'Wie bent u eigenlijk?' 'We geloofden er niet in' Krauwel niette stuiten Van de Velden stoot Brussche van zijn troon Streuer en Schnieders voltooien 'hattrick' Verschoor Voetbaltoerist' in Veendam Wereldtitel voor Zwitsers Computerwinst Deutekom in Hellevoetsluis Verlies van turnsters draaglijk MAANDAG 29 SEPTEMBER 1986 SPORT PAGINA 19 VEENENDAAL - In de laatste su- perprestigewedstrijd van het sei zoen heeft Carla Krauwel nog twee belangrijke overwinningen bin nengehaald. De tweevoudig natio naal kampioene op de hele triath lon won in een tijd van 5 uur en zestien seconden de strijd bij de vrouwen, die ging over 1,9 km zwemmen, 90 km fietsen en 21,1 km hardlopen. Door deze zege ver zekerde de Noordwijkse zich ook meteen van de eindoverwinning in het superprestigeklassement. Haar concurrentes, Mia Wijten en Maijan Kiep, kregen geen schijn van kans in deze slotwed strijd. Krauwel legde tijdens het zwemonderdeel een prima basis voor haar eindoverwinning, door cje 1,9 kilometer binnen de 32 mi nuten af te leggen. De opgebouwde voorsprong kwam alleen tijdens de eerste 10 loopkilometers nog enigs zins in gevaar. In deze fase van de wedstrijd kampte Carla Krauwel met lichte kramp in de hamstrings, wat volgens eigen zeggen het ge volg was van te weinig trainingsu ren. Ondanks deze verplichte wan delpauzes wisten Mia Wijten en Marjan Kiep het gat niet meer te dichten. Beide vrouwen dames ga ven op de eindstreep respectieve lijk drie en tien minuten toe op de Noord wijkse secretaresse. De eerste plaats in Veenendaal was voor Krauwel de vierde over winning van dit seizoen in een su- perprestigewedstrijd. Eerder dit seizoen won zij de triathlons in Bo degraven, Vlaardingen en Almere. Aangezien voor het eindklasse ment de twee beste kwart- en halve triathlons meetellen, heeft Krau wel ongeslagen de eerste plaats in haar bezit. Rob Barel eistte in Veenendaal de eerste plaats bij de mannen voor zich op. De 27-jarige toptriathleet finishte in zijn woonplaats na 4 uur 8 minuten en 35 seconden. De uit Zoetermeer afkomstige Marcel Os- se bemachtigde de tweede plaats op ruime achterstand van de win naar. Met zijn tijd van 4.14.09 be hield hij wel vijf seconden voor sprong op de Hagenaar Tim Falster die derde werd. LEIDEN - Als toegift op het atle- tiekseizoen organiseert elke zich zelf respecterende vereniging on derlinge meerkampen. De Bataven waren er dit jaar vroeg bij. Harry van de Velden greep deze gelegen heid aan om "eeuwige winnaar" Theo Brussche van zijn troon te stoten. Verder leverde dit zonnige weekend in de Leidse Hout een voorspelbare triomf voor Maijan Langezaal en een aantal verrassen de prestatties van junioren op. Toen Brussche al zijn pogingen bij het verspringen ongeldig wist, stond voor hem de winnaar van de tienkamp al vast: Harry van de Vel den. Deze sprinter had al 11.4 (100 meter) en 6.49 op zijn naam staan en zou daaraan onder andere nog 1.88 bij het hoogspringen, 16.7 op de 110 meter horden en 42.96 bij het speerwerpen toe voegen. Zijn eindtotaal van 5612 werd hierdoor totaal onbereikbaar voor Brussche, die gedesillusioneerd op 4501 bleef steken. De onbekende Martin de Boer verraste met een derde plaats (4396 punten). Werper Gerrit Ver does wierp met de nieuwe speer een clubrecord: 46.92. Keimpe Roosjen en Waldo de Boer vochten bij de A-jongens een duel uit, dat na de slottelling in het voordeel van de eerste bleek te zijn uitgevallen. Met 5009 bleef hij zijn concurrent acht punten voor. Roosjen sprintte naar 11,5 op de 100 meter en sprong daarna 6.10 ver, waaraan hij op de tweede dag 16.2 op de 110 meter horden toe voegde. De Boer liep een degelijke 400 meter: 54.6. Volkomen volgens de verwach ting won Maijan Langezaal de ze venkamp bij de vrouwen. 15.1 op de 100 meter horden, 5.13 ver en 1.60 hoog waren haar opvallendste prestaties. Mieke van de Veek werd op afstand tweede. Hellen Bank was het beste A-meisje. Haar 800 meter zag er goed uit (2.24.7), maar op de 200 meter troefde B-ju- niore Ellen Silverentand haar af: 26.2 om 26.5. De laatste behaalde vooral dankzij 15.7 (100 meter hor den) en 4.66 verspringen een club record in haar leeftijdsklasse van 3908 punten. AUTOSPORT (ANP) - Gerald van Uitert is gisteren op het circuit van Cadwell Park zesde geworden in een formule Ford 1600 race. Win naar werd de Brit Jason Elliot, die de tien ronden aflegde in 16 minu ten en 6 seconden. Zijn landgenoot John Village werd in 16.17,7 twee de. Van Uitert had met zijn Van Diemen 16.22.2 nodig. Op het circuit van"de Belgische plaats Zolder werd Allard Kalff derde in de voor de euroseries meetellende formule Ford 2000 ra ce. Hij moest de Belg Bertrand Ga- chot (eerste) en de Zweed Henrik Larsen (tweede) voor laten gaan. In de eindstand werd Kalff vijfde. De Brit Mark Blundell zegevierde met een totaal van 125 punten voor Ga- chot (119). HOCKENHEIM (ANP) - De TT in eigen stad kunnen ze niet winnen, maar competities om de wereldti tel motorracen zijn nauwelijks te verliezen voor het Drentse zijspan- duo Egbert Streuer en Bernard Schnieders. gisteren veroverden de Neder landse motorcoureurs hun derde achtereenvolgende wereldkam pioenschap. Die hattrick kwam op het circuit van Hockenheim, bij de finales van het Grand Prix-seizoen, uit een kansloos geachte positie tot stand. De Fransen Michel en Fresc, de vooraf ongenaakbaar verklaar de leiders in de wereldtitelstrijd, troffen echter het onfortuin dat Streuer en Schnieders jaarlijks toe valt bij de TT van Assen. Michel kreeg in het warme moto- drome in Baden-Würtemberg de pech van zijn leven. De sluiting van zijn speciale helm brak open, toen hij in de vierde van de veer tien ronden even omkeek. Marte lend met de onwillige veiligheids voorziening belandde Michel uit eindelijk op de vijfde plaats. Streuer deed vooraan vervolgens precies wat nodig was: winnen. Net als in de wereldtitelstrijd van vorig jaar eindigde de berekende Asser stuurman gelijk in punten met zijn voornaamste concurrent, toen met Schwarzel, nu met Mi chel, maar was het grotere aantal overwinningen van Streuer door slaggevend voor het kampioen schap. Egbert Streuer, de koelheid en rust zelve die zelfs bij zijn zoveelste uitvallen deze zomer bij de Asser TT nog beheerst reageerde, ging door de onverwachte wending van de strijd even helemaal uit de bol. Passagier Bernard Schnieders, druipend van het zweet, noemde het succes zelfs net zo mooi als de eerste wereldtitel, die in 1984. „We geloofden er vooraf niet in. Zelfs op de streep wisten we nog niet hoe we er voor stonden. Als je dan toch wereldkampioen blijkt te zijn, dan wil je wel even enthousiast doen", klonk het uit de twee met champagne gesmeerde kelen van Hp NpHprlanHse motorsporters, die al twee keer bijna werden gekozen tot het 'sportteam van het jaar'. Binnen de gemechaniseerde tak ken van sport moeten de titels van het Drentse dou zeker hoog wor den aangeslagen, tiet drie jaar achtereen de beste van de wereld zijn is een voorrecht, dat slechts aan de allergrootsten is voorbehou den. De Brit Oliver en de Westduit sers Deubel en Enders gingen Streuer en Schnieders in een ge lijksoortig succes op drie wielen voor. De andere records van Deu bel, vier wereldkampioenschap pen achter elkaar (1961-1964) en van Enders, zes titels in totaal, zijn nieuwe doelen voor Streuer en Schnieders, die nog zeker drie a vier jaar willen doorracen. „Als het niet echt minder gaat, dan gaan we misschien nog wel veel langer door", aldus Streuer, die overigens al die records graag zou inleveren voor één overwinning in de eigen TT. de gedegen voorbereiding op een seizoen. In de winter wordt een we reldtitel verdiend, heet het parool van Streuer, die ondertussen ook uitgegroeid is tot een bekwaam en moedig stuurman, die voor de maand december van stalbaas Jac- ky Oliver van het formule-l-team van Arrows een uitnodiging heeft lopen om het eens op vier wielen te proberen. Op de eigen testbank bereidt Streuer, een techneut eerste klas, zijn motoren voor op de acht Grote Prijzen. Bij die preparatie neemt de 32-jarige HTS'er geen risico's. Voor experimenten is geen plaats. De Zwitser Rolf Biland, tot 1984 de grote heerser van de motorracerij op drie wielen, bewijst de juistheid van de keuze van Streuer. Biland heeft nu twee seizoenen verspeeld met de opbouw van een nieuwe krachtbron, waar Streuer telkens heeft gekozen voor het betrouwba re en doorproefde Yamaha-500cc blok, dat overigens niet meer uit de fabrieksmagazijnen kan worden geleverd. VEEN DAM - Op de terugweg slaat de verbazing pas echt toe. Dat heb ik nog nooit meege maakt", mompelt John Ver schoor. „Verliezen en dan toch een ovatie krijgen van het pu bliek. Dat vind ik echt ongeloof lijk". Na precies zeven en een half uur zit het er voor hem op en stapt hij bij de Langeleegte in zijn auto, nou ja, zeg maar ge rust bolide. Veendam-Ajax (0- 1) is voorbij en vóór John Ver schoor liggen nog precies 253 ki lometer naar zijn woonplaats. De Leidse gastarbeider in Veen- damse voetbaldienst overbrugt ze, in het gezelschap van de Nieuwzeelandse neef van zijn ploeggenoot Henk de Haan, die "Europa doet" en toevallig in Leiden moet zijn, computerge stuurd in ruim 120 minuten. Pas daarna is zijn "thuiswed strijd" beëindigd. Na tien uur en een komisch incident. „Rose pa rkeerkaart?" vraagt de controleur vriende lijk, maar dwingend als Ver schoor eerder in de middag zijn auto de laan voor de Langeleeg te wil opsturen. „Die heb ik ooit gehad, maar waar die nu is, zou ik niet weten", zegt Ver schoor met de zekerheid van ie mand die weet dat hij toch wel zal worden doorgelaten. Maar dat valt tegen. „Dan komt u er niet in", is het droge antwoord. „Maar ik wil straks toch wel graag tegen Ajax voetballen", roept Verschoor enigszins ver twijfeld al. „Oh ja?. Wie bent u eigenlijk? John Verschoor? Ja, ja. Daar aan de overkant zijn nog parkeerplaatsen". Later blijkt dat al de spelers van Veendam hun auto daar moeten stallen, uit veiligheids overwegingen, maar de dialoog mag desondanks typerend he ten. Hoewel hij aanvoerder is van de ploeg, is hij buiten de lij nen nauwelijks bekend in het hoge noorden. Dat komt ver moedelijk omdat hij contractu eel heeft bedwongen dat hij maar één keer per week hoeft mee te trainen met de selectie van de promovendus en dus niet al te vaak zijn gezicht laat zien op de Langeleegte. „Anders had ik het ook niet gedaan", zegt Verschoor, want het is nogal geen eind. Gelukkig is autorijden mijn hobby, maar het nadeel is wel dat ik nooit eens een keertje lekker kan blij ven hangen". Voldoening Dus moet hij ook na het tref fen met Ajax weer sneller weg dan zijn ploeggenoten. „Maar ditmaal tóch met een beetje vol doening dat we niet wegge speeld zijn", stelt de laatste man tevreden vast. „Al kwam dat natuurlijk mede door de zwakte van Ajax. Ik vond ze maar matig. Dat ze al die man- meer situaties niet konden uit spelen, dat vond ik echt onbe grijpelijk", constateert hij ver baasd. „Voetbaltechnisch stelde de wedstrijd ook niet veel voor, maar als je daarvan niet veel begrijpt, kon je wel genieten". De 10.500 kijkers hebben het kennelijk gedaan, gezien het applaus en het gezang na het duel in het allerhoogste Noor den. Verschoor („Je moet na Groningen echt oppassen, want als je effe te ver doorrijdt val je van de wereld af') weet exact waar het door is gevoed. „Ieder een beschouwt Veendam als het lachertje van de eredivisie en rekent in zo'n wedstrijd tegen Ajax op 0-4, of 0-5. Als het dan bij 0-1 blijft wordt dat gezien als een morele overwinning. Ze John Verschoor begint de lange reis naar Veendam ludiek. Zó ging hij naturlijk niet, met zijn eigen wagen bereikte de voetbaltoerist later de Langeleegte. 'Gelukkig is autorijden mijn hobby'. (f0t0 wim Dijkman) zijn hier heel snel tevreden. De mensen roeren zich misschien niet zo tijdens de wedstrijd, maar na afloop des te meer". Ongedwongen Het is, ondanks het verlies, naderhand dan ook uiterst ge zellig in het spelershome van Veendam, waar heel typerend alleen foto's van Ajacieden (Rijkaard), Feyenoorders (Wijnstekers en Been) en het Ne derlands elftal de wanden op fleuren. „Het gaat hier alle maal nog zo lekker ongedwon gen", schetst John Verschoor de sfeer. „Heel anders dan bij Haarlem, waar je veel korter werd gehouden en waar het al lemaal veel strenger was. Ze zijn hier wel voetbalgek, maar anders. Meer ingesteld op de eerste divisie nog. Ik heb er dan ook nog geen moment spijt van gehad dat ik hier ben gaan spe len. Ik ben vanaf de eerste mi nuut geaccepteerd". Ze kenden hem dan ook in de voetbalkringen in Veendam, waar de bestuurders en trainer Henk Nienhuis snel ja zeiden toen bij een telefoontje naar de Stichting Arbeidszaken („Hebt u nog een goede laatste man?") zijn naam viel. Verschoor, die financieel niet rond kon komen met Haarlem, was precies de voetballer die de promovendus zocht na het vertrek van Karei Hidding. „Spelers van het kaliber Ver schoor lopen toch maar zelden los rond,, wrijft Nienhuis zich nog altijd tevreden in de han den. „En gezien zijn kwalitei ten was het bedrag waarvoor we hem konden huren van Haarlem zeer redelijk en is het bedrag waarvoor we hem straks kunnen overnemen, zelfs een schijntje. Zoals hij nu speelt is het ook de bedoeling dat we hem straks kopen, al moet hij wel steeds een eind rijden. Dat is nu nog geen nadeel, maar we willen wel eerst even afwachten hoe hij zich houdt als het slecht weer wordt. Voorlopig ligt hij prima in de groep en pakt hij zijn taken goed op. Kortom we zijn zeer tevreden". Puur defensief Zozeer zelfs dat Verschoor tot door Paul de Tombe aanvoerder van Veendam is be noemd. Het blijkt in het nuchte re noorden geen enkele garan tie voor enige bekendheid bui ten het veld zoals de controleur bewijst, maar binnen de lijnen liggen de zaken anders. Ver schoor regelt als laatste man de organisatie in zijn defensie meer dan redelijk. Anders dan bij Haarlem, maar dat is vol gens opdracht. „Daar fungeer de ik vaak als vierde midden velder en speelde ik zelden ach ter de verdediging. Hier moet ik puur defensief zijn en rugdek king geven. Jongens als Henk de Haan, Anne Mulder en Bert Wiebing (die later overigens wel Van Basten uit de wed strijd speelt), willen dat graag en dus doe ik dat", zegt Ver schoor, die aan aanvallende avontuurtjes nauwelijks nog toekomt. Bij de paar maal dat hij te gen Ajax wel kan inschuiven, bewijst hij dat hij nog altijd het sterkst is als hij met de bal aan de voet kan opkomen. „Dat mag hij hier wel doen, maar gedo seerd", tekent Nienhuis zijn op dracht. „We hadden een laatste man nodig die voor 75 procent achter zijn verdediging voet balt, omdat we tactisch het één en ander tekort komen. Dan heb je een slot nodig op je verdedi ging". Verschoor fungeert ook tegen Ajax als zodanig en kan later zeggen dat ze in Veendam tot nu toe "erg tevreden" over hem zijn („dat heb ik van de voorzit ter gehoord"). „Al heb ik juist bij Veendam de slechtste wed strijd uit mijn betaald voetbal carrière gespeeld", moet hij ook bekennen.-„Uitgerekend tegen Haarlem leek ik wel de twaalf de man van die ploeg. „Maar ja in die wedstrijd was iedereen verschrikkelijk zenuwachtig en dat sloeg kennelijk op mij over". Nerveus „Anders ben ik nooit ner veus", zegt John Verschoor 's ochtenas, even na half elf als hij aan de lange rit naar Veendam begint. „Ik weet zeker dat de andere jongens één of twee nachten niet geslapen hebben, maar ik begin om vijf voor half drie pas aan Ajax te denken". Gezien de afstand die hij moet afleggen is dat maar goed ook, al stelt de cruise control in zijn geriefelijke vervoermiddel hem in staat zich tijdens de lan ge rit te ontspannen. „Zo is het ook totaal niet vermoeiend", al dus Verschoor. „Ik kom elke keer kip-fit bij de thuiswed strijden aan. Ik heb er dan ook geen moeite mee dat het zo ver is. En bovendien, er staat heel wat tegenover. In eerste instan tie al financieel", zegt Ver schoor, die in Leiden een bloé- menzaak drijft en op zoek is naar een tweede winkeltje nu het hem ook in zijn betaalde hobby voor de wind gaat. „Ik verdien in Veendam zo ongeveer het dubbele van wat ik bij Haarlem kreeg en dat is ook niet geheel onbelangrijk. Maar verder mag ik bijvoor beeld ook met eicjen vervoer naar de uitwedstrijden, als de jongens drie, vier uur in de bus moeten zitten. En ik hoef maar één keer per week te trainen in Veendam. Voor de rest mag ik dat in Leiden doen, maar daar is het door een achillespeesbles sure nog niet van gekomen". In het zevende seizoen dat hij nu alweer betaald speelt, komt hij daardoor weieens conditie tekort. Tegen andere ploegen is dat nog niet zo gebleken, maar tegen Ajax zit hij er in de slot fase door. „Omdat je tegen zo'n ploeg met zoveel beweging, veel meer moet regelen". Dat heeft Veendam overigens niet ge daan voor de wedstrijd, waar op het filiaal van Groningen (bijna alle spelers hebben wel voor die club gevoetbald) zich „zonder poespas" heeft voorbe reid. Gewoon een wedstrijdbe spreking en hup, de wei in. „Dat is ook dè manier", vindt Verschoor die alleen iets van 'overspanning' in het noorden zegt te merken, als Groningen ter sprake komt. „De rivaliteit met die club is enorm. Als zij verloren hebben en wij hebben gewonnen, gaan de spelers van Veendam daar stappen en ze weten tijdens de wedstrijd al hoeveel het bij Groningen staat", geeft hij als voorbeeld. „Maar voor Ajax doen ze niks extra's. We krijgen een wed- strijdbespreking en dan vraagt Nienhuis of ik het ermee eens ben, omdat ik de man ben met de meeste eredivisie-ervaring. Ik geloof niet dat hij het zou veranderen als ik het er niet mee eens was, maar het is leuk dat hij het vraagt". „Een mooi ventje trouwens, die Nienhuis", zegt Verschoor. „Geen trainer voor Feyenoord of Ajax, maar een weréldman voor Veendam. „In situaties waarin Van Doomeveld bij Haarlem uit z'n bol zou zijn ge gaan, pakt hij de kaarten en gaat meepokeren met de spelers en dan wint ie nog vaak ook. Ikzelf denk tegenwoordig trou wens ook meer aan de centjes", meldt de voetballer, die jaren lang sappelde bij Telstar en pas bij Haarlem wat meer ging ver dienen. „Bij die clubs zag ik het prof voetbal echt als een hobby, nu denk ik ook aan de financien. Je kan aan de ene kant zeggen: je bent gek dat je steeds naar Veendam gaat, maar aan de andere kant ben ik wel verze kerd van een goed inkomen en ik blijf in het circus meedraai en. Ook belangrijk, want ik wil nog zeker nog drie of vier jaar doorgaan. Ik vind dit wereldje schitterend mooi". Na de nederlaag met met Ajax betrekt de lucht welis waar eventjes, maar het verba zingwekkende applaus van het eigen publiek, helpt hem er snel doorheen. Hij blijft langer dan normaal napraten in het spe lershome, waar hij wel herkend wordt en de term „morele over winning" geregeld valt. „Voor Veendam-begrippen hebben we inderdaad aardig gespeeld, maar toch vond ik dat ongeloof lijk", verbaast hij zich nog lang daarna. „Ik had weieens willeyi zien wat er gebeurd was als we gelijk hadden gespeeld. Dan was ik daar niet meer weggéko- BRA (ANP) - De Zwitserse wereld kampioenen Hansi Bachtold en Fritz Fuss hebben gisteren ook de laatste WK-motocross in de zij- spanklasse beheerst. Op het steile en bochtige ciruit in de Noordita- liaanse plaats Bra wonnen zij beide manches. In de tweede manche le verde het duo een heftige strijd met de Nederlanders Muller en Van Heek, die uiteindelijk toch ge noegen moesten nemen met de tweede plaats. Net als vorig jaar werden zij ook tweede in de eind rangschikking om de wereldtitel. Van Heugten en Van Deutekom prolongeerden hun derde positie. Door de goede eindklasseringen mogen de Nederlanders nu vol gend seizoen drie deelnemers meer tot een totaal van negen naar de wedstrijden om de wereldtitel af vaardigen. De Nederlander Eric Verhagen, bakkenist van nationaal kampioen Timmermans, brak bij een valpar tij een voet. Kees van der Ven heeft gisteren ook in de laatste kampioenscross in de 500cc aangetoond Neder lands beste crosser in de halve-li- terklasse te zijn. Op de crossbaan van het TT-circuit van Assen won de coureur uit Bakel, die de Neder landse titel al op zak had, twee van de drie resterende manches. HELLEVOETSLUIS - Ondanks dat het catamaran-zeilseizoen ten einde loopt, verschenen er gisteren tweehonderdnegentig schepen aan de start van de lange afstandsrace 'Ronde Tiengemeenten'. Deze voor de zevende maal door de vereniging Hellecat georgani seerde wedstrijd kent een start in Hellevoetsluis, waarna de vloot richting het eiland Tiengemeenten koerst dat gerond dient te worden. Na het ronden terug naar Helle voetsluis om te finishen. Al met al een afstand van 50 kilometer he melsbreed die overbrugd dient te worden. De vereiste wind voor zo'n race was afgelopen zaterdag afwezig, hetgeen de wedstrijdleiding deed besluiten de start met vierentwin tig uur uit te stellen. Achteraf een prima beslissing daar het gisteren ideaal zeilweer bleek. Windkracht drie vier vanuit het zuidwesten zorgden voor een ongebruikelijke halve windse start. De eerste start moest worden teruggeschoten. Een groot gedeelte van het wed- strijdveld was de finishlijn gepas seerd voor het startsignaal. Omdat men een groot gedeelte van de te zeilen baan halve wind kon varen, behoorde een snelle tijd tot de mo gelijkheden. Voor in het veld waren de Torna do's te vinden. Uiteindelijk wist A. Dijkstra met z'n fokkemaat R. Brouwer uit Ouddorp, met deze olympische catamaran, als eerste te finishen. Zij wisten de ronde in 2 uur en 21 minuten te voltooien. La ter bleek dit niet voldoende om ook als winnaar van deze wedstrijd te worden gehuldigd. Na het omrekenen van de gezeil de tijd, afgezet tegen de vastgestel de handicap per boot, kwamen M. Deutekom en J. Koolhaas uit Zandvoort met een Prindle 18 als winnaar uit de computer. Dit suc cesvolle duo wist eerder dit jaar het Nederlands kampioenschap Prindle 16 en de Remrace op bei der naam te zetten. Als tweede ein digde de winnaar van 'De ronde om Texel' P. Saarbergen eveneens uit Zandvoort op een A-cat. Op een verrassende derde plaats finishte H. Heemds uit Roermond op een A-cat. De Katwijkers, vader "en zoon Ruygrok met een Prindle 18 leg den beslag op een zeventiende plaats. J. van der Plas met J. van der Plas met een Prindle 18 op een eenentwintigste terwijl A. Zwaan en H. Minnee als éénendertigste, met een Nacra 5.8 eindigden. A. v.d. Plas en D. Schonenberg op een Nacra 5.8 finishte als zesde en als eerste in hun klasse maar uiteinde lijk bleek dat zij het eiland op de verkeerde manier hadden gerond hetgeen disqualificatie tot gevolg had. DRACHTEN (ANP) - Elf maanden geleden eindigden de Bulgaarse turnsters bij de strijd om de we reldtitels in Montreal als vierde in de landenwedstrijd. In de Canade se stad was Nederland slechts met twee turnsters, nationaal kampioe ne Thérère Wilmink en Carola Eenkhoorn, vertegenwoordigd. Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV), over ruim een jaar organisator van het toernooi om de wereldkam pioenschappen in het sportpaleis Ahoy' in Rotterdam, achtte de vrouwenploeg niet representatief voor afvaardiging. Elf maanden na Montreal ontmoetten Nederland en Bulgarije elkaar in de sporthal van Drachtén. Het tweedaagse tref fen leverde, uiteraard, winst op voor Bulgarije maar het verschil van ruim elf punten (370,70 -382,00) was voor de jonge Nederlandse for matie draaglijk.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19