Nederland heeft weer wereldkampioen vissen Schaken Dammen Bridge Filatelie VISSPORT ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1986 EXTRA PAGINA 29 DOOR BRAM VAN LEEUWEN Dit is Bill Sweeler, sportvisser uit Westport in de Amerikaanse staat Connecticut. Hij poseert hier met een blauwe marlijn van ruim 5 meter. De uis met een ge wicht van ruim 500 kilo werd ge vangen in Montauk in de staat New York. (fotoAP) Dit is de laatste visrubriek van dit seizoen. Het betekent overi gens niet dat u nu ook direct uw hengelspullen moet wegbergen, want de komende herfst- en win terperiode is er voldoende inte ressants op en aan het viswater te beleven. Er zijn zelfs sportvis sers die ervan overtuigd zijn dat in de herfstmaanden de beste vangsten te boeken zijn. Omdat de vissen - zo luidt hun theorie - nu eenmaal een wintervoorraad- je moeten inslaan en dus extra actief zijn. Voor de 'winterslaap' van deze rubriek begint veeg ik nog even de laatste kruimeltjes leesvoer van mijn bureau. Wist u bijvoor beeld dat we sinds kort weer een wereldkampioen sportvissen binnen onze landsgrenzen heb ben? Het is Lud Weyer uit het Brabantse Boxmeer. Vorige week zondag behaalde hij die ti tel tijdens een wedstrijd met een zeer grote internationale deelne ming in het Kanaal Marne-Rijn in de buurt van het Franse Straatsburg. Bijna 4 kilo In de drie uur durende finale ving Lud Weyer in totaal 59 vis sen met een gewicht van 3940 gram. Tot dusver is het slechts één Nederlander eerder gelukt om de hoogste plaats op het ere- platform bij de WK-vissen te be treden. Dat was in 1972 Huub Le vels. Het Nederlandse succes was dit jaar trouwens compleet want ook de derde plaats was voor een Nederlander. René vap Neer eindigde met 33 vissen met een gewicht van 1730 gram juist achter de Welshman Klein Bram- son die 14 vissen ving met een gewicht van 2740 gram. Bij de landenwedstrijd in het nabijgelegen Kanaal van Alsace kwamen de Nederlanders min der goed uit de verf. Het Hol landse vyftal kwam niet verder dan een 14de plaats, terwijl het goud, zilver en brons werd op geëist door respectievelijk Italië, West-Duitsland en Oostenrijk. Over teleurstelling gesproken: zaterdag, twee weken geleden, beleefden mijn vismaat en ik een complete sofdag. Vissend op kar per op een van de grotere Zuid hollandse plassen hebben we urenlang zitten staren naar werkelijk bewegingloze pennen. Zelfs de toch in grote aantallen aanwezige witvis bleek niet van zins zo nu en dan een klein hapje uit onze kruimige aardappels te nemen. De plas leek te zijn uitge storven. Tegen het middaguur besloten we dan ook op te bre ken om ons heil elders te zoeken. Overigens met evenveel, liever gezegd even weinig, succes. Nachtmerrie Toen we afgelopen zaterdag voor een nieuwe karpersessie bij de plas terugkeerden hoorden we van de botenverhuurder het volgende verhaal. In dezelfde boot waarmee wij 's ochtend een vergeefse vistocht hadden ge maakt, was 's middags een ande re hengelaar weggevaren om in de middaguurtjes nog rustig een paar voorntjes te verschalken. Het werd voor hem een soort nachtmerrie. Hij verspeelde met vaste hengel enkele tuigen achtereen. Kennelijk zat de kar per op zijn stek die wij enkele uren eerder vergeefs tot bijten hadden proberen te verlokken. Voordat u aan dit relaas twijfelt: de desbetreffende botenverhuur der houdt niet - zoals sommige van zijn collega's - van sterke promotieverhalen ter stimule ring van zijn omzet. Als er niks wordt gevangen, vertelt hij dat ook ronduit. Het leert weer eens voor de zo veelste keer dat je het met de bijtlust van de vis maar nooit weet. De ene halve dag zou je zweren dat de hele geschubde meute op één oor ligt en even plotseling is het 'alle hens aan dek.' Elk jaar blader ik na de derde dinsdag in september weer hoopvol in de stukken van het ministerie van landbouw en vis serij om te zien of de sportvisse- rij nu eindelijk die aandacht krijgt die het verdient. Helaas ook ditmaal blijft het bij een handvol gemeenplaatsen In plaats van een strengere controle van het zwartvissen, waarop door de georganiseerde hengelsport al jaren wordt geha merd, merkt het ministerie op dat de OVB maar goede voorlich ting moet geven over wettelijke voorschriften. Een achterhaalde zaak omdat dat al vele jaren ge- beurt en het effect tot dusver be droevend is. Minder viswater Verder zegt het departement lagere overheden te wijzen op het belang om water aan te leg gen of open te stellen ten behoe ve van de sportvisserij in en rondom de woonkernen. De praktijk is echter dat juist daar meer viswater verdwijnt dan er bijkomt. Het is een illusie te den ken dat je iets substantieels voor de hengelaar doet door hem eerst een polderwater met veel fraai viswater af te nemen en hem ver volgens tevreden te stellen met een paar vijvertjes. Nog altijd schijnt de overheid niet te beseffen dat er voor de sportvisserij iets meer komt kij ken dan een stukje cultuurwater en een paar emmers kweekkar per. Kenmerkend is ook dat men nu pas in het kader van de open luchtrecreatie een onderzoek in stelt naar de mogelijkheden om conflicten tussen sportvisserij en het plankzeilen uit de weg te rui men. Jarenlang is politiek Den Haag doof en blind geweest voor de waarschuwing van de hengel sportbonden. Illustratief in dat opzicht is wat er gebeurt in het recreatiegebied Vlietland bij Voorschoten. Sinds jaar en dag wordt daar intensief gebruik van gemaakt door de hengelaar. Met eigen geld is er vis uitgezet. Maar bij de uitvoering van het plan is er tot dusver geen cent uitgege ven voor diezelfde sportvisser. Nog geen steigertje Wel een groot parkeerterrein annex surfstrand voor de plank- zeiler, wel gen jachthaven voor de watersport, wel plannen voor allerlei dagrecreatieve voorzie ningen. Maar voor de hengel sport nog geen fatsoenlijk vis- steigertje. Om dit seizoen niet geheel in mineur te eindigen twee opste- kertjes: het ministerie van Ver keer en Waterstaat heeft beslist dat de Markerwaard voorlopig in de ijskast is gelegd en dat het Grevelingenmeer zout zal blij ven. Beide belissingen zijn in het belang van de sportvisserij. Rest wat de Grevelingen betreft nog slechts het verlangen naar een beter sluisbeheer waardoor de zoutwatervis gemakkelijker bin nen kan trekken. Tenslotte het bericht dat tot 1 mei volgend jaar ook 's nachts kan worden gevist in Leiden. De Hengelaarsbond heeft onthef fing gekregen voor zowel de Zijl tussen Spanjaardsbrug en Zwei- land als voor het Rijn-Schieka- naal tussen Lammebrug en Spanjaardsbrug. Harris verlaat platgetreden pad Eddie Harris Trio: 'Eddie who?' (Timeless SJP 244. 27 februari 1986). Eddie Harris, in de eerste plaats tenorsaxofonist, is zijn loopbaan begonnen als bop-speler, maar naarmate de smaak van het bre de zwarte Amerikaanse publiek in de loop van de jaren zestig ver anderde, deed hij steeds meer rhythm blues-elementen in zijn spel. Hij begon gebruik te maken van allerlei effect-apparatuur, speelde elektrische saxofoon en nam ook de afschuwelijke trom pet met rietmondstuk op in zijn instrumentarium. Gelukkig is dit laatste monstrum slechts even op deze plaat te horen. Aangena mer is hier zijn pianospel, rudi mentair doch effectief, en het zelfde kan ongeveer van zijn zang gezegd worden: een be perkt bereik, maar met een mooi timbre. In zijn geluid en improvi saties is Harris vooral door de la tere Coltrane beïnvloed, maar hij bezit niet de diepgang van de laatste. Zijn latere Amerikaanse platen voor Atlantic appelleer den wat teveel aan de grootste gemene deler van het publiek. Gelukkig lijkt Harris nu ervan overtuigd dat hij wat minder de platgetreden poppaden moet be wandelen. Na een gedegen produkt voor het label Steeple Chase, maakte Harris een wat lichter verteer baar album voor Timeless. Ral- phe Armstrong en Sherman Fer guson, respectievelijk op basgi taar en drums, nemen geen soli voor hun rekening en beperken zich tot vakkundig begeleiden. Het is een gevarieerde plaat ge worden, met een zeer bluesy klinkende Harris als onomstre den middelpunt. Paul Bley in goede vorm Paul Bley Group: 'The Paul Bley Group' (Soul Note SN 1140, 10 maart 1985). De Italiaanse producer Giovanni Bonandrini blijft op zijn labels Black Saint en Soul Note met be wonderenswaardige regelmaat goede platen uitbrengen. De laat ste plaat van Paul Bley, met als onverwacht lid gitarist John Sco- field in de bezetting, kan de re putatie van Bonandrini alleen versterken. Paul Bley (Canada, 1932) is een van de zeer weinig pianisten die het aangedruft heeft om de zogenaamde harmo- lodische principes van Ornette Coleman in zijn spel op ter ne men. Die harmolodische pricipes houden globaal in dat niet ak koorden of substituten daarvoor leidraad zijn by het improvise ren, maar de melodische en rit mische componenten van een thema. Dit mag dan wat ingewik keld klinken, in de praktijk komt het neer op een grotere vrijheid voor de musici, zonder dat zij el ke houvast verliezen. Deze concert-registratie laat, meer dan andere opnamen van Bley van de laatste jaren, hem in ouderwets goede vorm horen. Basgitarist Steve Swallow en drummer Barry Altschul speel den al twintig jaar eerder met Bley en passen dan ook uitste kend bij zijn spel. Hetzelfde geldt in iets mindere mate voor Scofield, die echter niet uit de toon valt. De ster van de show is duidelijk Paul Bley die alle hoeken en gaten van het fraaie melodische materiaal on derzoekt. Waar gitaar en sax versmelten Tim Berne en Bill Frisell: '...theoretically' (Minor Music 008. Augustus september 1983 en Augustus 1984). Op deze duo-plaat komen twee van de belangrijkste jonge Ame rikaanse improviserende musici bijeen. Minor Music, een even eens jong en veelbelovend Duits label, verzorgde een heruitgave van het gelijknamige album voor Bernes eigen label Empire en voegde daar een extra nummer aan toe. Die eerste editie was zeer moeilijk te pakken te krij gen, dus deze plaat is extra wel kom. Tim Berne (altsaxofonist, 1954) heeft het meeste weg van een kruising van een abstracte An thony Braxton met een wat wil de Ornette Coleman, hetgeen tot uiting komt in zijn composities. Deze zijn wat aan de droge kant (een goed voorbeeld is 'Pre view'), maar vormen tegelijker tijd een goed uitgangspunt voor de naadloze improvisaties. Berne heeft een ideale partner in Bill Frisell (1951), die zowel akoesti sche als elektrische gitaar speelt. Het bijzondere van de plaat is echter vooral te vinden in het sa menspel van beide jongeheren. Het karakter is grotendeels im pressionistisch, maar met onver wachte wendingen en klankvers meltingen die je op soortgelijk gestemde platen maar zelden aantreft. Berne en Frisell voelen elkaar uitstekend aan en klinken samen vaak als één enkel instru ment. Opname en persing zijn van goede kwaliteit. Wel moet bena drukt worden dat de plaat onge schikt is voor Oscar Peterson- en Herbie Hancock-liefhebbers, maar des te geschikter is voor hen, die iets nieuws willen ho- Trefzekere Donaldson Lou Donaldson Quartet: 'Live in Bologna, Volmel' (Timeless SJP 202. januari 1984). Als ik deze plaat via de radio of een ongemerkt bandje had be luisterd, had ik de opnamedatum zeker zo'n twintig jaar eerder in geschat. Niet alleen de speelwij ze, maar jammer genoeg ook de opnamekwaliteit doet denken aan platen uit het begin van de jaren zestig. Ook de persing was zodanig, dat ik even dacht dat mijn naald aan vervanging toe was. Timeless is inmiddels verre weg het grootste jazz-label in Ne derland geworden, maar ik kan me niet aan de indruk onttrek ken, dat dit soms ten koste gaat van een zorgvuldige produktie. Deze opmerking geldt ook voor de hoesontwerpen; wederom wordt de plaat wat liefdeloos ge presenteerd. Het album zal in de winkel zeker niet opvallen. Muzikaal is er gelukkig minder af te dingen; het gaat om zuivere bop, vooral door de leider met duidelijk plezier gebracht. Do naldson heeft een tamelijke scherpe toon, met een functio neel vibrato hier en daar. In zijn jonge jaren - wé spreken over de eerste helft van de jaren vijftig - werd hij ongelukkigerwijs nogal eens aangeduid als de opvolger van Charlie Parker. Die belofte heeft hij nooit waar kunnen ma ken, maar nu, op zijn tweede ei gen album na zijn comeback, overtuigt hij door de trefzeker frasering van zijn improvisaties. Op deze sfeervolle live opname wordt hij vakkundig begeleid door bassist Jeff Fuller en drum mer Victor Jones. Het spel van Herman Foster op de enigszins valse piano wordt te vaak ont sierd door onnodige rollers. Deel twee is inmiddels ook uit op Ti meless SJP 207. Karpov slaat terug. Na 19 partijen is de strijd om het wereldkampioenschap weer geheel open. In de zestiende par ty werd Karpov op drie punten achterstand gezet, na een werkelijk buitengewoon span nende partij maakte hij een ern stige fout, waarna Kasparov in de aanval won. Iedereen ver wachtte nu een makkelijke over winning van Kasparov, want zo'n achterstand is normaal ge sproken niet meer goed te ma ken op dat niveau. Het is van Karpov wel bekend dat hij tegen slagen goed kan opvangen maar zijn spel had tot dan toe weinig indruk gemaakt. Vooral zyn ope ningsvoorbereiding liet te wen sen over. Timman had de indruk dat Karpov in tegenstelling tot Kasparov het meeste werk door zyn secondanten liet doen. Hij "zit" daarom niet zo goed in de stelling en dat kost extra tijd. Het voor zijn doen extreme tijdver- bruik van Karpov gaf de indruk dat hij niet in staat was alle pro blemen die Kasparov hem stelde op te lossen. Toen kwam de zeventiende O door Rinie Kuijf Jlet meest in het oog springende bord bij de interland Nedcrland- Sowjet-Unie was bord 9. Achter dit bord zaten de dameswereld kampioene Elena Altsjoel en de Nederlandse kampioene Karen van Lith. De uitslag van deze tweekamp (6-2 in het voordeel van Altsjoel) doet vermoeden dat Van Lith geen kans had tegen de wereldkampioene. In werkelijk heid echter had Van Lith tot driemaal toe groot tot winnend voordeel. Op het moment dat het er echter op aan kwam, zo onge- veeer na de veertigste zet, wist ze het voordeel niet te verzilveren en zelfs twee maal om te toveren in verloren standen. De eerste maal ziet u in beeld gebracht in diagram 1 uit de eerste ronde. Na werkelijk een partij uit één stuk gespeeld te hebben begint Van Lith wat minder doortastend op te treden: 40. 41-37? hier was 34- 29 9-13 32-28 13-18 42-37 veel ster ker geweest. 22-27 41. 43-39 9-13 42. 34-29? en hier had Van Lith 33-28 moeten doen omdat de af wikkeling 24-29 34x23 27-31 37- x26 17-22 28x17 19x48 17-11 16x7 26x17 48x34 30x39 gewoon ver- Het WK-bridge voor paren in Miami werd gecombineerd met het open WK voor teams, een spectaculair gebeuren waaraan 168 teams uit 50 verschillende landen deelnamen. Nederland had 5 teams in de strijd, waaron der landskampioen CPP, het Amsterdamse HOK en het natio nale damesteam. De teams werden verdeeld over drie groepen - Europa, Ame rika en rest van de wereld - waar in op knockout basis werd ge speeld. De verliezers gingen over naar de herkansing van waaruit nog de halve finale kon worden bereikt. In die herkansingsgroep belandden uiteindelijk alle Ne derlandse teams en wie dacht dat de dames het te midden van de sterkste teams ter wereld niet zouden redden, heeft het mis. Jet Pasman - Anneke Simons - Bep Vriend - Truus van der Spek - El- ly Schippers en Marijke van der Pas, draaiden constant mee in de kopgroep en bonden het ene na het andere topteam aan hun ze gekar, hetgeen ze na 31 van de 41 wedstrijden zelfs op de 8e plaats deed belanden. Na klinkende overwinningen op ondermeer de Amerikaanse selectie (60-0), Duitsland en Frankrijk (beide 46-14) en Brazilië (38-22) volgde nog leuke winst tegen het team ven Samuel Stay man, de uitvin der van de conventie (40-20). Pi- DE EERSTE twee "fïlatelielo- ketstempels" zijn in gebruik ge nomen en de eerste twee daaraan gekoppelde "stedekaarten" zijn uit. Als eerste beet Zevenaar op 2 september het spits af en een dag later volgde Doetinchem. Het zal nu verder stil blijven tot novem ber, maar in die maand zullen niet minder dan dertien stempels in gebruik worden genomen en zullen uiteraard evenveel kaar ten verschijnen. Op 1 november komt Veenen daal als derde in de rij met een stempel, op 12 november volgen niet minder dan zeven plaatsen: Almelo, Alphen aan den Rijn, Deventer, Hattem, 's-Hertogen- bosch, Velp (Gld.) en Winters wijk, op 20 november Kromme nie en op 21 november vier Frie se plaatsen, te weten Franeker, Heerenveen, Leeuwarden en Sneek. We kunnen niet anders zeggen dan dat de eerste nu verschenen kaarten heel vriendelijk aan doen. Men is zelfs tot numme ring overgegaan, zodat we als het ware ongemerkt worden ge dwongen een verzameling aan te leggen. Toch hebben we twee op merkingen. In de eerste plaats O kant detail daarbij was dat een van Staymans teamgenoten in de Amerikaanse pers nogal denigre rend over vrouwenbridge pleegt te schrijven, een beetje pech deed de dames wat zakken maar tenslotte toch nog eervol finis hen als 17e. 10 8 <298653 O V 10 2 753 B63 N H V 9 4 <?B w n PA 4 O B 6 5 W U o H 8 7 3 A VB 982 Z 4H106 A752 P H V 10 7 2 O A 9 4 4 Een leuk spel van Jet Pasman en Anneke Simons tegen de fa-, meuze Canadezen Kokish - Na- gy. Oost was gever, ow kwets baar. Het spel werd 2x geschud. Aanvankelijk paste zuid voor haar beurt, waarop Kokish char mant aanbood het spel dan maar zijn de kaarten véél te prijzig. Na aftrek van de postzegel (55 cent) kost zo'n kaart toch 2,20 en dat wordt - dat hebben we al van verschillende kanten gehoord - aan de hoge kant gevonden. De tweede opmerking betreft de kaart van Doetinchem. We hadden destijds begrepen dat de kaart een informatiedrager zou zijn voor de afbeelding in het stempel. Aan de adreszijde heeft Zevenaar ook inderdaad een uit eenzetting gegeven van het in het stempel gebruikte gemeente wapen. Maar wat heeft Doetin chem nu gedaan. Die geeft óók een uiteenzetting van het ge meentewapen, terwijl de Walmo- len in het stempel staat. Deze kaart schiet dus eigenlijk deels aan zyn doel voorbij. Nog even terug naar stempels en kaarten, die voor november zijn gepland. Van acht van de dertien stempels is bekend wel ke afbeeldingen daarin zullen party waarin Kasparov een du bieuze opening herhaalde. Kar pov bleek nu grondig voorbereid en won overtuigend. Dan de achttiende party die, hoe de match ook eindigen zal, zonder liest voor zwart b.v. 20-24 38-33 13-19 33-28 24-29 39-34 29x40 35- x44 15-20 44-39 20-24 39-33. In plaats daarvan speelt zwart ech ter 24-29 34x23 20-24! en wit kan niet meer winnen. 13-18 43.39-34 17-22 44. 32-28 27-32 45. 28x26 32- x4146.38-32 18-23 47.29x18 41-47 48. 42-38 24-29 49. 33x18 47x2 50. meer het kritieke punt van de tweekamp zal zijn. Kasparov mag een van zijn favoriete va rianten uit het Dame-Nimzoindi- sche complex spelen en komt al snel overweldigend te staan. Hy kan dan op een gegeven moment geforceerd de zetten herhalen (Diagram). Kasparov speelde hier 28 th6 pe8 (gedwongen) nu verwachtte iedereen 29 th7 pg7 met zetherhaling, maar Kaspa rov dacht nu lang na stond ten slotte op, deed zijn jas uit en speelde 29 e4 g4 30 Df4 lxb5 31 txb5 pd7 32 lxc7 pxc5 33 De3 pxe4 34 pxe4 dxe4 35 lxa5 f5 36 lb4 Dd7 37 Dd4! (nu verliest 37 ...Dxd4 38 tb7!) ta7. Nu speelde Kasparov in grote tijdnood th7?? waarna zwart het initiatief over nam en tenslotte won. Na een zet als 39 lc5! was zwart geheel kans loos geweest. Objektief gezien was het uit de weg gaan van re mise dus terecht. Op dit moment is de negen tiende party in gewonnen stand voor Karpov afgebroken en zal Kasparov zijn laatste reserves moeten aanspreken om zyn evenwicht te hervinden. door Hans Vermin 34-29? Hier had 18-12 gemoeten, nu komt wit in moeilijkheden. 2- 7 51. 18-13 7x45 52. 30-24 20x29 53. 13-8 29-33 54. 8-2 33-39 55. 32- 27? en hier verzaakt wit 2-24-47. De remise is nu ver te zoeken. 39- 44 56.2-24 44-50 57.24-47 45-12 58. 35-30 (47-36 12-40!) 12-1 59. 26-21 50-44 60. 30-24? Slechts met het moeilijk te vinden 21-17 45x1 47- 36 6-17 27-21! 7x26 36-41 kon wit nog ontsnappen omdat het dan ontstane dammeneindspel een voudig niet meer te winnen is: zwart krijgt wit nl. niet meer van de lange lijn. 44-33 61.47x291x40 62. 21-17 40-1 63. 27-22 1-6? Maar ook zwart ziet het niet meer zo helder: 1-23 had eenvoudig ge wonnen. 64. 24-20! 15x24 65. 17- 12 6x44 66. 12-8?? Helaas maakt wit geen gebruik van de plotse ling ontstane mogelijkheden: 12- 7 is door de slechte opstelling van m.n. schijf 14 remise. 44-40 en wit gaf op. In de vierde partij tussen deze twee dames gebeurde weer iets dergelijks al stond Van Lith toen ook analytisch gewonnen, waar door ze voor de tweede maal ver loor. over tc geven. Oost (Kokish) opende 1 ruiten, zuid (Pasman) 1 harten, west 2 klaveren, noord 4 harten, door oost gedoubleerd. West startte met ruiten 5, voor zuids 9, harten na was voor het aas, gevolgd door schoppen heer. Zuid nam, trok de resterende troef en speelde schoppen voor 10 en vrouw. Een klaveren was voor de boer en west speelde kla veren terug (schoppen zou beter zijn geweest), zuid troefde en dat leidde tot: - C? 986 V10 7 B N 94 O - WO O B 6 O H 8 7 V98 Z H 7 5 O 10 7 OA4 - Zuid troefde een schoppen op tafel en een klaveren met Ha 10 in de hand. Nu volgden nog twee ronden troef en arme oost kon niet en schoppen 9 en ruiten heer-tweede vast houden. Jet Pasman maakte aldus haar ge doubleerde contract. Aan de an dere tafel ging 5 klaveren een down. worden verwerkt. In het stempel van Veenendaal (1 november) is dat de Oude Kerk en in de zeven stempels van 12 november: Al melo, Waaggebouw; Alphen aan den Rijn, Gemeentehuis; Deven ter, Waag; Hattem, Dijkpoort; 's- Hertogenbosch, St.-Janskathe- draal; Velp (Gld.), Kasteel Bil joen en Winterwijk, Stadhuis. Voor bestellingen luiden de adressen: Postbus 99100, 3900 NA Veenendaal; Postbus 99100, 7600 NA Almelo; Postbus 99100, 2400 NA Alphen aan den Rijn; Postbus 99110, 7400 NA Deven ter; Postbus 99510, 8050 NA Hat tem; Postbus 99900, 5200 NA 's- Hertogenbosch; Postbus 99800, 6880 NA Velp (Gld.) en Postbus 99000, 7100 NA Winterwijk. De prijs is (nog) 2,75 per kaart. iAlphen aanden Rijn: 12.XI. 86-09 „eV

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 29