D D De laatste dagen van een handelsreiziger Sigourney Weaver: 'Aliens' de moeite waard Een sprookjesachtige vertelling uit Japan ra zijn huurman (links) en het verleden van zijn broer Ben rechts). Filmtrucages als basis voor aardige thriller VRIJDAG 17 OKTOBER 1986 PAGINA 19 iiiiaiiiiiimiiiR 1111(1 •■■■•«••■•••■■na ■•■BBaBBBVBBMBBB «aaaaaaaaaaaBaaa; imm BIOSCOPEN 'Death of a salesman'; regie: Volker Schlöndorff; hoofdrollen: Dustin Hoff man, Kate Reid en John Malkovich; theater: Kijkhuis, Leiden. 'Death of a salesman' is een treffen de verfilming van de toneeluitvoe ring die een paar jaar geleden in New York te zien was. Het is daar mee tevens een uitstekend voor beeld van hoe een cameraregistra tie de intensiteit van toneeldrama kan versterken. Film is door zijn aard weliswaar afstandelijker dan theater, maar de filmregisseur kan beter accenten leggen dan zijn to neelcollega. Volker Schlöndorff toont zich echter een meester in de beperking van zyn eigen bijdrage. Na de weel derige en ambitieuze Proust-verfil- ming 'Amour de Swann' is hij nu zo terughoudend mogelijk te werk gegaan. En dat is ook de enig juiste houding bij een toneelstuk waar aan niets hoeft te worden toege voegd en dat werd gespeeld door een dergelijk sterk gezelschap. De laatste levensdagen van de handelsreiziger spelen zich dus af tegen het zelfde decor dat werd ge bruikt voor de uitvoering op Broadway. Daarin is geen enkele poging tot actualisering gedaan, ook deze zoveelste versie van 'Death of a salesman' speelt zich af in de periode direct na de Tweede Wereldoorlog toen de Amerikaan se Droom gestalte moest krijgen. Arthur Miller confronteerde het publiek middels zijn bekendste to neelstuk met de keerzijde van die droom. In handelsreiziger Willy Loman portretteerde hij de 'kleine man' die sappelt voor het bestaan, die leningen moet sluiten om zich enige luxe te veroorloven. Hij ves tigt al zijn hoop op Biff en Happy, de twee zoons. Vooral de eerste, een sportieve held, moet de naam Loman landelijke bekendheid ge ven. Maar Biff mist het karakter om de top te bereiken en is bezig aan een uitzichtloos bestaan. Miller laat zijn hoofdpersonen een leugenachtig web spinnen vol valse verwachtingen dat in de toe komst alles anders wordt. Linda Loman beschermt haar man voor de bittere realiteit. De zoons spelen het spel de ene keer mee, maar la ten hem de andere keer weer val len of proberen hem de werkelijk heid onder ogen te laten zien. Maar de dementerende Willy Loman is daar steeds minder toe in staat. Hij keert steeds vaker terug naar de dagen dat er nog echt reden was voor hoop en gaandeweg de film haalt Loman werkelijkheid en illu sie meer en meer door elkaar. In die thematische samenballing van het stuk kan Schlöndorff zich ook doen gelden en het is verras send dat de overgang van de ene wereld in de andere vooral in het geluid en niet zozeer in het beeld is gezocht. Het is een soort drietraps raket. Eerst hoort Willy Loman de stemmen uit het verleden, dan knoopt hij er een gesprek mee aan en vervolgens keert het tafereel zich helemaal naar de geest van Willy Loman. Vooral aan het slot, als zijn verwarring compleet is, le vert dat een reeks prachtige mo menten op bij een scène in een res taurant. De kriebels die ik bij het begin had over het puur toneelmatige spel, waren op dat moment al lang en breed verdwenen. Dat spel zal bewust zwaar aangezet zijn. Het Dustin Hoffman klem tussen het heden (foto pr) heeft te maken met de terughou dende opstelling van de filmma ker, maar daar wordt de irritatie niet minder om. Vooral Dustin rol. Maar hij praat alsof hij zonder microfoon ook voor de achterste stoelen verstaanbaar moet zijn. Na verloop van tijd wordt zijn rol Hoffman is vreselijk druk, hoezeer echter meer ingetogen en treden grote hoogte, dat ook inherent moge zijn aan zijn ook de andere personages meer voor het voetlicht. John Malkovich (één van de nieuwe Amerikaanse filmtalenten) als Biff en vooral Ka- te Reid als de moeder reiken tot BART JUNGMANN F/X; regie: Robert Mandel; hoofdrollen: Bryan Brown, Diane Venore en Brian Dennehy; theater: Euro, Al phen. De film F/X wordt afgesloten met 'Just an illu sion', een oude hit van de Amerikaanse disco- groep Imagination. De ondertitel van F/X luidt 'Murder by illusion' en die twee illusies vor men aan het slot een aardige samenvatting van deze bijzonder aangename thriller. De makers spelen een onderhoudend spel met de werkelijkheid als ze een specialist van filmtru cages in het echt laten opereren. Bryan Brown speelt de expert op het gebied van de zogenaamde 'special effects' (FX staat in het Amerikaanse filmjargon voor de specta culaire trucages). Hij wordt benaderd door een ambtenaar van het openbaar ministerie die zijn deskundigheid nodig heeft. Een Mafia- baas heeft zijn diensten aangeboden aan het wettelijk gezag en om diens oude vrienden op het dwaalspoor te brengen, moet er een nep- aanslag op hem worden gepleegd. Rollie is de aangewezen man daarvoor en in de van zoveel misdaadfilms bekende restau rant-scène schiet hij zes losse flodders op zijn doelwit. Althans, hü denkt dat het losse flod ders zijn, want vanaf dat moment zit F/X vol dubbele bodems en halve waarheden. Rollies opdrachtgevers keren zich opeens tegen Rollie en vanaf dat moment is hij zijn eigen leven niet zeker meer. Vooral dankzij zijn specialisme weet hij zijn achtervolgers op een afstand te houden. Op komische wijze geeft F/X daarmee ook nog in zicht in de onbegrensde mogelijkheden van filmtrucage. Een film waar kortom geen kwaad woord over is te zeggen en aanbeve lenswaard is voor de liefhebber van een actie film die zowel spannend als amusant is. B.J. 'Saraba Hakobune' ('Farewell to the ark'); regie: Shuji Terayama; hoofdrol len: Mayumi Ogawa en Tsutomu Yama- zaki; theater: Kijkhuis, Leiden. De Japanse film mag zich verheu gen in een kleine maar trouwe schare bewonderaars. Met grote re gelmaat worden films uit het land van de rijzende zon in ons mistige kikkerlandje uitgebracht. Soms zijn ze zelfs zeer succesvol, zoals 'De Ballade van Narayama'. Dit was dan ook een toegankelijke, realistische film, waarbij de cultu rele kloof tussen het Westen en Ja pan makkelijk werd overbrugd. Veel moeilijker is dit bij 'Saraba Hakobune'. Regisseur Shuji Terayama maak te de film, terwijl hij zwaar ziek was en de film ging pas na zijn overlijden in 1983 in première. In zo'n geval spreekt men al gauw over het testament van een kunste naar. Bij het zien van 'Saraba Ha kobune' kan men zich inderdaad niet aan de indruk onttrekken dat de dichter, romancier, theaterman, fotograaf en regisseur Terayama al le ideeën uit zijn bonte leven heeft willen samenvatten. Het is daar door een moeilijk toegankelijk werk geworden dat bol staat van, voor een westerling in elk geval,, moeilijk grijpbare symboliek. Centraal in deze ware lappende ken van motieven staat het verhaal van Sutekichi en Sué. Zij zijn neef en nicht en houden van elkaar. Sué heeft van haar-vader echter een kuisheidsgordel aangemeten ge kregen, omdat het geloof wil dat uit de liefde van twee verwanten alleen kinderen met hondekoppen voortkomen. Sutekichi wordt hier door het object van spot voor het hele dorp. Tijdens een hanenge vecht kan hij zijn woede niet lan ger onderdrukken en doodt hij zijn grootste plaaggeest, Daisaku. Sa men met Sué vlucht hij uit het dorp. Na dagen bereiken ze een huis waar het vuur nog brandt. De volgende dag komen ze tot de ont dekking dat ze weer in hun eigen huisje zijn beland. De hoeveelheid wonderlijke ge beurtenissen stapelen zich op. Su tekichi wordt bezocht door de geest van Daisaku en verliest zijn geheugen. Alle dingen om hem heen moet hij opnieuw van namen voorzien. Om niets te vergeten plakt hij briefjes met de naam op alles in zijn omgeving. Zelfs Sué voorziet hij van een bordje met "mijn vrouw" erop. Wanneer hij vervolgens water wil koken in een oude schoen blijkt bovendien dat hij niet alleen de namen maar ook de functies van alle voorwerpen kwijt is. Nadat aan het begin van de film een man alle klokken heeft begra ven, beschikt het hoofd van het dorp als enige over de tijd, want in het hoofdhuis hangt de laatste klok. Wanneer Sutekichi ook een klok aanschaft, wordt hij door de dorpelingen vermoord. Met de komst van de telefoon wordt de moderne tijd aangekondigd. Het zou te ver gaan hier alle won derlijke zaken (een bodemloos gat in de grond, een zwevende kubus, een verleidelijke bosnimf) en de mogelijke betekenis ervan hier op te sommen. Mensen die geïnteres seerd zijn in de tekenleer (semio tiek) en Oosterse filosofie (Yin en Yan) kunnen hun tanden stuk bij ten op 'Saraba Hakobune'. 'Alien' bleek in 1979 een buitenge woon geslaagde en geraffineerde mengvorm van horror en science fiction. Menigeen moet er slapelo ze nachten aan over hebben gehou den. Het vervolg, 'Aliens', ging vo rige week in première. Deel twee bleek in Amerika nog succesvoller. Andermaal komt Sigourney Wea ver voor de taak te staan om op een uiterst deprimerende planeet slag te leveren tegen deze kwaadaardi ge vorm van buitenaards leven. Aan de hardhandige eerste con frontatie had Sigourney Weaver als Ripley haar doorbraak als filmac trice te danken gehad. Het leverde haar een glansrol naast Mel Gibson op in 'The year of living dangerous ly'. Andere hoofdrollen speelde ze in 'Eyewitness' ,en 'Ghostbusters'. En er zijn films is aantocht, waarin ze Michael Caine ('Half Moon Street') en Gerard Depardieu ('One Woman Or Two') als tegenspelers heeft. De carrière van Weaver ver loopt kortom voorspoedig. - Maar u hebt nu voor 'Aliens' wèl een rol geaccepteerd die niet nieuw meer voor u was. "Ten tijde van 'Alien' had ik nooit eerder in een film gespeeld. Ik experimenteerde toen met mijn acteercapaciteiten. Het trok me aan om naar die rol terug te gaan, maar dat dan terwijl ikzelf inmid dels ouder ben geworden en het karakter is zelfs letterlijk eeuwen ouder geworden. Kortom, zo veel verschillen met mijn de buut toen. Ik wilde dat karakter erg graag spelen met meer verant woordelijkheidsbesef en als ie mand die wakker geworden is in een nieuw soort samenleving, waar ze geen familie of vrienden meer over heeft. Dat leek me allemaal de moeite waard". "Er is ons allemaal al herhaalde lijk gevraagd waarom we een ver volg wilden maken op 'Alien'. Am bitie, of om het geld? Maar we wa ren allemaal idealistisch genoeg om 'Aliens' zo veel mogelijk afkij kend van de eerste film te maken. Juist uit respect voor het orgineel". - Er lijkt een feministische kant te zitten aan 'Aliens'. We worden niet bepaald overspoeld met films waarin heldinnen zitten die zo krachtdadig te keer weten te gaan. „Ik denk dat er altijd heroïsche vrouwen hebben bestaan. Jeanne d'Arc bijvoorbeeld. Er zijn abso luut tal van klassieke precedenten van in de Chinese literatuur en ook bij Shakespeare kom je krijgshe ren tegen die vermomde vrouwen blijken te zijn. 'Aliens' is op te vat ten als feministisch, maar ik denk niet dat daar iets politieks mee ge zegd wil zijn. Ik denk dat steeds grotere delen van het publiek meer verschillende typen vrouwen wil len tegenkomen. Hier kan dus Sigourney Weaver: uit respect voor het origineel is 'Aliens' zo af wijkend mogelijk gemaakt. (foto GPD) sprake zijn van gewoon een com mercieel element". - Wat dat laatste betreft: Er zijn al heel wat critici geweest die gewe zen hebben op de exploitatie van onmenselijk geweld in 'Aliens. "Ik kan me indenken dat men sen er zo tegenaan kijken. Die be zorgdheid lijkt me gerechtvaar digd. En ik geloof niet dat men er vanaf komt door als verdediging erop te wijzen dat het niet tegen geen mensen, maar een soort bees ten gericht is. Want dat is zeker niet minder gruwelijk. Maar ik meen tevens dat 'Aliens' als sim pelweg 'entertainment' vakman schap van de bovenste plank te zien geeft". "Deze film is briljant van opna me-techniek en de trucages zijn overrompelend. Maar het is een ris kant soort genre, dat geef ik toe. Ook al weet ik dat James Cameron een film wilde maken waarmee hij wilde demonstreren dat de milita ristische trend zal uitlopen op rampspoed. Mensen die alleen maar op hun wapens vertrouwen en schoppen tegen iedereen die an ders denkt, juist zij zullen eindigen als de slachtoffers van het geweld dat ze hebben opgeroepen. Came ron heeft - geloof ik - willen zeg gen dat wapens minder belangrijk zijn dan de verplichting van men sen om voor elkaar te zorgen". door Pieter van Lierop - Nou ja, zo toevallig is het toch ook weer niet. James Cameron, die 'Aliens' heeft geregisseerd, tekende eerder persoonlijk voor het script van 'Rambo' en hij heeft bovendien het zeer duidelijk verwante 'The Terminator' geregisseerd, met Schwarzenegger. (OP)NIEUW 'FX' - Euro, Alphen 'American Ninja' - Amerikaanse ac tiefilm met karate-elementen, Euro, Alphen. D.A.R.Y.L. - computerjongetje steelt hart van stiefouders. City, Katwijk 'Venom' - agressieve slang zaait pa niek bij onder andere Susan George en Oliver Reed, City, Katwijk 'Hot Resort' - pikante lachfilm, City, Katwijk BLIJVERS 'Running Scared' - minder geslaagde lachfilm met Gregory Hines als poli tieman, Luxor, Leiden 'Aliens' - griezelig en spectaculair vervolg op 'Alien', Lido, Leiden 'Teachers' - komedie met Nick Nolte als onderwijzer, City, Katwijk 'Down and out in Beverly Hills' - ko medie waarin het contrast oud-rijk voor de zoveelste keer en op weinig verrassende wijze wordt uitgediept, Lido, Leiden 'Short Circuit' - een robot begint menselijke trekjes te vertonen, Tria non, Leiden 'The Color Purple' - mooi gemaakte jankfilm over zwarte vrouw die zich ontworstelt aan onderdrukkend man volk, Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Hannah and her sisters' - Woody Al len herhaalt zich, maar blijft komisch en de moeite waard, Lido, Leiden 'Top Gun' - Amerikaanse straaljager piloten in opleiding, Lido, Leiden en Euro, Alphen. SEXFILMS 'Sweet, sweet freedom' - Rex, Lei den. NACHTFILMS 'Exzess in der Schönheitsfarm' - Rex, Leiden. 'Nasty nurses' - Euro, Alphen. 'American Ninja' - Euro Alphen. 'Top Gun' - Euro, Alphen 'Coming together' - Euro Alphen. DEN HAAG Top Gun' - Asta (463500), al. 'Karate Kid II' - Asta, al. 'Aliens' - Asta, 12 jr. 'Color Purple' - Babylon (471656). al. 'The man with one red shoe' - Baby lon. al. 'Big trouble in little China' - Babylon, 12 jr. 'FX/Murder by illusion' - Cineac (630637), 16 jr. 'Wildcats' - Cineac, al. 'A nightmare on Elm Street', Cineac, 16 jr. •Aliens' - Euro (667066), 16 jr. 'Hannah and her sisters' - Metropole (456756), al. 'Down and out in Beverly Hills' - Me tropole, al. '9V2 Weeks' - Metropole, 16 jr. 'Abel' - Metropole, al. 'Fantasia' - Metropole, al. 'Haunted Honeymoon' Odeon (462400), al. 'Running Scared' - Odeon, al. 'Poltergeist II' - Odeon, 16 jr. 'Secrets of love' - Odeon, 16 jr. 'Sex achter tralies' - Le Paris (656402), 18 jr. 'Private Teacher' - Le Paris, 18 jr. AMSTERDAM El Amor Brujo' - Alfa (278806), al. •Big trouble in little China' - Alfa, al. 'Out of Africa' - Alfa, 16 jr. 'Top Gun' - Alfa, al. 'Fantasia' - Alhambra (233192), al. 'De Wisselwachter' - Alhambra, 12 jr. 'Aliens' - Bellevue Cinerama (234876/ 266227), 16 jr. 'The man with one red shoe' - Cinera ma, al. 'Color Purple' - Calypso (266227/ 234876), al. 'Karate Kid II' - Calypso, al. 'Private Schoolgirls' - Centraal (248933), 18 jr. 'Poltergeist II' - Cineac, (243639), 16 jr. 'Escalier C' - Cinecenter, (236615) 16 jr. 'The sacrifice' - Cinecenter, 16 jr. 'Abel' - Cinecenter, al. •Aliens' - Cinema (151243), 16 jr. 'Down and out in Beverly Hills' - Ci nema. 16 jr. 'Running Scared' - City (234579), al. 'Nightmare on Elmstreet' - City, 16 jr. 'Police Academy III' - City, al. 'FX/Murder by illusion' - City, 16 jr. 'Secrets of love' - City, 16 jr. •9'/2 Weeks'- City, 16 jr. 'Down and out in Beverly Hills' - City, al. 'La dolce vita' - Kriterion, (231708), 16 jr. The Killing' - Kriterion. 'Gevoelige snaren' - Parisien (248933), 18 jr. 'Le lieu du crime', - The Movies (245790), 16 jr. 'Death of a salesman' - The Movies, 16 The Killing' - The Movies, 18 jr. 'Hannah and her sisters' - Tuschinski, (262633), al. 'Down and out in Beverly Hills' - Tu- Film: De KKKomediant' - Tu schinski, 12 jr. 'Rendez-Vous' - Tuschinski, 16 jr. 'Betty Blue' - De Uitkijk, 16 jr. TELEVISIE De vergeetachtige Sutekichi (Tsutomu Yamazaki) heeft alle voorwerpen om hem heen van naambordjes voor- lien. (foto pr) Mensen die eens iets anders dan gemakkelijk Westers amusement willen zien, mogen deze wonder baarlijk mooie film niet missen. Ook al zal veel van de betekenis hun ontgaan, dan nog rest een sprookjesachtige vertelling die met grote schoonheid is gefotogra feerd. Bij deze film mag de mond best van onbegrip, verbazing, ont zag en bewondering openvallen. LEONARD ENGEL 'Ja daar zegje zoiets. Wil je gelo ven dat ik die dingen niet wist tot het moment dat we 'Aliens' aan het draaien waren? Als ik het wel had geweten, zou ik me tevoren mis schien sterker hebben gemaakt in mijn steun voor het andere einde dat ooit voor 'Aliens' gesuggereerd werd. Daar zou ik gegrepen zijn door het monster en met een spe ciale drug hebben weten te verhin deren dat ik zou worden ingespon nen. Dat leek mij in elk geval sym pathieker dan een finale met su- perzware mitrailleurs. Nu heb ik geprobeerd om Ripley mijn eigen ambivalentie ten opzichte van vuurwapens mee te geven. Het ge voel van: vreselijke dingen, maar ze zijn nu even ontzettend nodig!". - Zou u bereid zijn in een derde Alien-film te spelen? "Hemel, het idee! Ik kan me niet voorstellen dat iemand in staat is om zelfs maar een derde deel te be- dènken. Ik bedoel: het heeft zeven jaar geduurd voor ze een bruikbaar concept voor deel twee hadden. Als het ze ooit lukt een derde epi sode te verzinnen, doen ze er waar schijnlijk verstandig aan een meis je van achttien voor de rol te vra gen, want tegen die tijd ben ik waarschijnlijk een tuinierende ou de dame. Of wellicht ben ik druk met schrijven en produceren voor films. Dat trekt me eigenlijk net zo zeer als acteren". De VARA zendt binnen een week drie films van Woody Al len, te beginnen volgende week vrijdag met 'Love and Death' en 'Interiors'. De eerste film is nog gemaakt in de periode dat Woody Allen zijn publiek louter aan het lachen wilde brengen, minder filosofisch dan zijn latere films. Al speelt Allen in 'Love and Death' wel een Rus van filo sofische inslag, Boris geheten, die het als soldaat moet opne men tegen de troepen van Napo leon. Als erkend lafaard ontloopt Boris handig de frontlijn, maar om het hart van zijn nichtje Son- ja (Diane Keaton) te winnen, zal hij toch een heldendaad moeten verrichten. Ondertussen heeft Boris echter tijd genoeg om na te denken over het leven en de dood. De dood speelt ook een rol in 'Interiors', waarvoor Allen alleen de regie deed. Diane Keaton is weer van de de partij, ditmaal als één van de drie dochters van ge scheiden ouders. Op sombere toon wordt de ontwrichting van het gezin gevolgd, waarbij de moeder (Geraldine Page) zich geen raad weet na het vertrek van haar echtgenoot. Beide films worden via Nederland 2 uitge zonden, 'Love and Death' om 20.10 uur, 'Interiors' om 23.35 Ook veel Fellini de komende week. In de serie films van de Italiaanse regisseur op de Duitse televisie is 'Amarcord' te zien. Daarin keert hij terug naar zijn geboorteplaats Rimini, waar hij een aantal anekdotische gebeur tenissen situeert (maandag, 23.00 uur). Morgen op BBC 2 twee Felli- ni's achter elkaar. Om 21.35 uur Woody Allen, maker van 'Love and Death' en 'Interiors'. (archieffoto) 'E la nave va'. De as van een overleden operadiva wordt per boot naar een eiland gebracht, waarop het moet worden uitge strooid. Haar vrienden en kenni- sen reizen mee en dit uiteenlo pende gezelschap staat centraal. Om 22.35 uur 'Luci del varièta', waarin rondtrekkende varieté- artiesten worden "gevolgd. 'The Picture of Dorian Gray' is een elegante verfilming naar een verhaal van Oscar Wilde. Ruim veertig jaar geleden werd deze film van Albert Lewis bekroond met een Oscar. Het onderwerp is decadentie en hoofdpersoon is Dorian Gray, een goed ogende snob die niet ouder wenst te wor den. Zijn wens wordt verhoord, maar dat heeft wel zijn conse quenties (België 2, woensdag, 20.25 uur). FILMHUIZEN 'Het land van mijn ouders' van Marion Bloem is een film over een zoektocht naar de wortels van de oorsprong van de maak ster. Maandagavond 20.00 en 22.15 uur in Het Kijkhuis. Daar draait dinsdagavond 'Insignifi cance' van Nicholas Roeg, een komedie die roem nuanceert (20.00 en 22.15 uur). Woensdag avond in Het Kijkhuis 'Carmen' van Carlos Saura (zelfde tijden). Bij K O draait dinsdagavond 'La femme de l'Aviateur' van Eric Rohmer, een liefdesdrama met een thrillerachtige inslag. (20.15 uur) LAK-Cinema presenteert deze week een filmfestival 'sociale sa tire': dinsdagavond 'Dr. Strange- love' van Stanley Kubrick, waar in de ondergang van de wereld het voorwerp van satire is (20.00 uur); 'La grande Bouffe', een sa tire op de consumptiemaat schappij van Marco Ferreri draait om 22.00 uur. Woensdag avond in deze reeks 'Brazil' van Terry Gilliam, waarin een man in een totalitaire staat (Robert de Niro) moet trachten de fout van een computer goed te maken (20.00 uur). Zaterdagavond draai en in het LAK 'Themroc' van Claude Faraldo, een anarchisti sche klucht (20.00 uur), en 'Brut- ti, Sporchi e Cattivi' van Ettore Scola over de wrede machts strijd in een arme Romeinse fa milie (22.00 uur). In het Filmhuis LVC draait tot en met zondagavond 'Coup de Torchon' van Bertrand Taver- nier (21.15 uur). Woensdag begint hier een terugblik op de Spaanse regisseur Luis Bunuel met 'l'Age d'or' (20.00 uur) en 'Un chien An- dalou' (22.15 uur). In de eerste film rekent Bunuel af met de burgerlijke mythe rond liefde, fa milie, kerk,staat, leger en politie; in de tweede korte film werkt hij vanuit zijn typische surrealisti sche mentaliteit om het publiek te shockeren. Donderdag is hier 'Viridiana' van Bunuel te zien, waarin een jonge non om boete te doen bedelaars in huis neemt, die er vervolgens tijdens haar af wezigheid een orgie van maken (20.00 en 22.15 uur).

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19