Overweldigend onthaal Strontrace Warmond Record aantal mensen op de been Stemmen straks met machine in Voorschoten 'Geen subsidie naar Voorschoten lokaal' Protest Zoeterwoude over vertraging afgifte rijbewijs PAGINA 2 WOENSDAG 15 OKTOBER 1986 WARMOND - Nog nimmer heeft de traditionele Strontrace (Workum-Warmond-Wor- kum), de zwaarste zeilwedstrijd van Nederland, zo veel Warmonders op de been gebracht als tijdens de dertiende aflevering die dezer dagen wordt afgewerkt. Belangrijkste oorzaak voor deze explosieve groei van de populari teit is een spiksplinternieuwe regel die de 27 schippers en hun beman ning verplicht met skütsje en al een uur aan wal van het keerpunt te blijven alvorens weer naar Wor- kum mag worden gevaren. Ieder een kan daardoor elke aangeko men schuit, in vele gevallen uitge sproken schoonheden, een uur lang bewonderen en met de stoere jon gens van het water praten. Het prachtige weer gen doet de rest. laten signeren, wenst Hoek Band stra succes. Bandstra, lachend maar serieus: "Ik zal je broek nog wel effen warm maken". door Wim Koevoet Voorheen was de belangstelling afkomstig van een handjevol fana tici die de Strontrace in de monu mentale theekoepel in het park uit zaten. Koffie kwam er van die lieve mevrouw van het gemeentehuis, de Beerenburger van keermeester Hylke Tromp. Anno 1986 is er erw tensoep voor drie gulden, zijn er warme en koude dranken, worden er consumptiebonnen verspreid, staat er een tent in het 's avonds verlichte park, kan er non-stop naar videobanden van vorige Strontraces worden gekeken en lo pen vele honderden Warmonders af en aan om maar zo veel mogelijk van dit tot voor kort niet op zijn juiste waarde geschatte evenement mee te kunnen maken. Warmond is duidelijk een keer punt van allure geworden. Voor heen smeten de schippers hun tien zakken gedroogde mest van 25 kilo elk aan wal, drukten keermeester Tromp gehaast hun vrachtbrieven onder de neus voor een krabbel en wisten niet hoe snel ze weer moes ten omkeren. Terug naar het FYiese Workum. Schipper A. Hoek uit Franeker met zijn 18 meter lange en 20 ton zware 'Ut 'e Striid', gisterochtend om kwart over tien als eerste bin- Warmond, weet dan ook Nummer drie meldt zich al om twee voor elf. Het is Kees Hoorn stra uit Harlingen met zijn 'De Een voud'. Hij ziet eruit alsof hij een dubbele marathon achter de rug heeft. Geen wonder. De schippers zijn al sinds maandag drie uur op het water. "Nee, ik ben niet bekaf', de laatste da- ontkent hij toch. "Ik voel het wel in mijn benen. Dat komt door het ja gen, al hebben we dat niet zo veel gedaan. Als koplopers zo dicht bij elkaar liggen, telt gewoon elke cen timeter die je kunt zeilen. Ik heb nog kansen. We zijn pas op de helft en wat is nou helemaal drie kwar tier", zegt hij optimistisch. Bodemverbeterend P. Kamstra, nummer zes, met zijn 'De Lege Walden' uit Terkapel in zicht komt. Tromp heeft het over de Friese vlag achterop het schip. "Dat is in strijd met het vlaggeneti- ket. Je kunt zeggen: wat overdre ven. Maar op het water hecht men aan dat soort dingen. Er hoort daar een nationale driekleur te wappe ren". Tromp maakt er geen werk van. Zijn aandacht wordt alweer door iets anderfc opgëeist: een lid van Kamstra's bemanning heeft wat slijpsel in zijn oog gekregen tij dens het draaien aan de slijptol. "Heel pijnlijk, vooral als dat gaat krassen", zegt er een. Met Tromps draadloze telefoon wordt de plaat selijke huisarts ingeschakeld. Maar er gaat nog meer mis met 'De Lege Walden'. Bij het lossen van de vracht stront scheuren de zakken open en komen er nogal wat kor rels aan boord terecht. Een scheepsmaat schept het "orga nisch bodemverbeterend middel" WARMOND - Nico Hoek heeft de der tiende Strontrace gewonnen. Vorig jaar won de schipper uit Weteringbrug de race Workum-Warmond-Workum ook ai. Gisteren bij aankomst in War mond als zevende, had hij nog een gro te achterstand -op zijn broer A. Hoek die in Warmond k< werd nu pal twee Age Andstra, veelvoudig Strontrace- 8. 15.12 uur. H. de Jong - 'Goede Ver wachting' (Leimuiden) 9. 15.43 uur. L. Ligtenberg - 'De On derneming' (Vijfhuizen) 10. 18.33 uur. A. Boogaard - 'Twee Ge- A. Hoek zusters' (Blokzijl) achter zijn broer. 11. 19.43 uur. J. Hoema - 'Dankbaar- uudig Strontrace- heid'(Nijesijl) eindigde als derde. K. Koorn- 12. 20.10 uur. B. van Poppel 'Alve Ste- Manfred de stra als vierde. In Warmond werd van- den' (Grouw) ochtend nog op zes boten gewacht. Eén 13. 20.11 uur. P. ervan zou de strijd wegens tijdsover- Arbeid' (Muiden) schrijding hebben opgegeven. i Schaaf - 'Rust r Aankomstijden Strontrace in keer punt Warmond Maandag 14 oktober 1. 10.15 uur. A. Hoek - 'Ut 'e Striid' (Franeker) 2. 10.35 uur. A. Bandstra - 'Hoop op Welvaart' (Staveren) 3. 11.00 uur. K. Koornstra - 'De Een- (,Vir™^end) voud' (Harlingen) 4. 12.22 uur. D. van der Horst - 'Hol landse Nieuwe' (Enkhuizen) 14. 21.13 uur. J. Smittenberg - 'Gudse- kop' (Akkrum) 15. 21.30 qur. B. Hoefsloot - 'Verwisse ling' (Amsterdam) 16. 21.46 uur. P. Knook - 'De Jonge Ja cob* (Amsterdam) 17. 21.51 uur. A. Veldboom - 'Anne Hin- ne' (Eernewoude) 18. 22.29 uur. E. Takes - 'Nooitgedacht' 5. 13.00 uur. F. de Vries - 'Lytse Syke ®-48,' H' (Drachten) u-ne/W.' 6. 13L49 uur. P. Kamstra - 'De Lege niet wat hem overkomt. Rijendik Walden' (Terkapel) 19. 22.31 uur. W. Holthuis - 'Bruine Beer' (Marken) Dinsdag 15 oktober P. v. Schaick - 'Drie Ge broeders' (Utrecht) 21. 9.10 uur. Y. Zeegers - 'Eben Haë- zer' (Amsterdam) de Strontrace-sponsorende Culterrafabriek met de handen op. "Nou, zo droog is het ook niet", stelt hij met een grimas vast. Opgewonden wordt er gerageerd op de binnenkomst, tweeën van Niek Hoek (zevende), met zijn Lutgerdina Smeltekop vo rig jaar eerste in Warmond én in Workum. Hoek, inderdaad broer van de koploper, blijkt tot dan de enige te zijn geweest die de Ringvaart over Haarlem heeft ge nomen. De anderen prefereerden Amsterdam. Jagen met paarden Hoek belt met de draadloze tele foon met een manege. De schipper wil net als op de heenreis met paard op de Ringvaart jagen. Her haaldelijk melden zich mensen in de theekoepel die beweren dat veel schippers paarden hebben ge bruikt bij het jagen. "Een formida bel gezicht". In voorgaande jaren mochten er ook paarden worden ingezet. Schippers maakten van deze mogelijkheid echter zelden gebruik omdat er, net als bij het ge bruik van de hulpmotor, straftijd voor wordt gerekend. Deze der tiende keer echter wordt er voor het jagen met paarden geen secon de bijgeteld. Allerlei mensen betreden de theekoepel nu. Ze zijn met de auto langs de Ringvaart gereden. Ze hebben één strontschip gezien, op hetzelfde tijdstip maar op totaal verschillende plekken. "Skütsjes zijn net atoomdeelljes, die splitsen zich ook", zegt Tromp schouderop halend. Buiten is inmiddels lichte noouiwu opschudding ontstaan. 'De Lege Warmond. Bij het wegvaren Wethouder mevrouw Dalhuisen overhandigt koploper A. Hoek, schipper van 'Ut 'e Striid', de traditionele fles Kaagwater. Strontrace-keermeester H. Tromp, met map onder de arm, kijkt grijzend toe. Rechts van hem wethouder Van Schagen. Gemeente-secretaris Zoetemelk (achter Dalhui sencompleteert het hoge bezoek. i 'Ut 'e Striid' lost de tien zakken stront wezenloos geschrokken zandduw- bootschipper Adam. De mannen aan wal discussiëren dóór. De schuldvraag wordt verschillend beantwoord. Het spreekwoord van de beste stuurlui en de wal is deze dag een waarheid als een koe in Walden' van Kamstra is bij het wegvaren tegen een onstuitbare zandduwboot gebotst. Het valt al lemaal mee. "Die kan niet even remmen en in z'n achteruit", zegt Tromp vergoelijkend over de zich Hoek zegt er één: "Is dat de win naar van vorig jaar? Kan ik nou niet begrijpen, hé. Wat ik nu zie bij het wegvaren en daarnet zag bij het afmeren, daarvan zeg ik: het benne krukke". 'Kinderziekten uit de wereld' staan mensen te applaudiseren te schreeuwen. Zij komen ternau wernood boven het kabaal van de loeiende scheepstoeters van het ontvangstcomité uit. De nerveuze Hoek moet nog maar zien of hij ook in Workum zo'n onthaal krijgt. Loco-burge meester/wethouder mevrouw Dal huisen overhandigt Hoek de tradi tionele fles Kaagwater, een schuil naam voor een wel degelijk alcohol bevattend goedje. "Het gemeente bestuur van Warmond is niet zo ge porteerd van drank, vandaar dit Kaagwater", grapt ze. Vol ontzag spreekt Hoek over de man die ach ter hem aan zit en - vooral - ov diens boot. "Die mast, jongen, hoog. Het lijkt wel een kerstboom, zo'n mooi tuig zit erop". Waar Hoek al bang voor was, ge beurt om 10.35 uur: veelvoudig VOORSCHOTEN - De gemeente Strontracewinnaar Age Bandstra Voorschoten krijgt stemmachines. uit Staveren, die in het verre verle- De vraagt lijkt alleen nog: hoeveel? den zijn leraarschap aan het zeilen De fracties van WD, PvdA/PPR heeft gegeven, legt zijn 'Hoop op en D66 fractie vragen zich af of de Welvaart' aan. De mast lijkt inder- gemeente toekomt met de voorge- daad de wolken te kunnen kiete- stelde elf machines, terwijl het len. Als de beide rivalen in de thee- CDA liever met een kleiner aantal koepel Tromp hun vrachtbrieven begint. Wanneer de machines aan- slaan, kan Voorschoten er altijd nog meer bestellen. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor algemene zaken. De mas saal toegestroomde raadsleden en ambtenaren kregen daar eerst een demonstratie van Samson. Het be drijf heeft in Nederland een mono poliepositie op het gebied van de stemmachines en leverde dus ook OEGSTGEEST - Politie en brand- de exemplaren waarmee zoveel Koe met behulp van tractor op droge gesleept Aan wal heeft zich inmiddels ook het oud-raadslid Cor Vreeken ge meld. Voor alle duidelijkheid: hij is te voet gekomen, over het droge.' Vreeken, een zeilmaker immers, is een kenner. Hij wijst in het pikdon kere, krappe scheepsruim van 'De Onderneming' en zegt: "Denk er om dat dit niet is zoals het vroeger was. Nu hebben ze in die ruimen moderne spullen liggen, gereed schappen. Vroeger brachten hele gezinnen er hele winters door. Vrouwen brachten er kinderen ter wereld en iedereen waste er zich. Douches zijn er nog maar 35 jaar". Aan wal ziet men uit naar de achttien deelnemers die nog moe ten binnenkomen als het al donker wordt. Van duisternis raakt men gedeprimeerd, de bruggen gaan straks dicht, bovendien is het de dertiende Strontrace en zijn vol gens Tromp schippers zo bijgelo vig als de pest. Voor een hoge note ring in Workum lijken die 18 vrij wel kansloos. WOENSDAG Leiden Schouwburg - 'Het Hemelbed' Sjoukje Hooymaayer Graaf, 20.15 uur. Kapelzaal K&O - concert door Maijo Kroese, zang, en Cinta Belderbos, pia no, 20.15 uur. Borstvoedings Begeleidingsgroep avond over 'Alles rond bevalling en kraamtijd', bij Els van Krieken, Roemer Visserstraat 39, inl. 170085/215332/ 312556. NZH-ontspanningslokaal - Rijnsburger- weg, dialezing over de spoorwegen in Afrika, 20 uur. Gemeentearchief - Vliet 45, lezing 'Van genealoog tot historicus', 20 uur. Kakhuis - Breestraat, film 'Themroc', 20 en 22.15 uur. Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, kinderknutsel- middag, 14 uur. Leiderdorp hal Scheppingskerk - Van Poelgeest laan, bazar Ned. Ver. 10-16 uur. DONDERDAG Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, kinderactiviteiten: zelf wa jang-poppen maken, 11-13 en 14-16 uur. Leidse Pabo - Galgewater, studenten Pabo spelen 'Denk eerst even na', voor kinderen van 8-12 jaar, 10.30-14 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, natuurmateria- len-ochtend kinderen 4-8 en 8-12 jaar, 10-12 uur; vertrek naar kindertheater 'Meneer Kaktus', van tevoren opgeven. Zwembad De Does - Hoogmadeseweg, jeugdzwemmen, 13.30-15 uur. Fietsen gemerkt OEGSTGEEST - In drie dagen tijd heeft de Oegstgeester politie wel geteld 1550 fietsen gegraveerd. Gisteren, de laatste dag van de gra- veeractie, werden nog 590 fietsen van een merkteken voorzien. Volgens de politie komen er op het bureau nog steeds veel tele foontjes binnen van Oegs naren die de actie net zijn r pen. Zij worden echter v< naar de plaatselijke fietsenhande laren. 'Bewaar begrip Zilverfabiïek' VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten gaat bekijken op wel ke manier het begrip Zilverfabriek bewaard kan blijven. Mogelijk vraagt ze de NZH of die de beken de naam wil laten staan op de nabij gelegen bushalte. Het naar de fa briek vernoemen van de drie sprong, lijkt de burgemeester min der gelukkig. Dan worden straten onderbroken door andere straten. Dit bleek gisteravond tijdens de raadscommissie voor algemene za ken. Een inspreker vroeg daar om aandacht voor het verdwijnen van de zo bekende naam, nu een groot confectie-concern de fabriek heeft overgenomen en de aloude gevel van zijn naam heeft voorzien. De burgemeester begreep de angst, maar raadsleden maakten grapjes. "Noem dat pleintje Begeerplein", grapte Willemsen (WD),. Valken burg (CDA) had het over "Tramlijn Begeerte". De stemmachine wordt gedemonstreerd. Voorschotens burgemeester Cannegieter (tweede v r zijn gisteren rond het midda guur druk doende geweest om eer koe uit de sloot te halen in een wei land achter de Oegstgeester Broek- plaats van voor. SGP'i weg. Het circa 500 kilo wegende hierdoor CPN-kiezers. dier kon de modderige sloot met Volgens de vertei geen mogelijkheid meer op eigen zijn die problemen kracht uitkomen. Ook mankracht Rond de problemen rezen, bijvoorbeeld Katwijk. Daar drukten velen op het knopje achter de kandidaat, in werden Volgens de vertegenwoordigers opgelost, lijst en de kon hier niet baten. Tevergeefs knopjes die daarbij horen, probeerde men lange tijd om het plastic opstaand randje gemaakt dier met brandslangen uit de mod- met een gele kleur. Iedere lijst is der te trekken. Uiteindelijk kon de daardoor veilig 'omlijst'. Boven- koe met behulp van een tractor op dien is het droge komen. Ze was uitgeput, maar ogenschijnlijk ongedeerd. i pijltje geplaatst tus- ZOETERWOUDE - Het gemeen tebestuur van Zoeterwoude heeft minister Neelie Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) een tele gram gestuurd. Daarin laat het zijn ongenoegen blijken over de gang van zaken rond de afgifte van rijbewijzen. Zoals bekend moeten de gemeenten sinds 1 ok tober de nieuwe rijbewijzen zelf uitgeven, maar vlekkeloos gaat dat allerminst, aldus Zoeterwou de. De afgifte stagneert omdat men voor elke aanvraag tel contact moet zoeken met de Rijksdienst voor het wegverkeer. Maar die lijn is vaak overbelast temeer daar momenteel een Effi- ciencybeurs wordt gehouden waar met een open lijnverbin ding wordt gewerkt. "Wij komen er gewoon niet meer tussen", legt gemeentesecretaris Kruithof •uit. In het telegram laat Zoeter woude weten het "volstrekt on aanvaardbaar" te vinden dat met name die beurs een beperkende rol speelt in de afgifte van rijbe- Vidi- wijzen. Zoeterwoude heeft nog geen reactie gekregen op het tele gram. naam/aanduiding van de politieke partij iets meer links. Voor de ze kerheid staat boven de knopjes ook nog eens dat de knop vóór de kandidaat moet worden ingedrukt. Herstel Wanneer de kiezer een fout maakt, kan hij dat corrigeren. Na het indrukken van de controletoets verschijnt op een schermpje het nummer van de kandidaat en zijn lijst. Wanneer dit niet de gewenste nummers zijn, biedt de knop her stel uitkomst: de kandidaat kan dan opnieuw kiezen. Ongeldig stemmen is niet mogelijk: het in drukken van twee toetsen tegelijk werkt niet. De kiezer krijgt dat di rect voor zijn neus en de man die na iedere uitgebrachte stem de ma chine moet vrijgeven, ziet op zijn monitor dat het niet ging zoals het moet. Ook kan iemand niet meer stemmen uitbrengen dan hij bon netjes heeft. De controleur merkt dat onmiddellijk. Frauderen lijkt pas mogelijk wanneer iemand de sleutel pakt van de machine en daar, het liefst na sluiting, mee rommelt. Volgens deskundigen is die kans klein: "Daarvoor moet je drie mensen overmeesteren. Dat is hetzelfde als wanneer je stembiljetten steelt en laat herdrukken". Wanneer dergelijke grappen ach terwege blijven, komen tien minu ten na sluiting de totalen per lijst en de aantallen voorkeurstemmen op een bonnetje naar buiten. De re sultaten kunnen direct worden doorgeseind naar het gemeente huis en na een half uur is de totaaluitslag bekend. Handtelwerk komt er niet meer aan te pas en vol gens de burgemeester is het appa raat dan ook "democratisch zuiver der". Om mensen vertrouwd met het apparaat te maken, kunnen er voor de verkiezingsdatum oefendagen worden georganiseerd op het ge meentehuis en in bejaardenoor den. Ook kan op de achterkant van de oproepkaarten een handzame handleiding komen. Laatste red ding voor onzekeren is een klein oefenapparaatje, dat in het stemlo kaal aanwezig is. Bereikbaarheid Het CDA zit op een ander spoor. De partij vroeg zich af of de kosten elkaar inderdaad niet ver ontlopen en "denkt aan gefaseerd invoeren. We moeten de machines in een x aantal wijken invoeren, zodat de bevolking kan wennen". Mevrouw M. Breunesse (PvdA/PPR) vindt dit "flauwekul: Je begint of je be gint niet", zei ze. En burgemeester. P. Cannegieter voerde aan dat bij uitvoering van het plannetje maar een klein deel van Voorschoten went. "Nou, dan laatje ze toch rou leren", opperde CDA-er C. Brem- mer hierop. Volgens de burgemeester zit het met de publieksservice wel goed. Op de apparaten, die bij aanschaf Kiezers hoeven nooit meer dan 400. van 11 stuks in totaal 131.000 gul- meter te lopen; drie stembureaus den kosten, hadden de partijen zjjn in bejaardenoorden onderge- geen echte kritiek. Het terugbren- bracht, terwijl de vierde gen van het aantal stembureaus van 19 naar 10 viel daarentegen bij iedereen slecht. Gaat de bereik baarheid voor ouderen en mensen die slecht ter been zijn niet achter uit?, was de grote vraag. De frac ties van D66 en PvdA/PPR gingen het verst in hun kritiek. Zij zijn bereid meer machines aan te schaffen en 12 tot 13 stembu reaus in te richten. Dit zou kunnen betekenen dat de nieuwe manier van stemmen in de berekening van B en W duurder wordt dan de hui dige manier, die per keer 49.500 gulden kost, plus 3.200 gulden aan personeelskosten. "Maar", zo zei J. Aikens (D66), "wanneer we het zo belangrijk vinden, moeten we dan budgettair neutraal blijven?" De WD-fractie liet zich nog niet uit over het aantal. de ruimte aan de Molenlaan zou kun nen. Eigenlijk, zo vertrouwde hij toe, is de huidige situatie juist niet goed. Sommige kiesbureaus zijn te dicht bij elkaar en te ver van de kiezers. Wanneer de raad eind deze maand akkoord gaat met de aan schaf, kan Voorschoten op 18 maart mechanisch de leden van Provinciale Staten kiezen. Tot nu toe hebben 35 gemeenten een stemmachine aangeschaft. Hieron der vallen grote steden als Eindho ven en Zwolle, gemeenten als Was senaar, maar ook kleine plaatsjes met zo'n 5.000 inwoners (Klaas waal/Eist). Zijn stemmachines voor grote steden zeer rendabel, kleine gemeenten springen er vaak net uit. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense WD weigert 3.500 gulden aan de lokale omroep 'Voorscho ten lokaal' te geven voor de aan schaf van twee recorders met toe behoren. De partij vindt dat parti culier initiatief zichzelf moet be druipen, heeft de indruk dat de ge meente vaak lang vastzit aan zoge heten startsubsidies en is princi pieel tegen subsidieverlening aan andere media. Het verlenen van fa ciliteiten kan nog net. Het CDA, dat evenals de andere partijen wel wil subsidiëren, vraagt zich af hoe het zit met het christelijke geluid binnen de omroep. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor algemene zaken. De linkse partijen ergerden zich danig aan de stellingen van WD en CDA. Zo voerde D66-er Aikens aan dat de gemeente zich ook niet bemoeit met het beleid van de Voorscho- tense Courant, waarin de gemeen telijke voorlichtingspagina staat. Burgemeester P. Cannegieter vindt het WD-standpunt evenmin logisch: "Bij de omroep is een ge meentelijk belang gediend. Dan is het niet gepast om de uitvoerende de last te laten dragen". Ligt het belang voor het gemeen tebestuur op het gebied van de voorlichting, voor de burgers biedt 'Voorschoten lokaal', die vorige week dinsdag voor het eerst op de radio was, "een plek voor ontmoe ting en kennismaking". Cannegie ter: "Mensen kunnen zich verdie pen in eikaars gedachtenwereld. En dat is bepaald geen luxe in een gemeente als Voorschoten". Aan de WD stelde hij de vraag wat de partij zou doen "wanneer we de ap paratuur al hebben en deze in jon gerencentrum De Lindehoeve staat. Het beschikbaar stellen zou dan neerkomen op het verlenen van faciliteiten". De partij maakt er dan geen principieel punt van, maar de linkse partijen zien grote nadelen. D66 is bang dat de gemeente over tien jaar met een soort uitdra gerij zit en de PvdA/PPR fractie vroeg zich af hoe hoog de onder houdskosten uitvallen voor de ge meente. Paul van der Burg van Omroep Rijnland, de moederom- roep, voelt evenmin iets voor het plan: "Ik heb het idee dat die appa ratuur niet zo geschikt is. Met een Revox van 25 kilo kun je niet even een raadslid interviewen op straat". Volgens hem kan de omroep niet anders dan om geld vragen. Recla me is niet toegestaan, terwijl de 900 leden niet eens genoeg geld in brengen om de BUMA/STEMRA te betalen voor het draaien van plaatjes. Op dit moment heeft Om roep Rijnland drie recorders. Ze worden in alle gemeenten gebruikt waar Rijnland lokale omroep ver zorgt, door in totaal 110 medewer kers. Bij een verdere stijging van het aantal dochteromroepen, dalen de mogelijkheden verder. Wanneer de gemeente pas beslist over de bijdrage op het moment dat ook andere aanvragen worden bekeken, kunnen de mogelijkhe den wel eens zo klein zijn dat het wekelijkse uurtje niet volkomt. Van der Burg zou dat betreuren Voorschoten lokaal wil juist uit breiden, wanneer er zoveel aanbod blijft. Bovendien bestaat de kans dat de omroep, die nu op de FM- kabel zit, straks ook op de ether komt. Dit biedt mogelijkheden voor subsidie. Over het draagvlak uitte hij zich beslist: iedereen kan in het verenigingsbestuur van Om roep Rijnland plaatsnemen. LEIDSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1, Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2