Inzet open haard:wel vuur, geen geknetter I ^4 VOOR UI rovc X Touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Leiden Watertoevoer stopt als wasmachine lekt avondcursussen Schakel-en Besturingstechniek LEIDSE GEUZENFEESTEN 2, 3 en 4 OKTOBER PLAATS MORSWEGHAL JaIs u het Leidsch/Alphens Dagblad regelmatig leest, weet u Leiidsch^,ophens Da9blad' Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden do/st WONEN Sportief behang Een dessingrapje in wandaf werking: een fabrikant lanceert behang waarvan het dessin be staat uit (repeterende) merk- beelden van populaire sportar tikelen. Daarvoor moesten ui teraard de rechten van firma's als Nike, Ellesse, Le Cocq Sportif enz. worden verworven. Het ligt voor de hand dat het 'sportieve' behang voorname lijk toepassing zal vinden in de kamers van tieners, voor wie de grote merken van sportartike len helemaal 'in' zijn. haard kan worden geplaatst. Er zit een keramisch element in, in de vorm van een aantal houtbrokken, en dat wordt omspeeld door de gasvlammen, het natüurlijk beeld van een echt houtvuur vormend. Alle bezwaren en problemen van het stoken van vaste brandstof zijn ermee uit de wereld geholpen. De inzethaard is verkrijgbaar in één-, twee- en driezijdige uitvoe ring, in matzwart of brons. Het plaatsen is gemakkelijk, maar je mag dat niet zelf doen. Een gasaan- sluiting maken is immers voorbe houden aan de installateur. Deze nieuwe ontwikkeling maakt het stoken van de open haard tot een volkomen veilig ple zier. Wie er de tussen 2000 tot 3200 gulden (afhankelijk van het type) voor overheeft, kan zijn hart opha len. Fabrikant van de Elite-inzethaar- den is ThermoCet in Hengelo (Gel derland), tel. 05373-1716. De inzet haard van Elite kost tussen de 2000 en 3200 gulden. (foto GPD) Driezijdige open haard die geschikt is voor hout, kolen en briketten. De open haard als sfeer(bij)ver- warming heeft een weliswaar nog niet zo lange maar wel be wogen historie. Enkele tiental len jaren geleden deed hij zijn intrede in het Nederlandse in terieur en het werd al snel een rage. Bijna iedereen moest en zou zo nodig een open haard hebben, om naast het comfort van de centrale verwarming toch weer van het gezellig knis perende open vuur te kunnen genieten. door Mar Groen Het vurig enthousiasme voor de open haard is zeker niet gedoofd, maar we kijken inmiddels wat nuchterder tegen het verschijnsel Het is leuk om 's avonds en tij dens het winterse weekeinde met een glaasje en een boek bij het open vuur te zitten. In ieder men selijk wezen schuilt iets van de py romaan; een onschuldig fikke sto ken, in het vuur porren en van op laaiende vlammen genieten roept iets van de oermens in ons op. Er zitten echter wel bezwaren aan. Het stoken van vaste brand stof vereist een schoorsteenkanaal Harry Boley die al diverse op merkelijke open haard ontwer pen op zijn naam heeft staan, gaf deze nieuwe Art Deco haard gestalte. In vrije opstel ling (die niet overal mogelijk zal zijn) is het vuur in de door- kijkhaard aan alle kanten zichtbaar. Behalve aan de vier zijden aangebrachte glaspanelen heeft de haard een roestvrijsta len plaat die, door zijn schuine opstelling, het vuur over de hele breedte weerspiegelt. van voldoende afmetingen, het moet regelmatig worden geveegd. Daar werd vaak geen acht op gesla gen, met soms nare gevolgen: rookterugslag, zelfs schoorsteen brandjes. Het stoken van hout bleek ook problemen op te leveren. In stede lijke gebieden is men grotendeels aangewezen op handelshout in de bekende netjes, tot zelfs bij de ben zinestations verkrijgbaar. Niet goedkoop, als je regelmatig van de open haard wilt genieten. Wie aan kaphout uit de natuur kan komen moet brokken zagen, en opslaan om ze te laten drogen. Hout brandt lekker, maar je moet er goed bij blyven. Een vonkenscherm houdt het gevaar van wegspattende stuk jes weliswaar in toom, maar je kunt de brandende haard toch eigenlijk niet volkomen veilig alleen laten. Vooi; het naar bed gaan moet het vuur' zijn gedoofd. Het zijn alle maal factoren die ertoe leidden dat van de open haard eigenlijk maar beperkt gebruik gemaakt wordt. Inzethaard Een Nederlands bedrijf heeft hier een gat in de markt gezien. Naast het programma van inbouw- haarden heeft men daar nu ook de inzetgashaard ontwikkeld. Dat is een in verscheidene uitvoeringen en twee afmetingen verkrijgbare eenheid die in vrijwel elke open Het gebeurt dagelijks in vele gezin nen: de wasmachine staat lekker te draaien en er ontstaat een lek. De hele waterinhoud komt op de vloer terecht en veroorzaakt behalve overlast ook vaak schade, in flats en dergelijke soms ook bij de bene denburen. Die ellende is te voorkomen door een apparaatje aan te sluiten dat niet alleen het lek signaleert maar tegelijkertijd de watertoevoer blokkeert. Het is de Aquastop, die met een snoer op een stopcontact wordt aangesloten en die via een speciale wartel in verbinding staat met de kraan die de watertevoer naar de machine bedient. Verder zit er een voeler aan, die direct naast de wasmachine op de vloer wordt aangebracht. Voelt die nattigheid, dan reageert de Aquas top meteen; er komt geen water meer uit de kraan. Een tijdens de bedrijfsperiode aan zijn lot overge laten wasmachine kan dus geen zondvloedje meer veroorzaken. Het apparaatje, dat ongeveer 129 gulden kost, is eenvoudig zelf te monteren. Leverancier is Amfra in Purmerend, telefoon 02990-34911. Zelfs een doodgewoon ding als een wasmand kan als een soort mode artikel gezien worden, een produkt dat voor begaafde vormgevers niet te min is om er alle aandacht aan te besteden. Dat bewijst de wasmand die de Curver-ontwerpers bedacht hebben. Hij is niet alleen mooi en verkrijgbaar in modekleuren, maar ook prak tisch. De grote 'raampjes' zorgen voor optimale beluchting van het opge slagen wasgoed en zijn zo gevormd dat er niets aan of in kan blijven haken. Hij is in twee maten verkrijgbaar, voor respectievelijk f 19,95 en f 24,95. Curver lanceerde ze, samen met een aantal andere nieuwe designs in kunststof huishoudspullen op de Najaarsbeurs in Utrecht. Zo moet de aansluiting van de aquastop worden gemonteerd. (foto GPD) Pleisteren gaan makkelijker met de Plastermate, een van kunst stof gemaakt spaarbord dat aan de voorkant licht omhoog gebogen staat. Dit speciaal voor de doe-het- zelver gemaakte gereedschap wordt in een set, compleet met een eveneens van kunststof gemaakte pleisterspaan verkocht. Behalve voor pleisteren en 'ra pen' is de Plastermate ook heel ge schikt voor het vullen van voegen, eveneens een karweitje waarbij een amateur vaak veel mortel morst. Het gereedschap is bedacht door Gyproc, fabrikant van gipsplaten e.d., en het is in dhz-winkels, bouwmarkten e.d. voor ca. 27 gul den te koop. mondelinge regionaal opleidings- en vormingscentrum voor het bedrijfsleven bv Een bijzondere kursus op mts/hts nivo gericht op het c oplossen van mechaniserings/automatiseringsproblemen (zowel bi) storingen als bij het ontwerpen). Geeft een totaal inzicht in de verschillende uitvoeringstechnieken (relaistechniek, pneumatiek, elektronikatechniek, PLC, etc.) door het leren denken in funkties Noodzakelijke basiskursus voor industriële micro-processors en -computers. Met praktikum De kursus start in: Leiden ma. 6 okt. Mondriaan Sch.gem., 5 Meilaan 137. Voor uitvoerige informatie dient u de cou pon zo spoedig mogelijk in een ongefran- keerde envelop te zenden aan 6710 VB Ede. Tel. 08380-32514 Gaarne ontvang(en) ik (wij) de gegevens voor IJ Straat: Plaats (postcode): Telefoon: (bij de spoorbomen) 2 oktober Freedom foundation Ram Jam Band 3 oktober Take 5 BP and the Garage Bombitas m.m.v. Candy 4 oktober Ness band Tilt team Ronald Abrahams and the Ice Cold Roots Music Band FOTOMSOOUWS Zeilmakerstraat 1 2222 AA Katwijk Tel. 01718-24432 Rijksstraatweg 336 2242 AC Wassenaar Tel. 01751-10023 'N RUIT Gfeflofot/y anderen ook op de hoogte zijn. Dus is een abonnement op het Leidsch/Alphens Dagblad de meest voor de hand liggende oplossing. U heeft 'm al. Zorg dat die ander 'm ook krijgt. Dal is ons een uniek kadootje waard, want voor niets gaat de zon op. Als u onderstaande bon volledig ingevuld opstuurt naar het: Overigens, u kunt natuurlijk ook bellen (071 -144941 wat er te koop is in de wereld. Letterlijk én figuurlijk. Ioosl2e9el r"el "odl9' Al 'licht' dat u daar dan over praat dan krijgt u van ons de 'Smart Light', 'n handig zak-, bed- en met anderen. Maar dan moeten die leeslampje incl. batterijen dat overal op past en overal van pas komt. omdat abonnees altijd een lichte voorsprong hebben.... De nieuwe abonnee krijgt de krant twee weken gratis. Mijn naam is_ Adres Ik meld aan als nieuwe abonnee: Naam. Adres. Postcode. Plaats Postcode Plaats Telefoon. Vrijdag 3 oktober - aanvang 9.30 uur Lokatie: Doezastraat - Leiden I Deelname touwtrekwedstrijden 1986 Inschrijven ploegen bestaande l/„ uit 6 deelnemers via Naam ploe9: onderstaande coupon. W Kontaktpersoon: C D Adres:woonplaats: De inschrijving is geheel gratis. Postcode:telefoon: Telefonische informatie: Deze coupon invullen en opsturen aan Uitgeverij Leidsch 071 -144941/"! 21942. Dagblad. Postbus 54, 2300 AD Leiden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14