'Die school staat er nu eenmaal, dat kóst geld' 4i§fi •ti' Toekomst in Voorschoten ondanks overschot somher 'Ondernemers hebben elkaar hier veel harder nodig dan in de stad' PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 17 OKTOBER 1986 LEIDERDORP - De Streekmuziekschool 'Rijnakkoord' heeft het te bont gemaakt. De school is teruggefloten door het ge meentebestuur van Leiderdorp. Men wil het bestuur aan de tand voelen over de te hoog opgelopen kosten. Leiderdorp trekt jaarlijks zo'n half miljoen uit om de muziekschool draaiende te houden. Nog afgezien van de bijdragen die omliggende gemeen ten als Alkemade, Hazerswoude, Woubrugge en Hoogmade op tafel leggen. Dat het bestuur pas onlangs liet weten in de jaarrekening over 1984 ruim 60.000 gulden tekort te komen en of de gemeente dat gat maar even wil dichten was de spreekwoordelijke drup pel die de emmer deed overlopen. De maat is vol, zo oordeelden zowel burgemeester en wethouders als de meeste raadsleden. En zij besloten het doen van een nabetaling maar op te schor ten tot de afrekeningen over 1985 en 1986 binnen zijn. Vooruitlopend op het gesprek dat zij binnenkort met het ge meentebestuur hebben, praten Streekmuziekschool-bestuur- der I. Gehner en directeur D. Vogel over de kritiek die hen nu ten deel valt. Kritiek die volgens hen volkomen misplaatst is en die zij dan ook gemakkelijk denken te kunnen weerleggen: "Wij zijn al tien jaar aan het bezuinigen". Bestuur en directie Rijnakkoord9 over de felle kritiek LEIDERDORP - Bestuurs lid mevrouw Gehner: "Dat het lang heeft geduurd voordat die jaarrekening er was - akkoord, daar kunnen we het over hebben. Maar dat we niet hebben bezui nigd de laatste jaren, dat is onzin. We zijn al jaren bezig om de kosten te beheersen en een aantal bezuinigings voorstellen is al gereali seerd, maar de resultaten daarvan zijn pas na 1985 te zien". door Miep de Graaft "Om een paar voorbeelden te ge ven: net als bij het gewone onder wijs werken we tegenwoordig met grotere groepen. Privélessen zijn er de eerste drie jaar niet meer bij. Ensembles die samen muziek ma ken konden dat vroeger gratis doen, nu kost het ook geld. Docen ten hebben een stukje salaris inge leverd". "Maar het punt is: je zit net als bij een gewone school met een aantal vaste lasten. Zo'n gebouw bijvoor beeld als de Muzenhof: dat kost 100.000 gulden per jaar en daarop kun je niet bezuinigen. Er zijn nog al wat docenten, 38 om precies te zijn, en de salarissen gaan door. Kortom, ik zie niet in hoe er nog verder op grote schaal moet wor den bezuinigd". Directeur Vogel: "Het punt is: er zit een aantal gemeenten in die streekmuziekschool, maar Leider dorp levert de helft van de totale 1250,1300 leerlingen en betaalt na venant. Het is zo dat elke gemeen ten naar aanleiding van het leerlin gental betaalt plus de overhead. Omdat bijvoorbeeld in Alkemade het aantal leerlingen in '84 van 205 naar 85 was teruggelopen, betaalde deze gemeente ineens veel minder en moesten de andere gemeenten Oegstgeester jeugdoperette geeft uitvoering OEGSTGEEST - De jeugdoperette Mascotte geeft zondagmiddag 26 oktober een uitvoering van het stuk 'Het zigeunerleven' in de Leidse Stadsgehoorzaal. Het optre den zal extra feestelijk zijn omdat de operette op deze dag twaalf en een half jaar bestaat. Het kinder koor De Rijnzangertjes uit Leider dorp zal het koor van de Mascotte versterken omdat deze door het grote aantal rollen in het stuk niet genoeg kinderen over heeft voor het koor. Mascotte is in april 1974 opgezet door het echtpaar Looijenstein. "We hebben eerst in Den Haag ge woond, daar hadden we ook ope rettes met kinderen. Toen we hier in Oegstgeest kwamen wonen heb ben we geprobeerd er weer een op te zetten. We zijn met zes kinderen begonnen en hebben er nu onge veer 25. We hadden nooit verwacht dat het zo goed zou lopen", aldus mevrouw J. Looijenstein. De leden van Mascotte zijn tus sen de acht en vijftien jaar. Het ver loop in de operette in vrij groot, maar Looijenstein heeft na een uit voering altijd weer goede hoop: "Er zijn veel kinderen die bij het zien van een optreden zo enthou siast worden dat zij zich gelijk op geven als lid". Talentenjacht voor jeugdige Madonna's ZOETERWOUDE - Mini-uitvoerin gen van Dolf Brouwers, Madonna, the Simple Minds en Samantha Fox doen komende zondag het Zoeterwouds Muziekcentrum aan voor de alhaast traditionele jeugd- talenteryacht. Voor de zesde maal in successie georganiseerd door American Sound. Dit jaar treden zo'n zeventien groepen, cq personen op, verdeeld in twee leeftijdsgroepen, de kinde ren tot en met tien jaar en de elf- tot vijftienjarigen. Een jury bestaande uit wethouder Graniewski, Prins Carnaval, Wilbert van der Ploeg en grimeur Wim Hoppezak zal de win naar of winnares aanwijzen. De talentenjacht begint om twee uur; de zaal aan de Schenkelweg is om half twee open. terug omdat de muziekschool steeds geld over had. Wat zeiden ze vervolgens: jullie moeten krapper gaan begroten. Dat hebben we ge daan, maar het gevolg is dan wel dat je op een gegeven moment geen financiële ruimte meer hebt 5 zaken". Directeur Vogel: 'Leiderdorp zit tan hoge huisvestingskosten vast..' die klap opvangen. En Leiderdorp zit met die Muzenhof aan hoge huisvestingskosten vast. Vroeger was dat anders, toen zat de muziek school in Leiderdorp in de Hoofd straat. Het water droop er van de muren af - maar je betaalde 18.000 gulden huur per na, dat scheelt nogal". Overvallen Gehner: "Laat iedereen zich goed realiseren: we hébben die muziekschool nu eenmaal, we héb ben die accommodatie en dat kost geld. En dat is verantwoord. Je moet niet op de kwaliteit van het onderwijs beknibbelen, dan lopen mensen terecht weg". "Nogmaals: dat van die jaarreke ning is een terecht verwijt. Maar ik kan wel uitleggen waarom ze zo laat hebben gemeld dat er nog een tekort over 1984 restte. De cijfers moesten eerst worden gecontro leerd en het desbetreffende ac countantsrapport kregen wij als bestuur pas in augustus vorig jaar. In oktober kwam het algemeen be stuur bijeen. Ook wij werden toen overvallen met deze afrekening. We hebben de kwestie besproken en gezegd: laten we eerst analyse ren waar dat tekort vandaan komt. Maar aangezien we als algemeen bestuur maar twee keer per jaar bijeen komen, was het inmiddels juni 1986Oké, toen hebben we gezegd: dit kan niet meer, het be stuur moet concrete afrekeningen veel sneller krijgen, in elk geval op de hoogte zijn van de ontwikkelin gen. Dat gebeurt nu. We hebben bijvoorbeeld nu kwartaaloverzich ten en hopen de zaak beter onder controle te krijgen". Ziektekosten Gehner en Vogel willen aller minst boetvaardig de hand in eigen boezem steken. Want, zeggen ze: tot voor een paar jaar geleden had den de deelnemende gemeenten nooit zo'n haast om de cijfers bin nen te krijgen. Gehner: "Toen kre gen ze alleen maar fikse bedragen Onvoorzien is volgens het twee tal de post 'ziektekosten docenten'. Men kan zich daar niet voor verze keren. Gevolg is dat de muziek school de afgelopen jaren meer dan een ton kwijt was aan salaris voor langdurig zieke docenten: de salarissen worden gewoon doorbe taald en vervangers zijn onontbeer lijk. Onvoorzien is ook de terugloop van het aantal leerlingen in 1984. Vogel: "Overal bezuinigde men op, bovendien loopt het geboortecijfer terug. Dat merk je als muziek school dus ook. Scheelde ons 35.000 gulden per jaar aan lesgeld, terwijl de kosten feitelijk hetzelfde waren". Kant noch wal Gehner: "En dan roepen die raadsleden nu zomaar: het aantal leerlingen loopt terug, de prijs de muziekschool is te hoog. Het is zo jammer dat ze nooit vragen hoe een en ander nou precies in elkaar zit, ze roepen dingen die kant noch wal raken. En dat ze vergeten dat alle gemeentebesturen van verlangen dat we onze prijzen Wassenaarse 9moeder weg bij gemeente WASSENAAR - De gemeente Was senaar heeft afscheid genomen van haar kantinemedewerkster/ser veerster mevrouw Boverhof-Giese. De Wassenaarse begon een kleine 25 jaar geleden haar werkzaamhe den in het toenmalige schaftlokaal op de gemeentewerf. Met behulp van een oud gastoestel en een buta- gasfles voorzag zij het personeel van de reinigingsdienst dagelijks van verse koffie en soep. Omdat de accommodatie daarop niet berekend was, bereidde zij de nodige hapjes en dranKjes thuis en bracht ze elke dag pannen mee, die steeds groter van formaat werden. Niets was haar teveel: zij was "als een moeder voor haar jongens", zo als woordvoerders van de gemeen te het uitdrukken. Later verhuisde de kantine naar een gebouw aan de Havenstraat. Hier zorgde mevrouw Boverhof voor het personeel van de buiten dienst. In 1983 werd uiteindelijk een goed uitgeruste kantine in het nieuwe gemeentekantoor in ge bruik genomen. Hier bereidde zij lunches en verzorgde ze recepties. Mevrouw Bovernhof verlaat de dienst om gezondheidsredenen. hogen. Niet dat we dat de laatste jaren hebben gedaan, we vonden dat onverantwoord. Gelukkig sta biliseert het leerlingenaantal zich nu. Alkemade trekt ook weer aan". "Maar er is natuurlijk niks ge makkelijker dan roepen: er ge beurt daar niks, pak die muziek school aan. Je blijft met dat pro bleem zitten. Elke keer zijn er wel weer een paar nieuwe raadsleden die zo'n levensgrote post op de be groting zien staan en denken: ha, die kunnen we fijn eens gaan aan sneden". Bestuurslid Gehner: 'Raadsleden roepen dmgen die kant noch wal raken...' (archieffoto) En als het bestuur nu gen om de school op te heffen? Gehner: "Dat kan absoluut niet. Het gaat hier om een gemeen schappelijke regeling van de ge meenten. En de docenten zijn amb tenaar, die komen in een wacht geldregeling, kost je een vermo gen. Daarnaast: de politiek roept altijd dat muziekonderwijs heel es sentieel is, nou, dan moet ze daar van de financiële consequenties trekken". Stroom valt ruim uur uit OEGSTGEEST - De Oegstgees ter bloemenbuurt heeft gister avond van acht uur tot tien over negen zonder elektriciteit gezeten. Oorzaak van de storing was een breuk in een hoogspan ningskabel. Dat kon in een uur worden verholpen. Onbekend is hoe de kabel heeft kunnen breken. Geluk bij een ongeluk OEGSTGEEST - Een 26-jarige Amsterdamse vrouw heeft gis teren op bijna wonderbaarlijke wijze een ongeval op de A44 in Oegstgeest, ter hoogte van het marine elektronisch en optisch bedrijf overleefd. Op de strie men van de autogordel na, had ze geen schrammetje. En dat terwijl haar auto over de kop was geslagen nadat zij om nog onbekende reden de macht over het stuur was kwijtge raakt. Daardoor kwam zij op de verkeerde rijbaan terecht, sloeg wild aan het remmen en be landde ondersteboven in de berm. Een woordvoerder van de Oegstgeester politie meldt dat het dak van haar voertuig helemaal was ingeplet. Volgens de politieman heeft de vrouw de goede afloop voor een groot deel aan haar autogordel te danken. WL ètS .«S9l.lt, HU* Jan van Gent stopt met werk voor KNOV Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Schilder Jan van Gent, de scheidend secretaris van het plaatselijke KNOV-afde- ling, gevraagd naar het grootste probleem waarmee de Zoeter- woudse ondernemers te kampen hebben: "Dat Zoeterwoude te dicht bij Leiden zit. Iedereen is te genwoordig veel mobieler en voor al in de voedingssector is er ontzet- VOORSCHOTEN - De Vuor- schotense begroting voor 1987 heeft een overschot van 635.000 gulden, zo'n 200.000 gulden min der dan de vorige keer. Wat de gemeente met dit geld kan gaan doen, is'nog niet bekend. B en W zullen de raad begin volgend jaar een uitgavenplan voorleggen. Wel is duidelijk dat Voorschoten geen langlopende verplichtingen kan aangaan, ook niet uit het honderdduizend gulden tellende potje structurele lasten. De toe komst is daarvoor te somber. Door het teruglopen van de rijkssubsidies zou de gemeente in 1988 een tekort oplopen van 138.000 gulden en in 1990 een te kort van 296.000 gulden. Alleen bezuinigen biedt dan soelaas. Dat het dit jaar "zonder gemeen telijke bezuinigingen en tariefs verhogingen niet nog veel erger is uitgepakt" heeft deels te ma ken met enkele meevallers. Zo bespaarde de gemeente 300.000 door het dalen van de rente met een procent. Aan de andere kant krijgt ze een kleine 500.000 gul den minder van het rijk. En de jobstijdingen gaan zo maar door. In de aanbiedings briefbij de begroting staat dat de Begroting '87 Voorschoten oegroting onder zeer zware druk staat 'door het afwentelen van ta ken op de gemeenten, het sa menvoegen van nutsbedrijven en onvoldoende compensatie voor de almaar stijgende kosten voor bijstand'. "Je moet steeds meer naar de toekomst kijken. Vroeger maakte je je nooit zor gen. Je kreeg steeds meer en ging langlopende verplichtingen aan. Nu kan dat niet meer", zei wethouder van financiën J. van Dalen bij de aanbieding van de begroting, gistermiddag. Belasting De bestuurder maakt zich al zorgen wanneer hij denkt aan de verbouwing van scholengemeen/ schap Noord-Hofland; asfalte ring van de Bachlaan "zou het hele overschot opsnoepen". Pro bleem bij dit alles is dat de ge meente de onroerend-goedbelas- ting (ogb) voor eigenaren niet mag verhogen om wat extra in komsten te krijgen. Integendeel, de plafonds voor de eigenarenheffing worden juist verlaagd. Zodra B en W weten hoe dit precies voor Voorschoten uitpakt, komen ze met een voor stel. Mogelijk gaat de ogb-belas- ting voor gebruikers omhoog. Volgens wethouder J. van Dalen wordt geen enkele bevolkings groep daar extra door getroffen: het gaat niet alleen om huurders, maar ook om bewoners/eigena ren en mensen met een bedrijfs pand. Of andere belastingen, zo als hondenbelasting, riool- en reinigingsrechten, omhoog moe ten durfde hij nog niet te zeggen. Staat de gemeente er begro tingstechnisch minder goed voor, de reserves zijn nog lang niet uitgeput. Het totaal bedrag aan reserves en fondsen beslaat nog altijd 53.411.581 gulden. Ver uit het grootste deel is ergens 'in gestopt', bijvoorbeeld in een straat. De rest, zo'n 8 miljoen is vrij, maar biedt niet al te veel mo gelijkheden. Volgens de bestuur ders kan Voorschoten met dit geld maar heel tijdelijk begro tingstekorten dekken. Ze noe men dat dan ook een noodmaat regel. tend veel concurrentie, met name van de grote supermarkten. En het dorp heeft te weinig inwoners. Ga maar na: Voorschoten heeft 20.000 inwoners, Zbeterwoude-dorp maar 5500". Bijna twintig jaar lang heeft Van Gent geprobeerd de plaatselijke ondernemers op één lijn te krijgen. Nu vindt hij het welletjes. Je krijgt een zekere bedrijfsblindheid, oor deelt de Zoeterwoudenaar. "Bo vendien zit ik hier al in zoveel orga nisaties: je moet bepaalde dingen afstoten. Ik had dat al zo'n vijfjaar geleden willen doen, ware het niet dat de toenmalige voorzitter Paar- dekooper toen net weg ging. Dat gaf teveel problemen ineens". "Maar nu moét ik echt stoppen. Mijn bedrijf wordt steeds drukker en ik wil m'n energie eens op ande re zaken gaan richten". In al die jaren is Van Gent heel wat tijd kwijt geweest aan de peri kelen rond de oprichting van de WIZO, de dochterorganisatie van het KNOV, speciaal bedoeld voor de middenstand. Maar het meeste werk bestond, zo blikt hij terug, toch uit het bij elkaar garen van de leden. "Je moest steeds proberen de eensgezindheid te bevorderen - ook naar de consument toe. Dat heb ik als belangrijkste opdracht gezien. Al houd je maar een kaart avond: je moet met elkaar praten, onderling contact houden". "Of dat gelukt is? De relaties zijn hier in Zoeterwoude wel goed. Be paalde dingen zijn zelfs verbeterd, zoals bijvoorbeeld het begrip voor elkaar. Vroeger hadden de onder nemers meer alleen hun eigen be lang in het oog. Nu staan ze ook open voor eikaars problemen". Klantenbinding De overbewinkeling is een van de andere problemen waarmee het winkelbestand in Zoeterwoude te kampen zou hebben. Met name bij de komst van het winkelcen- trum(pje) in de Dorpsstraat werd er geroepen dat er al meer dan ge noeg zaken waren in het dorp. Van Gent is het daar als KNOV-man niet mee eens. "Ik zou niet weten in welke sector er van overbewin keling sprake is. En verder red je als middenstander een hoop door kwaliteit en service te geven. Dan doe je aan klantenbinding". In het verleden trachtte men klanten te binden door een koop avond in het leven te roepen. On danks alle sombere zielen die voor spelden dat Zoeterwoude daar te klein voor zou zijn, de vrijdag- (in het dorp) en de donderdagavond (aan de Rijndijk) zijn de winkels nog altijd geopend. Volgens Van Gent zijn alle partijen er anno 1986 redelijk tevreden mee al gelooft hij niet dat die avonduren echt om- zetverhogend werken. "Voor som mige sectoren is het gewoon een verplaatsing van. Maar ja, de servi ce is erbij gebaat. Die koopavond is toch makkelijk, vooral voor stellen die allebei werken". Ook over de mini-markt, nu twee jaar geleden ingevoerd, is de KNOV-man niet somber. Hij vangt tegenwoordig geluiden op als zou den de winkeliers er toch wel blij mee zijn. "Je hebt een trekpleister, de winkeliers draaien beter op marktdagen. Dat zegt genoeg". Sticker Toekomstplannen van het KNOV respectievelijk de WIZO: het vervaardigen van een sticker waardoor alle leden zich op de win keldeur kunnen bekendmaken "om duidelijker te laten zien dat deze mensen proberen een leef baar en bruisend Zoeterwoude te creëren". Bruist het dan in het 'groene dorp'? "Ja, toch wel, kijk bijvoorbeeld maar naar het grote aantal verenigingen dat hier actief is en die mede worden onder steund door de ondernemers". Tot slot: hoe moeilijk is het voor KNOV-bestuurders om in zo'n kleine gemeenschap te werken in plaats van een grotere, dus meer armslag biedende stad? Van Gent: "In de stad is het juist moeilijker. Daar heb je als KNOV relatief ook minder leden. Hier spreek je elkaar eerder - je hebt elkaar ook harder nodig. Als er wat georganiseerd of gedaan wordt moet je gewoon meedoen. Terwijl je in de stad toch sneller denkt: m'n buurman doet het maar". VRIJDAG Leiden Ex'85, Middelstegracht - Bijeenkomst, gewijd aan lezingen Krishnamurti, 20 Aula dr. Van Voorthuysenschool, Mar- nixstraat 104, ruilavond Ruilclub Ko- ningskerk, 19 uur. Schouwburg, Oude Vest 45 - Toneelstuk 'Allemaal leugens' met o.a. Kitty Jan sen, 20.15 uur. Micro-theater Imperium, Oude Vest 33 - Voorstelling 'Een sneeuw', 20.30 uur. Stadsgehoorzaal, Breestraat - Concert Europees orkest 'Per Musica', 20.15 uur. Clubhuis Matilo, Zaanstraat 126 - Bingo avond, 20 uur. Pieterskerk - Orgelexcursie langs diver se kerken in het centrum, 19.15 tot 21.30 Gebouw Evangelische Gemeenschap, Middelstegracht 3 - Filmavond, 20 uur. Lisse CNB-veilinghallen, nationale bloempol- lenmarkt, 19 tot 21 uur. ZATERDAG Leiden Gerestraatcomplex/Pand Boot aan Su- matrastraat 51/Zwartehandspoorthofje tussen Uiterste Gracht en Middelste Gracht - Open huis complexen 'Centraal Wonen', tussen 11 en 17 uur. Kinderboerderij Merenwijk - vogelkijk- dag met excursie, 15 uur. Groenoordhallen, W. de Zwijgerlaan - Snuffelmarkt, 10 tot 17 uur. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwanenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Janssen, tel. 121641; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: P. Tan, tel. 210890; spreekuur Schoenerwal 13. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur. E. de Lange, tel 212025; spreekuur Bronkhorststraat 43- 45. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste- .gracht 129, tel. 132500. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, De L. de Kanterstraat 32, tel. 134345. zo 8 uur tot 24 uur: E. Fogelberg, de Sit- terlaan 18, tel. 132877. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Zaaijer, B. v. Nifterikweg 5, tel. 316008. zo 8 uur tot 24 uur: M. v.d. Waart, tel. 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961. zo 8 uur tot 24 uur: L. Podzinek, tel. 897577. Leiderdorp za, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070; spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36. tel. 174955. Voor de praktijk Haaswyk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159; zo. W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 45, tel. 01711- 10834. Wassenaar za, I.C. Spelt, tel. 11844; spreekuuradres Van Groeneveltlaan 17; zo, G. Schaep- man, tel. 14561; spreekuuradres v. Z. v. Nijeveltstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 17 tot vr 24 okto ber door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Kooi Apotheek, Surinamestraat 7, Lei den, tel. 214060. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: J. Berendsen, Lammenschans weg 28. Leiden, tel. 124172. Voorschoten, Wassenaar A.F. de Lind van Wijngaarden, Groot Haesebroekseweg 27, Wa: 77282. LEIDSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2