Den Bosch met veel moeite naar winst Juventus alleen op kop Sean Kelly loopt weer verder uit Schulz doet mee in hoofdtoernooi Stakingen in Zuid lODENBURG-nCL scoorde centrumverdediger Brio. Mathy uit ziekenhuis PAGINA 12 SPORT MAANDAG 29 SEPTEMBER 1986 GOES (ANP) - In de zuidelijke amateurcompetities zijn gisteren drie voet balwedstrijden in de rust gestaakt. Bij twee daarvan ergerde de scheids rechter zich, met name aan familieleden van spelers.In Zuid I, derde klas se D, bemoeiden de ouders van een speler van Goes zich bij een stand van 0-0 met een ruzie tussen hun zoon, die na een door hem gemaakte overtre ding wilde ingooien, en supporters van de tegenpartij BSC. In het zelfde district, vierae klasse G, werd een speler van Vosmeer op slag van rust naar de kleedkamer gezonden, omdat hij twee boekingen had gekregen. Zelf had hij daar niet veel moeite mee. Bij het verlaten van het veld vielen zijn vader en broer arbiter Van Malsen aan. De gemoederen liepen zo hoog op, dat de politie de zaak moest sussen. Tegen de belagers van de scheidsrechter werd proces-verbaal opgemaakt. FC Den Haag - PEC Zwolle 2-2 <M). 29. Morley 1-0. 44. Leusink 1-1, 49. Wil- kins 1-2. 55. Morley 2-2. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 7000. Gele kaar ten: Kamstra (PEC), Jol (Den Haag). Veendam - Ajax 0-1 (0-1) 41. Rijkaard. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 10.500. Gele kaart: Silooy (Ajax). Go Ahead Eagles - AZ 1-1 (0-0). 60. Van der Hengst 0-1, 90. Boerebach (straf schop) 1-1. Scheidsrechter: Dolstra. Toe schouwers: 4500. Rode kaart (2x geel): Small (Go Ahead). Haarlem - FC Twente 0-3 (0-0). 72. Lip- ponen 0-1, 74. WUson 0-2, 90. Lipponen 0-3. Scheidsrechter: Bannet. Toeschou wers: 2000. Gelé kaart: Rutten (FC Twente) Fortuna S. VW 0-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 6865. Gele kaart: Van Marwyk (Fortuna). Roda JC FC Groningen 3-2 (2-0) 12. Hanssen (strafschop) 1-0,24. Smeets 2-0, 46. Smeets 3-0. 62. De Koek 3-1, 84. De Excelsior - Den Bosch 1-2 (0-2) 16. Hoyer 0-1,39. Hoyer 0-2,66. Van Goozen 1-2. Scheidsrechter: Hobé, toeschou wers: 3000. Gele kaart: Van de Hoorn EERSTE DIVISIE Telstar Willem II1-0 (1-0). 20. Schaap 1-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Toe schouwers: 1200. Gele kaart: Godee en Farrington (beiden Willem II). rechter: Egbertsen. Toeschouwers: 3600. Gele kaart: Landsbergen (NAC). Rode kaart: Kraay (Helmond Sport). Heerenveen Vitesse 3-1 (2-1). 14. Bijl 1-0, 42. Kees Kist 2-0 (strafschop), 44. Van de Brom 2-1, 81. De Jonge 3-1. Scheidsrechter: De Munnik. Toeschou wers: 3500. Wageningen Volendam 2-5 (1-4). 18. Plugboer 0-1,22. Duif 0-2,28. Lok 1-2,38. Tol 1-3,43. Van Geemen 1-4,60. Jonk 1-5 (strafschop), 84. Lok 2-5. Scheidsrechter Luinge, 1800 toeschouwers. Gele kaar ten: Oosterhuis (Wageningen) en Van Geemen (Volendam). De Graafschap - Emmen 1-2 (1-0). 23. Cornelissen 1-0,56. De Vries 1-1,73. Metz 1-2. Scheidsrechter Uilenberg, 4000 toe- DS 79 MW 6-3 (24)), 17, 37. 50 Kuis- 1,75. Van de Boogaard 5-2, 76. Van der Weel 6-2, 86. Thai 6-3. Scheidsrechter van Swieten, 2700 toeschouwers. Heracles - Cambuur 1-4 (1-2). 14. Koetje 0-1, 22. Payne 0-2,30. Galgenbeld 1-2, 59, Van der Ark 1-3, 80. Runderkamp 1-4. en Verbeek (Heracles). NEC Eindhoven 2-6 (2-2). 16. Van Aerts 0-1,18. Grim 1-1,27. Vroomans 1-2, 33. Radstaart 2-2,80. Van Aerts 2-3,82 en 84 Bogaars 2-4 en 2-5, 86. Van Aerts (strafschop) 2-6. Scheidsrechter Houben, 2000 toeschouwers. Gele kaart: Tobing (Eindhoven). Alex Jansen gokt verkeerd LEIDEN - Verschillende amateur wielrenners uit de Leidse regio lij ken het tegen zijn einde lopende seizoen in goede doen te willen af sluiten. Tijdens de zaterdag verre den openingswedstrijden van de Rijswijkse wielervereniging de Spartaan wisten Alex Jansen, Swifter Tom de Jong en Erik Stroombergen van de Bollenstreek zich in een tien man sterke kop groep te nestelen. Rekenend op zijn sterke eindschot gokte Jansen er, voordat de schaatsen uit het vet komen, op nog een overwinning mee te kunnen pikken. De Leide- naar verslikte zich daarbij echter in de kracht van Erik Stroombergen. De eerstejaarsamateur uit Lisse koos, na het weer samensmelten van de voor korte tijd in tweeën ge vallen groep, in de slotfase van de koers het avontuur. Op het snelle rondje leek dat een kansloze on derneming, maar de 19-jarige Bol- lenstreker had de vaart er dermate in, dat de groep hem niet meer wist te achterhalen. Achter de winnen de Stroombergen bevestigde Alex Jansen niet voor niets op zijn sprint te hebben vertrouwd, door overtuigend de tweede plaats voor zich op te eisen. Vener Tom de Jong was nog goed voor een zesde stek. Vrijwel tegelijkertijd reed Jan- Hendrik Lagerweij sterk mee in de voorste gelederen van de ronde van de Rotterdamse Coolsingel. De Casba-Swifter was weliswaar niet opgewassen tegen de winnende Lex Nederlof, maar sleepte via de spurt van het achtervolgende groepje wel achter Van Adrichem de derde plaats in de wacht. De interclub-wedstrijden om de Casba-trophee, gisteren verreden op het Swift-perkoers "De Bult", hadden te kampen met een matige belangstelling van met name de Swift-renners zelf. Met de vereiste vorm niet (meer) in de benen lijkt het telkens weer moeten nemen van het kkmmetje zo langzamer hand teveel van hen gevraagd. De selectiviteit van het parkoers liet zich dan ook ditmaal weer goed gelden, met name tijdens de lange re koers voor amateurs en junio ren. Uit een versplinterd veld kwam de Belgische "dwaalgast" Noëll Schoutes als winnaar over de meet, voor de Sassenheimse water- lander Frank van Veenendaal en een tweede Belg: Ivan van Rooycn. Beste Swifter was Tom de Jong met een vijfde plaats. Mark Velze- boer zégevierde bij de junioren. ADVERTENTIE DINSDAG ZILVEREN MOLEN-TOERNOOI Utrecht speelbal voor Sparta DEN HAAG (ANP) - Nadat woensdag PSV de eerste periode-titel meepikte, heeft FC Den Bosch zich weer aan de kop geplaatst van de ranglijst van de eredivisie. Erg overtuigend ging dat niet. Trainer Theo de Jong erkende zelfs dat zijn ploeg na rust door Excelsior werd weggespeeld, maar de thuisclub profiteerde niet voldoende en bleef door de 1-2 nederlaag op de laatste plaats. Hoyer scoorde tweemaal voor Den Bosch en Henk van Goozen deed wat terug voor Excelsior. r Hoewel overhemd en stropdas anders doen vermoeden bleek dit heerschap bij Tottenham-Everton niet over i te beschikken. Hardhandig afvoeren derhalve. <rotoAP> Ajax reisde naar de Lange Leegte en plaatste zich via de 1-0 zege op Veendam naast PSV. Technisch directeur Johan Cruyff was razend op zijn aanvallers. In de rust mocht Van 't Schip al in de kleedkabine achterblijven. Halverwege de tweede helft volgde de aftocht van Marco van Basten. Ze hadden zich bij voortduring verscholen. Van 't Schip liet zich eigenlijk alleen zien bij een rush op slag van rust, waar mee hij Huizingh en Verschoor af troefde. Uit zijn voorzet gleed Rij kaard de bal in het doel. Sparta en Roda JC kwamen op de gelijke hoogte met Feyenoord door overwinningen met respectie velijk 3-0 op FC Utrecht en 3-2 op FC Groningen. De toevoeging van Willem van Hanegem aan de staf van Utrecht-trainer Nol de Ruiter heeft tot dusverre niet veel gehol pen. De Utrechtse ploeg speelde met lood in de schoenen en ver leende vrije doorgang, toen Olde Riekerink, invaller Ellerman en Lengkeek in resp. de 17e, 65ste en Eder bij Bayern uit veld gestuurd FLORENCE (AFP/SID) - In de Italiaanse voetbalserie A coach Christoph Daum was tevre- tekent zich langzaam maar zeker een ontwikkeling af ten den met het punt gunstige van titelverdediger Juventus. De Turijnse miljoe- Engeland nenclub is na drie ronden als enige zonder puntverlies. Michel Platini en de zijnen versloegen gisteren het opval- „agè/van Aston viuamrt een opi lend sterk spelende, gepromoveerde Empoli met 1-0. Voor steker begonnen. De 3-3 bij titei- Juventus, dat zes doelpunten voor heeft zonder tegengoal, verdediger en bekerhouder Liver- haah^iuuiha duvetuua, uat ica uucipumcn vuui Aanvang 20.00 uur. Terrein Boshuizerkade. CANNES (AFP) - Zelfs de regen aan de Riviera kon Sean Kelly er zondag niet van weerhouden zijn positie in het Superprestige-klas- sement te verbeteren. De krachtige Ier won in Cannes de 51e editie van de Grote Landenprijs, een indivi duele tijdrit over 89 kilometer met finish op de boulevard van de Zuidfranse badplaats. De zege was zo imponerend, omdat Kelly op vijftien kilometer van de finish nog een achterstand had van 39 secon den op het schema van Laurent Fignon, de snelste tot dat moment. De trage start van Kelly zorgde er feitelijk voor, dat de Grote Lan denprijs, zonder al te veel buiten landse vedetten, een spannend slot kreeg. Halverwege het parkoers had Kelly de negende tijd. Pas in de laatste vijf kilometer boog hij het tijdsverschil in zijn voordeel om. Hij deed dat met in het achter hoofd de gedachte, dat Fignon bij de tweede beklimming op de spekgladde Cóte de Vallauris ten val was gekomen. In twee uur, vier minuten en 21 seconden kwam Kelly uit op een gemiddelde snel heid van bijna 43 kilometer. Hij bleef Fignon vijf seconden voor. Diens landgenoot Jean-Francois Bernard liet weer eens zien in tijd ritten goed mee te kunnen. Als eni ge volgde hij Kelly en Fignon bin nen de minuut. Dank zij een sterke finale bleef hij achttien seconden achter de winnaar. Charly Mottet, vorig jaar eerste, maakte geen moment de indruk zijn prestatie van 1985 te kunnen herhalen. Hij werd vierde op een minuut en dertien seconden van Kelly. De Ier in Franse dienst, die wegens een blessure de Tour de Deze uitslag typeerde de produk- zend toeschouwers trokken, werd tie: in acht duels, die met regen- slechts zeven keer gescoord. Diego achtig weer gemiddeld veertigdui- Maradona had nog steeds last van de geruchten over zijn vermeende relatie met een dame waaruit een kind zou zijn geboren. De gedron gen Argentijn speelde slecht. Daar door bleef zijn club Napoli tegen Avellino op 0-0 steken. Torino, met in de spits Wim Kieft die vroeg een kans miste, kon de achterstand van 0-2 op Ascoli niet meer wegwerken. Voor Ascoli scoorden Greco en Barbuti. West-Duitsland Bayern München verloor zater dag weliswaar een punt, maar liet zien geen middel te schuwen om ongeslagen te blijven. De Zuid- duitse voetballers, die woensdag met een voorsprong van 2-0 aan het duel met PSV beginnen, hadden er tegen Werder Bremen zelfs een uit sluiting van Eder voor over. De voorstopper kreeg voor bijna 38.000 toeschouwers en bonds coach Beckenbauer de rode kaart, France miste en woensdag in Pa rijs - Brussel tweede werd achter Bontempi, maakte de sterkste in druk. Voor hem is het najaar de pe riode om zijn derde achtereenvol gende zege in het Superprestige- klassement, het officieuze wereld kampioenschap, veilig te stellen. Die missie was in Cannes al ge slaagd. Voor de Super Prestige res teren nog de Grote Herfstprijs en de Ronde van Lombardije. Alleen Tourwinnaar Greg Lemond kan Kelly in theorie nog van de over winning in de Super Prestige af houden. De stand in het Superprestige- klassement is: 1. Kelly 780 punten, 2. Greg Le Zimmermann 405. De eerste veldrit van het nieu we seizoen leverde zaterdagmid dag in Harderwijk een overwin ning op voor Johan Reumer uit Kampen. Hij versloeg in een uur plus een ronde een peloton, dat al leen uit amateurs bestond. Joop Zoetemelk won gisteren in Breda het laatste criterium voor beroepsrenners van het Neder landse seizoen. Voor meer dan 30.000 toeschouwers kwam de oud wereldkampioen met tien secon den voorsprong op sprinter Jean- Paul van Poppel over de eind streep. Alan Peiper zegevierde in de Grote Prijs Raymond Impanis in St. Niklaas. De Australische wiel renner uit de ploeg vi reed de 216 kilometer 39 minuten. Hij liet in de finale de Belgen Willem Wijnant en Yves Godim en de Nederlander Maarten Ducrot achter zich. ingevallen Ordenewitz tegen de grond had gewerkt. Met tien man hield Bayern stand: 1- l.Het voorval met Eder tekende de harheid van het duel in Bremen, waarin Werder op revanche uit was voor de slotfase van het afgelopen seizoen, toen Bayern alsnog lands kampioen werd. Werder verloor behalve een punt ook international Vóller. De spits toonde zijn waarde door in de 28e minuut te scoren. Hij wipte de bal uit een moeilijke positie over de ver uit zijn doel ge komen Jean-Marie Pfaff. Tijdens zijn vreugdedans raakte hij echter geblesseerd aan het rechterdij- been. Vóller, pas hersteld van een slepende blessure, is ten minste drie weken uitgeschakeld. Zonder Vóller had Bremen het moeilijk. Verdediger Pflügler zorgde er in de 77e minuut met een kopbal uit een corner voor, dat Bayern als enige team in de Bundesliga ongeslagen bleef.Hamburger SV, van oudsher Bayerns rivaal, volgt de landskam pioen op de voet. De ploeg van trai- Peter Post ner Happel versloeg promovendus FC Homburg met 3-1 na een rust stand van 1-1. l.FC Köln, dat zijn trainer Georg Kessler heeft ontslagen, speelde 0- 0 tegen VFB Stuttgart. Interim- pool was voor de rode-lantaarndra ger geen geringe prestatie. McNeill startte vorige week zijn werkzaam heden bij de voormalige Europese bekerwinnaar, nadat zijn contract met Manchester City werd afge kocht. Mogelijk werd op Anfield Road het keerpunt gevonden, al kon de laatste plaats in de eerste divisie nog niet worden verlaten. De 'Reds' raakten danig achter op bij Nottingham Forest. De club van Johnny Metgod won opnieuw, van Arsenal slechts met 1-0. Het winnende doelpunt werd al in de tweede minuut door Clough jr ge maakt. Arsenal bood zware tegen stand, Forest moest veelal verdedi gen. Tottenham versloeg zaterdag de laatste nog ongeslagen ploeg. Ever- ton ging in Noord-Londen met 0-2 ten onder. Voor 28.000 toeschou wers op White Hart Lane toonde Allen zijn topvorm met doelpunten in de 26e en 68e minuut. Hij bracht zijn totaal op tien, waarvan zes uit de laatste vier wedstrijden. United blijft in de problemen. Gisteren verloor de ploeg met 0-1 van Chel sea. Manchester miste twee straf schoppen. Olsen en Strachan faal den vanaf de stip. Spanje Real Madrid liep in de zesde ron de van de Spaanse voetbalcompe titie een punt uit op naaste concur rent Barcelona. Real won zaterdag avond in het eigen stadion met 1-0 van Real Sociedad. Barcelona kwam bij Athletic de Bilbao niet verder dan 2-2, na met 2-0 te heb ben voorgestaan. Het geduld van de voormalige Nederlandse bondscoach Leo Beenhakker werd door zijn sterren lang op de proef gesteld. Pas een kwartier voor tijd kon de verlos sende treffer worden bejubeld dankzij een fraaie volley van Mi chel Gonzalez, die blindelings rea geerde op een afgemeten voorzet van invaller Miguel Pardeza. Het besluit van Beenhakker internatio nal en publiekslieveling Emilio Butragueno naar de kant te halen ten gunste van die Pardeza bleek daarmee een juiste. België Club Brugge heeft na vijf speel dagen in de Belgische competitie alleen de leiding genomen. De ploeg, die vorig seizoen de titel in MUNCHEN (SID) - Reinhoid Mathy is gistermorgen weer uit het ziekenhuis ontslagen. De speler van de Westduitse lands kampioen Bayern München was daarin opgenomen, nadat hij in de kleedkamer van het Weser-stadion na de wedstrijd tegen Werder Bremen (1-1) in elkaar was gezakt. Team-arts Müller-Wolfarth verklaarde dat niets was geble ken van de circulatiestoornis waarvoor werd gevreesd. „Ma thy lijdt aan een virusinfectie. Daardoor werd hij niet lekker. Er is verder niets aan de hand met zijn bloedsomloop". De Bayern-dokter voorspel de, dat Mathy met vitamine preparaten op tijd fit kan wor den gekregen voor de Europa cup-wedstrijd van woensdag avond tegen PSV. de beslissingswedstrijden tegen Anderlecht verloren zag gaan, ver sloeg dit weekeinde dat zelfde An derlecht met 2-1. In het met 25.000 toeschouwers gevulde Olympiasta- dion kwam de winnende treffer vijf minuten voor tijd op naam van invaller Henk Houwaart junior, de zoon van Brugge-trainer Hou waart. De boeiende topper kreeg daar door nog onverwacht een winnaar. Beide ploegen gaven elkaar ook in dit duel weinig toe. In de eerste helft kreeg Club de beste kans om te scoren, toen Anderlecht-doel- man Munaron de Deen Brylle in het strafschopgebied onderuit haalde. Broos miste echter vanaf elf meter. De tweede strafschop van de wedstrijd, dit keer voor An derlecht, leverde wel een treffer op. Scheidsrechter Gernay bestraf te een duw in de rug van Krncevic met een strafschop. Scifo behield, ondanks de felle protesten van de kant van Brugge, zijn kalmte en passeerde doelman Van de Walle. Anderlecht kreeg na die treffer meer vat op het spel, maar kon het voordeel niet doelpunten omzet ten. Invaller Degryse stelde ex- PSV'er Brylle in staat de ploegen op gelijke hoogte te brengen. In de tumultueuze slotfase maakte de Nederlander Houwaart, net door zijn vader in de ploeg gebracht, zich in Brugge onsterfelijk door de winnende treffer te scoren. 85ste minuut op de van Sparta ge leende doelman Van Noortwijk af gingen. FC Groningen speelde in Kerk- rade zo slecht, dat trainer Rob Ja cobs zich afvroeg of de 5-1 van de eerste wedstrijd tegen Galway Uni ted wel voldoende zal blijken voor het bereiken van de tweede ronde van het UEFA-bekertoemooi. Han sen (strafschop) en Smeets (twee maal) zorgden voor een Limburgse voorsprong van 3-0, waarna Gro ningen via de naar voren gescho ven De Koek nog iets - maar te wei nig - terug deed. Fortuna Sittard en VW hielden hun plaats in de middenmoot vast door een doelpuntloos gelijkspel. Haarlem zakte verder af door met op eigen veld met 3-0 te verliezen van FC Twente. Trainer Van Doorneveld liet het Haarlem-be stuur maar weer eens weten dat het 'versterken of verzuipen' wordt. De financiële mogelijkhe den zijn zo gering, dat versterking bijna uitgesloten is. Trouwens het was de schuld van uitgerekend doelman Metgod, de beste Haar lemmer, dat Twente in de 72ste mi nuut de score kon openbreken. Hij liet een stuiterend schot* van Wil- lems glippen. Daarna verkeek hij zich ook nog eens op een knal van Wilson (0-2). Vooralsnog heeft Haarlem nog altijd één punt meer dan FC Utrecht en drie meer dan AZ. De Alkmaarse ploeg liep een puntje weg van het onderaanstaande Ex celsior door zaterdagavond in De venter gelijk te spelen tegen Go Ahead Eagles (1-1). Scheidsrechter Dolstra speelde daarbij een belang rijke rol. In de 82ste minuut redu ceerde hij het met 1-0 achterstaan de Go Ahead (treffer van Van der Hengst in de zestigste minuut) tot een tiental door Small met een tweede gele kaart naar de kleedka mer te sturen en in de allerlaatste minuut kende hij hetzelfde Go Ahead een strafschop toe, toen Pa trick de doorgebroken Boerebach neerlegde. Boerebach zelf zorgde voor de gelijkmaker. Eerste divisie Voor de eerste divisie was het dit weekeinde een productief week end. De negen wedstrijden lever den veertig treffers op waarbij ne gen bij DS 79 - MW (6-3) en acht bij NEC - Eindhoven (2-6). Het vreemde was dat bij deze laatste wedstrijd de beslissing pas in de laatste tien minuten viel door Van Aerts en Bogaars, die zes minuten tijd elk tweemaal scoorden. Simon Kistemaker, de trainer van DS 79 kondigde aan in hoger beroep te zullen gaan tegen de 250 gulden boetedie de tuchtcommis- sie hem oplegde naar aanleiding van zijn optreden in de wedstrijd DS 79 - Cambuur. De publieke belangstelling hield geen gelijke tred met de produktie. Slechts 23.600 toeschouwers kwa men - verdeeld over twee dagen - naar de wedstrijden in de eerste di visie kijken. Het aantal rode kaar ten bleef beperkt tot één De voor Helmond Sport uitkomende Hans Kraay jr. werd wegens ruw spel door scheidsrechter Egbertsen uit het veld gestuurd. Lintje voor honkballers AMSTERDAM (ANP) - Charles Ur- banus en Paul Smit zijn benoemd tot ridder van de Koninklijke Ne derlandse Baseball en Softbal Bond (KNBSB). Bondsvoorzitter Guus van der Heijden speldde het tweetal, dat jarenlang het Neder landse honkbal nationaal en inter nationaal heeft beheerst en nu stopt, de versierselen op voor de af- scheidswedstrijd Amstel Tijgers - All Stars (10-9). HILVERSUM - Naast nationaal kampioene Nicole Jagerman en de in de competitie ongeslagen geble ven Helles Ter Riet, die beiden een wild card kregen, zal ook Brenda Schultz deelnemen aan open Ne derlandse indoortenniskampioen- schappen, die vandaag in Nieuw- Loosdrecht beginnen. De 15-jarige Heemsteedse speel ster, die wordt getraind door Cees Houweling, won achtereenvolgens van de Tsjechische Pasderova (6- 3,6-2),. de Nieuwzeelandse Ruth Seeman (6-7,6-3,6-2) en de Belgi sche Sandra Wasserman (6-1,6-4). In totaal namen negen Neder landse speelsters deel aan het kwa lificatietoernooi. Pascale Druyts, Inge Dolman, Nanette Schutte, Ju dith Warringa en Karin Bakkum werden in de eerste ronde uitge schakeld. Simone Schilder, Manon Bollegraf en Marianne van de Tor- re volgden in de tweede ronde.Di- rect na afloop van het kwalificatie toernooi werd de loting verricht voor het hoofdtoernooi, dat een prijzengeld heeft van 75.000 dollar. Het lot koppelde daarbij Brenda Schultz aan de Britse Annabel Croft en Nicole Jagerman aan de Tsjechische Iva Buderova. Zij staan in het programma van maan dagavond. Hellas ter Riet komt dinsdag uit tegen de Tsjechische Andrea Holikova. In het hoofdtoernooi is de Analis te van de open Amerikaanse kam pioenschappen Tsjechoslowaakse Helena Sukova eerste geplaatst. Kathy Jordan, één van de weini gen, die de daar winnende Martina Navratilova dit seizoen heeft ver slagen, wordt geacht haar in de fi nale te ontmoeten. De loting voor de eerste ronde le verde het volgende resultaat op: Helena Sukova (Tsj) - Laura Golar- sa (Ita), Marian Perez-Roldan (Arg) - Terry Holladay (Vst), Nathalie Herreman (Fra) - Petra Huber (Oos), Katarina Maleeva (Bul) - Ann Hobbs (Eng), Raffaella Reggi (Ita) - Pascale Paradis (Fra), Regina Marsikova (Tsj) - Molly van No- strand (Vst), Nicole Jagerman (Ned) - Iva Budefova (Tsj), Brenda Schultz (Ned) - Annabel Croft (Eng), Catherine Tanvier (Fra) - Isa bella Demongeot (Fra), Hellas ter Riet (Ned) - Andrea Holikova (Tsj), Christiane Jollisaint (Zwi) - Csilla Bartos-Cserepy (Zwi), Anne de Vries (Bel) - Katerina Lindquist (Zwe), Tine Scheuer-Larsen (Den) - Lillian Dreschler (Zwi), Corine Va- nier (Fra) - Sylvia Hanika (Wdl), Ca therine Suire (Fra) - Eva Krapl (Zwi), Nathalie Tauziat (Fra) - Ka thy Jordan (Vst) John McEnroe boekte zijn tweede toernooizege na de pauze van zeven maanden, die hij in het internationale tenniscircuit had ge nomen. De 27-jarige Amerikaan, inmiddels gezakt naar de vijftiende plaats op de wereldranglijst, ver sloeg zijn zeven jaar oudere land genoot Jimmy Connors in de finale van het Grand-Prixtoernooi van San Francisco. Dat deed McEnroe in een partij, die voornamelijk van de baseline werd gespeeld: 7-6 (8- 6), 6-3. Met zijn partner Peter Fleming won McEnroe het dubbelspel. Het duo versloeg de ook uit de Ver enigde Staten komende DePalmer en Donnelly. De als vierde geplaatste Lori McNeil won gisteren het toernooi van Tulsa. In de finale versloeg ze Beth Herr in twee sets. Pam Shriver bracht het toer nooi van San Diego op haar naam door in de eindstrijd in drie sets te winnen van Bonnie Gadusek.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 12