Unitas stort in na gemiste strafschop UVS verrast vriend én vijand FC Lisse breekt verzet van Rohda LDWS winnaar in 'stadsbotsing' AZC is derde Fortuna na extra pauze soepel langs Lugdunum: 0-4 Blauw Zwart nu al in de problemen 'Ze hebben ons op inzet afgetroefd' MAANDAG 15 SEPTEMBER 1986 SPORT PAGINA 13 UDO-verdediger Jos Witte man is tegen de grond gegaan, waardoor ASC'er Peter van Heukelom met de bal aan de haal kan gaan. Ron Wetselaar kijkt belangstellend toe. (foto Van Bovem LEIDEN - Drie derby's in de zon- dagvierdeklasse leverden uiteinde lijk één winnaar op. In 4A verover de LDWS in de stadsbotsing met Unitas beide punten (2-0), terwijl VTL bij Docos genoegen moest ne men met een 1-1 gelijkspel. LDWS blijft met de maximale score uit drie wedstrijden koploper Alphen (0-3 winst op Van Nispen) op de voet volgen. Helemaal geen aoel- punten vielen er in het Oegstgees- ter dorpstreffen tussen ASC en UDO in 4B. De toch al gehandicap te thuisploeg kreeg een extra te genslag te verwerken toen oudge diende Rob Paardekoper met een gebroken arm het veld moest ver laten. ASC toonde zich uiteindelijk dan ook het meest tevreden met de 0-0. LDWS-Unitas 2-0 Beide ploegen lieten in de eerste vijfenveertig minuten weinig fraai voetbal zien. Het thuisspelende LDWS had grote moeite om het spel te maken en van opbouw was helemaal geen sprake. Unitas con troleerde de wedstrijd, maar wist het kleine veldoverwicht niet in doelrijpe kansen om te zetten. Na een kleine twintig minuten lieten de gasten zelfs een unieke moge lijkheid om via een strafschop op voorsprong te komen onbenut. De binnen de lijnen gevloerde Jan kromwijk nam zelf plaats achter de bal die hij nagenoeg recht in de handen van André Bronsgeest schoot. derby mocht de thuisploeg uitein delijk het meest tevreden zijn. VTL weigerde namelijk in de slotfase toe te slaan, terwijl Klaas Dekker en Gerard van Baardwijk toch uit gelezen mogelijkheden kregen om de Vlietclub op winst te zetten. Dekker gleed evenwel voor een leeg doel onderuit en Van Baard wijk mikte de bal in kansrijke posi tie net naast de voor hem verkeer de kant van de paal. VTL toonde zich vooral in fysiek opzicht de meerdere van Docos dat na een half uur libero Leo Neder- pel kwijt raakte. Na een luchtduel met Klaas Dekker ging Nederpel neer en moest voor onderzoek wor den overgebracht naar het zieken huis waar evenwel geen ernstig hoofdletsel kon worden vastge steld. Met het wegvallen van Ne derpel, was ook de defensieve or ganisatie bij de Morschclub zoek en dat kwam tot uiting in het eigen doelpunt van de door Jan ten Bosch opgejaagde Marco Stuif zand. Docos herstelde zich in de twee de helft prima en de beloning voor de verhoogde inzet liet niet lang op zich wachten. Ronald Hoogeboom tekende op aangeven van Leo van der Krogt voor het tegendoelpunt dat uiteindelijk voldoende bleek voor een punt. Randstad Sport-VVSB 1-2 De Noordwijkerhouters kwamen in Voorschoten nogal gelukkig aan de leiding toen een poging tot uit verdedigen van de Randstad-de fensie volledig mislukte. Via het been van een Voorschotenaar ca ramboleerde de bal op merkwaar dige wijze in het doel van de thuis club die tien minuten na rust door Rotteveel op een grotere achter stand werd gezet. Bij het uitblijven van een Boven kerks doelpunt kon Lisse zich on der de druk van de tegenstander uitwerken en wat meer op de vijan delijke helft verschijnen. Daar werd Frans Bouckaert binnen de beruchte lijnen onreglementair af gestopt werd. Wim Bouckaert zag vervolgens zijn inzet in eerste in stantie gekeerd door keeper Paul Kok, die het leer opnieuw voor de voet van de Lisser middenvelder deed stuiten en vervolgens kans loos was. Na rust behield FC Lisse de klei ne voorsprong door nadrukkelijk de aanval te zoeken, hetgeen tegen Rohda de beste verdediging bleek. Meer treffers bleven evenwel uit omdat de bal vier keer werd ge keerd door het 'houtwerk'. Randstad Sport trok vervolgens massaal ten aanval, maar meer dan een late treffer van Kees Hulsbos, die al twee keer eerder dicht bij 1-2 was geweest, leverde het over wicht niet op. Meerburg-ROAC 0-0 Twee voorzichtig opererende ploegen waren niet tot doelpunten in staat. In het eerste half uur was Meerburg sterker, maar Piet de Koning schoot de bal rakelijks langs het doel van Jan van der Poel, die redding bracht bij een in zet van Rini van Veen. De formatie van trainer Mat Kantebeen kroop vlak voor rust door het oog van de naald toen Wilco van der Meer bij een uitval van de gasten uit Rijp- wetering buiten bereik van doel man Rob Hannaart de bal op de lat mikte. Na de doelwisseling werd Van der Poel op zijn beurt geassisteerd door het 'houtwerk' toen zijn ver dediger Gé van der Star de bal na een voorzet van John van Veen te gen de paal 'hakte'. Nadat Piet de Koning nogmaals op de ROAC- sluitpost was gestuit, trokken de 'Rippers' in de slotfase het initia tief naar zich toe zonder tot uitge speelde mogelijkheden te komen, waarna beide teams zich tevreden toonden met de deling. Teylingen-SVLV 1-1 De thuisploeg had in de eerste helft het beste van het spel en kreeg ook kansen op de openings treffer die uiteindelijk door Peter Verrijn voor zijn rekening werd ge nomen. Verrijn kopte de bal na een hoekschop van Ruud Joosten in het SVLV-doel. Tegen de verhou ding in kwam de ploeg uit Voor schoten nog voor de pauze op gelij- Delfia-SJC 3-0 De Noordwijkers kenden aan vankelijk een overwicht, maar kwam niet tot doelpunten en moesten vlak voor rust eerst een ongelukkige treffer incasseren. In zijn eigen doelgebied kopte Gerard Gronsveld de bal via de grond ach ter SJC-doelman Ed Zuidhoek. In de volgende Delftse aanval was het wderom prijs. Cock de Booy kopte de bal naar Arjan Osturk die de mooie aanval afrondde (0-2). In de tweede helft bleef het voor SJC bij een schot van Ben van der Zalm op de lat. Opnieuw Arjan Osturk daar entegen liep Wim Hage er uit en bracht de eindstand op het bord. VFC-Foreholte 1-1 Na vijf minuten nam Loek van Kesteren snel een vrije trap die ke hoogte door een treffer van Ed ward Duindam. In de tweede helft waren de rol len omgedraaid, maar SVLV slaag de er toen niet in om het veldover wicht in doelpunten uit te drukken en mocht uiteindelijk nog van ge luk spreken dat kopballen van Pe ter Verrijn (net over) en Kees Lan- gerak (van de doellijn gehaald) geen doel troffen. Van Nispen-Alphen 0-3 Al na vijf minuten kwamen de asten op voorsprong. Een vrije trap van Hans Verkerk werd door Rini van Elk in het doel gewerkt. Vijf minuten later verdubbelde Alphen de score via Willem Hoogendoorn. wederom uit een vrije trap. Even kwam Van Nispen nog terug in de wedstrijd, maar doelman Mart van Dolder hield zijn ploeg overeind In de tweede helft maakte Willem Hoogendoorn het karwei af door na een solo 0-3 aan te tekenèn. ASC-UDO 0-0 Noodgedwongen moest Jan Bekkering voor het dorpstreffen met UDO een beroep op een twee tal oudgedienden doen. Bij afwe- "Ik kende dit elftal niet", doelde hij op UVS, "maar die jongens heb ben een prima indruk achtergela ten. Ze hebben mij verrast. We zijn in de tweede helft afgetroefd op in zet en agressiviteit". Die twee ingrediénten. aange vuld met kwaliteiten die de Leide- naars altijd al hebben bezeten - in dividuele techniek - stonden in de zéér aantrekkelijke ontmoeting ga rant voor de 2-0 overwinning op AFC'34. Dientengevolge mag UVS zich (samen met DWV) koploper in de hoofdklasse noemen. In één opzicht gaf de wedstrijd een negatief beeld te zien, want de namen van vijf Leidse voetballers verdwenen in het opschrijfboekje van scheidsrechter Aarden. Cock van Weerlee, Fred Filippo. Marcel van der Blom (commentaar op de leiding), Leon Meijs en Arthur van Orssagen (ruw spel) werden geno teerd door de arbiter, die ook de AFC'ers Cornelissen en Blok op schreef. Lesje Het zegt veel over de manier waarop de thuisclub de Alkmaarse hoofdklasse-topper tegemoet trad Op het scherpst van de snede spe lend en daarbij de rand van het toe laatbare zo nu en dan zelfs over schrijdend, werd AFC een lesje ge leerd. Vooral in de tweede helft, toen de Leidenaars en passant twee achttien karaats doelpunten scoorde. Marcel van der Blom lob door Ton Arroyo werd omgezet in 0-1. Anders dan HBS vorige wëek, lieten de Vlaardingers zich verder niet meer verrassen en namen gaandeweg het initiatief over. Toch kreeg Foreholte nog een goede kans op winst met een elf-meter- trap. De strafschop van Cock van Leeuwen werd evenwel gekeerd door Piet van Hoven. Het gelijk op gaande duel werd na een half uur in de tweede helft van een juiste einduitslag voorzien geholpen door Ad de Jong, die in balbezit was gebracht door Foreholte-ver- dediger Kees Zwetsloot. Celeritas-LFC 0-0 Trainer Wim Visser van LFC vat te het duel als volgt samen: "Ver dedigend zit het wel goed in elkaar, maar het wordt tijd dat we ook in de competitie eens gaan scoren". De beste mogelijkheden voor LFC kwamen in het laatste kwar tier toen na een voorzet vanaf de achterlijn door Sjaak te Hennepe, schoten van Emiel van Dijk en Bles Zuma van de Haagse doellijn werden gehaald. MIEP VROONHOF zigheid van onder andere Benno Schoon water, Hans Nagtegeller en Wilco van Elk haalde de ASC-trai- ner de 42-jarige Rob Paardekoper van stal die in het veld gezelschap kreeg van dertiger Hans Schip horst. De rentree van Paardekoper was geen gelukkige, want de 'be jaarde' zwoeger brak bij een on schuldige val een arm. Dat de Oegstgeester derby ein digde zoals die was begonnen, met de brilstand dus, was voornamelijk te wijten aan de doelverdedigers Charles Robert (ASC) en Michel van Haaren (UDO) die van geen wijken wilden weten. Na een ge- lijkopgaade eerste helft manifes- terde vooral Robert zich die zijn ploeg .ha de pauze overeind hield tegen een sterker UDO waarvoor Ronald de Jong en Gert-Jan van Rijn de beste mogelijkheden kre gen. In de slotfase ging de thuisploeg nog bijna met twee punten aan de haal toen Tjeerd Langerhorst een door Hans Schiphorst aangegeven bal liet lopen voor Douwe Splinter, die evenwel niet op de juiste plek verscheen om voor een verrassing te zorgen. de de bal in de 70ste minuut wel héél fraai over doelman Rob Boers- ma en acht minuten later was het verzet definitief gebroken toén Aad Neuteboom na een voorzet-op maat van Hans van Leeuwen de keeper voor de tweede keer klopte. "Daarna maakte AFC'34 een ge laten indruk. Ik kreeg niet het ge voel dat ze echt op zoek naar de gelijkmaker wilden", had ook UVS-oefenmeester Arie Lagendijk geconstateerd. De toch gerenom meerde tegenstander bleek niet in staat over te schakelen op pressie voetbal. In plaats van na de 2-0 de bal 'blind' in de doelmond te gooi en. bleven de Alkmaarders volhar den in korte combinaties, die veel al in een vroeg stadium onschade lijk werden gemaakt. Met iets meer scherpte (Van Leeuwen en De Kruys) had de ploeg van Lagendijk de voorsprong toen zelfs nog uit kunnen breiden. Die scherpte had de gehele eer ste helft en het eerste half uur van het tweede part geen moment ont broken. Zeker niet in de persoon lijke duels, die in de meeste geval len door de UVS'ers werden ge wonnen. In het (verre) verleden kon UVS zich niet handhaven op ALPHEN AAN DEN RIJN - De zwemploeg van AZC/Intervam is bij de sprintwedstrijd om de Bol ster-trofee in Leiden derde gewor den achter LZ '86 en het organise rende Zijl/LGB. De Alphense ploeg bleef zaterdag Zwemlust, Ot ters en Hoorn voor. De wedstrijd ging over vier af standen van 50 meter. Bij de vrou wen pakte Yvonne de Kier een eer ste. plaats. Ook Pascal Bontje kwam tot een overwinning. Hij was de snelste bij de jongens onder zestien. Gisteren sleepte AZC ook een aantal medailles in de wacht bij B- klasse wedstrijden van de kring in Leiderdorp. Dave Wertheijm, Mi randa den Hollander en Ellen Voets werden niet alleen eerste, maar zwommen tevens een A-li- miet. Dave Wertheijm realiseerde bij de jongens onder veertien een tijd van 1.05.1 op de 100 meter vrije slag. Miranda den Hollander was bij de meisjes onder twaalf de snel ste op de 100 meter rugslag: 1.24.0. En Ellen Voets werd bij de meisjes onder veertien winnares op de 100 meter schoolslag in 1.27.5. Paul Voets pakte bij de mannen een tweede plaats op de 100 meter vlinderslag in 1.12.1. Dave Wer theijm behaalde met een derde plaats op de 100 meter schoolslag zijn tweede A-limiet in 1.25.4. Wassenaar-Duindorp 1-3 Wassenaar liet zich aftroeven door het fysiek sterkere Duindorp dat na de doelwisseling genadeloos toesloeg. Een misverstand in de defensie van de thuisploeg had de 0-1 tot gevolg, waarna Duindorp naar 0-3 uitliep. Pas vlak voor tijd kon Rick Westgeest iets terug doen voor Wassenaar. Hillegom-Renova 2-3 Het vierdeklasseduel in het dis trict West 1 begon twintig minuten te laat omdat arbiter De Bree uit Beverwijk niet kwam opdagen. Pas nadat de scheidsrechter die eerder op de dag de reserves van Hillegom had gefloten, zich bereid had verklaard zijn verblijf op sportpark De Zanderij te verlen gen, kon de wedstrijd beginnen. Voor de rust werd Hillegom door een sterker Renova op een 0-2 ach terstand gezet, waarna Robert van Lierop de spanning terugbracht. Aandringen van Hillegom leverde evenwel geen resultaat op. Sterker nog, de gasten liepen naar 1-3 uit alvorens Mike Koorevaar in de slotfase voor 2-3 kon zorgen. het hoogste plan omdat de ploeg agressie ontbeerde. Na jaren van afwezigheid weer terug op het 'hoogste niveau laten de Leide naars zich nu juist van een hele an dere kant zien. "De ploeg is momenteel scherp, de organisatie klopt en de jongens accepteren iets van elkaar. We heb ben professioneel gespeeld", vatte Lagendijk het UVS van nu in een paar woorden samen. "Het gaat er nu om de goede dingen vast te hou den". Lukt dat, dan kan er dit sei zoen nog het nodige worden ver wacht van de debutant, die gister middag andermaal zijn visitekaar tje afgaf. Vooral in de tweede helft, maar ook al voor de rust. In het begin van de- wedstrijd zocht de thuis club. éénmaal aangekomen bij het strafschopgebied van de tegen stander, soms de verkeerde oplos sing. Zo schoot Leon Meijs op het doel in plaats van de vrije Cock van Weerlee (dertien minuten na rust vervangen door Mario Faber) aan te spelen. Maar vaak ook werd voor de juiste voortzetting gekozen, waardoor Theo van Seggelen, Hans de Kruys en Aad Neuteboom in kansrijke positie verschenen. Zoals ook AFC'34, dat UVS in die periode nog kon bijbenen, kan sen kreeg. Wim Buurmeester en Rob Klanker misten mogelijkhe den, terwijl Van Orssagen vlak voor rust op de doellijn handelend moest optreden na een fout van keeper Arno Schouten. Verwarring Daar bleef het bij wat de aanval lende initiatieven van de gasten be trof, want in de tweede helft speel den de Leidse verdedigers zo mo gelijk nog scherper in de dekking. Alleen in het begin van de tweede rondgang bracht AFC'34 UVS even in verwarring omdat de 'mid denvelders' Fokke Zwart en Mark v.d. Kort nadrukkelijker voorin gingen spelen, maar UVS onder kende dat probleem al snel en kreeg door de speelwijze van AF C'34 ruimte en kansen, die aanvan kelijk nog niet op juiste waarde werden geschat. Maar Ma2cel van der Blom, die Boersma al eerder te ver voor zijn goal had zien staan, trof wel doel en even later maakte Aad Neuteboom het karwei zelfs definitief af: 2-0. Daarmee verraste UVS vriend én vijand, in dit geval AFC'34. "We hebben in de tweede helft constant achter de feiten aan moe ten lopen. Op inzet en karakter zijn we stuk gegaan", sprak Jan Fransz zijn bewondering uit over UVS. Er zullen dit seizoen nog genoeg ploe gen zijn die hier de kous op de kop krijgen". FRED SEGAAR LEIDEN - De extra rust kwam Lugdunum slecht uit. Niet dat het daarvoor al gesmeerd had gelopen, maar na de hervatting liep het slecht af voor de Leidse tweede klasser, die door Fortuna Vlaardin- gen met 0-4 werd afgetroefd. Even zag het er gistermiddag naar uit dat er in de Kikkerpolder helemaal niet meer gespeeld zou worden. Arbiter Hartman had al bij het warmlopen last van een onwil lige spier in het onderbeen en moest in de eerste dertig minuten het spel tweemaal onderbreken voor een behandeling langs de zij lijn. Na de tweede ingelaste pauze hield Hartman het na vier minuten voor gezien. "Het gaat echt niet meer. De spier trekt steeds meer samen", liet Hartman de trainers en spelers weten en staakte de strijd. In de radiokamer ging wedstrijd- Secretaris Wim Wiessenberg druk aan de slag om een vervanger te vinden. Een telefoontje naar buur man UVS en een oproep via de ge luidsinstallatie leverde uileindelijk twee kandidaten op. Katwijker Freke leende een zwart pak van een collega en liet bijna veertig mi nuten na de onderbreking het spel hervatten. Na een pauze van een minuut volgde direct daarna de tweede helft. Na de lange onderbreking en de onzekerheid over het voortgaan van de wedstrijd waren de scherpe kantjes eraf en na het concentratie verlies volgde voor Lugdunum ook het verlies van de wedstrijd. Niet dat de Kikkers in het eerste spel- deel serieus in het spel betrokken waren geweest. "We hebben maar één echte spits en daar moeten we het mee doen" gaf trainer Rijster- borgh als verklaring voor het in houdloze spel van zijn manschap pen. Vlaardingen-doelman Ri chard Baksteen kreeg pas na een kwartier de eerste bal te verwerken en alleen bij een snoeiharde vrije trap van Ronald de Roo moest hij attent zijn. In het restant van de eerste helft kreeg Lugdunum zijn eerste en ei genlijk enige goede scoringskans. Albert Siera gaf Daan Kooymans een juweel van een voorzet, maar de eenzame pion plaatste de bal net naast het doel. Een tweede mo gelijkheid kwam in de tweede helft toen Ronald de Roo uit een vrije trap Fred van der Kaaij in stelling bracht. Het schot van de blonde aanvaller werd echter door de paal gekeerd en in de 'rebound' kon Siera de bal niet onder controle krijgen. Daarmee zijn alle Leidse wapen feiten wel opgesomd. Fortuna, dat al enkele malen vrij voor het doel van Wim Eradus was verschenen kreeg steeds meer ruimte en rolde Lugdunum in korte tijd op. De snelle Fred Langhorst tekende bin nen vijf minuten voor twee fraaie treffers: 0-2. Peter Zonneveld voerde het verschil op tot 0-3 waar na Lugdunum het hoofd in de schoot legde. Wim van As ontving een boeking, Van der Kaaij werd vervangen door Jan van der Reij- den en Marcel Prins kwam in liet veld voor de geblesseerde Hans van As, maar het maakte niets meer uit. Enkele seconden voor tijd werd de doorgebroken Edwin Berveling op de rand van het straf schopgebied neergelegd door Era- dus, die kansloos was bij de door Ron Berveling genomen straf schop: 0-4. HANS JACOBS ROTTERDAM - Blauw Zwart leed gistermiddag zijn derde nederlaag op rij. In Rotterdam ging de eersteklaser onderuit tegen Spartaan'20: 1-0. Omdat die ploeg bepaald geen hoog vlieger is, kan de conclusie worden getrokken dat Blauw Zwart een zwaar seizoen tege moet gaat. In de eerste helft wogen bei de ploegen goed tegen elkaar op. Ruud Luyken en Erik de Mos kregen kansen voor de Wassenaarse ploeg, maar doel man Peter Degenkamp was gis teren de grote sta-in-de-weg voor Blauw Zwart. Aan de an dere kant deed keeper Hana van Veen het zeker niet onver dienstelijk, al was hij wel me de-schuldig aan de enige treffer van Spartaan'20. In de 44ste mi nuut trok Michel de Vos de bal voor. Twee verdedigers en Van Veen verzuimden in te grijpen, waarna Ronald Dalessie vrij kon inkoppen. Na de pauze zetten de gasten alles op alles. Blauw Zwart kreeg in totaal liefst elf corners te nemen, maar het ontbrak de Wassenaarders aan stoot kracht. Het gevaar moest dan ook komen uit de tweede lijn (schoten van Kees van Leeu wen en Erik de Mos), maar De genkamp liet zich niet ver schalken. De thuisclub putte uit deze mis ser van Unitas de nodige zelfver trouwen en creërde zelf ook enkele kansjes, die evenmin succes ople verden. De ruststand bleef derhal ve 0-0. Pressievoetbal van LDWS lever de direct na rust een goede moge lijkheid voor Ger de Roode op. die de bal echter naast schoot^ Toen twee minuten later een overtreding tegen Bart van der Weyden met een strafschop werd beloond, was het het 'slachtoffer' zelf dat zijn ploeg aan een 1-0 voorsprong hielp. Unitas Leiden zakte vervolgens geheel in elkaar en kende in zich zelf een grotere tegenstander dan in LDWS. De genadeklap werd uit gedeeld door Ger de Roode, die een snelle aanval afrondde. LEIDEN - UVS werd na afloop van het duel tegen AFC'34 van alle kanten lof toege zwaaid, maar het mooiste compliment kreeg de Leidse hoofdklasse-debutant van Jan Fransz. In navolging van RVC-oefenmeester André Wetzel sprak de 'vijandelijke' trainer gistermiddag zijn bewondering uit over de Kikkerpolderploeg. LISSE - FC Lisse boekte zijn der de overwinning, in een spannend duel met Rohda '23 uit Bovenkerk, dat door een strafschop werd be slist (1-0). De overige zondagder deklassers uit de Leidse regio wa ren minder succesrijk. SJC ging bij Delfia met 3-0 onderuit en LFC kwam in de uitwedstrijd tegen Ce- leritas niet tot scoren (0-0). Fore holte behaalde eveneens een ge lijkspel en wel bij het Vlaardingse VFC (1-1). FC Lisse-Rohda '23 1-0 Rohda bleek voor Lisse een taaie tegenstander, die vooral verdedi gend goed weerwerk gaf. Hoewel de thuisploeg vaker in balbezit was, ontstonden de gevaarlijkste momenten voor het doel van kee per Mark van Berkel. Gelukkig voor de grootste vereniging uit de bollenstreek stond het vizier bij Rohda niet goed afgesteld. In de twintigste minuut leverde Peter van Dongen een schot tussen de palen af, maar wel recht in handen van Van Berkel. Een harde schui ver van Jos Kunst, miste het Lisser doel op een haar.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13