Gemini arrogant Foreholte mist punt valt terug Vlietwijk ldopt staartploeg: 7-4 LZ'86 snel tevreden in Almelo Voorsprong voor California Angels Slaperig LMHC wint toch ruim Onnodig verlies tegen Radius 2 Tweede plaats Van der Zeeuw Kringrecord Van Klink PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 13 OKTOBER 1986 VOORHOUT - Foreholte verloor gisteren in Sittard met 15-16, (5- 7) van Sittardia. Een nederlaag die aangeeft dat straks in de competitie de strijd om het be houd van de plaats in de eredivi sie in een enkel doelpunt zal lig gen. Foreholte won immers eer der in de IJcup, een verken ningstocht voor de ploegen die te zwak worden geacht om mee te draaien in de voorbereiding van de Oranjeformatie voor het WK, met 16-15 van V. en K. en PSV. In Sittard trok Sittardia dit maal aan het langste eind. De enige ploeg die zoals het er nu naar uitziet degradatie niet zal kunnen ontlopen is het vroeger zo roemruchte Swift uit Roer mond. Toch moet bij de winst van Sittardia, die verdiend moet worden genoemd omdat de Sit- tardse vrouwen na een snelle 3-0 opening van Foreholte steeds aan de leiding zijn geweest, een kanttekening worden gemaakt. Ellen Warmerdam blesseerde af gelopen donderdag in een oefen wedstrijd tegen NILOC haar rechterenkel en dat betekende gisteren dat de Voorhoutse vtou- wen hun breakout misten. De enige breakout die Foreholte te gen Sittardia maakte kwam van Monique Gijsman (ex-Satumus). Topscoorster bij Foreholte was Elly Spreeuw met 9 treffers, waarvan 5 strafworpen. Ook Sit tardia kwam in deze wedstrijd, die dank zij een verre van zekere arbitrage gaandeweg een rom meltje werd, vijfmaal in actie vanaf de zeven meter. Het lever de vijf Limburgse treffers op. In de tweede divisie kreeg HVS uit Stompwijk een 10-13 verlies te incasseren van Velo, rust 3-6. Bij HVS ontbrak Lenie van der Bosch, maar Irma van der Bosch maakte haar entree vanuit de junioren in de hoofd macht terwijl Marijke Moes te rugkeerde in de Stompwijkse ge lederen. Velo had de betere ac ties, maar HVS creëerde meer kansen met opportunistisch handbal. Alleen benutten de Stompwijkse vrouwen die kan sen mondjesmaat. Daarbij ver oorloofden zij zich ook nog twee strafworpen te missen. Velo kreeg vijf strafworpen en verzil verde die allemaal. In de derde divisie verloor Oa se met 9-10 van Westlandia, dat in de vorige competitie degra deerde uit de tweede divisie, maar zich gisteren meteen mani festeerde als een serieuze kans- hebster in de strijd om het kam pioenschap. Bij het verlies van gisteren kan worden aangete kend dat Oase een defensief slechte eerste helft speelde: rust 4-8. In de tweede helft werkte die defensie weer zoals normaal en acht minuten voor tijd keek Westlandia tegen een 9-8 voor sprong voor Oase op. Als de bal toen langer in de Oase-aanval zou zijn vastgehouden zou er geen breakout voor Westlandia zijn gevallen. Nu werd het 9-9 en met een uiterst dubieuze straf- worp tegen Helma van der Geest pakte Westlandia de kostbare ze ge. De vrouwen van Mercasol/Sa- turnus konden bij hun debuut in de derde divisie geen punt pak ken tegen Hollandiaan. In Vlaar- dingen werd net 8-9 (6-4). Met de overwinning kreeg de Vlaar- dingse ploeg echter beslist te veel. Saturnus werkte de achter stand in de tweede helft weg en leidde met 8-6. Een hoekworp die de arbiters tot overleg dwong, moest worden overgeno men en dat terwijl de Leidse vrouwen de slotfase met vier speelsters moesten uitspelen door twee onbenullige tijdstraf- fen. Chaos bij Saturnus en de winnende treffer voor Hollan diaan. De mannen van Saturnus won nen in Schiedam van DWS, via 12-9 met 18-15. De Leidse man nen spelen tegen DWS zelden een lekkere wedstrijd en gisteren werd het geen uitzondering op de regel. De Schiedammers die het zoeken in spel op de cirkel stuitten eerst op een 3-2-1 dek king, de geliefkoosde Leidse ver dedigingsvariant maar smaakten het genoegen coach Roy van Gurp te zien overschakelen naar een 5+1 dekking waarbij een van de Schiedamse opbouwspelers een persoonlijke dekking kreeg. Na 6-6 resulteerde dat in een Leidse voorsprong met drie tref fers en dat verschil kon DWS niet meer goedmaken. Hans Blansjaar toonde zich gisteren weer erg trefzeker vanaf de ze ven meter. Hij scoorde vijfmaal uit strafworpen. FRANK BONTE ALMELO -LZ '86 blijft op de goede weg. Het Almelose ZPA kon de Leidse waterpoloërs niet serieus bedreigen. 7-10. Vivax herstelde zich van de nederlaag van vorige week en versloeg De Ham met 7-4. Katwijk kon het niet bolwerken tegen WVZ. In Zoetermeer werd met 10-6 verlo ren. DKD verloor met 9-6 van Woerden. Sassenheim wacht nog op de eerste punten. Dit keer was Aquarijn met 11-7 te sterk. Bij de vrouwen leed LZ '86 de vierde nederlaag, 11-2 tegen Bubble, en won De Zijl/LGB voor de vierde keer. 2-5 tegen Raket 2. LZ '86 speelde in Almelo tegen ZFA zeker niet haar beste wed strijd van het seizoen. In het smalle ondiepe bad in Almelo bleek tegenstander ZPA echter van een dermate laag niveau dat de Leidenaars ondanks de wat mindere vorm toch probleem loos wonnen. De ploeg van Hans Parrel kwam goed uit de start blokken en stond snel met 0-3 voor. Vooral midvoor Frans van der Brink bleek voor de Almelo se defensie een plaag. Men suk kelde na dit voortvarende begin echter in slaap en halverwege de tweede periode was het weer 4-4. Verder liet LZ het niet komen. ZPA kwam weer onder druk en ondanks het missen van enkele goede kansen kwam de Leidse zege niet meer in gevaar. Eind stand 7-10". Goals: Wilco v.d. Zeeuw 4, Ruud Muusse 2, Michel v.d. Zeeuw 2, Frans v.d. Brink 2. Katwijk verloor onnodig van WVZ. Zowel Eddie Hoek als Martin Jonker werden zonder vervanging uit het water ge stuurd wegens aanmerkingen op het arbitrale duo. Tot 4-4 ging het gelijk op maar hierna speelde de Katwijkers meer tegen zich zelf, dan tegen WVZ met als ge volg: een 10-7 nederlaag. Goals: Hans Schaap 2, Arres Parlevliet 1, Dirk v. Leeuwen 1, Martin Jon ker 1 en Arco Guyt 1. Vivax won verdiend van De Ham. In de derde periode ver speelde de Oegstgeestenaren hun 4-2 voorsprong geheel, maar toen het er in de vierde periode echt op aan kwam bleek men ge woon sterker dan De Ham. Uit slag 7-4. Goals: Jack Frauenfel- der 2, Dick v.d. Bosch 2, Dick Langerhorst 2 en Marcel Rom- pee 1. DKD was op één minuut na ge lijkwaardig aan Woerden. In die ene minuut echter kon Woerden van 2-1 naar 5-1 uitlopen zodat de Leiderdorpers toch ruim ver loren. Uitslag 9-6. Goals: Chris Waasdorp 2, Kees v.d. Plas 3, Rof Diebles 1. Sassenheim kon Aquarijn 2 pe rioden bijbenen, maar hierna was de wedstrijd gespeeld. Aquarijn liep weg van 4-4 naar 9-4 en de Sassenheimse neder laag stond vast. Eindstand 11-7. Goals: Paul Geurts 3, Harold Geurts 1 en Rob Burgmeyer 3. i LZ '86 reisden naar Veendam en verloren daar met 11-2 van Bubble. De vrou wen van De Zijl/LGB handhaaf den hun ongeslagen koppositie door in Delft in een (te) harde wedstrijd Raket met 2-5 te ver slaan. Goals: Marion Rijsbergen 2, Rene Dijkshoorn, Pamela Te gelaar en Margareth van Veen. DIRK KLOOS LEIDEN - De vierde wedstrijddag in de landelijke badmintoncompe- titie heeft in de eerste klasse voor zowel de hoofdmacht van BC Vlietwijk als van BC Lisse een 7-4 overwinning opgeleverd. Twee deklassers BC Leiden 1 en Vliet wijk 2 moesten de punten delen met hun respectievelijke tegen standers. 'Poulegenoten' Lisse 2 en BC Merenwiek 1 (derde klasse) verloren het afgelopen weekeinde hun wedstrijden. Leiden 2, dat in dezelfde klasse uitkomt, stuurde daarentegen zijn tegenstander (Corbulo 2) met een 8-0 nederlaag naar huis. In de vierde klasse ver loor Lisse 4 zijn vierde wedstrijd op rij en kreeg De Spotvogels uit Leiderdorp zijn tweede nederlaag te slikken. De streekderby tussen de teams van Leiden 3 en Lisse 3 eindigde in een overtuigende 7-1 overwinning voor de Leidenaars. Het eerste team van Vlietwijk won in Voorschoten met 7-4 van Velsen 1 dat onderaan staat. Het team trad in het strijdperk met in valler en debutant in de eerste klasse Randy Thepas, die inviel voor de afwezige Dick Oostergo. De Voorschotenaren kwamen met een gelijke stand uit de enkelspe len en namen na het spelen van de mannendubbels de leiding met 5-3. Jeanette Lamme en Sandra Kroon verloren hun dubbelspel (5- 4). De beide gemengddubbelspe- len (Jeanette/Buddy Pangema- nann en Sandra/Henk Westerbeek) werden vervolgens weer in winst OEGSTGEEST - De enige hockey- zege in de overgangsklasse A werd gistermiddag behaald door LMHC en wel met 6-3 op Union. Alle an dere clubs in die poule speelden gelijk zodat het team van Cees Koppelaar een punt inliep en daar door op een gedeelde vierde plaats terecht kwam. De thuisploeg maakte tegen het onderaanstaande Union aanvankelijk een slaperige indruk, waarvan de Nijmegenaren dan ook dankbaar gebruik maak ten. Na een kwartier pushte Rein Cozijn met zijn strafbal het ope ningsdoelpunt binnen en een mi nuut later al bekroonde Roel 't Mannetje een uitval met 0-2. LMHC'er Casper Klijn had na twintig minuten een mooie gele genheid om tegen te scoren uit een strafbal, maar de jeugdige Union- doelman reageerde uitstekend en stopte de push van de student van de academie van lichamelijke op voeding. Hans Wagener brak snel daarna voor Leiden toch de score open: 1-2. Harmen Jansen Schoon hoven bracht Leiden verder op het goede spoor door eveneens uit het veld raak te schieten, wat de gelijk makende 2-2 op het bord bracht. De Oegstgeester achtervolging werd nog in het eerste deel een succes nadat Onno te Rijdt de Nij meegse goalie een minuut voor rust omspeelde en 3-2 liet aanteke- Enno Schets, die de met een en kelblessure in het gips zittende keeper Tom van der Meer verving, moest echter vijf minuten na rust 3-3 toestaan van Anton Stadel- meijer. Het LMHC-overwicht werd daarna toch in de score tot uiting gebracht. Een veldgoal van Jansen Schoonhoven en een reboundtref fer van Job Kummer, die na een gele kaart net weer in het veld was, brachten Leiden op 5-3. Het zesde doelpunt voor de thuisploeg en het derde van Jansen Schoonhoven kwam voort uit een strafcorner. omgezet. Lisse 1 sloeg in dezelfde poule een gat met de laagst geklas seerde teams door met 7-4 te win nen van het Amstelveense Van Zij- derveld 5. Een zware en spannende wedstrijd, die na de enkelspelen een 2-4 voorsprong voor Van Zij- derveld op het scorebord te zien gaf. De sterke dubbels en ge- mengddubbels maakte dat deze wedstrijd in het voordeel van Lisse werd beslist. Voor Leiden 1 (tweede klasse) betekende het gelijkspel tegen Van Zijderveld 6 een verlenging van het verblijf in de onderste regionen van de poule. "Deze wedstrijd moest in 4-4 eindigen", aldus Jan Slingerland, die hiermee de gelijk waardigheid van de teams weergaf. Voor Vlietijk 2 betekende de pun- tendeling met Oss 1 aansluiting bij de twee koplopers. Oss was name lijk tot het afgelopen weekeinde nog ongeslagen. In het bijzonder de vrouwen van Vlietwijk waren verantwoordelijk voor de punten. Derdeklasser Lisse 2, dat Jos van Assendelft duidelijk miste, kreeg in Amstelveen geen voet aan de grond tegen Van Zijderveld. Het werd 7-1 voor de ploeg uit Amstel veen die door de Lissenaren be schuldigd werd van niet geheel eerlijk spel. De Lissenaren waren het niets eens met een groot aantal beslissingen van de arbiters, die in de lagere klassen van de landelijke competitie een dubbelfunctie bek leden. Spelers van de thuisclub tre den immers tevens op als scheids rechter. In dezelfde poule speelde Meren wiek tegen BC Heemskerk. Geha vend door de afwezigheid van Ron Guerin, Geoff Rowlands en Miran da de Mos werd de Leidse ploeg, die in de uitwedstrijd met invaller Jan Glasbergen aantrad, verslagen met 5-3. Leiden 2 dat in dezelfde klasse uitkomt won met gemak (8- 0) van tegenstander Corbulo uit Voorburg. Alleen het mannendub- bel met Stefan van Giezen en Paul Kooijman zorgde voor wat span ning, maar werd toch in het voor deel van deze twee beslist. De Spotvogels en Lisse 4 verlo ren in de vierde klasse beide met 5-3 van respectievelijk Eridos 4 en Lotus 2. Dit betekende voor Spot vogels dat de ploeg weer een plaats daalde. Voor Lisse 4 betekende het handhaving van de laatste plaats. De streekderby in deze klasse, die 7-1 winst opleverde voor Leiden 3, werd door Jaap Meinsma van het derde team vam Lisse voorname lijk toegeschreven aan het feit dat de spelers niet in optimale conditie verkeerden. Gemini scoort via een fraai blok i her verloop van de strijd bij het net. LEIDEN - Van de nationaal spe lende volleyballers behaalde alleen Leython de volle winst en wel op Phoenix - een ploeg waar men vo rig seizoen nog de grootste moeite mee had (1-3). Novo bracht het tot een 3-2 winst op Molenwiek en Ge- mini verloor met dezelfde cijfers van Radius 2. Bij de vrouwen was het helemaal mis. Gemini verloor met 1-3 van het goedspelende, pas gedegradeerde Van Santen; NOVO liet de punten met dezelfde cijfers aan Armixtos en Leython hield één punt over aan de ontmoeting met het altijd lastige AV'40 (2-3). De uitwedstrijd van Leython bij Phoenix leverde van beide zijden geen briljant spel op. Leython mis te buitenaanvaller Wim Schouten (politiedienst) en zette good-old John Groen op die plek. Aanval lend bleek hij niet zo op dreef, maar passend zeer zeker wel. Om dat Leython in de eerste 2 sets wat servefoutjes maakte kon Phoenix nog lang meekomen (11-15, 13-15). De derde set ging het tot 11-12 nog prima, een paar niet goed afge maakte aanvallen aan Leython-zij- de brachten de winst bij Phoenix (15-12). Gelukkig kon Leython hierna orde op zaken stellen en met degelijk werk 8-15 en de winst op de borden brengen. NOVO en Molenwiek wikkelden een gelijkopgaand en van tijd tot tijd aantrekkelijk duel af. NOVO won de eerste set (15-13) kwam daarna ver achter (1-8) om toch nog succes te hebben: 6-15. In de derde ANAHEIM (Reuter) - California Angels heeft in de vierde wedstrijd van de play-offs (best-of-seven) tegen de Boston Red Sox een voorschot geno men op het honkbalkampioenschap van de American League. De Angels wonnen het vierde duel met 4-3 en brachten de tussenstand daarmee op 3-1 in hun voordeel. De beslissende run werd gemaakt in de elfde innings. De vreugde van de Angels werd enigszins getemperd door het verlies van rookie Wally Joyner, hard op weg te worden gekozen als de ontdek king van het jaar. Joyner werd onverwachts in het ziekenhuis opgeno men wegens een infectie aan het been. Hij werd vervangen door de gerou tineerde George Hendrick, die normaal als outfielder staat genoteerd. Volgens Angels-manager Gene Mauch is de kans groot, dat Joyner, eerste-honkman en toonaangevend slagman, ook in de vijfde en wellicht beslissende wedstrijd moet worden gemist. Mauch verklaarde dat het honkbaltalent met hoge koorts wakker was geworden en dat in het zie kenhuis een ontsteking in de rechterscheen was geconstateerd. „Hij krijgt antibiotica-injecties en moet zeker een tot twee dagen ter observa tie blijven". De oorzaak van de infectie is onbekend. Joyner zelf weet het ongemak aanvankelijk aan een insectebeet eerder in de week. Hij deed de eerste wedstrijden ook gewoon mee. In het enige duel dat Boston tot nu toe won (9-2) sloeg Joyner als eerste rookie in de geschiedenis van de play-offs een homerun. set ging het optimaal: 15-7. Na een 10-13 achterstand in de 4e periode slaagde NOVO erin weer sterk te rug te komen en het Molenwiek- blok te ontwijken: 14-16. Het voor al verdedigend sterk optredende Molenwiek moest in de beslissen de 5e set echter volledig afhaken via 15-7 (3-2). Gemini had het eigenlijk aan zichzelf te danken, dat het uitein delijk met 2-3 het onderspit dolf thuis tegen Radius 2. Met Peter Franke op de bank als coach (hij mocht zelf nog niet uitkomen, om dat zijn overschrijving nog niet rond was), gedroeg het zich af en toe te arrogant en daarvan profi teerde een hardwerkend Radius 2. Via 1-1 en 2-1 kwam Gemini in de vijfde set mét 1-8 achter, haalde nog op, maar moest zich in de spannende slotfase toch gewonnen geven. In de promotieklassen bracht vooral het collectief bij de Donar- mannen de overwinning op het Haagse Kalinko 2. Dit keer werd Rolf Groen op de spelverdelers plaats gezet en dat liep goed. Kalin ko kwam niet al te sterk voor de dag, waardoor Donar een regelma tige en simpele zege kon bijschrij ven van 0-3. Leython 2 dat al niet al te dik in zijn spelers zit, verloor in de eerste set op 0-4 in Boskoop tegen Agon ook nog Sjoerd Leenaart (duim uit de kom). Gelukkig had Leython Rob Mudde en Paul de Winter uit het eerste meegenomen. De Winter nam de vacante plaats over en vooral hij was de grondlegger van de 4-15 zege. Door slordigheidjes verloor Leython 2 toch tweemaal (2e en 4e set met 15-10 en 15-8), maar in de overige werd Agon ruim op achterstand gespeeld met 7-15 en 9-15 (2-3). NOVO 2-GSC leek aanvankelijk een eenzijdige partij (15-1), maar gebrek aan concentratie en zwak serveren trok de stand gelijk: 11- 15. NOVO verhoogde het tempo, nam een 8-3 voorsprong, maar liet zich daarna door wat vreemde scheidsrechterlijke beslissingen volledig uit zijn spel brengen: 10- 13. Goed verdedigen en een snelle aanval brachten toch nog setwinst: 15-13. De 4e periode was toen nog een formaliteit: 15-5 en 3-1. Bij Ge- mini 2 tegen LUSV kwam Gemini 2 vrij snel met 7-2 voor. Goed blok werk en een snelle buitenaanval betekenden 15-11. In de 2e set kwam Gemini met een andere op stelling binnen de lijnen en voor dat goed liep stond het al met 1-8 achter. Gemini ging vanaf dat ogenblik diep serveren en dat bracht de ommekeer: 15-13. In de derde set werd wederom het snelle LUSV spel dermate ontregeld dat ook nu de winst naar Gemini kon gaan: 15-3. i de wedstrijd tegen Radius-2. Bert Frank (links) kijkt gespannen toe naar (foto Van Boven) Bij de vrouwen was de verdedi ging van Gemini niet opgewassen tegen de goed aanvallende V.San- ten ploeg. In de le set was men nog niet wakker (9-15), maar met een gewijzigde opstelling ging het ver volgens tot 10-9 even beter. Enige, foutjes en het was weer gedaan: 11- 15. Om meer vat te krijgen op de middenaanval van Van Santen ging Gemini op de diagonaal serve ren en het effect was verrassend: 15-4. Tot 5-5 bleef de hoop in de volgense set. Toen ging Gemini aan een slechte pass en verkeerde plaatsballen ten onder (10-15 en 1- 3). Een gemotiveerd en enthousiast Leython moest eerst een 0-6 ach terstand wegwerken, voor het vechtend en bergen werk verzet tend de aanval kon gaan lanceren. Tegelijkertijd werd de AV'40 aan val telkens afgeblokt. Het werd nu 15-13 voor Leython. In de volgende set overheerste Leython met 15-5. De 3-0 zege leek in zicht, maar wat gestuntel op het eind van de derde gaf AV'40 gelegenheid terug te ko men via 13-11 naar 13-15. De teleur stelling werkte te lang door en het geluk bleef bij AV'40 (8-15, 9-15 en 2-3). Armixtos pakte in Amsterdam een duidelijke voorsprong tegen NOVO van 12-4 maar slaagde er niet in de set definitief te beslissen. NOVO hervond zich op tijd en pak te 11 punten op rij: 12-15. Daarop stortte het team achter volledig in een; niets lukte meer en de setstan den spreken voor zich: 15-0,15-5 en 15-5. Gemini 2 blijft het als debutant in de derde divisie erg goed doen. Nu werd gewonnen van RIVA/ VSC 2 met 3-0 (15-11, 15-3, 15-10), met als basis een goede pass een grote dosis enthousiasme en een homogeen geheel zonder uitschie ters. In de promotieklassen wist een niet compleet Orion toch de volle winst te behalen op het eveneens debuterende LUSV met 0-3. Ter wijl LUSV en Orion vorig seizoen - toen nog in de eerste klasse - twee moeilijke duels uitvochten, die toen door LUSV gewonnen wer den, was het nu Orion dat domi neerde. De LUSV-aanval miste kracht en de punten die nog ge haald werden konden op het conto van de verdediging geschreven worden (8-15, 9-15, 13-15; 0-3). Leython 2 draaide stukken beter dan in de eerste wedstrijd, en won zelfs de eerste set van een veel fou ten makend Tornado (15-11). Ge schrokken verspeelde het daarna heel vlot de 2e set (1-15), om lang zaam weer terug te komen. Na 9-15 kwam men in de vierde set nog op 14-13, maar dat was niet voldoende voor winst (14-16 en 1-3). OEGSTGEEST - Het Oegstgeester BT Lifters had dit weekeinde, in haar race om de tweede plaats, de versnelling in de achteruit staan. Alsof het bowlen betrof werd het de ploeg met 13-5 omver gekegeld. De Docos-mannen schakelden za terdag de overdrive in door te win nen van Sar, en de vrouwen reden met een zelfde overtuiging over Hoonhorst 2 heen. De Scylla-vrou- wen pruttelden stationair, door te verliezen van Hoonhorst 1. Het in de eerste divisie acterende Oegstgeest zit het de laatste tijd niet mee: vorige week werd nog verpletterend verloren van mede- kampioenskandidaat Shot. In die zelfde wedstrijd schakelde Frits Kantebeen zichzelf voor een paar weken uit door een aantal ribben te kneuzen. En deze week blijkt ook Rademakers geblesseerd. Zwaar gehandicapt moest het Oegstgees ter team zich afgelopen zaterdag dan ook machteloos laten afslach ten. Het niet eens zo sterke de Blauwe Wereld 2 walste met 13-5 over het Lifters-kwartet heen. In vallers Michel van der Oort en Car lo van der Broek speelden voor spek en bonen mee, waardoor twee nullen bij voorbaat vast stonden. Friso Reitsma en Herman van der Broek konden de schade nog enigszins beperken door ieder twee maal te winnen, en tevens het dubbel te pakken. Maar de zware nederlaag, en de kans dat Kantebeen nog wel even geblesseerd kan blijven, maakt het uitzicht op de tweede plaats, welke recht geeft op een promotieduel, wel bijzonder vaag. Zeker wanneer men bedenkt dat de spelers van het tweede team, door eigen belan gen, niet zullen invallen in de hoofdmacht. Het Eindhovense L&T-2 werd door hen met een 7-3 verlies naar de lichtstad teruggestuurd. Langzaamaan gaat het ernaar uitzien dat de al jaren gekoesterde ambities van Docos-trainer Ed Fal- leaux om hogerop te komen nu eindelijk realiteit lijken te gaan worden. Met nieuwe aanwinst Ron van Veen kon zaterdag, zelfs met de ziekelijke Walter Englebert, met dikke cijfers worden gewonnen van SAR. De patiënt zorgde voor de enige tegenpunten. Kish Pras- had en Ron van Veen stonden dui delijk steviger op de been, en won nen alles wat er te winnen viel. De 8-2 einduitslag was een van de oor zaken dat Docos nu, samen met FVT, de derde-divisie-lijst aanvoet. De andere oorzaak lag in de on verwachte winst van stadsgenoot Scylla 2 op Middelburg-Zuid 2. Uitkomend in de sterkste opstel ling (Rico van Veen, Richard van Gurp, en - terug van weggeweest - Marco Riethoven) bleek het LEIDEN - Robert van der Zeeuw is gisteren bij de Nederlandse stijl- kampioenschappen taekwondo tweede geworden. Na vijf wedstrij den te hebben gewonnen verloor de pupil van Aad van der Luit in de finale van Van Bokkel uit Venray. Bq de teamwedstrijd behaalde de ploeg van Van der Luit, met daarin naast Robert van der Zeeuw ook Simone van der Zeeuw, Meryem Sungur en Woek Opschoor, een verdienstelijke vierde plaats. Bij de breektesten werd Herman Har- teveld vierde. Bij een karatetoernooi in Rozen burg voor jeugd tot 16 jaar behaal de Wim de Grebber van de Leidse sportschool Jurojin zaterdag de eerste plaats in de categorie tot 11 jaar. Zeeuwse team een peuleschilletje. Riethoven bleef ongeslagen, en van Veen en de 16-jarige van Gurp raakten slechts eenmaal het spoor bijster. Een knappe 8-2 winst was het bevredigende eindprodukt. Vrouwen Docos ondervindt ook hier stevi ge concurrentie van Middelburg- Zuid. Het team uit de Morsch moet het tolereren dat de vrouwen uit Zeeland hen net voorgaan op de eerste plaats. Dit weerhoudt de Sleutelstad-vrouwen er echter niet van vrolijk door te gaan met pun tjes sprokkelen. Dit weekeinde was Hoonhorst 2 het slachtoffer van deze verzamelwoede. De te genstander werd met maar liefst 6- 0 afgedroogd. Het in dezelfde divi sie spelende Scylla had haar hand doek waarschijnlijk niet bij de hand om ditzelfde te doen met het eerste team van Hoonhorst. De .6-3 nederlaag is zeker teleurstellend, maar impliceert nog niet direct dat degradatie onafwendbaar is. LEIDEN - Zwemveren was het afgelopen weekeinde op drie fronten actief. Zaterdag orga niseerde de jubilerende club ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan wedstrijden om de Hutspottrofee. Op het programma stonden alleen persoonlijke- en estafette-wissel nummers. De gastploeg zelf streek de eindoverwinning op ten koste van Hoorn, dat tweede werd in het zes ploegen tellende startveld. Tijdens de nationale Golden Cup wedstrijden in Den Haag zwom Geralda Boekweit een limiet voor de Nationale Winterkampioen schappen op de 100 meter school slag vrouwen. De LZ-zwemster zwom 1.16.2. In het eindklasse ment van deze 'Haagse kilometer' (alle afstanden bij elkaar geteld geeft precies 1000 meter) eindigde LZ'86, van de achttien zwemver enigingen die waren uitgenodigd, op een negende plaats. De opvallendste prestatie in de D-competite wedstrijden was een nieuw kringrecord van Dennie van Klink. Bij de meisjes onder de twaalf jaar zette zij op de 200 meter schoolslag een tijd neer van 3.02.6. Het oude record was in handen van Yvonne de Kier. De Zijl/LGB startte met de club competitie in de B-klasse. Robert Jansen was de meest verdienstelij ke zwemmer met twee limieten voor de nationale winterkampioen- schappen. Jansen haalde enkele weken geleden ook twee limieten binnen en bracht zijn totaal hier mee op vier. Bij de jongens gebo ren in 1972 en later won hij de 200 meter wisselslag in 2.26.1. Op de 100 meter vrije slag behaalde hij een tweede plaats in 58.3. Ex aquo eindigde op deze afstand Niels Ou- werkerk, di.e de eerste plaats kreeg toegewezen en dus ook een limiet voor de NWK haalde. In het dagklassement werd De Zijl LGB eerste met een totaal van 4244.4 punten. Het Alphense AZC behaalde een tweede plaats met een achterstand van zestien secon den (4300.6). De Otters uit Bussum eindigde met een totaalscore van 4371.4 punten op een derde plaats. Het Katwijkse Z en PC zwom ook voor de clubcompetitie en wel in de C-klasse. Vorig jaar klasseer den de Katwijkers zich in deze af deling dicht bq de degradatiezone. Gisteren gaf de eerste wedstrijd meer hoop op een redelijke eind klassering. Ronald Heemrood werd eerste op de 200 meter wissel slag mannen in 2.24.8. Christiaan Fisher zwom ook naar een eerste plaats bij de jongens onder de 10 jaar. Op de 100 meter wisselslag be droeg zijn winnende tijd 1.23.7.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18