Buitenbad van 't Waterbos volgend jaar korter open Klein Foutje: beklemmend en ontroerend VROOM DREESM ANN Om tekort Rijnsburgs zwembad terug te dringen 'Buitenlanders die illegaal in bollen werken zijn moeilijk op te sporen' Diefstal sieraden A09S 'n zwart met oker of witte streep. OOb Maten 36 t/m 42 O WOENSDAG 1 OKTOBER 1986 REGIO LEIDEN PAGINA 25 Cabaretgroep 'klein Foutje' met als thema: wat het betekent om zwak zinnig of gehandicapt te zijn. Teksten: Pieter de Jong. Muziek geschreven door Jan Brandsma (pia no) en René Meer (gitaar). Gehoord op dinsdag 30 september in de Chr. Mavo te Rijnsburg. RIJNSBURG - De cabaretgroep 'klein Foutje' bestaande uit Jan Brandsma. Pieter de Jong en Re né Meer bestaat pas drie jaar. doet ipeinig aan publiciteit en tóch zijn hun liedjes regelmatig op radio en tv te beluisteren en is hun agenda dit jaar geheel volge boekt. En dat in een tijd dat hon derden geestiger groepen het ar tistieke hoofd nauwelijks boven water weten te houden. Het kijken en luisteren 'klein Foutje' is zeker niet altijd een pretje. Het geheim van het succes van deze groep zit hem waar schijnlijk in het feit dat. ondanks de schuchtere glimlach die zij het publiek weet te ontlokken, danig weet te ontroeren. De cabaretgroep bestaat uit een drietal leden van het verple gend personeel van de Van den Bergh Stichting die in een avond vullend programma op indrin gende manier het thema behan delt: wat het betekent om zwak zinnig of gehandicapt te zijn: wal maken je ouders, broers en zusters allemaal door en: hoe kijkt de buitenwereld daar te genaan. Treffend en met schrille spot schildert tekstschrijver Pieter de Jong hoe geestelijk gehandicap ten, familieleden en personeel het slachtoffer zijn van de krankzin nigeninrichting 'Luttelgeest', waar patiënten van de ene thera pie naar de andere gesleept wor den, vaders hun kind bibberend van de kou in de hal van de 'unit kunnen aantreffen met achter de deur het personeel in mistig over leg. Waarna op bijna beklem mende wijze de tolerantie van de buitenwereld wordt geschetst tij dens opmerkingen - over hun hoofden heen uiteraard - als: "Kijk nou wat zielig. Het zal je kind maar zijn. Die is niet hele maal goed bij z'n hoofd". Die tolerantie wordt op bijzon der komische wijze op de hak ge nomen in 'Het strijdlied van Kees' die gezeten in z'n turbo-wa gen het kruispunt overziet: "Kij ken doen ze allemaalSnel komt de klap frontaal. Wij lachen ons een ongeluk". Het is vaak keiharde humor, die zelfs niet zachter wordt in het dramatische liedje "Baby in ae regen" of het heldhaftige Chiel- Lied". De schoonheid van deze teksten bestaat louter uil de waarheid die ze omvat en de gro te betrokkenheid van deze groep met hun zwakzinnige medemens. Wat overblijft is kippevel. ANNEKE VAN VLIET De cabaretgroep Klein Foutje trad gisteravond op in de christelijke mavo in Rijnsburg. (foto Holvast) complex samen exploiteren, onge veer 800.000 gulden op tafel leggen om het huishoudboekje van het zwembad rond te krijgen. "Maar we hebben goede hoop dat deze te korten langzaam zullen worden te ruggedrongen", aldus De Haas. Volgens de meerjarenraming van het zwembad zal net tekort dat dit jaar ruim 800.000 gulden be draagt. in 1991 zijn teruggedrongen tot 740.000 gulden. Het blijft 'vol gens haar echter zaak nog verder te bezuinigen op de kosten. Het is de bedoeling dat in 1987 nog eens 5000 gulden extra door de directie van het zwembad wordt bezuinigd. Het bestuur constateerde ook een meevaller. "De verlaging van de prijs voor het aardgas van 61 naar 50 cent levert ons ruim 20.000 gulden op", aldus de voorzitter. Op het te bezuinigen bedrag is deze meevaller overigens niet van in vloed. "De 20.000 gulden zijn hard nodig voor het onderhoud van het zwembad", aldus mevrouw De Haas. Klachten De laatste tijd worden steeds meer storingen in het zwembad ge constateerd, zoals lekkages van het dak, gesprongen leidingen en los latend tegelwerk. Om al deze ge breken te verhelpen zal in de ko mende twee jaar ongeveer 123.000 gulden nodig zijn. De grootste kos tenpost is het onderhoud van het dak. De reparaties daaraan zijn op 40.000 gulden begroot. In de komende jaren zullen ook enkele apparaten moeten worden vervangen. Maar de onderhoudsre- serve is door kosten die voor het dak van de zwemzaal moeten wor den gemaakt niet meer toereikend. Ook de onderhoudspost zelf is in de loop des jaren zodanig terugge bracht dat extra uitgaven nauwe lijks kunnen worden gedaan. Het bestuur was overeengekomen deze post elk jaar weer iets te verhogen, maar door onverwachte tegenval lers is daar tot nu toe niets van te recht gekomen. RIJNSBURG/VALKEN BURG - Het openluchtbad van het Rijnsburgse zwem bad 't Wa^erbos gaat vol gend zomerseizoen later open voor het publiek dan tot nu toe gebruikelijk was. Ook zal het buitenbad eer der dan normaal zijn deuren sluiten. Naast een bespa ring op personeelskosten hoopt het bestuur van het zwemdad daardoor mini maal 10.000 gulden te ver dienen door het bad op 2 mei en op 29 augustus te verhuren aan bedrijven. Het zwembad kampt met een te kort van 800.000 gulden. De afgelopen jaren ging het open luchtbad al in april open voor het publiek en sloot het de deuren pas in september. Door het 'zomersei zoen' te bekorten verwacht het al gemeen bestuur van het bad dat de tarieven volgend seizoen niet be hoeven te stijgen. "Er komt iets minder service, maar de abonne menten blijven daardoor betaal baar", aldus de voorzitter van het algemeen bestuur van het bad, me vrouw A. de Haas-Kromhout. Het Rijnsburgse gemeenteraads lid G. Verheij (CDA) stelde gister avond tijdens een vergadering van het zwembadbestuur voor om te proberen het zwembad in het voor- en het naseizoen aan meer bedrij ven en instellingen te verhuren. Het korter maken van het seizoen en het aantrekken van evenemen ten buiten de openingstijd is vol gens het bestuur een aardige ma nier oro geld te besparen en extra te verdienen. Het merendeel van de bezoekers van het zwembad, zo bleek gister avond, komt uit Rijnsburg: 72 pro cent. Zes procent komt uit Valken burg, twaalf procent uit Katwijk, zes uit Leiden, twee uit Oegstgeest Zwembad 't Watérbos in Rijnsburg heeft regionale functie. (archieffoto) en twee procent is afkomstig uit andere plaatsen. "Het zwembad heeft dan ook duidelijk een regio nale functie", aldus De Haas in een toelichting op de cijfers. Ondanks de belangstelling uit de regio zit het zwembad 't Waterbos nog steeds diep in de rode cijfers. Elk jaar moeten de gemeenten Val kenburg en Rijnsburg, die het LISSE - Er is nauwelijks een mo gelijkheid om een vinger te krijgen achter het illegaal in dienst nemen van buitenlanders door bedrijven in de bollensector Dat zegt direc teur C.A.J. van der Zwet van het gewestelijk arbeidsbureau in Lis- se. "Bovendien", zo vult hij aan, "de opsporing blijft een taak van de politie". Afgelopen donderdag trof de po litie van Noordwijkerhout bij een bollenbedrijf 28 buitenlandse werknemers aan die illegaal aan de slag waren. Van dat aantal waren er 24 afkomstig uit Polen. Berich ten over illegale arbeidskrachten bij de bollenbedrijven keren jaar lijks terug. "Eerst waren het vooral Egyptenaren, nu zijn het Polen. Het lijkt erop alsof er zich om de zoveel jaar weer een nieuwe groep aandient", zegt Van der Zwet. De directeur van het arbeidsbu reau heeft overigens niet het idee dat het illegaal in dienst nemen van buitenlanders dit jaar groter vormen heeft aangenomen. "Wat mij wel verbaast is dat deze men sen meestal zeer snel precies weten waar zij terecht kunnen. Wat dat betreft moeten er goede lijnen naar het buitenland liggen". Volgens Van der Zwet wil het niet zeggen dat wanneer een be drijf een buitenlander in dienst neemt, dat automatisch ook bete kent dat er geen sociale lasten wor den afdragen. "Er is in de bollen streek in het seizoen nu eenmaal een groot tekort aan arbeidskrach ten. En misschien denkt men wel: ach wanneer we geld inzamelen voor de Polen, mogen ze bij ons ook wel een extra centje bij verdie nen. Maar dat is wel verboden", al dus van der Zwet. RIJNSBURG - Uit een woning aan de Oegstgeesterweg in Rijnsburg zijn vannacht sieraden gestolen. De dader werd bij zijn werk in de woning, waarvan de bewoner af wezig was, gestoord door een buur man en nam de benen. De buur man waarschuwde vervolgens de politie. Ondanks een uitgebreid onder zoek, waarbij de politie van Oegst geest assistentie verleende, werd de man niet gevonden. De inbreker is het huis binnengekomen na het inslaan van een ruit. HILLEGOM - Uit een aan de Leid- sestraat in Hillegom geparkeerde auto zijn gisteravond een autora dio, geluidboxen en een gereeds- schapskist ontvreemd. De auto kraak moet omstreeks kwart over acht zijn gepleegd. De politie heeft niemand kunnen aanhouden. Modieuze colpulli. Tricot in zwart, oker of Sweatshirt met schoudervullingen en boot- antraciet S, Al, L. hals met knoopsluiting. Acryl/katoen. ^AOC In zwart, oker of antraciet SAIL oy. Lange, wijde rok. Tricot in zwart, oker of Wijdvallende pantalon. Geruwde antraciet S, Al, L. katoenen twill. In canvasstructuur. Getailleerde tricot japon. 100% katoen. At et schoudervulling en ritsjes. In zwart, oker of antraciet ifAA S.M.L. IUV" Kort jasje met deelnaden en ritsen. Tricot M, L. Tricot in zwart,oker of antraciet 69r

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 25