Holtmans redt De Zijl Feest bij Foreholte Forescate is nu koploper Eerste zege Vlietwijk Scylla's Pietje nu hele Piet PAGINA 16 SPORT MAANDAG 29 SEPTEMBER 1986 LEIDEN - Wat is er nou leuker dan een eerste mannenteam, dat op de avond van het 35-jarig be staan, vernietigend uithaalt! Het Scylla-feest was er niet minder spetterend om, maar een extra bijdrage aan de feestvreugde zat er niet in. In Gaanderen bleef Scylla tegen degradatieconcur rent Odion steken op 9-9. Niet echt slecht natuurlijk, maar als Mirjam Kloppenburg er drie verliest, dan moet er toch er gens een beslissende kloof gesla gen kunnen worden. Sjoerd Meyer had dat kunnen doen te gen Heister of Renze bijvoor beeld, spelers, die het tegen elke verdediger op voorhand al in hun broek doen. Waarom dan Meyer toch verloor? "Och als je maar slecht genoeg speelt!". Ge rard Bakker jr. speelde niet veel beter, met verlies tegen Marcel van der Voirle en Danny Heister. De progressie is momenteel ge ring, maar als geldig excuus kan de jongste Bakker aanvoeren, dat hij het laatste jaar in record tijd van 'Pietje' tot 'een hele Piet' gegroeid is, en dat het in deze fa se van aanpassen van techniek, en problemen met het voeten werk nog knap is als hij naast Renze ook Mirjam Kloppenburg de das omdoet. Robert de Groot leek dat bij 17- 13 te imiteren, maar alsof De Groot tuk is op dassen, als het spannend wordt krijgt hij 'm al tijd zelf omgedaan. Scylla scoor de bovendien een negatieve 'double' in de dubbels, dus de vraag rijst hoe de Leidenaars dan toch nog aan hun 9-9 kwamen. Het antwoord heet Peter Paul de Vrind. Op de training kreeg de 18-jarige Havo-scholier te horen dat hij wat meer op de voorvoe ten moest spelen. 'Laat ze de hie len zien', welke opdracht hij za terdag vier keer letterlijk en fi guurlijk uitvoerde. Avanti, en met name Bettine Vriesekoop, speelde tegen De Veluwe met het mes op tafel. Met name Anne Vlieg wordt daar heel nerveus van. De Groninger speelt het minst slecht bij een ouwe-jongens-krentenbrood-sfe- ertje, en gooit de blonde krullen in de wind, als de opponent dat voor na de wedstrijd wil bewa ren. Vier keer verlies voor Vlieg derhalve. Toch bleef Avanti ste ken op 11-7. Over en sluiten lijkt het voor Avanti 2 in de eerste divisie te worden, nu de belangrijke pot bij O.T.T.C. met maar liefst 15-3 de mist in ging. Oegstgeest vertilde zich niet aan J.C.V. en maakte de Brabanders met 12-6 duidelijk, dat het niet altijd carnaval kan zijn. Jos Verhulst zullen de pin tjes zaterdagavond overigens best gesmaakt hebben, want was hij in Oegstgeest niet ongeslagen gebleven. Zijn maatjes verging het minder, alleen Paetzel kon Reitsma aftroeven. VOORSCHOTEN - Het was gis teren in Voorhout een heel klein beetje feest. De Voorhoutse top- handbalsters wonnen van Swift/ Roermond met 22-13 en op die zege viel helemaal niets af te din gen. Het onder de vermaarde trai ner Jo Gerris zo geduchte Swift/ Roermond bleek niet meer dan een schim van de ploeg die goed was voor zo'n tien landskam pioenschappen en een halve fi nale in de Europa Cup. Alleen Ans Hendriks liet vanuit de lin kerhoek zien dat zij nog een van de coryfeeën is uit de Jo Gerris- periode. Op haar schoten had ook de weer sterk keepende Dia na van Dam geen verweer. Fore- holte keek de kat aanvankelijk nog uit de boom, maar na 5-5 werd Swift duidelijk gemaakt dat het geen illussies behoefde te koesteren. In circa tien minuten liep Foreholte met Elly Spreeuw en Ellen Warmerdam in een hoofdrol uit naar 12-6. Toen na de rust (14-8) ook Monique van Deelen zich nadrukkelijker met de Droduktie ging bemoeien werd het voor Swift een onbe gonnen zaak, waarbij het er al leen nog maar om ging zonder al te veel kleerscheuren naar Roer mond terug te keren. Met een marge van 22-13 lukte dat nau welijks. De Swift-trainer na af loop: "Het wordt heel erg moei lijk om ons in de eredivisie te handhaven. Ik had niet verwacht dat Foreholte zo sterk zou spe len". Ellen Warmerdam sloot het stuk in Voorhout af met vier tref fers op rij. "Nou", aldus de tech nische man van Swift, "zo'n speelster scheelt natuurlijk al enorm. Is ze te koop?" De stand: 1. Quintus 4-8, Swift- Arnhem 4-6, Foreholte 5-6, Sit- tardia 4-3, PSV 4-3, V. en K. 4-3. Swift/Roermond 5-1. In de veldhandbalcompetitie verloren de mannen van Satur- nus in de eerste klasse met 10-16 van WIK. Een nederlaag die mis schien niet onverdiend mag wor den genoemd, maar die beslist niet met zo'n grote marge had hoeven te worden geïncasseerd. Waar WIK de breakout kansen door slecht terugverdedigen wel verzilverde, verknoeide Satur- nus op zijn vroeger zo vlijm scherpe wapen tenminste vier doelrijpe kansen. Bij de rust leid de WIK al met 6-2. De vrouwen van Oase gaan aan kop in de tweede klasse. HVK kon in de eerste helft nog aardig bijblijven, maar na rust (4-3) schroefde Oase het tempo op en pakte in de defensie feller aan. Het resultaat was een ongezou ten verlies van HVK, 14-7 voor Oase dat nog niet eens 80 procent liep op de breakout. De vrouwen van HVV'70 boek ten eindelijk winst. Tegen DWS' reserves werd het 10-5, rust 6-2. De 4-2 defensie van de Schie- damse vrouwen was natuurlijk koren op de molen van de HW- ploeg die het bepaald niet moet hebben van afstandsschoten en nu de poort open vond. De mannen van HVV'70 waren in de eerste helft een klasse te sterk voor Westlandia, 14-6. Westlandia restte in de tweede helft alleen nog dapper volhou den. Dat werd beloond met een eervolle nederlaag, 19-16 voor HW'70. FRANK BONTE Roomburg gelijk tegen Alecto LEIDEN - De hockeyers van Forescate zijn gistermiddag koploper geworden in de tweede klasse A dank zij de 5-1 overwinning op Zoetermeer en een beter doelsaldo. Roomburg (2-2 tegen Alecto) en Dopie hebben eveneens zeven punten uit vier duels. De vrouwenploeg van LMHC handhaafde zich gemakkelijk als leider in de eerste klasse A door een 3-0 zege op Hudito. Leiden - Hurley 1-0. De eerste volle winst is binnen gehaald in de thuiswedstrijd tegen Hurley. Het overwicht van LMHC resulteerde in het eerste deel in een paar strafcorners en een mooie kans voor Onno te Rijdt, waar ech ter geen treffers uit voortkwamen. Na een kwartier in de hardere tweede helft leidde LMHC'er Hans-Willem Croll met een hoge bal de winnende treffer in. De Hur ley-keeper had door de laagstaan de zon slecht zicht, waar Laas Ga- lema handig gebruik van maakte door met één hand te*scoren. De weer in de hoofdmacht terugge keerde doelman Tom van der Meer had weinig moeite om de voor sprong vast te houden. Roomburg - Alecto 2-2. De thuisploeg kwam via Cees Wendt al zeer snel op voorsprong. Hij pikte de bal op van een verde digende stick en maakte af docr doelman Boudewijn van Duiken met een hard schot te verslaan. Nog geen kwartier later leek Roomburg op rozen te zitten toen de eerste Leidse strafcorner door het trio Paul Lamping, Oscar Snij ders en Wendt werd verzilverd tot 2-0. Van Duiken hield vervolgens zijn doel keurig schoon, waarna Alecto nog voor de pauze op 1-2 kwam door Wout van der Meulen uit een strafcornersituatie. De Lei- derdorpse ploeg toonde zich vecht lustig tegen het wat minder agres sieve Roomburg en verdiende de gelijkmakende 2-2 uit eveneens een korte corner die door Ludo Mennes direct achter Ronald Cijs werd geslagen. Forescate - Zoetermeer 5-1. Het uit de eerste klasse gedegra deerde Zoetermeer had na een mi nuut de voorsprong te pakken die het in het gelijkopgaande eerste deel echter uit handen moest ge ven: 2-1. Na de pauze liep het bij Forescate, mede door de betere conditie, op rolletjes. De Voorscho- tenarn liepen uit naar een 5-1 score door toedoen van de schutters Jel- mer Siersema, Bernhard Thieme en Hans Riemens. De Zoetermeer- se opponent is in het tweede deel nauwelijks van de eigen helft ge weest. Noordwijk - FIT 0-0. De ploeg van coach Klaas Ru- bingh kwam niet verder dan twee afgekeurde goals tegen het onder- aanstaande FIT, dat overigens uit stekend partij bood. De Noordwij- kers hadeen pech dat de tip-in van Willem-Jan van Veen na aangeven van de tot achterlijn doorgelopen John Asselbergs werd geannu leerd wegens buitenspel. Goed debuut De la Rie DORDRECHT - Twee lingen van de boksschool Lei den maakten in het afgelopen weekeinde bij wedstrijden in Dordrëcht hun debuut. Jan Visser verloor zijn wedstrijd op punten van de Hagenaar Dille- waard. die onlangs kampioen van Zuid-Holland werd. Het duel van de tweede pupil van trainer Chris Lantrok, Robert de la Rie, werd eveneens op punten beslist. De la Rie werd tot winnaar uitgeroepen in zijn gevecht tegen Kirmiz Yun uit Zutphen. In het Haagse Amacitia ko men vanavond twee Leide naars in de ring. Robert Zand vliet bokst in de B-klasse tegen Refos uit Enschede, terwijl Ja cob Krijgsman naar diezelfde klasse kan promoveren door winst op De Rotterdammer Bunk. Vrouwen Leiden - Hudito 3-0. De thuisploeg overklaste Hudito tijdens de hele wedstrijd. Vooral in de eerste helft opereerden de LMHC-vrouwen in- een hoog tem po. Na vijf minuten leverde dat de 1-0 op door een tip-in van Cootje Barendsen. Tien minuten later pas seerde Barendsen de Hudito-doel- vrouw nog eens: 2-0. Voor de rust bouwde Barbara Boertje uit naar 3-0 nadat zij de van een Delftse stick afgeketste stick alsnog in be zit kreeg. Na weinig werk in het eerste part, moest Leiden-doel- vrouw Ineke Kasteleyns vier keer optreden, waarbij één keer met een prachtige reddine. Alecto - Noordwijk 3-1. Coach Ruud Hartman Kok van Alecto liet Brigitta van der Touw met succes op Noordwijk spelver- deelster Alexandra van Kan staan, waardoor de aanvoer naar de voor ste linie van Noordwijk stagneer de. Twee strafcornergoals van Ma deleine Nivard brachten de thuis ploeg voor de rust op 2-0. De derde treffer kwam voort uit een omstre den strafbal toegekend door arbi ter Tönjann (de bal werd onder keepster Marcella Pommé 'ge pookt') en benut door Eugenie Westerduin. Brigitte van der Vlugt doelpuntte ver in de wedstrijd voor het hevige drukkende Noordwijk de enige tegentreffer. Roomburg - Alkmaar 0-3. De Leidse hockeysters kampen nog steeds met veel blessures en moesten gistermiddag ook nog eens aantreden tegen de lijstaan voerder in de tweede klasse B Alk maar. Na twintig minuten drukten de Noordhollandse vrouwen hun kracht al uit in twee treffers. Na de hervatting kwam de thuisploeg fa natieker voor de dag en verdiende strafcorners die echter niet tot tref fers leidden. Alkmaar miste eerst een strafbal om daarna toch nog toe te slaan naaf 0-3. Forescate - Bennebroek 3-2. De gasten kwamen na een 0-2 voorsprong nog van een koude kermis thuis. Eerst scoorde Karin Wassink voor Forescate tegen via een veldtreffer: 1-2. Een minuut deel werd geknokt voor de zege. Na een zeer enerverend duel trok Forescate via Kimman, die de Ben- nebroekse keepster omspeelde, met 3-2 aan het langste eind. Vierde klasse De zegereeks van de vrouwen- ploeg van Leidse Studs is door Gouda, dat de medekoploper was, doorbroken met 3-0. De mannen- ploeg heeft verdienstelijk gelijkge speeld (0-0) tegen het op de tweede plaats staande Bleiswijk. Onder aanvoering van de voortreffelijk keepende Jurgen van der Velden hield de verdediging van de Leidse Studs stand. De hockeyers van Catwijck, die terstand tegen Reeuwijk niet meer te boven gekomen. Willem Meeu- wisse bracht de enige Katwijkse treffer op zijn naam: 1-2. De Cat- wijck-vrouwen behaalden een be nauwde overwinning op Baren- drecht. De 1-0 voorsprong werd me nog tien minuten te spelen te niet gedaan door een 'hobbelbal' van Barendrecht. Drie minuten voor tijd greep Catwijck met 2-1 alsnog de zege. De nog hoop gevende 2-1 rust stand van Hisalis bij Saxenburg werd teniet gedaan door de thuis ploeg die uithaalde naar 5-2. De Lissese hockeysters kwamen in Al kemade wel terug na een 1-0 ach terstand. Sylvia Geers scoorde tweemaal uit een korte corner en halverwege de tweede helft maak te Helen van Laarhoven np aange ven van Sascha Póol er de uitein delijke 1-3 van voor Hisalis. Gespannen kijkt doelman Reyer Holtmans, zaterdag uitblinker bij De Zijl/LGB, toe hoe ploeggenoot Alex van Belkum de pass van Eric de Kulver (6) afschermt. Van Belkum moest later het bad verlaten. f0t0 Loi LZ'86 moeiteloos langs debutant Flevo: 13-5 LEIDEN - De Zijl/LGB heeft za terdagavond in een rommelige wedstrijd de eerste overwinning behaald. Het Delftse DZV werd met 13-10 aan de zege kar gebon den. LZ '86 had geen enkele moeite met debutant Flevo. De Nijkerkers werden met 13-5 te licht bevonden Vivax behaalde en moeizame 8-7 overwinning op WVZ, terwijl Kat wijk het niet kon redden tegen Ra ket. In Delft werd met 14-6 verlo ren. In de derde klasse troffen DKD en Sassenheim elkaar. De Leiderdorpers waren het sterkst en wonnen verdiend met 5-3. Bij de vrouwen verloor LZ '86 van Plu- vius uit Nijmegen. Na vier perio den stond er 4-6 op het scorebord. De Zijl/LGB vrouwen boekten hun tweede overwinning, GZC werd met 7-4 verslagen. De Zijl/LGB heeft zaterdag avond het Delftse DZV verslagen. De 13-10 overwinning was zeker verdiend te noemen. Vooral de de fensie was goed op dreef. Met aan het hoofd een fantastische Reyer Holtmans werden talloze man- minder situaties overleeft. De Zijl/ LGB (Mare v. Belkum) wist zelfs enkele keren te scoren bij een nummerieke minderheid. De he ren op de kant eisten zaterdag avond een hoofdrol op. Arbiter van Vossen, een man waar de Zijl/LGB het wel vaker moeilijk mee heeft„ stuurde te pas en te onpas Leide naars naar de kant. In de tweede periode moest Henk Harteveld er uit voor de duur van de wedstrijd met vervanging wegens aanmer kingen op de leiding, in de derde periode volgde Hans Nieuwenburg met 3 persoonlijke fouten hetgeen Alex van Belkum in de vierde pe riode eveneens overkwam. Boven dien stuurde van Vossen vlak voor tijd Arno van Winkel er uit zonder vervanging wegens een slaande be weging naar Erik te Kulve. Omdat de andere arbiter (Nonnekes) aan de overkant zeker niet "tegen" de Leidenaar stond te fluiten liepen de emoties soms hoog op. Het was de verdienste van de beide coaches Frits Welling en Ja cob Spijker dat de wedstrijd niet in een chaos eindigde. In de eerste periode werd met snel en goed aan- valsspel DZV terug gedrongen. Met Marc van Belkum in een doel treffende hoofdrol (hij scoorde de eerste drie goals) werd in deze fase een 4-1 voorsprong verkregen. Hierna werd de Zijl/LGB door de talloze man minder situaties in de verdediging gedrukt. De absolute uitblinker doelman Reyer Holt mans hield de voorsprong van de Zijl/LGB echter in stand. In de vierde en laatste periode viél de be slissing. Van 10-8 liep de Zijl/LGB onder meer door 2 treffers van Marc van Belkum bij een man min der naar 13-8. Dat DZV hierna nog twee maal scoorde had slechts sta tistische waarde. Doelpunten: Marc van Belkum 7, Alex van Bel kum 2, Hans Nieuwenburg 2, Ed win Redegeld en Paul Belt. LZ '86 had geen moeite met Fle vo. De mannen van coach Hans Parrel hadden alleen in de eerste periode enige tegenstand van de debutant in de eerste klasse. Na de 2-1 was het echter snel gedaan met Flevo. De veelvuldig wisselende Hans Parrel wist .zich na 6-3 na twee perioden al veilig. In de laat ste perioden was het alleen nog in teressant hoe hoog de score zou op lopen. Rustig spelend bepaalde de Leidenaars de eindstand op 13-5. Periodestand: 2-1. 6-3, 9-3 en 13-5. Doelpunten: Wilco van der Zeeuw 5x, Michel van der Zweeuw 3x, Ruud Muusse, Marco Mulder, Marc Mommers, Rene van der Zweew en Jan de Graaf. In de tweede klasse won Vivax met 8-7 van WVZ. De overwinning kwam moeizaam tot stand. De Oegstgeestenaren hadden zelfs wat hulp nodig van de arbiters. In de laatste periode werd bij een 6-6 stand de keeper van WVZ voor de duur van de wedstrijd met vervan ging uit het water gezonden. Hij stopte een strafworp van Dick van der Bosch, maar zou hierbij van de rand hebben afgezet en kreeg daar om opnieuw een strafworp tegen. Hij was het hier duidelijk niet mee eens en liet dit op een zodanige wij ze blijken dat hij voorgoed de kant kon opzoeken. Zelfs met deze mee valler kon Vivax nog maar moei zaam tot winst komen. De nieuwe strafworp werd wel verzilverd (7-6) maar WVZ kwam weer langszij (7- 7). Vlak voor tijd scoorde Jack Frauenfelder de winnende treffer (8-7). Katwijk kon het niet redden te gen Raket. In Delft werden de door een nachtmarathon vermoeide Katwijkers vooral in conditioneel opzicht verslagen. Na 2-2 bij de eer ste rust konden de Zeekanters het niet meer bijbenen. Via 7-4 en 11-5 werd het tenslotte 14-6. Doelpun ten: Eddie Hoek 2, Martin Jonker 2, Dirk v. Leeuwen en Hans Schaap. In de derde klasse troffen DKD en Sassenheim elkaar. In een slechte wedstrijd was DKD duide lijk te sterk voor' de Sassenhei- mers. Na twee perioden was de strijd gezien de 4-1 tussenstand al beslist. In de derde periode waren beide verdedigingen de baas. In de laatste periode probeerde Sassen heim het nog wel, maar kon niet verdèrkomen dan 5-3. Doelpunten DKD; Hary van Hove 3, Kees v.d. Plas 2. Doelpunten Sassenheim: Rob Burgmeier, Paul Geurds en Paul Zwaan. Bij de vrouwen verloor LZ '86 van Pluvius met 6-4. Astrid Brink hof was voor de Leidse defensie een plaag. Evenals vorig seizoen trouwens, nam zij de gehele Nij meegse produktie voor haar reke ning. In de derde periode verloor LZ '86 de wedstrijd. Van 2-2 werd liet 2-5. De eindstand werd bepaald op 4-6. Doelpunten LZ '86: Jeanet de Jong 2, Ellen Hoogeboom en Yvonne Flippo. De vrouwen van De Zijl/LGB haalden hun tweede overwinning binnen. GZC uit Gouda werd met 7-4 verslagen. 2 Minuten voor tijd stond het nog 4-4 maar in de slotfa se was de Zijl/LGB duidelijk ster ker. Eindstand 7-4. Doelpunten: Marjon Rijsbergen 4, Margareth v. Veen, Esther Redegeld, Nicolet Groenendijk. DIRK KLOOS. foto Loek Zuyderduin) Jansen zwemt tweemaal limiet WK LEIDEN - Voor de zwemclubs uit de Leidse regio stonden het afgelo pen weekeinde de eerste wedstrijr den van de jeugdcompetitie op het programma. De Zijl/LGB komt in deze competitie uit in de hoogste landelijke divisie, terwijl LZ'86 één divisie lager zijn kunsten vertoont. Robert Jansen van de Zijl/LGB was de meest succesvolle zwem mer. Bij de jongens o/14 jaar be haalde hy op de 200 meter wissel slag en de 200 meter vrije slag de limiet voor de Nationale Winter kampioenschappen, die eind fe bruari plaatsvinden. Zijn tijden van respectievelijk 2.25.0 en 2.07.2 waren tevens snel genoeg voor twee eerste plaatsen. Op de 200 me ter schoolslag (2,47.5) kwam hij niet verder dan een tweede plaats. Maaike Parrel, ook uitkomend voor De Zijl, viel op door drie eer ste plaatsen in de wacht te slepen. Bij de meisjes o/12 won zij achter eenvolgens de 100 meter vlinder slag in 1.14.8, de 100 meter vrije slag in 1.06.8 en de 200 meter wis selslag in 2.46.2. Bij de wedstrijden van De Zijl was er verder nog een eerste plaats voor Ingrid van Veen (m. o/14) op de 400 meter vrije slag in 4.54.6. Op de 100 meter vlinderslag werd zij tweede met een tijd van 1.10.8. Op de 400 meter vrije slag bij de jon gens onder de zestien jaar verover de Marco Blokpoel een derde plaats. Bij de wedstrijden van LZ'86 was Paulien Stastra bij de meisjes onder de veertien jaar twee maal de snelste: op de 400 meter vrije slag in 4.49.8 en op 100 meter vlin derslag in 1.14.5. Op de 200 meter rugslag (j. o/16) waren de eerste twee plaatsen voor Alexander Wil- lemsen en Marco Mulder. Hun tij den waren 2.24.5 en 2.29.7. Marco Mulder werd ook tweede op de 400 meter vrije slag in 4.36.3. Z en PC Katwijk, ZV Noordwij- kerhout en Z en PC Noordwijk, al len uitkomend in de derde divisie van de jeugdcompetitie zwommen ook onderling wedstrijden. Jessica Rebel van Z en PC was bij de meis jes o/16 driemaal de snelste: 100 m vlinderslag in 1.16.3., 200 m vrije slag in 2.23.6 en 200 m wisselslag in 2.43.5. Richard de Haas van NZ en PC won bij jongens onder 14 jaar de 200 m wisselslag in 2.45.2 en was ook de rapste op de 50 m school slag in 35.5 Agnes Steerenberg van het Lei- derdorpse DKD, dat uitkomt in de vierde divisie, won in 54.8 de 50 m vlinder bij m 0/12. Ook werd zij eer ste op de 100 m vlinder in 1.56.00. Karate succes Paul Halkema GOUDA - Karatëka's van de Leid se sportschool Jurojin hebben gis teren met succes deelgenomen aan de Zuidhollandse kampioenschap pen voor junioren. Van de tien Leidse deelnemers kwamen er acht met een prijs uit Gouda terug. Patrich Halkema was in de ge wichtsklasse tot 60 kilo het meest succesvol. Halkema werd eerste. Tweede plaatsen waren er voor Os car Betgen (tot 65) en Jur Koster- bok (80). Brons ging naar Edwin Douwes (70), Dennis van Putten (65), Eric Paulissen (75), Michel Zandbergen (80) en Robert Schip pers (75). Mieke Sewpersad werd vierde. LEIDEN - In de tweede week van de badmintoncompetitie boekte BC Vlietwijk in de eerste klasse haar eerste overwinning. Het eer ste team van Lisse leed in diezelfde klasse de eerste nederlaag; Leiden was in de tweede klasse voor BC Heerhugowaard geen partij. Het werd 7-1. In de derde klasse haalde Merenwiek het eerste punt binnen, liep Leiden 2 tegen de eerste 0 aan en pakte Lisse 2 de vólle winst. Spotvogels bleef in de vierde klas se ongeslagen, terwijl zowel Lisse 2 als 3 puntloos bleef. Vlietwijk 1 speelde het afgelopen weekeinde tegen Van Zijderveld 5. Na een 4-2 achterstand te hebben opgelopen in de enkelspelen, slaagde de ploeg uit Voorschoten erin de wedstrijd met 6-5 te win- nen. Sandra Kroon zorgde met haar uitstekende spel voo punten. Lisse 1 echter, dat zelfde klasse aantrad tegen De Rit te, moest toestaan dat haar tegen stander uit Spijkenisse tien van de elf partijen won. Alleen het ge- mengddubbel-koppel Sjaak de Groot/Jacqueline van Ravensber- gen zette zijn partij in winst om. De anderen moesten na felle strijd de zege aan De Ritte laten. In de tweede klasse werd Leiden voor een afgang behoed door Bram Segijn, die het tweede kei op zijn naam schreef in de wed- drie strijd tegen Heerhugowaard. Het tweede team van Leiden, dat uitkomt in de derde klasse, slaagde er ook niet in om van haar tegen stander (Eridos 2) te winnen. Het werd 6-2. Merenwiek, nog steeds aan het zoeken naar het juiste wed strijdritme, pakte haar eerste punt door een gelijkspel af te dwingen tegen Van Zijderveld 7 uit Amstel veen. In diezelfde poule won het derde team van Lisse. Het werd 5-3 tegen Lotus 1 uit Zandvoort. De streekderby tussen Merenwiek en Lisse volgende week dreigt on danks de cijfermatige vooruitzich ten, Merenwiek verloor immers van Lotus, een spannende partij te worden. Vierdeklasser Spotvogels uit Leiderdorp bleef ook deze week ongeslagen. Na vorige week van Van Zijderveld uit Amstelveen met 5-3 te hebben gewonnen, moest deze week BC IJmond het onderspit delven. Die ploeg ver loor op eigen terrein met 1-7. Ver der speelden in de vierde klasse Lisse 3 tegen Aristo 2 en Lisse 4 tegen Bavio. Zowel het derde als het vierde leed de tweede achter eenvolgende nederlaag. Ook het duel van Leiden 3 tegen Onder Ons leverde geen punten op voor de thuisploeg. Het werd 2-6 voor On der Ons. SCHERMEN - Kasper Kardolus heeft het sabeltoernooi om het 'Wapen van Rijnsburg', een wedstrijd georganiseerd door de KOS, gewonnen. De schermleraar uit Zoetermeer versloeg zijn zoon Oscar in een barrage.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16