Dubbelslag Hazerswoude Lausanne verscherpt bewaking Hockeyers nog niet geplaatst OmkopenWe noemen dat Kruize speelt 200ste duel voor Oranje De Veluwe verder Naar aanleiding protestactie Komitee NOlympics Pakistanen bedreigd door fans Kerdel ziek MAANDAG 13 OKTOBER 1986 SPORT PAGINA 17 LONDEN (GPD) - De krachtsverschillen in de internatio nale top zijn op het wereldkampioenschap hockey zo geni velleerd, dat het Nederlands team zelfs na vier poule-over winningen op rij (zaterdag een magere zege op Nieuw-Zee- land) nog niet zeker is van plaatsing voor de halve finales. En dat is een situatie, die op een wereldtoernooi nimmer is voorgekomen. Het zesde WK m Londen zou voor iand was die tekortkoming extra de nationale ploeg zelfs een drama- schrijnend,' omdat er in tegenstel- tisch slot kunnen krijgen, wanneer ling tot alle voorgaande ontmoetin- vandaag de beslissende confronts- gen nauweiijks kansen werden ge- üe tegen Engeland wordt verloren. creëerd. Niet meer dan drie serieu- ze mogelijkheden (voor Van 't Hek, De kwalificatie voor de halve eind strijd, die na de ongeslagen serie in de eerste vier duels zo zeker leek,, hangt dan af van het resultaat, dat de Sowjet-Unie anderhalf uur later tegen het gedemoraliseerde Pakis tan bewerkstelligt. Diepeveen en Klaassen) deden zich voor tegen de Kiwi's, die nog geen punt hebben verzameld en een van de zwakste defensies bezit- overgave. Dat ten van alle WK-deelnemers, ZAGREB/HAZERSWOUDE - Zowel de mannen als de vrouwen van Dextro/Avanti hebben zaterdag de volgende ronde van de Europa Cup voor tafeltennisploegen bereikt. In het toernooi der landskampioenen versloeg het vrou wenteam in Joegoslavië het gerenommeerde Mladost Za greb met 2-5. De mannenformatie klopte in eigen huis het sterke Italiaanse St. Elpidio met 5-3 en bereikte de derde ronde van de strijd om de ETTU-beker. Rob Turk bezig aan z'n laatste krachttoer. Met 'mazzel' dwong hij de Italiaanse kampioen Nannoni tot s beslissend. Bloupot) Avanti-coach Gerard Bakker, die een keuze uit beide wedstrijden moest maken, toog persoonlijk mee naar Zagreb om de vrouwen bij te staan in de pittige strijd tegen Mladost. De Joegoslavische ploeg, in het verleden twee keer winnaar van de Europa Cup 2, bleek een be- De Nederlanders verschenen zel den in de cirkel, waardoor ook het Of het tot zo'n teleurstellende ontknoping komt, heeft het Neder- Qen Q.e waaruoor ook oer lands elftal helemaal in eigen hand. fint Een eeliiksDel tesen de Britse for- hleef steken. Erg succesvol op dat m^üels^v^doen^ om^endesil- lusie te voorkomen. De vraag is al- World Cup dan ooknog met ge- Xlfsïatts'ZSteTe' ^fcorners, dfe de «brigade dwingen dat Der se ^noet winnen werden toegewezen, wist Ties om de stan naif de «ridsteM te zich niet eenmaal °P z«n kunnen maken U specialiteit te onderscheiden. Flo- Kunnen maKen. ns Jan Bovelander werd zaterdag De Britten hebben zich sinds de ™°r de laatste strafcorner opge- Olympische Spelen in Los Ange- roepen maar ook hy slaagde er les, waar ze brons wegsleepten, bij- nlet m de Nieuwzeelandse defensie zonder goed ontwikkeld en ook na ln verlegenheid te brengen. Tot ge- die periode de aansluiting met de noegdoenmg van het Nederlandse vooraanstaande hockeynaties we- legioen dat aan de vooravond van ten vast te houden. Met die Britse da laa*ste week m. de bwtenwyk opmars is Nederland de afgelopen Willesden is geamveerd, leverde jaren nadrukkelijk geconfron- de rebound van Ties Kruize een teerd. Na de Spelen stonden Groot- strafbal op waardoor de record-in- Brittannië en Engeland, dat vrijwel fernational alsnog een blamage alle internationals levert voor de continentale ploeg, zeven maal te genover Oranje. In die serie trok ken de Britten vier keer aan het langste eind. Ook op het WK in ei gen land maakt Engeland een evenwichtige en degelijke indruk. Alleen tegen de Sowjet-Unie werd een verrassende misstap gemaakt, maar afgelopen zaterdag was de verstoorde balans tegen Pakistan (3-1) al weer hersteld. kon voorkomen. LONDEN (GPD) - Ties Kruize gaat vandaag tegen Engeland als eerste Nederlander de twee honderd interlands overschrij den. De Hagenaar, die in no vember 34 jaar wordt, maakte in die periode 167 doelpunten. In totaal speelde Kruize vijftien jaar voor het Nederlands hoc keyteam, waarvan de langste tijd als middenvelder. Sinds kort bezet de ex-speler en nieu we coach van Klein Zwitser land de positie van ausputzer. Kruize, die na het WK in Lon den definitief een punt achter zijn hockeycarrière zet, had ze ker nog meer interlands op zijn naam kunnen hebben, wanneer hij op 25 september 1976 niet was getroffen door een ernstig auto-ongeluk. Daardoor was hij anderhalf jaar uit de roulatie. Kruize is de enige speler uit de Nederlandse ploeg, die alle zes wereldtoernooien heeft meege maakt. Op de lijst van record-inter nationals wordt Kruize gevolgd door Paul Litjens (177), Cees Jan Diepeveen (171), Ron Steens (162), Theo Doyer (160) en Tom van 't Hek (158). Diepe veen en Van 't Hek kunnen Kruize de komende jaren nog passeren, want beiden zullen tot en met de Olympische Spe len van Seoel in APELDOORN (ANP) - De Apeldoornse vereniging De Veluwe heeft verrassend de derde ronde bereikt van het toernooi om de Europese tafeltennisbeker. De Apeldoorners versloegen daartoe het sterker geachte Spartak Subotica uit Joegoslavië met 5-3. An ne Vlieg, Frank Boute en Jaap van Spanje moesten alleen hun meedere erkennen in Zoran Kalinic, de nummer acht van Europa. Het bleef bij die drie ingecalculeerde verliespartijen. Het Apel doornse drietal won wel van de internationaal goed aangeschre ven Joegoslaaf Robert Santo. Alexander Matkovic vormde even min een probleem. Van Spanje bracht tegen Santo het beslissende punt binnen. De Westduitse tafeltennisploeg Reutlingen sloeg zaterdagavond de Nederlandse vertegenwoordiger Gaanderen uit het Europa cuptoernooi (ETTU-beker). Gaanderen, uitkomend in de eerste divisie en vrijgeloot in de eerste ronde, dankte het ene punt aan de winstpartij van Danny Heister op Heiko Wirkner. De vrees voor een onverwachte uitschakeling is dan ook enorm toegenomen in het Nederlandse kamp. Bondscoach Hans'Jorrits- ma proefde zaterdagavond zelfs LAUSANNE (GPD) - De protestactie van het Amsterdamse "Komitee Nolympics" heeft eroeptethfj^etgeplandebezoek zaterdag gezorgd voor een versnelde verscherping van de beveiliging rond het congres aan dé wedstrijden van zondag an- van het Internationaal Olympisch Comité in Lausanne. Bijna een dag eerder dan de nuleerde en een 'rondetafelconfe- bedoeling was zetten de autoriteiten van het kanton Vaud extra manschappen in om de rentie' organiseerde om die down- risico-dragende locaties af te grendelen voor ongewenste bezoekers. stemming te doorbreken. roor Enge- groot ge- Gistermiddag, toen Juan Antonio Samaranch de 91e zitting van het IOC in het Palais de Beaulieu offi- Zeeland had neergezet en nadruk kelijker aan het povere doelsaldo had gewerkt. Het elftal worstelde echter zo met zijn eigen identiteit, dat iedereen achteraf blij was, dat de winst dank zij een strafbal van Ties Kruize acht minuten voor tijd was veiliggesteld. Kennelijk had den de twee rustdagen het ritme zodanig gebroken, dat de vorm van de eerdere duels fors was aange tast. "Toch", zo oordeelde Jorrits- ma achteraf, "hadden we die rust keihard nodig om op adem te ko men. Bovendien waren Kooijman (rugklachten - red.) en Drost (elle boogblessure) zeker niet fit ge weest als we een dag eerder had den moeten spelen". Het was tekenend voor de aan- vallende onmacht, dat met een Vprtrmiwpliik' ars vclliou wc11jk. Functionarissen van de Stich- operatie pas echt op gang en ont dekten congresgangers en demon stranten dat het de Zwitsers toch ernst is. Daar zag het de laatste dagen voor het congres niet naar uit. Het Palais des Beaulieu, waar de IOC- leden congresseren, het perscen trum is gevestigd en de kandidaat steden hun - veelal peperdure - stands hebben opgebouwd, was vrij toegankelijk. Ook een in het perscentrum achtergelaten tas bleef een hele nacht onaangeroerd en lijsten met de namen van de aanwezigen en hun verblijfplaats lagen er gewoon voor het grijpen. "Is dat zo?", reageerde een IOC- functionaris geschrokken over die mededeling. "Dat was niet de be doeling, want die lijsten zijn strikt strafbal de ongeslagen status moest worden gehandhaafd. Tot ting Olympische Spelen Amster- dusver produceerde Nederland dam 1992 reageerden kribbig op het gemak waarmee Saar Boerlage i haar gevolg op „verboden ter- slechts vijf goals in vier duels, waarmee de ploeg een van de tii tfV« minst schotvaardige WK-vertegen- rein.. konden komen. Men haastte woordigers is. Tegen Nieuw Zee- LONDEN (GPD) - De derde nederlaag van Pakistan tegen Engeland leidde zaterdag tot dezelfde taferelen als vorige week dinsdag na de ontmoe ting tegen Nederland. De vele supporters van de Aziaten, die vrijwel allen in de wijk Willes den woonachtig zijn, begeleid den de spelers onder hoonge lach en een scheldkanonade naar de bus. Tot ongeregeldhe den kwam het overigens niet, omdat de touringcar van de olympisch en wereldkampioen streng werd bewaakt. Bij terugkeer in eigen land kan het team echter ongetwij feld op een 'warm' onthaal re kenen. Vooral de wijze, waarop de ploeg zich in Londen als ti telhouder heeft laten onttro nen, wordt als een regelrechte ramp beschouwd, die zeker niet zonder, gevolgen zal blij ven. Bovendien ervaart men het in Pakistan als een schan de, dat een ploeg met zo'n in drukwekkend sportief hockey- verleden voor de eerste maal in de historie niet de laatste vier van het wereldtoernooi heeft gehaald. Eindigt Pakistan dit WK niet bij de laatste zes, dan houdt dat in, dat het team niet aanwezig zal zijn op het toernooi om de Champions Trophy in Amstel veen volgend jaar. zich naar de olympische veilig heidsdienst, waarna inderdaad een geüniformeerde suppoost bij de in gang verscheen. "Ik heb de beveili gingsoperatie twee dagen ver in april van dit jaar, waar de deel nemers aan de bijeenkomst van na tionale olympische comités strui kelden over veiligheidsagenten en er bijna tot op de hotelkamers van de congresbezoekers werd gecon troleerd. "Misschien verwachtte hun inlichtingendienst meer pro blemen dan de onze", oppert Mar- got. Hij voegt er echter onmiddel lijk aan toe dat er nóg een reden is voor het grote verschil. Sinds de dramatische gebeurte nissen by de Olympische Spelen van 1972 in München, toen zeven tien mensen bij een terroristische aanval om het leven kwamen, heeft het vierjaarlijkse sportevenement te maken gehad met een verdere verscherping van de veiligheids controle. Tot verdriet van de stam hoofden van de olympische fami lie, die vrede en vriendschap predi ken. Olympische evenementen ademen die sfeer al lang niet meer en de tot de tanden bewapende mi- DEN HAAG (ANP) - Cees Kerdel, het Nederlandse stemgerechtigde lid van het Internationaal Olym pisch Comité (IOC), ontbreekt vol gende week in Lausanne. Hij mist litairen en soldaten, als in het oog springende decor, zorgen voor een nog dreigender sfeer. Diplomaat Samaranch, gesteld voor de keus: grimmig en veilig of gastvrijheid met risico's, kwam voor zijn thuiswedstrijd in de olympische stad Lausanne met een compromis op de proppen. Hoofd inspecteur Margot: "De president van het IOC heeft ons met klem verzocht de beveiliging zo onop vallend mogelijk te houden. Wij zijn er daarbij van uitgegaan dat we hier met een sportmanifestatie te maken hadden, die onvergelijk baar is met de topontmoeting Rea- gan-Gorbatsov of een OPEC-confe- rentie in Genève". Daarom wil men beslist geen grote troepenmacht in de straten van Lausanne. Zelfs de tentoon stellingsruimte, waar de dertien kandidaat-steden zich van hun beste kant laten zien, zal niet - zo als aanvankelijk de bedoeling was - volledig zijn afgesloten voor het publiek. Vandaag mag het publiek er twee uur lang een kijkje nemen. De acties van protestgroepen worden - zij het weifelend - toege staan, zolang ze de openbare orde maar niet verstoren. "Eigenlijk heeft de Zwitserse politie het wat dat betreft gemakkelijker dan wij in Nederland", beweert De Rhood- 'Als een buitenlander zich hier derhalve Vrijdag de stemming die misdraagt, wordt-ie opgepakt en vroegd stelde Cees de Khoodes, i^maaH wolk-* etnH nivmnkëhp zonder pardon over de grens gezet. hoofdinsDecteur van de Amster- bepaalt, welke stad de Olympische Hii hoofdinspecteur van de Amster damse gemeentepolitie die in zijn pakket onder meer de veiligheid heeft staan. De Zwitserse politie werd inder daad een beetje in verlegenheid gé bracht door het gemak waarmee de actievoerders het pand konden be treden. "We zijn niet geschrokken van die mevrouw, want gevaarlijk is ze niet. Maar ze moet zich wel aan de regels houden. En het Pa lais de Beaulieu is privé-terrein dat je niet zomaar mag betreden. Na dat incident beseften we dat het te gemakkelijk was voor dergelijke groepen om binnen te komen. Wij hadden echter met het IOC afge sproken dat we pas zondagochtend om acht uur met de beveiliging zouden beginnen", vertelt de heer N. Margot, de leider van de veilig heidsoperatie die een omvangrijke politiemacht ("het aantal houden we geheim, omdat ook dat een aan wijzing geeft aan kwaadwilligen") onder zijn hoede heeft. De heer De Rhoodes zegt zich te verwonderen óver het tijdstip, waarop met de beveiliging een aan spelen van 1992 krijgt toegewezen, Kerdel, die erg ziek is, kan op dische gronden niet land. Dat kost minder moeite dan bij Vandaar dat we ons ook geen Zwitser- zorgen maken over de protestac tie". Tarnen van geduchte tegen standers als Dubravka Fabri (ge passeerd), Branké Batinic (naar Duitsland vertrokken) en Erzsebet Palatinus (geblesseerd) kwamen niet op het wedstrijdformulier voor. In plaats daarvan deed het in eigen land toch onaantastbare Mla dost een beroep op de zusjes Jasna en Amelia Fazlic en Sandra Susilo. Avanti stelde daar de ploeg te genover die vorig seizoen de Euro pa Cup 2 voor het eerst in de ge schiedenis binnenhaalde. Dat suc cesvolle trio bestond uit Bettine Vriesekoop, Mirjam Kloppenburg en Ellen Bakker. Anders dan de Joegoslavische vrouwen, prijken Vriesekoop en Kloppenburg hoog op de Europese ranglijst. Beide Nederlandse toppers maakten hun faam in Zagreb waar door ongesla gen te blijven. Vriesekoop zege vierde drie keer en Kloppenburg kwam twee keer succesvol in actie. Ondanks de 2-5 overwinning had Avanti heel wat met het Mladost- trio te stellen. Vooral Jasna Fazlic maakte het de Nederlandsen zeer moeilijk. Kloppenburg had in de openingspartij drie games nodig om de Joegoslavische kopvrouw te weerstaan. De cijfers maken duide lijk dat de Hazerswoudse gast- speelster met de hakken over de sloot kwam: 21-18, 19-21 en 22-20. Ook Vriesekoop had drie games nodig om Jasna Fazlic aan de kant te schuiven. Zij deed het na verlies (14-21) in de eerste game echter overtuigend: 21-15 en 21-11. Tegen het zusje van Jasna, Amelia Fazlic, waren de rollen omgedraaid. Klop penburg won gedecideerd in twee games (21-12,21-16), terwijl Vriese koop aanvankelijk de grootste moeite kende. Maar over drie ga mes bleef de oud-Europees kam pioene toch de sterkste: 22-20, 17- 21 en 21-14. Sandra Susilo had daarentegen tegen Vriesekoop weinig in te brengen: 21-12, 21-17. Voor Ellen Bakker was volgens verwachting een bescheiden rol weggelegd. De dochter van coach Bakker kwam twee keer verlie zend in actie. Susilo kende geen pardon met de Leidse studente (13- 21, 17-21), die tegen Amelia Fazlic echter opleefde. Alleen in de derde game moest Ellen Bakker het ant woord flink schuldig blijven: 18-21, 21-16, 12-21. Avanti krijgt nu op 8 november te maken met de Poolse kampioen GKS Jastrzebie. Dat wordt een thuisduel, waarin de Hazerswoud- sen als favoriet van start gaan. Mocht ook die ontmoeting winst opleveren, dan wacht in de kwart finales de uiterst interessante wed strijd tegen de in Europa onaan tastbare Hongaarse kampioen Sta- tistika Boedapest. Verrassing Burgemeester Van Thijn wil vrijdag kennelijk fit aan de start verschij nen. In Lausanne trimt de 'aanprijzer' van Amsterdam 1992 dagelijks in i zijn chauffeur Roel de Jonge. (foto anp) LAUSANNE (GPD) - De inwoners van Lausanne profiteren flink mee van het IOC-congres dat deze week een plaats in de Zwitserse stad wordt gehou den. Talrijke kandidaat-steden proberen zo sympathiek mogelijk over te komen en hebben daarvoor activiteiten ontplooid, die open baar zijn. Zo is het Westduitse cir cus Knie neergestreken aan de boorden van het Meer van Genève Wereldoorlog een buitenverblijf en dat is tot op de dag van vandaag samenkomst van Een ander "geschenk" dat de Lausanne kregen aangeboden was een ijspret-pro- gramma van het Franse Albertvil- le. Een gratis ijshockey wedstrijd tussen Martigny-Mont Blanc en demonstratie kunstrijden met de organiatie van de Olympi sche Winterspelen in 1992, dat in gepast in de promotiecampagne. Het gevolg daarvan is dat de naam van dat circus in olympische kringen nu al meteen wordt gekop peld aan het Beierse bergdorp en de spandoeken en affiches, die de vang is gemaakt. "Aan de ene kant voorstellingen aankondigen han- i heeft Berchtesgaden, kandidaat onder anderen wereldkampioenen begrijp ik best dat het moeilijk i om alle schilders en timmerlieden, die een uurtje werk hebben, te re gisteren en van een kaartje te voor zien. Toch vind ik dat ze er gen beetje laat mee zijn begonnen, al is zo'n gebouw niet eenvoudig te be veiligen en valt het niet mee om vast te stellen wanneer je er mee moet beginnen". Tot en met zaterdag was er in Lausanne nauwelijks iets te mer- Denise Biellman, Elaine Zayak en Scott Hamilton (tevens olympisch goud-winnaar), die zo druk werd bezocht dat zich een lange rij wachtenden buiten het stadion vormde. Iets minder gelukkig met bui tenlandse gulheid zijn de taxi chauffeurs van Lausanne. Met na- gen in de hele streek. Berchtesga- me de gratis busservice van Am- Samaranch heeft zaterdag een tele gram gestuurd aan president Ro nald Reagan en partijleider Mi chael Gorbatsov, die elkaar ont moeten in Reykjavik. Samaranch heeft de twee regeringsleiders ge lukgewenst met hun inspanningen om de volkeren tot elkaar te bren gen. Nederland heeft z'n bruin café, Noorwegen heeft een speciaal res taurant ingericht om de eigen sfeer en specialiteiten onder de aan dacht van de congresgangers in Lausanne te brengen. Elk lid van het Internationaal Olympisch Co mité kan daar, ongestoord door den weet echter dat er deze week nog andere spandoeken zullen ko men. Actievoerders zullen - net als de groep van Saar Boerlage doet - trachtten de congresgangers dui delijk te maken dat de Winterspe len rampzalig zullen zijn voor het plaatsje, omdat er 'veel natuur schoon moet wijken voor accom modaties. Als bijkomend argu ment wijst de groep er voortdu rend op dat het nazisme nog altijd ken van verhoogde paraatheid van voortleeft in Berchtesgaden. Adolf ondernemen. sterdam ligt hen zwaar op de maag. De Nederlandse bussen nemen ie dereen, die een zichtbare identifi*- catie van het IOC draagt, mee tus sen de belangrijkste plaatsen van het olympisch gebeuren en dat scheelt de taxichauffeurs heel veel inkomsten. De gemeente Lausan ne echter heeft Amsterdam toe stemming gegeven voor dat gratis transport, zodat de Zwitserse in Nederland de tegenstanders broodrijders er niets tegen kunnen de Olympische Spelen al worden lastiggevallen door de i tegenwoordigers van Lilleham- mer. Alleen de posters aan de muur moeten hun aan deze kandi daat herinneren. Alle IOC-leden hebben een credit card gekregen, waarop ze er gratis' hapjes en drankjes tot zich kunnen nemen. "We hopen zo krediet op te bou wen bij hen", aldus Björn Palees- en, perschef van Lillehammer. Verschil moet er blijven. Waar de het politiekorps. Anders dan Seoel, Hitler had er tijdens de Tweede rechter lopen, omdat er misschien IOC-president Juan Antonio wel sprake van omkoping is door het geven van dure cadeaus, daar zijn de Catalanen ongegeneerd vrijmoedig. In een persbericht over hun expositie maken ze ook onverbloemd melding van het feit dat er voor de dames en heren van het fotograferende, filmende of schrijvende leger volop presentjes klaar liggen. "Omkopen?", grijnst de perschef, "ben je mal. In Barce lona noemen we dat gewoon gast vrijheid. Wij willen graag tot uit drukking brengen dat we blij zijn met de internationale aandacht". Alle badinerende en smalende opmerkingen over de Nolympics ten spijt, zit de Amsterdamse dele gatie toch aardig met Saar Co. in de maag. Mevrouw Anneke Le- coultre, in het dagelijks leven bur gemeester van Blaricum: "Die bui tenlanders begrijpen er echt niets van. Dat wij zo iets gewoon toela ten, dat vinden ze maar niets. En met name de IOC-leden met een generaalsmentaliteit of -politiek die ergeren zich groen en geel. AJs we ons dan ook nog vriendelijk op stellen tegenover die demonstran ten, vinden ze dat een zwakte". Hoe bedoelt u 'vriendelijk op stellen', als mevrouw Boerlage uit gescholden wordt door een voor aanstaand delegatielid? "Eh ach, nou ja, ieder vogeltje zingt toch zoals het gebekt is". i Avanti zorgden voor een verrassing door in de tweede ronde van de ETTU-beker St. Elpidio uit Italië aan de kant te zetten: 5-3. Lange tijd zag het er za terdagavond in Hazerswoude naar uit dat de Italianen, twee jaar terug winnaar van de Europese beker, verder zouden gaan. Bij de pauze keek Avanti nog tegen een 2-3 ach terstand aan. Toen niemand meer een cent voor de Hazerswoudse kansen gaf, greep Rob Turk z'n laatste twee kansen. Omdat de Hongaar Andras Podpinka deed waarvoor hij is aangetrokken (drie keer winst), waren de zeges van Turk op Stefano Bosi (nummer acht van Italië) en Lorenzo Nanno ni (in eigen land tweede achter Constantini) doorslaggevend. Te gen de voor tachtig procent verde digend ingestelde veteraan Bosi kwam Turk met 17-21 en 1-7 ach ter. De Hazerswoudenaar knokte zich leeg en zorgde met 21-17 en 21- 16 alsnog voor de gelijkmaker: 3-3. Nadat Podpinka er tegen Giovanni Bisi simpel 4-3 van had gemaakt, moest Turk nog een keer tot het ui terste gaan. De Avanti-speler toon de andermaal karakter want ook Nannoni manoeuvreerde zich in een winnende stelling: 13-21 en 16- 2(L-Met steun van het publiek sleepte de niet onfortuinlijke Turk er alsnog een derde game uit (22- 20) om vervolgens ook daarin een achterstand (7-13) knap ongedaan te maken: 21-16. Voldoende De twee overwinningen van Turk en de drie van Podpinka wa ren juist voldoende om het Euro pese avontuur van Avanti te ver lengen. Van Gerard Bakker jr. ging in het treffen met Elpidio weinig of niets uit. De benjamin miste de harde hand van vader Gerard en ging roemloos ten onder tegen Bi- si: 12-21 en 16-21. In de openings pot tegen de Italiaanse kampioen Nannoni waren de verliescijfers van Bakker nog draaglijk geweest: 21-16,15-21 en 19-21. Dat Podpinka een klasse apart is moesten achter eenvolgens Bosi (21-17, 21-18), Nannoni (12-21, 21-12, 21-12) en Bi- si (21-8, 21-15) ervaren. De loting, die een dezer dagen gehouden wordt, moet uitwijzen wie de volgende tegenstander van Avanti wordt. WIM VAN WANROOY

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17