TOP doet nog mee in de race SDT Turnploeg op de goede weg Grasshoppers niet langer ongeslagen sas; Dirk Maassen van den Brink geeft zich over Van der Duim valt record aan McEnroe raakt op dreef MAANDAG 13 OKTOBER 1986 SPORT PAGINA 19 RIJSWIJK/NOORDWIJK Grasshoppers is zijn ongeslagen positie in de rayon eerste klasse kwijt geraakt. Titelkandidaat Lo- komotief zette de nog ongesla gen Katwijkers zaterdagavond met beide benen op de grond: 94- 77. Leiderdorp kwam daardoor op de ranglijst langszij. De ploeg van coach Paulides won met 78- 68 van DAS-2. In Noordwijk wacht MSV nog altijd op de eer ste winst. Voorburg-2 ontsnapte met een 68-70 zege in de slotse conde van de wedstrijd. In de eerste divisie maakte BS Leiden het zich onnodig moeilijk bij Ceres (66-70). De vrouwen van Lisse kregen een pak slaag van Jolly Jumpers, terwijl MSV en Grasshoppers in de promotiedi visie tot winst kwamen. "Het is een vervelend ploegje dat Ceres. Het lijkt op MSV, ook bloedfanatiek en sterk van bui ten de bucket Ze worden ge steund door een fanatiek en luid ruchtig publiek, waardoor wij het toch nog erg moeilijk kregen. Dat is toch wel zorgwekkend" verzuchtte Leiden-coach Frank Broekhof zaterdagavond na de magere winst op nieuwkomer Ceres. De ploeg uit Emmeloord hield in de eerste helft gelijke tred met Leiden (33-33), maar werd na de pauze door de bezoe kers op een flinke achterstand gezet (49-64). BS Leiden nam gas terug, terwijl Ceres in een hogere versnelling schakelde. Het was aan Bert Kragtwijk (32 punten tegen 75%, 14 rebounds, 6 assists) te danken dat Leiden overeind bleef. De Leidse center dirigeer de het spel, bracht de bal op en scoorde zijn puntjes. De inhaal race van Ceres stuitte daardoor bij 66-70. Grasshoppers was misschien wel te geconcentreerd voor de ontmoeting met Lokomotief. "We hebben hier echt naar toege- leefd en ik had dan ook wel een spannender strijd verwacht. Ons spelletje liep niet en we kwamen af en toe niet eens aan een schot toe", verwoordde Rudolf Ouds hoorn de teleurstelling van de Katwijkers. Tot 20-20 kon de ploeg van coach Mulder de Rijs- wijkers bijhouden, maar toen Ton Paulides en Hugo Nijdam de pressie verhoogden was er met een een gat geslagen: 43-28 bij rust. In de eerste minuten van de tweede helft werd Grasshoppers geheel onder de voet gelopen en liep het verschil op tot dertig punten. Lokomotief verslapte en de Katwijkers konden in de slot fase met Bert van der Plas (18) als topscorer nog terugkrabbe len: 94-77. MSV-center Jan Koek liet met de bal ook de winstkansen door zyn handen glippen in de slotse conden van de wedstrijd met Voorburg-2. Een score van de ge heel vrijstaande lange Noordwij- ker had MSV een verlenging be zorgd, nu ging de winst naar het fortuinlijke Voorburg: 68-70. Het nog altijd incomplete MSV had echter in een eerder stadium al verzuimd de zege veilig te stel len. Vanaf de vrije worplijn werd in de eerste helft elf keer gemist, waardoor de bezoekers ondanks het sterke verdedigen van MSV bij konden blijven: 35-34. Na de rust bracht Pierre Frissen (24) Voorburg aan de leiding (52-47, 62-70), waarna in het slotoffen- sief van MSV de vangst uitbleef. Leiderdorp behaalde een re gelmatige en vrij eenvoudige overwinning op DAS-2:78-68. De Delftenaren bleven tot aan de rust in het kielzog van Leider dorp (26-21,36-29), dat daarna het beslissende gat sloeg (56-41). In de slotminuten ging Leiderdorp gehaast spelen en kon DAS nog iets van de achterstand inlopen. Boris Monkhorst, die van arbiter John Barrett de vrije hand kreeg en waarschijnlijk voor het eerst in zijn loopbaan geen persoonlij ke fout opliep, was met 20 pun ten en 10 rebounds de opvallend ste speler. Coach Paulides keek ondertussen al vooruit naar de streekderby met MSV aanstaan de zondag: "We moeten oppas sen ze niet te onderschatten. De positie op de ranglijst camou fleert de ware kracht van MSV". Blitz had thuis niets in te bren gen tegen BOB. De ploeg uit Oud-Beljerland keerde met een 61-102 zege uit Voorschoten te rug. Vrouwen sen van het uit de eredivisie ge degradeerde Sea Devils. Coach Flapper liet dan ook al in de eer ste helft al zijn speelsters aan bod komen, om het karwei na de pauze definitief af te maken: 56- 77 (5-16, 25-31, 29-45). Annelies Schaap (21) en Tineke Vos (19) waren de topscoorsters. Grasshoppers behaalde in Maassluis een benauwde over winning op Green Eagles: 48-51. In de eerste helft liepen de Kat- wljksen slaapwandelend over het veld (27-17), maar halverwege de tweede helft was de stand weer in evenwicht: 34-34. In de slotminuten greep Grasshop pers, waar de van Zoebas afkom stige Heidi Fokké verdienstelijk debuteerde, net op tijd naar de winst. Lisse kreeg eveneens te maken met het op het nippertje uit de eredivisie gevallen Jolly Jum pers, dat nu huizenhoog favoriet is om het verloren terrein weer goed te maken. Lisse had dan ook geen verweer: 59-90. HANS JACOBS LEIDEN - De rol van Fides Pacta in de overgangsklasse van de korfbalcompetitie lijkt na zes westrijden al vrijwel uitgespeeld. Na de forse 10-3 nederlaag bij Blauw Wit be draagt de achterstand op nummer vier reeds vijf punten. TOP heeft na de derde overwinning op rij, een letterlijk zwaar bevochten 5-7 zege op Trekvogels, nog kansen om zich bij dit selecte viertal te voegen. In het Nederlands Korfbalblad uit te Fides-coach Frank Berendes on langs zijn ongenoegen over het ontbreken van een degradatieprik kel in de overgangsklasse. Hoopte de Hagenaar toen nog op een her stel van Fides Pacta, twee nederla gen later lijkt zijn ploeg vaster <^an ooit op de laatste plaats geprikt. Met het wegvallen van Dick On derwater, zeker zes tot acht weken uitgeschakeld en vervangen door Frank Peter de Haas, lijkt boven dien de laatste schutter verdwe nen. "Er wordt positief gespeeld, erg hard gewerkt en er komen ze ker wel kansen", het twaalftal in "Maar het duidelijk, dat er geen schot in de ploeg zit". Zelfs wanneer er in tweede op stelling een veldoverwicht kon worden bevochten, bleef een verta- vogels-TOP op een wedstrijd te zijn. Na een fel duel in het midden vak rukte Gert Jan Natzijl zich los en werd vervolgens door zijn te genstander tegen de grond gesla gen. De Rotterdammer mocht ver volgens inrukken richting kleed kamers, terwijl Natzijl door hoofd klasse-arbiter Van Huet de gele aan zichzelf te wijten", vond TOP- coach Hans Oele. "In NK had ik al gelezen, dat Trekvogels-Dalto ook de slotfase van het duel van Pernix al uit de hand was gelopen en ik tegen VES. Een alles of niets po- had dus opdracht gegeven con- ging, die de ploeg van Engel, tien Berendes frontaties te vermijden en afstand minuten voor tijd nog kansloos op bescherming, te houden. Maar dat werkte kenne- 7-12, bijna nog een puntendeling lijk ook als een rode lap". opleverde. De gelijkmaker even- Vlak voor rust nam TOP door wel stond het duidelijk aangesla- Barbara Romsom een 1-2 voor- gen VES toch niet meer toe en het sprong, maar het verschil liep pas bleef bij 11-12. ling in de score uit Robin Somme- Xv^ds'v^k vfo^dekSf kwa^De de helewedstrijdgTspee'wmoeten ling pareerde na vyf minuten de 'man meer situatie' werd in nauwe- worden'^ÏÏtte cofch Jasne^Enïe^ openingstreffer, maar toen Ronald ljjks vijf minuten uitgebuit door "Attent fhL zolls VMtoyeM^Wdestlpvoy Gert Jan Natzijl en Ria Nijenhuis. VES tweemaal drie kwartier onder druk houden." Dat lukte eigenlijk alleen in het neel en tactisch sterker Blauw Wit Git handen. Invalle7sjo°erd van der dom Ja^l^Mulde^en Ke^H^ de voorsprong tot 8-1 uitgebouwd. Klaauw (3-6) en Stella van der Zaag SS ..f'SS6 e"„ü!ÏÏ°r: Na 8-12 van Kees Brokaar leefde DO(M) al via een 3-5 ruststand naar de tweede Leidse treffer tekende Het duel was nu ook definitief be was de wedstrijd al beshst. Want slist, want hoewel Trekvogels fel toen was het al ver in de tweede en soms onbesuisd attacqueerde, helf t (rust 4-1) en had een conditio- gaf TOP de voorsprong niet Eén minuut voor tijd had Robin namen de laatste TOP-treffers voor Sommeling voor Fides nog wel het hun rekening: 5-7. laatste woord: 10-3. Rood Na twintig minuten hield Trek- Va banque "We zijn maar 'va banque' gaan spelen", verklaarde Peter Kuipers tensius (2x) een 3-1 voorsprong nam. Maar snel kwam VES, vooral dankzij Johan Heus, terug in de wedstrijd. Om in de tweede helft (rust 4-4) snel weg te lopen naar 4-7 en na 6-7 en 7-8 vervolgens naar 7- 12. Pernix plots weer op en met inter vallen van twee minuten tilden Daan Vreeken, Kees Hortensius en Geerten Breedveld de score naar 11-12. Maar toen gooide VES de treffer: 7-9, wedstrijd definitief op slot. Een 5-0 voorsprong bleek een te grote weelde voor Fiks in het be langrijke duel tegen Animo. Een wat geflatteerd verschil, dat nog voor rust (6-3) door de Zeeuwen aangepast werd aan de geldende veldverhoudingen. Het uitvallen van Theo Vreeken, goed voor twee goals, haalde de an gel uit de eerst aanval en na 7-5 ver loor Fiks haar voorsprong. Door Tanja Reitsma kwam de ploeg van coach Henny Piket opnieuw aan de leiding, maar ook nu kwam Ani mo terug. Een door Diederick van Veen gemiste strafworp betekende in de laatste minuut dat Fiks ook naast het gelijkspel greep: 8-9. 3-7 uitgelopen. Door Jeroen de Boer en Aifred Lambooy kwam De Algemene nog terug tot 7-8, maar toen viel een negende Zeeuwese LEIDEN - Dirk Maassen van den Brink verteert lange afstanden mo- Rotterdam) werd tweede op nog' geen drie minuten (4.17.45) menteel slecht. De snelwandelaar butant Jan Cornelis (Tartlétos, Wa- AV Holland was gisteren Schoonhoven het Nederlands kampioenschap over 50 kilometer spuugzat. Na zo'n 40 kilometer stond de Leidse routinier brakend langs de kant, alvorens de martel gang van nog eens 10.000 meter te ondergaan. Het enige wat de oud kampioen op deze afstand kon to nen was karakter. Hij sleepte zich naar de finish, waar hem de be schamende eindtijd van 5 uur, 8 minuten en 47.2 seconden werd meegedeeld. "Sterven wil ik wel onderweg, maar nooit meer op deze manier", was de eerste volzin die Maassen van den Brink na afloop kon uit brengen. "Zo'n lange afstand loop ik niet meer. Deze afgang blijft de enige." Niet eens teleurgesteld, maar wel berustend in zijn af scheid van het langste officiële snelwandelnummer bezon de 38- geningen) liet 4.31.01 noteren. Donakowski heeft gisteren de ma rathon van Minneapolis gewon nen. De favoriet zegevierde in 2.10.40, ruim een minuut sneller dan zijn landgenoten Don Janicki Slecht "De slechtste wedstrijd van het seizoen. En nog tegen de zwakste tegenstander ook." Meer commen taar vond coach Simon Boot over bodig na de 6-7 nederlaag van Zuiderkwartier tegen De Over- kanters. Futloos spelend was de ploeg voor rust op een 2-4 achter stand gezet en pas na het invallen van routinier Dick Derksen sloeg de vlam in de pan. Derksen scoorde al na een mi nuut 3-4 en dacht even later ook de gelijkmaker te hebben gemaakt. Scheidsrechter 't Lam annuleerde echter deze treffer en nog in dezelf de minuur hadden de Rotterdam mers de marge hersteld. Ondanks een grotere inzet kwam Zuiderkwartier niet meer terug. Na de aanvankelijke successen dreigt debutant Fluks nu in de pro blemen te komen. De Noordwij- kers werden ook op de ranglijst ge passeerd door De Zwervers, dat heel wat effectiever met de kansen omsprong. Aan Fluks' zijde scoor de Wim Dekker driemaal en Anne Passchier tweemaal, maar De Zwervers won: 8-13. Doordat ditmaal Thor(R) een misstap maakte, kwam Velocitas terug aan kop van de ranglijst in IIC. De ploeg van coach Atte van Haastrecht besliste door goals van Jeroen van Driel, Rien van Poel geest en Ron- (2) en Jetske Goud smit al voor rust (5-0) het duel te gen Excelsior. De eindstand werd 7-4. Na rust (3-3) liep KNS weg naar 3-7 door goals Ellen Jongkind, Ed win Kooien, Peter Siebers en Yvonne van Dam. Phoenix Oegst- geestenaren niet meer bedreigen: 5-7. "Handhaven moet zo toch gaan lukken", concludeeerde coach Dirk Jan Elzenga, met een blik op de ranglijst, waarop KNS als derde staat genoteerd. In schril contrast hiermee staan de prestaties van Ons Eiland, dat met 9-5 verloor van Weidevogels en vaster op de laatste plaats gedrukt werd. Wim Nijenhuis (3) en Jan Boon (2) scoorden voor de Leide- naren. Met speels gemak rolde Crescen- Tom de Koning heeft tijdens de (2.nr5T)enDaviÏG7rdon"(2".l2.07X Goals van Theo van Leeuwen, Kit- ^(Peen'nlderiaaeleed" °mdat onderlinge meerkampen van De De Amerikaanse Kim Rosenquist ty van der Mark en Charles Stijger e™ ®e°'. Spartaan het afgelopen weekend onverwacht toegeslagen. Met een constante serie goede prestaties behaalde hij volgens alle tellingen een clubrecord van 6814 punten. Hoogspringen (1.92) en 110 meter horden (15.1) leverden persoonlij ke records op, maar ook polshoog (4.20), de 100 meter (11.1) en ver springen (6.61) maakten indruk. Hein van Heek werd met 6294 goe de tweede (polshoog 4.00, horden won bij de De marathon van Melbourne kreeg een verrassende winnaar. De 36-jarige Zwitserse kampioen Ri chard Umberg behaalde gisteren het eerste internatiole succes van zjjn lange loopbaan door de Tanza- niaan Umbe Slaa en de Pool Jerzy Skarzynski achter zich te houden in een overigens matige 2.17.21. De Australische Tani Ruckle was de 15.5), John van Loon derde met snelste vrouw met 2.36.C 6075 punten, een clubrecord op de horden (14.7) en 11.1 op de 100 ter vlak. Bij de jongens wonnen van oud naar jong: Koen Rosdorf (5580), Rik van Tol (4568), Arnd Broeke (5567), die met 1.84 hoog een club- "Hollander 'zich op" zijn" töê- record sprong, en Stefan Molenaar komst. "Mijn kracht ligt meer op (met een clubrecord van 4544 pun- de kortere afstanden. Daarop kan ten). De laatste sprong daarbij Joke van Gerven (NSL) eindig de gisteren achter Carla Beurskens als tweede vrouw op de 15 kilome ter in de Dam tot Damloop van Amsterdam naar Zaandam. Haar tijd bedroeg 57.34. Nog eenmaal schitterden Kees en Marian van Klink. Zij sloten vrydag het baanseizoen in stijl af met overwinningen op onderlinge werden telkens gevolgd door te gentreffers. De 9-4 achterstand bij rust ver mocht De Danaïden niet in paniek te brengen. Tegenstander Ready had immers 'gouden handjes' ge had en het geluk kon toch niet voortduren. Vrouwe Fortuna bleef echter de Hagenaars gunstig ge zind, terwijl De Danaïden haar aan vallende acties matig coödineerde en bovendien uiterst slecht af-, werkte. Bij 12-5 brak het verzet en' verviel De Danaïden in oude fou ten. Cees Christiaanse was met twee benutte strafworpen topsco rer in het duel dat een 16-7 eind stand kreeg. Na 3-1 liet De Algemene een strafworp onbenut en voordat er weer gescoord werd, was ON- ploeg van coach Ruud Niesing de eerste plaats in IIID weer over. Anita Alberts, Marlies Brouwer en John Huigsloot scoorden elk twee maal in dit duel, waarin op Arno Kooloos na, het gehele twaalftal tot scoren kwam. Kleine nederlaag WINDECKEN (ANP) - In het Nederlandse dames turnen blijkt een tijdsbestek van een jaar veel te kunnen verande ren. Het bewijs werd vrijdag en zaterdag geleverd in de interlandwedstrijd tegen West-Duitsland in het onder de rook van Frankfort gelegen plaatsje Windecken. Neder land verloor de tweede landenwedstrijd van het seizoen weliswaar met 369,25 - 373,95 maar opnieuw werd duide lijk dat een grote vooruitgang is gemaakt. Elf maanden geleden kon het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond nog geen representatieve damesploeg afvaardigen naar het toernooi om de wereldkampioen schappen in Montreal. In Windec ken presenteerde hoofdtrainer Ro nald Walter, die in januari het be wind overnam van Hans van Zet ten, een zestal dat voor de helft af week van de ploeg, die veertien da gen tevoren in Drachten tegen Bul garije, het vierde turnland ter we reld, uiteraard verloor maar be wees dat het damesturnen in Ne derland duidelijk een stijgende fijn vertoont. Een jaar voordat in het Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam de strijd om de wereldtitels wordt ge houden, is dat een verheugende constatering. De wedstrijden tegen Bulgarije en West-Duitsland, dat een jaar ge leden in Montreal als elfde eindig de en daarmee het beste Westeuro- pese land was, vertoonden in een aantal opzichten overeenkomsten. De Nederlandse formatie, van wie alleen Carola Eenkhoom, Bianca Doornebosch en Wendy Tol .tegen Bulgarije uitkwamen, was, aange vuld met Jeanette Witte, Miranda van de Borst en Miranda Pluk, tot een vrijwel een gelijke score in staat tegen West-Duitsland. Het sextet verloor in de verplichte oe fenstof van vrijdag met 183,95 dan wel 1,45 punt, maar bereikte in de keuzestof een gelijk totaal (185,30). Er waren in Windecken nog meer overeenkomsten. Tegen Bul garije kon viervoudig nationaal kampioene Thérèse Wilmink we gens een liesblessure slechts zes onderdelen meeturnen. Die blessu re hield haar tegen de Westduitse dames overigens van deelneming af. Carola Eenkhoorn, die aanvan kelijk niet was opgesteld voor het treffen met de Westduitsen verving de nationale kampioene achter wie zij al jaren de tweede Nederlandse turnster is. De Culemborgse, na de verplichte oefenstof met de vierde plaats de beste Nederlandse, moest zaterdag wegens een enkelblessu re, waarmee men in verband met de strijd om de Rotterdam Ahoy' Cup eind deze maand geen risico wilde lopen, afzien van de sprong en de vrije oefening. In Drachten presenteerde Susan- ne Beerepoot zich als een aangena me verrassing. Ronald Walter bleek in Windecken met Miranda van de Borst, die van de katholieke bond is overgekomen, nog een troef achter de hand te hebben. De 15-jarige turnster uit Prinsenbeek eindigde in haar eerste officiële achtkamp als beste Nederlandse met 74,35 punten op de gedeelde derde plaats. Ook de in de keuzes- tof (37,00 punten) uitstekend werkende Jeanette Witte wist zich als zesde nog tussen de Westduit sen te dringen. West-Duitsland zette tegen Ne derland vier van de zes turnsters in, die in Montreal de elfde plaats bereikten. Alleen nationaal kam pioene Anja Wilhelm, die aan een invitatiewedstrijd in Spanje mee deed en Stephanie Tautz, ontbra ken. De Westduitse ploeg, onder leiding van het Tsjechoslowaakse echtpaar Alena en Vladimir Pro- rok, bleek zaterdag in de keuzestof ik de concurrentie beter volgen", der dan °°it (5.37) en pakte ook het wedstrijden van De Bataven. Kees gaf de 25-voudige international v zijn nieuwe ambitie blijk. Toch zou het afbreuk doen aan de kwaliteiten van de Leidse hove nier om zijn falen als enige oorzaak voor zijn lage klassering aan te wij- zen. In Schoonhoven bleek duide lijk dat de Nederlandse snelwan- deltop niveau begint te krijgen. Op het plaatselijke asfaltparcours ging Jan Cortenbach (OLAT, Sint Oe- denrode) in een officieuze Neder landse recordtijd rond: 4.14.54. Concurrent Ton van Andel (RWV, clubrecord op de 80 meter horden bleef in 30.50.9 vele clubgenoten (12.5). C-jongen Michiel Bijl deed op de 10000 meter ruim voor: Wybo datzelfde op de 100 meter horden Lelieveld (31.02.8), Jan Verloop (14.5). (31.28.9), Henk Ravensbergen (31.29.5), Henk van der Oever Bij de vrouwen won Tessie Len- -(31.39.1), Jan Jansen (32.00.5), Hans ting. Jolanda van der Weerd (4116) van Voorden (32.36.8), Hans Ra- met 1.54 hoog en 2.23.8 op de 800 vensbergen (32.41.2) en nog vele meter, Andrea van Velzen (3451) anderen. Marian van Klink leverde met 16.5 op de horden, Tessa Mole- een puike 3000 meter af in 10.30.0. naar (1.57 hoog), Corine Oppelaar Een avond eerder versloeg Theo (3223) en Karin Guyt waren de bes- van der Veer (AV Holland) zijn te meisjes in hun leeftijdscatego- clubgenoten op de 10000 meter in rieën. 32.47.9. De 30-jarige Amerikaan Bill TIM BROUWER DE KONING HEERENVEEN (GPD) - Hilbert van der Duim zal op 28 november in het overdekte Thialf-ijsstadion in Heerenveen een aanval doen op het werelduurrecord van Jan Kooiman, die op 8 maart 1983 in Inzeil een afstand aflegde van 38 kilometer en 558,45 meter. De Fries doet zijn recordpoging een dag voor de feestelijke officiële opening van de immense 400-me- ter-indoor-ijshal. Van der Duim had al in fe bruari zijn zinnen op het record gezet. In Inzeil weigerde direc teur Gert Zimmermann echter kort voor de wereldkampioen schappen van de heren ijs ter be schikking te stellen. Behalve Van der Duim heeft ook Robert Vunderink plannen om het werelduurrecord aan te vallen. De Raaltenaar, die na zijn kernploegavontuur dit sei zoen onder de hoede van Egbert van 't Oever zijn debuut maakt in het marathonpeloton, heeft echter nog geen datum geprikt. "Dat hangt van de goede vorm af', aldus zijn ploegleider Van 't Oever. "Maar Robert is er zeker toe in staat". duidelijk bezig met de opbouw van een nieuw programma. Het kwam vooral tot uitdrukking op de brug en de balk, de enige twee onderde len, die Nederland winnend kon af sluiten. De zwaardere oefenstof le verde nog al wat mislukkingen op. Alleen op de balk al verspeelde West-Duitsland reglementair 3,5 punt doordat vier turnsters in to taal zeven keer van het toestel vie len. Van de Nederlandse turnsters lieten alleen Miranda Pluk en Wen dy Tol elk een half punt liggen door een val. De Nederlandse mannenploeg verloor de interlandwedstrijd te gen Groot-Brittannië. In Liverpool waren de gastheren bij het keurtur- nen te sterk: 258,55 - 238,05. Voor Nederland was het de eerste heren interlandwedstrijd in vijf jaar. Sinds 1981 had Nederland geen volledige ploeg op de been kunnen brengen. Branco Grootes behaalde voor Nederland de meeste punten: 49,45. Rolhockyers promoveren MEXICO (ANP/AFP) - De Ne derlandse rolhockeyploeg is gepromoveerd naar de interna tionale A-klasse. Tijdens de we reldtitelstrijd voor B-landen in Mexico eindigde Nederland, dat ongeslagen bleef, als twee de. Op de laatste dag van het toernooi won Nederland met 8- 0 van het gastland. Winnaar van het toernooi werd West-Duits land. Het als derde finishende Australië promoveert ook. SCOTTSDALE (AFP) - John McEnroe boekte gisteren in Scotts- dale (Arizona) zijn derde toernooi- overwinning van dit seizoen. McEnroe was eerder, na een lange periode van afwezigheid, de sterk ste in Los Angeles en San Francis co. De Amerikaan versloeg in Scottsdale in de finale zijn landge noot Kevin Curren in drie sets, 6-3, 3-6, 6-2. Met de overwinning ver diende McEnroe 44.000 dollar (ruim 90.000 gulden) uit de totale prijzenpot van 280.000 dollar. Cur ren kreeg de helft. Steffi Graf bracht gisteren een internationaal damestennistoer nooi in Zurich op haar naam. De 17-jarige Westduitse zegevierde in de eindstrijd over Helena Sukova 'uit Tsjechoslowakije. Graf had te gen de winnares van de open Ne derlandse titelstrijd in Oud-Loos- drecht drie sets nodig: 4-6, 6-2, 6-4. Het toernooi was gedoteerd met een prijzenbedrag 300.000 gulden. De Fransman Guy Forget zege vierde gisteren in het internationa le tennistoernooi van Toulouse. Forget, 39ste op de wereldranglijst, klopte in de finale de Zweed Jan Gunnarson. De setstanden waren 4-6, 6-3, 6-2. De resultaten van het toernooi, gedoteerd met een prij zenbedrag van 410.000 gulden, tel len voor het Grand-Prixklasse- ment. Het was de eerste GP-zege voor Forget. De Amerikaanse tennisser Brad Gilbert won zaterdag het Grand-Prixtoernooi van Tel Aviv. Gilbert versloeg in de finale zijn jonge landgenoot Aaron Krick- stein in twee sets: 7-5, 6-2.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19