De (zij)stappen van John Kasparov hervindt zich Pernfors forceert beslissing Van de Wetering raapt de handdoek op MAANDAG 6 OKTOBER 1986 SPORT PAGINA 21 Sukova wint in Loosdrecht LOOSDRECHT (ANP) - Tennis speelsters zijn voor geld te koop. Toeschouwers niet. Dat is geble ken bij de tweede editie van hel Nederlandse vrouwen Grand-Prix- toernooi, dat gisteren in de Loos- drechtse Panda-hallen eindigde met een dubbele overwinning vpor de Tsjechische Helena Sukova. De naalddunne nummer zes van de wereldranglijst won in de eind strijd van het enkelspel met 6-2, 7-5 van Catherine Tanvier en troefde daarna in het dubbel de Francaise voor de tweede keer af. Aan Suko- va's zijde trad op Kathy Jordan, terwijl Tanvier werd gesteund door de Deense Tine Scheuer-Lar- sen. De uitslag was 7-5, 6-1. Sukova's bankrekening werd door deze derde overwinning in haar nog korte carrière gespekt met dertigduizend gulden prijzen geld plus twaalfduizend gulden premie, omdat ze een week lang met een commercieel logo op haar shirt rondliep. De enigen, die niet lachten, wa ren de organisatoren Frank van de Wall Bake en Piet van Eysden. Zij voelden zich door het publiek in de steek gelaten. Hooguit 5000 beta lende toeschouwers vonden de weg naar het Loosdrechtse indus trie-terrein. Evenveel - of weinig - als vorig jaar en beduidend minder dan waarop de heren hun begro ting hadden gebaseerd. „Ik heb nog geen overzicht van de variabe le kosten, maar hen mag aanne men, dat we in de min zitten", al dus Van de Wall Bake. „Het klinkt gek, maar we hadden pech, dat het zo mooi weer is geweest. Alle ten nisclubs hier in de buurt hadden hun eigen sluitingstoemooien". Luiten boekt drie zeges LEIDEN - Dennis Luiten behaalde bij wedstrijden in de clubcompeti tie voor B-ploegen gisteren drie eerste plaatsen. De Zijl-zwemmer tikte in de categorie jongens gebo ren in 1970 en later, achtereenvol gens op de 50 meter vlinderslag, de 100 meter vrije slag en de 50 meter vrije slag als eerste aan. Zijn tijden bedroegen respectievelijk 32.3; 1.01.4; en 28.3. Bij de vrouwen was er een eerste plaats weggelegd voor Douch van Beukering op de 100 meter vlinder slag in 1.15.3. Op de 200 meter vrije"* slag werd zij derde in 2.28.3. Als laatste wist Mariska van Beukering een eerste plaats in de wacht te sle pen. Bij de meisjes geboren in 1970 en later zwom zij 1.21.8 over de 100 meter rugslag. Op de 4x100 wissel slag estafette werd De. Zijl tweede in een tijd van 5.01.2. LZ'86 maakte een begin met de B-competitie en kwam tot slechts twee afstandsoverwinningen. Ale' xander Willemsen nam er één voor zijn rekening op de 100 meter vlin derslag, bij de jongens geboren in 1970 en later, in een tijd van 1.06.0.. De tweede zege ging naar Geralda Boekweit, die de 200 meter school slag bij de vrouwem zwom in 2.52.9. Laatstgenoemde behaalde tevens een derde plek op dezelfde afstand bij de meisjes geboren in 1970 en later. Opvallend genoeg liet zij hier in een tijd van 2.54.3 twee meisjes voor haar. Paulien Stastra werd twee maal tweede. Bij de meisjes geboren in 1970 deed ze dit op de 200 meter rugslag in 2.32.8. Op het loodzware nummer, 200 meter vlinderslag, noteerde ze een eindtijd van 2.35.7. Kelly wint in Ierland DUBLIN (Reuter) - Minieme tijd- vergoedingen in de ultieme sprint hebben Sean Kelly de eindzege op geleverd in de Ronde van Ierland. Daarmee herhaalde de Ier zijn overwinning vorig jaar. De slote tappe werd gistermiddag gewon nen door Teun van Vliet uit de ploeg van Peter Post. De Westlan der ontsnapte kort voor het einde van de vijfde en laatste etappe uit het peloton. Zijn ploeggenoot Eric Vanderaerden won de sprint van het peloton. De derde plaats was voor Kelly voldoende om de Cana dees Steve Bauer in het eindklas sement te passeren. Frank van Bakel uit Deurne heeft gisteren in het Zwitserse Eschenbach een sterk bezette in ternationale veldrit gewonnen. We reldkampioen Albert Zweifel fi nishte met veertien seconden ach terstand. Hennie Stamsnijder werd zevende. Aziatische Spelen SEOEL (DPA) - De tiende Aziati sche Spelen zijn geëindigd met een nek-aan-nek-race tussen de Volks republiek China en het organise rende land Zuid-Korea. De organi sator van de Olympische Spelen 1988 blijkt df laatste jaren op sportgebied een sterke ontwikke ling te hebben doorgemaakt. Vier jaar geleden wonnen Zuidkoreaan- se atleten in New Delhi 93 medail les; in eigen land werden het er 224. Daarmee werd zelfs China overvleugeld. Dit land kwam tot een totaal van 222. Alleen wat de gouden medailles betreft, behiel den de Chinezen de overhand; zij het met uiterst gering verschil: 94- 93. China won op de laatste dag bij de atletiek de beide 4 x 100 meter nummers. De vrouwen zegévier- den in 44.78 seconden, de mannen in 39.17 seconden. Zuid-Korea werd eerste in het voetbaltoernooi. De finale tegen Saudie Arabie werd met 2-0 gewonnen. De mees te winst haalde Zuid-Korea uit het bokstoernooi. In alle twaalf ge wichtsklassen waren de Zuidko-, reanen superieur. LENINGRAD (GPD) - Het was een spontaan, maar veelzeggend gebaar: heel even stak schaakwe reldkampioen Gary Kasparov de armen in een triomfantelijk gebaar omhoog, toen zijn tegenstander Anatoli Karpov zaterdagavond op de 46e zet de 22e partij opgaf. On der schakers is een dergelijk vreugdebetoon niet gebruikelijk, maar het was te begrijpen. Na een week waarin Karpov als een al- lesverslindend monster een hope loze achterstand van drie punten had weten weg te werken een zeldzame prestatie in wereldkam- pioenschapsmatches had Kas parov zichzelf nog juist op tijd her vonden. Een krappe remise in de 21e par tij gaf hem net dat ruggesteuntje dat hij nodig had om in de 22e par tij op winst te spelen. En met suc ces: het publiek in Leningrad, dui delijk op de hand van Karpov, moest erkennen dat hier een waarachtig wereldkampioen had gezegevierd. Dat Karpov, die in de ze match reeds het onmogelijke ge presteerd heeft, nogmaals uit zijn graf zal kunnen herrijzen en de laatste twee partijen zal winnen, wordt algemeen uitgesloten geacht. Nog één remise, en Kaspa rov zal zich voor een jaar verzekerd weten van de hoogste titel. De manier waarop de 23-jarige grootmeester uit Bakoe in de her vatting van deze 22e partij de za ken naar zijn hand wist te zetten, dwong grote bewondering af. Bij het afbreken lagen in een gecom pliceerde stelling talrijke voortzet tingen voor de hand, maar door de mee-analyserende grootmeesters in de perskamer was uiteindelijk vastgesteld dat slechts één zet tot zékere winst zou voeren: 41.Pd7. Op alle andere voortzettingen zou Karpov goede remisekansen heb ben gehad. Zou Kasparov die winstweg heb ben gevonden? De zaal hield de adem in, toen zaterdagmiddag om vijf uur wedstrijdleider Lothar Schmidt Kasparovs afgegeven zet uit de envelop haalde. Meteen daarop, toen de bediende op het demonstratiebord de paardzet had uitgevoerd, klonk applaus: de we reldkampioen bleek inderdaad op dit cruxiale moment in de match zijn zenuwen in bedwang géhou- den te hebben en Pd7 een zet waar hij vrijdagavond bij het afbre ken 20 minuten over had nage dacht te hebben afgegeven. Op Karpovs gezicht viel slechts berus ting af te lezen. Net zo goed als zijn tegenstander wist hij immers, dat zijn j stelling nu geheel verlóren was. Hij liet het zich nog even be wijzen, maar na vijf minuten en zes zetten gaf hij op. De dreiging 47- .De3x kost hem beslissend mate riaal. Een belangrijke pointe is, dat zwart niet 43..,Tb4x kan doen we gens 44.ab4x,d4 45.b5,d3 46.b6,d2 47.b7,dlD 48.b8D,d2 49.Pg6x met stukwinst, want 49..,Dg6x gaat op 50.Dh8x, Dh7 5l.Dgg7x mat. een zeldzame stelling. De Karpov-fans (en die zijn er in Leningrad duidelijk in de meerder heid) lijken zich bij het verlies van hun favoriet te hebben neergelegd. „Volgend jaar pakt Tolja (de koos naam voor Anatoli) hem wel", zei er één vol vertrouwen. Inderdaad is het eind van de Kasparov-Kar- pov-cyclus nog niet in zicht. In Ri ga spelen de jonge talenten Soko- lov en Joesoepov. Karpov moet in een duel tegen de winnaar van die match uitmaken, wie de volgende uitdager van Kasparov zal worden. Niemand twijfelt eraan, dat in 1987 de vierde wereldkampioensmatch Karpov-Kasparov zal worden ge speeld. De partij afgebroken stand: wit (Kasparov): Kh2, Dg3, Tb7, Pe5, pionnen a3. d4, f3, g2. h4 zwart (Karpov): Kh7, Df5, Td2, Lg6. pionnen d5. f7, g7, h5, vervolg: 41. Pe5- d7 Td2xd4, 42. Pd7-f8+ Kh7-h6.43. Tb7- b4 Td4-c4, 44. Tb4xc4 d5xc4. 45. Dg3-d6 c4-c3, 46. Dd6-d4 zwart geeft het op. Sokolov De Sowjet-schaker Andrei Soko lov heeft gisteravond in Riga de fi nale van het kandidatentoernooi gewonnen. De veertiende partij te gen zijn landgenoot Arthur Joesoe pov eindigde in remise. Daardoor won Sokolov de tweekamp met 7,5 - 6,5. Hij is gerechtigd uit te komen tegen de verliezer van de twee kamp om de wereldtitel tussen Kasparov en Karpov. De 23-jarige Sokolov beëindigde in het weekeinde een verbijsterend herstel, nadat hij na tien partijen met 4-6 achter had gestaan. Hij won er vervolgens drie op rij. Za terdag staakte de drie jaar oudere Joesoepov de strijd op de 69ste zet van de vrijdag afgebroken dertien de partij. Sokolov won vier partijen. Ze ven ontmoetingen eindigden in re mise. De wedstrijdenreeks tussen Sokolov en de verliezer van Kaspa rov - Karpov begint in februari in Spanje. De winnaar daarvan is de uitdager van de wereldkampioen. Dé tweekamp om het wereldkam pioenschap zou in de herfst van volgend jaar moeten volgen. Joesoepov was de laatste weken in slechte doen. Hij had, nota b'ene met de zwarte stukken, de eerste, derde en negende partij gewonnen. Hij verloor alleen de zevende par tij. Door Sokolovs alles-of-nietspo- ging in de slótfase van de finale stokte de score van Joesoepov. De aanwezige grootmeesters waren echter van mening, dat Sokolov ondanks zijn imponerende zege reeks nog niet rijp genoeg was voor de ontmoeting met Kasparov of Karpov. Slechte dag badmintonners van BC Lisse LEIDEN - De derde wedstrijddag in de landelijke badmintoncompe- titie is voor de teams van BC Lisse bijzonder slecht verlopen. Alle drie de ploegen leden een nederlaag. De hoofdmacht van BC Vlietwijk zette zijn wedstrijd in de eerste klasse wèl.in winst om. De in de tweede klasse spelende reserves van de Voorschotense club lieten de zege aan Rotterdam. BC Meren- wiek (derde klasse), dat eindelijk weer het goede ritme lijkt te heb ben gevonden, won zijn eerste wedstrijd. Vierdeklasser BC Lei den 3 versloeg koploper Sio uit Leidschendam en De Spotvogels uit Leiderdorp ging eveneens on deruit. Het in de eerste klasse spelende team van BC Lisse verloor het af gelopen weekeinde van BC Flair uit Alphen aan den Rijn met 4-7. Alle mannenenkels werden ge wonnen door de Alphenaren. Jac queline van Ravensbergen zorgde voor het eerste punt van Lisse. Na de enkelspelen zag Lisse zich voor de vrijwel onmogelijke taak ge steld een 1-5 achterstand weg te werken. Ondanks de winst van Ni- co Meijer en Sjaak de Groot in hét tweede mannendubbel kwam Lis se met 2-6 achter te staan. Jacqueli ne van Ravensbergen won met He len Borsje in het vrouwendubbel en Nico Meijer in het gemengd- dubbelspel nog twee partijen, maar veel leverde dit niet op. De tweede nul was een feit. Het in dezelfde poule als Lisse uitkomende BC Vlietwijk won in Rotterdam van Tweka Metro (5-6). Deze redelijk spannende wedstrijd was kenmerkend voor de competi tie in deze klasse. "Alle teams, met uitzondering van misschien De Ritte dat er bovenuit steekt; zijn aan elkaar gewaagd. Het belooft een spannende kompetitie te wor den", aldus Dick Oostergo van BC Vlietwijk. BC Leiden, dat in de tweede klasse uitkomt, verloor van Zee macht met 3-5. Er zat zeker meer in voor de Leidenaars, maar op de be slissende momenten ontbrak het de ploeg aan een tikkeltje geluk. Het eveneens in deze klasse spe lende BC Vlietwijk 2 keerde met een 5-3 nederlaag terug uit Rotter dam, waar de ploeg (zonder Carla van Doesburg en Alphons v.d. Berg) verloor van de gelijknamige vereniging. Daardoor raakte de ploeg de koppositie kwijt. Wellicht dat de ploeg volgende week tegen Oss, als iedereen weer present is, opnieuw een gooi kan doen naar de bovenste plaats. De streekderby tussen BC Me- renwiek en BC Lisse 2 werd ge wonnen door de thuisclub. Het werd'5-3 na een spannende strijd. Na de enkelspelen was dé stand 2- 2. De beide dubbelspelen werden daarna gewonnen door Merenwiek (4-2). Uiteindelijk viel de beslissing in het tweede geméngddubbel, waarin Monique Fleers en Geoff Rowlands de scepter zwaaiden (5- 3). BC Merenwiek lijkt de slag der halve weer te pakken te hebben. In diezelfde klasse deelde Leiden 2 de punten met Duin wij ck 8. Vierdeklassers Lisse 3 en 4 verlo ren met 7-1 van respectievelijk On der Ons en Ommoord. Bij de wed strijd van het derde team werd de eer gered door Monique van Ra vensbergen en bij het vierde was het debutant Julie Visser die het enige punt scoorde. Leiden 3, dat in dezelfde poule speelt als Lisse 3, won zijn partij in Leidschendam van Sio. De in de enkelspelen op gelopen achterstand (alleen Susan- ne Dieudonne won)'werd toch nog omgezet in een 3-5 overwinning. De Spotvogels verloor van Haar lem 4, dat iets sterker was, met 3-5. De Leiderdorpers verspeelden hiermee hun koppositie. PRAAG (SID) - Zweden, de drie voudige Daviscupwinnaar en titel houder, heeft gisteren in Praag door een overwinning met 4-1 op Tsjechoslowakije voor de vijfde maal de eindstrijd bereikt. Zweden trad aan zonder Mats Wilander en Joakim Nyström, Tsjechoslowakije zonder Ivan Lendl. Tsjechoslowakije was op de eerste dag met 2-0 achtergeraakt doordat Miloslav Mecir tegen Kent Carlsson geheel uit vorm bleek en Sreber in vijf sets verloor van Ste fan Edberg. De Zweden leken op een winnende 3-0 voorsprong af te stevenen, maar zaterdag zorgde de veel beter spelende Mecir samen metTomas Smid voor een driesets- zege 9p het gerenommeerde duo Edber'g/Jarryd. Het beslissende derde punt werd gisteren gemaakt door Mikael Pernfors, die inviel voor Kent Carlsson. De finalist van Parijs won met 5-7,6-0,6-0,7-5 van Milan Sreber. In het laatste enkel spel, dat van geen betekenis meer was, zegevierde Edberg over Me- Tegen welk land Zweden in de finale moet aantreden, wordt van daag beslist. Regenbuien vertraag den in Brisbane de voortgang van de ontmoeting Australië - Verenig de Staten. Australië won de eerste twee enkelspelen. Paul McNamee versloeg de internationaal hoger aangeslagen Brad Gilbert in vijf sets en Pat Cash rekende in vier sets af met Tim Mayotte. Door winst in1 het over twee dagen uitge smeerde dubbel brachten de Ame rikanen de achterstand terug tot 2- 1: Paul Annacone/Ken Flach - Pat Cash/John Fitzgerald 8-10,1-6,7- 5,13-11.9-7. LEIDEN - Uiterlijk is er niets aan hem veranderd, want zijn wilde haren hangen nog bijna tot op zijn schouders. Toch schijnt John van de Wetering een stuk rustiger te zijn geworden sinds hij verke ring heeft met Petra uit Hazers- woude. Die zou er in geslaagd zijn om 'het stapfenomeen van Noord' aan banden te leggen en dat kan niet één trainer van Roo- denburg, FC Den Haag of De Sleutels haar nazeggen. Hoewel, aan banden... Van de Wetering is en blijft een bierfanaat van het zuiverste water, maar de tijden dat hij uit de kroeg zo'n beetje di rect doorging naar het voetbal veld zijn voorbij. De avond, voor de derby tussen Roodenburg en Lugdunum lag de 27-jarige spitsspeler zelfs al om een uurtje of twaalf op bed. "Terwijl ik helemaal niets had gedronken", kon hij zich na de ontluisterende 1-2 nederlaag her inneren. "Had ik het maar wel gedaan, want slechter dan van middag had het toch niet kunnen gaan. Ik had net zo goed thuis kunnen blijven". Inderdaad ging het spel gister middag volledig aan de jeugdige routinier voorbij. In negentig mi nuten beroerde hij slechts zeven tien keer de bal, deed dat zes keer goedt vijf keer slecht en in zes ge vallen hield zijn balcontact het midden tussen goed en slecht. Als centrumspits maakte hij twee keer een overtreding en waagde één keer, in de tweede helft, met het hoofd een schuchtere doelpo ging. "Dit was mijn slechtste derby tot nog toe", moest Van de Wete ring bekennen. "Bovendien de eerste keer dat ik van Lugdunum verloor. Het sloeg vanmiddag he lemaal nergens op. In het eerste kwartier ging het nog wel, maar daarna heb ik alleen maar een beetje om me heen lopen kijken en gezorgd dat Daan Kooimans niet teveel opkwam". Het verloop van de siadsbot- sing in de zondagtweedeklasse was heel anders dan de voorma lige semi-professional zich had voorgesteld. Daags voor de vie ring van Leidens Ontzet had hij nog laten weten "in een derby al tijd goed te spelen". Daarnaast wilde Van de Wetering de con frontatie met Lugdunum aan grijpen om een paar dingen recht te zetten. Na een jaartje Rooden burg 8 en een mislukt uitstapje naar De Sleutels was hij name lijk door de meeste Leidse voet balliefhebbers afgeschreven. "Dat stak me. Ik mag dan een makkelijke jongen zijn, maar ik heb nog wel een beetje eergevoel dus toen ik iedereen hoorde roe pen dat het met me was gedaan heb ik de handdoek opgeraapt". Bloedhekel Van de Wetering is dus terug in de hoofdmacht van Roodenburg waarin hij elf jaar geleden debu teerde. "Dat was onder Pieter Versteegh, de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt. Die man straalde wat uit, gaf prima trai ningen en was een kei op tactisch gebied. Een hele fijne vent, vraag maar aan Wout Holverda, die heeft veel aan hem te danken. Versteegh heeft heel intensief met Wout gewerkt en hem tweebenig gemaakt. Tegen mij heeft hij een keer gezegd: 'Het enige dat ik jou nog kan leren, is koppen'. Dus wij aan de slag, maar na ééen keer hadden we het al bekeken. Als je mij een keer een bal ziet koppen dan heb ik dus echt m'n hoofd niet op tijd kunnen intrek ken". Na twee jaar Versteegh keerde Van de Wetering de toenmalige John van de Wetering uitgeblust na de 1-2 nederlaag tegen Lugdunum: "Dit sloeg helemaal nergens op". (foto Loek Zuyderduin) eersteklasser Roodenburg de rug toe om zijn geluk bij FC Den Haag te beproeven. "Ze wilden me eerst als amateur hebben maar daar trapte ik niet in. Ik zie nog zo voor me hoe Jan van Wezel na het eerste aanbod van Den Haag z'n notitieblokje dichtklapte en opmerkte dat er in dat geval niet eens gepraat hoef de te worden". De huidige elftal begeleider van Roodenburg en behartiger van de belangen van Ron de Roode, Marco van Alphen en Alfons Groenendijk slaagde er uiteindelijk in voor zijn pupil een profcontractje los te weken. Van de Wetering: "Ik kreeg duizend gulden tekengeld, een basissalaris van vierduizend gulden, premies en een uitsteken de reiskostenvergoeding. Streek ik als scholier toch mooi een dui zendje of acht op". Maar de verbintenis tussen Deii Haag en Van de Wetering hield niet langer dan één seizoen stand. "Ik zat er in de tijd van SchoenmakerJol, Koorevaar. Van Leeuwèn, Hoekema, Perazic en Albertsen. Dat waren namen en ik kwam niet verder dan het C-elftal. Daar heb ik best lekker in gespeeld, maar het kostte me op een gegeven moment allemaal teveel tijd en moeite. Ik heb altijd vrienden gehad die wel in voet bal waren geïntresseerd, maar niet zo hoog speelden. Dus die gingen op vrijdag en zaterdag lekker stappen". Van de Wetering dus ook. "De periode Den Haag viel samen met de periode Lindehoeve"kan hij zich herinneren, "en die was nogal hevig". Wat ook voor de af keer gold die hij van zijn be- staantje als semi-prof kreeg. Van de Wetering: "Ik had een bloedhe- keb-aan verre uitwedstrijden. De druppel die voor mij de emmer deed overlopen was een wed strijd tegen FC Twente. Waren we door een gebroken v-snaar pas om half drie 's nachts terug. Toen heb ik. tegen mezelf gezegd: 'Je lijkt wel gek, je laat door dat door Jaap Visser voetbal toch niet je hele weekend verknallen?' Na dat ene jaar ben ik er dan ook mee gekapt". Hoogstandjes Waarna Van de Wetering te rugkeerde op het oude nest. Tot grote vreugde van de vaste Roo- denburg-supporters. "Daar heb ik altijd een speciale band mee gehad. Ik praat nogal veel met het publiek, vooral toen ik op de rechtervleugel speelde. Als ik dayi aan de kant van Mientje en al die andere trouwe supporters liep dan vroegen ze wel eens: 'Joh John, gaan we er vandaag nog één door de stokken spelen?' Dat gebeurde dan ook meestal en dat vonden ze natuurlijk prachtig". Aanzienlijk minder gewaar deerd werden de hoogstandjes van Van de Wetering in het Leid se uitgaansleven, want in het weekeinde was hij behalve op het veld ook in de kroeg nauwelijks te stoppen. "Op de avond voor een wedstrijd kwam er meestal wel iemand naar me toe met de opmerking: 'Wat doe jij hier dan? Je moet morgen voetballen hoor?' Dan antwoordde ik altijd: 'Nou en? Da's toch morgen pas?' En dat meende ik ook. Ik ben al tijd van het standpunt uitge gaan dat je de avond voor de wedstrijd moet doen wat je ge wend bent te doen en dat was in die tijd dus stappen". Tot wanhoop soms van Lau rens Mouter, de trainer die Roo denburg terugbracht van de tweede naar de eerste klasse en die het aan het eind van zijn vijf jarig verblijf bij de Kooiclub met 1 Van de Wetering aan de stok kreeg. "Laurens kwam nog eens in februari bij mijn moeder aan de deur om te vragen of ik hem wilde bellen. Zat ik in Dénemar ken. Ik de zomervakantie had ik een paar Denen ontmoet en op eens kreeg ik het in m'n kop om die lui op te zoeken. Ik heb m'n tas gepakt en ben op de eerste de beste trein naar Kopenhagen ge stapt. Zonder dat mijn moeder van iets wist. Ik heb er twee we ken gezeten". Ergernis Tot ergernis uiteraard van zijn trainer die Van de Wetering aan het eind van dat seizoen in het derde elftal liet opdraven. Door Mouters opvolger John Huguenin werd het 'probleemkind van Noord' vervolgens weer terugge haald in de selectie. Van de Wete ring: "Maar die man was mijn kleur niet dus dat ging falikant mis. In de oefenwedstrijden heb ik nog in het eerste gespeeld, maar toen de competitie begon ben ik in het achtste gaan spelen, bij m'n vrienden en dat was na tuurlijk lachen geblazen. We speelden het liefst uitwedstrij den, want bij andere clubs bleef de kantine meestal langer open. We moesten een keer om half elf bij ASC spelen. Ik geloof dat we 's avonds om een uurtje of acht de kantine werden uitgerold". Zijn bijna spreekwoordelijke dorst kon Van de Wetering in Roodenburg 8 prima lessen, maar in sportief opzicht kwam hij toch nauwelijks aan zijn trek ken. "Omdat ik het gevoel had dat ze bij Roodenburg niet echt meer om mij zaten te springen, ben ik toen met m'n maat Aris van Rossum naar Sleutels ge gaan. Het leek ons wel lollig om eens om op zaterdag ie gaan spe len". Maar die lol was er voor Van de Wetering snel af. Een spier- scheuring kostte hem drie maan den en na uiteindelijk een hand vol wedstrijden in het eerste team van de zaterdagvierdeklasser te hebben gespeeld, kwam er een abrupt eind aan het Vliet-avon- tuur van Van de Wetering. Een voor hem typerend incident lag daar aan ten grondslag: "We hadden vrijdags Sinterklaasvie ring bij Sleutels en het regende die avond dat het goot. Iedereen wist te vertellen dat het zater dags niet zou doorgaan. Later op de avond ben ik nog naar Gouda gegaan om naar een kennisje te kijken die voor het eerst met een bandje moest optreden. Toen ik thuiskwam regende het nog steeds, dus ik ben zaterdag lekker blijven liggen. Kwam ik 's avonds in de kroeg Alfons Groe nendijk tegen en die zei: 'Ik wilde vanmiddag nog effe naar je ko men kijken, maar je was er niet'. Ik dacht dat ik in de maling werd genomen. Las ik 's maan dags in de krant dat Sleutels zo'n beetje de enige club van Neder land was die had gespeeld. Ik ging er automatisch van uit dat ik twee wedstrijden zou worden geschorst en omdat het daarna koud en nat begon te worden, heb ik me maar helemaal niet meer laten zien. Later hoorde ik van de trainer Jan van Bemmelen dat er best over gepraat had kunnen worden". Spijt Nadat hij zich voor de derde keer in zijn leven bij Roodenburg had aangemeld, kreeg Van de Wetering tot zijn eigen verbazing prompt een uitnodiging om zich bij de selectie te voegen. Inmid dels geldt hij als één van de wei nige routiniers in het verkrampt voetballende elftal van trainer Harry Talsma en probeert hij, vooralsnog zonder succes, zijn over het algemeen jeugdige ploeggenoten op sleeptouw te ne men: Alleen op het veld dan, want in de kroeg laat Van de We tering zijn vertrouwde gezicht steeds minder vaak zien. Zater dagavond heeft hij zelfs in zijn stamcafé Malle Babbe verstek la ten gaan. "Maar daar heb ik spijt van", biechtte hij gistermid dag op, "want. ik lag nu om een uurtje of twaalf op m'n bed. Met drie liter cola in m'n maag. Ik heb de hele nacht liggen boeren".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 21