Politie deelt record aantal 'prenten' uit Zonniger toekomst voor 'Eendenkooi' Muziekcentrum houdt weer meer geld over Politie treedt op tegen illegale boten op werkdagen van 7-9 uur uitgezonderd^® en lijnbussen Klaas Persoon winnaar Turfrace Appartementen voor 'jong bejaarden' in Voorschoten Lezers Schrijven PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 14 OKTOBER 1986 ZOETERWOUDE - Het Zoeter- wouds sociaal-cultureel centrum 'De Eendenkooi' draait, mede door een cijfermatige 'truc', niet langer met verlies. Het jaar 1985 is afge sloten met een positief saldo van ruim 14.000 gulden. Daar staat te genover dat 'De Eendenkooi' geen geld met reserveert voor onder houd van het gebouw en vervan ging van de inventaris, maar dat maakt de gemeente niet zoveel uit. Ook de raadsleden die zich gister avond tijdens de vergadering van de commissie financiën over buig- den, vonden het leuk dat het cen trum aan de Rijndijk uit de rode cijfers is. Immers, in 1983*en 1984 waren er nog verliezen van respec- tieveüjk ruim 24.000 en bijna 10.000 gulden. Tevredenheid ook toen voorzit ter/penningmeester W. Maan de commissie voorspelde dat de op gaande lijn zich voortzet. Dit mede dankzij het feit dat de personeels kosten lager zijn geworden. Maan schat dat het centrum dit jaar zo'n 32.000 gulden zal overhouden. Het geen wethouder Van der Heijden ook blij maakte. "Het moet voor u een stuk prettiger werken zijn dan je het gevoel hebt op een plank te zitten die met zeepsop is ingesmeerd", zo vergeleek hij. De toekomst van 'De Eenden kooi' had echter nog zonniger kun nen zijn als de huuropbrengst eveneens zou stijgen. En dat is dus niet zo, want twee belangrijke huurders, het Bonaventura-college en het Leiderdorpse RIO, hebben het inmiddels laten afweten. Voor eerstgenoemde school werd het huren van ruimte in 'De Eenden kooi' te kostbaar. En het RIO heeft helemaal niets meer laten horen. Inmiddels is gebleken dat het RIO is afgehaakt, maar opgezegd heeft de school niet. Een kwalijke zaak, oordeelde Maan, omdat 'De Een denkooi' huurders voor het RIO heeft moeten afzeggen. Volgens Maan moet de Horecaf in de nabije toekomst een nader onderzoek gaan houden naar het reilen en zeilen in 'De Eenden kooi'. Dat onderzoek is opgeschort in verband met het ziekteverlof van de beheerder. "We willen eerst meer zekerheid hebben over de or ganisatiestructuur voordat we weer contact met de Horecaf opne men", aldus Maan. ZOETERWOUDE - Het gaat goed met het enkele jaren geleden geres taureerde Muziekcentrum aan de Zoeterwoudse Schenkelweg. Vo rig jaar had men 4000 gulden over: een verdubbeling ten opzichte van 1984. "Leuk dat ze het hoofd zo goed boven water weten te hou den", merkte wethouder Van der Heijden gisteravond tijdens de be handeling van de jaarrekening gis teravond in de commissie finan ciën dan ook op. De gemeente Zoeterwoude heeft dan ook geen enkel bezwaar tegen het plan van het bestuur van het Muziekcentrum om de vloer in de grote zaal te vernieuwen. De vloer begint slecht te worden, onder meer door slijtage en door hout- molm. Het aanleggen van een nieu we vloer is een specialistisch kar wei, immers, een en ander hangt nauw samen met een goede akoes tiek. De benodigde 20.000 gulden zal uit de pot 'reserve' worden ge haald. Op Leiderdorpse sluiproute LEIDERDORP - De Leider dorpse politie heeft het af gelopen halfjaar het record aantal van 643 bekeuringen uitgedeeld op de Van der Valk Boumanweg. Ruwweg bleek de snelheid op de weg waar 50 kilometer mag wor den gereden, bij de overtre ders tussen de 60 en de 95 kilometer te liggen met een uitschieter naar de 107. Het geen de politie een slordige 60.000 gulden aan bekeurin gen opleverde en menig au tomobilist op zijn beurt heel wat irritatie. Wellicht dat sommigen hun con clusies al hebben getrokken. Tel lingen zijn er niet geweest, maar de Leiderdorpse politie heeft wel de indruk dat meer automobilisten in plaats van de Van der Valk Bou manweg de Engelendaal zijn gaan gebruiken. Verkeerscoördinator E. Veld- huijzen bij de Leiderdorpse politie geeft onomwonden toe dat juist de Van der Valk Boumanweg de afge lopen maanden 'doelwit' is ge weest voor snelheidscontroles en dat men daarom aan andere we gen, waar ongetwijfeld ook te hard wordt gereden, minder snel toe komt. "Je moet nu eenmaal priori teiten stellen, en vooral over het traject Ericalaan/Mauritssingel/ Van der Valk Boumanweg komen heel veel klachten. Veel van die klachten zijn echt wel terecht, dus daar moet je wat aan doen". "Kijk, helemaal verhelpen kun je die klachten natuurlijk nooit. Wil je bijvoorbeeld het hardrijden he lemaal uitbannen, dan moet je er drie keer per week staan of er een vaste camera neerzetten. En dat is te duur". Eng en smal Maar wat is dan het resultaat van de geringe controles, behalve dat de staatskas extra wordt gespekt? Veldhuijzen: "Om te beginnen wil len we daarmee inderdaad bewerk stelligen dat automobilisten een andere route nemen. Maar boven dien willen we door die controles een antwoord geven op de vraag vanuit de politiek óf er nu inder daad zo hard wordt gereden". WASSENAAR - De Wassenaarse gemeentepolitie gaat, samen met de gemeente, optreden tegen ille gaal afgemeerde boten in de open bare, doorgaande wateren. Ruw weg gaat het hier om de watering vanaf Valkenburg totaan de haven, waar steeds vaker in strijd met de verbodsbepalingen wordt aange legd. Bootbezitters krijgen na 1 no vember een bon,en hun vaartuigen kunnen worden weggesleept. In 1980 besloot de raad al dat in deze doorgaande route de door vaart niet mag worden belemmerd en het dorpsaanzien maagdelijk moet blyven. Vanaf Valkenburg tot aan de watering naast het poli tiebureau mag niet langer dan 12 uur worden aangemeerd, vanaf die plek tot aan de Johan de Wittstraat is korter afmeren ook al verboden. Aan beide zijden, wel te verstaan. Tussen de Johan de Wittstraat en de haven geldt dat 'korte ligver- bod' maar aan één zijde. Het stukje watering totaan de Van Zuylen van Nijeveltstaat heeft, evenals de sloot rond de Paedsstaat, een ge woon ligverbod. Daar worden bootbezitters pas na 12 uur op de bon geslingerd. Dat de gemeente nu wat harder gaat optreden heeft te maken met het gereedkomen van de jachthaven aan het einde van de Van Duivenvoordelaan. Daar kunnen de boten mooi naar toe. Voor inlichtingen over een le gale ligplaats moeten de mensen zich wenden tot de havenmeester of de haven. Overigens: kleine bootjes, zoals roeiboten, kano's en opblaasboten, vallen niet onder de regeling. Zij worden ongemoeid gelaten. En? "We moeten nog gaan eva lueren, maar het is nu wel duidelijk dat mensen die op de Van der Valk Boumanweg hard rijden, dat met een goed doen ook. Snelheden van tachtig, negentig kilometer zijn echt geen uitzondering. En gelooft u me, dat is levensgevaarlijk. Het is een enge, smalle weg". Een troost voor de weggebrui kers voor wie de route onvermijde lijk is: de controles worden door gaans buiten de spitsuren gehou den. Veldhuizen: "Het heeft geen zin om tijdens de spits te gaan staan, want dan is het er zo druk dat het verkeer helemaal niet hard kén rijden". Overigens is de politie niet van plan om op korte termijn te stoppen met de snelheidscontro les. Het is maar een weet. Maatregelen Niet alleen de politie, ook de po litiek probeert het autoverkeer op de Van der Valk Boumanweg terug te dringen. Bewoners klagen al ja ren steen en been over de hoeveel heid auto's en de snelheden die er op de weg worden gereden. En be gin dit jaar al besloot de gemeente raad een pakket maatregelen te ne men ter terugdringing van het au toverkeer. De inmiddels beroemde en beruchte sluis is daar een beeld van. Verder wordt het kruis punt Van der Valk Boumanweg/ Laan van Ouderzorg gerecon strueerd. Alleen wordt er in het ge meentehuis nog druk overlegd over de alternatieven. Voorts zal nog deze maand een begin worden gemaakt met de ex perimentele reconstructie van de kruising bij de Spanjaardsbrug. Zoals bekend gaat het verbod om op de Van der Valk Boumanweg links af te slaan via de Spanjaards- brug voorlopig de ijskast in: de Raad van State heeft dat besluit ge schorst. ZOETERWOUDE - Bij het hoekje tussen de afrit naar de snelweg A4 en de Vronwenweg nabij Zoeterwoude ontstaat een echt 'palenwoud'. Vooral sinds vorige week borden zijn neergezet die duidelijk maken dal de Vrouwen weg tijdens de spitsuren eenriclitingweg isgeworden. Valt het bord nog op tussen zo'n negen andere DINSDAG Leiden Schouwburg - 'Danny en Robert'. Peter Faber en Olga Zuiderhoek, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - concert Alma Mater koor, 20 uur. Oude Poortgebouw AZL - Wassenaarse- weg 6. voorlichtingsavond over de pro blemen van de diabeet, 20 uur K&O-gebouw - Oude Vest, film 'Deux bons aux soleil', 20.15 uur. Lak-cinema - Cleveringaplaats, 'Five ea sy pieces', 20 uur; 'One flew over the cuckoo's nest', 22 uur. Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel, oecumenisch avondgebed, 19- 19.30 uur. NVSH-infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur, di ook van 20-21 uur. Leiderdorp Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat 24, ar tistiek café Kunstkring met kunstena res Lita v.d. Kaay, video-fotografieën, 20.30 uur. WOENSDAG Leiden Aula Leide Pabo - Galgewater, toneel stuk 'Denk eerst even na', voor kinde ren van 8-12 jaar, 10.30 en 14 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, vakantieaktiviteiten: quiz met vragen over Indonesië, 11-13 en 14- Borstvoedings Begeleidingsgroep avond over 'Alles rond bevalhng en kraamtijd' bij Els van Krieken, Roemer Visserstraat 39, inl. 170085/215332/ 312556. Zoeterwoude Ons Huis Kosterspad, kinderknutsel- middag, 14 uur. Leiderdorp hal Scheppingskerk - Van Poelgeest laan, bazar Ned. Ver. van Huisvrouwen, 10-16 uur. Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat, vrij bridgen, 13.30 uur. Jongen (11) in sloot gegooid VOORSCHOTEN - Een 11-jarige jongen uit Voorschoten is gister middag door hem onbekende jon gens in een sloot langs het Schu- bertplantsoen gegooid. Bovendien vernielden de onbekenden, die 16 a 17 jaar oud zouden zijn, zijn fiets. Toen de politie ter plaatse kwam, ontbrak van de boosdoeners ieder spoor. Ze heeft echter een onder zoek ingesteld. Daders kan mis handeling en vernieling van een fiets ten laste worden gelegd. Strontracers weer gekeerd WARMOND - De eerste twee Strontracers zijn vanmorgen in Warmond gekeerd. Om kwart over tien kwam A. Hoek binnen met zijn schip 'Ut 'e Strijd' en 20 minuten later arriveerde de meervoudige winnaar A. Bandstra met 'Hoop op wel vaart'. Wethouder mevrouw Dalhuisen overhandigde de traditionele fles Kaagwater. Na een uurtje aan de wal ver trokken de zeilers naar het Frie se Workum, start- en eindpunt WARMOND - Schipper Klaas Per soon heeft met zijn Westlander 'Antonius' de Turfrace gewonnen. Vorig jaar won Persoon, die zijn thuishaven in Loosduinen heeft, ook al. De schipper meerde zijn boot gistermiddag rond het middaguur af. De nummer twee, de Ter Aarse Peter Verboom arriveerde met zijn Jonge Pieter', eveneens een West lander, twee uur later bij de kade van park Groot Leerust. Derde in deze zeilrace van Warmond naar Vinkeveen en weer terug naar War mond was Nico van der Loos met zijn 'Oude Praam'. Warmonder Aad Jufl'ermans werd zesde. Aan de Turfrace deden negen boten mee. Zaterdag werd het startschot gelost. Het was 's nachts verboden te varen. "Met al dat geboom zou dat zijn uitgelopen op benenbreke- rij", verklaarde H. Tromp, voorzit ter van de stichting zeilvaart War mond, dé organiserende instelling. De laatste drie binnenkomers kwamen met de motor aan binnen. Onder hen Warmonder Wilfred Groustra. Voor de geleverde pres tatie kregen de schippers toch nog enkele blikken verf. In het plaatse lijke, afgeladen café De Zon wer den vroeg in de avond de prijzen uitgereikt. De beste drie kregen o.a. borden met daarop Westlan ders. Verder verwisselden er rolla des en een vaarboom van de Al- phense mastenmakerij Van der Neut van eigenaar. Loco-burge meester L. Dalhuisen reikte de prijzen uit. De uitslag: 1. Klaas Persoon, 'Antonius', 20 uur en 58 minuten. 2. Peter Verboom, 'Jonge Pie ter', 22 uur rond. 3. Nico van der Loos, 'Oude Praam', 23 uur en 2 minuten. 4. Koos Persoon, 'Twee gezus ters', 23 uur en 7 minuten. 5. Ton Persoon, 'Drieling', 23 uur en 14 minuten. 6. Aad Juffermans, 'Nostalgie', 24 uur en 31 minuten. VOORSCHOTEN - De kans is groot dat nog dit najaar wordt be gonnen met de bouw van 52 luxe appartementen, midden in het cen trum van Voorschoten. Uit een on derzoek van bouwer en projectont wikkelaar Wilma blijkt dat de inte resse groot genoeg is voor de zoge heten 'jong bejaardenflats', be doeld voor mensen die kleiner wil len gaan wonen maar de luxe niet kunnen missen. Op het schiereilandje tussen Kerksloot en Vinkesloot komen achter en naast de snel verrijzende flats voor échte bejaarden, 25 drie kamerappartementen met een op pervlakte van 90 tot 100 vierkante meter en 27 vier-kamerapparte- menten met een oppervlakte van ongeveer 140 vierkante meter. De prijzen voor de 'Vinkeborgh-wo- ningen' varieren van 173.000 gul den tot 296.000 gulden, afhankelijk van oppervlakte, ligging en voor zieningen. De meeste appartemen ten hebben naast twee of drie slaapkamers, keuken, bijkeuken en studeerkamer, twee badruim- tes: naast de aangeklede badkamer een eenvoudige doucheruimte. De woningen kunnen via liften en overdekte corridors worden be reikt. 'Vinkeborgh' bestaat uit zes woonblokken, die twee, drie of vier woonlagen tellen. Drie aaneenge sloten blokken liggen vlak tegen over het Rietzangerpad, twee ande re blokken zien de achterkant van de Koperwieklaan. Het zesde blok, dat aan de vorige twee is vastge- bouwd, verrijst tegenover calé Landzicht aan de Kerksloot. Rond de blokken komen verlaagde par keerplaatsen, zodat aan de binnen kant het uitzicht in ieder geval niet wordt verstoord. In de rijk geïllustreerde Vinke- borgh-folder wordt Voorschoten afgeschilderd als een bijzonder pa radijsje. Het ligt mooi, tussen grote steden, maar ook temidden van veel groen; fraai aangelegd, met een royaal voorzieningenniveau en goede verbindingen. Er is ook 'veel gemeenschapszin' en het vereni gingsleven is 'rijk geschakeerd'. Natuurlijk ontbreken ook romanti sche foto's van kasteel Duiven voorde en de Voorstraat niet, met zijn 'majestueuze linden'. Trou wens, ook de rest van het centrum lijkt op 'een plaatje uit een oud prentenboek'." En Vinkeborgh? Dat ligt daar middenin. De Pomp Liethorp (2) In de uitgave van deze krant van donderdag 9 oktober j.l. is in de ru briek 'Lezers schrijven' een reactie opgenomen van het bestuur van de Stichting Ruiterschool Liethorp in Leiderdorp over de berichtgeving betreffende de manege Liethorp in het Leidsch Dagblad van 23 sep tember. In deze berichtgeving consta teert men twee pertinente onwaar heden en beticht men mij vervol gens van een bedrieglijke voorlich ting aan het publiek. Mijn reactie is kort en bondig: - Men is uitgegaan van de stelling dat ik deze berichtgeving kon on derschrijven. Spoorbomen dicht VOORSCHOTEN - De bomen van de Voorschotense spoorwegover gang zijn gistermiddag drie kwar tier omlaag geweest doordat een trein pech had gekregen op het re lais. De politie, die snel ter plekke was, trad van drie uur tot kwart voor vier verkecrsregelend op. Er ontstonden geen files; de treinen reden heel langzaam. - Men had bij mij navraag kun nen doen naar aanleiding van deze berichtgeving. Op vragen in de raad d.d. 29 september, gesteld door een raadslid, tevens bestuurs lid van deze stichting, ben ik hier uitgebreid op ingegaan. Naar mijn mening heeft de beantwoording van deze vragen de hiervoor ge noemde aantijgingen voldoende weerlegd. Kennelijk blijkt nu dat het bestuur van de Stichting niet of niet voldoende op de hoogte is van de beantwoording van deze vragen tijdens de raadsvergadering. - Ik heb geen problemen met kri tiek, maar om mij te betichten van pertinente onwaarheden zonder een en ander te verifiëren, is op zijn minst onzorgvuldig. Een dergelij ke reactie is een bestuur onwaar dig. - Ten slotte: te allen tijde ben ik bereid tot een gedachtenwisseling met het bestuur, maar niet op deze C.A. Huigen-van Boven wethouder sport en welzijnszaken. Van Lennepdreel' 37 Leiderdorp. Waar is AZL? Als medewerker van het Texaco- self service station, gevestigd aan de Geverstraat in Oegstgeest, deel ik u het volgende mede. Wij krijgen elke dag mensen met de auto van buiten de stad komen de, met de vraag: waar kan ik het AZL vinden? Ben zelf op onder zoek gegaan. En nu is mij gebleken dat, als je van het station onder het viaduct richting Oegstgeest rijdt, je blijkbaar wel het Diaconessenhuis mag bezoeken, want op de krui sing Houtlaan staat wel een bord, maar niet linksaf naar het AZL mag. De mensen weten het dan niet meer en stranden vaak bij ons. De service geven we dan ook om ze te vertellen dat ze te ver zijn gereden. We moeten ze dan weer terugstu ren, wat natuurlijk vervelend is. vooral als je helemaal onbekend bent. Het zou toch eenvoudiger zijn als er een overzichtelijker bord wordt geplaatst waar de mensen heen moeten. In de hoop u een tip te hebben gegeven van het bovenstaande, wachten wij af of er wat aan ge daan kan worden. U van dienst te zijn geweest, ein dig ik, bij voorbaat dank zeggende, met vriendelijke groeten. K. Kok Wulkenbank 9 Leiden. In de Warmondse galerie 'De Pomp' is tot en met 19 oktober werk te zien van Nanda Jaspers- Kuipers (aquarellen en etsen) en Meta Horst Heerschop (poppen- kopjes met droogbloemen en pop pen). De natuur is de voornaamste inspiratiebron van Nahda Jas pers. De poppenkopjes van Meta Horst zijn gemaakt dan dar- wiklei. Op zondag 19 oktober, de laatste dag van de expositie, de monstreert zij hoe de kopjes wor den gemaakt. De openingstijden van de expositie: dinsdagavond van zeven tot negen, woensdag van tien tot twaalf en woensdag, donderdag, zaterdag en zondag van twee tot vier uur. Bazaar De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen organiseert komen de woensdag een bazaar in de hal van de Leiderdorpse Scheppings kerk (Van Poelgeestlaan). De op brengst is dit jaar bestemd voor de eigen kas van de vereniging, die best een extraatje kan gebrui ken. Op de bazaar is onder meer te vinden kleding, huishoudelijke artikelen, boeken en plantjes en de koffie staat klaar. Tussen tien en vier uur kan iedereen komen binnenlopen. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR I FIDEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij (071)144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 23,25 per maand, per post 33,65 (maandabonnement alleen mogelijk met van 8.30-17.00 uur Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoorlijden: C. Juffermans-"Duyverman. tel. 071-893256, A Kluppel, tel. 071-763088. F Terwijn. tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8 30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18 00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) automatische betaling; per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per halfjaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) 68.95 f 100,00 137,90 200,00 262.40 f 386.90 1.20 REDACTIE (071)144941 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOOR Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs J W E Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J M.J. Post Stad: H G van der Post Regio Leiden: M. de Graaff Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W. Fortuyn Sport: P J de Tombe Feature: W C.H. Schrama Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington. Rome, Madrid, Mexico-City en Tel .Aviv.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2