopt vooruit op de discussie en be sluitvorming over een recent uitge bracht rapport over "Alcohol en werk", dezer dagen uitgebracht door het sociaal team van de Twee de Kamer. Deze werkgroep conclu deerde dat zich de afgelopen drie jaren in de Tweede Kamer regel matig probleemsituaties hebben voorgedaan, waarby het gebruik van alcohol "een niet te onder schatten factor" bleek. ADVERTENTIE Uw laatste kans om dit jaar nog in te schrijven voor het Rijks erkende Informatica diploma AMBI- module 1.1 in Leiden. Op maandag 27 oktober a.s. start Koninklijke PBNA bij voldoende deelname met de opleiding Basiskennis Computerkunde en Informatica 1.1. Vraag telefonisch informatie bij Koninklijke PBNA, Arnhem, 085 - 575602. Voor wat betreft zijn schriftelijk onderwijs activiteiten is PBNA erkend door Minister van Onderwas en Wetenschappen bij beschikking van 11 november 1975 kenmerk LMBO/SFO-302.644 Bijstandsgerechtigden met studerend kind niet gekort

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5