Fides P ontzet 5 0 T Pernix nog bijna verrast Saturnus scoort niet Dubbele winst voor LSRC Van Dorp: zes meter Ruzie om batje Gerard Bakker Punt voor Zuiderkwartier urn TOP schiet met scherp Herstel RDC Zeeuwen jouwen Docos uit Eerste zege voor Lisse MAANDAG 6 OKTOBER 1986 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - De mannen van Sa turnus zijn defensief klaar voor de zaalhandbalcompetitie. Dat bleek gisteren op het veld tegen de Treffers in Krimpen a/d IJs- sel. Maar ook bleek dat wedstrij den niet alleen met goed verdedi gen kunnen worden gewonnen. De Treffers, die met Saturnus uit de zaalhandbalcompetitie 85-86 nog een (zuur) appeltje te schil len hadden, grepen stevig in bij iedere actie van de Leidse aanval en de nog jeugdige Leidse garde raakte daar wel door van de kook. Vooral omdat de arbitrage erg veel door de vingers zag. Kon Saturnus in de aanval geen vuist maken, de Treffers schoot giste ren ook nauwelijks "een deuk in een pak boter". Met de rust leid- In de tweede klasse liep HVV'70 het Rotterdamse Actief onder de voet. De 5-1 defensie van de Voorschotenaren zat pot dicht en wat Actief ondernam was zo doorzichtig dat de Voor schotenaren keer op keer de deur tijdig konden sluiten. Dat leidde tot balverlies bij de Rot terdammers en op de break-out weet HVV'70 van wanten. Met 24-11 (rust 11-5) kreeg Actief een nederlaag te incasseren die zon der twijfel nog tot in de zaal handbalcompetitie, die komende zondag begint, zal nadreunen. -- .-n Oase speel den gisteren geen beste wed strijd tegen UVG. Maar defensief klopte het weer voortreffelijk en op die defensie met de beide keepsters Ans de Graaf en Moni que van der Meer, de laatste toonde zich gisteren vrijwel on- passeerbaar, won Oase tenslotte toch nog vrij gemakkelijk met (rust 5-2) 8-5. "Eigenlijk", aldus coach Sonja van Seggelen, "mankeert het bij ons nog maar aan een ding en dat is afmaken". Daar viel niets tegen in te bren gen want op dat onderdeel loopt Oase momenteel zo ongeveer 1 op 5. Positief voor wat betreft de produktie van de ploeg uit Oud Ade is dat ook gisteren weer op één na de gehele ploeg tot scoren kwam. De vrouwen van HVV'70 won nen voor de tweede maal in suc cessie en lijken weer terug op de goede weg. VELO uit Waterin gen werd compleet weggespeeld, rust 6-1, eindstand 12-5. Bettina Lamboo en keepster Aimee Vis ser waren bij HW'70 onbetwist' de toppers. De vrouwen van MMO verlo ren in de tweede klasse van een hard spelend HEC uit Den Haag, rust 3-7, eindstand 5-14. Olym- pia'72 had in dezelfde klasse geen enkel probleem met HVK dat op alle fronten werd over klast. rust 7-1, eindstand 15-7. In de afdelings eerste klasse moesten de vrouwen van Satur nus in de tweede wedstrijd tegen Schipluiden zowaar tegen een 4- 8 achterstand opboksen. Toen pas begonnen de Leidse hand- balsters zich wat nadrukkelijker met het gebeuren te bemoeien en dat leidde dank zij een breakout van Conny van der Werff een mi nuut voor tijd tot de winnende treffer, 10-9. FRANK BONTE WARMOND - Ook in de derde wedstrijd in de eredivisie kon den de vrouwen van Dekker Squash Warmond geen punten pakken. "Maar", aldus Liz Weare "we hebben de sterke ploegen nu gehad. Tegen Dicky Squash en ASRC 2 zijn we niet kansloos en nog meer verwacht ik van de wedstrijd tegen ESCV". De Dek ker vrouwen krijgen die kandi daten voor de degradatie alle maal op rij. Tegen het sterke ASRC viel er niets te beginnen. Maar Dekker Squash Warmond knokte zich wel leeg. Nolly Bennink bracht Loes Dingenanse in de eerste set zo van de kook dat de eerste ga- mewinst in deze wedstrijd naar Dekker leek te zullen gaan. 7-9 voor de Haagse no 4, die daarna met 9-4 en 9-5 tóch zonder game- verlies bleef. Esther Lieben kon het niet bolwerken tegen Chan- telle Debus, die vorige week ook al te sterk was voor de no 3 van ESCV. Overigens won HSRC vorige week met 3-1 van de degradatie kandidaat. Voor dat ene punt zorgde de jeugdspeelster van ESCV, Huegeline van Hoorn, no 21 op de Nationale Ranglijst. Zij klopte Nederlands no 2, Mary Remeinse. Liz Weare was niet kansloos tegen Nicole Beumer al verloor ook zij in drie games. In de tweede game liet zij een 5-3 voorsprong glippen en eenmaal langszij was de no 9 van Neder land niet te stoppen. In de derde game leidde Liz Weare met 6-3 maar ging toen stuk door het ve le loopwerk dat zij moest ver richten, 9-4,9-6 en 9-7 voor Nico le Beuemer. Mary Gillies, de hoogst geno teerde (no 17 op de Nationale Ranglijst) van de Dekker ploeg kon het stuk niet redden tegen Mary Remeinse die er kennelijk op gebrand was om haar onver wachte verlies tegen Huegeline van Hoorn goed te maken, 4-9, 6- 9, 4-9. In de derde divisie wonnen de vrouwen van LSRC zonder pro bleem van het uit de tweede divi sie gedegradeerde Diepput 2 uit Zoetermeer, 4-0. Karin Zwier, Claire Freling en Kitty Klaasen behoefden geen game prijs te ge ven maar Jana van Duin kwam op wilskracht terug van 0-2 naar 3-2. De Mannen van LSRC wonnen in de vierde divisie met 3-1 van de Leijens 5. Alleen Ab Nieu- wenhuis moest zijn tegenstander complimenteren, 0-3. LEIDEN - Met hakken over de sloot haalde Pernix de volle winst weg bij Antilopen. Door de 4-5 liep de Engel-equipe wel een puntje in op Drachten, koploper in de promo tieklasse A van de korfbalcompetitie. Ook Zuiderkwartier behaalde op de valreep een gelijkspel (9-9) tegen Achilles, maar de overige districtsploegen waren minder fortuinlijk. Velocitas en Crescendo leden kostbaar puntenverlies en verloren daardoor beide hun koppositie. Een puntendeling bleef Pernix nog maar net bespaard. In de laat ste minuut van het duel tegen Thor miste de thuisclub een derde straf- worp, waardoor het 4-5 bleef. Een onnodig spannend slot van een wedstrijd, die volgens coach Jas per Engel al in de eerste helft be slist had moeten worden. "Halver wege al hadden we een straatleng te voor moeten staan gezien het veldoverwicht. Het scoren gaf ech ter problemen, de scherpte ont brak. Antilopen putte daar moed uit." Na ruim een half uur zorgde Jan- neke Mulder voor de eerste vak wisseling en pas na rust (1-2) viel de derde Pernix' treffer. Toen leek Kees Hortensius alsnog het duel snel te beslissen door 4-1 en 5-1 aan te laten tekenen. Het jonge, hard werkende Antilopen gaf zich ech ter niet gewonnen en bleef achter Pernix aanjagen, dat ondanks alle routine in de problemen kwam. "De heren zijn na 5-2 relaxed gaan spelen", verklaarde Engel achteraf. "Wel waakzaam om de controle niet te verliezen. Het da meszestal voelde zich echter opge jaagd en dat 'twee sporenbeleid' leidde tot misverstanden". Zes mi nuten voor tijd was het verschil tot een punt geslonken en trachtte Pernix de bal in de ploeg te hou den. Een mooie kans voor Carla Kuipers leverde het op, maar ver der vooral veel balverlies. En tot overmaat van ramp schonk de au toritair leidende arbiter Dijk Anti lopen in de laatste minuut ook nog een strafworp. Achtervolging De slotfase bracht ook bij Achil- les-Zuiderkwartier onverwachte ontwikkelingen. Het in de eerste helft achterop geraakte Zuiderkwartier kwam na de rust (6-3) aanmerkelijk gemotiveerder binnen de lijnen. En had boven dien duidelijk het vizier beter afge steld, want Wil de Wit (2x) en Char les Stijger schoten de ploeg van coach Simon Boot weer vlot terug in de wedstrijd: 7-6. Niettemin bleef Zuiderkwartier tot de slotfase aan de negatieve kant van de score. Het met een knieblessure uitvallen van Christa Metselaar leek zeven minuten voor tijd Zuiderkwartier fataal te wor den. Met een dame minder spelend wist het derde aanvalsvak toch een strafworp te forceren, die door Wil de Wit feilloos werd benut. Theo van Leeuwen maakte vervolgens in de slotminuut de verrassing compleet door de gelijkmaker door de Haagse korf te jagen: 9-9. Een uiterst verdienstelijk resul taat werd behaald door De Alge mene, dat koploper TOV in eigen huis de eerste nederlaag bezdrgde. De ploeg van coach Bart Lambooy kwam na rust (3-5) een inzinking (6-5) te boven en won door golas van Annemieke Keereweer, Jory Sjardijn en Alfred Lambooy met 7- Eenzelfde scenario ook bij Thor(R)-Velocitas, met de Leider dorpers in de rol van verliezend koploper. Velocitas bezweek onder de druk, wat zich uitte in vele ge miste kansen, twee strafworpen in cluis. Een kwartier voor tijd het over: Thor maakte 6-5 en gooi de het duel op slot. Henk Roedoe vergeleek het spel van Fluks tegen DKC met pupil- lenkorfbal en dat was niet voor •niets. Fluks haalde de 2-1 achter stand bij rust wel op door een tref fer van Wim Dekker, maar moest daarna toezien hoe DKC wegliep Eenmaal sléchts kwam Ons Ei land tegen Nieuwerkerk tot sco ren. Aangezien ook de gastploeg niet in goede doen was bleef de ne derlaag beperkt tot 1-2. Wim Nijen- huis tekende voor het Leidse aan deel in deze 'voetbalscore'. Met drie invallers en een 3-okto- berfeest plus verre reis naar Zee land in de benen was KNS kans loos bij Seolto. Na rust (5-3) gloor de enig herstel, maar toen op 6-4 een strafworp werd gemist en di- rekt de zevende tegentreffers viel, was het gebeurd met de Oegstgees- ter ploeg: 7-5. Na een uiterst zwakke eerste helft, afgesloten met een 4-0 ach terstand, kwam Crescendo sterk Verdedigster Janneke Halvemaan is op het verkeerde been gezet en TOP-aanvalster Karin Westerbeek lijkt haar te gaan omspelen. TOP bleef Fides Pacta in deze streekderby met 16-7 ruim de baas. (foto van Boven» LEIDEN - Een dag na het bericht, dat in de taptoe de Cornelis Joppensz-prijs gewonnen was, kwam voor het eerste team van Fides Pacta de kater. Ontzet moesten de Leidenaren na rust toezien, hoe een plots spatzuiver schietend TOP van 5-6 wegliep naar een nietsver- hullende 17-9. Over de conclusie kan evenmin onduidelijkheid bestaan: het beste korfbal in de regio wordt niet langer in Leiden gespeeld. Vooraf had Fides-coach Frank Be- rendes het belang van de streek- terug. Dejl-5 voorsprong, bijeenge derby duidelyk uiteengezet. "De An T verliezer van dit weekeinde raakt ver achterop en kan de vierde plaats wellicht zelfs vergeten", zo hield hij zijn ploeg 's morgens tij dens de voorbereiding voor. Woor- een topper. Als spoken waarden de schoten door Anita Alberts, John Huigsloot, Alfons Cornelissen Wijnand- en Peter Baak, ging ev wel in de slotminuut verloren. den die kennelijk niet meer ver staan werden door de Leidse ploeg, die uiterst gespannen de topper tegemoet zag. Voor rust had TOP-Fides Pacta echter allerminst de charmes van De Rijnsburgse Damclub heeft zich goed hersteld na de nederlaag tegen het Leidse LDG in de eerste ronde van de damcompetitie. In de tweede ronde werd het Zegveldse Kijk Uit met maar liefst 13-3 versla gen. Pas bij een 13-1 tussenstand moest Arno Kool zich gewonnen geven tegen de sterke Arie de Bruin, waardoor de er winning een feit wérd. broken partij vermoedelijk gaat verliezen, draaien de regionale teams in de kop van het klasse- t j J TT ment mee. Lijstaanvoerder inde Hoofdklas- T j se werd verrassend het Hazers- 4 In de Eerste klasse leed Lisse de woudse Samen Sterk, dat met 11-5 K3ÏÏÏ?:* Pi won van het Wassenaarse Damge- noodschap. Fred Noordoven wist als enige Wassenaarder te winnen. Het Leiderdorpse LDC moest de Doordat het favoriete Zoeter- Rijnsburgse reserves bestrijden en meer tegen Boskoop voorlopig niet bereikte vooralsnog een 7-7 tussen- verder kwam dan 7-7 en de afge- stand. LEIDEN - Walter Botman en Yvonne van Dorp hebben de meer kampen van AV Holland kleur ge geven. Op de Leidse atletiekbaan troefden zij dit weekend hun club genoten duidelijk af. Botman deed dit met constant goede prestaties, Van Dorp blonk onverwacht uit bij het verspringen. De jonge atlete, die dit onderdeel nauwelijks beoe fent, sprong met 6.07 zelfs een nieuw Leids record. Gezelligheid en goede prestaties bleken goed samen te gaan tijdens de Holland-meerkampen, die on der gunstige omstandigheden kon den worden afgewerkt. Met rug- wind leverde de 100 meter voor mannen tal van goede tijden op, waarvan de 11.2 van Eric Taal er uit sprong. Het verspringen liep goed af voor Botman (6.10) en concur rent Gijs Gemke (6.16), die daaraan een degelijke kogelstoot toevoeg de: 11.25. Botman buitte zijn spe cialiteit hoogspringen uit om op te klimmen: 1.90 was veel hoger dan de verzamelde concurrentie sprong. Springer Chris Winkel bleef voortdurend in de buurt van Bot man, maar kon hem alleen op de 400 meter en bij het polsstokhoog springen aftroeven. Dat laatste on derdeel beëindigde Winkel pas na 3.80, dezelfde hoogte die Rob Ult- zen buiten mededinging haalde. Voor Michel Moll eindigde de tien kamp met dit nummer, want in zijn race naar de top scheurde hij een spiertje. Gezien zijn eerdere loop prestaties (100 meter 11.4, 400 me ter 50.4) zou hij het Botman op de 1500 meter nog knap moeilijk heb ben kunnen maken. Nu lag voor de stijlvolle allroun- der de weg naar zijn eerste tien- kamptitel open. Dankzij een sterke hordensprint (16.0) stond Botman al erg sterk. Alleen een misser zou hem van zijn voorsprong op Win kel kunnen beroven. Zover kwam het niet: beiden liepen de afsluiten de 1500 meter precies even snel (4.36.9). Met 5758 punten behield Botman 168 punten voorsprong op Winkel. Gemke werd derde met 5215 punten, die hij grotendeels aan de de werpnummers dankte. De Hollandvrouwen waren niet talrijk genoeg om voor veel strijd te zorgen. Yvonne van Dorp won afgetekend (4303 punten), maar schitterde alleen bij het versprin gen: 6.07. "Ik voelde meteen dat het goed zou gaan. Het verrast me wel dat dit aan het eind van het sei zoen gebeurt" bracht de Leids re cordhoudster haar verbazing on der woorden. Jacqueline Baljet gaf op de onderdelen kogelstoten (10.76) en 100 meter horden (15.8) de toon aan. Van de junioren die in actie kwa men won Anneke Hoek bij de A- meisjes en Jolanda van Royen bij de B's. Harald van Dooren scoorde 5800 punten bij de A-jongens met goede prestaties op ver (6.20), pols- hoog (3.60), kogel (11.42) en speer (46.62). B-jongen Patrick Geirnaert begon zijn negenkamp sterk: 100 meter in 11.7, 6.31 veren 11.33 ko gel. Hij won tenslotte met 4588 punten. Vier veteranen van De Bataven zijn tezamen Nederlands kam- pioen-op de 4x15 kilometer gewor den. Om en nabij Utrecht prolon geerden Arnold Schipper, Cees de Mooy, superveteraan Willem Ra- vensbergen en Bram Wassenaar de (officieuze) titel in hun leef tijdsklasse. De eindtijd (3.31.31) werd vooral door de laatste voorde lig beïnvloed: 50.34 was weer van aparte klasse. Zaterdag 4 oktober bestond at letiekvereniging De Spartaan uit Lisse 25 jaar. «at werd op grootste wijze gevierd. In de overvolle Spar taankantine werd allereerst Henk Paardekooper uitgebreid gehul digd. Vanaf de oprichting staat hij zijn vereniging als secretaris ten dienste. Gevoegd bij zijn 40-jarig dienstverband bij zijn werkgever HLS leverde dit hem de zilveren eremedaille in de Orde van Oranje Nassau op. Burgemeester Van der Kroft overhandigde die aan de ju bilaris. KNAU-voorzitter Wim de Beer deelde KNAU-erespelden uit aan ranglijstman ir A.H.J. Paardekoop er en trainer Jan van Heek. Ook oud-voorzitter Nico Warmerdam en Marga Kortekaas (jeugdwerk) werden uitgebreid in het zonnetje gezet. Dit alles gebeurde tijdens een receptie waarop ook het jubi leumboek werd gepresenteerd, dat voor en door Spartanen is volge schreven. TIM BROUWER DE KONING twaalftallen over het gras, zonder het publiek, een wat tegenvallend aantal overigens, te kunnen boeien. Individuele acties maakten iets goed. Van Jan Willem Meijer, die TOP-verdediger Frank Nijen- huis soms letterlijk handenvol werk bezorgde, en naast een doel punt ook een strafworp liet note ren. Of de duels Anne van der Zaag versus Nico Pikaar en het schieten van Dick Onderwater, die met drie goals een 4-2 achterstand weg werkte en als enige Leidenaar wel bij de les leek. "Wij waren steeds beter", zo hield TOP-coach Hans Oele na af loop vol, voor het gemak de 5-6 achterstand vergetend. "TOP wil de het alleen te mooi doen. Toch op de doorbraak spelen, terwijl Fides voortdurend terugviel op de paal om de bal te onderscheppen. Ik heb in de rust verteld, voor de korf vrij te spelen en dan te schieten, want^ daar gaf Fides alle ruimte Al snel na de hervatting werd het effect van deze wijziging in de aan- valsopzet duidelijk. Aad Wiege- rink, Anne van der Zaag, Ria Nij- enhuis en Sjoerd van der Klaauw (twee schoten: twee goals) deelden rake klappen uit en deden de score van 6-7 naar 11-8 omklappen. Ge havend was Fides daarvoor al door het uitvallen van Dick Onderwater (enkelblessure), maar invaller Frank Peter de Haas (100% score: 6-7 en 11-8) deed in slagkracht be slist" niet voor hem onder. "We waren de hele wedstrijd weinig geïnspireerd, zonder enige vechtlust", legde Berendes de vin ger na afloop pp de wonde plek. "Het vertrouwen ontbrak, het schot viel weg en verder was alles alleen maar plichtmatig. We onder gingen het vanmiddag allemaal al leen maar". Na een strafworp van Ronald van der Velden, geforceerd door Jan Willem Meijer, liet Fides zich willoos ter slachtbank leiden. Frank Nijenhuis en Gerco Lange- laan voerden het verschil in de laatste twintig minuten op tot bijna dubbele cijfers: 17-9. "Normaal hadden we hier onze degradatiewedstrijd gespeeld", al dus Berendes met een blik op de ranglijst. "Daar hebben we geluk kig dit jaar geen last mee. Toch kunnen we zo niet door blijven modderen, want dan komt er ook volgend jaar niets van terecht. En schuif het maar niet af op 'naweeën van 3 oktober'. Dit was volgende week ook zo gegaan." BRAM VAN GENT LEIDEN - Het Leidse tafeltennis is niet ongeschonden uit een bijna voor elke club en elk team cruciaal weekeinde gekomen. Scylla be wees zichzelf in de strijd om ereklassebehoud een goede dienst door Middelburg-Zuid met maar liefst 14-4 van de tafel te timmeren, maar tegenover deze dikke plus stonden ook een paar zware min nen. Avanti bijvoorbeeld struikel de onverwacht over het Eindho- vense L&T en heeft na het 10-8 verlies nog maar een geringe kans om de Brabanders te achterhalen. De 13-5 zege daags erna tegen Val- kencourt was hooguit goed om de nasmaak weg te spoelen en deed niets af aan de negen punten ach terstand die men op L&T heeft. Ook BT Lifters bleef niet zonder kleerscheuren. De 12-6 winst za terdag bij Odion 2 leek een goede generale repetitie voor het treffen met Shot, dat uitsluitsel moest ge ven over een directe promotie naar de ereklasse, maar van de uitvoe ring gisteren zal men zich in Oegst- geest toch wat anders hebben voorgesteld dan de 4-14, die nu na afloop op het scorebord prijkte. Avanti verloor in Eindhoven te veel sleutelpartijen om aan de be nodigde winst te komen. Rob Turk liet zich afleiden door het gebrui kelijke geschreeuw van Erik Noor, verloor nipt, raakte daardoor van slag en dubbelde slecht met de Hongaar Podpinka tegen het duo Van Haeren/Noor. Met Podpinka is direct de man genoemd die even eens twee kostbare nederlagen leed. Coach Gerard Bakker weet achteraf de nederlagen tegen Ron van Spanje en Paul Haldan aan conditiegebrek. "Bovendien", zo wist Bakker, "kan dit verlies ook zijn voordelen hebben. Het biedt een aanknopingspunt om bepaalde zaken aan te kaarten". Het was Scylla er alles aan gele gen de Zeeuwen van Middelburg met ruime cijfers af te drogen. Vo rig seizoen speelde de Leidenaars 'uit' bij Middelburg een duel dat ontsierd werd door een Zeeuws publiek dat met verbaal sarren een normaal scoreverloop onmogelijk maakte. Het stoorde Scylla toen dat de spelers van Middelburg het hinderlijk beledigen toejuichten. De afrekening vond zaterdag plaats. Van de vier nederlagen wa ren er nog drie onnodig ook. Overi gens zullen na gisteren ook de vrouwen van Docos een dergelijke revanche willen nemen op M.Z., want ook de pupillen van Ed Fal- laux kwamen in de directe strijd om de bovenste plaats gisteren in Middelburg amper aan normaal spelen toe. In de ronduit vijandige omgeving schoten de Docos-vrou- wen in de diverse slotfases net iets tekort en verloren met 6-2. Waren er dan geen arbiters die ingrepen als iemand weer eens voor 'turk' werd uitgemaakt? Die waren er wel, maar die letten altijd op heel andere zaken. Op het feit bijvoor beeld dat er op een batje niet een paar nopjes ontbreken. Bij Gerard Bakker jr. is dat het geval. Al we ken, en nog geen arbiter die er iets over had gezegd. Zaterdag tegen M.Z. niet, en ook gisteren bij Tem po Team in de eerste twee partijen niet. Scheidsrechter Corver vond het nodig plotseling zijn macht maar weer eens te misbruiken, stelde dat al die andere collega's er al die weken niets van hadden be grepen, en keurde het bat af. Uit eindelijk won de lafheid het echter toch van de machtswellust, en mocht TT-speler Winnubst bepa len of er gespeeld werd. Die vond toen dat er maar afgekeurd moest worden, waarop Sjoerd Meyer hem toegevoegde dat je zoiets in de voetballerij 'matennaaien' noem de. Gerard Bakker verloor kans loos tegen Winnubst en Dudok, na dat hij eerder tegen Swier (winst) een goede vorm had getoond. Sjoerd Meyer toonde een slechte vorm, maar constateerde dat Du- dok met de ogen dicht speelde. Ro bert de Groot bewees met zijn sur prise tegen Andrew dat hij meestal psychologisch verlies lijdt. Hetzelf de kan soms van Peter Paul de Vrind gezegd worden, die in het zoeken naar de juiste mentale ba lans soms net te passief acteert. Dat hij in zijn laatste partij wraak nam op Winnubst was erg prettig. De eindstand kwam ermee op 12-6 voor de Amsterdammers. Scylla neemt nu een bijna riante midden- mootpositie in. Oegstgeest ontving gisteren Shot. Inzet was de directe promo tie naar de ereklasse. En de enige conclusie na het 4-14 verlies moet dus zijn dat men die kan vergeten. Frits Kantebeen begon met een voetblessure, liep toen ook nog eens tegen de tafel op, waarna pijn lijke ribben tot overgave noopten. Fjodor Rademaker was met twee zeges de beste man, waarmee ge zegd is dat Herman van der Broek en Friso Reitsma, met één over winning wat teleurstelden. Beiden zijn echter getalenteerd genoeg, en hebben teveel in huis om de strijd om de tweede plaats met o.a. J.C.V. winnend af te sluiten. Via een pro motieduel kan dan alsnog de stap omhoog gemaakt worden. Docos kan ook nog steeds om hoog naar de tweede divisie, al kwam de 5-5 thuis tegen F.V.T. in dat opzicht niet geheel gelegen. Gegeven de 2-4 achterstand was Docos-hoofdmacht achteraf toch niet ontevreden. Prashad en Van Veen lieten een twee noteren, En- gelbert een eentje. Avanti 2 verloor twee keer. Zaterdag thuis met 11-7 van De Veluwe 2, zondag uit bij Seine met gelijke cijfers. Martin van Rijn toonde met vier zeges een stuk progressie. Overige uitslagen: Scylla 2-SAR 4-6, Docos 2-HH 6-4, Docos 3-Ilac 4-6. Dames: Irene-Avanti 1 6-1, Megacles-Avanti 1 2-6, M.Z.-Scyl- la 6-2, Scylla-Avanti 2 6-2. NOORDWIJK - De basketbalont moeting tussen MSV en Green Eagles had zaterdagavond in Noordwijk een aanmerkelijk rusti ger verloop dan het treffen tussen Groningen en Grasshoppers. MSV revancheerde zich voor de bescha mende nederlaag van een week eerder en maakte met de 6741 overwinning ook een einde aan de winstreeks van de Maassluisse vrouwen, die MSV vorig seizoen vier maal aftroefden. Ook Lisse boekte gisteren de eerste zege. MSV kende een nerveuze start, maar na een time-out van coach Flapper werd de 4-8 achterstand in vijf minuten omgezet in een com fortabele 16-8 voorsprong. De Noordwijksen, met Arine Vlieger (15) en Tineke Vos (14) als top- scoorsters en Christa van Schie als uitmuntende verdedigster, kwa men vlak voor de pauze dankzij een goed uitgevoerde press op een 30-19 ruststand uit. In de tweede helft speelde MSV direct al de fru straties van de openingswedstrijd van zich af en werd Green Eagles definitief weggespeeld (39-21). Het verschil had uiteindelijk nog veel groter kunnen zijn, maar in de eindfase veroorloofde MSV zich te veel balverlies: 67-41. Lisse maakte aan het Marsdiep duidelijk dat nieuwkomer Zee macht het dit seizoen moeilijk zal krijgen in de promotiedivisie. De Helderse ploeg moet het geheel en al hebben van het afstandschot en dat bleek een te wankele basis om het stevig verdedigende Lisse uit te spelen. Coach Feitsma hield de teugels in de eerste helft nog ge spannen (7-18, 30-39), om zijn team na de hervatting los te laten. Mar- jon de Bruin (28) leidde Lisse naar een 40-59 voorsprong, waarmee de eerste winst beklonken was: 56-73. BS Leiden Frans Broekhof was afloop van de wedstrijd niet echt tevreden over het verloop van de ontmoe ting met Landslake Lions. De coach van BS Leiden zag zijn team al na dertien minuten spelen een flink gat slaan (9-28), maar daarna verzuimde de LeidSe eerste divisie- ploeg om het karwei af te maken. Na de rust (19-39) kwam de thuis ploeg zelfs nog terug tot 33-43 alvo rens Rob van Gorkum (16) met goed geplaatste afstandsschoten de Landsmeerse zone aan flarden schoot (40-60). Bert Kragtwijk (16, 13 reb.) had toen Nico Boots al lang murw gespeeld, terwijl Henny Wijngaard (19) alleen niets tegen Leiden kon uitrichten. De bezoe kers konden de resterende minu ten dan ook rustig uitspelen. Te rustig naar de zin van Broekhof: 53-73. HANS JACOBS

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19