PORT 'Kansen missen wordt gewoonte' Geduld van Cruijff raakt op Hoyer imponeert Heynckes Nog problemen voor Europa Cup-duels LFC slaat9 terug tegen HBS Streuer - Schnieders weer wereldkampioen PSV schotloos tegen Feyenoord Ringvinger blijft aan lat hangen WSB trekt team terug Boze fan gooit met geld voor aankopen Van Basten en Van 'f Schip voor straf gewisseld in duel met Veendam Van 't Hek pept hockeyteam op voor WK MAANDAG 29 SEPTEMBER EINDHOVEN (GPD) - PSV kan aan de return tegen Bayern München, woensdag, met een fitte sélectiegroep beginnen. De blessure van Michel Valke, die tegen Feyenoord na de rust zijn opwachting maakte en dat uitstekend deed, is genezen. Alleen Ruud Gullit (schorsing) en Hallvar Thoresen (herstellend van een meniscusoperatie) zijn evenals in de thuis wedstrijd niet van de party. „Met Koot, Van Aerie, Van Rooy en Samuel achter de hand, beschik ik weer over een nagenoeg complete selectie- groep", meldde PSV-trainer Guus Hiddenk. Feyenoord daarentegen worstelt nog met wat problemen, ofschoon niet ernstig van aard. De meeste twijfels bestaan er over het meespelen van Henk Duut tegen Pees. De lange verdediger, die al geplaagd werd door een liesblessure, moest gisteren afhaken door een griepaanval. Ruud Heus is nog niet geheel fit en André Hoekstra werd vervangen omdat hij weer last had van een oude ribblessure. BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5DEN HAAG - Grensrechter Aad Heijmans van LFC was gistermiddag tijdens het duel met HBS (1-1) in de derde klas se A het commentaar zat. Na dat de Haagse trainer Huub Ruygrok 'linesman' Heijmans voor de zoveelste keer had verweten te snel met de vlag omhoog te gaan, plaatste de Leidenaar direct na het rust- signaal een welgemikte vuist slag in het gelaat van de oefen- meester van HBS. Ruygrok spoedde zich daar op naar de bestuurskamer, waar hij arbiter Moerman ver zocht om de Leidse grensrech ter te vervangen. Het verzoek werd door Moerman niet geho noreerd. Dat kwam de sfeer in en buiten het veld bepaald niet ten goede. De arbitrage riep aan Haagse zijde nogal wat weerstanden op en de ver wensingen aan het adres van Moerman waren niet van de lucht. Binnen een ommezien waren alle bankzitters van HBS naar de tribune verwe zen. Die actie moest kennenlijk 'gecompenseerd' worden, want daarna bekeurde Moer man liefst zeven LFC'ers, te genover slechts één Hagenaar. In de slotminuten raakte de spelleider uit Brielle het spoor geheel bijster. Invaller Marco Moenen mocht na zijn eerste overtreding meteen vertrek ken en Leidenaar Theo van de Wijngaard werd zelfs na het laatste fluitsignaal een rode kaart voorgehoudenna het le veren van het nodige commen taar. Moerman had door het op onthoud liefst zeven minuten aan blessuretijd bijgetrokken. De extra-tijd kwam de thuis club goed uitwant de in de tweede helft opgelopen ach terstand (penalty Loek van der Post) werd door Van der Zwam in de slotfase wegge werkt: 1-1. HOCKENHEIM (ANP) - Egbert Streuer en Bernard Schnieders zyn gis termiddag voor de derde achtereenvolgende keer wereldkampioen in de zijspanklasse geworden. Het Asser tweetal maakte in de laatste GP-race van het seizoen de achterstand op het Franse duo Alain Michel/Jean- Marc Fresc goed. Streuer finishte op de Hockenheim-ring als eerste, Mi chel kwam niet verder dan de vijfde plaats. Door dat resultaat eindigden beide concurrenten in de algemene rang schikking gelijk boven aan met 75 punten. Streuer prolongeerde de titel echter, omdat hij dit seizoen meer overwinningen achter zijn naam heeft staan dan de Fransman. De drievoudige wereldkampioenen Egbert Streuer en Bernard Schnie ders, worden volgens goed gebruik vrijdagavond in Assen gehuldigd. De optocht van het TT-circuit naar de binnenstad begint de avond om 18.00 uur. EINDHOVEN (GPD) - Keje Molenaar vatte PSV-Feyenoord (0-0) kort en bondig samen. "Ruud Gullit steekt er met kop en schouders boven uit. Vergeleken bij hem komt de rest van PSV zoveel te kort, dat niemand die rol kan overnemen als hij zijn draai niet vindt". En zo is het maar net. Want als de 'wedstrijd van de dag' maatgevend is voor de kwaliteit van het topvoetbal in ons land, ziet het er beroerd uit. Niet alleen voor de overlevingskan sen van de vier vaderlandse clubs op het Europese bekertoneel, maar vooral voor bonds coach Rinus Michels en het Nederlands elftal. Als het woensdagavond een beetje meezit, kunnen Ajax, Feyenoord en FC Groningen nog net een ron de verder komen, maar heeft PSV tegen Bayern München .geen schijn van kans. En dat slaat dan allereerst op de aanval, die gisteren de ene kans na de andere kreeg, maar er niet één wist te verzilve ren. Tegen lilliputters als FC Utrecht en VW lukt het allemaal nog wel, maar in topwedstrijden is het kennelijk te veel gevraagd om het doel van de tegenpartij te vin den. Eerder overkwam PSV dat al in de uitwedstrijd tegen Ajax (3-0) in Oranje, zegt alles over de weer baarheid en de kracht van de hui dige lichting topvoetballers. De Eindhovense binnenstad was gistermiddag voor, tijdens en na de voetbalwedstrijd PSV-Feye- noord weer eens blauw geschil derd. Na de ongeregeldheden in de voorgaande avond en nacht had de de politie het raadzaam geacht om overal in de stad kleine groepjes in het blauw gestoken ME-ers te posteren. De balans na afloop van de wedstrijd kwam uit en de Europa Cuo-ontmoeting op op 72 aanhoudingen, drie gewon- eigen veld met Bayern (0-2). de aanhangers van Feyenoord die "Het dreigt min of meer een ge- zich in een ziekenhuis moesten la- woonte te worden", onderkende ten behandelen, een groot aantal Guus Hiddink gistermiddag de vernielingen en een uitgebreide zwakte van PSV. "Als je tegen hoeveelheid in beslag genomen Bayern deze kansen krijgt", sloot vuurwerk, twee bommen, een Hans Kraay zich later bij de veld- aantal scherpe patronen, messen, trainer aan, "en je maakt die niet, knuppels en stiletto's, dan kunnen we in München rustig met z'n allen op de tribune gaan "De"technisch-directeur noemde Teleurstellingen de confrontatie met Feyenoord de Met het oog op de EK-interland beste van PSV tot nu dit seizoen, medio oktober tegen Hongarije Dat sloeg dan hooguit op de eerste moet Michels ook weinig vrolijk 20 minuten, toen de thuisclub de gestemd het uitverkochte stadion Rotterdammers volledig op de ei- in Eindhoven hebben verlaten. Het gen helft wegdrukte, maar ver- aantal spelers dat zich rijp toonde zuimde de kansen te benutten. Dat om in Boedapest het Oranje-shirt nam Hiddink de ploeg terecht te dragen was op de vingers van kwalijk. "In die fase hadden we de een hand te tellen. Veel groter was wedstrijd al moeten beslissen. Van het aantal teleurstellingen van spe- een profploeg mag je verwachten Iers, die in de voorbije weken re- dat zulke kansen worden afge- gelrecht Oranje werden ingeschre- maakt". ven (Heus, Tahamata) maar die in In die periode zocht Feyenoord Eindhoven amper in het stuk voor- vergeefs naar het antwoord op het kwamen. Dat zelfde gold ook weer snelle en dynamische aanvalsvoet- eens voor Vanenburg, die het in bal van PSV en trok Gullit al snel een wedstrijd waar het er echt op mee naar voren. Het was echter aankomt zijn voetbaltechnische geen toeval dat de kansen vrijwel kwaliteiten niet kan omzetten in steeds ontstonden na voorberei- een opmerkelijke prestatie. De eni- dend werk van Willy van de Kerk- ge positieve uitzondering vormde hof. Dat de veteraan onder de voet- in feite René Hofman, Feyenoords bailers, die notabene als een soort gevaarlijkste aanvaller, tegen wie super-invaller aan deze competitie Heintze vijf overtredingen nodig begon, de laatste weken is uitge- had. groeid tot een van de beste PSV'ers en niet eens zou misstaan Het meest opmerkelijk gister middag was echter de terugval van PSV. Als bij toverslag stokte hal verwege de eerste helft het ritme en verviel de thuisclub in armetie rig priegelwerk, waarbij de op bouw van achteruit zo traag verliep dat het oerdegelijke en gediscipli neerd spelende Feyenoord de za ken rustig kon afwachten. Dat het publiek desondanks redelijk aan zijn trekken kwam, was meer een gevolg van de spanning in dit boeiende duel dan dat ér sprake was van goed voetbal. Misschien dat de wedstrijd een andere wen ding had gekregen wanneer Koe man op slag van rust de "belache lijke strafschop" (citaat Israel) had benut. Evenals vorig seizoen in het Olympisch Stadion (Ajax-Feye- noord) zocht Hiele evenwel de goe de hoek uit. "Maar het was net", refereerde Molenaar aan de afgenomen da dendrang van PSV, "alsof de spe lers na 20 minuten de kop lieten hangen. Die indruk kreeg ik al thans". Belast met de bewaking van Gullit had de middenvelder zich ook een zwaardere middag voorgesteld. "Toen ik hem woens dag op de televisie aan het werk zag, dacht ik: dat wordt een drama. Toen zag je hem hele stukken van het veld overslaan. Maar vanmid dag kreeg hij die ruimte niet, mis schien doordat hij weinig of op een verkeerde manier in het spel werd betrokken". Dat laatste gold in elk geval voor Arnesen, die geen schim meer is van de voormalige Ajacied, die met een flitsende demarrage een verde diging tot wanhoop kon brengen. DINTELOORD (ANP) - Doel man Bram de Zwart van het vierde elftal van Dinteloord is zaterdag tijdens de competi tiewedstrijd tegen het vijfde van DVO '60 uit Roosendaal de ringvinger van zijn rechter hand kwijtgeraakt. Het duel in de reserve derde klasse A van de afdeling Brabant werd vlak na de rust gestaakt bij een voorsprong van 1-0 voor DVO. De 34-jarige De Zwart, die overigens geen ring droeg, wilde bij een afstandschot de bal over de lat werken. Daar bij bleef de vinger steken ach ter een haakje, waaraan door gaans het net is opgehangen. Aanvankelijk konden de spe lers de vinger niet vinden. Na enig zoeken bleek het nog aan de lat te hangen. Met spoed werd De Zwart naar het zie kenhuis vervoerd. Maar de be handelende chirurg achtte het niet meer verantwoord de vin ger weer aan te naaien. Zijn vervanging was even logisch als terecht en zal zelfs de in Eind hoven spionerende Sepp Piontek niet hebben verbaasd. Met de komst van Valke ging er van de linkerkant in elk geval wat meer dreiging uit. Maar doordat Feyenoord vanaf dat moment het accent nog sterker op de verdedi ging legde dan in het eerste part, voetbalde PSV gaandeweg meer tegen de klok en zichzelf dan tegen het wilskrachtige Feyenoord. Het grote winstpunt bij de Rotterdam mers was dat er gistermiddag een elftal in het veld stond dat twee maal drie kwartier keihard werkte en dat bereid was voor elkaar door het vuur te gaan. "We hebben alleen te weinig aan het spel deelgenomen", was het enige verwijt dat Rinus Israel zijn ploeg maakte. "Daarom zou het ook niet verdiend zijn geweest als Been in de laatste minuut die kans had benut". Met de 0-0 bereikte Feyenoord echter precies het doel dat de ploeg in Eindhoven na streefde. De 5-0 van vorig seizoen lag nog te vers in het geheugen. Boze gezichten bij Feyenoord-aanvoerder Bennie Wijnstekers en doelman Joop Hiele nadat scheidsrechter Mulder aan PSV een strafschop heeft toegekend nadat André Hoekstra hands maakte. Ronald Koeman miste de opgelegde kans om de Eindhovenaren aan de leiding te brengen. (foto anp> UTRECHT (GPD) - Jupp Heync kes, de trainer van Borussia Mönchengladbach, zat gisteren op de tribune bij Excelsior-FC Den Bosch. De Westduitse oe- fenmeester was door een van zijn tipgevers geattendeerd op Hans Gillhaus, de spits van de koplo per in de eredivisie. In het radio-sportprogramma Langs de Lijn bekende Heync kes echter meer onder de indruk te zijn gekomen van Arthur Hoyer, die met twee doelpunten een belangrijk aandeel had in de 2-1-overwinning van de Bossche naren. De trainer van Gladbach, die na het vertrek van Frank Mill (deze zomer verkocht aan Borus sia Dortmund) en de blessure van Jörg Criens met een spitsen- tekort kampt, doorkruist vrijwel wekelijks de Europese velden op zoek naar talent. Zaterdag, na de met 2-1 gewonnen wedstrijd van zijn elftal tegen Leverkusen, reis de Heynckes ook al naar België om er de wedstrijd tussen Stan dard Luik en Seraing te bekij ken. LEIDEN - WSB heeft de tweede klasse van de Leidse zaterdagafde ling met onmiddelyke ingang 'ver laten'. Volgende week is het Noordwijkerhoutse elftal, dat tot nu toe forse nederlagen moest slik ken, op eigen verzoek in de derde klasse ingedeeld. De verwachting is van VNL ook een afdeling lager wordt 'ingeschaald'. De Leidse ploeg, dit jaar debutant in de zater dagklasse, werd evenals WSB tot nu toe opgezadeld moet dikke ne derlagen. In elk geval zyn de wedstrijden van WSB ongeldig verklaard. Competitieleider Cor van Steyn heeft het schema van de tweede klasse inmiddels gewijzigd. Er wordt nu anderhalve competitie af gewerkt. HAARLEM (GPD) - Ten minste één supporter zegde zaterdagavond tij dens het duel tegen FC Twente (0-3) demonstratief zijn vertrouwen in Haarlem op. Op de staantribune smeet een morrend heerschap za terdagavond tot drie maal toe een handvol kleingeld richting Haar lem-do el. De donaties waren be stemd voor de aankoop van twee nieuwe spelers en een nieuwe oefen- meester, zo liet de ontevreden klant weten. Attent gemaakt op de gulle ga ven van de man, gingen gistermor gen wat jeugdspelers op zoek naar de schat. In het strafschopgebied werd ruim zeven gulden aangetrof fen. VEENDAM (GPD) - De omgekeerde wereld in Veendam aan de Langeleegte. Ajax won met 1-0, Veendam-trainer Henk Nienhuis was best tevreden en Johan Cruijff toonde zich teleurgesteld, boos en verbitterd. John van 't Schip is hier, achtervolgd door Bert Wiebing en Harris Huizingh (rechts) nog in actie voor Ajax. De Amsterdamse rechterspits zou later 'voor straf gewisseld worden door Johan Cruijff. (foto anp> De wedstrijdpunten stonden dit maal niet centraal bij de Amster damse technisch directeur, maar het optreden van Van Basten en Van 't Schip, die hij als strafmaat regel vroegtijdig naar de kant haal de. „Ik weet nog niet of ik Van Bas ten woensdag opstel. Daar moet ik nog eens goed over nadenken", al dus Cruijff, wiens geduld langza merhand opraakt. Het voor Van Basten pijnlijke moment kwam in de 70e minuut toen de topscorer plaats moest ma ken voor Arnold Scholten. Terwijl Henk Nienhuis na afloop zijn voor- stopper Bert Wiebing een compli ment maakte („Zoals die op de bes te spits van Europa heeft ge speeld... Klasse hoor"), piompelde Cruijff: „Vandaag vond ik Van Basten in elk geval niet de beste spits van Europa. Anders had ik hem ook niet gewisseld". Eerder had ook Johnny van 't Schip al het veld moeten ruimen voor Aron Winter. Cruijff: „Het gaat om het rendement. En als dat er niet uitkomt is het wel over. En dan kun je wel zeggen dat Van Bas ten er al tien heeft gemaakt, maar na vandaag had hij zeker op twaalf kunnen staan op de topscorers- lijst". Volwaardig Henk Nienhuis was allang blij dat zijn ploeg gistermiddag niet door de Amsterdamse hogeschool voetballers onder de voet was gelo pen. De Veendammers hadden de Ajax-coach tot radeloosheid kun nen brengen door eenmaal te sco ren, maar na de stunts bij Sparta (3-3), FC Den Haag (0-1) en Fortuna Sittard (1-1) bleef het thuishonk van de Veenkoloniale profclub ver stoken van een nieuwe sensatie. „Wy zyn tot het uiterste gegaan en zijn heel dicht bij een puntje ge weest. Er zullen ongetwijfeld fou ten aan ons spel kleven, maar ik vind dat we ons op volwaardige wijze met Ajax hebben gemeten", aldus Nienhuis. LAREN (ANP) - Het drielanden- toernooi in Laren heeft de Neder landse mannenhockeyers de broodnodige oppepper gebracht voor de zesde editie van de strijd om de wereldtitel, die zaterdag in Londen begint. Niet alleen werden beide tegenstanders (en Engeland vaarders) Argentinië en Spanje met ruim verschil verslagen, res pectievelijk 4-0 en 5-2, ook het spel- niveau was duidelijk hoger dan de afgelopen maanden het geval was. Een van de positieve punten was de wederopstanding van Tom van 't Hek. De Amsterdamse Kam pong-speler was niet alleen actief als in zijn beste periode, hij zorgde ook voor het grootste deel van de produktie. Vrijdagavond maakte van nog twee doelpunten. Daarbij waren enkele zeer fraaie soli met - voor van 't Hek karakteristiek - één hand. Voor een groot deel is de opbloei van Van 't Hek het werk van Hans Jorritsma, sinds kort de praktize- rend coach van Oranje hij tegen de Argentijnen de eerste van Frans Spits en als oud-trainer twee treffers, gistermiddag scoor- van Kampong precies op de hoogte van de niet geringe kwaliteiten van 'Tommie'. „Ik heb een beroerde periode gehad van de zomer", al dus Van 't Hek (28). „Eerst een elle boogblessure, waardoor ik een maand lang half ziek was. Vervol gens echt heel drukke co-schappen voor my n artsenstudie. Het hockey kwam daardoor in de knel. Mis schien had ik toen eigenlijk hele maal niet moeten spelen. De laat ste weken heb ik echter met Jor ritsma extra getraind. Dat werpt nu zyn vruchten af'. Veendam hulde zich in de rol die de laatste weken zo succesvol was geweest, maar ditmaal hadden de Oostgroningers niet zoveel te kie zen. Het kwaliteitsverschil dwong Veendam in een verdedigende houding. Tegen PSV was het enke le weken geleden na vijf minuten en twee tegendoelpunten eigenlijk geen wedstrijd meer en dat lot bleef de elfduizend toeschouwers nu bespaard omdat Ajax zyn killer- sinstict lijkt te hebben verloren en Veendam inmiddels weet hoe het zich in de eredivisie moet verdedi gen. Tot en met de laatste seconde behoorde een remise tot de moge lijkheden en juist dat aspect stem de Nienhuis tot tevredenheid en dompelde Cruyff in rouw. Vrede De fans vonden de minieme ne derlaag eveneens gemakkelijk te verteren, want de thuisclub werd na afloop met een hartelijk applaus beloond. Ze hadden alle vrede met het negatieve eindresultaat en ze hielden zich ook opmerkelijk rus tig in de tweede helft toen Ajax naar zijn vorm zocht en Veendam het niet aandurfde onstuimig op jacht te gaan naar de gelijkmaker. Het voor Veendam fatale mo ment speelde zich vlak voor de rust af in een ogenschijnlijk ongevaar lijke situatie. Van 't Schip legde Harris Huizingh echter met een simpele passeerbeweging in de lu ren, waarna de bal bij de tweede paal belandde voor de voeten van de instormende Rijkaard: 0-1. Met die ene treffer nam Ajax trouwens een verdiende voorsprong, maar de door Cruyff verlangde uitbrei ding van de marge bleef uit.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11