VS: stoppen met landbouwsubsidie EG kan niet meer onder sancties uit A Massale amnesty in Polen GATT-besprekingen begonnen Vijf slachtoffers bij bomaanslag in Seoel Likoed tegenstemder van vredesconferentie Zuid-Afrika laat ook Thatcher geen keus MAANDAG 15 SEPTEMBER 1986 BUITENLAND PAGINA 7 PUNTA DEL ESTE (AP) - De Amerikaanse regering wil op de nieuwe gespreksronde over Algemene Akkoorden over Tarieven en Handel (GATT) bereiken dat er een eind komt aan de subsidiëring van landbouwexporten door nationale regeringen. Dit is geble ken na afloop van het overleg dat de Amerikaanse speciale handelsvertegenwoordiger Clayton Yeutter gisteren heeft gevoerd met 14 andere grote exporteurs van landbouw- produkten. Yeutter zei na afloop dat hij 'zeer onder de indruk' was van de eens gezindheid die tijdens het overleg aan het licht was gekomen. Het is voor het eerst dat de Amerikaanse regering zoveel nadruk wenst te leggen op het probleem van de landbouwsubsidies, en dit onder werp zal tijdens de nieuwe GATT- ronde, die vandaag officieel begint in de Uruguayaanse badplaats Punta del Este, ongetwijfeld een belangrijke rol spelen. Yeutter zei dat de Amerikaanse regering bereid is haar eigen talrij ke landbouwsubsidie-program ma's 'op tafel' te leggen als de an dere deelnemende landen dat ook doen in een poging de handel te li beraliseren. De kwestie zal onge twijfeld zorgen voor een confronta tie tussen de 'Groep van 14.' waar behalve de Verenigde Staten onder andere ook Australië, Canada en Argentinië in vertegenwoordigd zijn, en de Westeuropese landen, verenigd in de Europese Gemeen schap. De EG-landbouwsubsidies zijn de Amerikaanse regering al lang een doorn in het oog. De Australische minister van handel John Dawkins, die de Groep van 14 leidt, toonde zich SEOEL (Rtr./UPI/AFP) - Een ex ploderende bom heeft gisteren op de internationale luchthaven van Seoel vijf mensen gedood en 26 ge wond. De slachtoffers zijn allen Zuidkoreanen. De bom was ver borgen in een afvalbak in de aan komsthal, waar op dat moment veel mensen waren. De Zuidkoreaanse politie gaat r cials uit 28 landen worden ver wacht. Met het oog hierop waren ongekende veiligheidsmaatregelen getroffen. t„vl, ..T.T1, Het hoofd van de Zuidkoreaanse veVzette^tegl;n'pogingen"van"de zeer ingenomen met de krachtige uitspraken van Yeutter. Het ziet er naar uit dat de wrevel van Austra lië en Canada over de Amerikaanse - gesubsidieerde - tarweverkoop aan de Sowjet-Unie tijdens het overleg van zondag enigszins is weggenomen. Aan het GATT-overleg wordt deelgenomen door in totaal 92 lan den. Het voornaamste doel van de conferentie, die een week zal du ren, is het lanceren van een nieuwe ronde van besprekingen over de wereldhandel. Ondanks negen maanden van voorbereidende be sprekingen, heeft men nog steeds geen overeenstemming kunnen bereiken over het opstellen van een agenda voor een eventuele nieuwe ronde in de wereldhandels besprekingen. De VS willen dat de handelsbar rières die door veel landen zijn op geworpen, worden teruggedron gen. Voorts zouden er afspraken moeten worden gemaakt over de handel in diensten, die nu 20 pro cent van de wereldhandel uit maakt. Onder leiding van India en Brazilië zal een groep landen uit de Derde Wereld zich naar verwacht AARDBEVING 3t. :z 3A TEL AVIV (GPD) - Het rechtse Li- Midden-Oosten mee te doen. Vol- koedblok in Israël heeft zich fel ge- gens Likoedleider en vice-premier kant tegen de toezegging van pre- mier Peres aan president Moeba rak van Egypte dat zijn land in principe bereid is aan de interna tionale vredesconferentie over het of de bomaanslag het werk was actie van oktober 1983 in Rangoon. politie, Kang Min-Tsjang, verklaar de ervan overtuigd te zijn dat Noord-Korea achter de aanslag zit. 4a440C4411B v<444 HP WC4C4U tC4I |ail. Hü zei dat deze opvallend veel ge- zien van buitenlandse investerin lijkenis vertoonde met de terreur- vraagstukken als het bank en communicatiewezen en de libe ralisering van het beleid ten van Noordkoreaanse agenten die De president de zaterdag in Seoel beginnende daar op bezoek Aziatische Spelen wilden sabote ren. De Zuidkoreaanse autoriteiten hebben de afgelopen weken al de Zuid-Korea, die ontsnapte op het nippertje aan de dood, maar 18 hoge Zuidkoreaanse gasten, onder wie vier ministers, verloren bij de (vervolg van pagina 1) ATHENE - Reddingsploegen zijn gisteren in het door een aardbeving getroffen gebied in Griekenland de hele dag bezig geweest met het redden van mensen vanonder het puin, zoals in Kalamata waar een gebouw van vijf verdiepingen ineen stortte (foto AP). Meer dan dertig mensen konden worden bevrijd. Vanuit Athene werd een luchtbrug ingesteld om artsen en medische voorraden naar het gebied over te brengen. Volgens een woordvoerder van het geologisch instituut in Athene had de eerste aardbeving zaterdagnacht een kracht van 6,2 op de open schaal van Richter. Twee minuten na de eerste volgde een wat lichtere schok met een kracht van 5,3 op de schaal van Richter. De Griekse vice-premier en minister van defensie, Yannis Haralambo- poulos, reisde naar de Peloponnesus om de reddingsoperatie te leiden. Een ploeg Franse experts, gespecialiseerd in het bevrijden van mensen vanuit ingestorte gebouwen, is met getrainde honden in het gebied aange komen. Er is voor een groot tentenkamp opgezet voor daklozen. ren dat Zuid-Korea propagandis tisch voordeel zou trekken met een vlekkeloze organisatie van de Spe- Seoel zijn "intussen len, waar 5300 sportlieden en offi- scherpt. De gehele 100.000 Seoel stelde Noord-Korea antwoordelijk. De veiligheidsmaatregelen WARSCHAU (AP/UPI/AFP) - Met bevonden zich een massaal bijgewoonde katholie ke mis is gisteren in de Poolse ha- stukken van Solidariteit, zoals Zbigniew Bujak, die meer dan vier Daniloff zou door Moskou in val zijn gelokt MOSKOU (AP) - De van spionage verdachte Amerikaanse journalist Nicholas Daniloff heeft gisteren op een persconferentie in Moskou op nieuw alle beschuldigingen we gens spionage ontkend. Ook sprak hij een Russische woordvoerder te gen die zaterdag beweerde dat Da niloff had bekend deel te hebben sterke politiemacht is in staat paraatheid gebracht om verdere vierd ™n 225 politieke gevange- terroristische acties bij de Aziati- nen» onder wie leiders sche Spelen te voorkomen. Het at- letendorp in de nabijheid van het Olympisch stadion ziet er uit als een fort en alle wagens en bezoe kers worden gecontroleerd op ex plosieven. Zelfs het beklimmen van bergen binnen een straal van vijf kilometer van enig competitie- terrein is verboden. BRUNSWIJK - Het junglecom- mando van Ronnie Brunswyk heeft vrijdag in het Patamakka-ge- bied in het oosten van Suriname w|J| een soldaat van het Surinaamse le- genomen aan een spionage-opera- fer doodgeschoten. Het slachtof- Walesa riep de gelovigen boden organisatie Solidariteit. De kerk op geduldig te zijn tot hij met werd bijgewoond door Lech Walesa. Meer dan 5000 mensen verzamel den zich in de St. Brygida kerk in Gdansk, waar een aantal vrijgela ten politieke gevangenen werd ontvangen met luid applaus en v- tekens. De Poolse regering heeft gezegd dat alle 225 politieke gevan genen zijn vrijgelaten. Onder hen de nu vrijgelaten geestverwanten heeft kunnen overleggen over een reactie op het gebaar van de rege ring van generaal Wojciech Jaru- zelski. „Er is een nieuwe situatie ontstaan en ik vraag u ons de tijd te geven en ons niet onder druk te zetten", aldus Walesa na de mis. „Wij hebben veel met elkaar te be spreken". fer, Morris Veira, reed in een pant serwagen die vanaf een bergtop onder vuur werd genomen. De sol daat werd dodelijk getroffen Veira de zesde militair van het Suri- amse leger die is omgekomen in charov, worden de beide zaken de stn->d tegen Ronnie Brunswijk j de CIA Hoewel de Sowjet-Unie vol houdt dat de arrestatie van Dani loff niets te maken heeft met de ar restatie in New York van de Russi sche natuurkundige Gennadiy Za- toch steeds meer op een lijn ge trokken. ZaCharov werd dergrondse van New York door de die in juni van dit jaar begon met de ontvoering van twaalf militai- Eén burger, een kind van drie FBI gearresteerd, op het moment Jaar- overleed ook als gevolg dat hij van een informant een pakje deze strijd Voor zover bekend zijn documenten in ontvangst nam. De aan de zijde vari Brunswyk tot nu informant had van tevoren de FBI toe drie doden gevallen, ingelicht. Daniloff zei dat hij op dezelfde manier door de KGB in de val gelokt en dat hij toen hij van een aannam waar volgens hem kran teknipsels in zaten. Het pakje bleek foto's en kaarten van militai re objecten te bevatten. Hoewel dat niet officieel met zo veel woorden is gezegd, ziet het er naar uit dat de Sowjet-Unie aan stuurt op een ruil van Zacharov en Daniloff, om de zaak zonder proces BRUSSEL/DEN HAAG (GPD) - Walesa kreeg gezelschap van Bogdan Borusewicz en Bogdan Lis, twee vrijgelaten ondergrondse leiders van Solidariteit, en van de dissidente historicus Adam Mich- nik. Borusewicz verscheen voor het eerst in het openbaar sinds hij in december 1981, na het uitroepen van de staat van beleg, onderdook. Hij werd zaterdag vrijgelaten, acht maanden na zijn arrestatie. Met de vrijlating van de politieke tegenstanders heeft de Poolse re gering de aanzet gegeven voor een mogelijke verbetering van de be trekkingen met de machtige en conservatieve katholieke kerk in het land. Mogelijk zullen ook de betrekkingen met het westen ver beteren. Polen verkeert in grote economische problemen en heeft een enorme buitenlandse schuld, waarvan vooral door de Ameri kaanse regering gebruik is ge maakt om het land onder druk te zetten met sancties. Generaal Jaruzelski heeft de mo gelijkheid geopperd om 'sociale adviesraden' op te richten, waar binnen ook gematigde katholieke lekenorganisaties een stem zouden krijgen. Een van de vrijgelaten ac tivisten van Solidariteit zei echter te verwachten dat de organisatie het volk zal oproepen die raden te boycotten. 'Stiefzoon van Hitier' gaat FPÖ leiden WENEN (UPI/AFP) - In Oos tenrijk, net bekomen van de omstreden verkiezing van Kurt Waldheim tot president, dreigt een nieuwe regeringscrisis die kan leiden tot vervroegde par lementsverkiezingen. De aan leiding is de verkiezing, dit weekeinde, van Joerg Haider tot voorzitter van de rechts-li- berale Vrijheidspartij (FPÖ) in plaats van Norbert Steger. De FPÖ maakt met de socia listische SPÖ deel uit van de re geringscoalitie. Steger is vice- premier en minister van han del. Halder staat in tegenstel ling tot de gematigde Steger te boek als een uiterst rechts type. Veel krantecommentatoren speculeren op vervroegde ver kiezingen in november, omdat Haider voor premier Vranitzky (SPÖ) onaanvaardbaar is om dat hij veel te rechts is. Steger leidde de FPÖ sinds 1980 en is een oude school vriend van Vranitzky. Met Hai der als leider heeft de FPÖ, die al heel wat nazi-aanhangers telt, een nog rechtser karakter gekregen. Een prominent par tijlid, Wilfried Gredler, erkende dat Haider in de pers al „de stiefzoon van Hitler" wordt ge noemd. De SPÖ bezet 90 van de 183 parlementszetels, de FPÖ 12. Als de SPO de FPÖ de bons geeft, is zij dus haar parlemen taire meerderheid kwijt. Eventuele vervroegde verkie zingen kunnen de SPÖ mis schien behoeden van een vol gend debacle na het verlies van haar presidentskandidaat, Kurt Steyrer, in de strijd met Wald heim. De SPÖ moest al na de verkiezingen in 1983 de rege ringsmacht na 16 jaar uit han den geven. De belangrijkste op positiepartij is de Volkspartij (ÖVP), die Waldheim steunde en die 81 zetels bezet. uit de wereld te helpen. Buitenland kort Aguino De Filipijnse presidente, Cora- zon Aquino, heeft zaterdag bij een bliksembezoek in het noorden van het land een bestand voor onbe- regelen is de Europese Gemeen- Elf weken na de Europese topcon ferentie in Den Haag is het dan zover. De twaalf EG-landen zullen vandaag in Brussel vrijwel zeker besluiten tot het instellen van eco nomische sancties tegen Zuid-Afri ka. Staal, kolen, ijzer en gouden munten uit Zuid-Afrika mogen de EG niet meer worden ingevoerd, en nieuwe investeringen door Eu ropese bedrijven in Zuid-Afrika zullen worden verboden. Een vrij mager pakket van sanc ties tegen het apartheidsregime, tot verdergaande strafmaat geen bevorderen. Met het alleen af wijzen van apartheid kom je er vol- de Europese den vervuld. En al benadrukte vooral de Britse premier Thatcher gens Van den Broek niet, in juni dat ook in dat geval sancties geen automatisme zouden zijn, door de gebeurtenissen van de komstige onderhandelingen kun- laatste weken in Zuid-Afrika zijn die onvermijdelijk geworden. Dat weet ook Londen, en daarom gingen de Britten vorige week zon dag al tijdens een onofficieel over- in de t wordt De laatste horde werd vrij dag genomen. Het Huis van Af gevaardigden stemde toen met een paalde tijd gesloten met bergstam- schap op dit moment door interne a die worden geleid door een af- verdeeldheid niet in staat. Voor vallige rk-priester Conrado Bal- weg. Balweg die zijn groep afsplit- het communistische Nieu- Groot-Brittannie en West-Duits- land, Zuid-Afrika's grootste han delspartners in Europa, zit dit Volksleger om de Cordillera- sanctiepakket al aan de grenzen beweging op te richten kreeg een bijbel en een rozenkrans van Aqui no. Zij heeft nog steeds geen be stand weten te sluiten met de munisten dillera. wat r hen aanvaardbaar i Het besluit van vandaag is een logisch uitvloeisel van de afspra- het gebied van de Cor- ken die op 27 juni in Den Haag door de regeringschefs van de EG werden gemaakt. Als binnen drie maanden Nelson Mandela niet zou zijn vrijgelaten, de noodtoestand in Zuid-Afrika niet zou zijn opgehe- het Afrikaans Nationaal zijn erkend, zou den sancties onvermijdelijk wor den. Greenpeace Antwerpen verhinderd dat het ver- ron«rPo nipt brandingsschip Vulcanus-2 werd geladen. Het schip, eigendom van het Nederlandse bedrijf Ocean Combustion Service OCS, vaart om de drie a vier weken uit met 3.000 ton zwaar giftige koolwater stoffen die dan ongeveer 80 kilo meter ten noordwesten van Den Helder op zee worden verbrand. Greenpeace eist dat verbranding op zee wordt stopgezet. nen vormen", zegt men in Den Haag. Daarbij worden verwijzin gen gemaakt naar het vredespro ces in het Midden-Oosten, waar voor beginselen zijn vastgelegd in leg van de twaalf lidstaten akkoord VN-resoluties en akkoorden als dat met het hierboven omschreven be- van Camp David uit 1978. Aanzet- perkte sanctiepakket. In juni zeg- ten hiertoe kunnen ook gevonden den alle lidstaten toe geen besluit worden in het in juni gepubliceer- tot sancties meer te zullen blokke- de, nogal sombere rapport over Ook in West-Duitsland en Por- Zuid-Afrika van de groep van wijze uit het Britse Gemene- Intussen blijven sancties het eni ge wapen waarmee de EG op zeer korte termijn van zich kan laten horen. Niet met als doel de Zuid- afrikaanse economie naar de knop pen te helpen, zoals Thatcher en ook president Reagan steeds bena drukken, maar als signaal nadat al le voorgaande signalen niets heb ben uitgehaald. Belangrijk voor het EG-besluit van vandaag is dat nu ook president Reagan bereid lijkt tot sancties over te gaan. tugal, de derde twijfelaar, lijkt nu de drempel naar economische best. sancties te hebben overschreden. Voorwaarde voor alle partijen daarbij is dat zij eensgezind wor den uitgevoerd. Sancties die door de Britten worden ontdoken heb ben natuurlijk geen enkele zin. De Nederlandse minister Hans van den Broek beschouwt de omschre ven strafmaatregelen als het maxi maal haalbare. Hij heeft ook al de waarschuwing laten horen dat men (lees: het parlement) niet moet pro beren ze aan te scherpen, omdat dat een averechts effect zou kun nen hebben. Dialoog Vergeefs De EG stuurde de Britse minis ter van buitenlandse zaken sir Geoffrey Howe nog naar Zuid-Afri ka om op Botha en de zijnen in te praten, maar die reizen waren ver geefs. In de voorbije elf weken is Van den Broek is het in zijn hart eens met de Britten en Westduit sers, dat economische sancties te gen Zuid-Afrika weinig effect en dus weinig zin zullen hebben. Na het overleg van vorige week voer de hij daarom al een krachtig plei dooi voor 'andere stappen', die de dialoog tussen blank en zwart kun- „Het gaat erom beginselen te overgrote meerderheid ontwikkelen die de basis voor toe- sanctiepakket dat eerder al door de Senaat met een zo mogelijk nog grotere meerderheid was aangeno men. Volgens dat voorstel zal ook de invoer van uranium, textiel en landbouwprodukten moeten wor den verboden, zouden Zuidafri- kaanse tegoeden bij banken in de VS moeten worden bevroren en de luchtverbindingen verbroken. Reagan vindt dat veel te ver gaan en zal naar verwachting met eigen, minder harde voorstellen komen in een poging om het congres de wind uit de zeilen te nemen. Minister Van den Broek heeft echter al laten doorschemeren eensgezindheid tussen VS en Eu ropa niet meer als voorwaarde te zien, ook al omdat het wachten op de Amerikanen te lang zou duren. Begin oktober wordt het Congres ontbonden en een onwillige Rea gan zou besluitvorming vervolgens weer vele weken kunnen ophou den. „Terwille van de effectiviteit is de weg van de twaalf op dit mo ment de meest aangewezene", zegt men daarom nu in Den Haag. Daar komt bij dat men in Europa niet zo veel voelt voor enkele van de strafmaatregelen die al door het Amerikaanse Congres zijn voorge steld, zoals een volledige boycot van het luchtverkeer met Zuid- Afrika. Juist omdat dit zo'n effec tief boycot-middel is vrezen vooral Reagan Coördinatie van strafmaatrege len met de VS en Japan heeft bij de meeste EG-landen steeds voorop gestaan. In de VS hebben het Huis van Afgevaardigden en de Senaat al op harde sancties aangedrongen. President Reagan krijgt binnen kort een wet ter ondertekening voorgelegd, die aanmerkelijk har dere maatregelen voorstaat dan die in de EG gepraat de Britten en Westduitsers dat Zuid-Afrika daardoor verder in het isolement zal worden gedrukt, en zijn standpunten alleen maar zal verharden. Ook zonder dit soort maatrege len zal het voor de EG nog moeilijk genoeg worden om het besluit dat vandaag in Brussel zal vallen tot uitvoering te brengen. De invoer- stop op kolen, staal en ijzer kan met een beroep op het EG-verdrag nog worden geregeld, al kleven er allerlei juridische en handelstech nische haken en ogen aan. Maar er is geen enkele EG-bepaling die een verbod op investeringen in Zuid- Afrika mogelijk maakt. Daarvoor is in elk EG-land afzon derlijk nationale wetgeving nodig. Het zal daarom nog wel eens maan den kunnen duren alvorens de twaalf werkelijk uitvoering gaan geven aan hun sanctiepakket. Itzchak Sjamir is Peres daarmee afgeweken van het regeerakkoord. Premier Peres is gisteren naar de Verenigde Staten vertrokken voor een officieel bezoek aan president Reagan. In Washington zal de Is raëlische premier proberen steun te krijgen voor de uitkomsten van zijn topontmoeting met het Egypti sche staatshoofd, afgelopen vrij dag. Waarnemers verwachten dat het Witte Huis de vredesconferen tie met vreugde zal begroeten, te meer omdat dit idee mede door Amerikaanse bemiddeling van de afgelopen maanden kon worden gerealiseerd. De Likoed is vooral tegen de in ternationale vredesconferentie om dat alle deelnemende partijen waarschijnlijk zullen pleiten voor het zelfbeschikkingsrecht van de Palestijnen. En dat leidt in de visie van de Likoed-partij onherroepe lijk tot een onafhankelijke Pale stijnse staat, wat wordt beschouwd als "zelfmoord voor Israël". Volgens het socialistische ge deelte van de Knesset is dat non sens. Naar hun inzicht heeft de ge schiedenis over het conflict uitge wezen dat vredesregelingen in het Midden-Oosten slechts met hulp van 'derden' mogelijk zijn geble ken. De socialisten vinden boven dien dat Israël bij vredesonderhan delingen een sterke positie heeft. Zij beschouwen de bezette gebie den als een belangrijke troef waar van de teruggave aan regelingen en voorwaarden kan worden verbon den. Zaakgelastigde Chili bezoekt vier studenten DEN HAAG (ANP/UPI/GPD)- De Nederlandse tijdelijke zaakgelas tigde in Santiago heeft van de Chi leense autoriteiten toestemming gekregen een bezoek te brengen aan de vier studenten, die vorige week dinsdag door de geheime po litie uit auto's van de Nederlandse ambassade werden gesleurd en sindsdien gevangen zitten. De zaakgelastigde heeft ook een ge sprek gevoerd met de ouders van de vier, die hun kinderen enkele ogenblikken mochten bezoeken. Zij vertelden de zaakgelastigde "zekere sporen van mishandeling" te hebben gezien. Volgens de VA- RA-correspondent in Santiago zijn de vier studenten sinds hun gevan genneming zo beestachtig mishan deld, dat zy niet konden staan en moesten worden ondersteund toen hun ouders hen even mochten Een paramilitair doodseskader stelde zich zaterdag verantwoorde lijk voor de moord op vier leden van de Chileense oppositie en kon digde aan een vijfde persoon te zul len doden als vergelding voor de aanslag op de Chileense president Augusto Pinochet. Het dreigement kwam temidden van een reeks ont voeringen en moorden tijdens de staat van beleg die de regering de afgelopen week voor 90 dagen heeft afgekondigd. Weer dertien scholen voor zwarten dicht JOHANNESBURG (AP/Rtr.) - De Zuidafrikaanse regering heeft gis teren opnieuw 13 zwarte scholen gesloten, omdat door boycot-acties van zwarte scholieren vrijwel nie mand de. lessen meèr zou volgen. Het aantal scholen dat vanwege boycot-acties is gesloten komt hiermee op 33. In Soweto werden 10 scholen ge sloten. Daarnaast sloot de regering een school in de zwarte wijk La- montville, nabij Durban, en twee scholen in Katlehong, nabij Johan nesburg. Vorige week sloten in de oostelijke Kaapprovincie 20 scho len op last van de regering hun deuren. Bij de protesten tegen de apart heid nemen de (zwarte) scholen voor voortgezet onderwijs een be langrijke plaats in. Om de rust op de scholen te herstellen en om te voorkomen dat militante zwarten op de scholen infiltreren, kregen scholieren van de autoriteiten identiteitsbewijzen, plaatste de re gering veiligheidstroepen bij een aantal scholen en kondigde zij aan dat kinderen die zich niet lieten re gistreren de rest van het jaar geen onderwijs zouden kunnen volgen. Organisaties van zwarte ouders en enkele universiteiten hebben hun ongerustheid uitgesproken over de crisis in het onderwijs voor zwarten. De Witwatersranduniver- siteit van Johannesburg waar schuwde verleden maand dat het gevaar bestaat dat vele duizenden zwarten opgroeien zonder onder wijs. Vier doden De voorlichtingsdienst van de re gering maakte zondag bekend dat dit weekeinde bij onlusten in zwar te wijken vier doden zijn gevallen. De politie opende het vuur en schoot twee zwarten dood toen on bekenden bij Grahamstown en Port Elisabeth op politiepatrouil les begonnen te schieten. De twee andere doden vielen in Soweto. Volgens de politie werden zij ge dood door andere zwarten.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7