Twee gezichten DIOK i Monsterscore Forescate Scylla klopt kampioen Eerste verlies Foreholte LZ op nippertje naar bekerwinst Zwemmers nog niet op scherp Scheijbeeck weggespeeld: 12-0 Rugbyers pas na de rust bij de les Every Way moet werken De Zijl zesde in Veenendaal Volleybaltitel China PAGINA 16 SPORT MAANDAG 15 SEPTEMBER 1986 LEIDEN/HAZERSWOUDE Dit weekeinde bracht Scylla de eerste winst in de tafeltennis- competitie. Onverwacht werd Valkenswaard met het kleinst mogelijke verschil (10-8) versla gen. Dextro-Avanti behield zijn koppositie door in een fraai duel met 11-7 van het sterke Amster dam te winnen. Oegstgeest moet betere uitslagen behalen, wil het de promotie naar de ere-divisie waarmaken, terwijl Docos met een 9-1 overwinning een veelbe lovende competitie-start maakte. Scylla rekende bij de aanvang van de competitie op een aantal zekere nederlagen. Tegen Val kenswaard, met de Chinees Huang Jiangho en Bob Potton, Edwin Angenent en Patricia de Groot, zouden de Leidenaars bij voorbaat kansloos zijn. Geld schieter Brüggenwirth kreeg echter vlak voor de eerste wed strijd onenigheid met Potton, toen de Engelsman hogere loon eisen stelde. De manager gaf geen opslag, maar ontslag. Dit betekende een ernstige verzwak king van landskampioen Val kenswaard. Het eerste duel tegen Amster dam ging prompt verloren (5-13) en ook Scylla rook zijn kansen. Van Potton's vervanger Cardi- naals en van Patricia de Groot moesten zowel Gerard Bakker jr., Robert de Groot, Sjoerd Meij er als Peter Paul de Vrind kun nen winnen, hetgeen geschied de. Er dienden dus nog twee overwinningen aan toegevoegd te worden om de winst mee naar Leiden te nemen. Tegen Huang won niemand een game. Echter, het lukte De Groot en Bakker een dubbel te winnen. In een ze nuwslopende partij wist uitblin ker De Groot tegen Angenent, met 23-21 in de derde game, het tiende en beslissende punt bin nen te halen. Avanti en Amsterdam lieten in Hazerswoude zien hoe mooi en spannend tafeltennis kan zijn. Vooral de party tussen Andras Podpinka en Skylet Andrew bracht veelvuldig de handen op elkaar. Podpinka toonde aan, dat de "hoge Chinese" zijspin-servi- ce van de Engelsman, die op een nauwelijks waarneembare ma nier back- of topspin meekrijgt, niet automatisch winstgevend behoeft te zijn. In een prachtig duel wist de Hongaar met het kleinst mogelijke verschil te win nen. Podpinka won op een over tuigende wijze ook zijn andere partijen, waarmee hij zijn onge slagen status handhaafde. Bettine Vriesekoop liet zich drie keer feliciteren. De overwin ning op Patrick Swier getuigde van grote klasse. In de partij te gen Andrew kon zij zijn opslag niet onder controle krijgen, het geen zij met verlies moest beko pen. Robert Turk en Tibor Kreisz, die nog moet acclimatise ren, Zorgden samen voor vier punten tegen Winnubst en Du- dock. Avanti 2 leed haar derde achtereenvolgende nederlaag. Tegen Shot scoorden Martin van Rijn (2) en Ellen Bakker (1). Sa men wisten zij een dubbel te winnen. Oegstgeest had twee wedstrij den op het programma staan. In de eigen zaal bleef het Zwolle 10- 8 de baas. Herman van den Broek was met drie overwinnin gen de sterkste. Bovendien won hij met Friso Reitsma een dub bel. Reitsma. Rademaker en Kantebeen zorgden ieder voor twee winstpunten. Bij OTTC in Oss was de uitslag 9-9. Nu was Frits Kantebeen het best op dreef. Hij won 3 keer, Radema ker en Reitsma 2 keer, Van den Broek en een dubbel zorgden voor de gelijke stand. Oegstgeest 2 speelde 5-5 tegen SKF. Ron Schipaanboord bleef wederom ongeslagen. Docos sloeg in haar eerste duel tegen Middelburg Zuid direkt hard toe. Debutant Ron van Veen pakte, evenals Kishan Prashad, drie overwinningen. Walter Englebert won 2 keer. Ook het dubbel was voor de roodhemden. Vrouwen Avanti verloor in de ere divisie met 2-6 van titelkandidaat Ho- tak. José Bakker en Marjan Kan tebeen wonnen beiden een par tij. In de eerste divisie boekte Scylla een knappe 6-2 zege op TTC uit Tiel. Heidy de Haas en Judith. Lepelaar wonnen elk twee duels. Corrine de Jong de Jong en het dubbel maakte de zes vol. Bij Docos was deze keer Maryn Olden sterker dan Tessa Broc- ker, respektievelijk 3 en 2 winst partijen. Omdat het dubbel ver loren ging en Angelique van der Bos niet aan winnen toekwam, deelde men de punten met Hoonhorst 1, wat een goede pres tatie is. ARNHEM - Foreholte heeft gis teren ervaren wat het is om in de eredivisie te acteren. Tegen Swift-Arnhem werd in Arnhem met 26-14 (rust 14-9) verloren. De Arnhemse ploeg was op al le fronten de meerdere. Defen sief werden de Voorhoutse hand- balsters gedwongen om indivi duele duels aan te gaan en die werden veelal een prooi van de snelle en fel op de bal zittende Arnhemse verdedigsters. In de eerste helft kon de Voorhoutse aanval nog wel wat tegengas ge ven omdat de Swift-defensie toen nog niet goed in de gaten had dat angst voor de nieuwko mers op het hoogste niveau niet nodig was. Dat veranderde in de tweede helft. Merkwaardig genoeg was iri die fase de Voorhoutse verde diging juist veel beter ingespeeld op de aanval van Swift. Het was het balverlies in de eigen aanval die via de breakout leidde tot de duidelijke nederlaag. Hannie Boskamp: "Ze waren gewoon beter. Elke plaats was sterk bezet en de opbouwers schoten direct raak als je er niet goed op uit stapte". Diana van Dam. die het gisteren alleen moest klaren in he Voorhoutse doel (Olga Alme- kinders had een liesblessure) kon het geweld vanuit de tweede lijn niet keren. En op de Arn hemse breaks was zij kansloos. Nogmaals Hannie Boskamp: "Het was erg leerzaam. We wis ten natuurlijk al wat we aan Swift-Arnhem hadden, maar nu weten we het nog beter. De ploeg is nu gewoon een maatje te groot voor ons". Zoals straks ook S.E.W., Mosam, Ookmeer voor ons niet te pakken zijn. Het gaat ook niet om die ploegen, maar om bijv. Sittardia, PSV, V. en,K. Dat zyn de tegenstandsters die we achter moeten kunnen laten. Dat moet ook kunnen, daar is ook iedereen van overtuigd". In de veldhandbalcompetitie verloren de mannen van Merca- sol/Saturnus van EDH, eind stand 7-8 (rust 2-3). Maar de ne derlaag had groter kunnen zijn als niet Rob Otten bij Saturnus zo geweldig goed had staan kee pen. Hij stopte gisteren liefst vyf strafworpen. Verder was EDH de betere ploeg. De zege van de Delftenaren kwam dan ook niet als een pijnlijke surprise, al kon den na afloop de kykers hun te leurstelling moeilijk verbergen. i vap Oase veegden HVOS van het veld. De 4-2 de fensie lag HVOS van meetafaan zwaar op de maag. De breakouts bleven nog even weg bij Oase, maar toen die eenmaal gingen lo pen was het snel gedaan met HVOS. De uitslag had eigenlijk, gezien het aantal vrije kansen be duidend hoger moeten liggen maar Oase scoorde niet zo ge makkelijk. Het bleef voor HVOS zodoende bij 18-9 (rust 10-3). HVV *70 lieten zich in de eerste helft door Hol- landiaan verrassen: 11-4. In de tweede helft werd de defensie van de Voorschotenaren beter georganiseerd en HW '70 kon haar favoriete wapen uit de doos halen, de breakout. Het werd voor Hollandiaan zodoende toch nog knap benauwd: 14-12. FRANK BONTE Na een gewonnen line-out gaat Yves Kummer in de aanval voor DIOK. De rugbyers van REL staan klaar om hem een 'warme' ontvangst te geven. (foto Van Boven) LEIDEN - Het zwemseizoen is za terdag aarzelend van start gegaan met wedstrijden om de Bolstertro fee in zwembad 'De Zijl'. Naast het organiserende De Zijl/LGB namen Zwemlust, de Otters, AZC, Hoorn en LZ'86 deel aan het evenement. Na enkele programma-onderde len was al duidelijk dat de strijd zou gaan tusenm de twee Leidse verenigingen. Bij LZ waren het weer de jongste leeftijdsgroepen die met de ereplaatsen gingen strij ken. Bij De Zijl vielen de succes sen juist in de oudere groepen. De scherpte ontbrak bij al die 50 meter nummers, maar dat was gezien het feit dat de trainingen pas kort gele den zijn begonnen ook niet ver wonderlijk. De eindzege ging uiteindelijk naar LZ'86, dat toch nog met ruim verschil De Zijl voorbleef. De winst kwam tot stand dankzij goe de scores van Bianca Singeling en Olga Bouwmeester, die bij de meisjes onder 10 jaar de hoogste plaatsen bezetten. Winny van Dee- len werd de 14-jarigen eerste en bij de meisjes onder 16 ging Geralda Boekwijt met de eerste prijs strij ken. De Zijl wist zijn hoge klassering te bewerkstellingen door uitste kende prestaties bij de meisjes on der 12, waar Maaike Parrel opviel met een tijd van 29,8 over de 50m vrije slag. Ereplaatsen ook voor René Correljé (mannen) en Mireille Correljé (m.o/16). Bij de jongens onder 14 had de gastploeg prijs winnaars in-Niels Ouwerkerk en Robert Janssen. Tijdens kringwedstrijden in zwembad 'De Does' in Leiderdorp waren er een aantal eerste plaatsen voor Leidse deelnemers. Zo tikte Sandra Schotsman als eerste aan op de 100 m rugslag (1.16.7). Bob Brebde werd winaar op de 200 m wissel (2.32,8) nadat hij eerder al tweede werd in 1.14.7 op de rug slag. Katwijker Dick Haasnoot ver overde op de 100m rugslag de tweede plaats (1.27,8). Niels Ou werkerk won de 100m schoolslag j/o 14 in 1.22.3. Angelique Hooge- boom werd eerste op de 100 m vlin der in een goede tijd van 1.27.4. De 200m wissel A-kring werd bij de 14-jarigen gewonnen door Robert Jannsen in 2.25.7. Bij de meisjes was Winny van Deelen succesvol met een tweede plek (2.40.3) VEENENDAAL (ANP) - Lands kampioen VZC heeft zaterdag avond volgens verwachting de 49s- te editie van het eigen waterpolo- toernooi gewonnen. De tegenstan der in de finale AZC, dat de laatste vijfjaar steeds in de finale stond en drie keer winnaar werd, ging er in de boeiende eindstrijd met 7-6 on derdoor. De Veenendaalers die de interna tionals Ton Buunk, Roland Van Noort en doelman Alex Boescho- ten misten, hadden een nerveuze start. In de eerste periode liep AZC gemakkelijk tot 0-3 uit. In de twee de periode trok VZC de balans in evenwicht. VZC won uiteindelijk dankzij beter afwerken en met na me fantastisch werk van invaller doelman Heert Tigchelaar. Bonds coach George Geurdsen noemde hem de ontdekking van dit toer nooi. LEIDEN - De ontmoeting tussen DIOK en REL was een wedstrijd met twee gezichten. De Leidse rug byers kwamen na een slechte eer ste helft pas na de rust los van hun gevaarlijke tegenstander (30-3), waardoor DIOK gepast revanche nam voor de 14-13 nederlaag van vorig jaar in Etten Leur. Dat verlies betekende toen het einde van de Leidse titelkansen. REL was vorig seizoen als debu tant een gevaarlijke outsider met een ploeg gevormd rond ex-inter- national Piet Paul en de aanvoer der van het Nederlands B-team, Jos Rovers. Dit jaar kwamen Dirk- Jan Straathof (aanvoerder van het Nederlands A team), zijn broer Louis (ex-HRC) en ex-LSRG spe ler Paul Hofman de gelederen ver sterken. Reden te meer voor DIOK, dat in die beruchte ontmoe ting een 0-13 voorsprong uit han den gaf, om de wedstrijd serieus aan te pakken. Al^ia enkele minuten was duide lijk dat de Leidenaars in de voor- waartsen oppermachtig waren. Vooral in de set-scrum had REL niets in te brengen, terwijl ook in de line-outs DIOK het betere van het spel had. Het schortte echter, Eindklassement: 1. VCZ Erica, 2.AZC Intervam. 3. HZC De Rob ben, 4. DZV Martens, 5. Polar Bears, 6. De Zijl-LGB, 7. AZ&PC, 8. Zian Vitesse. In de kruisfinales won AZC met 6-5 van HZC De Robben en won de thuisclub VZC met 11-7 van DZV. LZ '86 Voor de mannen van LZ '86 is de kop er af. Zaterdagavond speelde het team van coach Hans Parrel een bekerwedstrijd tegen ZPB. De Barendrechters, ook in de regulie re competitie opponent, werden in de slotseconden door een doelpunt van Michel v.d. Zeeuw met 8-7 ver slagen. Ten opzichte van het vorig seizoen veranderde er binnen de Leidse gelederen nog al wat. Eric de Vos wisselde van plaats met Jan Teske in het doel. Met Jan Teske is net als vorige week, aan goed en gedegen driekwartspel. Elke keer dat de DIOK c^riekwartlijn contact zocht met de tegenstander, werd de bal verloren, en de keren dat de bal goed werd uitgespeeld naar de vleugelspelers was het de defensie van F^EL die goed kon ingrijpen. Zodoende ontstond er een romme lig spel op de verdedigingshelft van de Brabanders, waar DIOK keer op keer in de buurt was van een try, maar steeds net niet tot scoren kwam. De kansen die ontstonden wer den door te gehaast spel, en door een gebrek aan concentratie niet benut, terwijl REL door dit slordi ge spel van DIOK-zijde enkele goe de countermogelijkheden kreeg, die echter door onervarendheid niet werden uitgebuit. „Wil je te gen DIOK in de wedstrijd moet je die twee of drie kasnen benutten, want meer mogelijkheden krijg je niet" aldus Piet Paul. Het was juist uit een kans van REL dat DIOK wist te scoren. Een doorgebroken REL-speler wist de bal niet goed te behandelen en DIOK-speler Remco Roest stelde via de tegenaanval Ronald Ver meulen in staat om te scoren: 4-0. Dit was evens de ruststand. Tijdens de wisseling van speel- ook direct de uitblinker van zater dagavond genoemd. De LZ-doel- wachter keepte foutloos. Wilco v.d. Zeeuw keerde na een één jarig ver- lbijf bij AZC uit Alphen terug op het oude nest en MArco Mulder werd vanuit het adspirantenteam, aan het eerste toegevoegd, terwijl Jim van Es naar het tweede terug keerde. De wedstrijd tegen ZPB ging volkomen gelijk op. In de der de periode leek het er voor de Lei denaars somber uit te zien toen ZPB een 3-5 voorsprong op het scorebord bracht. Nog in het zelfde speldeel trok men de stand echter weer gelijk en in de vierde en laat ste periode stoomde de ploeg van Hans Parrel door naar 7.5. Toch kwam ZPB nog terug. Met nog 28 seconden te spelen zorgde Verveer voor 7-7. Bij een gelijke stand gaat de bezoekende ploeg naar de vol gende ronde. LZ '86 moest dus sco ren. Michel v.d. Zeeuw hield het hoofd koel en bracht de Leide naars in de volgende ronde. helft (rugby kent geen rust in de kleedkamer), vielen er aan Leidse zijde enkele harde woorden. Koe mans daarover na de wedstrijd: „De basis voor een overwinning leg je in de eerste helft. Lukt het dan niet dan zal je in de tweede helft extra hard moeten werken. Er was bij ons in de eerste helft duide lijk een gebrek aan concentratie. Maar gelukkig waren we in de tweede helft wel. bij de les". DIOK's oudste speler gaf zelf het goede voorbeeld. Na een line-out stelde hij Pieter Corver en Dick Al- tink in staat om een break te ma ken over de korte kant, waaruit Pieter Corver wist te scoren. Daar na stelde Koemans zelf door twee keer te scoren de Leidse winst vei lig. Dat ook Gidion van der Bom en Pieter Corver nog scoorden, was alleen belangrijk voor het doelsaldo. REL kon tegen het Leidse geweld weinig uitrichten, en alleen Piet Paul wist uit een drop-goal te scoren. Eindstand 30- 3. The Bassets hebben ook de twee de wedstrijd in winst omgezet. In Apeldoorn, tegen de Rams, werd er ruim gewonnen. Met de reis nog in de benen begonnen de Sassenhei- mers niet al te sterk, maar toen ze eenmaal in hun ritme kwamen was WASSENAAR (ANP) - De West- duitse hengst Every Way met in de sulky Wilhelm Paal heeft gister middag op de drafbaan Duindigt het Europees kampioenschap voor driejarige dravers veroverd. Als tweede kwam de Zweedse merrie Icora Tilly, gestuurd door K^j Wi- dell, over de finish. Op eerbiedige afstand eindigde de Franse hengst Rantzau met de Zweedse pikeur Ulf Nordin als derde, juist voor de Nederlandse Derby winnaar All or Nothing met Huub Schoonhoven. De kilometertijd van de winnaar er geen houden meer aan. Met als uitblinkers jeugdspeler Ralf Slo- terdijk, Jac Eykelenboom en good- old Willem de Jong werd het uit eindelijk een ruime 6-36 overwin ning. LSRG opende het seizoen giste ren tegen Haarlem. Door een try van Pieter Fischer en een try van Rob Schakel werd een comfortabe le ruststand bereikt (0-12). Toen in de tweede helft de Haarlem-trainer de leiding overnam van de gebles seerd uitgevallen arbiter Jan Zoll- ner kwamen de studenten in de problemen (13-12). Het was uitein delijk toch LSRG dat door een pe nalty van wederom Pieter Fischer in de Spaarnestad arfn het langste eind trok: 13-15. Bij de Leidenaars maakte de goed tackelende Mi- chiel Prinsen een uitstekend de buut op de wing. Minerva trad aan tegen de reser ves van Castricum. Door try's van Willem van Leeuwen en Rolf Blommenstein werd een comforta bele 8-0 voorsprong verkregen. Ca stricum deed nog wel wat terug (8- 7), maar het was uiteindelijk aan voerder Jan de Wit die door een mooie drop-goal de winst voor Mi nerva veilig stelde (11-7). ERIC JAN BERENDSEN was 1.16,6. De eerste prijs bedroeg 100.000 gulden. De formidabele Every Way zege vierde in het Europese kampioen schap voor driejarigen zoals door vrijwel iedereen was voorzien. Van LEIDEN - Op de tweede speeldag van de hockeycompetitie kwamen Alecto en Forescate gistermiddag in hun thuiswedstrijden zowel bij de mannen als de vrouwen tot vol le winst. Het Voorschotense vrou wenteam overspeelde het matige Scheybeeck zelfs met 12-0. In de vierde klasse boekte Leidse Studs eveneens twee overwinningen. LMHC - Geel Zwart 2-2 De Oegstgeester formatie kwam 0-1 achter door Frank Roosmalen die de bal via een verdedigende stick en de paal liet binnen caram boleren na zeven minuten. Hans Wagener leidde echter tien minu ten later de gelijkmaker in die door Harmen Jansen Schoonhoven werd verzilverd. Na de rust nam LMHC de leiding (2-1) door Laas Galema. In de door veel overtre dingen ontsierde wedstrijd kreeg Maurits Eikenhout een vijf-minu ten bankstraf en maakte Bas Fran sen voor Geel Zwart met nog zo'n tien minuten te spelen de gelijkma ker uit een strafcornersituatie. Roomburg - Evergreen 3-1 In de tweede klasse A handhaaf de Roomburg zich aan kop door Evergreen in de eerste helft met sterk spel op een 3-1 achterstand te zetten. De eerste Leidse strafcor- ner (na twee minuten) was gelijk raak en kwam van de stick van Cees Wendt. De ploeg uit Maas sluis kwam na twaalf minuten via een benutte strafbal weer in de wedstrijd: 1-1. Het Leidse over wicht werd snel daarop in de score tot uiting gebracht door Juijen van Aken die de alerte Wendt op maat bediende en 2-1 opleverde. Voor de doelwisseling maakte Wendt er nog 3-1 van, waarna hij faalde door de bal tijdens een strafpush tegen de paal te jagen. Forescate - Cartouche 2-0 Ondanks een in het eerste deel sterker Cartouche pakte Forescate via een strafcomergoal van Jelmer Siersema met 1-0 de leiding. De goede conditie van de Voorschote naren kwam na de rust tot uiting. Forescate kon het overwicht in dat speldeel met slechts één treffer il lustreren en die kwam van de stick van invaller Paul de Jager. Derk- Jaap Engelen viel als invaller voor Eddie Moorman op door zijn goede spel. Alecto - Aeolus 4-2 Peter-Willem Hoekstra gaf met twee strafcornergoals de aanzet tot de eerste competitiewinst voor Alecto dat nog voor de doelwisse ling een treffer uit een korte corner te verwerken kreeg: 2-1. In het re delijk goede duel sloeg Wout van der Meulen bij een cornerafschuif 3-1 in. De Rotterdamse ploeg zette echter na een velddoelpunt (3-2) de thuisploeg sterk onder druk. Hugo Kranenburg gaf Alecto met 4-2 door zijn benutte strafbal weer lucht. Noordwijk - Kraaien 1-2 Het sterke spel van de kustbewo ners resulteerde in het eerste part in een 1-0 voorsprong uit een straf- corner van Willem-Jan van Veen. Een dubieuze strafbal bracht start tot finish en als een vorst. De hengst is dit jaar nog ongeslagen en draafde in zijn nog jonge leven al ruim 1,4 miljoen gulden bijeen. Voor de eerste maal in zijn loop baan moest Every Way er echt iets voor doen. Enigszins verwonderd bemerkte pikeur Wilhelm Paal dat zich op het laatste rechte eind een tweede kandidaat voor de eerste prijs meldde. De Zweedse merrie Icora Tilly. Wilhelm Paal moest de hengst met enkele tikken bij de les houden, zonder dat de zege echter in gevaar kwam. Kraaien op 1-1, terwijl Fred Beuk op dat onderdeel naast pushte. Het duel kreeg een grimmig karakter, waar bankstraffen het gevolg van waren. De bezoekers sloegen vijf minuten voor het einde uit een strafcorner toe: 1-2. Vrouwen Dordrecht - Leiden 0-0. De LMHC-hockeysters verdien den dertien strafcorners, maar za gen de Dordrecht-keepster her haaldelijk redden op de schoen van Karen van der Lee. Hoewel coach Henk Visser vier basisspeel sters moest missen, was het Oegst geester team toch sterker. De enke le kansen voor de thuisploeg wer den door Ineke Kasteleyns en Ca roline ten Kate onschadelijk ge maakt. Alecto - Leonidas 2-1 Corine Vliegenthart gebruikte de rebound van de vierde Leiderdorp- se korte corner om 1-0 te maken. De voorsprong \yerd verdiend met fel en geconcentreerd hockey van de thuisploeg, dat daardoor een overwicht verkreeg op de Rotter damse opponent. Maaike D'Angre- mond bouwde uit naar 2-0, waarna Leonidas bleef steken met slechts één tegentreffer. Tilburg - Noordwijk 4-0 De pech voor Noordwijk school in het uitvallen met een enkelbles sure van de sterke speelster Jac queline de Groot na vijf minuten. Noordwijk had overigens weinig verweer op het sterke aanvalsspel van Tilburg. Voor de pauze werd het al 3-0 voor de thuisploeg, die de score nog omhoog tilde naar 4- Roombürg - Castricum 1-1 Een technische fout bij een Ca- stricumse strafbal zorgde dat de ruststand 0-0 bleef. De voorsprong kwam snel in de tweede helft uit een strafcorner voor de bezoeken de ploeg. De gelijkmaker kwam eveneens uit een korte corner die door Martine Kuggeleijn, Mariëlle Bresser en Inge Oudkerk Pool werd verzorgd. Forescate - Scheijbeeck 12-0 Ook na de 5-0 pauzestand den derde Forescate door. Het forse overwicht op Scheijbeeck dat zich te veel van een zachte breedtepass bediende leidde tot de uiteindelij ke 12-0. De weer in het eerste team teruggekeerde Eveline Kimman werd topscoorster met vier goals. Vierde klasse De mannenploeg van Catwijck was produktief tegen Alkemade door met 6-0 te winnen. Hanne Houwaard opende de score, waar na Henrik Houwaard en Dirk-Jan van Leeuwen ieder tweemaal scoorden en ook Lennart Jansen raak schoot. Het Katwijkse vrpu- wenteam moest zqn voorsprong (Martine Petitjean) laten schieten tegen Berkel Rodenrijs dat met 1-2 zegevierde. Voor de Leidse Studs scoorden in Berkel Rodenrijs Tomas Ste- metser en Don Kloppenburg, wat leidde tot 1-2 winst. De vrouwelij ke studenten kwamen bij HLC tot een 5-0 zege. Annie Verheul (2), Caroline Bleeker en Marjolein van Lunen verzorgden de treffers. Het conditioneel zeer sterke Kik kers (Nieuw-Vennep) wil graag promoveren. Hisalis heeft dat aan den lüve ondervonden. De rust stand was 4-0 voor Kikkers dat eindigde op 5-0. De Lissese vrou wen hadden het moeilijk in hun uitwedstrijd in Haarlem tegen Sa xenburg, waar de coach ook scheidsrechter bleek. De vorige twee seizoenen won Hisalis van de ze opponent, gistermiddag werd het 1-1. Sylvia Geers tekende voor de Lissese treffer. NIEK FAAS PRAAG (SID) - Het vrouwenteam van de Chinese Volksrepubliek is in Praag voor de tweede maal wereldkampioen volleybal gewor den. In de finale versloeg China zaterdagavond Cuba met 3-1. De setstanden waren: 15-6, 15-7, 10-15, 15-9. Vier jaar geleden won China in Lima de titel voor de eerste keer. Peru won in Tsjechoslowakije het brons door een overwinning op Oost-Duitsland. Cuba, dat eveneens nog ongeslagen was, verzette zich fel en agressief maar moest na een uur en drie kwartier buigen voor de grotere souplesse en dynamiek van de Aziaten. In een wedstrijd, die vooral in de vierde set spel van uitzonderlijk hoog niveau liet zien, werd China in de eerste twee sets slechts bij vlagen door de Cubanen zwaar op de proef gesteld. In de derde nam het duel een verrassende wending en kwam Cuba evenwel sterk terug. De reactie van de Chinese ploeg was kort maar uiterst doeltref fend. In de vierde set gaf het een lange demonstratie van haar werkelijke kunnen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16