S T Jacobs: 'Hengels mee naar Ierland' VERBIJSTEREND 'Spanning zal veel moeten vergoeden' Mönchengladbach op rand van afgrond Ook hitte tegenstander van Feyenoord in Pees PSV: alles draait om het resultaat WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 Shirts in diverse kleu ren en streepdessins. 70% katoen/30% po lyester. In de maten 36 t/m 43. Twee shi rts naar keuze, voor de verbijsterende prijs van 50.- de Bijenkorf BIJ DE BIJENKORF BEN JE BETER AF Namaak-Boris exploiteert gelijkenis HAMBURG (ANP/AFP) - Ion Tiriac, de manager van Boris Becker, kampt met een onge bruikelijk probleem. Een dub belganger van het Westduitse tennisidool dreigt het voor beeldige imago van 'Boem Boem Boris' te beschadigen. Tiriac verklaarde gisteren ju ridische stappen te zullen on dernemen tegen de namaak- Boris, de 20-jarige Christoph Maier. „Die jongen hangt elke avond rond in de discotheken van Hamburg. Hij rookt, drinkt en deelt handtekenin gen uit. Het is een schande", zo mopperde de besnorde Roe meen. Maier lijkt als twee drup pels water op de Wimbledon- kampioen van 1985 en '86. De dubbelganger is afkomstig uit Ludwigshaven, dat niet ver verwijderd is van het stadje Leimen, de geboorteplaats van Becker. Hij heeft hetzelf de profiel en dezelfde kleur haar. Alleen de lengte komt niet overeen. De tweede Bec ker meet 1.81, tien centimeter minder dan de 'ambassadeur' van Unicef. De gelijkenis heeft Maier al meer opgeleverd dan gratis consumpties. Hij heeft ruim ruim drieduizend gulden per dag verdiend met het poseren voor dag- en weekbladen. Overal waar Maier komt, wordt hij met open armen ont vangen. De portier van het ho tel Intercontinental, waar Becker momenteel verblijft in verband met zijn deelname aan het tennistoernooi in Hamburg, gaf nietsvermoe dend de kamersleutel van de kampioen af aan de dubbel ganger. Becker heeft verklaard het onaangenaam te vinden dat Maier de gelijkenis exploi teert. „Hij verdient zijn geld heel gemakkelijk. Ik moet hard werken om in mijn le vensonderhoud te voorzien", stelt de kapitaalkrachtige tie ner. PECS (ANP) - Niet alleen PMSC, de arbeiders-sportclub uit Pees, maar ook de hitte zal vandaag tegenstander van Feyenoord zijn in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker. In de rustige provincieplaats in het zuiden van Hongarije wees de thermometer gisteren bijna dertig graden aan. Mede daarom hield Rinus Israel dinsdagmiddag de enige training, die de Rotterdammers na de vermoeiende, drie en een half uur durende busreis van maandag afwerkten, eenvoudig. Het kleine stadion, dat plaats biedt aan 16.000 toeschouwers, is al weken uitverkocht. Het bestuur van de club stelt dat het gemak kelijk het dubbele aantal kaarten had kunnen verkopen, indien de accommodatie dat zou hebben toegelaten. Israel, die Pees nog nooit heeft zien spelen en alleen op informa tie van zijn assistent Wim Jansen kan afgaan, wil geen risico ne men. Hij begint met een versterkte defensie, waarin Ben Wijnste kers op rechts zal spelen en Ruud Heus als extra verdediger wordt opgesteld. De plaats van de voor één Europa Cup-wedstrijd ge schorste Keje Molenaar wordt op het middenveld ingenomen door André Hoekstra. Israel: „Wij mogen geen enkel risico nemen, hoewel ik begrepen heb dat Pees moeilijk scoort. Als je hier met een gelijkspel weg komt, kunnen wij het over veertien dagen in Rotterdam afma ken." Zijn collega Jozsef Garami, die Feyenoord in actie zag tegen FC Den Haag, kan beschikken over elf fitte spelers. De Hongaar brengt vanavond hetzelfde elftal in het veld, dat afgelopen zater dag in de uitwedstrijd tegen Dunaujvaros een gelijkspel (0-0) be haalde. Voor Garami en zijn elftal betekent het duel tegen Feye noord het debuut in Europees bekervoetbal. Mede daarom is de belangstelling voor de wedstrijd tegen Feyenoord groot. Het duel staat onder leiding van de Griekse scheidsrechter Vassaros. De opstellingen zijn: Feyenoord: Hiele, Wijnstekers, Troost, Van Herpen, Duut en Heus, Hoekstra, Been en Tahamata, Hofman en Elstrup PMSC: Bodnar, Konya, Torna, Roth en Breznickzy, Turi, Megye- ri, Berczi en Csoboth, Lovasz en Meszaros. Mühren niet in basis Ajax BURSA (GPD) - Er is enige tijd onduidelijkheid geweest over de aanvangstijd van Bursaspor- Ajax. Met een brief van de UE FA in de hand, hield het be stuur van de Amsterdamse ver eniging het erop dat de con frontatie vanmiddag om vijf uur zou beginnen. Bursa daar entegen ging uit van vier uur, waarna beide partijen tot een 'compromis' kwamen. Als de vertegenwoordiger van de Eu ropese voetbalbond - hij was gisteren nog niet gearriveerd in Bursa - ermee instemt dan zul len de teams elkaar vanmiddag half vijf (half vier Nederlandse tijd) treffen. Wat wel definitief vaststaat, is dat Arnold Mühren er van middag niet bij zal zijn. Terwijl Ajax gisteren een lichte trai ning afwerkte, werd de mid denvelder onder handen geno men door fysio-therapeut Pim van Dord en clubarts Otto Stib- be. Al snel werd duidelijk, dat Mühren nog niet speelklaar is. „Een spiertje in het kuitbeen is licht verrekt. Er zit verbetering in", aldus Van Dord. „Maar als we de zaak nu forceren, duurt het zeker nog een paar weken voordat hij weer inzetbaar is". Groningen met één been in tweede ronde thar Matthaus: „We willen de Euro pa Cup winnen en dan zullen we met sterke clubs moeten afreke nen. Of dat nu in de eerste ronde, halverwege of in de finale is". Collega-middenvelder Andreas Brehme: „Ik heb PSV aan het werk gezien. De ploeg maakte op mij een bijzonder sterke indruk. In Eindhoven moeten we een goede uitgangspositie scheppen voor de return in München. Een gelijkspel, liefst met 1-1, zou ideaal zijn". Latteks norsheid is niet chro nisch, maar heeft uitsluitend be trekking op PSV. Voetbalinstituut Bayern kan het zich niet permitte ren in de eerste ronde reeds te struikelen. Voor het geval dit on verhoopt wel mocht gebeuren, wordt PSV nu reeds de hemel in geprezen. Een schot voor de boeg voor het fanatieke Bayempubliek. Naast het feit dat hij met PSV een sterke tegenstander lootte, zit Lat- tek evenwel nog met een gigan tisch probleem: zijn achterhoede. Schorsing Libero Klaus Augenthaler, een speler met een schat aan Europese ervaring, is er wegens een schor sing niet bij. Een achterhoede, die al drie seizoenen in ongewijzigde samenstelling opereert, moet haar belangrijkste pion missen. Voor Bayern minstens zo pijnlijk als het ontbreken van Gullit bij PSV. Nachtweih, Eder of Wilmer zijn al ternatieven, maar Latteks slechte humeur is op zijn minst een indica tie dat hij nog niet uit dat probleem OPSTELLINGEN PSV: Van Breukelen, Gerets, Nielsen, Heintze, Van de Kerkhof, Koeman, Van Aerle, Valke, Arnesen, Vanenburg, Van der Gijp. BAYERN (vermoedelijke opstelling): Pfaff, Nachtweih, Eder. Pflügler, Fück- Matty, Wilmer, Matthaus, Brehme, Rum- menigge, Wohlfarth. Beduidend minder pijn doet de afwezigheid van de eveneens ge schorste Dieter Hoeness. De lange spits zou in Eindhoven toch geof ferd worden aan de verdedigende taktiek waarmee FC Bayern van start zal gaan. De lichte blessures van Matty en Pflügler zijn van on dergeschikt belang. Het duo train de gisteravond in het Philipssta- dion weliswaar niet voluit, maar zal vanavond zeker fit zijn. De norsheid van Lattek en de woede-uitbarsting van Hans Kraay eergisteren, toen hij de mentaliteit van enkele spelers hekelde, vinden htm oorzaak in de spanningen rond het treffen vanavond. De kna gende onzekerheid, die om de hoek komt kijken bij het samen stellen van de basiself, terwijl en kele spelers niet of niet geheel fit zijn. Bayern tobt met een gehaven de defensie, terwijl PSV in elke li nie moet passen en meten. Een sprekend voorbeeld van de onze kerheid in de Eindhovense gelede ren leverde de definitieve opstel ling. Draai Verzekerde technisch manager Hans Kraay afgelopen zaterdag dat hij het nooit in zijn hoofd zou halen Ivan Nielsen, Michel Valke en Frank Arnesen samen aan het kar wei te laten beginnen („dat is de goden verzoeken"); van de basis opstelling die trainer Guus Hid- dink gisteren prijsgaf, maakte het trio wel degelijk deel uit. „De go den zitten achter de wolken", pro beerde Hiddink een draai aan de GRONINGEN (GPD) - De spelers van FC Groningen kunnen de vishengels over veertien dagen meenemen naar Ierland, al zag het daar in de rust van het eerste Europa-Cupduel tegen Galway United allerminst naar uit. De stand was toen nog in evenwicht (1-1) en de volgende Europa-Cupronde voor de Oosterparkbewoners leek op dat moment ver weg. Na de pauze stelde de thuisclub tegen de - naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer uitgeput rakende - Ieren toch nog orde op zaken: 5-1. Aan de vooravond van de partij in het Oosterpark had trainer Rob Ja cobs enigszins balorig het plan ge opperd dat hij bij de return graag enige visjes aan de haak wilde slaan. Daarvoor zou ongetwijfeld een uurtje vrijgemaakt kunnen worden, want Galway United was immers een zacht eitje, dat onge twijfeld met „een nulletje of vijf' zou worden opgerold. Een foutieve gedachte, zo leek aanvankelijk. Was Galway United dan zo sterk? Nee, integendeel zelfs, al waren de dappere en vaak flink van zich af schoppende Ierse strij ders ook weer niet zo zwak als zij knal van Eykelkamp in de boven- vooraf waren afgeschilderd. De hoek-, kwam er totaal geen rust in 'nummer twee' uit de Ierse compe- de acties van de Groningers, die titie van vorig jaar bleek niettemin veel te graag wilden, maar aanvan- een zeer povere tegenstander, van kelijk geen fatsoenlijke aanval op het niveau van een redelijke hoofd- de mat legden, klasser. Waarmee direct ook een oordeel over FC Groningen is uitgespro ken. De thuisclub stond stijf van de zenuwen en maakte de fout, mee te gaan in het wilde spel van de Ieren. Hoewel de eredivisie-sub- topper al na vijf minuten de score openbrak - schitterende 25-meter- De enorme dadendrang had een averechtse uitwerking. Bovendien werd de ruimte op de vleugels nau welijks benut. De bal werd bij voorkeur vanaf het middenveld in de trechter gepompt, een kolQe naar de hand van de kopsterke en trapvaste verdedigers Cassidy en Moran. Echte kansen werden dan ook nauwelijks gecreëerd, waar door de vroege treffer van Eykel kamp, al na vijf minuten gescoord, tot acht minuten voor rust het eni ge hoogtepunt van de wedstrijd Toen trok Galways beste speler, Paul McGee, er plotseling tussen uit. De slecht wendbare Van den Berg wandelde hij simpeltjes voor bij en John de Wolf wist vervol gens niks beter te doen dan McGee binnen het strafschopgebied on handig neer te leggen. De onderuit gehaalde speler voltrok zelf het vonnis: 1-1. De verbazing over die tussen stand in het Ierse kamp was le vensgroot. Niet in het minst bij de burgemeester van het havenplaats je aan de Ierse westkust, die met glimmend gezicht en ambtsketen rond de nek via de microfoon van een meegereisde verslaggever het thuisfront kond deed van de 'fan tastic' verrichtingen van zijn jon gens. Die Ierse vreugde duurde echter maar kort, want na rust rolde FC Groningen de Ieren toch nog op. Peter Houtman (tweemaal met het hoofd en één maal met de voet) en Paul Mason (schot vanaf de rand van het strafschopgebied) voltrok ken het vonnis over de Ierse ploeg, die slechts tweemaal per week traint en in de tweede helft aan het eind van zijn latijn was. De dubbele cijfers hadden toen nog gemakkelijk bereikt kunnen worden, maar geen mens in het goed gevulde Oosterparkstadion die daarom maalde. Stijlvolle actie van Peter Houtman, die, ondanks de aanwezigheid van Moran, het tweede Groningse doelpunt scoort. (foto anp» ADVERTENTIE EINDHOVEN (GPD) - PSV zit Bayern niet lekker en omgekeerd is dat ook het geval. Werd bij de loting de ontmoeting tussen beide miljoenenformaties al gekwalificeerd als 'kleine finale' van de Europa Cup I, thans staat iedereen rond de eerste confrontatie stijf van de zenuwen. Trainer Udo Lattek van Bayern München is bijvoorbeeld chagrijniger dan ooit en staat niemand te woord. „De opstelling krijgt u een uur voor de wedstrijd", bijt hij de verzamelde pers toe en wenst verder met rust gelaten te worden. Udo Lattek kijkt, met de handen in de zak, toe hoe de voetballers v Ook het overige gedeelte van de Zuidduitse delegatie is niet bijzon der spraakzaam. Wel probeert men zich tegenover iedereen in een un derdogpositie te manoeuvreren en blijft men aldoor roepen hoe sterk PSV wel niet is. Veel meer dan wat algemeenheden worden niet prijs Sportief en financieel debacle in Europa Cup DEN HAAG (ANP) - Borussia Mönchengladbach, slecht preste rend in de Westduitse competitie, heeft gisteravond ook in de eerste ronde van het UEFA-bekertoer- nooi geen enthousiasme teweeg kunnen brengen. De aanhang, ge slonken tot zevenduizend getrou wen, was getuige van een minima le overwinning op Partizan Belgra do: 1-0. Veel meer dan het fortuin lijke doelpunt van Bemd Krauss had Borussia de fans niet te bie den. De kans op het bereiken van de tweede ronde lijkt gering. Partizan behoorde eigenlijk tot de deelnemers in het toernooi voor landskampioenen. De club uit Bel grado werd op de slotdag van de Joegoslavische competitie kam pioen. Op doelsaldo en met meder- werking tegen financiële vergoe ding van de tegenstander. Dit kwam de Joegoslavische bond ter ore en van hogerhand werd een on derzoek ingelast naar de resultaten op de laatste competitiedag. Liefst zeven uitslagen bleken met steek penningen tot stand gekomen te zijn. Partizan werd de titel ontno men en teruggezet naar de tweede plaats. Tot landskampioen werd aartsrivaal Rode Ster Belgrado uit geroepen, die vanavond in de Eu ropa Cup 1 begint met de thuis wedstrijd tegen Panathinaikos. Op de lege tribunes op de Bökel- berg heerste geen Europacup stemming. Dit in tegenstelling tot vorig jaar, toen de counter-specia listen onder meer Sparta uitscha kelden. Mönchengladbach, gehan dicapt door blessures, speelde vooral tegen zichzelf. Het gemis aan stootkracht in de aanvalslinie, waar de verkochte spits Mill zicht baar gemist wordt, was flagrant. De miljoenen-aankoop Thiele speelde slecht en werd vervangen. Twee verdedigers zorgden ervoor dat trainer Heynckes na de wed strijd nog wat lichtpuntjes zag. De blonde Winkhold gaf de bal na 24 minuten spelen op maat aan Krauss, die met links - zijn zwakste been - via de binnenkant van de paal scoorde. De Joegoslaven speelden tech nisch beter, maar weinig effectief. Alleen Katanec, wiens inzet in de negende minuut van de lijn werd gehaald door Winkhold, en invaller Bogdanovic kregen scoringskan- Nauwelijks meer toeschouwers zaten op de tribune bij het UEFA- bekerduel tussen de 'kleintjes' Xa- max Neuchatel en BK Lyngby. Ruim achtduizend supporters wa ren getuige van een overwinning (2-0) van de Zwitsers. Jacobacci en de voormalige Westduitse interna tional Stielike zorgden voor de treffers. AA Gent is vrijwel zeker van het bereiken van de twèede ronde in het UEFA-bekertoernooi. De Vla mingen versloegen in Luxemburg het bescheiden Jeunesse d'Esch met 2-1. Noliet en De Wolf maakten de Gentse doelpunten, Scholten scoorde voor de Luxemburgers. BK 1903 Kopenhagen nam in het Europacup-toernooi voor beker winnaars minimale afstand van Vi- tosja Sofia. Mathiasen maakte in de vijftigste minuut de enige tref fer. Fram Reykjavik, uitkomend in hetzelfde Europese toernooi, ver loor in eigen stadion met 0-3 van GKS Katowice uit Polen. Koniarek (twee keer) en Kunbisztal waren verantwoordelijk voor de doelpun- tenproduktie. tegenspraken te geven. „Arnesen en Nielsen zijn al een week lang pittig getest en hebben bewezen klaar te zijn voor die wedstrijd. Mi chel Valkes blessure was veel min der ernstig van aard; hij is al een paar dagen speelklaar". Verrassend in Hiddinks opsom ming was de naam van Berry van Aerle. De verdediger, die reeds ge ruime tijd geen vast bestanddeel van de hoofdmacht is, krijgt waar schijnlijk de opdracht Lothar Mat thaus' actieradius tot een mini mum te beperken. De Eindhoven- se aanval zal bestaan uit René van der Gijp en Gerald Vanenburg. Op het eerste oog een opstelling die meer bedacht is op het voorkomen van doelpunten dan op het produ ceren ervan. Guus Hiddink: „Europa Cup voetbal speel je niet alleen voor het publiek. Het resultaat staat voorop en het element spanning zal voor de toeschouwer een hoop moeten compenseren.". „De ploeg heeft de opdracht om verdedigend te spelen, maar dan wel op de helft van de tegenstan der. Dat betekent dat we Bayern agressief reeds op hun helft aan pakken. Een belangrijke rol in die strategie is weggelegd voor Ronald Koeman. Hij zal, naar mogelijk heid, niet achter maar voor de de fensie voetballen en zorgen voor de organisatie. Bayern heeft geen be hoefte aan spektakelvoetbal en zal er in eerste instantie voor zorgen dat achterin de zaak goed dicht zit. Zodra de wedstrijd zich er voor leent kunnen wij, met Jurrie Kool hof achter de hand, nog steeds overgaan op een andere tactiek".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13