Eerste zege korfballers van TOP Westervoort is te sterk voor Dekker Bert Kragtwijk: n klasse apart Onverwachte zege voor Grashoppers LDG zet zaken recht Knappe zege DIOK Nederlaag De Spartaan PAGINA DO STAD SPORT MAANDAG 29 SEPTEMBER 1986 LEIDEN - Het vierde duel in de overgangsklasse van de korfbal competitie wist TOP met een over winning af te sluiten. HKC(Ha) werd met 11-6 geklopt door de Sas- senheimse debutant. Concurrent Fides Pacta behaalde eveneens puntenwinst: een 6-6 gelijkspel te gen Pams. Pernix won met 8-10 van debutant Thor(H). Van de eer steklassers wonnen De Danaïden en Zuiderkwartier en leed Fiks een nederlaag. Velocitas versterkte haar koppositie in IIB door een ze ge op DES. Na drie nederlagen op rij stond TOP weer met beide benen op de grond. Het superioriteitsgevoel, ontstaan na twee opeenvolgende promoties, was verdwenen. En HKC, dat vorige week Fides Pacta nog klopte, werd het eerste slacht offer van TOP's 'nieuw realisme'. "En nu we eenmaal gewonnen hebben zal het een stuk beter gaan met TOP", waarschuwde coach Hans Oele Fides Pacta alvast. Al voor de rust had TOP ruim af stand genomen van HKC. Goals van Frank en Ria- Nijenhuis, Stella van der Zaag en Gerco Langelaan (2x) bogen in het derde kwartier een 3-4 stand om in een 8-4 rust stand. HKC was overbluft en ver zuimde zelfs vanaf de stip te sco ren. De marge werd na de hervat ting knap verdedigd tegen de ster ke en lange ploeg uit Hardinxveld- Giessendam. Veel gescoord werd evenwel niet meer. Alleen Frank Nijenhuis, Anne van der Zaag en invaller Sjoerd van der Klaauw doelpuntten voor TOP: 11-6. Hoewel uiteindelijk zeer content met het gelijkspel, was er toch eni ge onvrede te beluisteren in de woorden van Fides-coach Frank Berendes. "We waren beter dan Pams. dat als ploeg toch erg tegen viel. Maar we hadden alleen meer moeten scoren", zo betoogde hij, duidend op het eerste deel van de tweede helft. Na een degelijke eer ste helft (rust 4-3 met goals van Ka rin van der Zeeuw, Robin Somme- ling. Jan Willem Meijer en Nico Pi- kaar) was Fides beslist de sterkste. Verder dan een enkele goal van Robin Sommeling, die met drie goals een goede rentree maakte na zijn schorsing, kwam het echter in deze achteraf cruciale periode niet. Halverwege de tweede helft kwam Pams opnieuw terug tot 5-5 en stootte vervolgens met slimme tempowisselingen door naar 5-6. Balbezit moest Fides' laatste weerstand breken, maar al pa drie minuten viel de gelijkmaker. Inval ler René van der Vooren maakte zich onder de korf vrij en scoorde beheerst. Zelfs het ene punt stelde Pams tevreden, want het bleef het spel bevriezen. Nu weigerde ook Fides om nog enig risico te nemen en Berendes' "houd maar afstand" werd keurig opgevolgd. Het bleef dus 6-6. Moeiteloos Moeiteloos lijkt Pernix zich te gaan plaatsen voor de vijf plaatsen in de overgangsklasse 'nieuwe stijl'. Na het afgelopen weekeinde staan de eerste vijf immers al vier punten voor op de achterblijvers. In dit kader was het duel tussen nummer zes Thor en nummer drie Pernix toch zeker belangrijk. Niet alle Pernixers hadden dit in de be ginfase zo duidelijk begrepen, want het duurde een half uur eer er lijn in het Leidse spel kwam. Thor raakte toen al snel in de problemen. Hoewel de debutant uit Harmeien zich fel verzette, de uitkomst van het treffen was dui delijk. Pernix, dat het spel inmid dels had omgegooid, liep na een hapering (5-4 na een 3-4 bij rust) snel weg. Eerst naar 6-8, goals van Janneke Mulder en Frits Kolff, en vervolgens via 7-8 naar 7-10 door Carla- en Peter Kuipers. Eenmaal slechts scoorde Thor tegen: 8-10. Carla Kuipers en Carla van Evert namen elk drie van de Leidse tref fers voor hun rekening, terwijl ook Kees Brokaar scoorde. "Tien minuten vergeten te korf ballen en het is gebeurd", moperde Fiks-coach Henny Piket na de ne derlaag tegen Albatros. Ondanks zijn waarschuwingen opende Fiks weinig geconcentreerd en raakte prompt met 0-2 achter. "Door door die goals loop je wel de hele wed strijd achter Albatros aan". Niettemin deed Fiks dit verdien stelijk en door goals van Reinetta de Mooy, Sandra van Gelderen, Theo Vreeken en de weer herstelde Nico van Weizen bleef Fiks tot de rust (4-6) keurig in het spoor. Een even zo zwakke start van de twee de helft (4-9) kostte Fiks vervol gens de punten. Opnieuw zette Fiks aan voor een inhaalrace, maar het einde kwam al bij 9-12. Na een helft had Zuiderkwartier het duel tegen Rozenburg al in haar voordeel beslist. Door goals van Dirk Jan de Kreek en Aldo Spadon, beiden driemaal, en Chris- ta Metselaar en Wil de Wit had de ploeg van coach Simon Boot bij rust al een ruim (8-3) afstand geno men. Na de hervatting trachtte hekkesluiter Rozenburg soms let terlijk terug te vechten, maar de Leidse ploeg hield het hoofd koel. In gevaar kwam de voorsprong geen moment: 10-5. Doordat het tweede aanvalsvak maar uiterst moeizaam tot scoren kwam, raakte De Danaïden bi' OSCR nog bijna in de problemen. Ondanks dat coach Kees van Vliet Ingrid van Haren en Hennie Devi- lee inzette, kwamen de Rotterdam mers een half na rust (3-5) weer op gelijke hoogte. Leon Brouwers, in de eerste helft al verantwoordelijk voor een 2-4 voorsprong, bleef trefzeker en zorgde vanaf de stip voor 5-6. Tij dens het op balbezit spelen bepaal de Eric Peters de eindstand van dit duel, waarin vooral de bijzonder ir- ritantant fluitende scheidsrechter Diepstraten opviel, op 5-7. Verdediging Ruim veertig minuten lang wist de eerste verdediging van De Alge mene DKV van scoren af te hou den. Daarmee redde het viertal Diane Hoppenbrouwer, Larissa Roelofs, Marcel Duyvenbode en Alfred Lambooy de 5-3 voor sprong, grotendeel bijeengesprok keld voor rust (4-3). Fluks is volledig ingeburgerd m de tweede klasse, blijkens de 13-6 zege op Terheijden. "De ploeg straalt veel vertrouwen uit en kijkt niet meer op tegen de tegenstan ders", aldus een trotse coach Henk Roedoe, die Kees Imthorn drie maal en Ada van der Meulen en Aad van Drongelen tweemaal zag scoren. In de tweede helft kreeg koplo per Velocitas nog wel een tegen stoot te verduren van DES, maar verder dan 9-7 (rust 6-3) kwam de Delftse ploeg niet. Bert van Osna- bruggen scoorde tweemaal en ook nieuwelingen Iebele Otten, Anita de Bruin, Ineke Goedegebuure en Ruud Visscher kwamen tot scoren. Geen enkele tegentreffer behoef de KNS voor rust te incasseren en aangezien de Oegstgeester ploeg zelf zevenmaal scoorde, was het pleit al wel beslecht. Succes had na rust meer succes, maar kwam toch niet verder dan 8-5. Met drie goals werd Hans Kooien topscorer, ter wijl Louis Kok tweemaal succes vol was. Ons Eiland wist ten koste van Sportief de aansluiting terug te krijgen met de staart van de derde klasse B. Ondanks numerieke min derheid voor de korf, Eric Kuiper kreeg rood wegens commentaar op de leiding, wisten Jolanda de Boer en Jan Boon Ons Eiland in de slot fase een eerste overwinning te be zorgen: 6-4. "Ik heb Crescendo nog niet zo goed bezig gezien", oordeelde een tevreden coach Ruud Niesing. Het verschil liep overigens na rust (3-0) nauwelijks meer op, hoewel er toen wel meer doelpunten vielen: 9-5. Wijnand Alberts scoorde drie doelpunten, John Huigsloot en Al- fons Cornelissen elk twee. LEIDEN - Het Leidse Damgenootschap heeft de tweede competitiewed strijd in de Hoofdklasse van de Dambond Midden-Holland met een ge lijkspel besloten. Het Katwijkse KDC was door het vooruit spelen van een drietal wedstrijden weliswaar op een 4-2 voorsprong gekomen, doch LDG zette de zaken later recht. In de vooruit gespeelde wedstrijden boekte André van der Kwartel als enige resultaat. Hierbij kroop hij echter wel door het oog van de naald, aangezien tegenstander Frans Spierenburg op het beslissende moment blunderde, nadat hij de lange vleugel van Van der Kwartel vakkundig buitenspel had gezet. Verrassend was het verlies van Wim Heemskerk, die in een boeiende wedstrijd tegen Jan Passchier in de eindfase een lichte combinatie over het hoofd zag. Hetzelfde overkwam Sam van der Kwartel, die beide pun ten aan routinier Theo Zwetsloot moest laten. In het vervolg van de wedstrijd kwam LDG op gelijke hoogte door een zege van Evert Bronstring. Pas in het middelspel kon hij profiteren van een verkeerde voortzetting van Marco Dulfer, waarna de zege snel werd binnengehaald. Een partij "uit één stuk' speelde Fred Ong tegen Jaap van Duyvenbo de. Vanuit de opening zette Ong zijn tegenstander onder druk en voerde deze steeds op om de partij met een elegante damcombinatie te besluiten. De op achterstand gekomen Katwijkers namen op dat moment de nodige risico's. Arend van Beelen nam tegen Theo Uittenbogaérd een dure dam combinatie, maar moest daarop vele listig opgestelde vallen omzeilen om alsnog een remise binnen te halen. Frans de Jonge zag zijn durf met een zege beloond. Aansturend op een ingewikkelde positie had het beoogde effect. De positie werd Max Lei- wakkabessy te machtig, die daardoor in een lichte damcombinatie liep. waardoor KDC op gelijke hoogte met LDG kwam. In deze stand kwam geen verandering meer, aangezieo Gijs van der Wiel zijn voordeel tegen LDG-er Peter Bronstring niet in winst kon omzetten. In eerste klasse behaalde het Leiderdorpse LDC een nuttige overwin ning op de Katwijkse reserves. De drie topborden legden de basis voor de overwinning. Ruud Lindemans viel hierbij op door een opzienbarende damcombinatie uit te voeren tegen Hans Klinkenberg. In deze klasse stelden de Rijnsburgse reserves enigszins teleur tegen het Alphense ADC. Ondanks de winst van de jongeren, Casper Vroegop, Cor van Dus- seldorp en Arie Schoneveld, kwam men niet verder dan een 8-8 eind stand. AMSTELVEEN - DIOK blijft de trotse aanvoerder van de rugby ^-klasse, door een 3-29 ning op het altijd gevaarlijke NFC uit Amstelveen. Minder reden tot juichen was er voor The Bassets, 21-3 verlies tegen RRC uit Rotter dam. Ook Minerva verloor kans loos met 3-19 tegen Haarlem. Al leen LSRG wist in Amsterdam te gen Ascrum na een moeilijke wed strijd een punt te pakken (9-9). NFC - DIOK 3-29. De winst was voor DIOK reden om blij te zijn, omdat vorig seizoen in Leiden nog werd verloren van de Amstelve- ners. Gisteren was het echter de omgekeerde situatie. Door sterk, goed gegroepeerd en bovenal intel ligent rugby te spelen troefde DIOK de tegenstander op alle fron ten af. In het begin van de wed strijd leek het er niet op dat DIOK een ruime overwinning zou gaan behalen. Zeker niet toen al na drie minuten NFC door een benutte pe nalty met 3-0 voorkwam. Hierdoor opgeschrikt werden de Leidenaars sterker. NFC werd onder druk ge zet en DIOK was akelig dicht bij een score (Kees Kloots). Er moest echter gewacht worden tot de twaalfde minuut op de eerste Leid- se punten. Mark Michielse benutte vlak na elkaar twee penalties en bracht zijn ploeg op voorsprong 3- 6. Een tegenvaller was het uitvallen van de aan zijn enkel geblesseerde. Omdat er nog steeds geen wissel spelers zijn toegestaan in het rugby moest DIOK de wedstrijd dus ver der met veertien man uitspelen. Dat dit de Leidenaars goed afging liet Kees Kloots zien, die na een goed uitgevoerde voorwaartsenbe- weging de stand op 3-10 bracht. Mark Michielse zorgde hierna voor 3-12. Aangemoedigd door dit rug- gesteuntje bleef DIOK goed spelen en bestreed de Amstelveners met hun eigen wapens, snel en open rugby. Op slag van rust was het Remco Roest die uit zo'n aanval de ruststand op 3-16 bracht. De tweede helft liet aanvankelijk geen goed rugby zien. NFC was niet bij machte om DIOK in gevaar te brengen, terwijl DIOK rustig en afwachtend begon. Het spel speel de zich voornamelijk rond de mid dellijn af, en pas na vijftien minu ten was het Mark Michielse die de impasse doorbrak (3-19). Het was uiteindelijk DIOK full-back Gi- dion van der Born die de wedstrijd definitief wist te beslissen door twee maal zelf te scoren. De eerste maal na uitstekend voorbereidend werk van Peter de Bruin (3-25), de tweede maal nadat hij als extra man meeging in de Leidse drie- kwartlijn en de NFC-verdediging hem niet meer kon afstoppen (3- 29). Ondanks aandringen van de Amstelveners kwam de Leidse overwinning niet meer in gevaar. DIOK kan zich nu gaan opmaken voor de confrontatie op zondag 5 oktober in Leiden tegen mede- koploper Castricum. RRC - The Bassets 21-3. De twee de achtereenvolgende nederlaag voor de Sassenheimers. Met niet minder dan zes invallers moest RRC bestreden worden. In het be gin kon The Bassets het nog aardig bijbenen. Via Tinus Harskamp werd het 0-3, maar hierna werden de Rotterdammers sterker. RRC won zodoende verdiend met 21-3. Minerva - Haarlem 3-19. In de eerste helft konden de ex-studen ten het nog aardig bijbenen (3-4 door een penalty van Siebrand Roell), de tweede helft was Haar lem met name conditioneel ster ker, en wist in de laatste tien minu ten de voorsprong uit te breiden tot 3-19. Ascrum - LSRG 9-9. Een zwaar bevochten gelijkspel van LSRG in Amsterdam tegen Ascrum. De stu denten, die al na vijf minuten Frans Kuipers met een blessure het veld zagen verlaten, bleven tot de rust door twee penalties van Pieter Fischer knap bij (6-6). Toen vlak na rust ook Toni Boersma aan Leidse zijde het veld moest verla ten zag het er somber uit. Het was echter Pieter Fischer die door een panalty zijn ploeg naast de tegen stander bracht en de eindstand op 9-9 bepaalde. ERIC JAN BERENDSEN LEIDEN - Ook in de tweede wed strijd van de vrouwen van Dekker Squash Warmond was geen winst weggelegd. Westervoort bracht met als nummer één, Ray Ander son uit Australië, tiende op de we reldranglijst, en Denis Sommers. nummer elf op de nationale rang lijst, een te sterke ploeg op de been voor de debutanten uit Warmond. Mary Gillies was kansloos tegen Ray Anderson, 1-9, 4-9, 4-9. Geen nederlaag overigens waar enig peil op te trekken valt voor de verrichtingen van de Dekker Squash vrouwen in het verdere verloop van de competitie in de eredivisie. Coach Brian Witherden denkt dat de winstkansen zeker aanwezig zijn in de wedstrijden te gen Dicky Squash (A'dam), A.S.R.C. 2 (A'dam) en E.S.C. Veld hoven. Op 3 oktober komt eerst A.S.R.C. 2 op bezoek in Warmond en 24 ok tober volgt E.S.C. Veldhoven. Dek ker Squash Warmond verloor niet zonder een puntje te hebben ge scoord. Voor dat puntje zorgde Nolly Bennink tegen Ingrid van Dongen die tegen het slimme squash van de Warmondse vetera ne zelfs geen set kon maken, Es ther Lieben had geen gen de no. 18 van de nationale ranglijst, Mandy Sommers, 0-3. En Liz Weare had een set in haar han den tegen Denise Sommers, maar ging toch met 0-3 door de knieën. 3-9, 3-9, 8-10. De mannen van Dekker Squash speelden weer gelijk. Nu werd het 2-2 tegen Sluipers 3 uit Reeuwijk. Voor de punten tekenden Carel de Bruyn, die letterlijk alles haalde en Brian Witherden. Luike l^ebbes had voor 3-1 kunnen zorgen in zijn derde enkelspel maar hij had het geluk niet met zich, 2-3. Ook David Rance weerde zich geducht in het vierde enkelspel maar verder dan 1-3 kwam hij niet tegen de no. 2 bij de vrouwen in Nederland, Mary Remeinse. De Leidse studenten vrouwen wonnen met 4-0 van Dordrecht 2 in de derde divisie en lijken evenals de Leidse studenten mannen in de vierde divisie goede kampioens kansen te hebben. De mannen wonnen ook met 4-0 van Westvliet 5. Met Robert Priester, Allard van der Weerden, Paul Kemff en Mar cel Buk heeft het eerste team van de Leidse studenten ook een ster ke ploeg. L.S.R.C. 2 verloor met 1-3 van Westvliet 5. LEIDEN - Hij heeft in het verleden al eens eerder een paar aardige wedstrijden voor BS Leiden ge speeld. maar wat Bert Kragtwijk zaterdagavond tegen koploper Ro- wic achter zijn naam liet noteren is tot dusver in de Vijf Meihal nog nooit en door nie/nand vertoond. Want ga maar na: wie scoorde er. op landelijk niveau uiteraard, ooit wel eens 27 punten tegen 60%, pak te 25 rebounds, deelde 9 assists uit, blokte 4 schoten, haalde 5 ballen Vlug en Lenig kansloos tegen Otmar GELEEN (ANP) - De Vlug en Lenig zijn vrijwel zeker uitgeschakeld in het Europacup 1- toernooi zaalhandbal. De lands kampioen verloor zaterdagavond in Geleen de eerste wedstrijd van het toernooi tegen Sankt Otmar met 15-23. De Limburgers waren kansloos tegen de geraffineerd spelende Zwitsers. Sittardia, uitkomend in het Eu ropacup 3-toernooi, overklaste Schiff Lange uit Luxemburg. Voor eigen publiek wonnen de Limbur gers met 25-12. De bezoekers kon den slechts in het eerste kwartier van de wedstrijd gelijke tred hou den met de favoriet. Met het vorde ren van de tijd werd de kloof tus sen de partijen wat betreft conditie en techniek duidelijk. De eerste helft werd afgesloten met de be scheiden voorsprong van 10-6. Na de pauze voerden de Sittardse handballers de score op. Lambert Schuurs was topscorer met zeven treffers. Wiel Schmeetz en Jos Smeets scoorden beiden vier keer. De Luxemburger Frank Ritz liet vijf punten noteren. De uitslagen: Mannen, eerste ronde Europacup 1: V en L (Ned) - Sankt Otmar (Ned) 15-23. Mannen, eerste ronde Europacup 3: Sittardia (Ned) - Schiff Lange (Lux) 25- Blauw Wit versloeg zaterdag op de Far Oer-eilanden Uf Kyndal Tors haven met 18-15 in de eerste wed strijd van de eerste ronde van het Europacup 2-toernooi. Bij rust stonden de ploegen gelijk: 8-8. terug en leed slechts 3 keer balver lies Niemand dus en om de dood eenvoudige reden dat dit cijfers zijn die bij een basketbalwedstrijd als abnormaal hoog en zeer uitzon derlijk worden beschouwd. De man in kwestie, naderhand ontspannen rondstappend in de kantine waar het in vroeger dagen wel eens drukker is geweest op de zaterdagavond, was natuurlijk de eerste om het een en ander terug te brengen tot normale proporties. Passend bij zijn aard grinnikte hij wat toen hem het scoutingsformu- lier werd aangereikt, om na een vluchtige blik daarop te conclude ren: "Dat dit dus de eerste divisie was. Typisch niet te vergelijken met de eredivisie. Geen centje pijn hier, het kan nog wel wat beter. Wacht maar tot die kleine (de pas aan zijn enkel geopereerde Erik- Paul van Weeren red.) straks terug is en we met de vijf-aanval ko- Die zal Bert Kragtwijk, 100-vou- dig international en ex-Amerika ganger, dan eerst nog bij zijn coach moeten introduceren, want die is als betrekkelijke beginneling nog niet echt op de hoogte van de sys temen waarmee zijn gerenom meerde voorgangers als Ton Boot en Ruud Harrewijn in de Vijf Mei hal met Leiden vroeger succes boekten op nationaal en internatio naal niveau. De inwoner van Ku- delstaart is niet te beroerd om de nieuwe man wegwijs te maken in de complexe materie van het sys teem-basketbal, zoals hij evenmin te beroerd was om als enige te blij ven toen al die anderen vorig jaar overhaast het sponsorloze en zin kende schip van BS verlieten. "Wil je hogerop, en dat is toch de bedoeling, dan zijn die systemen gewoon noodzaak. Juist in de eer ste divisie, waar de meeste tegen standers maar wat aanrommelen, kan je ploegen daarmee volledig afbluffen. Met mijn inbreng en met straks Erik er weer bij komen we natuurlijk zo al een eind. maar als we er nog wat meer lijn in kunnen brengen kan het nog echt leuk worden ook. Kampioen Weet ik Bert Kragtwijk toont zijn klasse in de wedstrijd van BS Leiden tegen Row nog niet. Het moet in principe kun nen met dit team", aldus de 2.10 meter lange center, die stelde het nog best naar zijn zin te hebben bij het gedegradeerde Leiden. Bij welke ploeg hij. na het verlo- LEIDEN - De gewichtheffers van LKV De Spartaan leden hun twee de nederlaag van het nog prille sei zoen tegen Helios uit Simpelveld. De Leidenaars kwamen tot 1300 ki lo, zestig minder dan Helios. De Leidse heffers kwamen tot de volgende resultaten: Hein van der Putten (gewicht 80.8 kg): trekken 85 kg, stoten 125 kg, Herman Filippo (82.4 kg): 110 kg, 130 kg, Jacob van Looy (76.8 kg):' 90 kg, 110 kg, Jim Passaay (70.6 kg): 90 kg, 120 kg, Len Zwaan (78.3 kg): 85 kg, 100 kg. pen van zijn nog uit de play-offs met Den Bosch daterende schor sing, zaterdagavond tijdens zijn eerste optreden op dit voor hem ui teraard veel te lage niveau zowel qua lengte als qua inbreng boven alles en iedereen uittorende. Het was vaak Kragtwijk tegen de rest waarbij hij op een bepaald moment na een defensieve rebound het veld al dribbelend overstak om aan de andere kant af te ronden met een spetter van een dunk. In die zelfde minuut nog bracht hij zijn medespeler Peter van de Wetering na een listig pasje geheel vrij onder het bord, pakte hij een bal af van zijn radeloos geworden tegenstan der Ed Poelstra en graaide met veel vertoon van macht zijn 25ste rebound van het bord. Het was het sein voor Broekhof om zijn absolute vedette, met nog drie minuten te spelen en bij de stand 74-43, naar de kant te halen. Als teken van waardering beloon den de 100 toeschouwers Kragt wijk - die op 30 januari 1982 tegen deze Dordtse ploeg die destijds on der de naam Frisol in de eredivisie speelde 18 punten scoorde en 11 re bounds pakte - met een stevig ap plaus. Zijn op drift geraakte ploeg genoten maakten het karwei ver der naar behoren af. Bij 85-51 viel het doek voor de ontredderde kop loper. AD VAN KAAM KATWIJK - Op het moment dat het zo zorgvuldig opgebouwde basketbalprogramma van Ed Zaal op instorten leek te staan hervon den de taaie Katwijkse speelsters zich zaterdagavond net op tijd om de openingswedstrijd tegen rivale MSV winnend af te sluiten: 68-63. Het werd daarmee een prima dag voor Grasshoppers, want de man nen kwamen door de 97-76 zege op Argus en de nederlaag van Loko- motief bij Zoebas alleen aan kop in de rayon eerste klasse. Grasshoppers kreeg de grootste klap al voor de wedstrijd te verwer ken. Coach Ed Zaal had zich al ver zoend met de gedachte dat Wilma Berkheij en Marja van Dijk er door ziekte en blessures niet bij zouden zijn, toen Petra van der Oever te kennen gaf met onmiddellijke in gang met basketbal te stoppen. De jarenlange steunpilaar van de pro motiedivisie debutant deelde haar onverwachte besluit vlak voor de wedstrijd tegen MSV mee aan haar ploeggenoten. Aangeslagen kwam Grasshop pers in het veld, waarin een gela den en bijzonder gemotiveerd MSV wachtte. Uit de break liep MSV onder aartvoering van Tineke Vos en Maijolein ter Laak de Kat wijkse ploeg op fikse achterstand (9-12, 9-23) om met een fikse voor sprong te gaan rusten: 23-38. Gras shoppers leek rijp voor de slacht bank, maar het was MSV dat zich door de achterdeur liet afvoeren. In elf minuten scoorden de Noord- wijksen drie schamele punten en had de thuisploeg de wedstrijd on der cpntrole: 42-41 en 52-43 Anja Aandewiel was onhoud baar, terwijl ook Jacqueline van Beelen en Ada Hoek niet meer konden missen. MSV stortte in el kaar, kreeg geen bal meer door de ring en stapelde fout op fout. Pas in de slotfase hervonden de Noord- wijksen zich, maar het gat kon niet meer gedicht worden: 68-63. Gras shoppers had de eerste slag gewon nen. Lisse stond in dezelfde promo tiedivisie voor de zware taak om de andere debutant, Groningen, af te stoppen. Dat ging de ploeg aanvan kelijk goed af (8-2), maar naarmate de strijd vorderde ging de thuis ploeg steeds nerveuzer en kramp achtiger spelen. Groningen kwam langszij (21-21) en bij de rust voor hét eerst op voorsprong (2^-29). Na de hervatting liepen de bezoek sters uit naar 38-51 en leek Lisse verslagen. De door coach Feitsma gedicteerde press pakte evenwel goed uit en bij 53-55 was er nog van alles mogelijk. Groningen had ech ter het laatste woord: 63-65. De mannen van Grasshoppers bevinden zich zeer verrassend al leen aan kop van de rayon eerste klasse. Tegen Argus werd zaterdag de vierde achtereenvolgende zege binnengehaald. De Katwijkers hadden geen problemen met de Haagse ploeg die vorig jaar nog in de eerste divisie acteerde, maar na een uittocht van spelers nu ook in het rayon niet mee kan. Bij rust leidde Grasshoppers dankzij Ben de Jong (18) en Rudolf Oudshoorn (16) al met 50-37 om de scorer bij 97-76 rust te geven. Leiderdorp kwam in Oud-Beijer- land struikelend over de finish. BOB herstelde zich knap' van de sterke start van Leiderdorp (4-12, 18-16) en hield de ploeg van Peter Paulides tot de rust (42-41) achter zich. Leiderdorp gebruikte de eer ste tien minuten na de pauze om afstand te nemen (53-70) en hoewel BOB na het uitvallen van Monk- horst en Rijsbergen nog gevaarlijk dichterbij kwam, was de winst voor Leiderdorp: 72-79. Blitz gokte tegen de reserves van Voorburg verkeerd door in de eer ste helft een zone-verdediging neer te zetten. Paul Berghout en John Tetteroo schoten de Voorschoten- se defensie aan flarden en ook na de hervatting viel er geen eer te be halen voor het nog puntenloze Blitz: 99-57. MSV wacht evenens nog op de eerste winst. De Noordwijkers wa ren er tegen DAS-2 dichtbij, maar twee driepunters van Johan Steen- voorden ketsten bij een 73-70 stand in de laatste seconden op de ring. DAS-2, dat pas twee minuten voor tijd de leiding had overgenomen, bleef daardoor op de been: 75-70 (39-39). HANS JACOBS Duinwij ck reikt tot halve finale HAARLEM - Duinwijck is er giste ren niet in geslaagd de finale te be reiken van het toernooi om de Eu ropese beker. De landskampioen verloor kansloos van de Deense club Gentofte: 1-6. De enige winst partij kwam in het gemengd dub belspel op naam van de Haarlemse routiniers Rob en Marjan Ridder. Gentofte werd winnaar van de be ker, na winst in de finale tegen het Zweedse Aura.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17