Willibrord weigert woongroep woning Voorschoten-lokaal op radio Katholieke woningbouwvereniging: 'Jongelui bedreigen woongenot' Verkeerschaos bij Zoeterwoude Illegale gokbazen gepakt op Duindigt REGIO LEIDEN MAANDAG 6 OKTOBER 1986 VOORSCHOTEN - Voorscho ten krijgt morgenavond tussen zeven en acht uur zijn eerste lo kale radio-programma. Het heet 'Voorschoten lokaal' en biedt nieuwsfeiten, achter gronden, een gezellig gesprek, politiek en cultuur. Burge meester Cannegieter opent het programma met een speech, muziekvereniging Laurentius brengt een stuk ten gehore en de fractievoorzitters van de po litieke partijen doen hun zegje. Natuurlijk is er ook aandacht voor het bedreigde dieren- weitje, nabij het centrum. De redactie van 'Voorschoten lo kaal' bestaat uit vijf mensen: Ma- thew Snijders, Richard van Velde- ren. Hans de Korte, Simon Schelle- vis en eindredacteur Piet den Har tog. Omdat Omroep Rijnland met zijn 600 betalende leden weinig mogelijkheden ziet om haar Voor- schotense dochter te helpen, werd Nieuws, achtergronden en een gezellig gesprek Voorschoten gevraagd om twee (Wapenfeiten)'. recorders met toebehoren te beta len. B en W lijken bereid om de ge vraagde 3.500 gulden opzij te leg gen. De raadscommissie voor alge mene zaken moet zich deze maand buigen over de aanvraag. Bij de beslissing zal natuurlijk de vraag meespelen in hoeverre het gemeentebestuur wat heeft aan de omroep. In een brief aan de com missie schrijven B en W dat 'de me dia radio en televisie in engere zin uitstekende en vrijwel onbeperkte mogelijkheden bieden. Die moge lijkheden genieten verre de voor keur boven de voorlichting in de zoals die thans wordt benut Voorwaarden Voorschoten lokaal moet dan wel aan een paar voorwaarden vol- niet dat het de lokale omroep zelf moet organiseren of de exploitatie op haar schouders moet nemen. Wel willen de bestuurders bevor- doen. De redactie dient objectief deren dat het draagvlak zo breed berekenbaar te zijn, met inacht neming van de journalistieke uit gangspunten. De plaatselijke be volking moet de kans krijgen mee te werken aan de omroep, specifie ke deskundigheid lijkt onmisbaar en politieke controle is uit den bo ze. Onafhankelijkheid is het woord voor Voorschoten lokaal, 'al be lemmert en beperkt financiële af hankelijkheid die vaak'. Het dagelijks bestuur van Voor schoten vindt, alles overziende, de functie-e mogelijk wordt en de lokale roep mogelijkheden krijgt en be houdt om programma's te ver spreiden. Bqvendien willen zij zorgdragen voor voorzieningen en een stroom gemeentelijke informa tie die voor de totale bevolking van belang is. De eindredacteur van Voorscho ten lokaal heeft in zijn programme ring al rekening gehouden met ge meentelijke voorlichting. Ook past onder deel. De lokale omroep heeft drie functies: een informatiefunctie, een publieke controle-functie en een educatieve/welzjjns functie. De redactie kondigt gebeurtenis sen aan en registreert feitelijk, ze bedrijft journalistiek, spoort op en volgt kritisch wat er in de lokale gemeenschap gebeurt. Ten slotte worden leden van de plaatselijke gemeenschap ertoe gebracht met elkaar te communiceren en te dis cussiëren over zaken, die voor hen zelf en/of voor Voorschoten van be lang zijn. "Wat we willen is alle informatie van verenigingen, instellingen en buurthuizen", zegt de eindredac teur. "Wat gaat er gebeuren aan ac tiviteiten? Er gaat niets boven pu blicaties via radio Voorschoten lo kaal. Moetje opletten, straks is het stul in Voorschoten op dinsdag avond van zeven tot acht". Voor het beluisteren van 'Voorschoten lokaal' moet de luisteraar afstem men op 88,1 FM, links van Radio 3. Voor eventuele opmerkingen, aan bevelingen, verzoeken, grieven en interessante onderwerpen: post bus 167 of boekhandel Eureka aan de Schoolstraat. Mishandeling man en conducteur VOORSCHOTEN - Een 44-jari- ge man uit Voorschoten heeft zaterdagmiddag aangifte ge daan van geweldpleging. De man was donderdagnacht na dat hij in Voorschoten uit de trein was gestapt van achteren neergeslagen en vervolgens door drie jongens van een jaar of achttien in elkaar getrapt. Het slachtoffer heeft een be schadigde knieschijf, een ka potte bril, vele kneuzingen en zijn vinger is uit de kom ge schoten. De politie vermoedt dat de drie jongens de Leidse feesten hadden bezocht. Achteraf bleek dat de con ducteur ook was mishandeld toen deze de drie jongemannen wilde verbaliseren omdat zij geen kaartje hadden. WASSENAAR - De Wassenaarse woningbouwvereniging St. Willibrordus heeft geweigerd om een flat beschikbaar te stellen aan drie jongeren, die al jaren proberen een woongroep te stichten. In de ogen van de katholieke ver eniging vormen ze een bedreiging voor het woongenot in de flats aan de Van Duivenvoordelaan. Ook zouden ze niet in aanmerking komen voor andere optrekjes van St. Willi brordus. Wassenaar kampt reeds jaren met een lange lijst van woningzoeken den die maar niet krimpen wil. Het gevolg is dat de wachttijden voor een huurwoning inmiddels zijn op gelopen tot zeven jaar. Pas dan is men "aan de beurt", zoals het in de volksmond luidt. Paul Slats, een 28-jarige student MO-geschiedenis, smaakte onlangs het genoegen om na jaren wachten te kunnen aan kloppen bij één van de woning bouwverenigingen, mèt "net felbe geerde verwijs briefje van de ge meente. Daar waren inmiddels de wenkbrauwen gefronst, want men wist dat zijn kaart nog twee (man nelijke!) namen vermeldde: Rik van Deursen, een 26-jarige ver pleegkundige en Leendert Ruijg- rok, 22 jaar en gemeente-ambte- Hoe kan dit? Rik voert het woord. "Ik kwam vier jaar geleden weer in Wassenaar wonen en moest mijzelf toen opnieuw als wo ningzoekende laten inschrijven. Het Lange Wachten kon beginnen. Paul en ik hebben toen besloten een woongemeenschap te gaan vormen, zodat ik op de kaart van hem kon worden bijgeschreven en sneller aan de beurt zou zijn. Sa menwonen geeft een stuk gezellig heid en heeft bovendien Financiële 41VÏ41 wtl. voordelen, terwijl het volgens de telt PauI een anekdote. "Ik 'werd spelregels van het woonverde- op straat door secretaris Van lingssysteem is toegestaan Bij de Wal aangesproken. Die wilde beide Wassenaarse pioniers speel- ten of wij een aut0 hebben. In i den ideologische motieven geen Het drietal volhardde echter in hun wens tot samenwonen. De koers werd gewijzigd: kopen was niet mogelijk, dus huren bleef over. Het gevolg was dat de ge meente de woningbouwverenigin gen met "het probleem" opzadel de. Paul, Rik en Leendert werden als normale "starters" beschouwd. Meestal komen deze beginners op de woningmarkt alleen in aanmer king voor een flat. Vandaar dat werd aangeklopt bij de eigenaar van het enige Wassenaarse flat complex van enige omvang: de Woningbouwvereniging St. Willi brordus. Deze vereniging heeft de beschikking over drie torenflats aan de Van Duivenvoordelaan. Paul over de eerste contacten: "Voorzitter Lammers zei niet on welwillend tegenover ons idee te staan, hij wilde de mogelijkheden wel onderzoeken. Een half jaar ge leden kreeg ik echter de indruk dat zijn stemming veranderd was, mis schien omdat hij door zijn bestuur was teruggefloten". Rik gelooft daar niet in: "Hij heeft gedacht: fij ne jongens, mooi idee, maar dat gaat vanzelf wel over. Nu wij aan de beurt zijn is hij in de moeilijkhe den geraakt". Over de belangstelling van het bestuur voor hun i ian de Van Duivenvoordelaan. V.h homofielen zijn? Of linkse Hutje band met de herrie 's nachts, r rol. Ook niet bij Leendert, die zich Zyn zeggen. Ook boeide hem de aansloot tweetal 'yraagofwij wel gordijntjes zouden Navolging De gemeente stond niet onwel willend tegenover het initiatief. Wethouder Greep deed bereidwil lige pogingen om een woning te kopen voor het drietal. Op die ma nier zou misschien tevens de kwij nende Stichting Jongerenhuisves- ting Wassenaar weer enig leven in geblazen kunnen worden, nadat het project Nieuw Rijksdorp op een fiasco was uitgelopen. Alle in spanningen ten spijt kwam er geen koopwoning. De gemeente was niet alleen beducht voor massale navolging, de prioriteiten in de Wassenaarse politiek liggen ook anders. "Op een gegeven moment kregen wij de indruk aan het lijntje gehouden te worden", zegt Paul. "Men hoopte dat het idealisme wel zou voorbijgaan, dat wij uit elkaar zouden gaan of zoiets". ophangen. Kennelijk leeft hij i veronderstelling dat wij ons anders in Adamkostuum aan de buurt ver tonen". Toen het drietal vorige week bij het kantoor van de bouwvereni ging aanklopte wisten zij dus wel van de bedenkingen die er heer sten. Maar dat dit zou leiden tot een "botte weigering" van een flat sloeg hen met stomheid. De heer Van Hemert, niet voorzitter Lam mers zelf, gaf hen zonder veel om haal te verstaan dat zij geen flat kregen "op grond van bedreiging van het woongenot". Een nadere verklaring van dit "argument" werd geweigerd. Maar dat was nog niet alles, volgens een verbouwe reerde Paul: "Hij zei dat we niet al leen geen flat krijgen, maar ook voor een eengezinswoning en sta pelbouw niet in aanmerking ko men. Nou vraag ik je: Voor wat dan wel, een hutje op de hei? Jaren hebben we op onze beurt gewacht en dan word je op zo'n manier afge bekt. En ons was voorgespiegeld dat de problemen voornamelijk op het juridische vlak lagen". Wat de sociale problemen aan de Van Duivenvoordelaan betreft, die zijn de jongeren niet onbekend. Leendert kan er over meepraten: ZOETERWOUDE- Geboren: van Veen, Elisabeth Leonora Simone 24 aug. 1986, Ooijendijk, Tim Michiel 3 sept. 1986. Gehuwd: op 22 aug. 1986 Romijn. Fre- dericus Petrus Hendrikus Theodorus Maria (16 aug. 1960)met Baart, Alida Su- dier was door onbekende "Vooral de laatste jaren is de situa tie verergerd. Ik weet dat omdat ik al tien jaar in die flats woon. Paul heeft er ook tien jaar gewoond. Wij vinden het prima dat men daar wat aan wil doen. Maar wat dat met ons te maken heeft begrijp ik niet". Voorzitter Lammers van de wo ningbouwvereniging St. Willibror dus ontkent dat de woongroep de finitief is geweigerd: "Wij zijn in principe niet tegen deze woon vorm. Gisteravond nog hebben wij intensief vergaderd over een rap port van het Nederlands Christe lijk Instituut van Woningbouwver enigingen ter zake. Eén van onze problemen is dat er ook ouderen zijn die een woongroep willen vor men. Als je dan tegen de ene groep ja zegt, dan kan je anderen niet meer weigeren". Dat de problemen aan de Van Duivenvoordelaan een belangrijke reden vormen voor, het weigeren van de woongroep geeft hij indi rect toe. "Ik heb al zoveel narig heid daar, dat wij zeer selectief zijn geworden met de toewijzingen. Onze ervaring is dat jongeren veel overlast en lawaai veroorzaken. Wij hebben deze groep woningzoeken den altijd geholpen en zullen dat blijven doen. Maar voor deze drie heren moeten we nog een juiste lo catie zoeken". De voorzitter ont kent dat er is gezegd dat zij zowel een flat, eengezinswoning en sta pelbouw kunnen vergeten. "Wij zoeken alleen nog naar een vorm van samenwonen die een hechte basis vormt", luidt zijn diplomatie- Sieradenroof in woningen LEIDEN - De brandweer heeft gistermiddag rond vijf uur een paard uit de Leidse Dobbedreef getakeld. Het Slingerland,Martinus Adrianus(29jun. f onbekende oorzaak te water geraakt en daagde er niet in op eigen kracht weer oan^walbe 1956) met Van der Bijl Ellen Gearda (9 klimmen. (foto Holvast) i 1961). VOORSCHOTEN - Geboren: 24 aug 86 Margaretha A.L.U., d.v. A.M. Essed-van Bergen; 28 aug 86 Laura, d.v. F.J. Mook- Veerman; 9 sep 86 Jean-Marc R.M., z.v. A.N. Tuijtel-Rhijnsburger; 25 sep 86 Viannette J.E., d.v. E. den Boer-Beere- boom. Ondertrouwd: 23 sep 86 H.J.A. Kool met V.I.M. Borggreven. Overleden: 11 sep 86 W.J. Vriend wv Mooü, oud 72 jaar. ZOETERWOUDE - Geboren: Vree burg, Maria Elisabth Anna, 28 jul 86; Van Ingen, Guido Johannes, 22 aug 86. Gehuwd: 5 sep 86 Paardekooper, Petrus Cornelis Maria met Van Egten, Bianca; 5 sep 86 Van der Voort, Marcel Constan- tinus met De Groot, Wilhelmina Corne lia Maria; 8 aug 86 Van Osch, Marinus Johannes met Van Velsen, Wilhelmina Helena Maria; 27 aug 86 Blom, Wille- brordus Petrus Johannes met De Boer, Johanna Wilhelmina Maria; 29 aug 86 Van Wissen, Hermanus Philippus met Daleman, Petronella Geertruida Maria. Overleden: 9 sep 86 Van der Salm, Jaco bus Christianus, 26 jul 1908. Oegstgeest ZOETERWOUDE - Het autover- taboe tussen vier en zes 's middags, keer heeft vanmorgen in Zoeter- De maatregel moet korte metten woude-dorp chaotische toestanden maken met de verkeersoverlast vlootschouw uit Leiden te laten meegemaakt. Het zat vanaf de Eu- ropaweg tot aan de Noordbuurtse- dens spitsuren, r de Vrouwenweg-bewoners tij- weg 'potdicht'. "De files t pingen deden denken i dat de omleidingsweg i opstop- Het bestuur van de provincie n de tijd Zuid-Holland moest zijn toestem- nog niet ming geven voor het plaatsen s", aldus een politiewoordvoer- de borden. Dat deed het, nog vermoedelijk om de zeilboten 1 de afgelopen weekeinde gehouden vertrekken. En extra druk i ten slotte vanwege de reconstruc tie van de afrit op de rijksweg bij Zoeterwoude-Rijndijk. Rond tie nen was het weer redelijk rustig in en om het dorp. Wat de borden op de Vrouwen- weg betreft: over een half jaar verwacht, eind vorige week. Van- de daar dat de nietsvermoedende au- files tijdens de spitsuren. Om te be- tomobilisten vanuit Zoeterwoude wordt gekeken of de maatregel de ginnen zijn nu eindelijk de borden vanmorgen op de Miening door gewenste resultaten heeft opgele neergezet op de Leidse Vrouwen- agenten werden teruggestuurd. weg/Kruisherenweg waarop staat Ook de Zoeterwoudse politie werd dat autoverkeer komende uit de trouwens wat overvallen door de maatregel. Andere reden verd. Overigens blijft Zoeterwoude proberen de provincie zo ver te krijgen dat de brug bij het Lam- menschansplein tijdens de spitsu- de opstoppin- ren gesloten blijft. Want die brug is dat de Lam- volgens burgemeester Houdijk een van de belangrijkste oorzaken van de Vrouwenweg voortaan spits meermalen werd geoDend. de 'file-ellende'. richting Zoeterwoude niet morgens tussen zeven en negen ke antwoord. Als problemen somt hij op: Welke vorm moet het huur contract krijgen, wat gebeurt er bij "echtscheiding" en: kunnen er vriendinnetjes inwonen? Hij is hét niet met de kritiek eens, dat men toch geruime tijd de gelegenheid heeft gehad hierover na te denken. Spelregels Wethouder Greep van huisves tingszaken is verrast over de hou ding van de woningbouwvereni ging: "Zij moeten zich gewoon houden aan de spelregels van de woonverdeling. Paul Slats is met z'n kornuiten aan de beurt. Met de afwijzing draait de bouwvereni ging de zaken om. Ik vind dat je het eerst er over eens moet worden dat zij in die flat mogen en vervol gens de meer technische proble men moet oplossen. Overigens zie ik geen verschil tussen de situatie van deze woongroep en die van ge trouwde stellen of samenwonen den. Ook in die gevallen heb jé te maken met anderen die kunnen vertrekken. In andere gemeenten draaien dergelijke woongroepen dan ook normaal mee bij de wo ningverdeling. Zo nieuw is het alle maal niet. Ik denk dan ook in een goed gesprek met de partijen snel tot een oplossing te komen. Het ge weigerde drietal is minder optimis tisch gestemd. "Kijk, we hebben helemaal geen zin in een conflict, maar na al die jaren word je daar toe gedwongen", verzucht Rik. "Zeker voor Wassenaarse begrip pen is ons idee natuurlijk niet alle daags. Je hoort de mensen denken: zouden het homofielen zijn? Of linkse raddraaiers? En dat terwijl we een doodnormaal leventje lei den". Ook Paul vindt het te vroeg voor harde actie: "We gaan gewoon iedere maandag bij St. Willibror dus op de koffie, want van de Was senaarse politiek heb je niet veel stéun te verwachten". Nu blijkt zelfs koffiedrinken een riskante bezigheid. Laatstelijk vroegen ze heer Lammers om "een peuk" bij hun maandagmorgen bakkie. De hevig geschokte Lam mers rapporteerde dit onaangepast gedrag terstond aan het bureau Huisvesting van de gemeente, al waar men een en ander met schou derophalen vernam. Ondanks alle tegenslag kunnen Paul, Rik en Leendert smakelijk om zo'n kluch tige gebeurtenis lachen. Is dat de reden waarom je niet voor een flat in aanmerking komt? BRANDJE - De brandweer heeft zondagochtend een aanhangwagen aan de Gerberalaan geblust. De aanhanger was eerst opengebro ken en na constatering dat hij leeg was, met een brandbom in de brand gestoken. MAANDAG Leiden Kapelzaal K&O, Oude Vest 45 - Concert 'romantisch pianotrio', 20.15 uur. Lage Morsweg 14a - Bijeenkomst Spiri tistisch Genootschap Leiden, inleiding 20 t Voorschoten Zwembad Het Wedde - Avond-zwem- vierdaagse, vanaf 18 uur. Leiderdorp Scheppingskerk, Van Poelgeestlaan - Inleveren goederen voor kinderkleding- beurs, tussen 19 en 21 uur. DINSDAG Leiden Buurthuis Stevenshonk, P. Moensweg 50 (Stevenshof) - Informatie-ochtend over gastouderproject voor opvang kin deren 0-12 jaar, 10-11.30 uur. Museum De Lakenhal, Oude Singel - Tentoonstelling 'Leiden, een eeuwig feest', 10 tot 17 uur. Vrouwentelefoon sexueel geweld, van daag bereikbaar van 14 tot 17 uur, tel. 126844. Oud katholieke kerk, Zoeterwoudse Singel/hoek Cronestijnkade - Oecume nisch avondgebed, 19 tot 19.30 uur. Leiderdorp Scheppingskerk, Van Poelgeestlaan - Inleveren goederen voor UW-kin- derkledingbeurs, 9 tot 11 uur. Houtkampschooi - Informatie-avond over derde wereldproject Kaapverdi- sche eilanden, 20 uur. Voorschoten Rossiniflat - Concert Barokensemble Voorschoten. 20 uur. WASSENAAR - Op de renbaan Duindigt heeft de Wassenaarse po litie in samenwerking met de Alge mene Inspectie Dienst zaterdag middag vier mannen opgepakt die illegale weddenschappen afsloten op de baan. De arrestatie van de vier ver dachten, een 59-jarige Hagenaar, een 46-jarige Leidschendammer, een 44-jarige Hagenaar en een 29- jarige man uit Haarlem, verliep volgens een politiewoordvoerder niet zonder problemen: "Het pu bliek bemoeide zich met de aan houding, daardoor werd het een beetje rekken en trekken. Hier en daar vielen wat klapjes, maar er waren geen verwondingen". Volgens de politie zullen er geen gedupeerden zijn omdat degene die gokken via de illegale bookma kers op de hoogte zijn van de ille gale praktijken en enventuele risi- De vier mannen zijn voor ver hoor en fouillering overgebracht naar Wassenaar. Hoeveel geld de mannen op zak hebben is nog niet bekend. De politie houdt er reke ning mee dat de verdachten op het moment van de aanhouding het meeste geld in de handen hebben geduwd van de medestanders die altijd oip de illegale bookmakers heen staan. De Algemene Inspectie Dienst is speciaal ingeschakeld om illegale praktijken op de baan in de gaten te houden. INBRAKEN - In het tuinhuis-com plex 'Eigen arbeid' aan de Zijde- weg in Wassenaar is dit weekeinde in zestien huisjes ingebroken. Vol gens een politiewoordvoerder is de totaal aangerichte schade ongeveer twintigduizend gulden. De da- der(s) zijn de huisjes binnenge drongen door het forceren van de voordeur of het inslaan van een ruit. Vermist worden drie televi sietoestellen, vijf radio-cassettes een drukspuit, een aggregaat en eet- en drinkwaren. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LFIPEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN de Vrouwenweg op mag. An- gen vanmorgen dersom, vanuit de richting Leiden menschansbrug juist tijdens de OESTGEEST- In Oegstgeester wo ningen zijn in de periode van vrij dagavond tot zaterdagavond zes in braken gepleegd. Uit alle huizen werd een hoeveelheid sieraden ontvreemd. De inbraken in de Prinsenlaan, de Juffermanstraat, de Hofbrouc- kerlaan, de Willinklaan en aan de Hofdijk vertonen veel overeen komsten; bij vier inbraken werd bij de keukendeur het palletje van het nachtslot ingedrukt. Bij de diefstal in de Willinklaan kwam de inbreker binnen door een balkon raampje open te wrikken. Behalve sieraden werd uit deze woning ook geld gestolen. Aan de Hofdijk ver liep de inbraak minder soepel. Na dat de verdachte een keukenraam had ingeslagen, besloot een alerte buurman een kijkje te nemen. De dief is vermoedelijk bij het horen van de naderende voetstappen op de vlucht geslagen. ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juttermans-Duyverman. tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763086. F. Terwijn, tel 02522-14192. D. Vink, tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd f 23,25 per maand, per post 33,65 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) 68,95 100,00 137,90 f 200,00 262.40 386,90 f 1.20 i bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is r Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling v~ 3203571 t. Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOOR (071)144941 Vuurbaakplein 11,2221 JB (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: H G. van der Post Regio Leiden: M. de Graaft Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./8uitenl./Econ.W. Fortuyn Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: SJ. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangestoten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg, Tokio. Londen. Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City en Tel .Aviv.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2