S W Verrast' Quick Boys EIKT RKAW walst Unitas plat Stunt Oegstgeest, DWO wipt UVS Scores in profvoetbal Topamateurs en reserves zijn succesvol Katwijkers houden slechts één helft stand Lugdunum verslaat Docos MAANDAG 13 OKTOBER 1986 SPORT PAGINA 15 ACV - Wageningen 2-2 na verlenging (1-1,1-0). ACV wint na strafschoppen 4-3. 31. Kuntz (strafschop) 1-0. 85. Lok lrl, 104. Morren 1-2, 105. Luchtenberg 2-2. Strafschoppenreeks: Sinkgraven mist (Wageningen). Enter Vooruit - Sparta 1-6 (0-1). 27. Eijer 0-1. 57. Veltem 1-1, 60. Lengkeek 1-2, 67. Böckling 1-3, 77. Ridderhof 1-4, 80. Böckling 1-5, 90. Olde Riekerink 1-6. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Ridderhof (Sparta). DETO Haarlem 1-2 (0-1). 27. Verkaik 0-1, 87. Prijs 1-1, 90. Sitek 1-2. Scheids rechter: Slikkerveer. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Nijholt (Haarlem). GVW - FC Utrecht 0-5 (0-1). 24. De Kruijk 0-1. 62. Van der Horst 0-2, 65. Plomp 0-3.69. De Kruijk 0-4,89. Van der Waart 0-5. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 2100. Gele kaart: Muller (GVW). IJsselmeervogels - Heracles 1-2 (0-1). 30 Reinerink 0-1, 83. Galgenbeld 0-2, 87. Jaan de Graaf 1-2. Scheidsrechter: Eg- bertzen, toeschouwers: 1500. Gele kaart: Hendriks (Heracles). Noordwijk - Telstar 3-1 (0-0). 60. Vink 1-0, 65. Hermans 2-0, 75. Niesten 2-1 87. Vink 3-1. Scheidsrechter: Van Beek, toe schouwers: 1200. Barendrecht - PEC Zwolle 0-7 (0-3). 19. Doufikar 0-1,39. Foeke Booy 0-2.42. Wil- kins 0-3, 47. Pelleboer 0-4, 66. en 85. F. Booy 0-5 en 0-6, 87. Van Buuren (straf schop) 0-7. Scheidsrechter: Hobé, toe- 0-1,73. Van Buuren 0-2,86. Neeskens 0-3. Scheidsrechter: Hubers, toeschouwers: 2000. Gele kaart: Treling (SW). Bennekom - Excelsior 0-4 (0-2). 10. Waslander 0-1, 47. Schapendonk 0-2, 53. Schapendonk 0-3, 82. Van Goozen 0-4. Scheidsrechter: Van Swieten, toeschou wers: 1200. Heerjansdam - FC Den Bosch 0-2 (0-0). 48. Adriaanse 0-1, 57. Van Duren 0-2. Scheidsrechter: De Munnik, toeschou wers: 2200. Gele kaarten: Harry van de Berg en Rijnenberg (beiden Heeijans- dam). Kozakken Boys - Veendam 1-2 na ver lenging (1-1, 1-1). 6. Schuiten 1-0, 39. Klompstra 1-1, 97. Steenge 1-2. Scheids- 0-5. Scheidsrechter: Van Mierlo. Toeschouwers: 2500. Eindhoven - FC Groningen 1-2 (0-1). 43. Van de Berg 0-1, 60. Eykelkamp 0-2, - AZ 1-4 na verlenging (1-1, Van der Weerd (Emmen). De Treffers - Vitesse 1-3 (1-1). 12. Tren- telman 0-1, 19. Meyers 1-1, 51. Talan 1-2, 62. Lamers (strafschop) 1-3. Scheids- 35. Holverda 01, 89. Lindford 0-2. Heerenveen - Volendam 2-4 (0-0). 58. K.Kist 1-0,50. K.Kist 2-0,68. Van Dorpel 2-1, 73. Van Dorpel 2-2, 85. Van Dorpel 2-3,86. Duif 2-4. Scheidsrechter: Geurds, toeschouwers: 2700. Gele kaart: Voorn (Volendam). AFC - RKC 2-5 (1-3). 11. Lammers 0-1. 32. De Kok 0-2, 39. Ouderland (straf schop) 1-2, 45. Lammers 1-3, 55. Van de Kaay 1 ^>P Toeschouwers: i SC Enschede - NAC 1-0 (1-0). 27. Maas dam 1-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toe schouwers: 1500. Achilles'29 - RBC 2-1 (2-0). 7. Beekers 1-0, 12. Ter Veer 2-0, 65. Molenaar 2-1. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers: 800 Gele kaarten: Beekers (Achilles) en Van der Ham (RBC). DWV - NEC 3-0 (2-0). 2. Edwin Post 1-0, 15. en 75. Boonstra 2-0 en 3-0. Scheids rechter: Modderman. Toeschouwers: 1600. Gele kaart: Holshuysen (DWV) en Klop (NEC). AZS - MW 0-1 (0-0). 67. Quaden 0-1. Scheidsrechter: OverkleefL Toeschou wers: 1050. Gele kaart: Mattu (AZS). Cambuur - FC Den Haag 1-6 (1-2). 7 Bouwens 0-1. 13. Purvis 0-2. 45. Van der Ark 1-2, 62. Morley 1-3, 74. Bouwens 1-4, DS '79 - Go Ahead Eagles 3-2 (1-0). 11 Kulsdom 1-0, 58. Van der Weel 2-0, 69. Van der Weel 3-0 (strafschop), 81 en 89. Smit 3-1 en 3-2. Scheidsrechter: Van Et- tekoven. Toeschouwers: 3500. Gele kaar ten: Matena (DS), Van der Gouw, Witte- veen, Voskamp en Boerebach (allen Go Ahead). Rheden - Helmond Sport 2-2 (2-1). Stand na verl Rhe- Unltas De Graafschap 1-2 (0-0). 58. Stuy-Van den Herik 1-0,62. Pieneman 1- 1, 75. Cornelissen 1-2. Scheidsrechter: Van de Ende. Toeschouwers: 1300. Gele kaart: Cornelissen. Sparta 2 - Roda JC 2-1 (0-0). 62. Eller- man 1-0, 76. Ellerman 2-0, 77. Meyer 2-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 1300. Gele kaarten: Spork (Sparta 2) en den w.n.s. 25. Nijenhuis 1-0, 28. Van Brandts (Roda JC). Toeschouwers: 2500. pers 1 2-1, 60 n Verkerk (allen Willem 2). 1-2, 80. Reynierse 1-3, 82. Verbeek 1-4. Scheidsrechter: Arnouts. Toeschou wers: 4500. Elinkwijk AJax 1-4 (0-4). 18. Van Bas- rechter: Dolstra. Toeschouwers: 4500. TOP - PSV 0-4 (0-2). 21. Gullit 0-1, 44. Koot 0-2, 75. Koolhof 0-3, 77. Gullit 0-4. Scheidsrechter: van der Niet. Toeschou wers: 6000. Sittard - Feyenoord 0-2 (0-0). 67. en 74. DEN HAAG (ANP) - De top van het amateurvoetbal en de eerste di visie ontlopen elkaar niet veel. Uit de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker plaatsten ze ven amateurelftallen (ACV, Noord- wijk, DWV, Rheden, Enschede, Geldrop en Achilles'29) en acht eerste-divisieclubs zich. In totaal sneuvelden dertien hoogste teams van de 37 betaald-voetbalorganisa ties, elf uit de eerste divisie en twee, Roda JC en Go Ahead Eagles, uit de eredivisie. Roda JC was betrokken bij de verrassing van het weekeinde in Rotterdam. De reserves van Sparta wonnen door twee treffers van Ju les Ellerman, overigens een vaste invaller bij Sparta 1, met 2-1 van de Kerkraadse ploeg. Go Ahead Eagles ging met 2-3 onderuit tegen DS'79, niet voor niets dus de kop loper van de eerste divisie. Van de topclubs uit de eredivisie namen PSV en Ajax gemakkelijk afstand van hun oppponenten uit de rijden der liefhebbers. PSV won in Oss van TOP: 4-0. Ajax had bij Elinkwijk een dergelijk marge bij rust al bereikt en eindigde op 4-1. Den Bosch en Feyenoord hadden meer moeite met respectievejjjk Heeijansdam en Sittard. Beide profclubs wonnen via een betere concentratie in de tweede helft met 2-0. Grote overwinningen waren er voor PEC Zwolle (7-0 bij Baren drecht), Sparta (6-1 bij Enter Voor uit), Den Haag (6-1 bij Cambuur), Utrecht en Twente (beiden 5-0 te gen GVW en Sparta'25). De top scorers van het weekeinde waren goed voor drie treffers. Van Dorpel van Volendam maakte een hattrick tegen Heerenveen door in de twee de helft tussen de 68e en 85e mi nuut drie keer te scoren. Loggie van AZ deed dat in de verlenging van het duel tegen Emmen. Lam mers van RKC maakte drie doel punten tegen de amateurs van AFC. Eén amateur speelde zich via een dergelijk supertrio in de kijker. Scheepers van Geldrop verzorgde de gehele produktie van zijn elftal bij de winst op de betaalde colle ga's van Willem 2. Uit de zaterdagsector kwamen slechts twee elftallen (Noordwijk en ACV), tegen vyf by de zondaga mateurs, door naar de tweede ron de. De succesvolle ploegen hadden dergelijke stunts overigens al 'aan gekondigd' door in de competitie een uitstekende vorm te tonen. De drie ranglijstaanvoerders uit de hoofdklassen van het zondagvoet bal, DWV, Rheden en Geldrop, on derstreepten dat. ACV, de algemeen amateurkam pioen van Nederland en derde in de eerste klasse A na een matige seizoenstart, moest in het duel te gen eerste-divisieclub Wageningen tot de bodem. Na 120 minuten voetbal, waarbij ook via de stand (2-2) geen krachtsverschil tussen de amateurs en semi-profs viel te ontdekken, moest een serie straf schoppen de beslissing brengen. Hovenkamp stopte de beslissende schuiver van elf meter van Van Ta- melen. Van de winnende zondag-elftal len moest Rheden het langst werken. Via snelle counters uit een goede verdediging kwam de ploeg op voorsprong (2-1). Helmond Sport kwam in de slotfase van de normale speeltijd langszij. Rheden hield voor de eigen aanhang stand in de verlengingen en sloeg bij het zesde paar strafschoppen toe. Pe ters schoot raak, Lalo miste voor de eerste-divisieclub uit Helmond. DWV had in Amsterdam-Noord een gemakkelijke middag tegen het falende NEC. De 3-0 kwam een voudig tot stand. Binnen een kwar tier was de strijd door Post en Boonstra (2-0) al beslist. NAC, de laatste maand goed in vorm in de eerste divisie, liepen storm bij de amateurs van SC En schede. De Twenten kwamen na een half uur op voorsprong door Maasdam. NAC kon geen kansen afdwingen en werd na afloop flink onderhouden door trainer Leen Looyen, die het elftal een dief van de Bredase voetbalportemonnee noemde. Achilles'29 had in Groes- beek binnen twaalf minuten vrij wel de uitschakeling van RBC, de bekerfinalist van vorig seizoen, op het geweten. Beekers en Ter Veer scoorden en de Roosendalers kwa men in hun verweer tot slechts één treffer. De zevende doorbekerende amateurploeg van de 26 ingeschre ven elftallen was Geldrop, dat Wil lem 2 uitschakelde. KATWIJK - Het heet een verras sing te zijn wanneer een amateur club in het bekertoernooi een be taalde vereniging verslaat. In Kat wijk was zaterdag echter van de omgekeerde wereld sprake, want daar werd de uitschakeling van de liefhebbers van Quick Boys door eerste divisionist SW (0-3) juist als een surprise beschouwd. Ook al draaide het elftal van Hans van der Zee vorige vorige week tegen Excelsior Maassluis ver beneden de maat; voorafgaan de aan de onmoeting met SW had het supporterslegioen van de eer steklasser stilletjes gehoopt op een plaats in de tweede ronde van het 'grote' KNVB-bekertoemooi. Ster ker nog, ze hadden er in Katwijk zelfs een beetje op gerekend. Want geeft de huidige nummer vier in de eerste klasse B in de voorbereiding van de competitie niet traditiegetrouw goed partij aan betaalde clubs? En had de ploeg dat onlangs tegen FC Den Haag, FC Den Bosch en DS'79 niet nog eens een keer bewezen? Dus tegen SW, dat zich in de marge van het betaalde voetbal voortbe weegt, maakte de amateurtopper een goede kans», zo werd gerede neerd. Het klasseverschil tussen liefhebbers en profs is per slot van rekening ook niet meer wat het ge weest is. Z^lfs niet wanneer het er echt om gaat. Voorbeelden te over. Om de hoek zelfs. Want Noordwijk schakelde ooit Haarlem uit en zou, naar later bleek, zaterdag opnieuw voor een stunt zorgen. IJsselmeer- 'Zeist' kiest Jeffrey van As LEIDEN - Jeffrey van As van de B-regionalen van Roodenburg is geselecteerd voor het Nederlands voetbalelftal onder 15 jaar. Als eni ge Leidenaar kwam hij vorige week donderdag door de laatste schifting op Zeist, waar 40 speler tjes streden om een plaats bij de laatste zestien. Richard Onstenk van UVS en Mario Captein van Al- phense Boys vielen daarbij af. Jeffrey van As werd wel gekozen en moet zich woensdag in Zeist melden voor een tweedaagse trai ningsstage, met twee oefenwed strijden tegen de jeugd van Ajax en van Willem II. De bedoeling is dat het Nederlands jeugdteam inter lands gaat spelen tegen Engeland en Ierland en een toernooi in Frankrijk gaat afwerken. vogels had het twaalf jaar geleden zelfs gepresteerd om de halve fina le te bereiken. Dus waarom zou Quick Boys niet eens een keer.. Aan de publieke belangstelling lag het niet. De amateurclub werd traditiegetrouw door de KNVB verplicht om de prijzen aan betaald voetbalduels aan te passen. Dien tengevolge kostte een overdekte zitplaats tien gulden, moest voor een onoverdekte plek 7,50 worden neergeteld en werd de prijs van een staanplaats op zes gulden be paald. Desondanks passeerden 1000 betalenden bezoekers het hek. Het aantal overweldigende 'zwartkijkers' bleek niet te regi streren. Het lukte Quick Boys niet om voor en stunt te zorgen. De ploeg was in de tweede helft een maatje te klein bleek SW, dat voor de pauze zo prima tegenstand werd geboden. In de pauze zag trainer Hans van der Zee dan ook terecht winstkansen voor zijn elftal. Niet alleen de 0-0 stand, maar ook de spelverhoudingen boden uitzicht op een Katwijkse overwinning. "We speelden een goede eerste helft. Ik vond ons toen zelfs de be tere ploeg. Er werd goed gecombi neerd, maar we hebben gefaald in de afwerking". De inwoner van Schoten dacht daarbij terug aan de kansen van Floor van Duyn en Kees van Rooyen in de aanvangsfase van de boeiende eerste helft, waarin Quick Boys de smet van vorige week wilde wegwerken. Dat lukte. Slechts de verdedigers, die naar mate de wedstrijd vorderde steeds minder vat op hun tegenstanders kregen, kozen niet altijd voor de juiste oplossing. Zij reageerden nogaleens paniekerig. De schrik van vorige week, toen Excelsior Maassluis op het nippertje werd verslagen, zat er blijkbaar nog flink Ex-ARC-speler Ardy Oosterlee, die in kansrijke positie kwam na dat Cees Ruis (zelf met een kopbal dicht bij de openingstreffer) zich op een lange bal van Hans Loovens had verkeken, uitblinker Marcel van Buuren en Wildenberg kregen mogelijkheden, maar die werden (nog) niet benut. Daar kwam in het tweede part verandering in. Nadat laatste ver dediger Chris Treling Frenk van der Kley ten koste van een gele kaart van een vrije doortocht had ontnomen, schoot Roy van Dup- pen S W in de 4de minuut naar 0-1. Quick Boys maakte daarna even de indruk serieus naar de gelijkmaker op zoek te gaan, maar verder dan schoten van Van der Kley en de zich weer als motor presenterende Floor van Duyn kwam de thuis ploeg niet. waarop de 0-2 van Van Buuren werd ingeleid was kenmerkend voor het spel van de Quick Boys-defensie, die op Hans van der Plas na (voorstopper bij af wezigheid van de geblesseerde Jo- han Jonker) niet voldeed. Nadat Ruis de bal knullig van zijn voet had laten springen, stelde Van Duppen Van Buuren in de gele genheid 0-2 te scoren. Laatstge noemde speler bezorgde Fred Eys- berg overigens handenvol werk, zoals Wildenberg aan de andere kant van Teun van der Plas een fi gurant maakte. Dat de Katwijkse verdedigers geen vat hadden op de Schiedamse aanvallers was er de reden van dat Van der Zee lang wachte met het inbrengen van de spitsen Theo van Rijn ei. Martin van der Plas (voor Leen van der Plas en Arie van Duyn). "Ze hadden hun tegenstan ders niet onder controle", sprak de oefenmeester. "Als je achterin dan LEIDEN - Voor de meest opmer kelijke uitslag in de tweede beker ronde zorgden RKAW en Unitas. Het duel tussen de tweede- en vier deklasser eindigde in een 11-2 overwinning voor de Leidschen- dammers. In het restant van de eer ste ronde schakelde Lugdunum stadgenoot Docos uit. De Kikkers met 1-4. één tegen één gaat spelen, kun je het wel vergeten". Van Van Rijn en Mart van der Plas mocht iets worden verwacht, maar Quick Boys maakte de in druk niet meer in een stunt te gelo ven en speelde de wedstrijd bijna plichtmatig uit. "En daar ben ik te leurgesteld over", reageerde van der Zee. "Het viel me tegen dat de jongens na die 0-2 niet meer terug vochten". Hans Neeskens profi teerde van die instelling door in de slotfase zelfs 0-3 te scoren. FRED SEGAAR RKAW-Unitas 11-2 "Al na vijf minuten keken we te gen een 0-2 achterstand op en dat deprimeerde de ploeg blijkbaar dermate dat de zaak als een kaar tenhuis in elkaar stortte", ver zuchtte Unitas-trainer Dick Siera na de veegpartij in Leidschendam. "Er was geen houden meer aan. Bij hun lukte toen alles, bij ons ging het totaal niet". Een lekker dagje derhalve voor met name RKA W-spits Frank Va der die maar liefst vijfmaal het net vond. Collega-spits Ton Key trof drie keer roos en Rene van de Lub- be, Rob Tas en Peter Hakkaart pik ten in het schuttersfestijn ook een goallje mee. Voor Unitas, dat by rust al tegen een 5-0 achterstand aankeek, deden Jan Kromwijk en Nico Lafeber na de pauze nog wat terug. "Maar gauw vergeten", meldde Siera nog. Docos-Lugdunum 1-4 Ook tweedeklasser Lugdunum drukte het klasseverschil ruim uit, al behoefde Docos zich voor dit re sultaat natuurlijk niet te schamen. Dankzij Fred van der Kaay, Albert Siera en Harm de Vos liep Lugdu num eerst toch wel gemakkelijk weg naar 0-3, aleer Rob Hensing voor de thuisclub het net vond. Op nieuw Fred van der Kaay herstelde daarna de marge van drie doelpun ten. SJC-ROAC '79 6-0 Een probleemloze overwinning ook voor SJC dat in de competitie maar moeizaam tot scoren komt, maar gisteren tegen de vierdeklas ser flink van leer trok. John Ver- schier nam twee treffers voor reke ning, Jos Alders, Ben van der Zalm, Marco de Ridder en een ver dediger van ROAC maakten het halve dozijn vol. LFC-UDO 3-1 LFC-trainer Wim Visser kraakte in de rust een stevige noot, "Want voor hetzelfde geld stonden we met 2- of 3-0 achter". Hij doelde dan op de drie kansen die de vier deklasser kreeg om het overwicht in de score uit te drukken, maar waarbij de broers Van Rijn alsook Cees de Vos paal en lat op hun weg vonden. Inspirerend werkte het verhaal tje van Visser in elk geval, want met heel wat meer bezieling dan daarvoor sprake was zette LFC de tegenstander na rust vast op eigen helft. Het leverde doelpunten op van Eric van de Wijngaarden, Ed win Bekkering (strafschop) en Loek van der Post. Ook al van de stip redde Nico van Rijn de eer UDO. Rijnsburgse Boys-VTL 1-0 De zaterdageersteklasser speel de een belabberde wedstrijd tegen een zich dapper werend VTL dat in de slotfase van de eerste helft een ongelukkigge treffer moest incas seren. Het frommeldoelpunt van Hans Zwaan bleek achteraf vol doende voor overleving in het be kertoernooi waarin de Rijnsbur gers vorig jaar nog de finale (tegen Sparta 2) hadden bereikt. VTL, dat in middenvelder John van Berkel en verdediger René Schouten de beste spelers kende, slaagde er in om het klasseverschil te verdoezelen en kreeg zelfs nog een paar kansjes, maar die waren aan Fred van Haarlem en Arthur Koet niet besteed. Een sensatie bleef op sportpark Middelmors dan ook uit. Roodenburg-Die Haghe 3-0 "Een mentaal opstekertje", noemde Roodenburg-trainer Harry Talsma de bekerzege van zijn ploeg op de Haagse zaterdagder deklasser. Op sportpark Noord hield Die Haghe tot zeven minuten voor rust gelijke tred met de nood lijdende zondagtweedeklasser, maar toen sloeg Marcel van der Burg toe. Zijn fraaie schot had niet alleen de 1-0 tot gevolg, maar bleek een heilzame werking te hebben op de thuisploeg die na de rust by vlagen sterk speelde. Vleugelverdediger Luc Kok nam zijn ploeg op sleeptouw en de gas ten kwamen er niet meer aan te pas. In de 65e minuut was het Er- win Koree die op snelheid de ach terlijn haalde en de bal teruglegde op Duncan Alberga die verwoes tend uithaalde en een kwartier voor tijd had een fraaie individuele actie van Richard Gottmer de 3-0 tot gevolg. FC Lisse-Rkdeo 4-3 De beide zondagderdeklassers maakten er een echt bekerduel van met een sensationele slotfase waar in de thuisploeg een 2-3 achter stand ongedaan maakte en John de Bruin namens de gasten nog een keer het houtwerk raakte. Lisse begon gistermiddag voort varend en stond na een kwartier al op 2-0. Wim Bouckaert benutte na drie minuten een strafschop, toe gekend omdat Laurens van der Voort binnen de beruchte lijnen onderuit was gehaald. Bouckaert nam ook de tweede treffer voor zijn rekening door op de rand van het strafschopgebied vernietigend uit te halen. Na de vroege voorsprong vatte Lisse de zaken te licht op waardoor Rkdeo nog voor de pauze op gelij ke hoogte kon komen door Erik den Hollander en Ed de Vrede. De ploeg uit Nootdorp kwam na de doelwisseling zelfs nog op voor sprong (doelpunt van Dick den Hollander) waarna Lisse op jacht ging naar de gelijkmaker. Die kwam op naam Gert van der Hulst. Paul Pijpers werd uiteindelijk matchwinnaar door de bal na een listige vrije trap van Bouckaert in het Nootdorpse doel te koppen. LEIDEN - Twee levensgrote ver- rassingen deden zich voor in de tweede ronde van de strijd om de districtsbeker. Hoofdklasser UVS, de afgelopen jaren twee maal dicht bij de hoofdprijs, vloog er ditmaal al in een vroeg stadium uit. Verantwoordelijk daarvoor was notabene een vier deklasser, het Zoetermeerse DWO. Een andere vierdeklasser, Oegstgeest, stuntte tegen Blauw Zwart door die eersteklasser op eigen veld een 0-1 nederlaag toe te dienen. UVS - DWO 2-2, n.v. 2-3. DWO-trainer Cees Pouwiel verliet uiteraard met een brede grijns de Kikkerpolder waar hij zelf gedurende een aantal jaren als speler/verzorger heel wat voetstappen zette. Zijn zeker niet slechte ploegje profiteerde na melijk optimaal van het mis plaatste superioriteitsgevoel waarmee de overigens gehaven de hoofdklasser (vier spelers ge blesseerd) dacht dit klusje wel even te klaren. Een en ander kwam tot uiting in een zeer zwakke eerste helft van UVS-zyde en kreeg een ver volg nadat de thuisclub dankzij twee oprispingen van notabene invaller Paul Rikken - die eerst Mario Faber en later Leon Meijs in staat stelde te scoren - toch op 2-0 was gekomen. Het geklungel dat UVS zich daarna meende te kunnen permitteren bracht DWO binnen één minuut weer helemaal terug in de wedstrijd. Eerst knalde Fred Adegeest raak en vervolgens mikte Peter van de Burg vanaf de stip en via de handen van doelman Arno Schouten de 2-2 binnen. In de noodzakelijk geworden verlenging sloeg de wedstrijd op de hol. De leidsman onthield eerst UVS een strafschop, stuur de vervolgens DWO-aanvoerder Peter Heydra van het veld en kende drie minuten voor tijd de Zoetermeerse ploeg een tweede strafschop toe na een opzichtige glijpartij van Rob Grönloh. Op nieuw Van de Burg benutte dit buitenkansje dankbaar. Arthur van Orssagen, vorige week bij AFC uit het veld ge stuurd, liep in de eerste helft te gen een nieuwe boeking aan. Blauw Zwart-Oegstgeest 0-1 Maar liefst 390 minuten lang was Oegstgeest er niet in ge slaagd een treffer te produceren en uitgerekend een speler uit het tweede elftal moest er zaterdag middag aan te pas komen om de ban te breken. Wat geen van zyn clubgenoten in de afgelopen vier competitiewedstrijden was ge lukt, lukte Rein van Grooters na een half uur in het bekertreffen met Blauw Zwart. Uit een vrije trap van Frank Hogewoning kopte hij de voor de zaterdag vierdeklasser bevrydende treffer in het Wassenaarse doel. Vijf kwartier later bleek het doelpunt van Van Grooters ook nog eens voldoende voor een sensationele overwinning op de zondageersteklasser, die zich in .de slotfase stuk had gelopen op de Oegstgeester defensie en de uitblinkende doelman Cees Star. Die had zyn ploeg eerder in de wedstrijd ook al overeind gehou den door reddend op te treden bij inzetten van Ed Ruigrok en Erik de Mos. Het klasseverschil tussen Blauw Zwart en Oegstgeest kwam zaterdag alleen tot uiting in de cornerverhouding die op liep tot 16-2 in Wassenaars voor deel. Maar ondanks een groot veldoverwicht van Blauw Zwart bood de formatie van trainer Henk Swaak de thuisploeg uit stekend tegenstand. Bovendien was het defensief sterke Oegst geest vaak razend gevaarlijk in de counter zodat er op de verras sende bekertriomf nauwelijks iets viel af te dingen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15