LEIDSCH DAGBLAD 'Stompwijk bij Zoeterwoude ADVERTEREN IN UW EIGEN DAGBLAD DAT ZEGT WAT Opnieuw vrijlatingen aan vooravond van Reykjavik GRATIS vierman Bilderberg wil hotelketen kwijt Provincie tegen samenvoegen Hoogmade en Leiderdorp Rick's brugrestaurant Nieuw-Vennep te koop kruimeldief Nieuwe of gebruikte auto kopen? No. 38136 OPGERICHT 1 MAART 1860 VRIJDAG 10 OKTOBER 1986 Onderhandelingen met Britse gigant Queen's Moat Houses ARNHEM (GPD) - De Bilderberg Groep - waartoe onder meer res taurant De Beukenhof in Oegst- geest behoort - is serieus in onder handeling over de verkoop van de volledige hotelketen aan de Britse hotelgigant Queen's Moat Houses. Dat heeft directeur L. van der Meer van de Bilderberg groep vanmor gen bevestigd. Het gaat er bij de besprekingen om de volledige hotelketen van de Bilderberg Groep - één van de grootste die nog volledig in Neder landse handen is - compleet in tact te houden. Die mogelijkheid dient zich aan als de hotelketen in Engel se handen overgaat. Queen's Moat Houses met tach tig hotels ziet namelijk op het Eu ropese continent mogelijkheden voor haar expansiedrift. De Engel se hotelketen beschikt reeds over een hotel in de Duitse Bondsrepu bliek. Overname van de volledige Bilderberg Groep zou de positie van de Britse hotelketen op het vaste land van Europa aanzienlijk versterken. Behalve de luxueuze vier- en vijfsterrenhotels De Bilderberg in Oosterbeek, De Buunderkamp in Wolfheze en Klein Zwitserland in Heelsum, behoren tot de Bilder berg groep ook hotel Kasteel 't Kerckebos in Zeist, Alexander Ho tel en Garden Hotel in Amsterdam alsmede een hotel op het Antil liaanse eiland Sint Maarten. Ver der omvat de Bilderberg groep, naast De Beukenhof in Oegstgeest, de gerenommeerde restaurants De Kersentuin en Dikker en Thijs in Amsterdam. Enkele jaren geleden kwam de Bilderberg Groep in het nieuws toen directeur-eigenaar Knijnen- burg, in een poging om de hotelke ten volledig in Nederlandse han den te houden, een belangrijk deel van de aandelen wilde overdoen aan de zeshonderd personeelsle den. De onderneming kampte op dat moment met zware hypotheek schulden. Knijnenburg wilde echter de aandelen van de winstmakende hotels voor zichzelf houden en de rest van het concern (de niet-ren- derende hotels) zou dan overgaan in handen van het personeel, dat deze hotels in eigen beheer zou moeten runnen. Knijnenburg haal de bakzeil toen zijn plan fiscaal-ju ridisch onhaalbaar bleek. Inbreker zit ruim elf uur vast in lift HENGELO (ANP) - Een inbre ker heeft de afgelopen nacht in Enschede ruim elf uur opgeslo ten gezeten in een goederenlift van een discotheek. De lift van slechts een meter lang en een halve meter breed was gister avond tijdens de inbraak blij ven steken. De brandweer van Enschede moest er aan te pas komen om hem los te branden en de inbreker uit zijn benarde positie te bevrijden. Zijn gezondheid heeft vol gens een onderzoek van de GG en GD niet onder het verblijf in de kleine ruimte geleden. De 20-jarige man, afkomstig uit Enschede, is inmiddels ingeslo ten in een cel die hem aanzien lijk meer bewegingsvrijheid biedt dan de goederenlift. In gevangenis werd illegaal drank gestookt VEENHUIZEN (GPD) - In de gevangenis Norgerhaven in Veenhuizen hebben bewakers bij een celinspectie gisteren ap paratuur gevonden voor het stoken van alcohol. Onder meer trof men een destilleerke- tel aan. Adjunct-directeur Th. J. Wes terhout van de strafinrichting kon niet vertellen hoeveel ge detineerden bij de stokerij zijn betrokken. De stille stokers staat een disciplinair straf te wachten. In,Norgerhaven, een strafin richting voor langdurig gestraf ten, is alcohol taboe. „Het enige dat we schenken is alcoholvrij bier", aldus de adjunct-direc teur. Paard kan niet meer eten van 'weedplantage' AMSTERDAM (GPD) - Een paard in een wei aan de Am sterdamse Jan Vroegopsingel keek gisteren heel boos (voorr zover paarden boos kunnen kij ken) toen werknemers van de gemeentelijke plantsoenen dienst onder het toeziend oog van Amsterdamse politieagen ten een veld met cannabisplan ten met de grond gelijk maak ten. Buurtbewoners wisten te vertellen dat het paard zeer ge regeld de planten uit de planta ge bestemd voor de produktie van hasjiesj opat en zich vervol gens minstens een half uur lang door het gras liet rollen. De eigenaar van de plantage een 47-jarige man, die de plan tage exploiteerde voor de Hol land Weed Company, kreeg een proces-verbaal. BRUSSEL-DEN HAAG (GPD) - Vijf Nederlandse zuivelbedrijven, waaronder Menken-Landbouw, zouden zich schuldig hebben ge maakt aan kartelvorming. Volgens de Europese Commissie zijn er on derling prijsafspraken gemaakt. Daardoor kon hun melk tegen een te lage prijs in Belgiè worden ver kocht. Berichten dat er zeer hoge boetes dreigen, zijn niet bevestigd. De andere zuivelbedrijven waar om het gaat zijn Melkunie Holland, DMV Campina, Coberco en Noord- Nederland. Deze vijf, die de markt in Nederland beheersen, zouden volgens "Brussel" samenwerken om via lagere prijsbiedingen or ders te krijgen van grote Belgische warenhuizen. In België kent men geen minimumprijs voor melk, al thans niet voor gesteriliseerde melk (80 procent van het verbruik). De Nederlandse bedrijven zou den enkele jaren geleden begon nen zijn melk aan te bieden die in België twee frank (ongeveer een dubbeltje) lag onder de normale winkelprijs. De campagne was be doeld als tegenzet op de verkoop in Nederlandse winkels van Belgi sche (gesteriliseerde) melk bene den de wettelijke minimumprijs. Volgens het Europese recht heb ben de Belgen niets met die bepa lingen te maken. Omgekeerd geldt wel de Nederland geen 'verse' (ge pasteuriseerde) melk tegen prijzen beneden het Belgische wettelijke mag verkopen. Als er boetes komen, valt te vre zen dat de melkveehouders van de coöperatieve bedrijven (4 van de 5) de rekening voor de boetes op hun bord krijgen. Een extra last, omdat ze toch al worden geplaagd door de kosten van de superheffing en an dere beperkende maatregelen. Oorzaak van het voorgenomen Brusselse optreden zijn de vragen van de Belgische europarlementa riër Pol Marck aan de Europese Commissie over de gang van zaken in de melkhandel tussen Neder land en België. "Brussel" laat het bij de mededeling dat het onder zoek nog niet is afgesloten. In Nederlandse zuivelkringen is verbaasd gereageerd. Men zegt dat in 1983 slechts enkele malen melk naar België is geleverd tegen een bijzonder lage prijs. Men wil eerst afwachten of de Europese Com missie tot maatregelen zal over gaan. (Van één c r verslaggevers) DEN HAAG - Het dagelijks bestuur van de provincie Zuid-Holland houdt vast aan een overgang van het buurt schap Stompwijk van Leidschendam naar Zoeterwoude. Zoals GS zich ook verzetten tegen de plannen van binnen landse zaken om Hoogmade samen te voegen met Leider dorp en Aarlanderveen (nu Alphen aan den Rijn) samen te voegen met Nieuwkoop. Hoorlemmerstroat 153 - Leiden Kennismokingsoanbieding: Bij inlevering deze advertentie, zaterdag en maandag 10% korting. Zonnige perioden In de avond en nacht veel bewolking en mogelijk wat regen. Later opkla rend en plaatselijk mist. Minimum temperatuur circa 8 graden. Overdag perioden met zon en droog. Middag- temperatuur ongeveer 15 graden. Eerst matige noordwestelijke wind, later veranderlijke wind. De vooruitzichten voor zondag tot en met woensdag: af en toe zon en op veel plaatsen mist. Middagtempera- tuur omstreeks 16 graden. zaterdag 11 oktober 1986 zon op: 06.57 uur, zon onder: 17.55 uur; maan op: 16.28 uur, maan onder: 23.43 uur. Waterstanden Katwijk hoogwater: 08.47 en 21.27 uur; laag- water: 03.47 en 16.32 uur. Dat blijkt uit het ontwerp voor de herindeling dat GS gisteren aan de betrokken gemeenten hebben ge stuurd. Daarin staan ook de voorlo pige namen voor de nieuwe ge meenten. Zo gaan Hazerswoude, Koudekerk en Benthuizen na sa menvoeging Rijneveld heten, wordt Woubrugge, Leimuiden en Rijnsaterwoude de nieuwe ge meente Jacobswoude en komt Aarlanden in de plaats van Ter Aar, Nieuwveen en Zevenhoven. Zoeterwoude blijft na de komst van Stompwijk gewoon Zoeter woude. Behalve de herindeling worden er ook wat gemeentegren zen aangepast, waaronder die van Leiden, Alkemade, Warmond en Boskoop. De nieuwe gemeente Jacobs woude is de enige die er slechter van wordt. Ruim 30.000 gulden minder, is becijferd. Aarlanden kan rekenen op ruim 377.000 gul den extra, Rijneveld op 715.000 gulden. De kroon spant Zoeter woude. De komst van 2000 Stomp- wijkers levert ruim een miljoen gulden op, terwijl Leidschendam meer dan 1,3 miljoen gulden min der krijgt. Fel verzet derhalve uit Leid schendam maar ook uit Koude kerk en Woubrugge. Beide burge meesters reageerden gisteravond boos op een passage uit het ont werp waarin staat dat beide ge- President Reagan werd gisteravond op IJsland begroet door zijn collega Vigdis Finnbogadottir (links). De meenten alleen met 'kunst- en Russische partijleider Gorbatsjov arriveerde vanmiddag. (foto ap> vliegwerk' in staat zijn taken uit te oefenen. D. Brouwer de Koning, burge meester van Woubrugge, noemde die opmerking 'bij de wilde bees ten af. Ook de Koudekerkse bur gemeester, L.V. Elfers, stoorde zich daaraan. Hij benadrukte dat juist in kleine gemeenten de servi ce aan de burgers vaak groter is. "Kijk maar eens naar de afgifte van een bouwvergunning. In een klei ne gemeente gebeurt dat snel, in een grote gaat het heel bureaucra tisch". Elfers zei verder dat 'de in zet en de betrokkenheid van amb tenaren in kleine gemeenten groter is. Dus ook de service aan de bur gers'. Brouwer de Koning; "Ik hoop dat op het Binnenhof het gezonde verstand zegeviert. Hoe kan men staande houden dat Warmond met 5000 inwoners wel zelfstandig mag blijven en Woubrugge met 5100 in woners niet? We zullen voordat de Tweede Kamer begint aan de be handeling een paar weken onze tenten opslaan in Den Haag om te lobbyen". "Er is een politiek besluit geval len", reageerde Elfers. "Het is een dogma geworden, argumenten tel- Bom ontploft in Barcelona BARCELONA (Rtr.) - Er vielen geen gewonden en er was slechts lichte schade toen vanmorgen een bom ontplofte bij de ingang van een bankgebouw in Barcelona. Niemand heeft zich nog verant woordelijk gesteld voor de aanslag die plaats heeft een week voordat in Lausanne het besluit valt waar de Olympische Spelen van 1992 worden gehouden. Barcelona maakt daarbij een goede kans. De bom ontplofte bij een filiaal van de Banco Hispano Americano, die ruim 150.000 gulden heeft gestort heeft in de pot waaruit de campag ne voor Barcelona wordt betaald. Het is de tweede bomaanslag op deze bank. len niet meer. Het is ontmoedigend dat de provincie zelf al opmerkt dat de kleine gemeenten wel tegen de herindeling zullen zijn, maar dat de trein door moet". De Koude kerkse burgemeester toonde zich bovendien verrast door de keuze van de naam Rijneveld. "Nogal wat s dorp heten zo". (foto ANP) De Belgische premier Mar tens en zijn kabinet zijn door de taalstrijd in een crisissfeer geraakt. PAGINA 7 Tweede Kamer aanvaardt de bezuinigingsplannen van het kabinet-Lubbers. Rotterdams stukgoed wil snel een kleine 300 banen kwijt. PAGINA 9 Onderzoek naar conflict tussen vissers en surfers is verspilde energie. PAGINA 11 John Metgod wil zeker heid: als hij tegen de Hon garen niet in de basisop stelling staat, gaat hij weg. PAGINA 13 REYKJAVIK/LONDEN (GPD/ Rtr.) - De dissidente Russische dichteres Irina Ratoesjinskaja de vooravond van "de Sowjet- gisteren in Reykjavik meegedeeld. Amerikaanse minitop op IJsland Haar broer Michail Sherman, die Irene Fleurova mag naar haar heeft voor Gorbatsjov een lijst met doodzieke broer in Israël. Dit heeft 11.000 namen van Russische joden een hoge Russische functionaris die emigratie is geweigerd. De Sowjets op hun beurt onverwachts vrijgelaten uit werkkamp in de Sowjet-Unie. Voorts heeft de Russische jodin Irene Fleurova toestemming ge kregen naar Israël te gaan. Volgens het Britse Keston Colle ge, dat zich met de godsdienstvrij- enkele jaren geleden naar Israël is geëmigreerd, lijdt aan bloedkanker en hij kan slechts worden gehol pen indien de artsen de beschik king hebben over het beenmerg van zijn zus voor een beenentine. ontspannen sfeer maakt heid in Oost-Europa bezighoudt,. Reykjavik zich intussen op voor de meldde Ratoesjinskaja in een tele foongesprek uit Kiev dat zij top tussen president Reagan en de Sowjet-leider Gorbatsjov. Reagan klaarden dat in' de eerste plaats over wapenbeheersing moet wor den gepraat. Een zegsman uit het gevolg van Reagan bevestigde van morgen nog eens dat een akkoord- in-hoofdlijnen mogelijk is over ver gaande vermindering van de kern wapens in Europa. (zie verder pag.7) (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-VENNEP - Rick's bru grestaurant in Nieuw-Vennep over de rijksweg Amsterdam/Den Haag is te koop. Op dit ogenblik worden er volgens de directeur van het be drijf onderhandelingen gevoerd met vier gegadigden voor het res taurant. Welke dat zijn wil de direc tie niet bekend maken. Naar ver luidt zou het Van der Valk-concern daartoe behoren. De verkoop van Rick's is volgens directeur G.J. Verveld noodzake lijk omdat de bank niet langer het verlies van het bedrijf wil financie ren. Volgens de directie gaat de verkoop van Rick's niet door als de Raad van State voor 10 november beslist dat er een hotel bij het res taurant mag worden gebouwd. Het hotel is, zo meent de be drijfsleiding, de enige mogelijk heid om het horecacomplex over en langs de rijksweg uit de rode cij fers te halen. Rick's belandde in de rode cijfers omdat volgens Ver voort de bouw van het brugrestau rant werd vertraagd d'oor tegen werking van het provinciebestuur van Noord-Holland. "Door de te hoge aanloopkosten die daardoor ontstonden, was de exploitatie van een restaurant alleen niet meer rendabel", aldus Verveld. AUTOVERHUUR PRANGERS TE HUUR LUXE AUTO'S vb 30,-per dag BESTELAUTO'S va 65, per dag 071-894040. vijf jaar verbanning veroordeeld wegens anti-Sowjetpropaganda. Zij heeft driejaar van haar straf uit gezeten. voorwaardelijk is vrijgelaten. De kwam hier gisteravond aan, terwijl Oekraiense dichteres werd in 1983 zijn Russische tegenspeler van tot zeven jaar kamp gevolgd door middag tegen één uur arriveerde. Zaterdag en zondag zijn drie ge spreksronden van elk tvyee uur ge pland. De druilerige regen in de IJslandse hoofdstad tempert de verwachtingen niet: de hoop op een aansprekend resultaat van de gesprekken onder vier ogen groeit met het uur. Gisteren zei de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken Shultz dat de mensenrechten hoog op de agenda van Reagan zouden staan. De Amerikaanse president GEEN WOONRUIMTE - Zeven Noordveluwse gemeenten hoeven de komende vijf jaar geen woon ruimte meer te verstrekken aan ge pensioneerden, uitkeringsgerech tigden, ernstig invaliden en ge scheiden personen die van elders komen. Staatssecretaris Brokx heeft daarin toegestemd omdat zij door hun ligging in natuurgebie den niet of nauwelijks mogen groeien. ALLEEN MORGEN t.w.v. 50,-* bij aankoop van een kleuren tv of de helft contant) NATUURLIJK BIJ ELECTRO SUPERSTORES LEIDEN: LEVENDAAL 71-75 Informeer naar onze inruilprijzenen extra mogelijkheden. [MjHet Motorhuis Het Motorhuisje kunt er niet omheen. NEEM NU EEN ABONNEMENT! 1 Neem nu een abonnement en beslis zelf hoe u betaalt' 1 per maand 23,25 (alléén mogeli|k met automatische betaling) per kwartaal 68.95 per half jaar 137,90 per jaar 262,40 v voorkeur aankrui: De eerste 2 wekerTkrijgt u de krant natuurlijk gratis in de bus' Naam: Straat; Postcode Plaats Teietoon; controle bezorging) U kunt deze bon opsturen naar het Leidsch'Alphens Oagbled. 2^00 VB Leiden. In plaats van opsturen, kunt u ook ever

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 1