mm i*m vli a 'ik was soms onuitstaanbaar' Karpov heeft winstkansen Willi van Hanegem 'dolblij' met FC Utrecht Honderd jaar OLTC LFC-DOSR ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1986 SPORT PAGINA 15 Paardesprong 'Het paard' stortte zondag door zijn hoeven. Een nogal pijnlijke aangelegenheid omdat de vete raan in 'de derby' een lelijke breuk opliep. De 42-jarige Rob Paardekoper, een voormalige barkeeper die tegenwoordig een winkel in de tweedehandskleren drijft, was aan de vooravond van de ontmoeting met UDO van stal gehaald. Trainer Jan Bekkering van ASC zat voor het dorpstref- fen nogal krap in zijn 'dravers' en deed daarom een beroep op Paardekoper en Hans Schip horst. Twee voormalige eerste elftalspelers die nog een beetje lol trappen in het vierde elftal van de Ajax Sportman Combina tie. "Maar wel knapen die hun tan den op elkaar kunnen zetten en daar zitten er niet zo gek veel meer van in de selectie". weet Paardekoper, die zondag inderdaad zijn tanden op elkaar moest zetten. Van de pijn, want na een half uur kwam er een abrupt einde aan het optreden van 'Paard' in de Oegstgeestei derby in de zondagvierdeklasse. "Ik was juist over m'n dooie punt heen en begon net lekker op gang te komen". kan hij zich herinneren. "Bij een aanval van UDO sprong de bal via mijn been te gen de paal en de linkerspits van die gasten dreigde zomaar te kunnen scoren. Nou ben ik nogal handig in glijden, dus ik zet een sliding in. Maar op dat zeiknatte veld raakte ik met die goser in de kluts. Hij schoot door met zijn volle lichaam en dat was nogal wat. Mijn arm knapte af als een takje van een denneboom. Ik had meteen in de gaten dat het goed fout zat. want het zaakje hing er heel lelijk bij". "Ik stierf van de pijn. In het Academisch Ziekenhuis hebben ze me gelijk geopereerd. Ze heb ben er een plaatje ingestopt en dal moet er een jaar inblijven. Da's mooi naadje natuurlijk, want nu kan ik het land niet uit. Met dat staal in m'n arm kom ik immers nooit van z'n leven langs de douane". Heel wat sneller dan van het ij zer zal Paardekoper verlost wor den van het gips. "Dat mag er over een paar we ken al weer af en dan kan ik ge lijk oefeningen gaan doen. Over een maandje of zo kan ik weer voorzichtig gaan trainen". ie-back? redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser "Wie weet, bang ben ik er in elk geval niet voor. Ik ben staalhard, vooral nu natuurlijk, met al dat ijzer. Eigenlijk had ik tot donder dag in het ziekenhuis moeten blij ven. maar ik ben maandag weer naar huis gegaan. Ik heb een één mansbedrijfje, dus ik moet ge woon doorgaan. Gelukkig word ik nu geholpen door een neefje. Maar wat het voetballen betreft, ik denk niet dat ik me opnieuw beschikbaar zal stellen voor.het eerste. De trainer had Hans Schiphorst en mij voor afgelopen zondag gevraagd omdat hij een- paar karaktervoetballers nodig had. UDO stond bovenaan en ASC had maar één puntje uit de eerste twee wedstrijden gehaald, dus wilde Bekkering wal doen. Ik heb gezegd dat ik hem uit de brand wilde helpen, maar alleen voor de wedstrijd tegen UDO". Ondanks het uitvallen van Paardekoper leverde die ont moeting ASC het tweede compe- titiepunt op. Paardekoper: "Hans Schiphorst en ik hebben die jongens kennelijk toch het Rob Paardekoper moet op zijn tanden bijten. Na e de 42-jarige doorbijter zijn arm gebroken. goede voorbeeld gegeven, maar ze zoeken het nu maar weer lek ker zelf uit. Ik heb hel reuze naar m'n zin in het vierde. Tot mijn veertigste heb ik in het eerste ge voetbald, dus ik hoef nu niet zo nodig meer. Overigens ben ik wel een laatbloeier, want ik mag dan al vanaf m'n vijftiende bij ASC zitten, pas na m'n dertigste ben ik een beetje gaan draaien. Ik ben er namelijk jaren tussenuit geweest omdat ik in de horeca heb gezeten. Stel je voor dat ik eens wat eerder was gaan bloeien, dan had ik Nederlandse elf tal gehaald en er nu waarschijnlijk nog in ge speeld". Speurtocht Bij Scylla ligt de kaart van Lei den breed uitgevouwen op de ta feltennistafel. De Leidse ping- pongclub is naarstig op zoek naar een andere plaats voor een nieuw clubgebouw, nu de ge meenteraad de bouwplannen voor de Zoeterwoudse Singel af wees. Dat was een lelijke streep door de rekening van zowel Srvl- la als de dienst Sport en Recrea tie. Beide gingen er immers van uit dat het tafeltennishalletje op hel terrein van Fides Pacta zou verrijzen, ook al spartelden de korfballers hevig tegen. Voorzit ter Wouter Langeveld van Scylla doet verslag: "Ik kan wel zeggen dat de ver eniging er redelijk op gerekend had dal er naar de Zoeterwoudse Singel verhuisd zou worden. Goed. Fides Pacta vond het alle maal niet zo leuk en die houding konden we best begrijpen. Ik kan niet zeggen of het tegengas van Fides in de besluitvorming heeft meegespeeld, maar Sport en Re- cratie stond in elk geval pal ach ter ons en speelde de zaak dan ook door naar wethouder Tesse- laar. Die moest proberen de ge meenteraad achter zich te krij gen" In de wandelgangen van het Leidse stadhuis kreeg Dick Tes- selaar al snel in de gaten dat het college niet zo één, twee, drie overstag zou gaan. Vooral wet houder Jit Peters van ruimtelijke ordening stribbelde tegen. Lan- géveld: "Peters ging wel accoord met de lokatie Zoeterwoudse Singel, maar zij keurde de uiterlijke vorm van het gebouw af. Het moest er volgens haar veel 'sjie- - ker'uitzien". Een nieuwe berekening leerde {iat de kosten de pan zouden uit rijzen. Scylla, dat weliswaar kan rekenen op een subsidie van de gemeente Leiden, had vanwege het overschrijden van de begro ting geen trek om aan de eisen van Peters te voldoen. Lange veld: "En daarom vermoedde Tesse- laax da£ 'let spaak zou lopen. De zaak is niet eens officieel behan? deld in de gemeenteraad. Een te genvaller, dat kun je wel stellen. We vinden de Zoeterwoudse Sin gel een uitstekende lokatie, om dat veel van onze leden in die buurt wonen. Daarom willen we dolgraag in het centrum blijven zitten". Inmiddels heeft de gemeente Scylla al enige alternatieve plek ken aangeboden. Langeveld: "In wijken die godverlaten ver van onze huidige accommodatie liggen. Wij kunnen het niet ma ken om ver van het centrum te gaan zitten. Dat is onverant woordelijk ten opzichte van onze jeugdleden". Dat maakt het zoeken naar een geschikt plaatsje er niet gemak kelijker op. Langeveld: "De binnenstad is nagenoeg volgebouwd, dat weten we. We speuren daarom de kaart van Lei den of er geen plekje voor onze hal is te vinden. Echt te springen om onze huidige accommodatie te verlaten, doen we niet. De nieuwbouw is noodzakelijk, maar als het moet kunnen we het nog vijfjaar uithouden. Maar de gemeente wil ons graag wegheb- ben, omdat er op die plek wonin gen gebouwd moeten worden. En dal is ons sterke punt, daarom kunnen we een paar eisen stel len". Wat in elk geval zeker is, is dat de realisatie van de nieuwbouw een aanzienlijke vertraging heeft opgelopen. Langeveld: "We houden nu maar op met plannen. We zijn weer terug bij af. Tegen die achtergrond is het een goede zaak dat we een sa menwerkingsverband zijn aan gegaan met Avanti. Topsport was vanwege de nieuwe opzet van de competitie niet meer mo gelijk in ons gebouw. Daarin konden we maar één tafel kwijt, nu wordt er op twee tafels ge speeld. We hadden weliswaar dispensatie kunnen aanvragen, maar je kan het Chinezen en Hongaren toch niet aandoen om op een te klein centre-court te la ten spelen. Mede daarom zijn we uitgeweken naar Hazerswoude. al weet ik dat we daar onze leden geen plezier mee hebben gedaan. Die zien die wedstrijden liever in Leiden. Dat wil het bestuur van Scylla ook. Daarom hebben we haast. We willen die wedstrijden weer in eigen huis". LONDEN (Reutel - Ian Rush. de topscorer van Liverpool, is door de tuchtcommissie van de Engel se voetbalbond bestraft met de geldboete van ruim 1750 gulden. De international van Wales moest vrijdag in Londen voor de commissie verschijnen na zijn beledigende opmerkingen aan het adres van scheidsrechter Walmsley na het competitieduel tegen Manchester City. Met de disciplinaire straf kwam Rush, UTRECHT (GPD) - Willem van Hanegem (42) is morgen terug in Galgenwaard. Als technisch adviseur, praatpaal of noem maar op. Hij zelf gebruikt liever de term 'voetbal- dier'. Want de afgelopen maanden zijn voor De Kromme een obsessie geweest. De voor malige international belandde zelfs weer in de platenstudio en nam de single 'Just don't forget me' op. Hetgeen uiterst toepasselijk mag heten voor de situatie waarin hij zich bevond. „Ik werd chagrijnig voor de mensen om me heen, soms zelfs onuitstaanbaar. Mensen die weten hoe ik in elkaar steek, zullen dat begrijpen. Dag en nacht aan voetbal denken en dan toch je ei niet kwijt kunnen, dat is een vervelende zaak". Van Hanegem schaamt zich er niet voor toe te geven dat hij een 'ui terst eenzijdige' kijk op het leven heeft. „Ik kijk weieens naar de ver schrikkingen in het tv-joürnaal, maar het dringt niet tot me door. Misschien houd ik die ellende van me af, ik wil er niet lang bij stil staan. Maar vraag me bepaalde si tuaties uit de wedstrijd Excelsior- FC Utrecht en ik zit een half uur op de praatstoel. Is dat een afwijking? Misschien wel. Ik word weieens gevraagd voor een etentje, dan ont staan van die keurige conversaties. Ik zou dan het liefst weg willen lo pen, dat is voor mij een beproe ving. Aan sommige dingen kan ik me nu eenmaal niet onttrekken, maar voor mij hoeft het niet". De afscheidswedstrijd die De Kromme in een volle Kuip afwerk te in '82, betekende de afsluiting Slechte start basketbalsters LAHTI (ANP) Het Nederlands vrouwenbasketbalteam heeft de openingswedstrijd in het kwalifi catietoernooi voor de Europese ti telstrijd verloren. In het Finse Lah- ti was Hongarije gisteren sterker: 69-78. Bij de rust bedroeg het ver schil vijftien punten: 30-45. Het vrouwenteam strijdt in Lahti met Hongarije, Finland en Engeland om twee plaatsen voor het Europe se kampioenschap, volgend jaar september in Spanje. van zijn actieve carrière. „Maar je kan bovenin de knop niet omdraai en en net doen alsof je vanaf dat moment niet meer bij dat wereldje hoort. Bij Feyenoord heb ik geluk kig tussen de jongens kunnen af trainen, al bleef steeds het gevoel overheersen dat mij een gunst was verleend. Ik geloof niet dat de spe lers er in meerderheid zo over dachten. Ik ben in die periode bij voorbeeld druk aan de gang ge weest met Joop Hiele, met die knaap heb ik nog steeds regelma tig contact. Hij kan best leuk kee pen, maar er ontbreekt ook nog veel aan. Daar is toen hard aan ge werkt, maar de laatste tijd zag ik hem verkrampt keepen. En dan blijf je toch met zo'n knaap bezig". Andere normen Wim van Hanegem beseft terde ge dat er sinds zijn vertrek als ac tief voetballer andere normen gel den. „Iedereen roept dat het alle maal minder is geworden, maar wat koop je daarvoor? Merkwaar dig is dat iedereen milder is gewor den. Neem Rinus Michels? Vroe ger werd je bij drie persoonlijke fouten meteen gewisseld, nu praat hij die nederlaag van het Neder lands elftal goed alsof daar in Tsje- choslowakije een behoorlijke pres tatie is neergezet. Dan is Johan Cruijff bij Ajax niet onaardig bezig. Hij maakt die jonge gasten duide lijk dat het een voorrecht is om be taald voetbal te mogen spelen. En dat schept verplichtingen, ik deel .dip mening. Wanneer FC Utrecht OEGSTGEEST - De Oegstgees- ter Lawn Tennis Club, kortweg de OLTC, viert dit jaar zijn eeuw feest. De 100-jarige, overigens in 1886 begonnen als de Leidse Lawn Tennis Club, doet dat met een aantal festiviteiten die van daag een aanvang nemen. Vanmiddag tussen twee en drie uur arriveren op het tennis park De Krogt aan de Hofbrouc- kerlaan de 12 postkoetsen die in het kader van de drie oktober viering vorige week vanuit Gro ningen naar Leiden vertrokken. Dat wordt een speciale ontmoe ting, want zoals bekend bestaat ook de 3 Oktobervereniging pre cies een eeuw. Daarna, rond half vier, vindt in de gerenoveerde Krogt-villa de opening plaats van een fototen toonstelling die een blik werpt op 100 jaar tennis bij de OLTC. Vervolgens geeft het bestuur en de lustrumcommissie - die zorg droeg voor een fraai geillustreerd jubileumboek - van de club van af vier uur een receptie voor ge nodigden waarop ook de voorzit ter van de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond, mr. Hehenkamp, acte de presence zal geven. Aansluitend volgt ei- een feestavond voor de leden van de grootste sportvereniging van Oegstgeest. De LLTC is opgericht op 17 september 1886 als een club waar aanvankelijk uitsluitend broers en zusters lid van konden wor den. Hoewel indoor-tennis wordt gezien als iets van de laatste de cennia begon de eerste Leidse tennisclub in de zaal en wel in de Stedelijke Gymnastiekzaal op de Pietersgracht. Bij het licht van zogenaamde vleermuisbranders en spelend met rode ballen poog den de oprichters de beginselen van de uit Engeland overgewaai de sport onder de knie te krijgen. Na ondermeer te hebben ge speeld bij De Posthof, bij Wer- nink en zelfs tijdelijk in Noord- wijk belandde de club, die in 1900 gekroond werd tot de eerste landskampioen, in 1937 op De Krogt, het tennispark aan de Hofbrouckerlaan. Daar speelt de vereniging, die in december 1974 zijn naam wijzigde in OLTC, nu nog. Op twaalf banen die zijn voorzien van een automatische sproei-installatie en met bijna 1000 leden. geen behoorlijk vol stadion heeft tegen Roda en Den Haag, horen de spelers zich te schamen. Ze moe ten zich persoonlijk verantwoorde lijk voelen voor al die lege plekken. Een sponsor? Die zou niet eens no dig mogen zijn. Nu is het vanzelf sprekend dat de tekorten worden aangevuld van buitenaf. Maar ei genlijk is het een zotte zaak". Verkopen Tegen PSV staat er morgenmid dag véél op het spel voor FC Utrecht. Wim van Hanegem denkt dan niet eens aan winst of verlies. „Het enige wat de toeschouwers bijblijft, is de manier waarop de jongens zich zullen verkopen. Of FC Utrecht werkelijk de strijd aan durft en iets te bieden heeft. Daar ligt de kern van de zaak: het krampachtige moet verdwijnen. FC Utrecht presteert momenteel op hoogstens zestig procent van z'n kunnen, misschien kan ik er toe bijdragen dat die faalangst minder wordt. De ploeg heeft een unieke kans laten lopen op het eerste pe riode-kampioenschap gezien het programma, er hadden gemakke lijk elf punten gehaald kunnen worden. Haarlem uit, Roda thuis: twee nederlagen, maar normaal ge sproken zijn dat,winstpartijen, zo als je Den Haag in eigen huis ook moet kunnen pakken. Dat scheelt dus vijf punten. Wat FC Den Bosch kan, moet FC Utrecht natuurlijk ook kunnen: alleen moeten de spe lers er zelf van overtuigd raken". Ruim baan Om zo ver te komen heeft de hoofdtrainer van FC 'Utrecht, Nol de Ruiter, ruim baan geboden aan Van Hanegem. „Nu we Willem in huis gehaald hebben moet hij ook de ruimte krijgen om zich waar te maken", zegt de oefenmeester. Wil lem: „Dinsdagmorgen stond ik wel even vreemd te kijken toen Nol te gen me zei: ga je gang. Bij Feye noord ging dat heel anders: daar rommelde ik wat tussen de spelers door, hier word ik er nadrukkelij ker bij betrokken. Maar voor mij hoeft het allemaal niet zo opval lend: ik voel me het prettigst tus sen en niet boven de jongens. Om even te kletsen met Gerrit Plomp, die heel goed kan voetballen maar zich niet te mooi hoeft te vinden om eens flink in de tackle te gaan. En John van Loen. die ook langs de grond best wat kan maar nog zo onrustig aan de bal is. Neem Peter van der Waart, die als een postduif over dat veld vliegt: hij wil overal tegelijk zijn. Vroeger heb ik Jan Wouters al eens duidelijk moeten maken dat 'ie zich niet over de kop moet voetballen, dat geldt dus ook voor Peter. Daar ligt mijn eerste taak. denk ik". Verwachtingspatroon Van Hanegem ligt niet wakker van het verwachtingspatroon dat rond FC Utrecht hangt, nu de 'wonderdokter is binnengehaald. „Het zal een wat langer proces wor den, sommige dingen moetje tot in Wim van Hanegem als assistent v moet-ie op de bank ook vertrouwen u den treure op het trainingsveld doornemen. Je zal mij ook niet als een bezetene tekeer horen gaan wanneer ik op de bank zit toe te kijken. Een trainer werkt de hele week met zijn groep, dan moet 'ie op de bank ook vertrouwen uitstra len. Dat doe je niet door als een dwaas heen en weer te rennen, daar worden de spelers extra onze ker van. In het praatje moet de jon gens duidelijk zijn wat van ze ver wacht wordt. Ik hield zelf helemaal niet van die trainers die zich steeds op snelheid aanboden langs de lijn". Mansell snel ESTORIL (AFP) - De Brit Nigel Mansell heeft gisteren tijdens de eerste officiële training voor de Grote Prijs van Portugal voor for mule 1-wagens de snelste tijd ge maakt. De leider in de strijd om de wereldtitel was een fractie van een seconde sneller dan zijn stalgenoot Nelson Piquet. De Nederlander Huub Rothengather haalde de 25e tijd. De beste trainingstijden van vrij dag zijn: 1. Nigel Mansell (Gbr) Wil liams 1.19.0147, 2. Nelson Piquet (Bra) Williams 1.19.410. 3 Alain Prost (Fra) McLaren 1.19.692. 4. Gerhard Berger (Oos) BMW 1.19.923, 5. Ayrton Senna (Bra) Lo tus 1.19.943, 25. Huub Rothengat- ter (Ned) Zakspeed 1.25.928. Topscorer Rush moet 'boeten' die eigendom is van J uventus, er vrij genadig af. De strafcommis- sie hield rekening met zijn vrij wel smetteloze strafblad en ging niet over tot schorsing. In de af- gelopen zes jaar werd de spits slechts twee keer geboekt. Diskwalificatie Oranje-zeilers CAPRI (ANP) - Steven Bakker en Kobus van den Berg hebben vrij dag waardig maar ook bitter af- scheid genomen van het wereld kampioenschap zeilen in de Star klasse. Het Nederlandse tweetal, Europees kampioen in deze Olym pische categorie, won de zesde en laatste race overtuigend maar werd vervolgens gediskwalificeerd. De boot van Bakker zou te vroeg zijn vertrokken. De zilveren me daille, die door deze voortreffelijk prestatie bij licht weer Bakker en Van den Berg tegemoet glom, werd op slag weer mat. In de eind rangschikking zakte de Nederland se vertegenwoordiger naar de der tiende plaats. Wereldkampioen werd zoals verwacht de Amerikaan Vince Brun met Hugo Schreier als bemanningslid. Eindstand: 1. Vince Brun/Hugo Schreiner (VSt) 29 punten, 2. Giu seppe Milone/Roberto Mottola (Ita) 63.7, 3. Ed Adams/Tom Olsen (VSt) 79,7,4. Alan Adler/Christoph Berg man (Bra) 96, 5. Albino Fravezzi/ Oscar Dalvit (Ita) 97,4, 6. Joachim Griese/Michael Marcour (WD1) 99,7, 13. Steven Bakker/Kobus van den berg (Ned) 116,7. Joesoepov leidt tweekamp met punt RIGA (AFP) - De achtste partij in de schaaktweekamp tussen de Russische grootmeesters Joesoe pov en Sokolov is gisteren in Riga na 29 zetten in remise geëindigd. Door dit resultaat behoudt Joesoe pov de leiding in de finale van het kandidatentoernooi. Hij heeft een vol punt voorsprong: 4.5 r 3.5. LENINGRAD (AFP) - Het ziet er naar uit dat Gari Kasparov zich an dermaal een nieuw kostuum zal moeten aanschaffen. De wereld kampioen heeft de gewoonte na een nederlaag in de tweekamp om de wereldtitel tegen zijn aartsrivaal Karpov van pak te wisselen. Giste ren had hij na het verlies in de 17e partij zijn smetteloos witte kos tuum ingeruild voor een grijs..De wisseling van kleur bracht de titel verdediger geen geluk. In de achttiende partij overspeel de hij zijn hand. Met wit meende hij in de eerste Nimzo-Indiër in de ze match op winst te kunnen spe len. Halverwege de partij liet hij eenvoudige remisekansen door herhaling van zetten bewust lig gen, raakte vervolgens in tijdnood en beging twee onnauwkeurighe den, die het voordeel naar zwart deed omslaan. De partij werd na vijf uur en 40 zetten nog wel afge broken, met gelijk materieel voor beide spelers, maar experts als de grootmeesters Taimanov en Lo- bron twijfelden niet met hun voor spelling dat de winst naar Karpov zal gaan. „Kasparov heeft geen se rieuze remisekansen", gaf Mark Taimanov na afloop van de eerste stormachtige zitting van deze bui tengewoon ingewikkelde partij. ADVERTENTIE HEDENMIDDAG: L.V.V. DE SLEUTELS HAZ. BOYS aanvang 14.30 uur SPORTPARK „DE VLIET" Toegang 1,50 - 1,- Aangeboden door schildersbedrijf Henk Ladan en Zn Leiden De vlotte overwinning in de 17e partij heeft het vertrouwen van de oud-wereldkampioen opgekrikt. Gisteren koos hij voor zijn geliefde Nimzo-Indisch. Een verdediging, die er om bekend staat dat zwart eventueel op winst kan spelen zon der zelf al te grote risico's te lopen. Althans volgens de theorieboekjes. Bij Kasparov ligt dat natuurlijk een graadje anders. Nadat beide spelers vrijwillig afzagen van de ro- kade-mogelijkhedèn, offerde hij op de 18e zet een pion voor ëen strate- gisch en vervaarlijk ogende aanval. Karpov ging op het aanbod in, pakte de pion van het bord en ver dedigde zich daarna even subliem als subtiel. Hij trok 90 minuten uit voor zijn 14e tot en met 17e zet en had daarna zijn defensie rond. Ook Kasparov nam ruim de tijd voor de ondoorgrondelijke stelling, maar taxeerde zijn winstkansen vermoe delijk te hoog in. Op de 28e zet had hij remise kunnen bereiken door zetherhaling, maar hij wilde zich revancheren voor zijn onnozele ne derlaag van woensdag en. ging op avontuur. Er ontstond een adembenemend gevecht, waarin beide grodtmees- ters in hevige tijdnood raakten. Vooral Kasparov, die voor zijn laat ste elf zetten nog zes minuten had. tegen vijftien voor Karpov. Toch vlocht de wereldkampioen nog een valstrik in de stelling met 37. Dd4. Als zwart op deze dameruil was in gegaan, had hij onherroepelijk mat gegaan. Karpov doorzag de truc. Met zijn 38e zet, Th7 schaak, ver loor Kasparov volgens de Russi sche grootmeester Taimanov een belangrijk tempo, die de kansen deden keren. In de afgebroken stelling is het materiaal in evenwicht. Zwart heeft een belangrijk overwicht op de koningsvleugel, wit dreigt op de damezijde. Maar die' dreiging weegt volgens de kenners niet op tegen de zwarte stormloop. Bij winst van Karpov is de spanning weer geheel terug in de tweekamp. Weliswaar blijft Kasparov dan nog op voorsprong, maar twee nederla gen op rij zullen zijn gemoedsrust danig aantasten. Het verloop van de achttiende partij is: wit: Kasparov zwart: Karpov 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 e7-e6, 3. Pgl-f3 b7-b6, 4. Pbl-c3 LfB-b4, 5. Lcl-g5 Lc8-b7, 6. e2-e3 h7-h6, 7 Lg5-h4 Lb4xc3, 8. b2xc3 d7-d6, 9 Pf3-d2 g7-g5,10. Lh4-g3 Dd8-e7,11 a2-a4 a7-a5, 12. h2-h4 Th8-g8. 13 h4xg5 h6xg5. 14. Ddl-b3 Pb8-a6 15. Tal-bl Ke8-f8, 16. Db3-dl Lb7 c6,17. Thl-h2 Kf8-g7,18. c4-c5 b6x c5, 19. Lfl-b5 Pa6-b8. 20. d4xc5 d6 d5, 21. Lg3-e5 Kg7-f8, 22. Th2-h6 Pf6-e8, 23. Ddl-h5 17-16, 24. Th6-h7 Pe8-g7, 25. Dh5-f3 Kf8-17, 26. D13 h5+ K17-1B, 27. Dh5-f3 KfB-17, 28 Th7-h6 Pg7-e8, 29. e3-e4 g5-g4. 30 Df3-f4 Lc6xb5. 31. Tblxb5 Pb8-d7 32. Le5xc7 Pd7xc5, 33. Df3-e3 Pc5 xe4, 34. Pd2xe4 d5xe4. 35. Lc7xa5 18-f5, 36. La5-b4 De7-d7. 37 De3-d4 Ta8-a7. 38. Th6-h7+ Pe8-g7. 39. a4 a5 Kg7-g6. 40. Dd4xd7 Ta7xd7. al gebroken. Afgebroken stelling: wit: Kei, Tb5, Th7. Lb4. pion nen: a5, c3, f2, g2 zwart: Kg6, Td7, Tg8, Pg7. pion nen: e4. e6, f5, g4 ADVERTENTIE Zondag aanvang 14.00 uur terrein Boshuizerkade

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15