Actievoerders staken bezetting Lindehoeve Chili-maiiifesta tie Leiderdorp 'zaak van hand Ijevol mensen' Duizenden mensen even brandweerman Jr Aanrijding op Mauritssingel Vlietloop trekt bijna 1000 renners Gesprek over toekomst jongerencentrum PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 15 SEPTEMBER 1986 Agenda VOORSCHOTEN - De be zetters van het Voorscho- tense jongerencentrum De Lindehoeve, voornamelijk medewerkers, hebben hun acties beëindigd. Met het bestuur zijn ze overeenge komen dat ze samen verder zullen praten over de toe komst van het jongerencen trum. Tussen medewerkers en bestuur was de afgelopen weken een grote verwijdering ontstaan. Medewer kers voelden rich op een zijspoor gezet. Het tijdens de bezettingsac ties intact gehouden overleg met het bestuur heeft dat gevoel weg genomen. Gistermiddag verlieten de medewerkers het jongerencen trum. De bezetting heeft acht da gen geduurd. Met ingang van van daag is De Lindehoeve dus weer 'gewoon' tijdelijk dicht. Het jongerencentrum kampt met een financieel tekort van 70.000 gulden. Het bestuur besloot eind augustus De Lindehoeve te slui ten. Dit om het tekort niet nog ho ger te laten oplopen. De huur moest gewoon worden doorbe taald. Het huurcontract met de ge meente loppt namelijk tot 1990. De medewerkers van De Linde hoeve wisten van dat besluit niets af. Zij werden een week nadat het besluit was gevallen en het bestuur Expositie Adriaan van de Koppel en Bart Leefoge exposeren respectievelijk schilderijen en beelden in het Lei- derdorpse gemeentehuis. De ex positie duurt nog tot 30 oktober. Van de Koppel was al eerder in het gemeentehuis te zien met een collectie stillevens. Nu is hij terug met nieuw werk: landschappen in acryl. Bart Leefoge maakt tegenwoor dig beelden die uit twee of drie ge hakte deelstukken bestaan. Hij componeert die op een construc tieve manier tot een ruimtelijk geheel. Poppentheater Het Voorschotens popnenthea- ter 'Wellus-Nietus' begint weer een nieuw seizoen met kinder voorstellingen. Aanstaande woensdag wordt het spits afgebe ten met 'De brullende brieven bus', een poppenspel voor kinde ren vanaf 3 jaar. Aanvang half drie in het theater aan de Marijke- laan 4. Graag van tevoren reser veren via telefoonnummer 01717- 8361. Open huis De Leiderdorpse squaredans- vereniging 'Sjelter Squeezers' houdt komende en volgende week donderdag open huis. Iedereen die wil weten wat squaredansen precies inhoudt kan donderdag avond vanaf acht uur terecht in de Sjelter aan de Heemraadlaan 67 in Leiderdorp. Bellen kan ook: telefoon 071-893135. Vrouwenfeest Het vrouwenseizoen in het Lei derdorps sociaal-cultureel cen trum de Sjelter wordt komende woensdagavond op feestelijke wijze geopend. Naast een presen tatie van vrouwenaktiviteiten (half negen) zorgt een vrouwen koor voor de vrolijke noot (negen uur). Alle vrouwen zijn welkom op het adres Heemraadlaan 67. Overigens begint donderdag een speciale klussencursus voor vrouwen. Er komen onderwerpen aan bod als verven, electriciteit, behangen, fletsreparatie en tim merwerk tijdens tien bijeenkom sten. Informatie: telefoon 893135. Orgelconcert Vanavond is er weer een orgel- beiaardconcert in de Voorscho- tense Dorpskerk. Richard Bot be speelt het orgel, Ben Veldkamp is vanavond de beiaard. Medewer king aan het concert verleent het Barok Ensemble Voorschoten. Aanvang kwart voor acht; toe gang gratis. Streekmuziekschool Blazersdocenten van de Streek muziekschool Rijnakkoord geven komende vrijdag een concert in de theaterzaal van het Leider- dorpse Muzenhof. Tijdens dit con cert worden werken van onder andere Poulenc, Fauré, Bonneau, Scarlatti, Corelli en Bach ge speeld. Het concert begint om acht uur, het adres: Cor Gordijn singel 4, Leiderdorp. Toegang gra tis. VOORSCHOTEN - Geboren: Wouter zv H.H.M. Hendriks-Appeldoorn; Céline A. dv. L. Nagtegaal-Zuijderduin. Ondertrouwd: J.E.J. Lelieveld met I.J.M. van Leeuwen. Gehuwd: J. Klein met J. Nieuwenhui- zen; W. Baars met V. Ringelesteijn. Overleden: C. de Jong (74 jaar); T. Wallenburg (72 jaar); H. Schippers (86 jaar). tot daadwerkelijke sluiting wilde overgaan, op de hoogte gesteld. Dat gebeurde in een inderhaast bij eengeroepen vergadering. Het feit dat voorzitter Ferry van der Zant voor die vergadering de politie had gewaarschuwd was volgens de me dewerkers tekenend voor de enor me kloof tussen bestuur en mede werkers. Voorzitter van der Zant vertelde de politie te hebben inge schakeld omdat de mededeling dat de Lindehoeve voorlopig op slot zou gaan, wel eens "rotzooi" tot ge volg zou kunnen hebben. "Ze ver lieten de tent heel rustig maar voor hetzelfde geld slaan ze de hele boel kort en klein". Nog meer kwaad bloed zette de nota die het bestuur in elkaar had gezet en waarin het alvast een voorschot nam op de discussie over de toekomst van het jongeren centrum. Uit het stuk sprak de gro te hang naar een nieuw soort zake lijkheid. Wat de financiën betreft, werd slechts geconstateerd dat er een tekort was van 70.000 gulden. Aan de gemeente Voorschoten de vraag of die dat tekort wilde over- Bankrekening De medewerkers betreurden de zoveelste eigenhandige en zonder overleg tot stand gekomen be stuurlijke ingreep ten zeerste. Tus sen woensdag 3 september en zon dag 7 september bereidden zij hun acties voor. Zondag 7 september om 15.00 uur trokken zij met zijn twintigen het centrum binnen. Met deze acties verzetten zij zich ook tegen de tijdelijke sluiting. Door De Lindhoeve te sluiten, ook al is het maar tijdelijk, krijg je het cen trum nooit meer open, was zo'n beetje het motto. Voorzitter Ferry van der Zant vertelt dat hij de maandag na die nu al bijna legendarische zondag heeft geprobeerd De Lindehoeve van gas, water en elektriciteit af te laten sluiten. Niet zozeer om de be zetters een hak te zetten alswel vanwege "onze bankrekening". Want: "Daar staat nul komma nul gulden op, zonder gemeentegaran tie ook nog eens een keer. En die tweeduizend gulden energiekosten elke maand, gaan er gewoon van af. Die tijdelijke sluiting was juist bedoeld om die kosten tegen te gaan". De twee stafkrachten, die net als het bestuur De Lindehoeve niet mochten binnenkomen, zijn de af gelopen week "dank zij de inventi viteit van het bestuur" gewoon aan het werk gebleven. "Zij hebben er gens op een plaats in Voorschoten administratief werk verricht", al dus Van der Zande. Volgens de voorzitter hebben de acties van de medewerkers als po sitief gevolg gehad dat bestuur en medewerkers meer tot elkaar zijn gekomen. Later deze week moet in een "consoliderende vergadering" tussen bestuur en medewerkers dat resultaat worden beklonken. De medewerkers hebben het be stuur te kennen gegeven zelf ook een nota te willen maken, "een stuk dus nóést dat van het be stuur". Op de vraag of dat bij de gemeenteraad niet wat verwarrend zal overkomen, reageert Van der Zant: "Ik wil een misverstand uit de wereld helpen. Wij praten met de mensen van De Lindehoeve over de toekomst van De Linde hoeve. Met de gemeente praten we alleen maar over de financiële pa ragraaf van dé nota". Inmiddels heeft Van der Zant wat informele contacten gehad met enige gemeenteraadsleden. Van der Zant heeft aan die contac ten een wat nare smaak in de mond overgehouden. Hij krijgt namelijk sterk de indruk dat "zij hun han den in onschuld proberen te was sen". Volgens Van der Zant had den de raadsleden door gewoon de Lindehoeve-jaarverslagen te lezen, al veel eerder op de hoogte kunnen zijn van de financiële problematiek die het centrum in zijn greep houdt. Matige belangstelling voor de stands die afgelopen zaterdag stonden opgesteld bij Winkelhof. (foto Fred LEIDERDORP - De mani festaties voor Chili die de afgelopen dagen in Leider dorp zijn gehouden, hebben maar weinig mensen op de been gebracht. Toch zijn de organisatoren (de Chili Groep, Amnesty Internatio nal, Leiderdorp voor Vrede en Leiderdorp tegen Fascis me) niet echt teleurgesteld. "Je weet gewoon dat actie voeren wat dit betreft een zaak van een handjevol mensen is", aldus woord voerder Bertram Westera. Dat bleek bijvoorbeeld afgelopen woensdag in 'de Hollandsche Tuyn' waar een poëzieavond werd gehouden en ook vrijdag tijdens de 'nacht van de film' in de Sjelter. "Daar zaten we met 23 man en daar schrokken we toch wel een beetje van", aldus Westera. Hij heeft echter goede hoop dat toch heel wat Leiderdorpers afge lopen zaterdag letterlijk en figuur lijk hebben stilgestaan bij de mani festatie naast Winkelhof. Behalve stands van de deelnemende actie groepen waren daar optredens die redelijk wat aandacht trokken. "Ik had wel de indruk dat ze begrepen waarmee we bezigwaren", zegt Westera erover. Overigens was deze afsluiting van de manifestaties voor de plaat selijke werkgroep van Amnesty In ternational juist de aanzet van een reeks activiteiten die gericht zijn tegen het schenden van mensen rechten in Chili. Amnesty Interna tional gaat de komende maanden door. De actie is gericht tegen ille gale arrestaties en ontvoeringen door politie en gewapende groe pen, tegen het terroriseren van on der andere sloppenwijkbewoners en mensenrecht-aktivisten en te gen martelingen en politieke moor den. Juristen, pastores, politie ambtenaren en medici in Leider dorp zullen de komende tijd wor den verzocht aan en voor collega's in Chili te schrijven. Daarnaast blijft de werkgroep het Leider- dorpse publiek stimuleren om deel te nemen aan schrijfactiviteiten. Auto uitgebrand bij 'De Vink' VOORSCHOTEN - Bü het Voor- schotense station De Vink is van nacht een auto uitgebrand, die en kele dagen geleden in Kampen (Overijssel) was gestolen. Volgens de politie is de brand vermoedelijk aangestoken. De brandweer heeft het vuur, dat gepaard ging mei twee explosies, geblust. Van de da- der(s) ontbreekt elk spoor. Leidenaar (68) loopt rugletsel op bij botsing VOORSCHOTEN - Bij een aanrij ding op de Leidseweg in Voorscho ten heeft een 68-jarige Leidenaar zaterdagavond omstreeks tien voor acht rugletsel opgelopen. De man zat in de auto bij een 56-jarige plaatsgenoot, die van achteren werd geraakt door een ander voer tuig. Dit werd bestuurd door een 21-jarige Leidenaar, die op het nat te wegdek de macht over het stuur verloor. De bejaarde passagier is paar het ziekenhuis Sint Antonius- hove in Leidschendam vervoerd. Beide bestuurders bleven onge deerd. De auto's raakten licht be schadigd. MAANDAG Leiden Speeltuinvereniging Rondom de Mare- dyk - bingo, 20 uur. Stadhuis - gemeenteraad, 20 uur. Kakhuis - film 'la nuit Varennes', 19.30 uur; 'l'une chante, l'autre pas', 20 en 22.15 uur. Zoeterwoude Bernardusschool - Kooikerspad, infor matie-avond acties bezuinigingen on derwijs, 19-20 uur. Westwoudschool - Veldzichtstraat, in formatie-avond acties bezuiningen on derwijs, 19-20 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, klaverjassen, 20-22.30 uur. Voorschoten Dorpskerk - Schoolstraat, orgel- beiaardconcert, 19.45 uur. Bondsgebouw - Leidseweg 100, open huis square-dance vereniging Thé Dan cing Company, 20 uur. DINSDAG Leiden Caeciliastraat 18 - kleding inbrengen voor winterkledingbeurs, 10-16 uur, ver koop 19-21 uur. Stadsgehoorzaal - modeshow van Otto, 20 uur. Lak-cinema - film 'Diva', 22 uur. Clubhuis Mirt-Honken - Driftstraat, al gemene vergadering van Stichting Wijkcomité De Kooi, 20 uur. Zoeterwoude Bernardusschool - Kooikerspad, actie tegen bezuinigingen overheid, 13.30 Voorschoten Ijsbaan-terrein - Nic. Maeskade, buiten speldag 'Avanti', vanaf 11 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 12 tot vr 19 september door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18- 20, Leiden, tel. 763134. Linneaus Apotheek, Kempenaer- straat 31, Oegstgeest, tel. 173330. LEIDERDORP - Een 16-jarig Al phens meisje is zaterdagavond om streeks tien over zes op de Maurits singel in Leiderdorp aangereden. Volgens de politie kreeg het meisje geen voorrang van een 25-jarige Leiderdorpse automobilist, die uit een uitrit kwam. Het meisje is met onbekend letsel naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden ver voerd. VOORSCHOTEN - Geboren: 5 aug 86 Mathijs E., z.v. E. de Vries-Henny; 19 aug 86 Koen, z.v. J. Spaan-Soeterik; 12 aug 86 Thomas V. M., z.v. W. Th. Hali- Dames; 11 aug 86 Ann-Sophie Ch., d.v. R. S. Ch. van der Meer-Schankweiler; 24 aug 86 Jolanda, d.v. R. W. L. Ammer- laan-van der Breggen; 28 aug 86 Joerien S., d.v. S. Veenstra-Kruizinga. Gehuwd: 26 aug 86 F P. W. Tegelaers met N. van der Meer; 27 aug 86 R. P. de Laat met A. W. Brouwer de Koning; 28 aug 86 P. A. J. Beks met Ch. J. H. San- ders; 29 aug 86 W. N. van Liere met A. M. van der Hoek; 30 aug 86 L. J. C. M. Horbach met C. van Diest. Overleden: 23 aug 86 C. P. Wijsman, oud 69 jaar; 23 aug 86 H. G. B.B. Spoor wv Laurs, oud 75 jaar; 21 aug 86 W. J. Verbooij, oud 68 jaar. ZOETERWOUDE - Geboren: Mara van Gent 27 jul 86. LEIDEN - Gehuwd: W.D. lan en T A. Pereira. J.A. van Duuren en M.K. Bechoe, P.J. de Wilde en P.M. Feiten, J.L. van der Linden en J.W.C. Peter, C. Vermeer en S. Kerpel, E. Radstake en A.J. Jonker, C.N. van Valderen en S. Boluyt, W. Rijs- dam en S. Rijnsburger, E.H.M. Cleton en A.M. Jansen, H. Wolting en S.C.M. Mark, E. Boonekamp en Y.E.T.M. van der Meel, H.P. Heijligers en C.D. Feijen, G.H.N.L. van Weerkom en M.C. Waal- kens, G. Rietkerk en M.V.T.B. van Ede- LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN Gespannen hanteert dit Voorschotens jongetje de brandspuit. Zowel tij dens de brandweerdag i lijke jeugd de meeste aandacht voor dit onderdeel (foto Fred Rohde» Leiderdorp als in Voorschoten had de plaatse- VOORSCHOTEN/LEI DERDORP - De Nationale Brandweerdag heeft zowel in Leiderdorp als in Voor schoten zo'n 1500 belang stellenden getrokken. Dat is wat Leiderdorp betreft een record, aldus waarnemend brandweercommandant G. Anker. De meeste belangstelling van de Leiderdorpers ging uit naar het an tieke materieel dat bij de kazerne aan de Simon Smitweg stond op gesteld. Traditiegetrouw was de jeugd ook erg te spreken over de mogelijkheid om zelf een brand weerspuit in handen te houden. De brandweerloop, die tegelij kertijd in Leiderdorp werd gehou den, leverde eveneens een record op. Er deden 281 lopers aan mee; 80 meer dan vorig jaar. Warmonder H. Righolt finishte bij de halve ma rathon als eerste. Zijn tijd: 1 uur, 14 minuten en 54 seconden. Hazers- woudenaar H. Versteegen werd tweede in 1.17.13. Derde werd J. van Doorn (1.17.17). Trekpleister bij de brandweer- dag in Voorschoten was het mate rieel van de Bescherming Bevol king, de BB, die per 1 januari 1986 is opgeheven en wiens taken door VOORSCHOTEN - Wim Hoek is gisteren winnaar geworden van de elfde Vlietloop in Voorscho ten. Hij liep de 21 kilometer in 1 uur, 11 minuten en 36 seconden. Na hem finishte F. Boudewijn, de man die f7 kilometer lang met Hoek had opgetrokken. Daarna ging Hoek, die 'de sociale loper' werd genoemd omdat hij de te genwind van Boudewijn steeds had opgevangen, er alleen van door. J. Knetsch eindigde met 1.12.44 ais derde. Bij de dames was het E. Maayen die als eerste over de streep kwam bij sporthal de Vliethorst. Haar tijd: 1 uur, 29 minuten en 55 seconden. Dat ter wijl ze afgelopen zaterdag nog de tien kilometer in Vlaardingen had gelopen. Nummer twee en drie bij de dames werden respec tievelijk C. Krouel en L. Hoog- weg. De Vlietloop bracht welgeteld 958 lopers op de been waarvan L. Knol met zijn 66 jaar de oudste was. Lopers die het nog onver wacht droog konden houden. Vanaf het moment dat het jong ste Voorschotense CD A-raads lid, Wilma Zoetemelk, het start sein gaf, viel er geen druppel re gen meer. De Vlietloop kreeg nog een 'in ternationaal' tintje mee. Welis waar moesten de Belgen, die doorgaans voor de loop naar Voorschoten komen, verstek la ten gaan, maar er was wel een aantal Engelsen op de been. de regionale brandweer worden overgenomen. Voorschoten heeft er een autospuit, een vrachtwagen en zestien rijksspuiten bijgekre- gen. Na een grondige opknapbeurt kan het materieel weer worden ge bruikt. Klapstuk bij de kazerne vormde een 'echte' botsing tussen drie wa- gens, compleet met het uitbreken van een brand. Uiteraard waren de brandweerlieden meteen ter plek ke om de zaak te blussen en de 'popster' te redden. Verzetsman Van Strien overleden OEGSTGEEST - Op 75-jarige leef tijd is zaterdag de Oegstgeestenaar M.H. van Strien overleden. Van Strien heeft tijdens de Tweede We reldoorlog een rol van belang ge speeld in het verzet. Hiervoor werd hij na de oorlog onderscheiden met het verzetsherdenkingskruis. De Oegstgeestenaar begon in 1949 een modehandel in het centrum van Oegstgeest, een zaak die nu door diens zoon is overgenomen. POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. per jaar. aan nuisoez Juflermans-Duyverman, tel. 071-893256. per post (binnenland) A Kliinrval lol n71.7AirtflA C Tonuiin lol l~~ A. Kluppel, tel. 071.763088. F. Terwijn'. 02522-14192. D. Vink, tel. 079-412440. per maand, aan huls bezorgd 23,25 per maand, per post 33.65 (maandabonnement alleen mogeli|k met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 68,95 per post (binnenland) 100,00 per half jaar, aan huis bezorgd 137,90 per post (binnenland) 200,00 per jaar, aan huls bezorgd 262,40 f 386.90 f losse nummers ,lfcW Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet SLEUTELTJES mogelijk O nn «o on /,v»«vAbonnementen kunnen op elke gewenste ma.-vnj. van 8.00-19.30 uur (071)143545 dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het ABONNEESERVICE geen opzegging is ontvangen wo Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- abonnement automatisch verlengd lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur Roiaiinn uan (071)144941 abonnementen ..K B,.„ Damiate Holding BV te NABEZORGING ma.-vrij. van 18 00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE Betaling 3203571 t.n Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: H G. van der Post Regio Leiden: M. de Graaft Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W. Fortuyn Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City en Tel .Aviv.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2